Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) lesaux válasza x64 (#1047) üzenetére


lesaux
veterán

Szűkebb rekesszel jobban látszik? Szerintem retek az érzékelőn.

(a készülék amúgy garis, de mivel kifutott modell, így vagy javítják vagy cserélik - utóbbit nem szeretném...)

Nagyon optimista vagy, kívánom, hogy így legyen, és őszintén remélem, hogy nem a Camera Kft. a szervized. Hol vetted?

(#1052) x64 válasza lesaux (#1051) üzenetére


x64
aktív tag

Köszi a választ!

Igen, szűkebb rekesszel sokkal inkább látszik, kifejezetten zavaróvá válik... :(

Mivel Canon Hungária által importált a gép, ezért a Camera Kft. a szervíze (sajnos?). Egyébként a Mediker-nél vettem (már csak ott volt).

Nincs (még) tapasztalatom velük, de látom, hogy neked már van...

Mit tanácsolsz?

(#1053) YouCanCANON válasza x64 (#1047) üzenetére


YouCanCANON
tag

szerintem szellem lehet... vagy valami másik létforma, esetleg dimenzio amire a ccd érzékeny volt :U

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#1054) x64 válasza YouCanCANON (#1053) üzenetére


x64
aktív tag

lehetne akár egy kismanó, vagy egy kisbolygó is... :))

Örülök neki, hogy eddig nem volt ilyen jellegű problémám, és halvány fogalmam se volt róla, hogyan néz ki az, ha az optikában porszem van... belül.
Btw én biztos nem szivattalak volna, fordított helyzetben, de mind1.

Szép napot!

szerk: végigrágtam a Camera Kft-s topikot, és erősen elgondolkodtam rajta, hogy megtanulok együttélni ezzel a hibácskával...

[Szerkesztve]

(#1055) werttzui válasza x64 (#1054) üzenetére


werttzui
őstag

Mondtam,hogy ki kell pucolni :) Vidd be nyugodtan ki fogják szedni ;) /nem kizárt,hogy fizetni kell érte és esetleg 2 hétbe is beletelik/ De ha neked így jó ... :U

PENTAX

(#1056) Aaron14 válasza biggamer (#1031) üzenetére


Aaron14
őstag

Hi!
Kösz a segítséget csak az a nagy bajom ezekkel hogy a lamináló majdnem annyi mint egy fotónyomtató és a lapok még a fotolapok árát is meghaladják :(
Lehet inkább vigyázok a lapokra nem dobálom vízbe vagy nem tudom mi a megoldás de ez nagyon drága.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1057) pitman válasza x64 (#1054) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem vidd vissza, valószínűleg kicserélik. Kompakt gépről lévén szó, nem igen szokás az objektívet és az érzékelőt szétbontani, legalábbis tudomásom szerint.

(#1058) pitman válasza Hydra SR (#1014) üzenetére


pitman
őstag

A fehér zacskókkal érdemes vigyázni, el tudják tolni a színeket a vörös irányába.

(#1059) csiga997 válasza Aaron14 (#1030) üzenetére


csiga997
őstag

Be kell lakkozni. (Aeroszolos lakkot bármelyik hobbyboltban kapsz)

De a lehető legjobb jó vastagon bekenni gépzsírral, aztán jöhet hó, eső, bármi...




:)

(#1060) werttzui válasza pitman (#1057) üzenetére


werttzui
őstag

Úgy is rávágják,hogy beázott és nem fogják cserélni inkább kipucolják jó pénzért. :)

PENTAX

(#1061) pitman válasza werttzui (#1060) üzenetére


pitman
őstag

Ha már az első képeken is ott van nem mondhatnak rá ilyet. Ha valami beázik, annak nyoma marad és nem így néz ki.

(#1062) lesaux válasza x64 (#1052) üzenetére


lesaux
veterán

Azért egy próbát megér, hátha kipucolják vagy esetleg cserélik. Elég akkor Sydney őket, ha elhajtanak.

