Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26001) Muerte68 válasza Laby (#26000) üzenetére


Muerte68
addikt

Iso-200- al próbáld az az alap.
Kapcsold ki a zajszűrést.
De ez nagyon zajos.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#26002) Lassú Víz válasza Laby (#26000) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Sokat segítene a tanácsadásban, ha láthatnánk egy vázból kieső jpg-t vagy raw állományt exif adatokkal együtt. A linkelt képről csak te tudod, hogy mit bűvészkedtél vele utólag. Én pl. simán feltételezhetem, hogy a béka segge alól húztad vissza az alexpós képet, és akkor semmi különleges nincs azon, hogy jellel együtt jött a zaj is.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26003) *Ropi* válasza Laby (#26000) üzenetére


*Ropi*
félisten

Simán csak zaj.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26004) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Zárszámláló állása számít valamit használt termék megvételekor?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26005) *Ropi* válasza NandorHUN (#26004) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az a kérdés, hogy Neked számít-e. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26006) Lassú Víz válasza NandorHUN (#26004) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Igen. Minél több van benne, annál valószínűbb a zár meghibásodása. De pl. Nánási Pál Canonjában millió felett volt amikor beadta tisztítani. Egy mai belépő gépnél a magam részéről 20-25 ezer, pro esetében 60-70 ezer expozícióig biztosan nem aggódnék. Persze bármelyik megadhatja magát akár a következő 100 expón belül is. Garantált expozíció szám nem létezik.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26007) NandorHUN válasza Lassú Víz (#26006) üzenetére


NandorHUN
addikt

És ha mégis probléma adódna ezzel mennyibe kerül a javítása?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26008) Lassú Víz válasza NandorHUN (#26007) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nekem Olympus gépem van, csak arról tudok nyilatkozni. A legtöbb típusra átalánydíj érvényes, ami gyakorlatilag a gazdasági totálkár esete. A drágább típusok esetén meg az van az árlistában, hogy egyedi ajánlat. Fogalmam sincs mennyi, de nincsenek illúzióim.

Ha nagyon aggaszt ez a kérdés, inkább vegyél egy új gépet garanciával. Vagy keress olyan használtat amire van még elég hosszú garancia.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26009) NandorHUN válasza Lassú Víz (#26008) üzenetére


NandorHUN
addikt

Kösz. :)

Más: Jól látom, hogy Canon obijektívek olcsóbbak mint Nikon? Ennek mi az oka?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26010) torzo válasza NandorHUN (#26009) üzenetére


torzo
Ármester

Nem jól látod. Azonos kategóriában a Canon a drágább. Egy két kivétel persze van.

(#26011) NandorHUN válasza torzo (#26010) üzenetére


NandorHUN
addikt

Most csak 2 lencsét néztem meg : Nikon Nikkor és Canon 50mm f/1,8
Nikon 55e, Canon 37.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26012) torzo válasza NandorHUN (#26011) üzenetére


torzo
Ármester

Egy két kivétel persze van. Ez éppen az.

(#26013) *Ropi* válasza torzo (#26010) üzenetére


*Ropi*
félisten

Drágább, de a képminősége is annyival jobb. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26014) torzo válasza *Ropi* (#26013) üzenetére


torzo
Ármester

Egyetértünk. A linkelt példában nem is kicsit.

Én is ezért váltottam. :K

[ Szerkesztve ]

(#26015) Gicz


Gicz
addikt

Sziasztok!

Azonnali kérdés :D

Magyarországon milyen törvény vonatkozik a fényképekre, fényképezésre? Gondolok itt pl srteet photo-ra. Az utcán, közterületen mit mond a jog? Van erről esetleg valami friss összefoglaló valahol, ha nem szeretném a jogtárat bogarászni?

:R

[ Szerkesztve ]

(#26016) NandorHUN válasza torzo (#26014) üzenetére


NandorHUN
addikt

Én anno kezdő kamerának Canon 700D és D3300-3400 között vacciálok, de forumokon meg összehasonlításokban az olvastam a Nikon jobb...

