Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Egy láma kérdés: a fotózz.hu-n hogy lehet megnézni mások értékelését? Én nem akarok értkelni, és ha nem muszály regelni sem.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#752) Smogus válasza Drótszamár (#751) üzenetére


Smogus
őstag

Csak akkor láthatod mások értékeléseit ha olyan képet nézel ami nem pontozható vagy már régebbi és már lejárt a pontozás
vagy ha a saját képed értékeléseit olvasod, vagy pedig te is írtál az adott képre értékelést
Vagy pedig ha megnézed a felhasznélók listáját és ott kiválasztasz valakit, majd az adatlapján megnézed az összes álltala írt értékelést :D

Szóval nem egyszerű a dolog, egyszerűbb ha reggelsz és értékelsz :)

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#753) PhilBrick válasza Drótszamár (#751) üzenetére


PhilBrick
őstag

Nézd a régi képeket!
Kb. egy hónap után már nem értékelhető egy kép, ezek értékelése már bárki számára olvasható.

(#754) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Köszi szépen. Akkor a régi képekkel kezdem. Az a legegyszerűbb megoldás.
:R

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#755) dan390 válasza hali01 (#742) üzenetére


dan390
aktív tag

panasonic rx11 a kamera
es a op pedig xp
es semmi uj eszközt nem ir a windows
segitsetek :O
ha driver kell akkor mondjatok milyen :)

(#756) sszever válasza dan390 (#755) üzenetére


sszever
őstag

Esetleg Panasonic RX11-es kamera driver...

De nem USB-re akartad kötni?

Mit szeretnél csinálni vele? Alapból nem ismeri fel, és engedi letölteni a képeket az intéző?

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#757) dan390 válasza sszever (#756) üzenetére


dan390
aktív tag

nem tudtok linket a driverjahoz
es nem usb -re akartam hanem com1

(#758) dan390


dan390
aktív tag

nem tudtok linket a driverjahoz? :F
es nem usb -re akartam hanem com1 :U

(#759) j.bravo válasza Smogus (#752) üzenetére


j.bravo
addikt

Nekem szokott lenni egy olyan gomb, hogy ''ide kattintva elállhatsz a pontozástól'', bár mér rég jártam arra.
Ehhez persze regelni kell, de akkor már ha arra rákattintasz, nem kell értékelést írni.

Viszont fel kell hívjam a figyelmed, hogy a fotózzponthus értékelések az esetek kb. felében reálisak, illetve elég reálisak ahhot hogy az ember abból messzemenő következtetéseket vonjon le. Irtó gyakran van megalapozatlanul túlértékelt, de ugyanúgy megalapozatlanul lehúzott kép is.
Szóval érdemes nézegetni, lehet belőle okulni, de ésszel, figyelmesen, szűrve.
.

Whatever.

(#760) drkbl


drkbl
őstag

Valaki megosztaná velem, hogy az ő fényképezőgépén hogy megy a manuális fehéregyensúly-beállítás?
S5600-assal próbálkozom, elvileg el is találom a megfelelő kombót a gép elején-hátulján szinkronban, ám nem igazán sikerült változást okoznom a nézőképen.
Továbbá mit érdemes alapul venni, elsősorban éjszaka, mert a gyári lámpa-minták nem igazán jönnek össze a helyi lámpákkal?

(#761) j.bravo válasza drkbl (#760) üzenetére


j.bravo
addikt

Ezt az elején-hátulján szinkronbant nem értem :F (Gombok?)

Menüből Custom WB kikeres, objektívet fehér vagy szürke felületre irányít, OK vagy exponáló gomb (melyik gépnél hogy) megnyom, erre az adott fényben készül egy kép, amiről ő tudja hogy semleges színű és az alapján tudja hogy kell mixelni a kéket, zöldet meg a pirosat :D

Éjszaka viszont általában vegyes világítás van (narancsos fényű nátriumlámpa keverve izzólámpával, fénycsővel vagy fémhalogén lámpával, csupa eltérő színhőmérséklet), azaz ha egy adott helyen mondjuk egy embert akarsz fotózni, akkor segít a Custom WB, de amikor a város fényeit akarod, rajta sok-sok különböző lámpa fényével ''direktben'', akkor szinte lehetetlen egyáltalán definiálni is a kép egészére, hogy mi lenne a helyes fehéregyensúly; leginkább szemre válaszd ki ami leginkább tetszik.
(Vagy fotózz RAW-ba és utólag módosítsd ahogy akarod :) Csak eszi a memóriakártyát.)

Whatever.