(#1063) Daneeka


Daneeka
senior tag

Hali Mindenkinek!

Életem első digitális fényképezőgépéhez (Panasonic DMC-LS3) szeretnék memóriakártyát venni.
A manualja azt írja, hogy a video-felvételhez legalább 10Mb/s sebességű kártya kell.
Viszont én kipróbáltam egy ősrégi 8 megás! Panasonic SD kártyával és azzal is működött a ''jobbik minőségű'' felvétel is.
Ebből arra gondolok, hogy elég lesz neki egy lassabb tehát olcsóbb kártya is.
Mi a véleményetek?

(#1064) Jinxx válasza Daneeka (#1063) üzenetére


Jinxx
senior tag

Szerintem fog működni a lassabbal is, főleg ha ki is próbáltad. Kicsit túlzás ez a 10Mb/s. :( Ha utánaszámolsz, az életben nem kell ekkora sebesség. Szép is lenne, percenként 600 Mb-os videó. :W

(#1065) drkbl válasza Jinxx (#1064) üzenetére


drkbl
őstag

No igen, de ez az olvasási sebesség, gondolom, nem az írási...

Daneeka, terheld meg egy kicsit a rendszert, max. hosszra vegyél fel valami gyorsan változó dolgot. Ha nem lesz akadozás, egyéb csúnyaság a felvételben, akkor jó lehet,
bár továbbra is feltételezem, hogy a megadott sebesség csak ökölszabályként vonatkozik felvételre, lehet, hogy az ősrégi kártyád ''márkás'' darab, így jobb írásban, mint az új, esetleg ''költséghatékony'' példány....

(#1066) rolko


rolko
őstag

Hali mindenkinek!
A Sony DSC-S600-as fényképezőm elromlott és be lett adva gariztatni. Mikor kaphatom kb. vissza?

(#1067) Daneeka válasza drkbl (#1065) üzenetére


Daneeka
senior tag

Köszi a válaszokat, a dilemmámat lezártam egy Kingston 512-vel .

Más:
Mennyire van értelme nekem mint kezdő bíbelődnöm a fehéregyensúly, fényerő, hisztogram bámulásával ha esetleg meg lehet oldani szoftverből is pc-n? Vagy jobb mindent a fényképezőgépből megoldani?

(#1068) adik válasza Daneeka (#1067) üzenetére


adik
őstag

Amit tudsz, mindenféle képpen a fényképezőgépen csiálj meg! Utólag nem biztos, hogy tudsz annyit csavarn ia képen, hogy az még szép maradjon. Hatalmas különbség van egy jól exponált és egy utólag kivilágosított kép között. Az utólag kivilágosítottnál a sötétben megbúvó részleteket pl nem tudod előcsalni. Érdemes még azt is kitapasztalnod, hogy mennyit és milyen irányba csal az lcd.
Egyedül a fekete-fehér, szépia dolgokat csináld inkább otthon, monitor előtt.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1069) BEE válasza Daneeka (#1067) üzenetére


BEE
addikt

Ez leginkább attól függ, hogy akarsz-e otthon bíbelődni az utómunkákkal,
vagy jobb ha a gépből a kész kép esik ki.
De az alap dolgokat mindenképp meg kell tanulni, mert csak a jól exponált
és jól komponált fotóból lesz jó kép, csodát nem tehet utólag semmi.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1070) lesaux


lesaux
veterán

Elérte a 300D-m a 10.000 expót, és most megint elölről kezdi a számozást: Crw_0001.crw stb. Nem lehet ezt valahogy kiküszöbölni? Mert ilyen fájlnevek már mintha léteznének.

