Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) sylas


sylas
tag

Sziasztok
Problémám a következő

Hétvégén kicsúszott a kezemből a gép és az obit érte el először a talajt(szerencsére füves),nem nagy esés volt de annyi igen hogy kiugrott az obi végén lévő egyik lencsetag

Az optika nem sérült meg csak mikor megpróbáltam visszatenni és sikerült nem tudom teljesen elfogatni max gyújtótávig 55mm-ig szorul, viszont ha nincs fenn megy - szerintetek mekkora a baj?Vmelyik nap beviszem egy fotósüzletbe, mivel itt nem sok választék van, egybe

Csak nem lehet nagy összeg a javítás, mivel az optikának nincs gondja
Mással is történt már ilyen, hasonló?mire jutottak?

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#9002) ISZOLE válasza slett27 (#9000) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Válogass...

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#9003) ROBOTER válasza slett27 (#8954) üzenetére


ROBOTER
addikt

Simán lehet, hogy egyedi.

Gyakran csinálnak kombinált video/usb csatlakozókat, amihez semmilyen szabványos kábel nem jó.

(#9004) Balinov válasza ROBOTER (#9003) üzenetére


Balinov
félisten

a pakliban benne van, az biztos, bar a hivatalos OM sima USB kabelt ir

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9005) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok.

Tudnátok segítséget nyújtani abban hogy, szükségem lenne egy samsung nv30-as fényképezőgépnek a hálózati töltőjére ( el lett hagyva ) tud valaki olyan oldalt ahol belehetne szerezni?

Illetve másik kérdésem lenne hogy ugyanezzel a fényképezőgéppel átlagban mennyi képet lehet csinálni 1 akku feltöltéssel?

SLB-1137D Akku van benne, 3.7V- os és 1100mAH- os

köszönöm a segítséget előre is. :R

iPhone 13 Pro Max

(#9006) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Valaki ismer egy gömbpanorámás how to-t? :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#9007) Zoli bácsi válasza somé (#8978) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Na, szó nélkül kicserélték. Felhívtam telefonon a központi számot, elmondtam mi a helyzet, mondták hogy vigyem be a boltba, kicserélik. Úgy éreztem, hogy nem lepődtek meg, amikor kérdezték a márkát, és mondtam. Edigital bolt nagyon korrekt volt, meg sem nézték a memóriakártyán a képeket, kérdezték mit kérek. Egy Canon A495-öst hoztam helyette. Remélem ez beválik, időm nem volt megnézni, dolgozom most is.
Köszi.

(#9008) tbs válasza D4rkm4n (#9006) üzenetére


tbs
addikt

(#9009) somé válasza kiskornel (#8999) üzenetére


somé
őstag

Közben megtaláltam, igazad van.. :R
End

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#9010) slett27 válasza ROBOTER (#9003) üzenetére


slett27
addikt

Akkor fotosbolt, Samsung ES30-hoz adatkábelt kérek és akkor tudni fogják milyen is az. :D
Legalábbis remélem...

ISZOLE : balról a 2. lesz az. :K :R

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#9011) somé válasza Zoli bácsi (#9007) üzenetére


somé
őstag

:K

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#9012) CyDoN


CyDoN
senior tag

üdv,
Gyors help kellene nekem!

Adott egy Canon EOS 450D-s gépem amire analóg obit szeretnék rávarázsolni!

Obik: CZJ Flektogon 4/50 és egy Jena Bm 1:2,8 f=80

Ma vettem egy M42 EOS adaptert, és sehogy nem sikerül az obikat rávarázsolni!

Én hibáztam, hogy rossz adaptert vettem, vagy jót rendeltem, csak rosszat kaptam? :F
Előre is köszi!

(_._)

(#9013) tbs válasza CyDoN (#9012) üzenetére


tbs
addikt

Sajnos csak kárörvendeni tudok... :( Ne haragudj. :P

Custom obikat kenonra rémálom. "Szimulátoros" adapter és társai. Bázistávolságváltozás következményei. Stb.

(#9014) CyDoN válasza tbs (#9013) üzenetére


CyDoN
senior tag

köszi, de mi lényeg? Nem lehetséges? Mert még rátenni se tudom az obikat canonra! Rossz adaptert vettem?

(_._)

(#9015) tbs válasza CyDoN (#9014) üzenetére


tbs
addikt

Vázra adapter. Adapterbe obi. Jó adapter -> [link], "rossz" adapter -> [link]...

Ha utóbbi jellegű van, akkor ne is küzdj szerintem. Ha előbbi, még mindig lehet kamu az emulátora - nem fog menni. Ha tiptop emulátoros, akkor pedig menni fog.

szerk.: Vedd figyelembe kérlek, hogy a Canonos dolgokat távolabbról ugatom csak... :B

[ Szerkesztve ]

(#9016) eeXaa


eeXaa
addikt

van itt a fórumon olyan topic, ami hagyományos filmes fotózással foglalkozik?

(#9017) Petzval válasza eeXaa (#9016) üzenetére


Petzval
senior tag

Analóg fényképezés néven most az 51-100 topikok között van.

