Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
MSN-ben a webkamera képet milyen progival lehet felvenni videóba?

"Csak úgy mondom"

(#902) rlazol válasza Fryskitt (#900) üzenetére


rlazol
addikt

e-bay.
ott megrendeled és kész. Ott (nem vagyok naprakész) 10-15 k-ért hazahozzák és még így sokkal-sokkal jobban jársz. Olyan 50k feletti költéseknél már megérivan külön ebay topic, nézz körül ott.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#903) Hydra SR válasza rlazol (#899) üzenetére


Hydra SR
addikt

Fizikatudásomat felelevenítve (meg a nyelvtantudásomat is, hogy le tudjam írni ezt a szót; elsőre nem sikerült ;] ) szerintem nem nagyon létezhet olyan szűrő ami egy bizonyos frekvenciaintervallumot átenged de annál kisebb frekvenciákat (nagyobb hullámhosszt) meg nem. Egyetlenféleképpen tudom elképzelni ezt, az viszont nem egy átlátszó fólia: egy tükör ami átengedi az infrát és van mögötte valami ami elnyeli, a láthatót meg még a külső felülete visszaveri és ezt a visszavert tartományt lehet használni. Mivel az elektromágneses hullámoknál (jelen esetben fény) a visszaverődés/elnyelés a hullámhossz/frekvencia függvénye, ezért csak az egyik irányba működik a dolog. Magasabb frekvenciát (pl UV) könnyebb visszaverni, az alacsonyabb frekvencia (pl infra) könnyebben hatol át bármin. Ezért is használják katonai felderítésre, mert átmegy pl a ködön is, ami az UV-t és a látható fény nagy részét is megszűri illetve megtöri, szétszórja. Azt bizonyára mindenki tudja, hogy üveg mögött nem lehet barnulni mert az UV jelentős részét visszaveri, ugyanakkor vízben (de nem a felszín alatt) meg gyorsabban barnulunk mert a vízfelületről visszaverődő UV is ér minket. Ez a hullámhossz/áthatolás nem csak elektromágneses hullámokra igaz, biztos mindenki tapasztalta már hogy ha a szomszéd zenét hallgat akkor nekünk csak a basszus jut, tehát a magasabb hullámhossz (=alacsonyabb frekvencia).

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#904) Csapi007 válasza Csapi007 (#901) üzenetére


Csapi007
veterán

bocs, rossz helyre

"Csak úgy mondom"

(#905) j.bravo válasza Hydra SR (#903) üzenetére


j.bravo
addikt

Elenben sima felüláteresztő szűrő létezik, gondolom (mintha némely fényképezőgépgyártó is alkalmazna ilyet a CCD előtt): az infrát nem engedi át, a láthatót és az UV-t viszont igen.
Ha emellé odateszel még egy aluláterseztő szűrőt, ami viszont az UV-t elnyeli/visszaveri, a láthatót és az infrát viszont átengedi, akkor ez a ''szendvics'' már sávszűrő, ami csak a láthatót engedi át.

Rosszul gondolom...? :B

Ui.: sajnos fogalmam sincs, hol lehetne ilyen felüláteresztő infra szűrőt beszerezni, az is lehet hogy tévedek, de tényleg úgy rémlik hogy sok gépben van ilyen.

Whatever.

(#906) csimmasz


csimmasz
aktív tag

Bocs.
Rossz topikba akartam írni.