(#1071) pacorro válasza lesaux (#1070) üzenetére


pacorro
aktív tag

Nekem is ezt csinálja a 7D-m, de egyelőre annyira nem zavar. Úgyis külön helyre vannak archiválva a régebbi képek. Persze nem bánnám, ha létezne valami megoldás.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#1072) pacorro válasza Daneeka (#1067) üzenetére


pacorro
aktív tag

A fotózás technikai részét pár hetes gyakorlással tűrhetően el lehet sajátítani, szerintem megéri. Egyrészt jobb minőségű képeket fogsz csinálni, másrészt egy csomó időt spórolsz, mert egyszerűbb mindent a gépen megoldani, mint utána utómunkával.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#1073) pacorro válasza rolko (#1066) üzenetére


pacorro
aktív tag

Ez szinte csak a szervizen múlik. Illetve annak a hozzáállásán. Ha egyszerűbb a hiba, és/vagy Magyarországon javítják, akkor jó esetben egy-két hét. Ha bonyolultabb a hiba, és/vagy külföldre viszik javítani, akkor minimum egy hónap. Vagy több...

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#1074) biggamer válasza lesaux (#1070) üzenetére


biggamer
veterán

Pedig egyszer valahol olvastam róla, hogy kell csinálni, de akkor nem érdekelt.
Nem biztos, de mintha úgy emlékeznék, hogy ki kell másolni a képeket, aztán a commanderbe átírni nagyobb számra, és ezt visszamásolni a gépedre, és onnan folytatja.
De ez nem biztos az a baj. :O
Lehet, hogy 00001-el kellene kezdeni. :F

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1075) rolko válasza pacorro (#1073) üzenetére


rolko
őstag

köszi :R
nem húzta vissza a lencsevédőjét, szerintem ez nem olyan nagy hiba, remélem nem vitték külföldre javítani :Y

(#1076) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Hátööö, én szégyellem magam, hogy ilyenekre vetemedek, de egy nagyon kedves barátosném megkért, hogy ugyanmár valahogy próbáljak anyagot szerezni neki a 19. századi fényképézetről, technikai, társadalmi, akármilyen hasonló megvilágításból, meg vmi híres 19. századi fényképészről is kéne neki anyag...

Gondoltam nempara, google a barátom és wikipédián dobta is az anyagokat, amit büszkén be is linkeltem. Csak itt közölte, h 10-12 gépelt oldal kéne :Y

Szóval miután fellocsoltak gondoltam megkérdezem itt forumon, hátha van valakinek valamilyen anyaga erről, mert elég fontos lenne és megköszönnénk minden kis morzsát, komplett anyagot meg huhh, nagyon.

Mondjuk azóta újra besokkolt azzal, hogy holnapra kell neki :Y

(#1077) Szten Márs válasza Szten Márs (#1076) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nekiálltam angol oldalakat fordítani... végülis még messze van a reggel :O

(#1078) j.bravo válasza Szten Márs (#1076) üzenetére


j.bravo
addikt

Másfélszeres sorközzel (ilyen beadandókat a legtöbb helyen így mérik), nem túl kicsi (mondjuk 13-as) betűmérettel, fejléccel, lábléccel, nem túl keskeny margókkal a wikipedia-s anyagok nem teszik ki? (mondjuk fordítani akkor is kell...)

Whatever.

(#1079) Szten Márs válasza j.bravo (#1078) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Aligha, iszonyat kevés, de közben egy forumtársunk küldött egész tekintélyes anyagot, itt is köszönet érte :R

Amúgy a másfélszeres sorköz jó ötlet :D

(#1080) pitman válasza lesaux (#1070) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem nem, mivel a file nevében csak négy karaktert használ erre.
Valamilyen programmal kötegelten át kellene nevezni a képeket, szerintem ez a legegyszerűbb.

(#1081) csiga997 válasza lesaux (#1070) üzenetére


csiga997
őstag

(#1082) lesaux válasza csiga997 (#1081) üzenetére


lesaux
veterán

Köszi, végül is akkor ezt a RoboFoldert már hamarabb feltaláltam, mert nekem is dátum szerint nyílnak a folderek. :)

(#1083) lesaux válasza biggamer (#1074) üzenetére


lesaux
veterán

Így a számozást lehet beállítani, hogy honnan folytassa, de úgy látszik, tényleg az van, amit pitman mond, hogy 4 karakteren tárolja a fájlnév az infót. (Ami ugye azért érdekes, mert ha maga a gép tudja, hogy a 002-0001. sorszámú az a 20001. kép*, akkor igazán lehetne ezt a fájlnévben is érzékeltetni.)

