Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) pacorro válasza Hydra SR (#594) üzenetére


pacorro
aktív tag

Szerintem hagyd a fenébe.
Valószínűleg drágább lenne a javíttatás, mint a gép értéke.
Esetleg ha van valami szaki, aki 5-6000 forintért megbütyköli, de az sem garancia semmire.
Tedd ki a TV tetejére dísznek. ;)

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#602) bianca3 válasza csiga997 (#600) üzenetére


bianca3
tag

Kedves Csiga! Válaszod tökéletesen kielégítette érdeklődésem. A linkek meg főképp jók. Nagyon ''szaki'' vagy. Köszi

(#603) werttzui


werttzui
őstag

Tudtok egy jó képfeltöltőt ami működik is és egyszerre 5 képet is föl tudok tenni és ingyenes?
Help.

PENTAX

(#604) bandus válasza werttzui (#603) üzenetére


bandus
veterán

Ilyen szolgáltatást még csak a kepfeltoltes.hu-n láttam. Lehet írok egy levelet az imageshack supportnak, hogy össze kéne hozni nekik is egy ilyet.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#605) Hydra SR válasza pacorro (#601) üzenetére


Hydra SR
addikt

És ha már nem kell megtartanom (3 évig kell megtartani, még fél év van hátra), akkor van rá esély, hogy valaki vesz ilyet javítás vagy alkatrészutánpótlás céljából? Esetleg konkrét embert tudsz itt PH-n?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#606) bandus válasza Hydra SR (#605) üzenetére


bandus
veterán

Szvsz nem kell ennyire komolyan venni ezt a 3 éves marhaságot.. :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#607) pacorro válasza Hydra SR (#605) üzenetére


pacorro
aktív tag

Van, mert elég elterjedt típus, Sulinetben is nagyon sokan vettek. Nem a PH-n, de máshol láttam, hogy kerestek HP 635-ből alkatrésznek való, meghibásodott darabokat.
Más kérdés, hogy ez legjobb esetben is csak pár ezer forintot jelent.
De ha van időd keresgélni, akkor elképzelhető, hogy tudsz majd találni valakit, akinek eladhatod. :)

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#608) Hydra SR válasza pacorro (#607) üzenetére


Hydra SR
addikt

OK thx a segítséget.
bandus: ha az enyém lenne, már rég hirdetném de anyám nem ''kockáztat'' és végülis az övé ez a gép:)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#609) j.bravo válasza werttzui (#603) üzenetére


j.bravo
addikt

szerintem nem rossz az imageshack.us.
Ingyenes. Igaz, a batch feltöltéshez mintha kéne valami spéci cucc, de azt is le lehet tölteni az oldalukról.

Whatever.

(#610) Gbi82


Gbi82
tag

Sziasztok lenne egy makrózással kapcsolatos kérdésem. Fuji S602-höz szeretnék dcr-250-es makrolencsét használni. A kérdésem: Ezt a lencsét tudom használni supermakro, normál makro módban is? mert mindenhol azt olvasom,hogy tele állásban zoomolnak. Miost akkor hogy is van ez? Mert ha tele állásban vagyok,nekem csak 6x-os zoom van sajna,ami nem túl sok. Válaszokat előre is köszi,

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#611) Oracle


Oracle
senior tag

Hello!
Ma vettem 1 sony dsc h5-öt és az a problémám ha valami erős fényre irányitom(nap,lámpa stb..) akkor egy hatalmas lila csík lesz a kijelzőn függőlegesen itt egy kép a jelenségről bocsi a minőségért de a telómmal csináltam[link]
szerintem ez nem normális dolog, szerintetek?? :F

(#612) Latency válasza Oracle (#611) üzenetére


Latency
senior tag

Nekem is előfordul más géppel, a végső képen meg nem lessz ott akkor nem tökmind1.

