Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) biggamer válasza Motion_Blur (#1000) üzenetére


biggamer
veterán

Talán fültisztitó pálcikával.
Kerüld a háztartási oldószereket, mert lemarhatják a lencse bevonatát.

Kis pumpával ( ha van ), elötte fújd le a porszemeket, mert azok megkarcolhatják a lencse felületét.

Nincs ismerősöd., aki fotózik ?

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1002) Motion_Blur válasza biggamer (#1001) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1003) Hydra SR válasza Motion_Blur (#1000) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem lehet, hogy a tükör volt koszos? :DDD

Lehet kapni boltban nem túl sok pénzért ilyen filctoll alakú lencsetisztítót. Az egyik végéből egy ecset jön ki, a másikból meg egy szétnyílt elefántormány alakú bizgentyű amivel a zsíros dolgokat (ujjlenyomat) lehet leszedni. Elég hosszú ideig lehet használni, ha szoktál fotózgatni akkor megéri azt az 1200 Ft-ot amibe nagyjából kerül. Azt hiszem, Lens Pen a neve.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1004) biggamer válasza Hydra SR (#1003) üzenetére


biggamer
veterán

Igen az a neve, nekem is van kettő, egy kicsi meg egy szélesebb.
Az egyik felén ecset van, a másikon egy párna, ami grafitporral van átitatva.

Használat után a szivacsos részre rá kell tenni a zárókupakot, majd azt megtekerni.
Ilyenkor a szivacsos rész megtisztul, és nem keni rá a legközelebbi tisztításkor a zsírt ( amit előző tisztításkor leszedett ) a tisztítandó felületre.

A pontos neve LENSPEN, és itt lehet róla olvasni : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1005) xtmod válasza csiga997 (#998) üzenetére


xtmod
senior tag

kösz, van cd tálcám, majd kipróbálom a néróban is, ha működik az amit leírtál.. lehet, hogy nem voltam elég figyelmes. a néróban, ha cd nyomtatásról van szó, van egy nagy lista nyomtatókból, azt gondoltam, hogy cd-re nyomtatáshoz, a pontos típust is ismernie kell, és nem voltam elég kitartó, ami a próbálkozásokat illeti. :)

üdv.

(#1006) Fryskitt válasza quantal (#999) üzenetére


Fryskitt
addikt

A Digitális Fotómagazin október-novemberi (vagy szeptember-októberi) számában.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#1007) JaniN°1


JaniN°1
csendes tag

Sziasztok!
Lehet, hogy nem ebbe a topicba való, de nem tudna-e abban segíteni valaki, hogy egy Pana NV-GS75-ös kamerát, hogyan lehet webkameraként USB-n keresztül úgy működtetni, hohy a Skype is felismerje?!

(#1008) bpx


bpx
őstag

Üdv!

Pár hete egy Olympus X-710-es gépet vettünk családdal (azt hiszem 28k volt, elég alap gép, de ünnepekkor/nyaraláskor lehet vele kattintgatni :D), és egyszerűen a hozzá adott elemen kívül másikkal nem igazán akar együttműködni. Próbáltam vadiúj Energizer/Duracell meg gagyibb elemekkel is (ami épp háznál volt), de egyszerűen be se kapcsol velük arra hivatkozva, hogy az elem le van merülve. Na mondom adok én majd neked, elővettem a 2300 mAh-s Energizer akksikat, ezekkel kb. félóra üzemidőt sikerült elérni... De úgy, hogy berakom az akksit, amit előtte töltöttem fel, és már villog nekem hogy mindjárt lemerül... (amit meg hozzá adtak, azzal bírta napokig)

Na most a gép sz@r / én vagyok hülye / ez egy okos húzás az Olympus-tól, hogy vedd meg a saját akksijukat töltővel együtt jó pénzért?