[Szerkesztve]

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#907) Hydra SR válasza j.bravo (#905) üzenetére


Hydra SR
addikt

Hááát...nehezen tudom elképzelni, hacsak nem úgy ahogy mondtam, vagyis hogy visszaveréses technikával. De lehet, hogy valami egész más elven működik amire nem is gondoltam. De ha találsz ilyet vagy valami infót róla, akkor engem érdekelne. Venni nem szeretnék, csak kíváncsi vagyok a működési elvére.
Ha mégis létezik ilyen és melléteszel egy UV szűrőt akkor feltételezem hogy az elektronikában használt sávszűrő analógiájára azt is úgy kell hívni.
Na mindegy, nem akarok nagy marhaságot írni, inkább szerdán megkérdezem a világítástechnika modulos kollégákat, hogy szerintük hogyan lehet felüláteresztő szűrőt csinálni fényre. (amúgy is velük megyek cseppkőbarlangba kirándulni, majd jól kifaggatom őket útközben:) )

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#908) sekli


sekli
addikt

Teljesen sötétben az olyan subcompact fényképezők, amiken nics ilyen pirosan világító lézeres, vagy milyen távolságmérés, azok hova fókuszálnak?

(#909) csapos2


csapos2
addikt

j.bravo, Hydra SR:

Itt [link] lehet kutakodni, csak sajnos én nem vagyok otthon a témában és a nyelvet sem értem. Ha kedvetek és időtök lenne kíváncsi lennék, miket írnak. :R

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#910) Hydra SR válasza sekli (#908) üzenetére


Hydra SR
addikt

Szerintem sehova. Autofocus error van. Végigpásztázza a fókusztartományt és ha nem talál éles kontrasztot, abbahagyja a próbálkozást valahol. Szerintem gépfüggő, hogy hol. Esetleg szűkre rekeszel hogy növelje a mélységélességet, hátha beleesik amit fotózni akarsz. De nekem pl a régi HP635-öm tudott olyat, hogy villant egyet a vaku és gyakorlatilag az volt az AF segédfény, aztán a viszonylag hosszú expozíció alatt még kettőt villant. A ''Néger az alagútban'' c. képet max manuális fókusszal lehet segédfény nélkül élesre pozícionálni, az meg az ultrakompakt szappantartókon nem szokik lenni, legalábbis a régebbieken tutira nincs:(

csapos2: egyértelműen azt írja az UV/IR filterről, hogy csak a látható fényt engedi át, a többit visszaveri. Nem tudtam, hogy van ilyen. Még kevésbé tudom elképzelni, hogy hogyan működik. Próbálom értelmezni, de nem nagyon akarják elmagyarázni a technológiát (jóhógy:) ) de annyi kiderült: ha nem merőlegesen érkezik a fény, akkor az elvileg szűrendő hullámhosszak egy része is átjut.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#911) sekli válasza Hydra SR (#910) üzenetére


sekli
addikt

Köszi, egyébként nem azért kérdeztem, mint ha tök sötétben akarnék fotózni...:)

(#912) klambi


klambi
addikt

[link] :F :F

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#913) KrAt


KrAt
veterán

Skacok!

Plz help me gyorsan :O

Nemsokára (<1 óra) megyek el fotózni, '56-os ünnepély, díjátadás stb, és gázvan...
Itt nagyon esőre áll az idő. Ha esik, akkor mivel (ill milyen technikával) védjem meg a gépet az esőtől? Elsőre gondoltam az esernyőre, de akkor ugrik 1 kezem.
Vmi ötlet? :U

Előre is köszi: Atesz

(#914) bandus válasza KrAt (#913) üzenetére


bandus
veterán

Itt szerencsére verőfényes napsütés van :P :)

Jó kérdés, még nem is nagyon gondolkodtam rajta. Ha van, akkor állvány segítene, ha nincs esetleg kölcsönbe ismerőstől? Így az esernyőt is tudnád tartani. Más sajnos nemigazán jut eszembe.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#915) ThufirHawat válasza KrAt (#913) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Milyen géped van? Szemerkélő eső a legtöbb gépnek nem igazán probléma...
Az objektív elé meg csavarj be egy UV szűrőt, és kész.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#916) KrAt válasza bandus (#914) üzenetére