(#613) Jeannie válasza Oracle (#611) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Nekem is ez van az S5500-omon, de csak ha valami éles fénnyel belecsillan, pl. fémről. tükörről. A kész képen a csík nincs ott, de ilyenkor eléggé beég a képnek az a része, legalább is nálam. Amikor éjjel teli telibe fényt fotózok, akkor nem jelentkezik ilyen, hanem az eredmény ez lesz:

[kép]

(#614) adik válasza Oracle (#611) üzenetére


adik
őstag

pedig az. nem tudom az okát, de teljesen normális.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#615) j.bravo válasza Gbi82 (#610) üzenetére


j.bravo
addikt

Nézd meg a Raynox honlapján a fotót a gépedről (vagy bármelyik gépről), és rájössz, miért kell zúmolni. (na jó, elárulom: a dcr-250 kisebb mint a géped lencséje. Zúm nélkül belátszana a dcr250 a képbe, azaz a fotózandó bogarat egy fekete alagút végén látnád. De zoomolsz kicsit és voilá :D)

Ettől még ragyogóan tudsz majd vele makrózni, az s602z tele vége 210mm ekv., ami kb. annyi mint az én hajdani Minolta A1-emé (200mm ekv), és egy szitakötő már így sem fért teljes egészében bele a képbe (sőt). A légy nemiszervén a szőrszálakat nem fogod vele lefotózni, de ragyogóan lehet vele makrózni. Ha érdekel majd mutatok képet.

Ja, és nem is muszáj bekapcsolni a makró módot a gépen, ha felteszed a raynoxot. Próbáld majd ki.


[Szerkesztve]

Whatever.

(#616) Oracle


Oracle
senior tag

Akkor az is normális hogy video készítésnél rajta marad a csík a felvételen??

(#617) pitman válasza Oracle (#611) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem a jelenség normális, egyszerűen túlcsordul az érzékelő a sok fénytől. Videokameráknál is sokszor előfordul a jelenség, és mivel a fényképezők is hasonló elven működnek, ezek sem kivételek. A fényképezős videofelvételen ezért természetesen előfordulhat a jelenség. Sima fényképezés üzemmódban többnyire nem szokott jelentkezni, de ott sem kizárható (még a felsőbb kategóriákban sem, pl. egyes dslr gépek is tudnak ilyet podukálni).
Az, hogy az élőképen látszik, szintén természetes dolog tud lenni.

(#618) Lui76


Lui76
őstag

Vki tudna linket vagy vmit adni ?
Olyan USB kábelt keresek aminek a másik végét Video In be lehet dugni !

Kodak c330-at vettem.

Mini USB/ talán RCA-ról beszél ha jól sejtem kép+hang.

www.kezmuveskeramia.hu

(#619) micro


micro
addikt

Tudtok ajánlani valami jó és ingyenes panoráma készítő progit?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#620) pitman válasza micro (#619) üzenetére


pitman
őstag

Hugin + panorama tools

(#621) kalasnikov válasza Oracle (#611) üzenetére


kalasnikov
tag

Én vissza vinném a boltba, amíg még él a háromnapos cseregarancia. A becsillanás szerintem is normális, de ez a kék csík nagyon durva. Vidd vissza, mert később megbánod.

(#622) Jinxx válasza kalasnikov (#621) üzenetére


Jinxx
senior tag

Én vagyok a negyedik aki azt mondja, hogy ez teljesen normális, ez a kijelző hibája, a kész képen tökéletes lesz minden. Amíg ez így van, ki fognak röhögni a szervízben. Ez olyan mintha visszavinnéd, hogy sötétben nem tudsz jó képeket csinálni ha ki van kapcsolva a vaku. Ja, keress egy hp 635öt, na azon a durva az ilyen csíkozódás.

(#623) Oracle válasza Jinxx (#622) üzenetére


Oracle
senior tag

Na kicsit tesztelgettem ezt a jelenséget, és nemtom mit csináljak?? A kész képen nemlátszik a csík. Az hogy a kijellző baja lenne azért nemtom mert a keresőben is pontosan ugyanaz látszik teljesen egyformán mint a kijelzőn. mitévő legyek :F

Jaa és napközben is látszik elég sok helyen ahol nem is van olyan erős fény pl. ha szoba belsejéből kinézek vele az ablakon akkor is ottvan csak nem olyan erősen, ha a nap fele forditom akkor egy fehér csík lesz a lilából

[Szerkesztve]

(#624) pitman válasza kalasnikov (#621) üzenetére


pitman
őstag

Hiába viszi vissza.

