Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) ottkar válasza ercé (#6000) üzenetére


ottkar
addikt

Nincs ilyen hogy koncertvilágítás a fényerő akár tízszeres eltérésű is lehet egyes rendezvények között. Egy 2,8-assal az 5,6-hoz képest négyszeres nyereséget lehet csak elérni bár néha az is jól jöhet. Beállítani csak arra a fényviszonyra lehet ami van.

(#6002) ercé válasza ottkar (#6001) üzenetére


ercé
csendes tag

értem esetleg tudsz javasolni olyat ,hogy fénymérést kiértékelő, részleges, szpot, középre súlyozott átlag melyik a legoptimálisabb? vagy ez is olyan ,hogy mindig más? továbbá canon 50mm 1,8 II objektívjével szemezek néha töprengek rajta teszteket is olvastam róla stb. szerinted erre a célra hozna e előrelépést?

(#6003) brumesz válasza ercé (#6000) üzenetére


brumesz
aktív tag

én valami fényerősebb obival próbálkoznék, ha megoldható, mert ugyan nem mozdul be maga a kép, viszont attól még az emberek elmosódottak lesznek a "hosszú" záridő miatt. ha jól emlékszem(régebben fotóztam koncertet), akkor egy 3,5 fényerejű obival nekem iso1600 sikerült éles képet lőnöm, de ott a zaj már elég durván jelen van (350d)
ajánlatom a 70-200/f2.8L, de az nem olcsó mulatság :D
esetleg ha közel tudsz menni, akkor fix 50 1.8 fényerővel, az még olcsó is

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#6004) KTTech válasza ercé (#6002) üzenetére


KTTech
veterán

Nincs olyan, hogy legoptimálisabb... Manuális mód és érzés szerint a beállítás... leginkább nálam ez vált be. Ha nagyon pontos akarsz lenni, akkor spot az arcon és megfelelő korrekció. Csak az lesz a gond, hogy nem biztos, hogy azt a látványt fogod visszakapni, amit szeretnél... De érdemes lenne beleolvasnod Madgie cikkébe itt.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#6005) sanyixXx válasza ercé (#6002) üzenetére


sanyixXx
senior tag

Canon 50mm/1.4 USM, Sigma 24-70mm/2.8 EX DG, Sigma 18-50mm/2.8 EX DC, Sigma 70-200mm/2.8 APO EX DG HSM

én ezekből gazdálkodom koncerteken. látható, hogy mindegyik fényerős. viszont vaku néha jól tud jönni, de azzal ugye a koncert fénytechnikáját jórészt vagy teljesen ki lehet iktatni :DDD
fényerős obi+magas iso kell általában.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#6006) sanyixXx válasza KTTech (#6004) üzenetére


sanyixXx
senior tag

Nincs olyan, hogy legoptimálisabb...

nincs hát:)
az optimális a leginkább megfelelőt jelzi, tehát nincs hova fokozni. az optimálisnál nincs optimálisabb és legoptimálisabb.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#6007) ercé


ercé
csendes tag

,ha nem lenne ilyen drága mulatság már orvosolnám holnap ,de így kissé fejtörést okoz. lehet megpróbálok kölcsönkérni hátha lesz ismerettség között olyan ki rámbízná egyik másik objektívjét. hála égnek ez csak olyan másodlagos cél mármint koncertfotózás.. csak kissé bosszantott ,hogy alig lett használható kép..
köszönöm mindenkinek a segítséget :R

(#6008) kiszolika69 válasza ercé (#6007) üzenetére


kiszolika69
csendes tag

Üdv! milyen koncerteken fotózol? amugy korrektnek tűnik a felszerelésed! mutathanál néhány képet is:)

