Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31001) Jahno válasza Teasüti (#31000) üzenetére


Jahno
őstag

RX-el azért nehéz összehasonlítani, de fotóban akkor is marad a Hüvej. Más szint mindegyik.

(#31002) Muerte68 válasza w.miki (#30997) üzenetére


Muerte68
addikt

Kézikönyv, ha nincs hozzá biztos letölthető
Minőség képméret méret szempontjából lényeges a jobb nagyon fájlméret
Vagyis a finom meg a long nagyobb méret jobb minőség
Fókusz van fix van multi akkor a gép mutatja mi van fókuszban éppen követő akkor meg a fókuszban lévő dolgot követi
Képméret az L20 az azt jelenti hogy nagy 20 mpx
Kisebbre véve kevesebb helyet foglal rosszabb képminőséggel
Képarány a 3:2 a normál képarány ha papírkép készül az ilyen arányú
Digitális zoom ront a képminőségen kompromisszumos használni
Arcfelismerésnél ha talál arcot arra fókuszál ilyen telefonoknál is szokott lenni
Nagyjából ezek az alap dolgok de mégegyszer Kézikönyv!! elejétől végéig kezedben a gép és próbálod rögtön mi mit csinál
Az rx100 jó gép ha rárakod autómatára akkor tudsz fényképezni vele használható módon de akkor is kell valami alapismeret
De ha jobb képeket akarsz akkor sok olvasás gyakorlás mindenképp kell külömben rosszabb képek lesznek mint egy telefonnal mivel azokban sokkal több a mesterséges intelligencia ami megoldja a problémákat persze ahogy szerinte jó
Vagyis vagy tanulás vagy inkább mobil

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#31003) Jahno válasza w.miki (#30997) üzenetére


Jahno
őstag

Ez mondjuk így fotózás alapok, mellé a gépspecifikus megfejtés az legalább 3-4 órás hasba beszélés. Aztán mire megemészted az még egy kis idő. Olyan sincs, hogy automatikusan a legjobb képet kapd, mert a gép nem tudja kitalálni mit szeretnél, azt be kell rajt tekergetni, szóval ez hosszabb lesz.

(#31004) Neck válasza w.miki (#30997) üzenetére


Neck
veterán

iA --> Intelligent Auto
iA+ --> Superior Auto, ha jól értem, több képből csinál egyet. Lassabb, de elvileg jobb képminőség. Neked kell eldöntened, hogy "lesz-e ideje a gépnek" több képet csinálni és összegyúrni. Mozgó célpontokra (oszcilláló mozgást végző gyermekek) valószínű nem olyan jó.

Minőség: Finom
Képméret: L
Fókusz módok: ITT találsz róluk egy kiváló oldalt. Nincs "egy egyetemesen legjobb" beállítás, különben azt az egyet tették volna a vázba. Neked kell beállítanod, hogy melyik tükrözi a leginkább a felhasználásodat.

Arcfelismerés: Adott esetben segíthet arcra fókuszálni, én bekapcsolva hagynám, ha főleg a családot fotózod.
Sima bőr effektus: Én ezt inkább kikapcsolnám, ha a valóságot szeretnéd fotózni :)

AF segédfény: BE, sötétebb környezetben segít fókuszt találni.
A Tiszta kép és Digit zoomot én inkább kikapcsolnám. Ha nagyon zoomolni akarsz, inkább sétálj közelebb. Ha nem megy, és mindenképp használnád, inkább a tiszta kép zoomot használd.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#31005) Lassú Víz válasza Neck (#31004) üzenetére


Lassú Víz
őstag

AF segédfény csak pár m-en belül hatásos, azon túl inkább zavaró. Pl. a Fővárosi Nagycirkuszban (ahol szabad fotózni vaku nélkül) is szólnak érte, mert csak arra elég, hogy megzavarja az artistákat vagy az állatokat.
Azt inkább kikapcsolva javaslom tartani, és csak végszükségben alkalomszerűen bekapcsolni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#31006) Jahno válasza Lassú Víz (#31005) üzenetére


Jahno
őstag

Meg általában, ha segédfény kell akkor úgyis mindegy, mert világítás sem árt az expóhoz. Ha meg már opciósan vakuzunk, akkor azon sokkal jobb a lézeres célkereszt, de itt még nem tartunk :-)

(#31007) Neck válasza Lassú Víz (#31005) üzenetére


Neck
veterán

Teljesen igazad van. De ha szólnak érte, úgyis kikapcsolja. Vagy ha őt magát zavarja, Alapvetően hasznos, én inkább bekapcsolva tartanám, mint ki. De, mint a legtöbb beállításnak, ennek is van értelme bekapcsolva is, és kikapcsolva is.

