Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Szeretnék egy kis felzárkóztatást kérni CF kari ügyében.. Milyen karit és hol érdemes venni? 1Gb-osat szeretnék és előreláthatólag EOS 300D-be menne... Vanak külömségek sebességben? melyik amelyik nem fogja már vissza anynira gépet meghát sebesség, minőség/ár arányba mi a nyerő?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1302) csiga997 válasza TexT-BoY (#1301) üzenetére


csiga997
őstag

Ha nagyon tudományosan akarsz nekiállni, itt találsz mérési eredményeket: [link]
Gyakorlatilag, bármi megfelel ami legalább ~80x-es. Sandisk Ultra, Lexar 80x, ezek nagyjából a jobbak. Transcend, Adata meg ilyenek utánuk, aztán a többi névtelen holmi. Sokat azért spórolni nem lehet. Egy sandisk kerül ~12k-ba, 10 év garanciával. Az A-data ennek kb a fele. Annál lejjebb meg már csak az eldobható kategória van.

(#1303) TexT-BoY válasza csiga997 (#1302) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Én személyes indittatásbol a Kingstont és az A-datát néztem ki.. Akkor megis uszom 8ezerböl.. köszi a választ. Különösebb tudományos dolog nem érdekel csak tudni szerettem volna hogy mi az ami már nem fogja vissza a gépet és lehet kattogni.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1304) hali01 válasza TexT-BoY (#1303) üzenetére


hali01
őstag

Én a legolcsóbb,leglassúbb,legszutyokabb kingstont használom 350-be és eddig nem szenvedtem semmiféle hátrányt tőle.A 300-asba meg pláne tök mind1 mit teszel.

(#1305) Fryskitt válasza TexT-BoY (#1301) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ehhez mit szólsz?

[link]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#1306) Allien


Allien
veterán

Nem azonnali téma, de azért eléggé fontos (számomra). A köv. problémo. Adott a mostani, relative hüvös idő (ebbe most ne kössön bele senki pls.). A gépem átveszi ugye a környezete hőmérsékletét, de én szerettnék növényházba fotózni, ami meleg (18-22 C fok között), és magas páratartalmu.:B A veszély igen magas foku.:DDD Mi a megoldás, mikor érdemes egyáltalán bekapcsolni a gépet? Honnan fogom tudni, hogy átvette a környezete hőmérsékletét, és ezáltal nem csapódik ki a belsejében a pára, aminek egyenes következménye a meghibásodás? :F

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1307) Jeannie válasza Allien (#1306) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Én erre egy pofonegyszerü dolgot szoktam alkalmazni, bevágom a gépet egy nejlonzacskóba még otthon, és nem is veszem elő, majd csak a növényházban. Ha útközben is fotózol, az sem baj, de mielőtt bemész a meleg helységbe, tedd be a nejlonba a gépet. A hőmérsékletkülönbség hatására keletkezett pára így szépen a zacsi oldalára fog lecsapódni, nem a frontlencsére vagy valahol a gép belsejébe, és amint szobahőmérsékletüre átmelegedett a gép, egy pár perc, amíg már nem érzed jéghidegnek amikor megfogod, már lehet is használni. :D Nekem eddig a digitnél és a filmesnél is bevált és sztem ez a legköltséghtékonyabb megoldás.

(#1308) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Tegnap vettem egy Nikon D50-es fényképezőt, most próbálgatom. A régi tükörreflexes praktikámról van egy bóvli vakum, Hanimex X418 a típusa, négy ceruzaelemmel megy. Kipróbáltam, a gép elvillantja. Automata módban nyitná a saját vakut, nem érzékeli, hogy a külső rajta van. Manuális beállításoknál rá kellett jönnöm hamar, hogy régi vaku ide, régi vaku oda, a beépített vakuhoz képest olyan a fénye, mint a lórugás, az első képeket keményen túlexponáltam. Ne röhögjetek ki, ha hülyeséget kérdezek..... :F Ehhez az új géphez használhatom nyugodtan ezt a régi vakut? Már csak azért merült fel bennem a kérdés, mert látom, hogy ezekhez a gépekhez sok 10ezer forintos vakuk vannak, az én Hanimexem meg pár ezer forint lehetett. (Igaz a fizetésem is max 10e. lehetett akkoriban).
Bocs, ha láma kérdést tettem fel. 23 éve fotózom, de ez az első komoly digitális gépem.

