Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) sszever válasza biggamer (#800) üzenetére


sszever
őstag

R-Studio. [link]


Bizonyos esetekben a felülírt részekről is tud varázsolni (nem tudom hogy csinálja, de én így tapasztaltam)

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#802) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Érdekes, DOS-nak még része volt az undelete parancs és ugyanúgy működött mint ezek a csillivilli verziók. A még nem felülírt csak a FAT-ből törölt file-okat visszahozta. Nekem van az undelete-nek egy Windows verziója is, nem kell telepíteni sem, piszok egyszerű a kezelése és majdnem ugyanolyan hatékony mint csillivilli társai. Restoration a neve, 4 file-ból áll a dokumentációjával együtt. Neten nem tudom, megtalálható-e, de ingyenes program. 2002-es verzióját használom (Restoration version 2.5.14). Ja, szerintem ez csak akkor tud fényképezőgépben levő kártyáról adatot visszaszedni, ha meghajtóként kezeled a gépet (én úgy szoktam), mivel nincs felkészítve a digitális fényképezőgépek kezelésére csak meghajtót lehet választani ahol dolgozzon.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#803) biggamer válasza sszever (#801) üzenetére


biggamer
veterán

Köszönet. :C

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#804) Hydra SR válasza sszever (#801) üzenetére


Hydra SR
addikt

Érdekes, a Recovery is azt írja, hogy tud. Csak még sosem próbáltam. De szerintem csak mágneses médiafelületről lehet ilyet csinálni, ha egyáltalán azzal a technikával dolgozik amire én gondoltam. Akkor viszont kártyákkal nem működne. Az R-Studio kártyákról is visszaszed néha felülírt adatot?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#805) dan390 válasza rlazol (#777) üzenetére


dan390
aktív tag

igen ez az
kössz az infokat :R
ez leleg szomoru :O

(#806) sszever válasza Hydra SR (#804) üzenetére


sszever
őstag

kártyán nem próbáltam még, csak merevlemezen.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#807) Gbi82


Gbi82
tag

Üdv mindenkinek. Kérdésem volna hozzátok. Sajnos porszem került az S602-esem ccd-jére. Valaki tud olyan szakembert aki megbízható és olcsón dolgozik? Mert nincs 10e-ft-om a szervízre. Előre is köszi.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#808) Gbi82 válasza Gbi82 (#807) üzenetére


Gbi82
tag

Megoldottam a problémát. Isten áldja a sűrítettlevegő spry feltalálóját. :R

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#809) Hydra SR válasza Gbi82 (#808) üzenetére


Hydra SR
addikt

Fú, én nem mertem volna...:) még kirepül a keresőn a CCD:)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#810) sandokan66


sandokan66
tag

Tudja-e valaki, hogy a felbontás csökentésével csökken-e a zaj? Úgy általánosan, nem konkrét tipusra gondolok:

(#811) Gbi82 válasza Hydra SR (#809) üzenetére


Gbi82
tag

http://kepfeltoltes.hu/061015/HPIM5320_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg :DD

[Szerkesztve]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#812) sszever válasza Gbi82 (#811) üzenetére


sszever
őstag

[link]

:D

Jól szétkaptad :DDD

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#813) Gbi82 válasza sszever (#812) üzenetére


Gbi82
tag

mióta megvan kb 4x tisztítottam az optikáját, aztán megvettem az adaptert meg az uv-szűrőt és megoldódott a porosodás probléma, viszont ezzel a ccd-s dologgal megint sikerült fel****ni a vérnyomásomat. :DD [link]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#814) Hydra SR válasza Gbi82 (#811) üzenetére


Hydra SR
addikt

És mivel fotóztad le? :Y :DDD

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#815) csiga997 válasza Hydra SR (#814) üzenetére


csiga997
őstag

Tippelek: egy másikkal? :DD

(#816) Gbi82


Gbi82
tag

Hmm érdekes. Amikor bekapcsoltam a gépet eléggé szenvedett az optika kitolásánál, aztán megállt és focus error. üzenetet kaptam. Nem ilyedtem meg, bekapcsoltam megint és lassan lépésekben kizoomoltam, aztán vissza. Elég lassan ment, de aztán szépen begyorsult vissza az eredeti sebességére. Most megint működik rendesen de biztos a sűrített levegő tett be neki. Mi ebből a tanulság? :F mindenki vonja le maga. ;) :))