:R

Jahno: Az AF segédfény kontrasztot ad. Nem csak sötétségben hasznos, hanem akkor is, amikor nincs elég kontraszt.
De ha már kevés fény: AF-S-el ráfókuszálsz a segédfény segítségével, aztán hosszú záridővel meglőheted, simán van értelme világítás nélkül is.

Egyébként, javaslom, ha van véleményetek a témáról, akkor közvetlenül a kérdezőnek segítsetek ;)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#31008) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Kicsit más kérdés lesz, mint amiről beszélgetni szoktatok szerintem :D Ilyesmi fotósarkot használt már valaki? Hogy működik? Arra gondolok, hogy a fényképre is ragad, vagy ahol a kép van, az csak egy kis zsebecske lesz? Mozijegyeket ragasztgatnék vele amúgy. :R

(#31009) Teasüti válasza erahurka (#31008) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Zsebes. Csak a hátoldala ragad elvileg.

(#31010) erahurka válasza Teasüti (#31009) üzenetére


erahurka
félisten

Ahaaaa! Köszi szépen. Akkor lehet rápróbálok egyre. :R

(#31011) stefi81


stefi81
tag

Szerintetek a váz lehet fókusz problémás? (pl. mint sok sigma és tamron obirval nincsennek megelégedve mert pontatlan a fókusz) Van egy srác aki d610-en használ egy tamron 70-200 g2 obit és az mondja azon nagyon pontos, de az én d750-el szerinte pontatlanabb. Ez a váz hibája? Van olyan váz ami jó fokuszál és van olyan ami nem?! Számomra ez fura, mert ez obiknál szokott előfurdulni főleg a nem a gyári obikkal. Esetleg a régebbi fw okozhat ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#31012) Teasüti válasza stefi81 (#31011) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tükrös a gép, nem? Lehet fókuszt kéne kalibrál(tat)ni rajta "csak".

[ Szerkesztve ]

(#31013) Jahno válasza stefi81 (#31011) üzenetére


Jahno
őstag

Kuglinak: front focus, back focus, kalibrálás vázon vagy dokkolóban.

(#31014) vihartigris válasza stefi81 (#31011) üzenetére


vihartigris
őstag

DSLR vázaknál előfordulhat fókuszprobléma. Szervízben lehet kalibráltatni.

bármi reciproka a semmi

(#31015) vihartigris válasza stefi81 (#31011) üzenetére


vihartigris
őstag

Nikon szakmai nap és szerviz

bármi reciproka a semmi

(#31016) yrkalla1


yrkalla1
csendes tag

Sziasztok,

Két kérdés, segítsetek pls:
1. Canon EOS 200D-t milyen kábellel tudok összekötni asztali PC-vel?
2. Canon EOS 200D-hez tudok Samyang 16mm f/2 ED AS UMC CS objektívet csatolni?
Előre is köszönöm.

(#31017) Jahno válasza yrkalla1 (#31016) üzenetére


Jahno
őstag

1. Ne kábellel kösd össze, minek? Memkártya kivesz, felmásol, legjobb, kpész. Amúgy leírását nézted már?

Samyangot lehet más tudja fejből, hogy melyik betű mit jelent. Éppen erről írok doksit a kezdőnek, mert neten összevissza van és hiányosak, de Samyangig még nem jutottam el. Ha Canon bajonettes, akkor persze.

(#31018) yrkalla1 válasza Jahno (#31017) üzenetére


yrkalla1
csendes tag

A PC-n nincs kártya olvasó, nem képeket akarok átmásolni, az megy WIFIN-n is, hanem az expo számot akarom kiolvasni, ahhoz meg kábellel kell összekötni.