(#625) pitman válasza Oracle (#623) üzenetére


pitman
őstag

Nem ezt mondtam korábban? Nem a kijelző a probléma, hanem a ccd-ről való folyamatos kiolvasás során a túl sok fény túlvezérzli az adott érzékelőelemeket, majd onnan úgymond ''továbbfolyik'' a dolog. Emiatt mind a hátsó kijelzőn, mind pedig az evf-ben ugyanezt fogod látni. A kész képen nem lesz ott, mert ott a gép mechanikus és/vagy elekronikus zárja az esetek nagy részében meg tudja oldani a feladatot, de mint írtam, extrém szituációjban ott is előfordulhat a csíkozás (ez azért ritka). Videofelvétel közben nagy a valószínűsége, hogy szintén csíkozni fog.
Ha megnézed ugyanezen fényviszonok mellett egy videokameraképét, ugyanezt fogod látni.
A problémád nagy valószínűséggel nem garanciális probléma. Önmagad megnyugtatása miatt hívd fel a márkaszervizt, de szerintem ugyanezt fogják mondani.

(#626) Jinxx válasza Oracle (#623) üzenetére


Jinxx
senior tag

Mivel ez nem egy DSLR, és a keresője is egy kicsi elektronikus kijelző, nem optika, meg tükör, ugyanazt fogod látni rajta mint a külső kijelzőn. Ez egy általános ''probléma'', de az esetek 99%-ában a kész kép tökéletes lesz, szóval semmiképp sem garanciális, csak egy általános hiba, amivel meg kell tanulni együtt élni, és úgy használni a géped.

Megnyugtatásul ezt a képet úgy csináltam egy hp635-tel, hogy a kijelzőn semmit nem láttam, csak ezernyi kis csíkot. [link]

[Szerkesztve]

(#627) Dtomi


Dtomi
őstag

Unokatesóm kompakt gépe bassza kitolni az ''obit'' és gondolom valami biztonsági rendszer mikor érzékeli hogy nem jön ki kikapcsolja a gépet. Mi lehet a gondja? Mit lehet vele kezdeni?

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#628) rlazol válasza Dtomi (#627) üzenetére


rlazol
addikt

ha nagy szerencséd va, akkor vmi mechanikai akadály (por miatt beszorult fogaskerék) vagy kontakthiba , ha kevésbé, akkor a szervomotor szállt el, ha igazán peched van, az elektronika. Akárhogy is, szakszervíz. :(
És készüljetek fel lelkileg h olcsóbb lesz egy új gépet venni.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#629) Dtomi válasza rlazol (#628) üzenetére


Dtomi
őstag

THx én is mondtam nekik, de meg akarják csináltatni.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#630) Oracle


Oracle
senior tag

Na probléma megoldva, vissza vittem! De sajnos 10-ből 10 ugyan ezt csinálta méghozzá ugyan olyan mértékben, asszem jobb ha megszokom :(((


[Szerkesztve]

(#631) Gbi82 válasza j.bravo (#615) üzenetére


Gbi82
tag

Köszi a segítséget,holnap kézhezkapom a lencsét,és letesztelem. HA már nem kell a bogár pofájába másznom,már akkor is megérte,de szép képeket láttam a neten,úgyhogy bizakodó vagyok.Más A Minolta A1-es gép Álmaim netovábbja. Sajnos megvettem a Fujimat egy hónapja és most kicsivel drágábban A1-est tudnék venni. :O

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#632) pitman válasza Oracle (#630) üzenetére


pitman
őstag

Látod, nem hittél nekünk.