Amúgy csak kíváncsiságból körbenéztem, de nem találtam a Canon lencséit drágábbnak.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26017) copass válasza Gicz (#26015) üzenetére


copass
veterán

völgyi attila blogját ajánlom

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26018) Rapid136 válasza Gicz (#26015) üzenetére


Rapid136
őstag

Nincs konkrét azon kivül hogy utcaképnél nem kell egyenként mindenkitől engedélyt kérned.
De minden más esetben ahol a fotó témája ember/ek ott elvileg papiron kellene a hozzájárulás. Van aki szerint a ráutaló magatartás elég, pl ha rádnéz és mosolyog, de erre nem vennék mérget.
Elvileg külön van választva a fotózás és a publikálás, szóval attól mert lefotóztad és hozzájárult még nincs jogod kitenni a netre, kiállításon szerepelni vele. Idáig mondjuk nem nagyon volt rá precedens, de első körben valószinűleg csak az eltávolításra köteleznek, fizetned nem kell hacsak nem igazolhatóan kárt okoztál az alanyodnak.
Ez amúgy nem magyar specialitás, EU-s személyiségi jog hogy a képmásoddal te rendelkezel, ha valaki lefotóz már a kártyáján megtalálható vagy.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#26019) NandorHUN válasza *Ropi* (#26013) üzenetére


NandorHUN
addikt

Már no offense, de most összenéztem pár Canon és Nikon lencsét, és most is úgy látom, hogy Canon lencsék olcsóbbak. Jópár esetben nem is kicsivel.
Netes is azt olvastam forumokban, hogy Canon lencse olcsóbb. Most akkor hogy van ez? :U

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26020) torzo válasza NandorHUN (#26016) üzenetére


torzo
Ármester

Azonos kategóriában, különösen a prémium optikáknál biztos, hogy a Canon a drágább. Amúgy meg felesleges itt pálcát törni. Amit ropi linkelt, azon az oldalon összehasonlíthatod az almát almával stb.
Azon meg, hogy melyik nagy márkát veszed meg, hosszasan lehetne elmélkedni. Egyikkel sem jársz rosszul, az biztos.
Máté Bence sok-sok év Nikon után átlépett Canonra. Többek között az optikák miatt. De biztos van ellenpélda is.
Amúgy erre a melyiket vegyem, van külön topik.

(#26021) copass válasza Rapid136 (#26018) üzenetére


copass
veterán

panorámaszabadság

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26022) NandorHUN válasza *Ropi* (#26013) üzenetére


NandorHUN
addikt

Tudom, hogy ez már félig off, de utolsó kérdés:

Ez a különbség, csak a drága lencséket illeti? Mert látom azért, hogy egy f2.8-as zoom len nem éppen olcsó.
De kezdésre szánt mondjuk f4 vagy f3.5-s hasonló zoomlennél és megvan ez a különbség Canon és Nikon között?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26023) *Ropi* válasza NandorHUN (#26022) üzenetére


*Ropi*
félisten

Összehasonlíthatod magadnak a korábban linkelt oldalon. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26024) Lassú Víz


Lassú Víz
őstag

Van még manapság bármi előnye a filmre fotózásnak a 20-25 Mpixeles MILC-ek, DSLR-ek világában? Egyáltalán létezik-e még a hagyományos értelemben vett nagyítás, vagy szkennelés és printelés történik? Van cserélhető obis digit gépem, csak kezembe akadt a régi SLR, és kapcsolódik hozzá pár emlék. De ha mára semmi előnye nem maradt az analóg fotózásnak, akkor el kell engedjem. Azt látom, hogy beszűkült a piaca, emiatt elég drága lett akár a nyersanyag, akár a kidolgozás.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26025) Rapid136 válasza Lassú Víz (#26024) üzenetére


Rapid136
őstag

Kultusza van, alapanyag van de mióta megvan az A7 azóta semmi előnyét nem érzem. Maximum bosszankodnék ha a jó képeimről órákig kellene retusálni a port és a karcokat...
Analóg labort, nagyítót is találni rendszeresen, de 1-2 tekercs miatt összeállítani, nekikészülődni és aztán egy nap elmegy vele.
Amúgy vannak analóg szakkörök ahova oda lehet menni molyolni. Nyilván pénz az is, de nem kell fenntartani a felszerelést.