(#31019) Jahno válasza yrkalla1 (#31018) üzenetére


Jahno
őstag

Mini usb.

(#31020) Speeedfire válasza Teasüti (#30901) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én végül kipróbáltam. :D
DM hajlakk, meg UV szűrő. A többi LR.

[+galéria]

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#31021) Jahno válasza Speeedfire (#31020) üzenetére


Jahno
őstag

Nem ez a téma megy most Fujis csoportban? Nekem vagy 10 UV szűrőm van félrerakva ilyesmi projektekre. Szóval "majd" :C

(#31022) Speeedfire válasza Jahno (#31021) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem tudom. Nem járok arra.
Én még a tavasszal akartam pro mist filtert venni. Majd Teasüti rám írt, hogy van diy megoldás is. Aztán most jutottam el idáig, hogy kipróbáljam. :)
Nyílván egy normális pro mist, meg rendes méretű fénnyel jobb eredmény lenne. De elsőre nem is rossz. Kövire lenyomom Polina Washingtont. :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#31023) Jahno válasza Speeedfire (#31022) üzenetére


Jahno
őstag

De éppen, azért volt gyanús mert eddig ilyesmiről máshol nem nagyon volt szó:

(#31024) Teasüti válasza Speeedfire (#31022) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mindenki csak a hajlakkig jutott. Csak én vettem fekete festék spray-t? :))
Hajlakk nem bántja az élességet? Meg a fókuszálást? Hogy néz ki 1:1-ben?

(#31025) Teasüti válasza Jahno (#31023) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezzel nem értek egyet. Házilag is van olyan jó az effekt és lehet kísérletezni több intenzitással is. Azért nincs ott akkora hatalmas gyártás technológia, ők is ugyanazt csinálják, csak jobb eszközökkel és ellenőrzött körülmények között. :) Ha a gyáriból meg többet ki szeretnénk próbálni - mert ki tudja mire van szüksége nulla tapasztalattal - az úgy már lényegesen nagyobb befektetés. Azért egy bevonatos UV szűrő nem egy vmi hatalmas kiadás, Black Pro Mist többször annyinál kezdődik. Illetve a gyári előnye a konzisztencia és a szűrő réteg védelme.
Én most protektor helyett használok egy kb 1/4 erősségűt, fixen rajta az összes obin. :D

[ Szerkesztve ]

(#31026) Speeedfire válasza Jahno (#31023) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Tesó' hát itt beszéltünk róla a tavasszal. :D


Teasüti: Néztem videókat, de nem láttam nagy különséget a hajlakk és a fekete spray között.
De, voltak gondok. Volt amikor MF-t használtam. Ez pl 1:1 [link] [link]
Nyitott rekesz mellett fotóztam. Nekem ez az élesség, ezzel a témával jó.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#31027) Jahno válasza Teasüti (#31025) üzenetére


Jahno
őstag

Annyi, hogy a gyárban kikísérletezték és egy konstans minőség van, mienk meg hasonló, vagy más lesz, de lehet azt sem mondhatni, hogy jobb vagy rosszabb. Most, ha már szóbakerült akkor lehet hétvégén alkotok egyet. Hajlakkal is csak így levegőből belelegyezve csináltátok, vagy közvetlenül fújtataok rá? Centrikus, excenteres? Ahogy sikeról alapon?

(#31028) Speeedfire válasza Jahno (#31027) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én simán csak bele legyeztem. A legtöbb helyen így láttam.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#31029) Jahno válasza Speeedfire (#31028) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor nézek róla 2 videót és vagy lesz valami vagy más :C

(#31030) Teasüti válasza Jahno (#31029) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én így csináltam. Hasonlóan drámai arckifejezéssel. :D [link]

(#31031) Jahno válasza Teasüti (#31030) üzenetére


Jahno
őstag

Kettőt megnéztem, most ebből leesett, hogy színes spré kell hozzá :-D

Itt 5:10től kicsit közvetlenebbül fújja: [link]

(#31032) F4ther


F4ther
tag

Sziasztok,

Hétvégi fotós sulit keresek Veszprém vagy Székesfehérváron.
Nem teljesen 0-ról indulnék, tehát az sem baj ha elvár valamennyi alapismeretet, viszont azt nem szeretném, hogy csak a fényképező beállításokról meg fotós történelemről oktatnának az idő nagy részében.