(#1009) Damage válasza hdanesz (#298) üzenetére


Damage
senior tag

Nem ártana tudni, hogy milyen fókusztávolsággal szeretnéd elkészíteni a képet! A legfontosabb: állvány elengedhetetlen. Nem árt minél szűkebb blendét használni, ennek két oka van:
- nagyobb mélységélesség
- a pontfények csillagszerű effekttel ruházódnak fel (''helytelen magyarsággal'')

Az ISO-t érdemes 100-on hagyni a kevesebb képzaj miatt. A blende 8-14 körül egész jó, egy nagylátónál már minden éles lesz és a fények is csillagszerűek lesznek. A záridőt ehhez kell igazítani (M mód, esetleg AV), de nem árt a pár másodperc. Mivel állványról lehet csak normális képet készíteni, ezért ez tényleg elengedhetetlen. Amennyiben van a géphez önkioldó kábel, vagy tükörfelcsapás, akkor nem árt használni, bár több mp-es expo esetén nem fog akkorát rúgni a tükör, hogy zavarjon a végeredményben.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#1010) Fryskitt válasza bpx (#1008) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ennek a neve itthon Olympus FE-100? Miért nem ezen a néven adják? Valami szürke import.
Egyebekben, amit én olvastam róla, aszerint mennie kellene sima akkukkal.

[link]

Sok sikert, de ha nem megy, vidd vissza. :(

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#1011) bianca3


bianca3
tag

Mozgóképet készítettem a géppel, de a felvétel közben elfórdítottam vízszintesbe. Így lejátszáskor is a felvétel felétől el kellene fordítani a monítort :DDD
Tudom nem kellett volna a gépet mozgatnom, de ez akkor eszembe sem jutott :P
Most már észbe véstem.
Valaki tudna segíteni, hogy lehetne ezt a felvételt dvd-re írni úgy, hogy végig normálisan lehessen látni a felvételt?

(#1012) orbano


orbano
félisten

Sziasztok!

Egy FZ-4 gépünk van, és azt szeretném megtudni, hogy milyen trükkel lehet egy ilyen beépített vakut hatékonyan letompítani, hogy azért rendesen derítse a témát (portré), de mégse égesse ki a képet teljesen.
Van erre valami bevált technika?

Előre is köszi :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#1013) orbano válasza bianca3 (#1011) üzenetére


orbano
félisten

Kell szerezned valami normálisabb videoszerkesztőt. szerintem ennek a specifikus fórumtémában kérdezz utána, lehet eredményesebb lesz. :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#1014) Hydra SR válasza orbano (#1012) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nejlonzacskó több régetben, vagy vékony fehér papír a vaku elé. Papír esetén érdemes kakaóra csavarni a vaku fényerőt.
Hogy konkrétan az FZ-4-en milyen hatása lesz azt nem tudom de beépített vakukkal be szokott jönni ez a trükk. Ha a vaku nem az obin át méri a távolságot az szívás mert akkor bármit elé teszel, leveszi a fényerejét. Viszont akkor meg meg lehet játszani, hogy csak a távolságmérő elé teszel valamit, így a vaku fénye nagyon kicsi lesz, derítésnek talán elég.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1015) j.bravo válasza orbano (#1012) üzenetére


j.bravo
addikt

A makrós topikban BEE mester mutatott pár ügyes diffúzort...

[link]
[link]

Még pár hasznos észrevétel/ötlet pitman mestertől BEE hsz-ére reagálva, ugyanazon topikban:
[link]

BEE szalagos megoldását én a karácsonyi családi összejöveteleken alkalmaztam, jóval hatékonyabb volt mint vártam. Hogy kevesebb vakufény ''vesszen el'' de ugyanúgy a sima szembevakuzásnál diffúzabb legyen, fenthagytam a matt szalagot és hátulra tettem még egy fehér lapot (a gép lcd felőli oldalára), ami a szalagról hátrafelé visszavert fény visszaküldte előre (de már szórva).