(#1309) Jinxx válasza Allien (#1306) üzenetére


Jinxx
senior tag

Szerintem is jó ötlet a Jeannié. Ha nem használod a növényházig a gépet, esetleg még egy pólóba is becsomagolhatod, és a gép szobahőmérsékletű maradhat míg oda nem érsz. Én winyóimmal szoktam ezt csinálni, és nem szoktam várni, hanem egyből rakom a gépbe. Eddig nem volt bajom vele.

(#1310) Jinxx válasza Zoli bácsi (#1308) üzenetére


Jinxx
senior tag

Szerintem, ha működik, nem lesz vele gond, csak mivel nincs összeköttetés a vaku és a váz közt, mindig állitgatnod kell a vakun, hogy helyes expót kapj.

(#1311) Jinxx válasza Jinxx (#1310) üzenetére


Jinxx
senior tag

A nagy Nikon topikban most néztem, hogy lehet hülyeséget írtam. Barátnőm is használt a Canon vázán egy 1000 éves Metz vakut, na többet nem engedem, hogy kölcsönkérje. :Y Nembaj, tanultam ma is valamit, és bocs a téves infóért. :B :R

(#1312) j.bravo válasza Jinxx (#1311) üzenetére


j.bravo
addikt

Mérd meg a talpfeszültségét (belapcsolva, feltöltött állapotban), és ha elég alacsony, akkor használja nyugodtan.
Valahol benne kéne legyen a gépkönyvben hogy meddig bírja. 6V-ig biztos (Nikon gyári vakuk is ekörül mozognak), de valószínűsítem (ellenőrizd!) hogy még 12V is OK.

[Szerkesztve]

Whatever.

(#1313) j.bravo


j.bravo
addikt

Ehhez [link] esetleg hozzá tudtok szólni...? :B

Whatever.

(#1314) Dtomi válasza j.bravo (#1313) üzenetére


Dtomi
őstag

Meg kel venni a legolcsóbbat és az is ugyan olyan mint a legdrágább, egy lába van + egy csavar a végén.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1315) csiga997 válasza j.bravo (#1313) üzenetére


csiga997
őstag

Teleszkópos partvisnyél. Legjobb! :C

(#1316) BEE válasza j.bravo (#1313) üzenetére


BEE
addikt

Ne cifrázd túl !
Ha a lábán megáll, az már jó lesz.
Annyit kell bírnia, hogy időnként az ember hajlamos kicsit ránehezedni.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1317) Allien válasza j.bravo (#1313) üzenetére


Allien
veterán

Szurkoljunk az ''asszonynak''? Esettleg a fotósnak?;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1318) biggamer válasza j.bravo (#1313) üzenetére


biggamer
veterán

Itt kettőt tesztelnek : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1319) BEE válasza biggamer (#1318) üzenetére


BEE
addikt

Komoly teszt !
Megállapítja, hogy egy lába van. :))

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1320) biggamer válasza BEE (#1319) üzenetére


biggamer
veterán

Azért egy kicsit többet mond.
Itt semmi érdemit nem mondtak, úgyhogy nem kéne fikázni. :(((

Akkor bemutató, nem tesztelő, ha úgy Neked megfelelő.

És még rííímel is. :)

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1321) j.bravo válasza csiga997 (#1315) üzenetére


j.bravo
addikt

No de Mester, tőled azért komolyabb hsz-t vártam :)
(mellesleg van olyan h teleszkópos partvisnyél? :) teleszkópos zuhanyfüggöny-karnis van itthon, de partvisnyél speciel nincs :B)


A többieknek (is) köszönöm!