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#817) Hydra SR válasza Gbi82 (#816) üzenetére


Hydra SR
addikt

Akkor a linkelt képed mellé odaírhattad volna: ''Gyerekek! Ne csináljátok otthon utánam!'' ;) :DD Én egyébként ismerek egy embert aki fényképezőgépekkel foglalkozik és nem csak a munkahelyén (khm, érted, ugye?:) ) de alapvetően kis kompaktokkal és főleg HP-vel. Ráadásul én is csak közvetve ismerem és nem biztos, hogy örülne neki ha terjeszteném hírét:) Maximum tanácsot kérhetek tőle de hétvégén nem tudom elérni.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#818) BEE válasza sandokan66 (#810) üzenetére


BEE
addikt

Pedig fontos a tipus, mert van gép ami vágja a képet
és van amelyik leméretezi.
Vágással a zaj nem csökken,
mert ugyanannak a képnek látod egy kisebb darabját,
viszont leméretezéssel csökken a zaj láthatósága.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#819) Gbi82 válasza Hydra SR (#817) üzenetére


Gbi82
tag

A gép azóta is mükszik és nyoma sincs a porpacának :C Tanulság: Aki mer az nyer. :DD vagy nem.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#820) werttzui


werttzui
őstag

Megoldást keresek: Naplementét fotóztam szabad szemmel a nap vörös volt de a képen amit fotóztam fehér lett és csak körülötte lett vörös Kérdésem: hogy tudnám úgy fotózni,hogy maga a nap legyen vörös színü a képen ahogy azt látom. Lehet-e valahogy vagy nem esetleg valamilyen szűrő kell? Tippeket ötleteket várok. :)

PENTAX

(#821) Smogus válasza werttzui (#820) üzenetére


Smogus
őstag

Ha fehér lett akkor egyértelműen beégett, rövidebb idő stb.., de szerintem akkor már a környezet lesz nagyon sötét, sajnos a kamerák nem képesek arra amire az emberi szem
Ez lehet hogy nem is olyan rossz dolog.

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#822) werttzui válasza Smogus (#821) üzenetére


werttzui
őstag

De pl: 1-1 tv filmben megy és ha ott meg lehet csinállni akkor ...?

PENTAX

(#823) Smogus válasza werttzui (#822) üzenetére


Smogus
őstag

Ebben én nem vagyok annyira otthon:)
de szerintem digit géppel nem lehet megcsinálni.

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#824) werttzui válasza Smogus (#823) üzenetére


werttzui
őstag

[link] pl

PENTAX

(#825) miroka


miroka
csendes tag

Tud valaki olyan tapasztalt fotóst aki vállal valamiféle gyakorlati oktatást a fotózásról?
Hogy ne csak könyvekből kelljen az elméletet elsajátítani, hanem ha több kérdés felmerül, rögtön fel lehessen tenni? Olyan magántanár féle....

(#826) Hydra SR válasza miroka (#825) üzenetére


Hydra SR
addikt

Én nem tudok ilyet de annyit hozzáfűznék ehhez: az elején én is fotós oktatáson gondolkodtam. De mivel itt nagyjából minden kérdésemre igen rövid időn belül választ kaptam, rendkívül segítőkész környezetbe kerültem, ezért letettem róla. Egyszerűen már nem érzem szükségét. Ha valami eszembe jut, kérdezek, és nemegyszer 3 percen belül ketten is válaszolnak, linket küldenek ahol részletes válasz van, felajánlják hogy élőben is megmutatják stb. Ez olyan, mint ha 10 magántanárom lenne. Ráadásul ingyen.
Szerk: ja, és a fotóstanfolyam nem olcsó mulatság ahogy elnéztem.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#827) hali01 válasza werttzui (#820) üzenetére


hali01
őstag

Sztem átmenetes piros vagy sárga szűrővel megoldható. [link]

[Szerkesztve]