Hydra SR:
Ha jól tudom (a tévedés jogát fenntartom), az s5500-zal ellentétben, ahol külső vakufénymérő van (ez az egyik hasznos dolog, amiben jobb az s5600, ott mintha TTL lenne), az FZx stb a lencsén keresztül méri a fényt, ha méri.
Ha valóban TTL, akkor a diffúzoros trükk bejöhet (külső vakufénymérővel is, de ott nagyobb szívás, én az s5500-zal anno fel is adtam).


[Szerkesztve]

Whatever.

(#1016) orbano válasza j.bravo (#1015) üzenetére


orbano
félisten

ez milyen anyag? nem nagyon vagyok teli itthon opálos átlátszó műanyagszalagokkal :)

de köszi a felépítése tetszik, majd valahogy kibarkácsolok egy hasonlót :)

Hydra: nem probléma, már takargattam a vakut és jól működött :R

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#1017) j.bravo válasza orbano (#1016) üzenetére


j.bravo
addikt

Gyakorlatilag bármilyen átlátszó műanyag, ami nem teljesen víztiszta, hanem mondjuk mattított, vagy más módon homályosított, az jó lehet, érdemes próbálkozni. Kezdetnek mondjuk a teszkószacskó, vagy az a fajta apró lyukakkal teli, amibe a zsemléket lehet rakni a közértben.
De van pl. az az átlátszó irattartó (''iratbugyi''), ami kicsit érdes felületű; vagy némelyik cd-mappa ennél érdesebb áttetsző műanyagdobozban van.
Egy másik fórumon az objektív tövére húzott verziót valaki jégkrémesdoboz aljából csinálta :) (az irattartós is többeknek bejött)

(csapos2 fórumtárstól kaptam háttérvilágítást elosztó fóliát megdöglött lcd monitorból, nekem most épp az van, ha budapesti vagy, szívesen adok belőle, jóval többet küldött mint amennyi nekem kell).

Szóval az első, kezed ügyébe kerülő cuccal próbáld ki, és ha nem is jó, de bármi előremutató jelet látsz, akkor érdemes folytatni és új anyagokat keresni.

Whatever.

(#1018) orbano válasza j.bravo (#1017) üzenetére


orbano
félisten

budapesti vagyok, kereslek priviben :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#1019) bpx válasza Fryskitt (#1010) üzenetére


bpx
őstag

Igen ez az, és valószínű, hogy ez lesz a sorsa. (mármint hogy visszaviszem)

(#1020) rien


rien
senior tag

Sziasztok!
Van egy-két képem amikek iszonyatos méretei vannak 2848x4256 és 4megásak.
Hogy lehetne ezeket kisebbre rakni? Három dvd lejátszóban próbáltam nézni őket, de nem igazán boldogulnak vele, élvezhetetlenül sokáig töltődnek. Köszi!

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1021) werttzui válasza rien (#1020) üzenetére


werttzui
őstag

Ingyenes kép nézegető kép szerkesztő progikkal le lehet méretezni olyanra amilyanre akarod PL:xnview , infraview keress rá a google-ban és töltsd le aztán átméretezheted a képeidet :)

PENTAX

(#1022) biggamer válasza rien (#1020) üzenetére


biggamer
veterán

irfanview : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1023) biggamer válasza werttzui (#1021) üzenetére


biggamer
veterán

'' infraview '' szerintem a legjobb, mert sötétben is lehet alkalmazni. :DDD ;)

Érdekel a PS CS3 ?

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1024) werttzui válasza biggamer (#1023) üzenetére


werttzui
őstag

ja

PENTAX

(#1025) werttzui válasza biggamer (#1022) üzenetére


werttzui
őstag

én xnview-et használok igaz csak nézegetésre arra tökéletes. :)

PENTAX

(#1026) rien válasza werttzui (#1021) üzenetére


rien
senior tag

Köszi szépen! Neded is biggamer :R

[Szerkesztve]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1027) biggamer válasza werttzui (#1025) üzenetére


biggamer
veterán

Én is azt használok képnézegetésre.
Sokkal szebbek a képek, ha azzal nézi az ember.