KrAt
veterán

Állványom van, az nemrossz ötlet :R
Amin még gondolkoztam, hogy rakok a gépre (is :DDD) egy baseball sapit, így nem ázik el, de mégis látom, és tudok fotózni :D Mindjárt kipróbálom a gyakorlatban : ))))

#915: S5600, és nincs uv szűrőm :( Majd egy ilyen gumi napellenzőt beújítok, az gondolom véd vmit az eső ellen :U

(#917) sszever válasza KrAt (#916) üzenetére


sszever
őstag

Két végén lukas zacsi.
Egyik végén benézel, ezért lukas, másik végén kilátsz, ezért lukas.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#918) Hydra SR válasza klambi (#912) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ebben a topicban lett nemrég kitárgyalva, #793-tól kezdődően. Több program is felmerült ami helyreállíthatja, pl Getback, Recovery...
Ha a helyet is foglalja a kártyán és a fent említett progik nem állítják helyre, akkor érdemes valami partíciókezelővel vagy ilyesmivel is próbálkozni, pl PartitionMagic, sőt, még a Windows Checkdisk/Scandisk is segíthet. (Általában nem úgy szoktak eltűnni a file-ok, hogy a helyet még foglalják)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#919) KrAt válasza sszever (#917) üzenetére


KrAt
veterán

Ez a jó ötlet :R Köszi :R

(#920) hali01


hali01
őstag

Kicsi segítséget kérnék ha lehet.
Letöltöttem a monitorom ICM profilját de az Adobe Gamma elküld a francba mikor megpróbálom beadni nek.Miért?
Azóta már úgy elállítgattam vele a monitoromat,h minden képem sötét lett és nem tudom visszaállítani :Y :W

(#921) werttzui válasza hali01 (#920) üzenetére


werttzui
őstag

Asztal jobb egér gomb tulajdonságok beállítások speciális és ott beállítod attól függően hogy ati vagy nvidia kártyát használsz ill ha muszály törlöd a vga meghajtó drivert ujraindítod a gépet és ujratelepíted 2. variáció vezérlőpulton megkeresed a videókártya beállító progit és ott állítgatsz ati nvidia(adobe gamma) ha pedig semmit nem látsz ujraindítod a gépet asszem induláskor f6 vagy f8-at nyomkodod bejön egy ablak és ott kiválasztod a csökkentet módba való indítást ha bejön alapbeállításba a géped vagy a drivert távolítod el vagy visszaállítod a gépet egy korábban működő napra/ kellékek rendszereszközök program visszaállítás/.Hírtelen ennyi :)

PENTAX

(#922) sszever válasza hali01 (#920) üzenetére


sszever
őstag

Én az adobe gammá-t alapból kitiltottam a gépemről.

Ha van rá lehetőséged / kereted kalibráltasd be inkább a monitorod, és az ICM-et teljesen jól lekezeli a VGA meghajtója / vagy a beépített WIN VGA meghajtó is.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#923) hali01 válasza werttzui (#921) üzenetére


hali01
őstag

Köszi! Közben visszaállt nagyjából arra a szintre ahol volt csak szeretném megetetni az Adobe Gammával a monitor gyári szinprofilját és nem veszi be.A videokártya beállitásoknál gond nélkül bevette de azt a winfos nem használja.

(#924) bianca3


bianca3
tag

Sziasztok! Valami gebasz van a samsung videókamerámmal. Elvittem ma szervízbe. Ott közölték, hogy így elmondásra a CCD egységet kell kicserélni. Árajánlatra várok, de min. 20 ezer forint :U Kicsit ledöbbentem. A garija csak 1 évre szólt és 2004.09. hóban vettem. Gáz. Létezik, hogy ennyibe kerül a CCD egység cseréje?

(#925) ThufirHawat válasza bianca3 (#924) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Igen. És ez még olcsó. :(

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#926) bianca3


bianca3
tag

kinek mi az olcsó :)
az, hogy 115e volt és rá 3 hóra meg 80e és már volt 1x javításon, de még garisan

(#927) ThufirHawat válasza bianca3 (#926) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Úgy értettem, hogy szenzorok közül ez még egy olcsóbb fajta lehet... és nem úgy, hogy az adott összeg kevés.