Nokia 7900

(#6009) gamer0101


gamer0101
aktív tag

Sziasztok! Egy aggasztó kérdéssel fordulok hozzátok: Mivel orvosolható az, hogy a fényképezőgépem csak 40 másodperc videót tud egyszerre felvenni 640x480-as felbontásban? A gép: Olympus SP-560UZ. A benne lévő memóriakártya egy 2GB-os "M" jelű Olympus xD kártya. Az "M" jelet direkt hozzátettem, mert valahol hallottam régebben, hogy létezik egy "H" jelű kártya is, ami ezt a problémát megszünteti. Tehát megakadás nélkül tudok rögzíteni a kártyára videót. Nem kell külön fájlokban lennie. A vicc az egészben, hogy egy fotósboltban voltam itt Halason érdeklődni ez ügyben (Ph*tohall), de csak néztek rám, hogy ők ilyenről még nem hallottak, meg ők úgy tudják, hogy az az "M" az a kapacitásra utal. Itt majdnem kiröhögtem őket, hiszen 1GB-osban is van "M"-es... :W Kérlek benneteket segítsetek! Igazságot akarok! :D Köszönöm! :R

(#6010) pitman válasza gamer0101 (#6009) üzenetére


pitman
őstag

Nézd meg a gép használati útmutatóját. amit ott leírnak, azt fogja a gép csinálni. Ha ott nincs 40 másodperces korlát, akkor el lehet kezdeni a hibát keresni. Ha van korlát, nem fogsz tudni semmit sem csinálni vele nagy valószínűséggel.

[ Szerkesztve ]

(#6011) leeate


leeate
senior tag

Ez most nem éppen fotós kérdés, de nem tud valaki olyan oldalt, ahol lehet fotókról nagyításokat rendelni? (a szobám falára kéne valami :) )

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#6012) KTTech válasza leeate (#6011) üzenetére


KTTech
veterán

www.digilabor.net

Én itt hívatok elő, nem gond nekik az 105 x 3000cm-es méretű kép sem :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#6013) leeate válasza KTTech (#6012) üzenetére


leeate
senior tag

Nekem olyan kellett, ami más szerzőktől árul fotókat, aztán rájöttem, hogy a poszter az én kulcsszavam. :DD

(Amúgy előhívatod a digitális képeidet? :) - na, ne vedd sértésnek)

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#6014) sanyixXx válasza leeate (#6013) üzenetére


sanyixXx
senior tag

miért ne hívatná elő? már csak a munkájából adódóan is szüksége van rá.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#6015) leeate válasza sanyixXx (#6014) üzenetére


leeate
senior tag

Digitális képen még mit kell ellőhívni? Esetleg nyomtatni.. Gondolkozzááááá! :DDD

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#6016) KTTech válasza leeate (#6013) üzenetére


KTTech
veterán

Hát, ami kisebb mint 60x90 azt hívatom :) ugyanis fotokémiai eljárással készülnek (Fuji Frontier géppel), nem tintasugaras vagy dye-sub technikával ;)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#6017) sanyixXx válasza leeate (#6015) üzenetére


sanyixXx
senior tag

Szolgáltatásunk digitális fotókból, vagy egyéb digitális képekből papírképek, poszterek, naptárak és fotóalbumok készítése elsősorban vegyszeres laborgépen. A nagyméretű papírképek és a poszterek professzionális poszternyomtatóval készülnek.

digilabor.net

[ Szerkesztve ]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#6018) leeate válasza sanyixXx (#6017) üzenetére


leeate
senior tag

Akkor is csak a negatívokat hívjuk elő, a digitális kép az már ott van, a gépben elkészült!

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#6019) ottkar válasza leeate (#6018) üzenetére


ottkar
addikt

A RAW pld nem készült el pontosan olyan műveleteket kell csinálni mint a színes film hívásánál. Ha fotóeljárással hívják a képet az is hívás.

(#6020) Fryskitt válasza gamer0101 (#6009) üzenetére


Fryskitt
addikt

Az Olympus oldalán a gépek speckói között leírják, melyik gép mennyi videót tud venni és melyik kártyára....
[link]

Itt mondjuk azt írják, hogy 10mp 640x480@30kép és 29 mp 320x240@15kép üzemmódban. Ehhez képest még jó a 640x480-ban a 40mp.