(#9018) CyDoN


CyDoN
senior tag

köszönöm mindenkinek, és bocs hogy rossz helyre írtam!
Közben megvilágosodtam, sajnos igazi béna voltam, de ez van :)

(_._)

(#9019) tbs válasza CyDoN (#9018) üzenetére


tbs
addikt

Nomost ha a megoldás magyarázata nélkül maradunk, elpusztulunk a luktól az oldalunkba'. Amit a kíváncsiság fúr... :B Ne légy ennyire antiszociális..! Családunk van! :DDD

(#9020) CyDoN válasza tbs (#9019) üzenetére


CyDoN
senior tag

a történet a következő:
Költözésnél találtam egy Pentacon Six TL típusú fotó masinát, amihez volt külön pluszba egy CZJ Flektogon 4/50-es obi! Gondoltam ráteszem az én Canon EOS 450D-re és kipóbálom milyen képeket lehet csinálni! Utánanéztem, hogy milyen átalakítóra van szükségem! Meg is vettem egy programozható chip-es M42/EOS adaptert! Aztán amikor hazaértem, rádöbbentem, hogy valami gond van, mert az adapter passzolt ugyan a EOS-re de az obi az nem! Nah olvasgatás megint, PH forumok "spamalése", és megkaptam a választ itt, hogy milyen béna vagyok!
Ennyi a történet, így most egy P6/EOS adapter keresek, vagy egy P6/M42-st, hogy használni tudjam a talált obit!

(_._)

(#9021) tbs válasza CyDoN (#9020) üzenetére


tbs
addikt

P6/M42 nem téma, menni fog.

A P6 vázzal mi a helyzet..? Esetleg megvenném. Obistól, vagy külön, ha gondolod. :B

(#9022) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Elveszett Samsung NV30-as gépemhez a hálózati töltőkábel, mind a kettő. Tudnátok mondani infót hogy hol tudnék vásárolni ilyet?

iPhone 13 Pro Max

(#9023) shaggy


shaggy
aktív tag

Sziasztok lehet nem jó topikba írók de mást nem találtam ezért itt kérdezem meg
nekem fuji finepix s2950 kellene magyar nyelvű használati útmutató mert nem kaptam hozzá és neten már mindenhol keresem de nem találok ebben kérnék segítséget!

Előre is köszi!

Üdv

(#9024) somé válasza jozsi252 (#9022) üzenetére


somé
őstag

Milyen két kábel? :U

Komplett töltő kábellel és szivartöltő:

E-bay, kb. 1500.-huf szállítással együtt.

Ha csak a kábel kell azt bármilyen itthoni műszaki boltban, standard 220-as.

[ Szerkesztve ]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#9025) jozsi252 válasza somé (#9024) üzenetére


jozsi252
veterán

Ugye nem olyan kábel van hozzá hogy egyik vége usb másik 220 hanem usb meg töltőkàbel onnan meg egy másik kábellel kell összedugni aminek a vége 220

iPhone 13 Pro Max

(#9026) somé válasza jozsi252 (#9025) üzenetére


somé
őstag

Egyszerűbb, ha veszel e-bay-ről említett komplett hálózati töltőt, amihez még szivartöltő is jár. :U

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#9027) Balli


Balli
őstag

Venni akarok egy szürkelapot a fehéregyensúly beállítására. A WhiBal termékét néztem ki, elég borsos az ára de nyomozgatás után még ez tűnik a legjobbnak, vagy más ötlet szürkelapra?
Ez a márka korábban egy világosabb és egy szürkébb lapot adott ki, mely az egyil a RAW a másik a JPEG fotózásra volt optimalizálva. Ez az új G7 modell mindkét formátummal kompatibilis lehet :F

[ Szerkesztve ]

Athens 2004

(#9028) tbs válasza Balli (#9027) üzenetére


tbs
addikt

A legjobb szürkelap a tenyered. Ráadásul mindig kéznél van. ;)

(Filmnél volt igazán durva jelentősége, a megvilágítás hangolásában. Digit gépeknél, RAWnál nem sok jelentősége van. TÉNYLEG a tenyered a legjobb. (Vagy akárkié, ha már. ;) ))

(#9029) lorcsi


lorcsi
veterán

szasztok

kelelne egy kis segítség.
amatőr vagyok még nagyon a digitális fotózás terén, a gépem egy fuji s1500
átrágtam magam a használatiján és a scott kelby féle könyv 3. kötetét olvasom
próbálom használni a A módot (ez állítha ugye a blendét) de az a bajom, hogy hiába állítom minimumra vagy max-ra nem érzek semmi változást :F

el tudná ezt nekem valaki magyarázni?
miért nem?
vagy hol kellene fotóznom hogy érezzem mi a kis és a legnyagyobb értékközötti kül?
vagy az én gépem még nem oylan okos hogy ezeket tudja ?