(#633) BEE válasza pitman (#617) üzenetére


BEE
addikt

Na most újat tanultam.
Amikor a kijelzőn megjelent a túlcsordulás, akkor nem fotóztam,
mert minek lőjek hibás képet.
De most hogy mondod, a képen nem biztos hogy ott van, kipróbálom.
Logikusan utánagondolva igazad is van, a keresőkép nem azonos az élőképpel.
Egyébként az FZ30-nál ehhez erős fény kell, és akkor sem
ilyen brutális a csík.
Sok naplementés képet hagytam ki miatta, de majd próbálkozom. :W

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#634) pitman válasza BEE (#633) üzenetére


pitman
őstag

Az okfejtésem lehet, hogy nem pontosan van megfogalmazva, de a tartlama nagyjából helytálló szerintem.
Talán úgy szemléletesebb a dolog, hogy az elektronikus keresők, legyen az a hátsó nagy lcd, vagy a gép keresőjébe épített EVF használatakor a ccd folyamatosan üzemben van, folyik a kiolvasási művelet. Emiatt az erős fényforrások képesek túlvezérelni az adott területeket, kialakul a jól látható csíkozódás. Azonban, amikor lenyomod az exponáló gombot, a gép ''kiüríti'' a ccd-t, tehát kiinullázza belőle a töltéseket. Ezt követően a gép mechanikus zárja és/vagy a ccd-be épített elektornikus zárja segítségével az adott megvilágítási időnek megfelelően fényt enged a lapkára. Ezért nem fog látszódni a csík a sima fotókon. Temészetesen adódhat olyan körülmény, hogy nagyon erős fényforrás esetén (főleg, ha a mechanikus zár önmagában nem tud elég rövid záridőket adni) a ccd-s zár már nem képes lekezelni a problémát és szintén felléphet túlcsordulás. Ez utóbbi viszont ritka.
Elektronikus keresők használatakor szerintem a keresőkép vagy élőkép egy és ugyanaz.

Ha esetleg valaki szakszerűbben meg tudja fogalmazni, azt szívesen venném én is.

(#635) werttzui válasza pitman (#634) üzenetére


werttzui
őstag

Ez aztán okfejtés :C :C

PENTAX

(#636) BEE válasza pitman (#634) üzenetére


BEE
addikt

Tisztában vagyok a jelenség működésével, csak eddig valamiért
nem esett le a tantusz, hogy a nézőképen jelentkező túlcsordulás
csak akkor jelenik meg a képen ha manuálexpóval mellélősz nagyon.
Elvileg az automatika meg kell védje ettől a képet.

Amúgy a jelenséget jól írtad le.

BEE

Keresőképen én az lcd-n látható folyamatos képet értettem,
élőképen pedig azt ami az expozíció eredményét mutatja.
( Félig nyomott expógomb. )


[Szerkesztve]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#637) Jinxx válasza pitman (#634) üzenetére


Jinxx
senior tag

Hát ha szakszerűbben nem is fogom tudni megfogalmazni, a jelenség okának utánajártam, és most konyhanyelven megpróbálom én is leírni. Szóval a ccd-t a pixeleknek megfelelő MOS tárolóegységek építik fel, vízszintesen és függőlegesen. A kép kiolvasása oly módon történik, hogy csak az alsó sor kerül a regiszterbe, így a kész kép úgy jön létre, hogy a töltések oszloponként mindíg eggyel lentebb kerülnek minden sor kiolvasásakor, és amikor minden sor ki lett olvasva, akkor kész egy kép, és kezdődik az egész az elejéről. Ezt fizikailag úgy oldották meg, hogy az oszlopok el vannak választva szilicium-dioxid réteggel, de viszont egy oszlopon belüli töltések, amik a kész pixeleknek felelnek majd meg, csak elektromosan vannak elválasztva, tehát, ha egy pixel túllép egy adott töltésszintet nagy fény esetén, túlcsordul, átüti az elektromos ''falat'', és átad a töltéséből a következő, egyel lentebbi, és fentebbi pixelnek, és így tovább, és így tovább...kész a becsíkozódás. Remélem emészthetően és világosan írtam le. :DDD

Szerk: Azt kihagytam, hogy a léptetés során a még ki nem olvasott pixelek továbbra is fényt kapnak, ez is okozhatja ezt a fajta hibát, ekkor nem feltétlen az egész kép lesz csíkos, csak a fényforrástól felfelé.

Üdv.: Jinxx :R

[Szerkesztve]

(#638) pitman válasza Jinxx (#637) üzenetére


pitman
őstag

Igen, pontosan így van, a kiolvasás módja miatt jön létre a folyamat, ezért jelentkezik a folyamatos olvasás során és ezért nem a sima fényképezéskor.