(#762) sszever válasza dan390 (#757) üzenetére


sszever
őstag

Panasonic oldalán nincs link? Driver stb?

COM1 nem egy fizikai port, milyen kábellel kötöd össze? USB, FireWire, Soros, Párhuzamos?

Amúgy kerestem a neten, de a fenti linken kívül semmi :(
Nem marad más, mint a Panasonic ÜF: [link], E-Mailen: [link]

Nekem anno segítettek leírásokkal vásárlás előtt.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#763) drkbl válasza j.bravo (#761) üzenetére


drkbl
őstag

Igen a Fuji szereti a zoom gombokat egyebekkel vegyíteni...
Próbáltam a Custom módot, de nem jött be, csak tippelem, hogy túl nagy területet elemzett, amit ugye sok fényforrás ért, illetve sokáig méricskélt, ami idő alatt ugye reflektorok, helyzetjelzők, indexek is beleszóltak a képbe - ezért próbáltam volna a csináld magad módit (+/-), de nem sikerült - nem változott a kép.

(#764) j.bravo válasza drkbl (#763) üzenetére


j.bravo
addikt

Próbáld meg úgy a custom WB-t hogy a semleges színű felület (fehér v szürke) kitöltse a képet, legalább nagyjából. Nem szabadna hogy sokáig tartson, anno az s5500-nál nekem sitty-sutty megvolt.


[Szerkesztve]

Whatever.

(#765) BEE válasza dan390 (#758) üzenetére


BEE
addikt

Na csak vigyázz !
Ha a COM1 az a régi soros port, és sikerül is
működésre bírnod, akkor kb 1kép/óra sebességre számíthatsz.
Megöregszel mire végzel.
Kétlem hogy erre vágynál.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#766) rlazol válasza drkbl (#760) üzenetére


rlazol
addikt

Minolta A1: gép fehérre ráirányít, manualis WB beállító gomb megnyom, kiválaszt h melyik egyedi memóriába tegye és kész... :P
A fehér az MIINDIG fehér... Hiába kavar a közmondás az esti tehénnel. Nálam mindig van egy fehér papír, az az alap. Arra kell figyelni, h a fehérpapírra kb ugyanolyan fények essenek, mint az alanyra.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#767) Drótszamár válasza j.bravo (#759) üzenetére


Drótszamár
őstag

Köszönöm. Akkor majd gyököt vonok az értékelésekből. :R

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#768) Hydra SR válasza j.bravo (#764) üzenetére


Hydra SR
addikt

Annyi idő alatt fejezi be, amekkora záridő éppen be van állítva éppen:) És csak manuális módban lehet custom WB-t állítani.
Ja, és az előnézeten nem látszik folyamatosan a színhőmérséklet. Amíg váltogatod a menüben, addig a háttérben is változik a szín de simán lehet, hogy az előnézetben sárgás a kép de a végső fotó jó lesz.
Ez mind S5500-ra vonatkozik, nem tudom változott-e ebből valami az S5600-nál.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#769) Hydra SR válasza Hydra SR (#768) üzenetére


Hydra SR
addikt

Helyesbítek: A, S, és P módban is lehet custom WB-t állítani, csak full automata és témaautomatika módokban nem. Fehéregyensúly átállítása után az előnézet színe is változik de nem egészen olyan lesz, mint az elkészített képé.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#770) golyani


golyani
addikt

adott egy sony DSC-P73.
ma akku lemerítés céljából akartam velel lőni párat. és amikor kijön az elején optikai rész utána meghal és kikapcsol. reseteltem de semmi. ezelőtt 6 nappalmég fotóztam vele azóta meg itt pihen az asztalon. a kártyáról tud olavsni csak fényképezni nme lehet vele...
kuka? :F

(#771) rlazol válasza golyani (#770) üzenetére


rlazol
addikt

elemek rendben?
amúgy ha nem is kuka, de szervíz. :(

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#772) golyani válasza golyani (#770) üzenetére


golyani
addikt

megoldódott az egyik pár elememet nem szereti...
viszont ha egy ilyenegy olyant rakok bele az jó.
avgy lehet ha az elemek az mp3 lejátszóhoz vannak szokva? :F

[Szerkesztve]

(#773) rlazol válasza golyani (#772) üzenetére


rlazol
addikt

nem hiszem h elemben olyan lenne h ''szokva van'' - nem kutya ez... :P
A fényképező sokkal több energiát kér, lehet h nem elég erősek (már) neki.