(#9030) tbs válasza lorcsi (#9029) üzenetére


tbs
addikt

Maxi gyútávval (legkisebb látószög) lőjjél lapos szögből közelről asztalon álló akármire. És ott, azt a valamit lőve próbálgasd a blendeérték két végpontját. Ha így sem tapasztalsz változást, akkor valamit a géped máshogy ért, mint a világ. Mármint az A módon...

Szerk.: Vagy erre képes, nem ismerem a fajtáját. A Fuji SuperCCD-i naggyon finomak voltak kiskoromban, lehet még most is azok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9031) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Tudnátok olyan kis progit ajánlani, lehetőleg magyar nyelvüt, és free-t, amivel tudok csinálni fehér hátteret egy portrénak. (igazolványképnek kell)
A photoshopba beépülő mask pro modullal próbálkoztam, de az nekem túl bonyolult, angol nyelvü, - szóval nem jött össze a dolog...

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#9032) tbs válasza oregcsóka (#9031) üzenetére


tbs
addikt

Minden edit módszer szopás... Lődd újra képet normális háttér előtt.

(#9033) oregcsóka válasza tbs (#9032) üzenetére


oregcsóka
őstag

Nem tökéletes, tudom, de szerintem untig-fertig elég a minősége, annyira le kell kicsinyíteni a fotót, hogy azon már semmit nem venni észre...

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#9034) lorcsi válasza tbs (#9030) üzenetére


lorcsi
veterán

okés. köszi...próbálgatom, hátha..

(#9035) A Zéé válasza lorcsi (#9029) üzenetére


A Zéé
addikt

"All the current Finepix S series cameras use a ND filter to simulate the aperture being closed..."

Ez szerint nincs valódi rekesz az objektívben, csak ND szűrő, ami állítja a bejutó fény mennyiségét. Ha ez igaz, akkor nem fogsz tudni játszani a mélységélességgel :(

Just a simple Lineman...

(#9036) tbs válasza A Zéé (#9035) üzenetére


tbs
addikt

:Y Kemény az élet... :(

(#9037) lorcsi válasza A Zéé (#9035) üzenetére


lorcsi
veterán

aham...akkor már érte,m
de ezek szerint 0 értelme volt hogy ezt így beletették :W

(#9038) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Szóval akkor nem ismertek olyan progit, ami erre a fehér háttérre van kihegyezve? (És nem kell a photoshoppal maszatolni...) ?

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#9039) eeXaa válasza A Zéé (#9035) üzenetére


eeXaa
addikt

...akkor ezek szerint az S3200 ban is? ..mert az adatlapon rekeszértékek vannak megadva :F ...most készülök venni egyet de ha ez igy van akkor lehet nem :(

[ Szerkesztve ]

(#9040) JoHnni


JoHnni
senior tag

Üdv!

Szeretnék egy kicsit többet tudni a digitális fényképezésről, hogy ki tudjam használni a manuális módját is a gépnek, ebben kérném a segítségeteket, hogy melyik szakirodalom lenne a legmegfelelőbb, ami a gyakorlati alkalmazást is bemutatja. Előre is köszi

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#9041) jozsi252 válasza JoHnni (#9040) üzenetére


jozsi252
veterán

Scott Kelby 3 részes Digitális Fotóskönyv c könyve, nagyon jó, a csávó nagyon ért a fotózáshoz ;)

iPhone 13 Pro Max

(#9042) JohnyBlue válasza jozsi252 (#9041) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Én inkább úgy mondanám, hogy úgy magyaráz a könyv, hogy Béla bácsi a kocsmában is simán megérti az egészet :) Nagy UP a könyv sorozatnak :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#9043) jozsi252 válasza JohnyBlue (#9042) üzenetére


jozsi252
veterán

Úgygondolom hogy egy alap ember aki nem ért a fotózáshoz, az ha elolvassa ezt a 3 részes könyvet akkor lesz valamicske információja a fotózásról, hogy pl mihez milyen obi kell, vakuktól kezdve memkártyák, felszerelések, mit érdemes használni tájfotózáshoz stbstb.

iPhone 13 Pro Max

(#9044) JoHnni válasza jozsi252 (#9041) üzenetére


JoHnni
senior tag

Köszi a tippet :R utánanézek mindenképp

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#9045) jozsi252 válasza JoHnni (#9044) üzenetére


jozsi252
veterán

Igazán nm :C

iPhone 13 Pro Max

(#9046) spuros


spuros
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani szenzortisztításra boltot, szervizt? Akik megbízhatóan csinálják és esetleg árban se, elszálltak..

Köszönöm.

(#9047) jozsi252 válasza spuros (#9046) üzenetére


jozsi252
veterán

KATT

iPhone 13 Pro Max

(#9048) spuros válasza jozsi252 (#9047) üzenetére


spuros
őstag

Köszi.. :)

(#9049) cigam válasza JoHnni (#9040) üzenetére


cigam
félisten

HotShots(Spectrumos fotósuli) megvan?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9050) JoHnni válasza cigam (#9049) üzenetére


JoHnni
senior tag

köszi a tippet, erről sem hallottam:)

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.