Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Szten Márs válasza j.bravo (#1750) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Voltam már a Pálvölgyiben, megnéztem a D50 duplaobis kit árát, és kifordultam az üzletből :D
Mondjuk még jobb élmény volt, amikor egyik igen kedves lánybarátommal néztünk memóriakártyát a media marktban, de montam, hogy az MM azért nem a legolcsóbb bolt, nézzünk el máshová is... bementünk a Pálvölgyibe, az eladónő közölte a mamóriakártya árát, a kiccsaj képenröhögte és kiment a boltból :DDD Az nagy volt, de azért durván drágább volt a MM-nél is, szal megértettem.

[Szerkesztve]

(#1752) j.bravo válasza Szten Márs (#1751) üzenetére


j.bravo
addikt

Akkor tudod miről beszélek :) És ehhez jön hogy szerintük még a szappantartókompaktra is B+W szűrőt kell rakni, nem baj hogy annyiba kerül mint a gép (király minőség persze de minek a velorexre alufelni meg Goodyear gumi?), Közgyűrűből, meg objektívsapkából is a gyári jó csak, a Soligort csak nagy fanyalogva adják oda...

De ettől eltekintve, ha irtó sürgős a kidolgozás, azt még be merem vinni hozzájuk és sóhajtva kiveszek pár százassal többet a zsebemből).

Whatever.

(#1753) tibigym


tibigym
tag

Sziasztok bocs ha nem pont ide illiik a kérdésem!!
Van egy SE K750i-m 2MPixel kamerával Ha 640*480-ba fotózok vele és ki akarom nyomtatni mindíg iszonyat csíkos lesz.Van erre valami program amivel lehet javítani vagy egyszerűen fotózzak1632*1224-ben?

Samsung Galaxy S3

(#1754) Terapeuta válasza tibigym (#1753) üzenetére


Terapeuta
őstag

Hát...ha fénképezel, leginkább max. felbontásba tegyed, de szerintem ez a csíkozódás amiatt lehet, hogy nem olyan fotóoapírt raktál a nyomtatóba, mint amilyet a nyomtató várt...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#1755) tibigym válasza Terapeuta (#1754) üzenetére


tibigym
tag

Aha lehet csak azért kérdeztem mert nagy felbontásnál nem csíkos a kép csak 640*480-ba. Köszönöm a választ

Samsung Galaxy S3

(#1756) Ló Szerafin


Ló Szerafin
csendes tag

Hali!

A segítségeteket szeretném kérni. SD kártyát szeretnék vásárolni, és eléggé nagy árbeli különbségeket találtam (512-esből pl. 4000-től 17 ezerig ). Nem tudom, hogy ez a márka miatt van-e, vagy a más szabványok miatt!? Egy CanonMV6i-hez keresek 1 GB-os kártyát, és a környékbeli boltokban kukák voltak hozzá... :U

(#1757) ISZOLE válasza Ló Szerafin (#1756) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Kártya sebesség, márka, kereskedő. Nemrég vettem egy ilyent [link], Működik és gyors is.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#1758) j.bravo válasza ISZOLE (#1757) üzenetére


j.bravo
addikt

Ez dettó: [link]
Még a gyártó is jónevű. (bár az A-data se rossz állítólag)

Whatever.

(#1759) Macilaci457 válasza ISZOLE (#1757) üzenetére


Macilaci457
őstag

A gyors mit jelent?

(#1760) Macilaci457 válasza Ló Szerafin (#1756) üzenetére


Macilaci457
őstag

Ha jót és gyors kártyát akarsz, olyat vegyél, amire rá van írva a sebessége:
50x
80x
120x
133x

vagy pontosan megadva, ld. Sandisk Ultra és Extreme sorozat, Kingstone Elite pro és Ultimate esetén..

Az 50x sebesség 50x150kb maximális tempót ígér, vagyis: 7.5Mb másodpercenként.
Ha a képeid 5Mb-osak, akkor ez azt jelenti, hogy folyamatosan 1,5 kép/s sebességgel tudsz rá fotózni, ha ezt a fényképeződ is támogatja.

Én azt javaslom, olyan kártyát vegyél, amire több mint 1 év a garancia.

