Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) ottkar válasza sylas (#4999) üzenetére


ottkar
addikt

Madzagos is van valószínüleg.

(#5002) BEE válasza sylas (#4999) üzenetére


BEE
addikt

Ezek azok, de csak a felső lesz szerintem jó a K200D-re.
A használatiban megtalálod a pontos tipust.
Létezik vezetékes is, csak az sokkal drágább.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#5003) Zozzant válasza BEE (#5002) üzenetére


Zozzant
addikt

[link]Ja épp ~1100 FT HongKong-ból postával:) pedig most szar a forint

Ha infrát akar akkor ez: [link]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5004) MY2K


MY2K
aktív tag

photorapid.hu domain címere szeretnék ötleteket várni. Én fotozással és képekkel kapcsolatos felhasználási területre gondoltam. És ha esetleg az ehhez tartozó körítés kivitelezésében tudna segíteni azt is szívesen fogadom. Elöljáróban ennyi!

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#5005) Szoles válasza MY2K (#5004) üzenetére


Szoles
senior tag

De körülbelül mit szeretnél csinálni? Nem kevés fotós oldal van, nem lesz könnyű újat kitalálni szerintem.
Körítés alatt mit értesz? A motort, ami hajtja az oldalt? Ez attól függ, mi lesz az oldalon. Egész más kell egy statikus oldalhoz, vagy egy fórumhoz, vagy egy webáruházhoz.

Nekem egyébként erről a domainről a Rapidshare ugrott be, ezzel a névvel én egy képfeltöltő szolgáltatást tudnék elképzelni. (Csak sajnos abból is már rengeteg van, az újaktól pedig fél mindenki.)

(#5006) philoxenia válasza MY2K (#5004) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Első lépésben tegyél fel linket valamennyi általad elérhető Kezelési utasítás, User's Manual-hoz. Akkor az oldalad népszerű lesz gyorsan. Utána fotós ismeretterjesztő oldalakhoz tegyél fel linkeket pl.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5007) Chalez


Chalez
őstag

Hali.

Van egy kis gondom, remélem tudtok segíteni. Van egy Canon A510-es gépem. Na most az utóbbi időben azt csinálja, hogy a lencsevédő nem akar teljesen kinyílni bekapcsoláskor. Ujjal kell rásegíteni. Mintha akadályozná valami... Tipp valakinek? :F

(#5008) johnjohn válasza Chalez (#5007) üzenetére


johnjohn
addikt

Belement valami homokszem.Ha van valami gyengébb porszívó odahaza, pl. akkus morzsaporszívó stb. akkor miközben nyitod- zárod a lamellát, porszívózd ki.Ez rendszerint segít.Nekem Sony kamerával volt ilyen gondom és ettől rendbe jött.Azért a lamellákat ne szívd ki.

(#5009) Chalez válasza johnjohn (#5008) üzenetére


Chalez
őstag

Ok, köszi. Megpróbálom.Hátha...

(#5010) MY2K válasza Szoles (#5005) üzenetére


MY2K
aktív tag

- Gondoltam egy fotózással kapcsolatos webshopra is. Ahonnan rapid gyorsasággal lehet rendelgetni :)
- vagy egy olyan oldal létrehozására amelyről gyorsan el lehet érni bármilyen témában pl: nagyfelbontású fényképeket további felhasználás céljából.
- vagy mindekettő egyszerre :))

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#5011) MY2K válasza philoxenia (#5006) üzenetére


MY2K
aktív tag

Köszi a hasznos tanácsokat. Próbálok körültekintően eljárni eme témában :)

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#5012) BekeVon


BekeVon
tag

hy abban kéne segítség hogy ködös tájképet, hogyan érdemes fotozni? blende,záridő,szűrők stb?

előre kösz a helpet

(#5013) ottkar válasza BekeVon (#5012) üzenetére


ottkar
addikt

Tájképet eleve jobban kell rekeszelni mint más képet.Pontosan kell exponálni. Szűrő minek.

(#5014) philoxenia válasza ottkar (#5013) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Polárral a köd egy részét kiszűrheti, ha ki akar emelni valamit.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5015) adik válasza philoxenia (#5014) üzenetére


adik
őstag

A "ködös tákép" miatt nem hinném.
sztm semmilyen szűrő nem kell. A többinek nemhinném, hogy befolyása lenne. Bááár, az nd-szűrőből kiindulva, akár még lehet is, akkor viszont tág rekesz.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#5016) ottkar válasza adik (#5015) üzenetére


ottkar
addikt

De az eleve gyengébb megvilágítás miatt felesleges az ND és rossz ha a rekeszt tágítjuk. Meg az ND szűrő döntően a záridő növelésére hivatott. Nagyon ritka az hogy a szűrővel kényszerítjük a blendét a legnagyobb nyílásra, estleg olyan gépnél ahol nem áll rendelkezésre nagyobb zársebesség. Az oroszok pld az 1/500-as Zenithez mindíg pakoltak ND-t.

