Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) hopehu válasza Veron (#7991) üzenetére


hopehu
tag

Veron, nem inkább homályosak lettek a képek, mint zajosak?
Tényleg éles képek lettek és zajosak? Ahogyan az előttem szóló mondta, az állvány (vagy vmi helyette...) megoldás lehet a homályosságra. ISO400-on nem várnék túl zajos képet...

SC2, Disciples 3 & GT5 and H6 4ever

(#8002) cOxeR válasza krypton (#8000) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem méretre teljesen megfelelő lesz, jól elfér benne, így adatlapok alapján.

(#8003) KeNTaGoN


KeNTaGoN
tag

36 000 expo egy EOS 500D eseteben sok-e? Asszem 100 vagy 150 000 expora vannak ezek hitelesitve, de mi a gyakorlatban a jellemzo tendencia? Inkabb 200 ezerig is elketyeg, vagy 50 000-nel szervizbe kenyszerul?

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#8004) Degeczi válasza KeNTaGoN (#8003) üzenetére


Degeczi
nagyúr

guglival rögtön megtalálod, h 100e expó a várható (ami persze semmit nem garantál, éppúgy lehet 50e mint 150e is...)

mindenesetre ha egy másfél éve kapható modellbe már 36e került, az messze átlag fölötti használat - érdemes lehet egy kevésbé nyúzottat választani, kínálat mindig van bőven

(#8005) gpatrik


gpatrik
tag

Sziasztok!

Nem tudom hogy jó helyre írok e, de talán tudtok segíteni. Vettem nemrég egy Fuji Finepix S1800-as gépet eddig mondhatni bevált kis masina ám arra nem tudtam rájönni, hogy a szuper makró módját hogyan tudnám használni. Az a baj vele, hogy ha lenyomom az exponáló gombot, hogy csinálja a képet, ő csak egy fekete hátteret csinál a kép helyére. Ez mitől lehet?

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

(#8006) Zozzant válasza gpatrik (#8005) üzenetére


Zozzant
addikt

2 cm-ről tudsz szuper makrót készíteni, de a felhasználói leírás biztos segít.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#8007) máyköl válasza gpatrik (#8005) üzenetére


máyköl
veterán

Ha nem elég a gép makrófunkciója, érdemes venni egy Raynox dcr-250 -es előtétlencsét, ezzel már elég jól lehet makrózni. :K

(#8008) gpatrik válasza Zozzant (#8006) üzenetére


gpatrik
tag

Nade az a problémám, hogy hiába tartom két centire a gépet attól amiről a képet csinálnám, nem csinálja meg a képet, hanem egy nagy feketeséget ment le a kártyára.

Szerk: A felhasználói kézikönyv biztosan segítene amennyiben tudnék németül, franciául és hollandul. :R

B.Ú.É.K.!

[ Szerkesztve ]

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

(#8009) #65675776 válasza gpatrik (#8008) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet csak annyi a probléma, hogy nincs fény...

(#8010) Zozzant válasza gpatrik (#8008) üzenetére


Zozzant
addikt

Az angol esetleg? A hollandot ne sajnáld:)

Van magyar is. Bocs, hogy beleszerkesztettem, csak nem volt kedvem új hsz-t írni. - Ndruu

[ Módosította: Ndruu ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#8011) Petzval válasza gpatrik (#8008) üzenetére


Petzval
senior tag

Az S1800-as készüléknél is választható a szupermakró funkció, amellyel 2 centimétertől tudunk éles képet készíteni 100 centiméterig. Az éles felvételeknek feltétele, hogy makró és szupermakró funkcióban a zoom használatát mellőzzük.

Választható ami annyit jelent hogy valami kapcsolási lehetőség van. Pld nekem van egy Minoltám amin makró és szuper makró van de mindkettőt kapcsoni kell. És ha véletlen 2cm-nél közelebb mész egy nagy homály lesz.Meg makrónál semmihez nem szabad hozzányúlni a gép ilyenkor átrendezi az optikát.Szerintem a zoomot alaphelyzetbe kell állítani.