(pl. Sandisk Extreme III esetén 10 év)

(#1761) ISZOLE válasza Macilaci457 (#1759) üzenetére


ISZOLE
senior tag

A kártyára ragasztott címke másként néz ki mint amit a honlapra kiraktak és rá van írva, hogy ''speedy'' (vagy valami ilyesmi). Egy Canon PS S2-ben használom, a gyorsaság úgy jelentkezik hogy gyorsabban formázza mint a Sandisk Ultra II-t és mind a videó mind a nagysebességű sorozat megy korlátlanul. Ennél több meg nekem nem kell.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#1762) Macilaci457 válasza ISZOLE (#1761) üzenetére


Macilaci457
őstag

Köszi. Az Ultra II asszem amúgy egy 66x-os kártya...

(#1763) pacorro válasza Macilaci457 (#1762) üzenetére


pacorro
aktív tag

Az eredeti.

(A gond az, hogy a Magyarországon kapható memóriakártyák nem lebecsülendő része hamis.)

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#1764) Ló Szerafin válasza pacorro (#1763) üzenetére


Ló Szerafin
csendes tag

Kösz mindenkinek!

(#1765) Ramius


Ramius
őstag

Sziasztok. Nem is igazán fotós kérdés ez, de biztos tud vki válaszolni. Szóval van nekem egy szett 1800-as duracell ceruza akku, és egy szett 2500-as energizer. A duracell akkukat tölthetem a másikban, vagy szigorúan a sajátjával? :R

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1766) drkbl válasza Ramius (#1765) üzenetére


drkbl
őstag

Ha a másikban vegyesen a másikkalt jelent, akkor nem célszerű. A töltés tesz be az aksiknak, felesleges az 1800-asokon addig áramot átfolyatni, amíg a 2500-as is feltöltődik.

(#1767) Ramius válasza drkbl (#1766) üzenetére


Ramius
őstag

Nem vegyesen akartam tölteni, a lényeg annyi lett volna, hogy ne kelljen mindkét töltőt magammal vinni :B
Köszi a választ.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1768) zsiga667 válasza Ramius (#1767) üzenetére


zsiga667
addikt

Én itthon mindent az Energizer gyorstöltőmmel töltök és még mindegyik akksi él. :)

(#1769) Ramius válasza zsiga667 (#1768) üzenetére


Ramius
őstag

Akkor most lehet, vagy nem? :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1770) barthag válasza Ramius (#1769) üzenetére


barthag
csendes tag

Szia
Lehet nyugodtan tölteni a másik töltővel is, csak az a lényeg hogy az azonos aksikat egyszerre tedd föl tölteni. Ja meg anyi hogy szerncsésebb a nagyobb teljesítményű aksik töltőjét hordani magaddal mert a kisebbet gyorsabban tölti, és asajátját is a megadott ideig tölti, de ha fordítva teszed ezt akkor éveket is várhatsz mire föltöltené.
Bocsi a hoszú válaszért. :R

(#1771) Ramius válasza barthag (#1770) üzenetére


Ramius
őstag

Köszi :R

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1772) drkbl válasza Ramius (#1769) üzenetére


drkbl
őstag

Bocsi, ha megkevertelek, aszettbe nem értettem bele a töltőt :B
Nagy vonalakban barthag-vel értek egyet, kivéve, ha a nagyobbik töltő ''kolbásztöltő'', fix árammal tölt az akku ''visszajelzéseit'' figyelmen kívül hagyva. Valószínűleg ekkor a kis kapacitású akku élettartama rövidül a turbo gyorstöltés miatt, más baj nemigen lehet.

(#1773) barthag válasza drkbl (#1772) üzenetére


barthag
csendes tag

A mostani töltők azért már vannak anyira inteligensek, meg nem gagyi márkát kell veni, de szerintem se a duracel se a varta se az energizer nem gagyi. nekem energizer van.

(#1774) Ramius válasza drkbl (#1772) üzenetére


Ramius
őstag

Hát a nagyobbik töltőt nem nevezném turbonak a maga 10 órás idejével :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1775) priusz


priusz
aktív tag

Hi! Tudtok nekem leírást a h-key technikáról. Keresgéltem de nem találtam semmi hasznosat.
Nagyon tetszik, de azt sem tudom az egyáltalán szoftveresen csinálják vagy ez egy tényleges fotózási technika.
Próbálkoztam: [link] de nem tudom eldönteni hogy ez jó út e.