És mivel szerkeszgeted a képeidet ?

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1028) werttzui válasza biggamer (#1027) üzenetére


werttzui
őstag

ps ment pü

[Szerkesztve]

PENTAX

(#1029) biggamer válasza werttzui (#1028) üzenetére


biggamer
veterán

re PÜ

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1030) Aaron14


Aaron14
őstag

Hi! Fényképnyomtatóval nyomtatott fényképet ami tintasugaras hogyan lehet vízállóvá tenni?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1031) biggamer válasza Aaron14 (#1030) üzenetére


biggamer
veterán

Be kell zacskózni. :D

Na szóval van egy olyen hegesztő gép, ami két műanyag lapot olvaszt össze.
Az a lényege, hogy fogod a képed, és a két felére teszel 1-1 átlátszó műanyag lapot ( kicsivel nagyobbak mindenhol, mint az A4-es lap ).
Bekapcsolod a gépet, megvárod amíg felmelegszik, a nyílásához teszed a 3 összefogott lapot ( 1 lap + kép + 1 lap ), aztán ő behúzza.
A 3 lap forró hengereken megy át, aztán kijön a végeredmény kb. 1 perc múlva.
Mind a négy szélén összeragasztotta a 2 műanyag lapot, benne a képpel.

Jó néz ki, okleveleket is lehet vele borítani.
Az a '' baj '', hogy ez A4-es méretben dolgozik.
A műanyag lapokat külön lehet hozzá venni.

De gondolom lehet más méretű képet is védeni vele, csak pontosan méretre kell vágni.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1032) drkbl válasza biggamer (#1031) üzenetére


drkbl
őstag

Laminálógépnek hívják, a jobb nyomtatókhoz hasonlóan a max méret nem határozza meg a ''papír''méretet, a Google ezt dobta ki: [link], van itt hideg/meleg laminálógép és fólia vegyesen ;)

(#1033) biggamer válasza drkbl (#1032) üzenetére


biggamer
veterán

Köszönet a segítségért, elraktároztam. :R

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1034) drkbl


drkbl
őstag

Egy abszolút amatőr kérdés, ami ''régóta'' foglalkoztat: Milyen konstrukciós előny van a felcsapódó tükörben, hogy ezt a módit alkalmazzák előszeretettel cserélhető objektívekkel?
Így kapásból csak annyi tippem van, hogy talán kevés fény esetén jobb nem a képérzékelőre bízni a dolgot, ám kontra talán hasznosítható lenne annak infraérzékenysége...