(#828) rlazol válasza werttzui (#820) üzenetére


rlazol
addikt

hülyén hangzik, de működik: Ha elég hosszú a záridő (min 7 mp) akko a kérdéses képletet kitakarod az ujjad bögyével 2 mp-ig... És lőn. A hosszú exp. miatt az ujjadból semmi se fog látszani. Optikai keresővel szerelt gép kell hozzá és célszerű úgy megkomponálni a képet, h a kiégős (nem beégős, tudtommal az a fekete) a többi bántása nélkül ki tudd takarni.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#829) pitman válasza werttzui (#824) üzenetére


pitman
őstag

Itt a napnak már nincs nagy fényereje, ezért nem égett be. Ez simán megoldható digitális géppel is.
Ha még nem ment ennyire le, akkor már más a helyzet. Ha a napra mérsz fényt, a környezet alulexponált lesz, a nap jó. Ha a háttérre mérsz, pont a fordítottja áll elő. Esetleg megoldás lehet állványról két képet készíteni: egyet a napra, egyet a háttérre mérve és összehozni őket egy képpé. A jobb eredmény elérése érdekében több képet is lehet készíteni köztes értékekkel is.

(#830) BEE válasza werttzui (#824) üzenetére


BEE
addikt

HMMM...
Nem vagyok meggyőzve, hogy itt egyetlen expót látnánk !
Valahogy túl sok részlet látszik az erdő árnyékban lévő oldalában.

De azért szép munka. :)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#831) Kagylo


Kagylo
tag

hi

van egy Panasonic Lumix DMC-LZ3-as gépen, és ha elemet cserélek benne, megkérdezi,h Alkáli Ni-MH(LR6), avagy OXYRIDE (ZR6) típusú elemet teszek e bele. Miért?

(#832) Hydra SR válasza Kagylo (#831) üzenetére


Hydra SR
addikt

Gyanítom, hogy az egyiknek az tesz jót ha minél jobban le van merülve újratöltés előtt, a másiknak meg nem szabad teljesen lemerülnie mert tönkremegy. Legalábbis hallottam valami hasonlót. Szerintem más töltöttségi szintnél kapcsolja ki a gépet lemerülés miatt. De ez csak tipp.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#833) j.bravo válasza Hydra SR (#832) üzenetére


j.bravo
addikt

Hát, az alkáli elem nem tölthető :(
a másikat nem ismerem. De könnyen lehet hogy valami ilyesmi miatt, hogy mikor kapcsoljon ki, vagy más energiagazdálkodási stratégia miatt.

Whatever.

(#834) Hydra SR válasza j.bravo (#833) üzenetére


Hydra SR
addikt

Szégyellem magam, hogy nem tűnt fel, hogy alkálit írt:)
Ebben az esetben viszont a feszültség is közrejátszhat: az alkáli szárazelem névleges feszültsége 1,5V a tölthetőé meg 1,2V.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#835) drkbl válasza Kagylo (#831) üzenetére


drkbl
őstag

Ez két vagy három típus? Az LR6 az maga az alkaline ''AA'' méretű ''ceruza'' elem (a hagyományos R6), az Oxyride egy új fejlesztés, nem utántölthető, de ígéretes, direkt nagy áramfelvételű eszközökhöz (pl. digitális fénképezőgép ;) )
[link]
[link]

(#836) sandokan66


sandokan66
tag

Nem tudja valaki megmondani, hogy a tükörreflexes gépeknél a gyújtótávolság szorzó érvényes-e a rekeszértékre is, és hogyan aránylik?

[Szerkesztve]

(#837) j.bravo válasza sandokan66 (#836) üzenetére


j.bravo
addikt

Legjobb tudomádom szerint nem vonatkozik a rekeszértékre.

Whatever.

(#838) tempx válasza sandokan66 (#836) üzenetére


tempx
tag

Semmi köze hozzá. Annyit jelent, hogy pl. 1.6x szorzónál egy 18mm-es ojektív látószöge filmes gépen 28mm-nek felelne meg. A záridőt annyiban befolyásolja, hogy a reciprok szabály a filmes gép fókusztávjával számítandó (1/30). A mélységélesség viszont 18mm-nek felel meg.