* vagy valami ilyesmi

[Szerkesztve]

(#1084) pitman válasza lesaux (#1082) üzenetére


pitman
őstag

Ehhez valami szoftvert használsz vagy magad válogatod szét?

(#1085) Aaron14 válasza csiga997 (#1059) üzenetére


Aaron14
őstag

Na jó, inkább maradok a hosszas száradás és az esetleges ázás mellet, nem lakkozok én itt semmit... :D

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1086) lesaux válasza pitman (#1084) üzenetére


lesaux
veterán

Magam válogatom szét. De ne gondolj semmi ördöngösségre. Ha fotózok valamit, utána átmásolom memóriakártyáról pl. a 2007_01_08 nevű mappába. Ha több napra megyek kirándulni (ami qrva ritka), akkor kell megnézni, hogy melyik kép készült a következő napon.

(#1087) BEE


BEE
addikt

Meg tudná valaki mondani, hogy milyen gyártók használnak/használtak
a gépeiken '' K '' bajonettet ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1088) Smogus válasza BEE (#1087) üzenetére


Smogus
őstag

A pentax szinte biztos, bár még nem volt pentax gépem soha
De ami késik nem múlik :)

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1089) BEE válasza Smogus (#1088) üzenetére


BEE
addikt

Köszi, ez tiszta, viszont voltak régen olyanok mint Yashica, Chinon
stb, akiknek a nevét ma már alig hallani.
Igazából ezek érdekelnének, melyikek használtak K-t.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1090) pitman válasza lesaux (#1086) üzenetére


pitman
őstag

Köszi.

(#1091) pacorro válasza BEE (#1089) üzenetére


pacorro
aktív tag

A Chinon és a Ricoh biztosan használtak K bajonettet.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#1092) BEE válasza pacorro (#1091) üzenetére


BEE
addikt

Köszi !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1093) iko


iko
tag

Egy fényképezőgépnk melyik paraméteréből lehet következtetni a látószögére?

(#1094) Dtomi válasza iko (#1093) üzenetére


Dtomi
őstag

A kezdő és a vég mm ami általában ekv. van megadva. [link] kompaktnál pl 7.1-51 ez igazából 28-200 nak felel meg tehát 28 mm az elég nagylátó.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1095) Szten Márs válasza iko (#1093) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A gyújtótávolságából... minnél alacsonyabb annál nagyobb a látószög, 35 mm-es kisfilmes értékre vetített adatokat szoktak megadni. (Néha zoomtartomány néven szerepel adatlapokon)
Megelőztek... :B
Akkor még csak annyit, hogy digitális tükörreflexeseken az obin megadott értéket meg kell még szorozni egy crop értékkel, ami gépenként eltérő lehet, de 1,3 és 1,6 között szokott lenni...

[Szerkesztve]

(#1096) ISZOLE válasza BEE (#1087) üzenetére


ISZOLE
senior tag

KOBO (nekem is van egy, három obival)

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#1097) BEE válasza ISZOLE (#1096) üzenetére


BEE
addikt

Ha jól csalódok, akkor az a kínai Chinon.
Milyenek az optikái ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1098) iko


iko
tag

Aha, köszi. És ezt fokba hogyan lehet átválntani. (Régen tanultam fizikát :DDD )

Ja és ha az egyiken ilyen adatok vanna, akkor kb milyen látószögre képes?:
f=6,1-18,3mm 1:2.8 Ø37

[Szerkesztve]

(#1099) j.bravo válasza iko (#1098) üzenetére


j.bravo
addikt

Milyen gép ez pontosan? Ennek ismerete nélkül nem fog menni.

Whatever.

(#1100) iko válasza j.bravo (#1099) üzenetére


iko
tag

kompakt digtális fényképzőgép

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.