(#1035) Icewind


Icewind
aktív tag

Hát annyira nem azonnali a kérdésem, de nincs más ilyen összefoglaló topic (a melyiket válasszam nem jó, mert már választottam :D )
Na szóval, a probléma a következő: A Sony P200omat kinőttem, de maradni akartam a kicsi, kompakt gépek közt, abból viszont a legjobb kellett. A több díjat is nyert Fuji F30-ra esett a választásom, rengeteg teszt elolvasása, és több száz kép végigböngészése után, gyönyörű, éles képek, a kompaktok közt talán a legjobban alacsonyan tartott ISO értékek, szép színek, elismerő szavak, magas pontok, nagyon eltalált gép.
Aztán rendeltem egyet amerikából, rokoni kapcsolat van kint, akik éppen jöttek haza, így elhozták, nekem meg megérte, mert itthon 90 ezer volt 1-2hónapja, kintről olcsóbban megkaptam.
Nos az ISO értékeket tényleg nagyon jól, relative kevés zajjal tartja, makrója remek, nagyon éles és telt képeket lehet vele lőni, de alig alig használtam, és nem véletlenül: valami nagyon nem stimmel. Hiába a részletesség, hiába az ISO, valami gond van a vakuval vagy a fényméréssel vagy tudom is én, de a legtöbb kép valahogy nagyon nincs eltalálva, belső térben a világosabb, fehéres dolgok körül egy szabályos aura keletkezik, nagyon elrontja a képeket. Szabadban kevésbé, de így sem gondolom hogy normális lenne, több száz, a géppel készült képet megnéztem, és ilyesminek nyoma sincs mint amit én tapasztalok. És nem a beállítások bűne: Manuálisba is, Automatába is, a végeredmény ugyanaz. Persze csak vakuval. Megfelelő helyzetekben amikor épp úgy tetszik neki persze tud csinálni - főleg nem lámpafénynél hanem kint - normális fényvilágú képeket, de komolyan az egész olyan mintha ez valami hiba lenne. Mivel garanciális darab, és a rokonaim január 8-án mennek vissza amerikába, így nem ártana eldöntenem, hogy visszaküldjem-e javításra. Mi legyen az indok? Rosszul méri a fényt? Nincs jóban a vakuval a fénymérés? Aura van a világosabb dolgok körül? Valahol nem vagyok biztos benne, hogy tényleg hibás a gép, de ha nem az, akkor meg nem értem, hogy lehet hogy egy tesztképen se láttam mégcsak hasonlót se, és az ezelötti digi képeim sem produkáltak ilyet. Na hogy lássátok is miről van szó, itt a lényeg:
[link]
Szóval kiváncsi lennék a hozzáértők véleményére, hogy mit is kezdjek ezzel... :F
Köszi előre is :R

Üdv

Ice

[Szerkesztve]

(#1036) BEE válasza Icewind (#1035) üzenetére


BEE
addikt

Hát ennek bizony rossz a vakuvezérlése.
Keményen túlexponálja a csúcsfényeket, holott azoknak le kellene
állítaniuk a villantást.
Most sajna megadod az árát a külföldi beszerzésnek,
mert vagy használod így, vagy várhatod mire visszajön messzeföldről.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1037) adik válasza Icewind (#1035) üzenetére


adik
őstag

próbáltad az expo-kompenzációt?
vaku-teljesítmény-kompenzációt?

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1038) hali01 válasza Icewind (#1035) üzenetére


hali01
őstag

Az általad hibának vélt jelenség láccik a képeken de exif hijján elég nehéz okosat írni.
Sztem ez nem hiba hanem ahogy már előttem írták,túl vannak exponálva a képek és sztem teljesen nyitott rekesszel készültek.
Csukd összébb a blendét és használd az expokorrekciót vagy fotózz teljes manuálban.
Esetleg tarts egy darab sütőpapírt a vaku elé ami jobban szétszórja a fényét és az erejét is csökkenti.

(#1039) orbano válasza hali01 (#1038) üzenetére


orbano
félisten

Szerinted komolyan normális az, hogy automata módban túlexponált lesz egy kép vakuval, főleg ennyire? Főleg egy ilyen kategóriás gépnél? :U Naneee

A vér nem válik VAZZE!™

(#1040) BEE válasza hali01 (#1038) üzenetére


BEE
addikt

Esetleg ha gép nem is vezérli a vakut mert az még csak nem is automata,
akkor lehet ilyen, de szerintem biztosan van valami vezérlés.
Lehet pl külső érzékelő, ami rossz, vagy esetleg rátenyerel a fotós. :F

Olyan kép többet mondana tényleg, aminek megvan az EXIF-je.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1041) adik válasza orbano (#1039) üzenetére


adik
őstag

Rendszeresen az utolsó pillanatban szoktam észrevenni, hogy +1-2 fé expo-korrekciót rajtahagytam a gépen a legutóbbi ''művész-kép''-készítésekor, persze van, hogy még az utolsó pillanatban sem... az én gépem meg már nem egészen ez a kategória, mégis tud rosszul exponált képeket készíteni, ha én arra kérem.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1042) BEE válasza adik (#1041) üzenetére


BEE
addikt

A Dprewieven van egy tesztkép, amin rendesen beégette
a kicsi fehér részleteket.
Tán összefügg ezzel is.
[link]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1043) BEE válasza Icewind (#1035) üzenetére


BEE
addikt

A kézikönyv szerint mi az a kerek ablakocska a vaku alatt ?