[Szerkesztve]

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#928) perempe


perempe
addikt

Vki tudja-e a Fuji nagyker címét/számát?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#929) bianca3 válasza ThufirHawat (#927) üzenetére


bianca3
tag

okés :B

(#930) bianca3


bianca3
tag

A videókamerám nem ccd hibás hanem optikájával van valami. 23500 Ft a javítási díja. Ha nem kérem az össze és visszaszerelésért kell fizessek valamennyit. De akkor ugyanúgy rossz marad. Nem semmi. Valaki tud vmi olcsóbb szervízt?

(#931) -=ZS=-


-=ZS=-
tag

Sziasztok! Kétségbeesésemben széthintem ezt a hozzászólást több topicban is, hátha valaki találkozott már ilyennel.. EOS 300D firmware frissítés gixer.. :F
Link:[link]

Pá!

(#932) szaki1


szaki1
tag

HI MIndenki!

Lenne 1 kérdésem:

Ausztriában a határ közelében hol található olyan áruház, ahol fotos cuccokat lehet venni?

pl.:
Nikon D50
Objektívek
SD kártyák, stb...
thx

(#933) Aeternus válasza -=ZS=- (#931) üzenetére


Aeternus
csendes tag

Hát ezt először is itt rontottad el: ''felteszem rá a hackelt firmwaret''... hogy miért nem rak fel rá semmit azt nem tudom, de tudomásom szerint a memóriakártyának ehhez semmi köze, mivel mem.kártya nélkül is bekapcsol a gép :))
Szvsz vidd el szakértőhöz... garanciát úgysem kapsz már rá, buherálással meg nem biztos hogy előrébb jutsz.

(#934) -=ZS=- válasza Aeternus (#933) üzenetére


-=ZS=-
tag

Nem én lettem volna az első, aki felteszi ezt a firmware-t, és ha a gyári firmware se megy fel, akkor nem hinném, hogy a firmware-ben van a hiba.. Mindenesetre tud valaki egy ''szakértő''-t? Valami olyan szervizt, ahol megoldanák az EOS300Dm firmware-jének visszamásolását?

(#935) Fryskitt válasza -=ZS=- (#934) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nem biztos. Ha a gép bootolása nem jut el addig, hogy be tudja tölteni a firmware-t, akkor ott a hiba. Ahhoz is kell működnie valamennyire, hogy frissülni tudjon. De együtt érzek veled, én ugyan csak a PC-s cuccaimat szoktam upgradelni, de ott is néha a hideg kiráz, amikor kicsit megáll a folyamatjelző......

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#936) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Fog menni a képletöltés Canon géppel az eredeti kábel nélkül, egy ugyanolyan lábkiosztású USB kábellel? Vagy csak az eredeti jó hozzá?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#937) j.bravo válasza Fryskitt (#936) üzenetére


j.bravo
addikt

Khm, szerinted? :))
(Ha nem csak ugyanolyan a csatlakozó formája, hanem valóban a lábkiosztás is azonos, akkor illene neki menni. Nekem speciel a Canon A60 és a Fuji s5500 oda-vissza ment egymás kábelével: mindkettő szabvány bekötésű volt. Ez persze nem teszi biztossá hogy az s3 IS is menni fog, de valószínűsíthető.)

Whatever.