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#774) BEE válasza golyani (#772) üzenetére


BEE
addikt

Hasonlítsd össze az elemek méretét,
és nézd meg hogy a gép elemtartójában minden érintkező
egyformán áll-e.
Ha egy elem pl túl hosszú, elgörbítheti az érintkezőt,
azután a rövidebb elem már nem fog hozzáérni rendesen.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#775) dan390 válasza BEE (#765) üzenetére


dan390
aktív tag

kössz a biztatast :)
de csak ilyen kabelem van :(

(#776) dan390 válasza sszever (#762) üzenetére


dan390
aktív tag

azert nehez hozza talalni mer ma k..a regi kamera :DDD
a kabelhoz meg nem nagyon ertek :(
de a neve hs v4kit pc konnectin cable :))

(#777) rlazol válasza dan390 (#776) üzenetére


rlazol
addikt

nem vagyok magamban biztos... És lehet h hülyeséget írok és felületesen kerestem... Ez esetben elnézést...
De az egyetlen, amit én találtam és kb illik a képbe az a Panasonic RX11 VHS-C kamkorder. Őróla beszélünk?
[link]

Ha nem, kérlek adj nekem egy pontos géptípust!

Ha igen: akkor el kell h keserítselek, ez egy analóg kamera, amit a büdös életben nem fogsz a számítógépeddel képátvitel céljából digitális porton keresztül összekötni. A rendelkezésedre álló soros kábelről nem tudok biztosat, igaz nagyon utána se néztem, de szerintem az egy kontroll-kábel, vagyis azt teszi lehetővé, h a számítógépről vezéreld a kamerát. Ahogy már előttem is szólottak volt, ennek az adatátviteli sebssége nem elegendő ahhoz h filmhez használd. És a soros portra dugott eszközt valóban nem ismeri fel a Windows. Semmilyet.

Ha erről a kameráról szeretnél képet a számítógépedre, akkor az AD konverter közbeiktatásával lehetséges, tehát a kamera analóg kimenetét (pl.: RC kábellel) közvetlenül összekötöd egy TV-tunerrel vagy, ha ilyen kimenet nincs, akkor a kazettát lejátszó magnót pl egy antenna kábellel a TV-tunerhez vagy más digitalizál kártyához.

ésmég egyszer röstelkedés, h netán nem ez lenne a kérdéses masina.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#778) bugi69


bugi69
tag

Csőváz!

Van pár fényképem de a fényképész aszonta nem lehet őket előhívni csak ha nála rendelem meg :DD
Készültek egy fényképésznél műtermi képek de nagyon butítottak és azokat akarom feltuningolni
Szal elég gagyi csak nem akarok fizetni a fényképésznek a feljavításért :DDD
Olyan 60-70 kb körül van egy kép
Mit javasoltok ilyen esetben ?
Előre is thx !!

(#779) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Ti is úgy látjátok, hogy ezeken a ''referenciaképeken'' utómunkálatokat végeztek? Mintha leszedték volna a zajt, de nem tökéletesen.
[link]
Ha így történt, akkor semmi értelme a referenciaképeknek. Nem mindegyiken látom de némelyik közelről olyan, mint ha nem is fotó lenne hanem olajfestmény.
Vagy arra gondoltam még, hogy portré módban maga a gép végez egy simítást a képen, de ez ugyanúgy csalás, és pláne hülyeség házakat fotózni portré módban.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#780) csiga997 válasza bugi69 (#778) üzenetére


csiga997
őstag

Szerintem fizess.

(#781) rlazol válasza bugi69 (#778) üzenetére


rlazol
addikt

60-70 kb???
semmit. Túl kicsik ahhoz h érdemben bele lehessen nyúlni. Ha mindez nagy felbontás mellé párosul akkor meg a jpeg tömörítés tette tönkre. Kell kérni a fotóstól eredeti méretű, tömöítetlen vagy kevéssé tömörített képeket. Persze ilyet nem fog adni...
Photoshoppal lehet szórakozni, de szvsz nincs értelme.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#782) Dtomi válasza Hydra SR (#779) üzenetére


Dtomi
őstag

Ennek a gépnek akkora a CA-ja, hogy nem látszik tőle a kép ezért a gépért a Zenith-et se adnám oda :Y azonkívül még a fujinál is erősebb zajszűrő van benne mert utólag aki ilyen munkát ad ki a kezéből az nem nagyon fogott még gépet a kezébe életében...



[Szerkesztve]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#783) j.bravo válasza Hydra SR (#779) üzenetére


j.bravo
addikt

Khm, már miért is lenne referencia az a pár tesztkép, amit egy - tesztekben középszerű - oldal munkatársa készít? Ilyen alapon amit te készítesz egy kipróbálás céljára hevertól kölcsönkapott géppel, az szintén referencia...