(#839) tempx válasza Gbi82 (#808) üzenetére


tempx
tag

Azért a sűrített levegő sprayt nem igazán ajánlom, előfordulhat hogy nem porlaszt rendesen, és úgy összecseppezi a ccd-det hogy nézheted, és a hideg levegő maradandó károsodást is okozhat. S602- nem tudom hogy porosodhat :F Amit viszont ajánlok az a gyógyszertárban kapható körte alakú pumpa (nem tudom mi a neve de tudni fogják)

(#840) Gbi82 válasza tempx (#839) üzenetére


Gbi82
tag

Na igen a spray-el vigyázni kell,hogy milyen szögben fújjuk,de hatékonyabb is,mint a sima pumpa,mert azt próbáltam és nem vált be. Az S602-es ugyanúgy porosodik,mint bármelyik más gép. Foglalkoznak oldalak a szétszerelésével és tisztításával.[link] Másként én sem álltam volna neki. Ha van kézügyessége,műszaki érzéke, eléggé bevállalós és nem sznob, szerintem nyugodtan nekiállhat otthon a konyhaasztalon. Na bumm legfeljebb nem sikerül és egy tapasztalattal gazdagabbak lettünk :DD én úgy voltam vele,hogy a szaki is ugyanúgy szedi szét mint ahogy én, viszont magamban azért jobban bízom. + a szervízben ki tudja mit számláznak,mit nem.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#841) Hydra SR válasza tempx (#839) üzenetére


Hydra SR
addikt

Amit a csecsemők orrának leszívására használnak mikor taknyosak?:D

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#842) ThufirHawat válasza Hydra SR (#841) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Nem. Azzal kell melegvizet fecskendezni a popsijukba, ha szorulásuk van. Aztán gyorsan arrébb ugrani... :D Hejj, mennyit csináltam 2 éve...!

Két méret van, a kisebb is megteszi.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#843) sszever válasza Hydra SR (#841) üzenetére


sszever
őstag

Nem, az az ''orrszívó - porszívó'', ahogy neve is mutatja, porszívóra kell rádugni

Pumpás ecset. Bárhol lehet kapni, végéről csak le kell kapni a szőröket.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#844) Hydra SR válasza sszever (#843) üzenetére


Hydra SR
addikt

Amikor én voltam csecsemő, akkor még nem porszívós volt, csak egy pumpálható körte alakú gumi bizgentyűre rádugva egy üveg csőr aminek volt egy kiszélesedő része ahova a cuccot gyűjtötte. Ha megnyomod, fúj - ha elengeded, szív. Szerintem ez az.
És fujjj!
:DDD

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#845) tempx válasza sszever (#843) üzenetére


tempx
tag

Pumpás ecset NEM JÓ! Túl kicsi, nem fúj semmit! Eléggé körbejártam ezt a témát is anno, higgyetek.

(#846) sszever válasza tempx (#845) üzenetére


sszever
őstag

Akkor van ilyen gumis végű bizbasz, amivel lehet szenzort tisztítani.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#847) sekli


sekli
addikt

Van 805db kép a nyaralásról, ami 985MB és 2592x1944-es felbontásúak (5MP)
Ezt szeretném egy CD-re kiírni, hogy a jobb, ha irfan-nal a JPG Quality-t csökkentem kb 71% ra, vagy 2184x1638 felbontásúra csökkentem a képeket (3.5MP) ? Vagy esetleg egy harmadik megoldás a jobb? Persze tudom, hogy ezek csak nagyon közelítő számítások...

mod: 75%-kal már ki is próbáltam, akkor 470MB-lett... :C tehát egy kicsit lehet jobbra venni...

[Szerkesztve]

(#848) j.bravo válasza sekli (#847) üzenetére


j.bravo
addikt

Attól függ mi a célod a cd tartalmával a jövőben. Ha csak monitoron lesz nézegetve, akkor én felbontást csökkentenék képernyőnyire, jpeg quality-t hagynám mondjuk 95-ön.
Ha akarod őket nyomtatni, akkor mondjuk a legjobb ha nem piszkálod egyáltalán :)
De ha valamit muszáj, akkor is a 71%-os jpeg már elég durva szerintem, én inkább a felbontáscsökkentést választanám.
3,5MP-ből még simán lehet nézhető minőségű 13x18cm-es képet nyomtatni.

De leginkább beáldoznék még egy cd-t.

Whatever.

(#849) sekli válasza j.bravo (#848) üzenetére


sekli
addikt

köszi
CD-t nem spórolásból szeretnék megspórolni, hanem azért, mert így egy kicsit kezelhetőbb lenne...

apropó: azt honnan lehet tudni, hogy a fényképező hány %-ra tömörít? (gyanítom, hogy az enyém sokra)

(#850) ISZOLE válasza j.bravo (#848) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Két CD-nél olcsóbb egy DVD és nem kell a képekkel csinálni semmit. :)

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.