(#938) BEE válasza Fryskitt (#936) üzenetére


BEE
addikt

Az attól függ, hogy a gép USB aljzata szabványos-e vagy sem.
Vannak gépek amiknek a csatlakotója nagyon hasonlít a szabványoshoz,
mégsem az, mert esetleg több funkciót is ellát.
Ezeknél kicsi az esélyed hogy egyáltalán bele tudd dugni a szabvány kábelt.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#939) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Nem tudja valaki, hogy szól az a jogszabály ami fotózással kapcsolatos és a személyiségi jogokról szól? Vagyis: milyen fotó sért személyiségi jogokat? Az is elég, ha egy linket dobtok ahol megtalálom, de a Magyarorszag.hu jogszabálykeresőjét csak akkor linkeljétek, ha megtaláltátok rajta ezt a jogszabályt, és akkor a kulcssszavakat is írjátok meg mert én ott nem találtam meg. Thx. :)

Szerk: természetesen gugliban se találtam, szóval ahhoz is kulcsszavak kellenének, és a ''fotózás, fényképezés, jogszabály'' kulcsszavakra egész más dolgokat talál


[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#940) Hydra SR válasza j.bravo (#937) üzenetére


Hydra SR
addikt

Én az S5500-at itthon az USB-s mobil rackem kábelével használom, a munkahelyen meg a nyomtató kábelével:) Mindegyik ugyanolyan, mint a gép saját kábele. Szvsz ebből nincs több fajta bekötésű de azonos csatlakozójú.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#941) csiga997 válasza Hydra SR (#939) üzenetére


csiga997
őstag

Képmáshoz fűződő jog-ra keress. [link]

(#942) Hydra SR válasza csiga997 (#941) üzenetére


Hydra SR
addikt

Köszönöm :R

Szerk: feltettem még egy kérdést de közben megtaláltam a választ :)

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#943) b.bone


b.bone
senior tag

nos. nekem inkább egy kérésem lenne és nem kérdésem...
lehet kicsit fura de hátha.

ismeritek a ''smack'' instant levest? :DDD
na nekem arról kéne egy fotó. simán profilból a bontatlan csomagolás.
de se gépem, se levesem...

így ennyi lenne :U

[Szerkesztve]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#944) Fryskitt válasza j.bravo (#937) üzenetére


Fryskitt
addikt

Köszönöm, neked is, és BEE-nek is. Kipróbálom. Igazából az érdekelt legjobban, h ha be lehet dugni, de mégsem jó, akkor tudok-e vele hibát okozni, vagy nem. De asszem talán baja nem lesz tőle. :F

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#945) biggamer


biggamer
veterán

:Y November 18.-án szombaton 11.00 órakor 5. PHotóstalálkozó !!! [link] :Y

Program :
Természetfotós képek kiállításának megtekintése, majd Tropicariumban garázdálkodás, állatkák riogatása szembevakuzással ( :( ).
Ja, és menet közben minden megörökítése, ami mozog vagy áll egy helyben. :D

Minden jelentkezőt szeretettel várunk.

biggamer

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#946) pawee


pawee
tag

NAhh a kérdésem nem fotós viszont annál fontosabb, de nem találtam ilyen tpoikot!!!
Sony DCR-HC17E típusú videjóóókamerához kellene nekem vmi drájver, minél előbb link oldal, drver minden érdekel!!!thx :R

Minden input az ördögtől érkezik!

(#947) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Ha egy Canon S3-on makró előtét lencsét használok, csökken a torzítás?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#948) Hydra SR válasza Fryskitt (#947) üzenetére


Hydra SR
addikt

Milyen torzítás? Nagylátós?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#949) Fryskitt válasza Hydra SR (#948) üzenetére


Fryskitt
addikt

Igen. Makró, de különösen szupermakró módban, teljes nagylátószögnél észrevehető hordótorzítása van. Ha van rajta dioptria lencse, akkor ez megszűnik, roszabb lesz, vagy nem változik?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#950) pacorro válasza Fryskitt (#949) üzenetére


pacorro
aktív tag

A geometrikus torzítás akár még csökkenhet is előtétlencsével...
Viszont a színi torzítás mindenképpen nőni fog, és a képélesség is romlik a plusz lencsetag miatt.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.