(#5017) attilav


attilav
tag

Sziasztok!
Valamelyik fórumban (lehet hogy itt, már nem emlékszem) be volt linkelve egy honlap ahol akár kiszállással, sensor swab-os ccd tisztítást vállalnak. Vki tudja a címet, vagy egyéb helyet ahol swabbal kitisztítják ? Nemsokára megyünk utazni (péterváradi erőd, kazán szoros) és tiszta mocsok a szenzor :(

[ Szerkesztve ]

(#5018) Szoles válasza ottkar (#5013) üzenetére


Szoles
senior tag

A szűk rekesz miért kell? A nagyobb mélységélesség miatt, vagy más oka is van? És mennyire kell rekeszelni?

(#5019) ottkar válasza Szoles (#5018) üzenetére


ottkar
addikt

Tájképet (városképet) Nem lehet 2.8 v annál nagyobb nyílással csinálni, hogy néz ki hogy lefényképezed a Lánchidat és a budai fele életlen lesz? A ködös kép mindíg tájkép. Ha akkora a köd hogy 2m-re látni akkor meg már nem lehet fényképezni.

(#5020) philoxenia válasza ottkar (#5019) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez? bár itt a színek utómunkáról mesélnek.Ilyen képeknél, meg jól jöhet a polár.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5021) BEE válasza BekeVon (#5012) üzenetére


BEE
addikt

A ködöt kiemeli a képen egy kis túlexpó.
A ködöt szemre világosabbnak látjuk mint amit a fénymérő mutatna,
érdemes adni neki némi pluszt.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#5022) Szoles válasza ottkar (#5019) üzenetére


Szoles
senior tag

Tehát akkor a mélységélesség miatt. Jól sejtettem, csak azt hittem, valami más oka is lehet. Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#5023) werttzui válasza philoxenia (#5020) üzenetére


werttzui
őstag

Ez már nem kép vagyis nem a klasszikus értelemben ez inkább már művészi fotó sok ps-el :)

PENTAX

(#5024) philoxenia válasza werttzui (#5023) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem a ködről és a fényképezésről már eleve az ilyen "művészies" képek jönnek elő először.
Itt is művészi a hatás, holott ez természetfotó valójában.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5025) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!

Ma voltam egy vízilabda meccsen és rá kellett jönnöm, hogy nagyon nem tudok még fényképezni a K10D-mel. Auto módban kattintgattam, de még íyg is rengeteg bemozdult kép ill. alulexponált vagy túlexponált kép lett. Sokat kell még olvasgatnom a használatiját.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5026) ottkar válasza philoxenia (#5024) üzenetére


ottkar
addikt

Csak az a bajom vele hogy ez nem köd ilyen köd nincs.Pláne telével ez a rókica nem is látszana.Ugyanis a köd fölött pára van, mindíg.

(#5027) ottkar válasza kano (#5025) üzenetére


ottkar
addikt

Auto módban? Gatyaúristen!

(#5028) philoxenia válasza kano (#5025) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából sport fotózásánál, de általában bármilyen adott helyszín, adott fényviszonyok melletti fotózásánál, jobban jársz a jól eltalált manuális beállításokkal, mint az auto móddal. A gép nem mindig tudja kitalálni mi is a téma valójában.Sportnál mondjuk eleve érdemes rövid záridővel, fotózni, hogy a bemozdulást, ha nem cél, elkerüld. Azonkívül telével fotózva a reciprokszabályt is érdemes eleve figyelembe véve beállítani a záridőt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5029) philoxenia válasza ottkar (#5026) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Most szőrszálhasogatsz? Igenis van olyan, mikor a pára a talaj fölött egy szinten megállapodva lebeg, ez lehet pár centi és pár méter is. Na most a klasszikus köd is ilyen, csak ott pár tíz, illetve pár száz méter is lehet ez a réteg. Azonban olyan szabályt nem ismerek, ami a köd fogalmát, a talajtól mért távolság alapján határozná meg.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5030) ottkar válasza philoxenia (#5020) üzenetére


ottkar
addikt

Mesélnek? Ordítanak! Felesleges az ilyen beavatkozás és rossz is. Pasztellben sokkal hangulatosabb lenne.

(#5031) ottkar válasza philoxenia (#5029) üzenetére


ottkar
addikt

Tudod hogy nincs olyan párás levegő ami fölött teljesen páramentes a levegő? Teleobjektívvel meg az a kis koncentrációjú pára is erős lesz.Lehetetlen hogy rókica ilyen éles tiszta legyen. Meg se néztem az exifet de nem két méterről csinálta mert akkor meg a bundás nem az egérre figyelt volna.