Ha esetleg a vaku fénymérője, akkor nem lehet hogy tényleg
letakarod a kezeddel ahogy fogod a gépet ?
Mert az pont ilyesmi eredményre vezetne.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1044) hali01


hali01
őstag

[link] Itt aszonnya a passzus,h inteligens vakurendszerrel van felszerelve a masinéria.
Mivel a gépet nem ismerem ezért csak találgatni tudok.De!
Ezt az inteligenciát nem lehet,h bekéne kapcsolni?Vagy valami úton-módon aktiválni?
Mert ha igen akkor nagyon valószínű,h alapból tiszta erőből villan és szénné éget mindent.
A másik dolog meg az lehet,h mielőtt leszaroznánk egy gépet,előbb meg kell tanulni használni.

(#1045) Icewind


Icewind
aktív tag

Hu köszi a válaszokat mindenkinek :R
De higyjétek el, zavart annyira a probléma, hogy minden létező opciot és beállítást megpróbáltam, de az eredmény nem változik. :(
A manual modba meg kb van photometry, af mode, white balance és ISO, ennyi amit lehet állítani, na ezeket már mindehogy megpróbáltam.
És az hogy full automata módban is ugyanezt csinálja, valóban arra enged következtetni, hogy valami nem stimmel...
Hát azt hiszem visszaküldöm, de mire visszaér hozzám az tényleg rengeteg idő :O

(#1046) Icewind válasza Icewind (#1045) üzenetére


Icewind
aktív tag

Jó persze lehet állítani a vakut is, van még forced flash, amivel ugye pláne nem oldottuk meg a gondot, slow syncro meg redeye. Meg expozícióra külön gomb, de szintén nem segít, megpróbáltam.
A belsőbb, settings menüben meg végképp nincsenek ilyesmik.
A vaku fénymérőjét nem takarom le, csomószor egykézzel fogom a gépet, épp a másik oldalán...
Akkor ha visszavisszük gariba mondjuk azt hogy túlexponálja a képeket?
Csak azért necces ez az egész, mert a szabadban, ahol több fény van, és kevesebb szerepe a vakunak, ott hibátlanul működik.
Szóval valami nem stimmel a fénymérés és a vaku közt :(

[Szerkesztve]

(#1047) x64


x64
aktív tag

Sziasztok!


Következő hibát vettem észre az idén novemberben vásárolt Canon A610-esemen:


[link]

A kép oldalirányú ellenfényben készült, egy ''piszkosfehér'' falfelületről, a fal és a mennyezet találkozási pontján. A ''műtermék'' az áttetsző folt a kép legfelső részén.

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet ez? :F

Visszanézve a képeimet, már az elsőkön is látszik, nagyon halványan. Helye, mérete és denzitása ugyanolyan maradt. Vakuzás esetén és bizonyos fényviszonyokban nem észrevehető. Az optikán - kívül - nem látszódik semmilyen szennyeződés.

(a készülék amúgy garis, de mivel kifutott modell, így vagy javítják vagy cserélik - utóbbit nem szeretném...)

Köszi! :R

(#1048) werttzui válasza x64 (#1047) üzenetére


werttzui
őstag

Szerintem kosz pucold meg :)

PENTAX

(#1049) x64 válasza werttzui (#1048) üzenetére


x64
aktív tag

Kösz az építő választ! Megvan a megoldás! Hogy ez eddig nekem hogy nem jutott eszembe? Nem is értem... :W

(#1050) werttzui válasza x64 (#1049) üzenetére


werttzui
őstag

vidd vissza ha belülről koszos a szervíz kipucolja :)

PENTAX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.