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#26026) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy weboldalamra szeretnék Slidert készíteni ami jelen esetben 1920*850-es felbontású.Atmeretezessel természetesen torzulnak a kép arányai, vágással pedig utólag kieshetnek részletek.Van rá mód, hogy egyből ilyen méretben készüljön a kép, vagy mi erre a bevett szokás?

Köszönöm a segítséget

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#26027) scarabaeus válasza GoTReX (#26026) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ez kb. 9:4 arány (azzal 853-ra jönne ki függőlegenesen), a megszokott arányokhoz nem köthető, így a vágást szem előtt tartva kell a képeket elkészíteni, és a vágni, kézzel, esetlegesen még széltében sem teljes, de arányosan nagyobb részletet kicsinyítve 1920 szélesre, úgy, hogy minden megmaradjon, ami kell, az vesszen el, ami nem kell.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#26028) fartfun


fartfun
tag

Sziasztok,

nézzétek el eme láma kérdésemet: A belinkelt kép fotó, avagy renderelt kép? Ha előbbi, tudnátok adni tippet, hasonló hatást hogyan lehet elérni?

Köszönöm!

Renault Clio

(#26029) Holdthedoor


Holdthedoor
újonc

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy valaki ismer-e olyan budapesti fényképezőgép szervízt, ahol vállalják ritkán előforduló kamerák szenzor tisztítását. Konkrétan egy ehhez hasonló kameráról van szó:
link
Eddig két helyen voltam, mind a kétszer azt mondták, hogy nem vállalják a szétszerelést, mert még soha nem láttak ilyen típust.

(#26030) GoTReX válasza scarabaeus (#26027) üzenetére


GoTReX
őstag

Huha....Hmm próbálkozom, de nagyon sajnálnám ha elveszne belőle mert nem számoltam bele.:( Szuper jó képek lettek.(képességeimhez képest) Esetleg megmutassam miről lenne szó? :U

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#26031) Lassú Víz válasza Rapid136 (#26025) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Köszi. Amióta megvettem az első DSLR gépemet 2006-ban, nem használtam a filmest. Most, hogy a kezembe akadt, elgondolkodtam rajta, hogy mi legyen a sorsa. Az biztos, hogy nem fogok laborálni. Se időm, se helyem nincs rá. A mai tudásommal az elhasznált vegyszereket se küldeném a lefolyóba. Viszont sok emlék köt hozzá. Megtartom. :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26032) r.levente75 válasza Lassú Víz (#26031) üzenetére


r.levente75
addikt

Én a vázamat eladtam...

(#26033) Rapid136 válasza fartfun (#26028) üzenetére


Rapid136
őstag

Kell hozzá egy baromi nagy műterem ahova nemhogy az autó befér de a barom nagy lámpák is amikkel körbe van világítva árnyékmentesen.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#26034) Rapid136 válasza Lassú Víz (#26031) üzenetére


Rapid136
őstag

Nekem fél év vacillálás volt a tükrös FF + AF obik kontra A7 + Minolta MD sor + adapterezhetőség között.
Nem bántam meg az A7-et, ha nem AF-es a filmesed akkor érdemes kipróbálni egy fapados 7-es vázat a manuális obikkal. Nekem onnantól kezdve nem hiányzott filmes gép, előtte az APS-C váz mellett élvezet volt filmre fotózni de inkább a 24x36 miatt mint az analóg technika okán. Főként hogy C-41 feketefehér film volt és ment a Kodakba ahol hivták, szkennelték, szóval a legkevésbé volt analóg.
Az analógos fb csoportban nem igazán láttam olyan képet ami digitálisban fotózva gyengébb vagy másabb lehetett volna...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#26035) *Ropi* válasza Holdthedoor (#26029) üzenetére


*Ropi*
félisten

Privátban írd meg a pontos adatait! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26036) scarabaeus válasza GoTReX (#26030) üzenetére


scarabaeus
őstag

Lehet, hogy lesz valami ötlete a népeknek akkor!

Quoth the Raven "Nevermore."

