Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Hydra SR válasza cigam (#1900) üzenetére


Hydra SR
addikt

A lágy rajzolaton ez sem segít :) No meg nem is minden esetben lehet alkalmazni.

hattorihanzo: programot ugyan nem tudok ajánlani jobbat a PS-nél, avagy a Paint Shop Pro-nál amit én használok (lehet, hogy van de nekem ez eddig mindig elég volt), csak annyit, hogy ha a teljes méretű képre ereszted rá az élesítést erőteljesen és csak utána méretezed le, az sokkal szebb hatást ér el, mint ha fordított sorrendben csinálod. Ha szükséges, még utólag is lehet ráélesíteni leméretezés után de akkor sokkal finomabban szabad csak, különben nagyon természetellenes lesz.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1902) sube


sube
aktív tag

Hello,
Lenne egy olyasfajta kérdésem, hogy ez ellen mit lehet tenni?
[kép]
Azthiszem a szakzsargon szférikus abberációnak hívja, talán... :) Mindig a kinti (táj) képeknél jelentkezik Auto módban (mivel most vettem észre, így még nem próbáltam manuálba, ill tájkép módban fotózni). Többékevésbé ott látható nagyon, ahol a háttér baromi világos (napsütés stb).
A gép egy Fuji F20 as lenne.

üdv, sub.

(#1903) drkbl válasza sube (#1902) üzenetére


drkbl
őstag

Kromatikus, ez színhiba, nem geometriai torzítás.

A valós lencse a különböző hullámhosszokat nem tudja egy beállítással pontosan fókuszálni, mert a fókuszpont (a nagyítás) függ a hullámhossztól.

Eltávolítása: [link]

Elkerülése: leginkább erős kontraszt kerülése, esetleg rekeszelés.

(#1904) Hydra SR válasza sube (#1902) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ez nagyon durva kromatikus aberráció de szerencsére nem túl színes a környezete, csak zöld és fehér van körülötte. Ez némileg megkönnyíti az eltávolítását anélkül, hogy más színeket vágnál haza közben. Ha szűkíted a blendét, nem tesz ilyen durva torzulást a képre de ilyen erős kontrasztváltásnál marad valamennyi ezen a gépen. A drkbl által linkelt oldalon mindig hasznos cikkek vannak ilyen témákban, érdemes figyelemmel követni. Ott mondjuk az elkerüléséről nem írnak, csak az eltávolításáról.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1905) sube válasza drkbl (#1903) üzenetére


sube
aktív tag

Oh, majdnem eltaláltam :)
Rekeszelést kitudnád még fejteni mit takar? Ienféle kompakt géppel is van rá lehetőségem?

(#1906) sube válasza Hydra SR (#1904) üzenetére


sube
aktív tag

Az a baj ügye, hogy ez egy csoportkép egyik sarka :U Sajnos az arcok jórészén is ezvan ahol a vakítófehér van mögötte... lábaknál, ahol ügye van fü/pad/táska/bármi a háttérbe, ott tökéletes, semmi jele ennek... de az égnél... borz...asztó :(
Namajd játszok vele, mert ez így nem okés... Köszöntem a tippeket/megfigyeléseket/linket!

üdv, sub.

(#1907) Hydra SR válasza sube (#1906) üzenetére


Hydra SR
addikt

Jó de kijelölheted, hogy csak erre a részére hasson a képnek. Bizonyos CA szűréseknél van is radius paraméter, asszem az határozza meg, hogy a mintavételi területtől milyen távolságig mehet el a szűréssel.
Ja és a CA (chromatic aberration, ha nem esett volna le :) ) a kép széle felé, különösen a sarkok felé növekszik. Főleg nagylátóban. Tehát az ellenfény, erős kontrasztok, nyitott blende, kép sarka a legdurvább kombináció, így még egy csúcskategóriás nagylátón is lenne némi torzulás.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1908) hali01 válasza sube (#1902) üzenetére


hali01
őstag

Leginkább azt,h nem lőjük pofán a napot faágakon keresztül.