Amúgy nem szeretjük az Olympust:
"Az Olympus Hungary Kft. az általa forgalmazott készülékekhez, a termék dobozában nyomtatott formátumú, bővített kezelési útmutatót biztosít.
Amennyiben a kezelési útmutatója elveszett, azt térítés ellenében, kizárólag nyomtatott formátumban tudjuk Önnek pótolni. Az útmutató pótlása a vásárlást igazoló számla és a jótállási jegy másolatának bemutatása mellett lehetséges.

Kérjük, hogy a használati útmutatók elérhetőségéről, megvásárlásuk feltételeiről érdeklődjön az Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhelyen az alábbi címek valamelyikén."

Tehát ha megvehetnéd külföldön olcsóbban, akkor tudj angolul, vagy vedd meg mégis itthon. Ez nem a piac korlátozása? :W

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#6021) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Nem tud valaki egy egyszerű HDR készítő programot?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#6022) ottkar válasza Fryskitt (#6020) üzenetére


ottkar
addikt

Egyetlen fényképezőgép forgalmazó nem ad rendelkezésre korlátlan magyarra fordított kezelésit. Azt a forgalmazónak kellett lefordíttatni kinyomtatni pémzért. És a forgalmazót terheli a szervíz biztosítása fenntartása is.

[ Szerkesztve ]

(#6023) Flow


Flow
senior tag

Hi! Valakinek nincs a tarsolyában egy olyan oldal címe, ahol szemléletesen mutatják be képekkel az FF - APS-C különbségét? (Elsősorban a dof, bokeh szempontból.) Guglizok tovább, ha valaki segít, azt viszont megköszönöm! :R

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#6024) philoxenia válasza Flow (#6023) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Esetleg, bár annyira nem a DOF-ra van kihegyezve.
Egy kép. egy sorozat

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6025) leeate


leeate
senior tag

Felháborító, hogy a DSLR-ek többségében a szenzor mai napig nem ad ki egy teljes képkockát.. Vagy inkább nevetséges.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#6026) philoxenia válasza leeate (#6025) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt hogy érted? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6027) leeate válasza philoxenia (#6026) üzenetére


leeate
senior tag

Hogyhogy hogy értem? Csak mostanában jelentek meg a full frame szenzoros gépek, azok is rohadt drágán. Előtte a dlsr-ek szenzorai még akkorák se voltak, mint egy kisfilmes gép képkockája.. És itt még csak nem is középformátumról van szó, egy kisfilmes gép teljes képkockáját se voltak képesek felvenni.... kiábrándító.

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#6028) philoxenia válasza leeate (#6027) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ehhez mit szólsz? Persze nekem ez is mostanában volt, Te hány éves voltál 2002-ben.... :U

Egyébként olvass utána, például ebben a könyvben, hogy milyen technikákat használtak a középformátumban a mai hátfalak előtt.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6029) leeate válasza philoxenia (#6028) üzenetére


leeate
senior tag

Nahát, egy Kodak... Eldobhatós? :D

Teljesen mindegy, a lényeg, hogy egy 2000-ben vásárolt kis 5000 Ft-os sz*r kompakt is jobb felbonthatóságban csinált képeket, mint egy 2009-ben vásárolt 300 000 Ft-os "csúcsminőség" DSLR. Előbbi természetesen filmes. És én is ezért fogok venni filmes gépet, mert a digitálisból egyszerűen kicsalják a teljes méretet.

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#6030) philoxenia válasza leeate (#6029) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Légy szíves olvass egy kicsit, mielőtt ilyeneket írsz, mert ez egész egyszerűen nem igaz és akkor még finom voltam....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6031) leeate válasza philoxenia (#6030) üzenetére


leeate
senior tag

Inkább olvass Te. Vagy támaszd alá, az én érveim miért nem helyesek. Köszi viszhall

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#6032) philoxenia válasza leeate (#6031) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem kell alátámasztanom, hiszen nem linkeltél ide sem géptípust, sem a típus árát, nem beszélve arról, hogy a filmet még be is kell szkennelned, ami már eleve digitális fényképezés lesz...