(#8012) Petzval válasza gpatrik (#8008) üzenetére


Petzval
senior tag

Mellesleg a makró gomb ott van a hátoldalon a többállású kapcsolón. Egy virág szimbólum. Nyilván ha két makró mód van akkor kétszer kell megnyomni és kijelzi melyik makró van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#8013) kiskornel válasza gpatrik (#8008) üzenetére


kiskornel
addikt

Állítsd be a super macro üzemmódot, majd állítsd a tárcsát A-ra. Akkor is fekete a kép?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#8014) gpatrik válasza kiskornel (#8013) üzenetére


gpatrik
tag

Ott a pont! Köszönöm! Csak teljesen automata módban működik ezek szerint a super macro. :R

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

(#8015) Degeczi válasza gpatrik (#8014) üzenetére


Degeczi
nagyúr

?
az említett "A" állás nem "teljesen automata", hanem fél-automata: a rekesznyílást magad határozod meg benne, csak a záridőt választja magától a kamera

ettől még persze más módban is kell működnie a makrónak, legföljebb dedikáltan teljesen más téma-módban (mondjuk "sport") nem - de akkor sem lenne szabad fekete képet készítenie

(#8016) darkdead


darkdead
tag

Sziasztok!

Egy Samsung nv8 (nem fekete hanem ezüst)
digitális gépre szeretnék beárazást kérni....
Ha nem túl nagy kérés PÜ-ben írjatok.
Nagyon szépen köszönöm!

(#8017) Petzval válasza darkdead (#8016) üzenetére


Petzval
senior tag

Ha töltőt akkut USB kábelt is adnak 22-25 ezer.
A szín nem befolyásolja az árat ennél a gépnél.

[ Szerkesztve ]

(#8018) darkdead válasza Petzval (#8017) üzenetére


darkdead
tag

Nagyon szépen köszönöm! :R

(#8019) gpatrik válasza Degeczi (#8015) üzenetére


gpatrik
tag

Igen, működi "A" állásban is.

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

(#8020) Petzval válasza gpatrik (#8019) üzenetére


Petzval
senior tag

Az A állás ún apertúra előválasztás amikor te állítasz egy blendeértéket és a gép a fénymérésből hozzáteszi a záridőt. Van T előválasztás is amikor a záridőt választod te és a gép blendét tesz hozzá. Az utóbbi nem keverendő a a gép T idejű állásával ami tetszőleges hosszú záridőt jelent.

(#8021) mijos


mijos
senior tag

Hali. Először is nem találtam ehhez kapcsolódó témát ezért gondoltam, hogy itt teszem fel.
A bnőmnek van egy digi gépe, egy Sony Cbyer-shot DSC-W55[link].
A minap voltunk kint szánkózni, sétáltunk is és pár képet készíteni akartunk de el is felejtkeztem róla, hogy a zsebemben van. Hazajöttünk és nem működött rendesen.
A digi bekapcsol, majd elől az objektív ( nem biztos hogy így hívják nem értek hozzá ) kijön-visszamegy szépen, közben a kijelzőjén kiírja, hogy memóriaműködés. 3x kijön és visszamegy az obj., aztán kiírja, hogy kapcsolja ki és be újra. Nem történik semmi ha megteszem. A fotónézegető mód működik, az adatátviteli szintén, egyedül fotózni nem lehet. Nem hinném, hogy a hideg miatt lett baja, mert már rég szobahőmérsékleten van.
Esetleg megütődhetett egy nagyon picikét.. biztos akkor mikor 3-an ültünk egy kis szánkón és úgy megdobott egy dombocska, hogy lefejeltem a barátnőm :DD Végig a zsebemben volt, a nagy dzsekimben, de nem hinném, hogy nagyon megütődhetett volna. Külsőleg semmilyen sérülés nincs. Ehhez kérnék tanácsot, hogy mi baja lehet. Köszönöm és üdv. :R

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#8022) Degeczi válasza mijos (#8021) üzenetére


Degeczi
nagyúr

látatlanban nincs értelme találgatni, de ha nem az ütődés, bizony a hideg is könnyen okozhatta!

pontosabban nem maga a hideg, hanem az, ha a teljesen áthűlt kamerát óvatlanul azonnal kiteszed a szoba melegének: olyankor rögtön kicsapódik rajta a pára, méghozzá belül is - ami akár tönkre is teheti, ha pont olyan helyen képez zárlatot ezzel...

ezért mindenképpen csak zárt táskában, órák alatt szabad fölmelegíteni, úgy könnyen elkerülhető ez

mindenesetre az alapján, h az objektív kitolásával többször is próbálkozik, majd hibaüzenetet ad, valószínűbb, h ütést kapott, és mechanikai gondja van

(#8023) mijos válasza Degeczi (#8022) üzenetére


mijos
senior tag

Rendben, akkor elviszem egy szervízbe, hátha ott meg tudják mondani.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#8024) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Ezen mindenki könnyesre fogja röhögni magát. Vagy sírva fakad ahogy én...

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#8025) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Lehet, hogy rossz helyen teszem fel a kérdést. De megpróbálkozok.
Az lenne a kérdésem, hogy van egy sima kamerám, még a kazettás korszakból. Amiről ugye a filmet csak tv-n lehet visszanézni, (meg magán a gépen).
Szóval ezt szeretném átvenni dvd-re ez lehetséges valahogy?
Ha mondjuk rákötöm a tv-re a kamerát, elindítom a lejátszást, és a dvd-n beállítom a felvételt az felveszi???