(#1909) sube válasza hali01 (#1908) üzenetére


sube
aktív tag

A vicc az, hogy a nap teljesen tökéletesen a kamera mögött van. Ha állítanánk egy egyenest a nap, gép, téma közé akkor a sorrend is megegyezne. Ennyi tapasztalatom már akad :))

(#1910) sube válasza Hydra SR (#1907) üzenetére


sube
aktív tag

Nah majd játszadozom a ps el ha a gépem közelébe érek, majd meglátjuk mire leszek képes, ill megéri-e az egészet apránként így javítgatni vagy újra összehívni a bandát :)
Köszöntem a tipp halmazt! :R

(#1911) Proci85


Proci85
senior tag

Panasonic FZ7 (esetleg fz8) ára szerintetek hogy fog alakulni a közeljövőben?
Tudom, ehhez jóslási képesség kell:) de általában mi a tendencia igy nyáron?
Illetve kijött az fz8, lentebb szoritja vajon az fz7-t?
FZ7-t tervezek venni, de nem tudom érdemes-e várni? :B

(#1912) belluska


belluska
tag

A segitséget kérném : fényképezés után a kártyáról áttöltöttem a képeket a gépre.( kártyaolvasóval) A gép NINCS KÉP- et irta ki. Amikor vissza akartam tölteni a képeket a kártyára, ment is rendesen,a kártyaolvasó vette a jeleket. Mikor a kártyát betettem a gépbe, megint csak azt irta, hogy NINCS KÉP ( a kártyán) Lehet, hogy elb..tam valami gépi beállitást ? Köszi a hozzáértőknek.

(#1913) cigam válasza belluska (#1912) üzenetére


cigam
félisten

Mivel ''töltötted át'' a képeket? Fájlkezelővel, vagy vmi képkezelő programmal?
Ha fájlkezelővel, akkor valószínű, hogy nem másoltad, hanem mozgattad.
Ha képkezelővel, akkor nézz szét a beállításai között, mert valószínűleg úgy van beállítva, hogy importálás után törölje a kártyáról a képeket.
Bár a leírásodban konzekvensen ''gép''-ről beszélsz, nem teljesen világos, hogy számítógép, vagy fényképezőgép.
A kártyaolvasóból való kivétel elött ''lecsatoltad'' az eszközt? (umount, vagy eject, vagy windows esetén eszköz eltávolítása ikon segítségével?)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1914) Szten Márs válasza Proci85 (#1911) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az árak alakulását passzolnám, de addig vegyél FZ7-et amíg lehet, ha mképp ilyen gépet akarsz mert az FZ8 (még nála is) roszabb... :(

(#1915) Proci85 válasza Szten Márs (#1914) üzenetére


Proci85
senior tag

tesztek, vélemények hosszas olvasása, képek nézegetése és mérlegelés után végül Fuji 6500fd mellett döntöttem. Árban kb ott van, képmínősége viszont láthatóan jobb magasabb iso értékeken & tetszik a fókuszgyűrű is rajta :) /meg persze még jónéhány érv mellette vall/

[Szerkesztve]

(#1916) Proci85


Proci85
senior tag

Fotózáshoz melyik akksit ajánljátok/használjátok?
Tavaly vettem 2500as energizert,. akkor egy hónap alatt alig sült ki, berakva még simán 2-300 képet löttem vele, most meg egy hét után már gépbe rakva használhatatlan
Lassú töltövel használom, szal elvileg birnia kéne.. Ha használat előtt töltöm fel, úgy jól megy, na de kellene tartalék is, ami ezáltal mire rákerül a sor, már alig használható...
Most vennék egy 4es csomagot, melyiket érdemes?

(#1917) cigam válasza Proci85 (#1916) üzenetére


cigam
félisten

Nem feltétlenül. Attól is függ milyen az akkumulátor felépítése.
NiCd, vagy NiMh?
Lásd memóriaeffektus, lemerülve tárolás, stb...
A töltő is tönkretehette, ha pl. feltöltés után nem kapcsol ki, vagy nem ál át csepptöltésre.
Én átalánosságban a márkás modelleket ajánlom,Duracell, Energizer, stb... A Sanyo eneloop akkumulátorok nekem kifejezetten szimpatikusak.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1918) Proci85 válasza cigam (#1917) üzenetére


Proci85
senior tag

NiMh (2500mAh) volt és az energizer frankó lassú töltőjét használtam amit csomaban adnak 4db 2500-as AA társaságában. ~16-18 óra alatt tölti fel, majd cseptöltésre kapcsol, ezt jelezve a led kialszik. Tehát a töltő igen barátságos volt és nem is strapáltam le az aksikat hogy egy év után ilyenek legyenek. Azért dobtam fel a témát, hogy ez általános szitu vagy csak én jártam igy?