(jóóó, persze szó szerint ez azt jelenti, ''amihez viszonyítani lehet''. Viszont ilyen esetben - szerintem - egy elismert, független, blabla tesztlabor által, megfelelően ellenőrzött körülmények között, nagyszámú mintából a ''legátlagosabb''ként kiválasztott kép lehetne az.)

Na jó, abbahagytam :D Főleg mert a ''real world'' tesztek ugye jóval hasznosabbaj tudnak lenni a laborban készülteknél.


A szóban forgó gépnél anno többször (emlékeim szerint, term, tévedhetek) előkerült hogy a gép belső zajszűrése egyrészt kicsit túl erős, másrészt furcsa dolgokat művel néha. Amúgy is tudjuk, hogy a sötétebb, homogén képfelületeken jelentkezik a zaj, lehet hogy ugyanannyira mosta el a gép de itt még megmaradt láthatóan, ahol pedig nem homogén a kép felülete, ott a témával összekeveredve már nem annyira éstrevehető. Szóval ezen én nem lepődnék meg, na :)

(ui.: én nem cserélném le egy ilyen gépre az s5500-at.
ui.2.: valóban furcsa dolog portré módban házat fotózni, de egy rohanós városnézés közben (hajt az idegenvezető) vagy akár nyugiban de egy sör után egy tapasztaltabb kocafotóssal is megesik, ha pedig egységsugarú turista az illető (nemre, hajszínre való tekintet nélkül), aki otthon sose veszi elő a gépet, akkor még szinte valószínű is...)
Szóval a tesztelő akár szándékosan is tehette ezt, ''real world teszt'' felkiáltással. Szerintem :D


[Szerkesztve]

Whatever.

(#784) rlazol válasza Hydra SR (#779) üzenetére


rlazol
addikt

Szerintem nem nyúltak bele. Az Exif szerint 80-as ISO, 13 mp-es exp, nem szerintem ez így oké.
Az igaz, h nagyon lágyak a képek, de ez a Kodak lencséjéből fakad.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#785) werttzui válasza Hydra SR (#779) üzenetére


werttzui
őstag

Nagy a zajelmosása amúgy is iso 80 van a legtöbb kép . iso 100 alatt kicsit jobban oda tesz a zajelmosás és a kép szépen meg van festve mintha picasso csinálta volna :)

PENTAX

(#786) Hydra SR válasza j.bravo (#783) üzenetére


Hydra SR
addikt

Egyre inkább meggyőzödöm róla, hogy régebbi gépre váltani még akkor sem éri meg, ha anno felsőbb kategóriába tartozott:)
Csak próbálok költséghatékonyan nézelődni.
Az eddigi nézelődésem egyre inkább arra vezet rá, hogy az S5500 igen jó vétel volt, ami egyfelől jó amíg ez a gépem van, másfelől meg nehéz lesz jelentős anyagi ráfordítás nélkül jobbra cserélni. Sajna 80-90k alatt csak erős kompromisszumok árán tudnék bizonyos tulajsonságokon javítani, és közben sok fontos tulajdonság romlana. Asszem maradok annál, hogy gyűjtögetek még és várok. Addig meg maradok büszke S5500 tulaj:)
Arra viszont nem számítottam, hogy a tesztelők nem tudnak fotózni, de az tény, hogy az átlag vásárló számára több információtartalommal rendelkezik egy másik laikus által készített referenciakép, mert pl amikor az S5500-zal készített tesztképeket néztem (amik viszont igen jól sikerültek), akkor azt gondoltam: csak megveszem ezt a gépet és én is ilyen fotókat fogok csinálni. Hát beletelt egy kis időbe mire tényleg tudtam olyat csinálni. De végül tudtam:) Csak közben 2000-rel nőtt a gép számlálója, és 50-nel a szakmai hozzászólásaim száma PH-n ;)

werttzui: már nem is bánom,hogy néha kicsit zajosak a sötét képeim még ISO 64-en is, mert könnyebb a zajt leszedni mint az elmosásból adódó veszteséget visszarajzolni:)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#787) Dtomi válasza Hydra SR (#786) üzenetére


Dtomi
őstag

Azért egy sony 828 ra váltás hidd el nagyon jó kis ugrás lenne az 5500 után csak most majdnem annyiba lenne egy új mint 20D

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#788) j.bravo válasza Dtomi (#787) üzenetére


j.bravo
addikt

Lehet :) De ugyanígy egy Minolta A2 is jó kis ugrás lenne - szerintem. És még nem is fájna annyiba. Ellenben csak használtan van (mondjuk a sony is, nem?)