(#8026) mijos


mijos
senior tag

Valaki tudna ajánlani Miskolcon fényképezőgép szervizt? Mert hogy a google csak szenny információkat dob ki, az biztos.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#8027) katona.t


katona.t
tag

Üdv,
olyan kérdésem lenne, hogy a Fuji finepix A350 típusú gépe tud-e timestamp-ot, vagyis beállítható, hogy a képeken látszódjon a készítés időpontja?
Köszi

(#8028) KoRner™


KoRner™
tag

Sziasztok, remélem ide a fotószerkesztéssel kapcsolatban is lehet kérdéseket írni. :)
Pár napja a csodálatos Bodajk melletti Gajavölgyben fényképeztem pár képet a reggeli napfényben.
Itthon teljes nyugalommal megfogtam, és a Windows XP-s képnézegetővel az álló képeket elforgattam a helyes irányba. Ez ugye ráment az eredetire.

Most az a bajom, hogy nem tudom eldönteni, az eredeti vajon jobban nézett-e ki.
Sajnos már nincs meg az összehasonlítási alap, de úgy tűnik, mintha kicsit romlott volna a képfelbontás, ugyan ennek ellenére nem csökkent a méret.

Volt kép, amit az IrfanView programmal forgattam el, majd 100-as értékű (maximális) tömörítéssel jpegnek mentettem. Így 3,5 MB-al több lett a kép az eredeti méreténél.
Ezzel a programmal megnyitva is jelentkezik a hiba, azonban a Photoshop mintha szebben rajzolná ki a képet.

Az egyik kérdésem az lenne, hogy vajon történhetett-e ilyen dolog a leírtak alapján, vagy csak képzelődöm?
A második pedig, hogy ha létezik ilyen, ajánljatok nekem legyetek szívesek olyan programot, amivel biztonsággal elforgathatom a képeimet úgy, hogy semmit se romlik a minőségük.

Előre is köszönöm!

(#8029) kiskornel válasza KoRner™ (#8028) üzenetére


kiskornel
addikt

Az irfan view-nek van veszteségmentes JPG elforgatás rutinja. Magyarul nem tudom, de angolul JPG lossless operations közt vagy konkrétan a lossless rotation. Valamelyik menüben megtalálod (az újnál a File menüben, a réginél még az Options-ban van...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#8030) cOxeR válasza D4rkm4n (#8024) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez fergeteges, és egyszerre siralmas is!

(#8031) mijos válasza mijos (#8026) üzenetére


mijos
senior tag

Valaki esetleg tudna választ adni?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#8032) Petzval válasza D4rkm4n (#8024) üzenetére


Petzval
senior tag

Én azon csodálkozom hogy "talpon végezte", háton könnyebb lett volna. :DD
Meg B idővel a teljes nyílásával zoomolni.Nem tudom milyen optikával lehetett volna eredményt elérni, gondolom egy 200-as fix elég lenne. Pláne ha az élességgel meg az állítással nem lenne gond.

[ Szerkesztve ]

(#8033) Szten Márs válasza D4rkm4n (#8024) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nagyon régi. De soha nem találtam se viccesnek, se sírva fakasztósnak. Egyáltalán az, hogy más embereket pellengérre állítsunk, amiatt, mert mást szeretnek bármiben, akár a fotózásban, mint mi, mást tanulnak, vagy nem tanulnak meg belőle, számomra elég... mondjuk úgy negatív érzéseket kelt.
Ha valaki azt élvezi, hogy modelleket állítgat be jobbra-balra, és más beállítja neki a záridőt, rekeszt, fehéregyensúlyt, mindent, akkor élvezze. Ha jól is csinálja, akkor meg pláne. Miért kellene megtanulnia, tudnia bármi mást, ha nem akarja, ha nem ez a része köti le és érdekli? Valószínűleg (bár nem bizonyosan) van egy rakat pénze meg szabadideje, de azt hiszem ezzel is jóval értelmesebben meg kreatívabban költi/tölti őket, mintha elmenne szoliba meg vásárolna naponta 20 pár cipőt.

(#8034) katona.t válasza katona.t (#8027) üzenetére


katona.t
tag

Már látom, hogy a fényképezőgép (fuji a350) nem tudja az időbélyegző funkciót. Tud valaki olyan programot amivel ez megoldható utólag? Minnél egyszerűbb megoldást szeretnék, és ha lehet tudjon Magyarul is.