(#1919) Oly válasza Proci85 (#1918) üzenetére


Oly
senior tag

Én Enrgizer 15 perces töltőjét használom, a hozzá adott 2200 mAh-s akksikkal.
Így 3-400 képet tudok csinálni a Fuji S5600-osommal...
Tartalék még nincs, de valszeg beszerzek még egy ilyen csomagot (töltővel együtt), hogy ne kelljen a kocsiból mindig kiszedni...

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#1920) cigam válasza Proci85 (#1918) üzenetére


cigam
félisten

Amikor nem volt rá szükséged, feltöltve, vagy kisütve tároltad?
Persze lehet, hogy kifogtál egy gyengébb sorozatot.
Esetleg érdemes átfutni az akkumulátor(töltő) topic-ot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1921) sube válasza cigam (#1920) üzenetére


sube
aktív tag

Csak egy gyors kérdés, hogy érdemes tárolni? Tippem szinert kisütve, de azért megkérdem...

(#1922) Proci85 válasza cigam (#1920) üzenetére


Proci85
senior tag

úgy szoktam, hogy feltöltök egyszerr 2-4-et, 2-et használok különböző rendszerességgel, van hogy 2-3 nap, van hogy 1 hét alatt használom le az akksit, és akkor berakom a tartalékot, tehát mindig feltöltve szoktam addig tárolni, és vinni magammal, hisz nem tudom mikor adja meg magát a gépben lévő. /Régebben tudtam vele számolni, hogy kitart 3-400 képig, de ma már nem, szal tényleg jó ha ott a táskában a tartalék/
Az emlitett topicot átnézem, köszi!

[Szerkesztve]

(#1923) Proci85 válasza sube (#1921) üzenetére


Proci85
senior tag

tudomásom szerint ~80% töltöttséggel szeretik. Laptop akksiknál anno ezt olvastam.
Ha lemerült állapotban tárolod tovább fog sülni, ami károsithatja, ha fullra feltöltőd a hpmérséklet miatt meg nem tudom milyen indokok miatt nem ajánlatos.
Bennem ez a 80% maradt meg, de majd kijavitanak ha rosszul emléxem :U

[Szerkesztve]

(#1924) cigam válasza sube (#1921) üzenetére


cigam
félisten

Nem nyert. Feltöltve. A NiMh nem szereti a kisülést. Van egy önkisülési folyamat, amitől lemerül magától. Persze nem 1ik napról a másikra. A legfissebb fejlesztésű akkumulátorok ( pl. az eneloop ) azért is jó, mert ez a kisülés kissebb mértékű. Teljesen feltöltve használatra kész állapotban árulják, nem kell foglalkozni az akkumulátor formázásával.

Kicsit marketingesre sikerült, de sztem tényleg nagy találmány.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1925) sube válasza cigam (#1924) üzenetére


sube
aktív tag

Érdekes. Megfogadom & észbentartom :R
üdv, sub.

(#1926) Zolike


Zolike
csendes tag

Sziasztok! Remélem tudtok nekem segíteni. Nikon D-200 as géphez keresek magyar nyelvű használati útmutatót. Ha tudna valaki egy linket dobni, vagy valami ötlete lenne, hogy merre kutakodjak, nagyon hálás lennék. Előre is kösz! :R

"Akármilyen betegek is vagyunk, csak egészségünk az legyen..."

(#1927) mclord válasza Proci85 (#1923) üzenetére


mclord
aktív tag

Az alap mondat nem jó ! a Li-ion -os noti aksikat 40% -on kell tartani akkro veszít legkevesebbet az élettartamából. Az igaz 80%-oa jobb mint fullon vagy 0-n de messze nem a legoptimáisabb

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#1928) cigam válasza mclord (#1927) üzenetére


cigam
félisten

Miért is?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1929) Hydra SR válasza cigam (#1928) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ne vedd bántásnak, de: fontos ez? :) Ez elektrokémia, ezt olvasták le a mérési eredményekből. Biztos van rá magyarázat is de attól még ugyanúgy kell kezelni az akksit, akár érted a működését akár nem.
Mindenféle molekulák forognak benne egyébként különböző irányokban és asszem hosszú molekulaláncokat alkotnak, hasonlóan a polimerekhez de annyira nem mentem bele és annyira nem is érdekel, igazából még ebben sem vagyok 100%-ig biztos.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1930) mclord válasza cigam (#1928) üzenetére


mclord
aktív tag

[link] úgy látom nem csak én tudom így..