(#26037) Lassú Víz válasza Rapid136 (#26034) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Csak egy objektívem van, hozzá, az is 35-70 f3,5 alap objektív, aminek javíttatni kellene a blende mechanikáját. Nem fogom használni, ha az új szekrényben találok neki helyet a polcon mint emléktárgy, akkor ott lesz, ha nem, ráérek akkor is elküldeni újrahasznosításra.

A7: Most nem tudok pénzt ölni egy másik rendszer kiépítésébe. Majd ha több időt tudok a fotózásra szánni mint a mostani nyáron, akkor érdemes lesz ezen elgondolkodni. Addig meg alapvetően használni kell amim van. Az Olympus E-M1 Mk-I és a lefedett ekv. 18-600-as tartomány (köztük makró és fényerős fixek is) bőven hozza azt a szintet, amivel meg lehet csinálni a családi albumot.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26038) Warton


Warton
őstag

Nem találtam megfelelő bütykölős topicot. Ha valki tud ilyet akkor szóljon. Szóval a képen látható Zenit 11 típusú gépnek szeretném levenni a felhúzó karját, de az istennek nem akar lejönni. Már szpennerrel próbálgattam a két lyukat, de nem sikerült. Valami ötlet esetleg?

(#26039) pibácsi


pibácsi
senior tag

Szevasztok Fórumtársak!
Lehet, hogy nem jó helyre írok, de talán. Van egy RawShoter programom, de sajnos nem sikerűl egy képet sem beimportálnom. Hogyan kell? Nem találok rajta megnyitási lehetőséget. Elolvasgattam a használati utasítást, de ott ezzel nem foglalkozik, úgy gondolja, hogy ez egyértelmű.
Várnám a segítségeteket.

Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#26040) *Ropi* válasza pibácsi (#26039) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha emlékeim nem csalnak kőkorszaki program: a modern vázakat hírből sem ismeri.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26041) pibácsi válasza *Ropi* (#26040) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Hát kökorszaki az igaz, de attól még működhetne. Valamikor régebben már próbálkoztam behívni képeket, de akkor se sikerűlt, aztán letettem róla. Csak most megint olvastam róla egy részletes cikket, gondoltam előveszem, megpróbálom, dehát így jártam. Sehogyan sem vesz be egy képet sem, mindegy, hogy RAW vagy nem. Mondjuk elég sok programmal foglalkoztam már, de ez nem adja meg magát.
Minden esetre köszi a választ.

Üdv. Pibácsi

(#26042) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok. Egy kicsit lehet hogy értetlennek tűnő de zsebbe nyúlós kérdésem van :)

Feladtam a nagy Walimex studio vakukkal a kínlódást (méret, súly, nem eléggé leszabályozható) és ezzel együtt a modellfényt is sajna, viszont helyettük kell valami. Most a már meglévő kiegészítő fényem Godox TT600-as vaku páros és melléjük kell a studio vakuk helyett fényforrás, ami kicsi könnyű és lakásban berendezett hobby studióban elegendő fényt ad.
Első körben a Wistro AD200-as vakura gondoltam de rájöttem, hogy a TT600-as vakuknál bevált Godox Bownen csatlakozós vakutartó kellene az AD200-hoz is, amire viszont fel tudok tenni minden eddig használt ilyen csatlakozós eszközöm, a fényszórót a méhsejt ráccsal, a lamellás fóliázható fényterelőt, és persze az összes boxom, ernyőm. Itt jött be a képbe a kérdés, hogy minek is akkor nekem az AD200, miért is nem elég mondjuk a fele annyiba kerülő TT685 ami szintén TTL-es, bár a TTL-t se használom ki, hisz manual vakuztam eddig is és fogok is valószínű.

A kérdésem, hogy az AD200 miben nyújt többet egy TT685-nél (direkt nem a TT600-at teszem mellé) ha fényformálóban használom M módban a Godox vakutartóban (amiről kicsit feljebb van is kép)? Az AD200 Bare Bulb feje vajon mennyiben más fényt ad, vagy mennyire máshogy világítja ki egy softbox felületét, mint a sima fresnel lencsés fej? Az AD200 fresnel lencséjés fejével működő "modell fény" mennyire használható?