(#8035) bubi92 válasza Szten Márs (#8033) üzenetére


bubi92
őstag

aki szidja az igazából csak irigykedik, főleg ez láttán, persze bennem is felmerül, hogy a modell tologatáshoz miért van szüksége ilyen gépre.

(#8036) Degeczi válasza katona.t (#8034) üzenetére


Degeczi
nagyúr

örülj neki!
amelyik tudja, az is ocsmányul elrontja vele a képeket

utólag gyakorlatilag bármelyik képnézegetővel (akár ingyenessel is, pl. Irfan View vagy FastStone, de persze a fizetős ACDSee-vel is) rápakolhatod automatikusan a felvétel dátumát az Exifből: olyan helyre, színnel, betűtípussal, mérettel ahogy szeretnéd - és az eredeti is megmarad sértetlenül

(#8037) Degeczi válasza bubi92 (#8035) üzenetére


Degeczi
nagyúr

bizony tologatnám én is

(#8038) Asawa


Asawa
csendes tag

Sziasztok.Egy kis segítségre lenne szükségem. Nem tudom eldönteni melyik fényképezőgépet vegyem meg az alábbiak közül:

-Olympos E-400
-Olympus E-500
-Konica-Minolta Dynax 5D
-Pentax K100D
-Canon EOS 300D

Legyetek szívesek véleményt írni melyiket érné meg a legjobban megvenni!
Előre is köszönöm. Üdv

(#8039) Szten Márs válasza Asawa (#8038) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ezek közül én egyértelműen a K100D-re tenném a voksom, bár a Minolta 5D sem volt rossz gép. Az Oly E400-at, meg az EOS 300D-t kizárnám a versenyből.

(#8040) johnjohn válasza Asawa (#8038) üzenetére


johnjohn
addikt

Ezek gyakorlatilag mind kifutott, régi típusok, csak használtan kaphatók.Hol akarod megvenni ?

(#8041) Degeczi válasza Asawa (#8038) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha nincs mód újabbakra, akkor szerintem is inkább a Pentax vagy ez E-500
a 300D-nek és az 5D-nek ilyen idősen könnyen lehet véres a torka, sok panaszt olvasni róluk

(#8042) bubi92 válasza Asawa (#8038) üzenetére


bubi92
őstag

ártól is eléggé függő, hogy melyik a legjobb választás.

(#8043) lesaux


lesaux
veterán

Sziasztok!
Kaptam ma kölcsön egy Canon 2x extentert, de úgy tűnik, nem megy rá a 70-300-asom. Próbálok guglizgatni kompatibilitási listát meg ilyesmit, de létezik, hogy fizikailag nem fér rá az objektív?

(#8044) lesaux válasza lesaux (#8043) üzenetére


lesaux
veterán

Oké, a barátom azt mondta, hogy csak L-es obikkal mennek a Canon extenderek. Biztos megvan az oka valahol.

(#8045) Degeczi válasza lesaux (#8043) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha fizikailag rá is megy, sok köszönet nem lenne benne: a 2 blendével leromló fényerő azt jelenti, h ha f/4-f/5.6-os az obid, az már f/8-f/11-ként fog viselkedni konverterrel = a sötét kereső nem csak számodra lenne kényelmetlen, de az AF rendszert is kiütné (ami tipikusan f/5.6 körüli fényerőt várna el. Kicsit rosszabb még lehet, működőképes maradhat némi bizonytalanság árán, létezik gyárilag f/6.3 végű obi is - de f/8-nál is rosszabb az már biztosan sok)

(#8046) Petzval válasza Asawa (#8038) üzenetére


Petzval
senior tag

A Pentaxok bizonyították a tartósságukat fémvázasak.A Canon 300-asokkal újkorukban is sok hiba volt főként zár és totál műanyagvázas.

(#8047) lesaux válasza Degeczi (#8045) üzenetére


lesaux
veterán

Csak kipróbáltam volna. A fotósok is mondták, hogy szar lesz, azért adták ide egyből. :)

(#8048) stomi76


stomi76
tag

Sziasztok!

Inkább videózáshoz kapcsolódó kérdés, de remélem ti istidtok nekem segíteni.
Tudtok olyan ingyenes programot, amivel panasonic kamerável minidvd-re felvett felvételeket (vro kiterjesztés) át tudom rakni számítógépre?
Most a corel video studio x3 progit használom, de nekem tök felesleges ekkora program, elég lenne csak a capture része.

(#8049) D1Rect


D1Rect
félisten

Sziasztok!

Ilyet keresek:

Ezt hogy hívják?

(#8050) Degeczi válasza D1Rect (#8049) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"mini állvány"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.