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#1931) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Tudtommal 80%ra gyárban szokták tölteni őket, mert ál fél/1évet vhol oszt a LiOn nem bírja azt ha 0%ra lemerülve áll.

Ez alapján ha hosszabb időre raksz el aksit lehet nem hülyeség a 80%ra töltsd dolog.

Hozzáteszem nem értek hozzá, csak olvastam.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1932) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

wikiröl: A stand-alone Li-ion cell must never be discharged below a certain voltage to avoid irreversible damage. Therefore all Li-ion battery systems are equipped with a circuit that shuts down the system when the battery is discharged below the predefined threshold.

vmint:
[L]Self-discharge rate 5%-10%/month [/L]

Nem kell nagy észkombájnak lenni, hogy ebböl kiderüljön, hogyha 40%ra töltöd és rako el egy évre lehet azmár többet megnem mozdul míg ha 80%on raktad el ''tökéletesen'' müködni fog.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1933) cigam válasza Hydra SR (#1929) üzenetére


cigam
félisten

Nekem igen, ugyanis ez új infó a számomra. Mármint ez a 40%.
Ha jól értem, a gépnek akkor lenne jó, ha 100%-ra lenne töltve, így lehet maximalizáni az üzemidőt. Ekkor hosszútávra vetítve többet veszt a kapacitásából, mintha 40%-ra lenne feltöltve. Gondolom ez a vegyi összetétele miatt van így. Ekkor ''nyugalmi'' állapotban, egyensúlyban van. Felette, alatta olyan vegyi folyamat játsszódik le, ami hosszútávon irreverzibilis módon roncsolja a szerkezetét, és ez okoz kapacitáscsökkenést.

Én mégis amondó vagyok, hogy 100%-on tároljuk, mert
- Így van rá szükség, hülyeség egy félig(se) feltöltött tartalék akkumulátort cipelni.
- Nem laborkörülmények között élünk, egy mezei halandó honnan tudja mikor van 40%-on, pláne hogyan tartja 40%-on?!
- Hosszútávon az önkisülés miatt sokkal kissebb a mélykisülés veszélye.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1934) Oly


Oly
senior tag

Azonnali akksis kérdések órája...

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#1935) BEE válasza cigam (#1933) üzenetére


BEE
addikt

Azért azt döntsük el, hogy mi vagyunk az aksiért,
vagy az aksi van miértünk !
Az aksik dolga hogy mindig készen álljanak a használatra,
tehát legyenek feltöltve.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1936) Jinxx válasza BEE (#1935) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ezt én is így gondolom, csak nem akartam beleszólni. Fel van töltve, használom amikor akarom, ha meg csökken az élettartama, vagy tönkremegy akár egy év alatt, akkor nem egy ökör ára újat venni.

(#1937) Hydra SR válasza BEE (#1935) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ott a pont, nehogymár az akksi jólétéhez igazítsuk a fotózást.

Hány %-on tároljuk? Ha sűrűn járunk fotózni akkor amondó vagyok: 100. Ha meg ritkán akkor úgyis sokáig fogja bírni, kár aggódni az élettartama miatt. Ellenben tovább bírja egy 2 éves, agyonhasznált akksi 100%-ról, mint egy mindig gondosan karbantartott akksi 40%-ról.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1938) Oly válasza Hydra SR (#1937) üzenetére


Oly
senior tag

Ez olyan, mint amikor rgy ''újautótulaj'' esőben busszel megy mondjuk dolgozni, nehogy vizes legyen az autója...
Inkább szarráázik, csak a kocsinak ne legyen ssemmi baja. ;]
Nehogymá' mi szolgáljuk őket... ők vannak értünk.
Sajnos amit használ az ember, az elkopik, elromlik. Ha pedig nem használjuk, akkor ne vegyük meg! :P

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#1939) Dare2Live válasza Hydra SR (#1937) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

egébként se igen lehet a lionok élettartalmát kitolni, csak max a tulmerítéssel. azaz ha nemhasználod őket uugy szarrámennek.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1940) cigam


cigam
félisten

Most olvasgatom a 2007 TIPA ''nyerteseket'', és 1-2 kérdés.

Mi a túró a ''presztizs'' kategória?