(#639) pitman válasza werttzui (#635) üzenetére


pitman
őstag

:)

(#640) Jinxx válasza pitman (#638) üzenetére


Jinxx
senior tag

Az elvet már én is értem (naggyából), de tegnap is meg ma is sokat kellett emésztgetnem, hogy le tudjam írni azt amit olvastam. :DDD Furcsa, hogy ezt a gyártók nem tudják kiküszöbölni valahogyan a gyártás során. :F Vagy nem is akarják? :B

(#641) pitman válasza BEE (#636) üzenetére


pitman
őstag

''Keresőképen én az lcd-n látható folyamatos képet értettem,
élőképen pedig azt ami az expozíció eredményét mutatja.
( Félig nyomott expógomb. )''

Ez most nem teljesen világos. A keresőkép és az élőkép szerintem egy és ugyanazt jelenti, mégpedig amire te a keresőkép kifejezést érted.
A félig nyomott gomb esetén mi történik nálad, amit élőképnek nevezel?

(#642) BEE válasza Jinxx (#637) üzenetére


BEE
addikt

CCD- kompaktoknál
MOS- dslr gépeknél
A kettő nem ugyanaz.
A CCD érzékelője dióda, a CMOS pedig tranzisztor.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#643) as_Rock


as_Rock
őstag

Sziasztok!
Eddig 256MB-s kártyám volt, most hozzá tudok jutni, egy 1GB-s Olympushoz, kezel ekkora kártyát az Fuji FinePix S5600?
Konkrétan az ilyen kártyákkal mi a tapasztalat (meghibásodás, sebesség, stb.)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#644) BEE válasza pitman (#641) üzenetére


BEE
addikt

Ugyan az a hatás mint amikor kézzel behúzod a blendét,
hogy ellenőrizd a beállított értéknél a képet.
Alapból a keresőképet mindig optimális világosságra állítja, hogy jól
lehessen látni.
Ha félig nyomom a gombot akkor átvált a beállított expó szerinti világosságra,
tehát ellenőrizhetem a készítendő kép fényviszonyait.
Ez persze gépfüggő, de az FZ30 így csinálja.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#645) Jinxx válasza BEE (#642) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nem vagyok e téren zseni, csak engem is elkezdett érdekelni a jelenség oka, és ezért utánanézegettem. Valójában elektronikát tanultam, de már elfelejtettem. :B

A MOS érzékelőknél is előjönne ez a jelenség? :R

(#646) rlazol válasza as_Rock (#643) üzenetére


rlazol
addikt

igen, tud.
Ami a sebességet illeti: vsz ki fogja tudni használni a gépet, de típustól függ.
Megbízhatóság - passz. Nem ismerem.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#647) BEE válasza Jinxx (#645) üzenetére


BEE
addikt

Igen előjön.
Legfeljebb jobban megvédik a jelenség kialakulásától a drágább gépet,
de kizárni teljesen nem lehet.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#648) werttzui válasza BEE (#647) üzenetére


werttzui
őstag

Egy kérdés fz 30 : ha erős napsütésbe fotózok pl duna part szürkések lesznek a képek nem pedig színesek mintha köd lenne a képen /pedig nincs/ . help

PENTAX

(#649) quantal válasza BEE (#642) üzenetére


quantal
tag

Kivételek persze mindig vannak. Pl. Olympus E300 v. E400 CCD-vel megy. Talán még az az E330 LiveMOS érzékelő is CCD alapú...

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#650) BEE válasza werttzui (#648) üzenetére


BEE
addikt

Napsütötte témánál emeld a kontraszt beállítást. (high)
Emelheted a szaturációt is, csak akkor néha túl harsányak lehetnek a színek,
bár a gép egész jól dolgozik ebben a beállításban.

Ha viszont szórt a fény, akkor jobb levenni a kontrasztot és a színt,
mert természetellenes rikító képet kaphatsz.

Ezért is jó az utómunka, mert minden képen egyedileg állíthatod be
a képnek megfelelő korrekciót.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.