A hasfájásom az, hogy - mivel legtöbbször portré állásban kéne tartanom a gépet, valami fej muszáj rá - ha a meglevő Manfrotto 352#RC gömbfejet átszerelem, azzal normálisan használható lesz, vagy csak kínlódni fogok és muszáj lesz szerezni egy monopodra való fejet/csuklót?

Whatever.

(#1322) Allien válasza Jeannie (#1307) üzenetére


Allien
veterán

Ha kisüt a napocska, akkor kipróbálom a módszeredet, THX!;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1323) j.bravo válasza Allien (#1317) üzenetére


j.bravo
addikt

(privibe akartam, bocs.)

[Szerkesztve]

Whatever.

(#1324) j.bravo válasza Allien (#1322) üzenetére


j.bravo
addikt

A szurkolás a ''zasszony'' párjára is ráfér, nincs túl jó passzban mostanság és ettől sajnos kevésbé megy neki jól a tánc is, mint szokott. De köszi :)

Whatever.

(#1325) BEE válasza biggamer (#1320) üzenetére


BEE
addikt

:)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1326) BEE válasza j.bravo (#1321) üzenetére


BEE
addikt

Az új dolgok már csak olyanok, hogy meg kell őket tanulni, szokni.
Te pedig most élesben fogsz kűzdeni a technikával.
Jó szórakozást ! ;]

És sok sikert ! Én a helyedben tréningeznék előtte otthon.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1327) Jazz


Jazz
veterán

Üdv!

Melyik boltot ajánlanátok, szerintetek melyik a legjobb (Bp.) digitális/filmes foto kidolgozásra?

free your mind

(#1328) Hydra SR válasza Jazz (#1327) üzenetére


Hydra SR
addikt

Én most fogom kipróbálni a CCS Fotót, digitális képből nyomtatásra. Tapasztalatokat majd jelzem. A felszerelésük ránézésre komolynak tűnik, laikus szemmel nézve. WestEndben és az Arany J. utcánál vannak.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1329) Allien válasza BEE (#1326) üzenetére


Allien
veterán

Sajnos, otthon elképzelhetettlen, hogy pl. közönség elédugrik, meg hasonlóak!:DDD Az sem mindegy, hol, melyik sportcsarnokba lesz a verseny. Pl. Tököl-ön napközben elég jól el lehet fotózgattni, mert van egy nagy üvegfront, és elég sok fény bejön rajta. De, este ott is csak vakuval lehet kűzdeni!:B Nomármost, ha éppenséggel a párját akarja fotózni, és egy másik páros közéjük lép, akkor ugye várhat a következő jó alkalomra, és az sem mindegy, mikor exponál, de ez külön téma, szerencsére a fotós ( j.bravo) már azért tapasztalt ilyen téren is.;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1330) Allien válasza Jazz (#1327) üzenetére


Allien
veterán

Én a Lurdy házban lévő Fotomarket-ben szoktam a digit fényképeimet előhivattatni.:B Otthon, este feltöltöm, és másnap dél után már jön is az sms, hogy mehetek érte (volt alap méret is, meg A4-s méret is már).:DDD De, multkor a kollegám vitt be egy cd-t, kb 500 képpel, és egy nap alatt megoldották.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1331) BEE válasza Allien (#1329) üzenetére


BEE
addikt

Könnyedén megoldható !
Villany leolt, szomszédok átjönnek gyertyával bulizni.
Móka kacagás, gyakorlás.

BEE :DD :DD :DD

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1332) j.bravo válasza Allien (#1329) üzenetére


j.bravo
addikt

Azér' annyira nem. Én legalábbis nem vagyok elégedett a táncversenyes képeimmel...

Whatever.