Ha tényleg olyan jó gép a Nikon P5000 ill. a Ricoh GX100, miért nem ajánlja (itt) senki?

Pl. Engem megfogott a Ricoh 24mm-es indulója, kompakt mérete, és stabilizátora. Az ára viszont 1általán nem szimpi :))

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1941) sandokan66


sandokan66
tag

Volt már szó arról, hogy középkategóriás DSLR gépek zárszerkezetére akár 100000expot is garantálnak. Viszont a kompakt és bridge kategóriában mi a tapasztalat? Kb mennyire lehet számítani?

(#1942) cigam válasza sandokan66 (#1941) üzenetére


cigam
félisten

Ha jól tudom a kompakt gépeknek nincs zárszerkezetük, így ez nem is értelmezhető.


[Szerkesztve]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1943) j.bravo válasza cigam (#1942) üzenetére


j.bravo
addikt

Valóban vannak kompaktok ahol csak elektronikus zár van, de van ahol redőnyzár, magában vagy az elektronikussal kombinálva...
Tudomásom szerint.

Whatever.

(#1944) Hydra SR válasza sandokan66 (#1941) üzenetére


Hydra SR
addikt

Kompaktoknál nem ez a szűk keresztmetszet, nehéz statisztikát felállítani. Előbb megy tönkre benne valami más mint a redőny (ha van) vagy a blende. Szoftvere meghülyül, szenzor behal, fókusz/zoom motor leég, LCD tönkremegy, gombok beragadnak, tárcsa beszorul stb.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1945) csiga997 válasza j.bravo (#1943) üzenetére


csiga997
őstag

A legtöbb kompakt központi záras.

(#1946) lastknight


lastknight
csendes tag

Sziasztok!

Ha van valakinek Panasonic Lz6-os vagy Lz7-es gépe írjon róla!
Egyáltalán mi a különbség köztük? A Panasonic oldalán néztem őket, de nem találtam semmi különbséget se.

(#1947) :AMF: válasza lastknight (#1946) üzenetére


:AMF:
senior tag

Pixinfo: LZ6: [link], LZ7: [link]

A különbségek:
- egyéb videoformátumok: LZ6: 640x480, 320x240; 30 v. 10 kép/mp hang nélkül; LZ7: 640x480, 320x240; 30 v. 10 kép/mp hanggal
- LDC: LZ6: 2,0'' TFT (86.000); LZ7: 2,0'' TFT (115.000)
- Tömeg: LZ6: 180 gr; LZ7: 184 gr.

(#1948) cigam válasza :AMF: (#1947) üzenetére


cigam
félisten

Pana oldal a szerint az LZ7-nek 2.5-es a kijelzője.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1949) cigam


cigam
félisten

Egy másik topikban merült, fel de nem akartam szétoffolni.

Lencsetisztítás. Bridge kontra DSLR.
DSLR-en elméletileg egy nagy levegő segít (Süritett levegős spray-t próbálta vki?), kompakt meg nem poroloódik. Viszont felvilágosítotak, hogy nem 1 R1 tulaj panaszkodott porra a CCD-n.

Kicsit sok kérdés jutott eszembe:
- Hogyan, és tényleg könnyen jut por az elméletileg zárt bridge házikóba, annak is az optikájára, ccd-jére?
- DSLR esetén tényleg ilyen nehéz a portalanítás?
- Akkor is porosodik, ha nem cserélgetek obit?
ha igen -Jobban mint egy bridge, vagy kb ugyanúgy?
- Vki írhatna egy összefoglalót, mondjuk: Porcicák napjainkban, fotós szemmel :D

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1950) Szten Márs válasza cigam (#1949) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az R1 tulajok nem annyira panaszkodhattak a CCD-re mert az R1-ben CMOS a szenzor :D (Jó tom CCD-CMOS a teljes neve de ezt muszáj volt :D )

Szóval ez leginkább az illesztések pontosságától függ. DSLR-nél is, amin nincs obi cserélve meg Bridge-nél is. Ha nem teljesen pontos, márpedig nem az, akkor por juthat be. Ennyi a történet, nem túl nagy misztikum.
Amúgy DSLR esetén a portalanítással azért lehetnek gondok, mert ahol tisztítod a szenzort, ott is lehet, sőt van por, így simán a tisztítás során is kerülhet bele ahelyett, amit kifújsz éppen. De ez benne van a pakliban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.