(#5032) philoxenia válasza ottkar (#5031) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pedig ez még filmes kép, tudtommal Neki akkor még nem digigépe volt, az exifet nemigen tudod így megnézni... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5033) Vézna


Vézna
csendes tag

Sziasztok! Olympus E-520-al fotózom és bizonyos fókusztávoknál a fekvő kép jobb felső sarkába átlósan 4-5 ferde csíkot húz, mintha becsillanna valami. Állóra forgatva bal felsőbe megy át ugyan ez mértani pontossággal. Találkozott valaki már hasonlóval? Kösz.

(#5034) Adrian Mole válasza Vézna (#5033) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nekem úgy tűnik, mintha kosz lenne valamelyik lencsén, vagy az érzékelőn (ez utóbbinál úgy értem, hogy ha a fekvő jobb-felső, álló bal-felső ugyanazt a sarkot jelenti) de csak tipp. Ha objektívet cserélsz, ugyanez a helyzet?

42

(#5035) ottkar válasza Vézna (#5033) üzenetére


ottkar
addikt

Iyenkor képet kell feltenni.

(#5036) Tv


Tv
senior tag

Sziasztok! Hallottam egy olyan dolgot, hogy bizonyos esetekben a CMOS szenzoroknak árthat, a túl erős fény (pl. ha a napba fényképez vele az ember, vagy még erősebb fényű dolgokat). Igaz ez? Tehát a szenzor akár sérülhet is ettől?

(#5037) Szten Márs válasza Tv (#5036) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Erről volt egy hosszabb vita itt a PH-n, hogy ez vajon igaz-e vagy sem, szóval a vélemények megoszlanak :DDD

(#5038) Cassidey válasza Tv (#5036) üzenetére


Cassidey
senior tag

ne haragudj de nem mind1? milyen napnal erosebb fenyu dolgot szeretnel fotozni? :F

(#5039) Tv válasza Cassidey (#5038) üzenetére


Tv
senior tag

Nem haragszom :) . Mindent szeretnék fényképezni. Munkafolyamatokat gyárban (pl. ívhegesztő robot működés közben, ami azért elég erős fénnyel jár).

Szten Márs : Sajnos és is csak végeláthatatlan vitákat találtam eddig erről már fórumokon :(

[ Szerkesztve ]

(#5040) mcgoat válasza Szten Márs (#5037) üzenetére


mcgoat
aktív tag

próbáld ki, a kezed legyen a szenzor és egy nagyító legyen az objektív.

[ Szerkesztve ]

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#5041) mcgoat válasza Tv (#5039) üzenetére


mcgoat
aktív tag

fotózd nyugodtan, nem lesz baja a gépednek, de a szemednek?

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#5042) Cassidey válasza Tv (#5039) üzenetére


Cassidey
senior tag

koszi, eskuszom elgondolkodtam de nem jutott eszembe semmi :)

(#5043) Tv válasza mcgoat (#5041) üzenetére


Tv
senior tag

Nem szándékoztam belenézni szabad szemmel, csakhát a fényképezőnek nemtom hogy állna a hegesztőpajzs/védőszemüveg :)

Cassidey : Semmi gond. Nekem kellett volna jobban kifejtenem, hogy miért is lenne fontos ez most :K

(#5044) mcgoat válasza Tv (#5043) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Pedig van hozzá

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#5045) ottkar válasza Tv (#5043) üzenetére


ottkar
addikt

Nem hegesztőszemüveg kell hanem legalább egy ND8-as. És esetleg pajzsüveg aminek a külseje tükrös.

(#5046) ottkar válasza Tv (#5036) üzenetére


ottkar
addikt

A fény energia, a CCD-t is mint mindent túl lehet terhelni. Azt állítani hogy semmi baja nem lehet az érzékelőnek az fizikailag és logikailag sem lehet igaz. De akár a napba akár ívfénybe fényképezni szűrő nélkül az hozzánemértés. Mellesleg van napra szemszűrő és fotószűrő is, Baader fólia.

[ Szerkesztve ]

(#5047) ottkar válasza ottkar (#5046) üzenetére


ottkar
addikt

Egy esetben lehet szűrő nélkül napba fényképezni ha olyan felhőréteg van amitől bele is lehet nézni.

(#5048) Vézna válasza ottkar (#5035) üzenetére


Vézna
csendes tag

http://fotok.atomanti.fotoalbum.hu/viewlarge/pictureid/4338928

(#5049) ottkar válasza Vézna (#5048) üzenetére


ottkar
addikt

A link gombbal tegyél fel linket hogy közvetlen lehessen használni.

(#5050) ottkar válasza ottkar (#5047) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Itt van pld egy eset amikor szűrő nélkül lehetett fényképezni, még egy napfoltot is elkaptam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.