(#1333) Hydra SR válasza BEE (#1331) üzenetére


Hydra SR
addikt

Vagy nehézgépkezelővel kell járni, az nem mozdul be olyan könnyen, és a dömper se ugrik be elé váratlanul :DDD :DDD :DDD

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1334) Allien válasza j.bravo (#1332) üzenetére


Allien
veterán

De ha jól tudom, nem is ezzel a géppel fotózgattál eddig!;) Márpedig, nem mindegy, hogy ha megnyomod a gobot, hogy elkapd a pillanatot, mennyit késik ehez képest a gép, és egy dslr sokkal gyorsabb, mint egy bridge.:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1335) Dtomi


Dtomi
őstag

Hol lehet venni terepmintás pászkát? Látott valaki mostanában????

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1336) biggamer válasza Dtomi (#1335) üzenetére


biggamer
veterán

Mi az a pászka ? :)
Esőgallér ?

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1337) BEE válasza biggamer (#1336) üzenetére


BEE
addikt

Macesz. Hagyományos zsidó tésztaféle.
Régen árulták a közértekben, de már rég nem láttam.
De a Dohány utca környékén kell hogy árusítsák ma is.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1338) werttzui válasza biggamer (#1336) üzenetére


werttzui
őstag

Gyúrt tészta kilapítva és jó megsütve :DDD

PENTAX

(#1339) Dtomi


Dtomi
őstag

Hehe Én konkrétan a terepszínű textil ragasztószalagra gondoltam. Amit szintén pászkának hívanak. Nem keresnék terepkenyeret egy fotós fórumon :C

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1340) biggamer válasza Dtomi (#1339) üzenetére


biggamer
veterán

:C :DDD :C

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1341) biggamer válasza BEE (#1337) üzenetére


biggamer
veterán

Köszi, ezt és is tudtam, csak nem gondoltam, hogy a tésztát különféle adalékokkal terepszínűre készítik.
Mondjuk természetfotózáskor jól jönne, nem rikítana a dzsumbújban. :D

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1342) BEE válasza biggamer (#1341) üzenetére


BEE
addikt

Elég terepfoltos az a tészta ahogyan megsütik. :D

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1343) j.bravo válasza BEE (#1326) üzenetére


j.bravo
addikt

Ez lett végül: [link]

A holnapi nap lesz a tréning, lesz még táncverseny elég :D

Whatever.

(#1344) BEE válasza j.bravo (#1343) üzenetére


BEE
addikt

Aztán jó képeket csinálj vele ! :D

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1345) biggamer válasza j.bravo (#1343) üzenetére


biggamer
veterán

Mekkora a terhelhetősége ?

És ügyes legyél holnap, várjuk a képeket.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1346) j.bravo válasza biggamer (#1345) üzenetére


j.bravo
addikt

Mintha 2kg lenne, illetve az edigitalban a srác azt állította hogy neki elég volt megtartani egy 30d-t egy 70-300-zzal (vagy 75-300?)...
A képekkel kapcsolatban a medve bőrére nem merek ígérni semmit, próbáltam már a d50-nel is táncot fotózni, nemcsak az A1-gyel anno, de a d50-esek is elég vackok lettek (igaz akkor még kézből, beépített vakuval, és egy ultragagyi kölcsönkapott Sigma 70-210-zel próbáltam, de nem csak azon múlt, hanem rajtam is, tudom. :( )

Whatever.

(#1347) Fryskitt


Fryskitt
addikt

A Skylight szűrőknél az 1A és 1B, meg az LA jelölések mik? Esetleg egy link ezek leírásáról?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#1348) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Ja, és tudom, volt már szó róla, csak olyan nyúlfarknyi. Tényleg nincs értelme digitális gépen? Esetleg példák?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#1349) hali01 válasza Fryskitt (#1348) üzenetére


hali01
őstag

Ezt találtam neked: [link]

(#1350) Hydra SR válasza Fryskitt (#1348) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem mondanám, hogy nincs értelme. Ha nem akarsz RAW-ból dolgozni, akkor bizony van értelme. Sok utómunka megspórolható, ha jókor és jól használod. A betűjelzéseket én se tudom, nekem egy 1A van és szoktam használni.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.