[Szerkesztve]

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#1776) Terapeuta válasza priusz (#1775) üzenetére


Terapeuta
őstag

[link]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#1777) priusz válasza Terapeuta (#1776) üzenetére


priusz
aktív tag

Óóó.Köszönöm! Ismerem az oldalt, de ott meg sem néztem....
Hiába egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz :R

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#1778) barthag


barthag
csendes tag

Üdv mindenki.
Venék canonhoz egy 1.4X őt valami tapasztalatok vele hogy menyire befolyárolj a rajzot vagy egyéb dolgokat, a blendét azt ha jól tudom befojásolja.

(#1779) Macilaci457 válasza barthag (#1778) üzenetére


Macilaci457
őstag

Hi!
Milyen gépre?

(#1780) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Állványt keresnék, van valakinek jó tippje?

Egy elég kicsi, könnyű, (de ne fújja el a szél) állvány kellene ultrazoom géphez, (kb 400g-lehet) Olyat szeretnék, amit elég kicsire össze lehet csukni. És ne legyen nagyon drága sem. Annak is örülök, ha valaki csak típust ír, majd utánanézek. Köszi.

(#1781) Dtomi válasza Macilaci457 (#1780) üzenetére


Dtomi
őstag

soligor rg50

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1782) barthag válasza Macilaci457 (#1779) üzenetére


barthag
csendes tag

Egyenlőre egy analógra lenne később szeretnék váltani dslr-re.

(#1783) Hydra SR válasza barthag (#1778) üzenetére


Hydra SR
addikt

Van belőle jó is meg rossz is. Mindegyik levesz a fényerőből (azért a blendét nem befolyásolja de lényegében olyan dolgokba szól bele amikbe a blende), valamennyit a mélységélességből, mindegyik ront a rajzolaton, mindegyik megdobja a kromatikus aberrációt, csak kérdés, hogy melyik mennyit. Értelemszerűen többnyire minél drágább, annál kevesebbet ront a minőségen. Gagyit nem érdemes venni mert lehet olyan rossz is, hogy jobban megéri képkivágással növelni a nagyítást mint használni az 1,4-szerezőt.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1784) barthag válasza Hydra SR (#1783) üzenetére


barthag
csendes tag

Tamron 1,4X ez a márka lenne anyi hogy használt?

(#1785) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Budapesten tudtok olyan helyet mondani, ahol jpeg állományú képből azonnal, jó minőségben elő tudnak hívni képeket? 10*15-ös méret érdekelne.

[Szerkesztve]

Let the Zone take me if I am.

(#1786) csiga997 válasza kutga (#1785) üzenetére


csiga997
őstag

Azonnal sehol.
1 órán belül bárhol.

(#1787) Hydra SR válasza barthag (#1784) üzenetére


Hydra SR
addikt

Fú te, próbáld kicsit összeszedni a mondataidat. Ez már annyira helytelen nyelvtanilag, hogy nem értem teljesen, mit kérdezel. Megpróbálom kitalálni a kulcsszavakból:
Nem vagyok teljesen képben ezekben a szorzókban, én vettem egy olcsó M42-es 2-szerezőt és szinte nem is használom, próbáltam egy M42-es 1,4-szerezőt ami meg egész korrekt volt de a fényerőt az is zabálta. Az, hogy használt, nem baj, mindaddig amíg rendeltetésszerűen volt használva. A fotonoktól nem lesz baja az üvegnek, a csiszolópapírtól és a csavarhúzótól viszont igen. Tamron 1,4-szerezőt nem próbáltam még.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1788) barthag válasza Hydra SR (#1787) üzenetére


barthag
csendes tag

Bocs a nyelvtani botlásokért, kicsit fáradt voltam.
Köszi a választ, majd megkérdem a gazdáját mert egy 10D-n volt rajta hogy mik a tapasztalatai. :R

(#1789) Hacker75


Hacker75
aktív tag

[kép]
[link]

Ez mi lehet?? Szennyeződés?
Próbáltam a szenzortisztítást,de semmi. Manuálisan hogy lehet?