Most moderátorként mondom:

Ne flamelj a Fórumon, mert ez itt nem kívánatos. Ne Te kérj érveket, hanem előbb támaszd alá a kijelentéseidet! Vitatkozni csak vitaképes emberrel lehet.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6033) leeate válasza philoxenia (#6032) üzenetére


leeate
senior tag

Én berakhatnék akármilyen kisfilmes gépet (35mm-es) ide, akkor is nagyobb lesz a vele készült képkocka mérete, mint egy olyan digitális gépnek, amelyik nem full frame. Ez tény.

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#6034) philoxenia válasza leeate (#6033) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hogyan lesz nagyobb? Egy digitális gépnél a képméret pixel x pixel, egy analógnál ha dia akkor pozitív nagyjából 24x36 mm-es kép, ha negatív akkor ugyanekkora negatív kép. Ezek ebben a méretben gyakorlatilag használhatatlanok, ahogy a digitális is megjelenítő eszközök nélkül.
Attól függően, hogyan jeleníted meg a képet, különböző módszerek lehetnek. Azonban egy 300 ezres DSLR-nél már komoly felbontás van magas dinamika stb. Egy kompakt filmes gépnél eleve az optika is gagyi 5000 Ft-os kategóriában, azonkívül kérdéses az is, hogyan tudod otthon laborálni például, elronthatod az egész tekercset stb..... Még ezután kell szkennelned, a szkenneren is sok múlik. Vagy van otthon filmes nagyítógéped?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6035) leeate válasza philoxenia (#6034) üzenetére


leeate
senior tag

Ha ez így lett volna, akkor nem lett volna igény a full frame digitális gépekre. Mert hogyha elkészül a kép 24x36-os képkockára vagy átlagos (nem ff) digitális tükörreflexes gépnél ennél kevesebbre, az csak egy dolog, persze azon kívül, hogy kisebb képkockánál a látószög is kisebb lesz. A nagyíthatóság számít. Szerintem egy papírképre jobban lehet nagyítani egy 24x36-os képkockát, mint egy 22,2x14,8 mm-eset, nekem ez tűnik logikusnak. Ja, és ezáltal pedig a részletek maradnak meg jobban.

Az pedig legyen az én dolgom, hogyan dolgozom ki a filmjeimet. Nincsen nagyítógépem, de majd szeretnék venni egyet, ha lesz alkalmas helyiség a házban sötétkamrát létesíteni.

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#6036) philoxenia válasza leeate (#6035) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De hát a digitális képnek nincs konkrét fizikai mérete... Ezt nem érted?
A filmek szemcsézettségét lehet összehasonlítani a pixelmérettel, de a kép elkészülésekor a filmes gépnél is rengeteget számít az objektív feloldóképessége nagyon nem mindegy, hogy a Fujichrome Velviat Nikon F4-be fűzöd be, amire egy ilyet csavarsz fel, vagy egy ilyenbe...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6037) leeate válasza philoxenia (#6036) üzenetére


leeate
senior tag

Najó, ez a vita értelmetlen... : P
Te úgy sem fogod megérteni, amit én akarok mondani.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#6038) Fryskitt válasza ottkar (#6022) üzenetére


Fryskitt
addikt

Az angolt meg meg kellett írni. Az nagyobb munka (inkább lefordítod a háború és békét vagy megírsz egy ugyanolyat). De be kell mutatni a számlát, tehát akkor se kapod meg, ha fizetsz érte, de nem itt vetted. Ez ráadásul hülyeség is, mert így némi pénzmagtól is elesnek. Hacsak nem az a cél, hogy mégiscsak itthon vedd meg. Ez pedig a piac korlátozása. :W

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#6039) sanyixXx válasza Fryskitt (#6038) üzenetére


sanyixXx
senior tag

ez elég messze áll a piac korlátozásától. a gyártónak nem kötelessége mindenféle élő és holt nyelvre lefordíttatni a használatiját. ha Dzsibutiban oly-t akarsz árulni, akkor igenis neked kell gondoskodni a használati lefordításáról. az alapok megvannak, a keret is, nyersen mindent odaad a canon, neked csak magyarítani kell, vagy ha maradunk a példánál, akkor arabra vagy franciára.
ne dobálózz olyan szavakkal, ami jelentésével nem vagy tisztában. itt egy kis segítség hozzá.