Láttam, hogy a nextfoto indít tanfolyamot szeptembertől, de rajtuk kívül nem találtam nagyon mást eddig.

Ötletek?

(#31033) Jahno válasza F4ther (#31032) üzenetére


Jahno
őstag

Hátőőőő, kérdés mi a cél? Ha ebben szeretnél dolgozni és olyan suli kell a papír miatt, akkor ott fotótöri van sok, és sulitől függ a többi, de sokak szerint tanulni nem a legjobb.

Nextfotósok jók szoktak lenni, világ pénzét el lehetne verni tematikus mindenfélére, sztríttől a kutyás fotózásig. Lehet ilyen 1-2 naposak kellenének, nem?

(#31034) kacsento1 válasza F4ther (#31032) üzenetére


kacsento1
senior tag

Én pár hónapja végeztem okj-n. A tapasztalatom az, hogy ha papírra van szükséged, akkor sajnos végig kell küzdeni magad a sulin, őszintén szólva nagyon sok felesleges dolgot meg kell tanulnod, az anyag irdatlanul sok, és mellette nem sok valóban hasznos dolgot fogsz megtanulni. És sajnos eléggé idejét múlt is az egész. Ettől függetlenül én szerettem bejárni. :)
Viszont ha "csak" a fotózást szeretnéd megtanulni, akkor többet érsz yt videókkal, esetleg valami átfogóbb workshoppal.
Az, hogy melyik iskola ajánlott, szerintem inkább az oktatóktól függ. A tananyag mindenhol ugyanaz, viszont, hogy ki mit emel ki, melyik részével milyen mélységekben foglalkozik, az már az oktatón múlik.

[ Szerkesztve ]

(#31035) F4ther


F4ther
tag

Nem cél a papír, viszont amit hiányolok az egy jó gyakorlat. Hiába néztem sok yt videót, meg könyveket olvastam el, azért még sem olyan ha egy profi mutatja meg személyesen. Sajnos ismerősi körben nincs fotós.
Leginkább a fényekkel és a kompozícióval szoktam bajban lenni. - Pont a legfontossabb dolgok :DD

(#31036) Jahno válasza F4ther (#31035) üzenetére


Jahno
őstag

Én is szopom egy ideje. Nehéz lesz. De tán erről fentebb már volt szó és ne kapkodd el, hazai anyagok nekem elég lájtosak bírtak lenni.

(#31037) BoscoD55


BoscoD55
tag

Esetleg nem tudtok valakit, aki Debrecenben (vagy a környéken) foglalkozik objektívek szervízével? Került 2-3 porszem egy Nikon 300-asba. Először nem volt annyira feltűnő, de mióta megláttam őket, azóta nem alszom rendesen :D

Vagy jobb ezt inkább márkaszervízre bízni?

(#31038) Jahno válasza BoscoD55 (#31037) üzenetére


Jahno
őstag

Én inkább maszekra bíznám, de az is Pesten van. Ellenben pár porszemért még nem aggódnék, főleg egy ilyen cuccnál a megbontás miatt. Kalocsay tesók jól csinálják, láttak mindenféle modern cuccot is.

(#31039) Neck válasza BoscoD55 (#31037) üzenetére


Neck
veterán

Ez talán segít jobban aludni: Légy a teleobiban.

Ehhez képest a pár porszem az semmi.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#31040) yrkalla1


yrkalla1
csendes tag

Sziasztok,

Nemrég vettem használtan egy Canon EOS 200D-t 9800 expoval, kb. 150 kép ellövése után vettem észre, hogy pixelhiba van benne. Visszanéztem az első pár képet, amit vele készítettem, azokon nem volt, tehát pár napja jött elő, nem így adták el. A kérdés, hogy ezzel tudom valamit kezdeni? Gondolom az érzékelő lapján van. Vagy ez már így marad? Ha nem tudom az érzékelő lapkáról eltüntetni, a kész képekről el lehet valahogy, például valamilyen képszerkesztővel?