Van ezekről valakinek tapasztalata?

(#26043) mikrofon válasza Clemi (#26042) üzenetére


mikrofon
addikt

Saját tapasztalat még nincs, de vásárlás előtt állok és Godox AD200-at fogom választani.
Jó pár dolgot elolvastam és aki használja nagyon dicséri. Méret, tömeg, használhatóság, mobilitás

Teljesítménye is elég jó. Több helyen olvastam, hogy nagyon erős tűző napon lehet kevés, akkor kellhet két AD200-as kültérre, de akkor ís elég úgy, hogy egy "asszisztens", állvány tartja a kettőt megfelelő szögben és irányban.
A MagMod szettet (kompatibilitás) javasolják, ha nem állványon van, hanem kézben tartva és fontos a mobilitás.

Ha meg már kettő van akkor ezzel a duálfejjel össze is vonható a teljesítménye...

Most a saját elképzeléseimben az él, hogyha beválik, akkor két ad200 valami lágyítóval állványon és esetleg egy kisebb vaku a vázon.... Godox XPRO-S jeladó, vagy a régebbi Godox X1T-S, ha kell a vakupapucs is, ezen még rágódok kicsit...

Egyébként ITT van egy érdekesebb leírás az AD200-ról

Itt van pár kép, hogy milyen a különböző fejek " fényelosztási képe"

Létezik, hozzá egy kör fej is, az is érdekes lehet....

Most hirtelen ennyi jutott eszembe....

[ Szerkesztve ]

(#26044) Clemi válasza mikrofon (#26043) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, hogy írtál.... olvastam én is sokat az AD200-ról és a kérdés egyik része, (fresnel ws bare bulb) körülbelül a cikkben ott van, mit linkeltél a dprewievról. Maradt viszont, hogy vajon ha most veszek világító eszközt, nyújt nekem annyival többet a TT865-höz képest az AD200 mint amivel többe kerül, figyelembe véve azokat a körülményeket, amiket leírtam, főleg azt, hogy szinte csak a vaku testre lesz szükségem, mert az összes kiegészítője nekem megvan bowens csatlakozással.
Az egyetlen komoly előny amit eddig találtam, hogy egy fejjel egyesíteni lehet két vaku testet így dupla teljesítményt kaphatunk, de szerintem ez csak kültéren lehet érdekes nappali fénynél.

(#26045) mikrofon válasza Clemi (#26044) üzenetére


mikrofon
addikt

Nálam az akku, a dupla fej, a jelleg/kialakítás miatt győzött...

(#26046) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Letezik itt olyan fotos topci ahol a kozzoseg tagjai idonkent csapatba verodve mennek mondjuk esti varosi fotozasra vagy hasonlo? :)

(#26047) pibácsi válasza *Ropi* (#26040) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Utána olvastam és ezt a társaságot megvette 2006-ban az Adobe és ezt a programot felhasználta a Lightroom fejlesztésébe. Úgyhogy természetesen leszedem, ne foglalja a helyet, eddig nem is figyeltem fel rá.
Köszi a választ.

Üdv. Pibácsi

(#26048) *Ropi* válasza mikrofon (#26045) üzenetére


*Ropi*
félisten

Clemi, mikrofon: A 26042-26045 hsz.-okat megköszönném, ha bemásolnátok a vakus topikba és a beszélgetés esetleges folytatását ott csinálnátok: itt senki sem fogja megtalálni, viszont tele van hasznos infókkal. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26049) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Nem tudtam pontosan melyik topikba való (ha nemide átrakom)...

Alábbi konfig: i5-4440, 8Gb DDRIII 1600 ram, 1Tb Toshiba SSHD...

Fényképezőt váltottam 12Mpxl-ről 24Mpx-re, így néha már érezni, hogy meg-megakad a Lightroom.

Melyikkel érném el nagyobb gyorsaságot, még egy 8Gb rammal, vagy ha egy SSD-t raknék be, amiről megy a program (SATA-III esetleg M.2-es)

Köszönöm!

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#26050) kriszwells válasza kriszwells (#26049) üzenetére


kriszwells
aktív tag

i5-4460 igen, elírtam :))

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.