De be kell mutatni a számlát, tehát akkor se kapod meg, ha fizetsz érte, de nem itt vetted.
az olyt nem tudom, de a canon pl. forgalmazza külön is a használati útmutatóit.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#6040) gamer0101 válasza Fryskitt (#6020) üzenetére


gamer0101
aktív tag

Hát ez azért érdekes. :))
Kipróbáltam. Kivettem a memóriakártyát és csak úgy [IN] -be elindítottam a videófunkciót:
SHQ, 640x480, 30fps -el 26 másodpercet, míg HQ, 320x240, 15fps-el 2 perc 22 másodpercet enged. Azt nem tudom, hogy itt megvolna-e a 40mp-es limit az első beállítással a 26 másodperc miatt, de mindenesetre idegesítő az egész. A "H"-s és az "M"-es xD kártyákról / sebességekről tudsz valami érdemlegeset? :U :R

(#6041) Fryskitt válasza sanyixXx (#6039) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nem kötelessége, de lehetne...Amúgy nem akartam ebből nagyobb vitát csapni. Ha nem zavar a dolog, vegyük úgy h nem mondtam. A Canon egyebekben ad leírést némi pénzért (személyes tapasztalat, anno egy S40-nel). B

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#6042) Fryskitt válasza gamer0101 (#6040) üzenetére


Fryskitt
addikt

Utána nézek. :)

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#6044) philoxenia válasza Fryskitt (#6042) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Használd a szerkesztés gombot !

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6045) Flow válasza philoxenia (#6024) üzenetére


Flow
senior tag

Az elsőt pont néztem én is, köszi a linkeket! Még kutatom az "igazit"... :))

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#6046) gamer0101 válasza Fryskitt (#6042) üzenetére


gamer0101
aktív tag

Köszönöm! :R

(#6047) KTTech válasza leeate (#6033) üzenetére


KTTech
veterán

Légy szíves támaszd alá ezt. Mert a 24*36mm a filmnél is ennyi, meg a digitális fullframe-nél is. Mitől is lenne a képkocka mérete nagyobb?

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#6048) KTTech válasza leeate (#6035) üzenetére


KTTech
veterán

"A nagyíthatóság számít. Szerintem egy papírképre jobban lehet nagyítani egy 24x36-os képkockát, mint egy 22,2x14,8 mm-eset, nekem ez tűnik logikusnak. Ja, és ezáltal pedig a részletek maradnak meg jobban."

Ez a mai digitális gépeknél már nem így van... csak a felbontás számít. A fullframe gépek elsősorban azért kerültek napirendre, hogy a korábban megszokott látószöget adják a filmről áttérőknek (aki digitális gépen kezdte, annak ez nem feltétlen előny), valamint hogy lehessen folytatni a megapixelháborút. Ja, és jelenleg a digitális képeket jóval nagyobbra lehet nagyítani mint a filmeket (főleg ami magasabb érzékenységen készül, de amúgy is)... mert a szemcsézettség ott is közbeszól. Példának okáért nagyíts fel egy ISO1600-as színes filmkockát 30x45-re, és én is nagyítok egyet. Lehet, meg fogsz lepődni, pedig nekem csak egy APS-C-s gépem van 10 megapixel felbontással.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#6049) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Fene, milyen "komoly" vitáról maradtam le :O :DDD

(#6050) leeate válasza KTTech (#6048) üzenetére


leeate
senior tag

Ja, a felbontás, az. Akkor ilyen alapon az ujjhegynyi méretű, de 8 megapixeles felbontású érzékelővel megáldott telefon jobb képeket csinál, mint a rendes fényképezők, csak nekem rossz a szemem..

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.