(#31041) Jahno válasza yrkalla1 (#31040) üzenetére


Jahno
őstag

Kész képről alapban eltűnik, ahogy betöltöd a RAW. Néha pont ezt nem értik fotós csoportokban, hogy egy pillanatra felvillan az előnézet, aztán jön egy valamennyire zajszűrt kép, alap beállításokkal és persze kevésbé zajmentesen, hotpixelek nélkül.

Pixelhibát nézd meg még kétszer, mert lehet már el is tűnt, csak ideiglenes melegedés volt, vagy keress a menüjében rá eltüntetős funkciót, mert nem mindegy, hogy hotpixel vagy halott pixel.

(#31042) yrkalla1 válasza Jahno (#31041) üzenetére


yrkalla1
csendes tag

Köszi, csináltam ma 2 db tesztképet, úgy tűnik nincs ott már a pixelhiba, így valószínűleg hotpixel volt szerencsére.

(#31043) flash-


flash-
veterán

8-10 megapixeles fotókat hova érdemes feltenni? valami ingyenes tárhely ahonnan albumszerüen le lehet tölteni a kivánt képeket?
eddig a google ha jól emlékszem nem szedte le a méretet, most pedig feltöltés után letöltve nézem hogy a 6 megapixelest is 1349x899-re ez semmi :U

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#31044) Jahno válasza flash- (#31043) üzenetére


Jahno
őstag

Googlénál van ez a fajta fotók, de akkor nagyobb tárhelyet is ad, vagy ha nem hosszú távra kell, akkor Gdrive és kész. Vagy ezek kombinációi, DropBox, OneDrive, egyéb tárolós helyes. Egybe csomagolva letölti, kész.

[ Szerkesztve ]

(#31045) csuzda


csuzda
aktív tag

Sziasztok! Megkerestek, hogy egy Canon IXUS 285 HS kamerát szeretnének TV-re kötni. Kicsit tanácstalan vagyok, hogy mit lehetne kezdeni. A kamerában van wifi, nem tudom, hogy ezt lehet-e megjelenítésre használni. Kértem egy képet, ami alapján azt látom, hogy miniUSB és microHDMI van rajta. Melyikkel jobb TV-re varázsolni a képeket? Elég egy miniUSB amivel a TV egy adattárolóként látja? Vagy kényelmesebb a microHDMI?

Illetve egy SanDisk Extreme SDXC 64 GB SDSDXV6-064G-GNCIN kártyát néztem ki, gondolom nem fogok vele mellé lőni, igaz? Válaszokat előre is köszönöm!

(#31046) flash- válasza Jahno (#31044) üzenetére


flash-
veterán

ksözi közben rájöttem hogy lehet a google fotókról teljes méretben letölteni a képeket.
nem a kép megnyitása után a képen kattintok jobb klikk - kép mentése más néven, hanem a jobb felső sarok további opciók(három egymás alatti pontocska)-kép letöltése akkor így már teljes méretben tölti le :D (vagy shift+D)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#31047) tvamos


tvamos
nagyúr

Melyik boltot erdemes valasztani, ha fotos cuccot rendelnek postan? Tripont, Bluechip, Digiexpert? Esetleg 220V?
Errol lene szo: [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31048) Jahno válasza tvamos (#31047) üzenetére


Jahno
őstag

Én ebben simán a legolcsóbbat lőném.

(#31049) tvamos válasza Jahno (#31048) üzenetére


tvamos
nagyúr

A 220V lenne a legolcsobb, az ingyen szallitas miatt, de most nezem, hogy ott nincs raktaron.
Ez a Digiexpert Cseh bolt? Eleg nagynak es megbizhatonak latszik. Van is a cucc raktaron. Hmmm.....

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31050) Byk01 válasza tvamos (#31049) üzenetére


Byk01
senior tag

"A 220V lenne a legolcsobb, az ingyen szallitas miatt"

Én azt látom, hogy a Bluechip és a Tripont annyival olcsóbb a 220voltnál (30991 vs 32900), amennyivel többe kerül a szállítás (1990 vs 0). A DE nyilván kilóg, ott viszont kérdés, milyen az esetleges gari intézés (nem arra gondolok, hogy van-e, hanem hogy esetleg bonyolultabb, hosszadalmasabb) a többiekhez képest.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.