Whatever.

(#789) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Nem úgy értettem, hogy kompaktban már nem kapok az S5500-nál jobbat, hanem úgy, hogy minimum 40-50-et kéne rászánnom a váltásra hogy erős kompromisszumok nélküli javulás legyen:)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#790) BEE válasza Hydra SR (#786) üzenetére


BEE
addikt

Békélj meg azzal a géppel !
Ha jobb gépre vágysz, azt akkor vedd meg ha ezt már kinőtte tudásod,
addig pedig kiszolgál ez a gép.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#791) Hydra SR válasza BEE (#790) üzenetére


Hydra SR
addikt

Tudom én, hogy ráér még csak elkapott a lelkesedés:) Majd egyszer csak veszek egy jó kis tükörreflexest addig meg hadd szóljon ez, végeredményben abszolút elégedett vagyok vele. Rengeteg mindenre alkalmas ami ebben az árkategóriában nagy szó, egy szintig még bővítgethető is, külön tetszik hogy AA elemeket használ, meg az hogy nem akar mindenáron okosabb lenni nálam mint a többi kis kompakt, azt csinálja amit mondok neki. És nem utolsósorban: szerintem még szép is:)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#792) fabika


fabika
tag

Hello!
Új gépet vennék, de olyat szeretnék, amihez jók a régi pentacon obik is. Aki tud ilyen gépről azt kérem hogy segítsen.
Előre is köszi.

Visszabeszél, mint nyugdíjas a tv-nek.

(#793) csudri


csudri
őstag

Sziasztok!

Elég nagy problémám van, a hétvégén Londonban fényképeztem egy csomót. Csináltam 80valahány képet, ezután lemerült a HP gépem aksija. Tettem bele másik aksikat, de eltüntek az addig készített képeim. Próbáltam rádugni pc-re hátha az látja, beraktam az mp3 letászómba is, de az sem. Pedig a helyet foglalja valami a kártyáról, de a képek mégsincsenek ott. A lemerülés óta készült képek viszont frankón megvannak.

Mi okozhatta a problémát és vajon előkerülhetnek-e még az elveszett képek?

Előre is köszi!
csudri

(#794) pitman válasza csudri (#793) üzenetére


pitman
őstag

Az adatvesztést valószínűleg az okozta, hogy a gép még írta a kártyát amikor lemerült az akksi. Valamilyen adatmentő programmal kellene a kártyát végignézni, nagy valószínűséggel vissza fogja hozni a képeket. Lehetőlg addig ne készíts rá új képeket, mert az felülírhatja a régieket.

(#795) csudri válasza pitman (#794) üzenetére


csudri
őstag

Köszi a gyors választ, ráengedtem a kártyára a getdataback-et és megtalálta a képeket. Már csak le kell mentenem őket valahogy, csak ahhoz előbb ''vennem'' kell egy serial-t a programhoz. :)

(#796) pitman válasza csudri (#795) üzenetére


pitman
őstag

Vannak ingyenes programok is, korábban itt valamelyik fórumon be is voltak linkelve. Esetleg nézz szét azok között is. Sajnos sem a nevükre sem a topic nemére nem emlékszem.

(#797) csiga997 válasza pitman (#796) üzenetére


csiga997
őstag

A topik nevét a böngésző címsorában olvashatod, a linkek pedig itt: [link] :D

(#798) pitman válasza csiga997 (#797) üzenetére


pitman
őstag

Köszi, a kérdező nevében is.

(#799) bianca3


bianca3
tag

Digi videókamera kérdésem lenne! Talán tud vki segíteni :F
A gondom, hogy kb. 1 hónapja használtam utóljára. Ma szerettem volna használni, de nem mutatja jól a képet. Teljesen homályos és inkább csak a fényeket érzékeli. Lejátszani a régi felvételt jól lejátsza. Az aksi fel van töltve a kazetta is jó. Mi állíthatódott el? :( Nem értem. A színeket is szarul érzékeli :O Kivagyok!!! HELP!!!

(#800) biggamer válasza csiga997 (#797) üzenetére


biggamer
veterán

Ismerőseim és én is ezt a programot használjuk : [link] :Y
Nagyon szeretem, már sok 1000 képet hozott vissza az enyészetből.
Viszont úgy vettem észre, ha ráveszel a letörölt képekre, akkor már nem tudja visszavarázsolni azokat.
Csak azon képeket bírja visszahozni, amelyekre nem történt utólag felvétel.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.