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#1790) Dtomi válasza Hacker75 (#1789) üzenetére


Dtomi
őstag

Mi az hogy manuális szenzortisztítás??? Ezen a képen látok vagy 5db óriási ganét a legnagyobb gané mellett. Körtefecskendő a jelszó.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1791) Hacker75 válasza Dtomi (#1790) üzenetére


Hacker75
aktív tag

Az mégis mi??

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#1792) orbano válasza Hacker75 (#1791) üzenetére


orbano
félisten

ennyire nehéz a google-t használni? elképesztő... [link]

A vér nem válik VAZZE!™

(#1793) Hacker75 válasza orbano (#1792) üzenetére


Hacker75
aktív tag

Mégis mire jó ez a topic, hamár kérdezni sem lehet??? Képzeld, tudom a google-t használni, de gondoltam itt rákérdezek!

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#1794) Gordiann válasza Hacker75 (#1793) üzenetére


Gordiann
őstag

OFF
Egyetértek veled. Nem mindenki számára egyértelmű választ kaptál.
OFF

(#1795) Dtomi


Dtomi
őstag

Na sz ilyen dolgoknak kéne megérlelődni mindenkinek magába mielőtt DSLR-t vesz. [kép]

[Szerkesztve]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1796) naxa


naxa
csendes tag

Sziasztok!

A köv. dolgot szeretném csinálni: fényképezés közben a számítógép monitoron nézni, hogy mit fogok majd lefotózni. Nikon Coolpix 7600-as a gép, nincs webkamera funkciója.
Mit lehet tenni?
Úgy hallottam, TV-tunerre kell kötni, de nincs ilyen kábelem, és nem tudom, mi pénz és hogy hívják az ilyen állatot. Valamint, hogy működik-e...
Kösz bármilyen segítséget!

Üdv:
Naxa

(#1797) ThufirHawat válasza naxa (#1796) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Az én tapasztalatom az, hogy minden olyan géphez, amivel ilyesmi produkálható mellékelik a szükséges szoftvert és a kábeleket. (Vagy csak nekem volt eddig szerencsém...)

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1798) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Az EOS 20. évfordulós készpénzvisszatérítési akcióról lenne pár kérdésem:
[link]

Én egy EOD-400d-t vettem 18-55-ös kittel...
A nyomtatvány kitöltésénél kéri a gép sorozatszámát... Namost elég a váz sorozatszámát megadnom? Ez gondolom a gép alján található No.0660.... (ha tévednék, valaki írja már meg, h melyik az)

Az átutalásnál kéri a bankszámlaszámot... és kér ilyet, hogy short code.
Na ez mi? :F

[Szerkesztve]

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#1799) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok!

Monitorral kapcsolatban lenne kérdésem:

Vannak a monitoroknak ugye beállításai. Ok.
(Pl.: hogy 6500k vagy 9300k. Mennyi a különböző tartományokból...stb)
Ugy állítja be az ember, ahogy neki a legjobban tetszik.

DE mi van a digitális fényképeknél???
Bizonyos beállítások nagy mértékben befolyásolják a képet. De mik a színhű beállítások, vagy hogy van ez az egész téma? Valaki el tudná magyarázni?

Köszönöm
Gordiann

(#1800) And válasza Gordiann (#1799) üzenetére


And
veterán

Fehéregyensúly: abszolút színhűség nem létezik, hiszen egy tárgy színe az azt megvilágító fényforrástól függ. A monitorok színhőmérséklet beállítása sem tesz mást, minthogy az RGB-színcsatornák arányát módosítja (nagyobb színhőmérséklet: több kék, kevesebb vörös). Ha egy digit fényképező láthatóan elszínezi a témát, akkor meg kell próbálkozni a kézi fehéregyensúly beállításával ('fehér' fal v. papírlap segítségével), már ha a gép támogatja ezt. Napfénynél általában nincs ilyen gond kompakt gépeknél sem, de műfénynél - különösen a nem folytonos spektrumú lámpák fényénél - jól jöhet, ha az előre definiált fehéregyenúly beállítások nem adnak jó eredményt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.