Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) BEE válasza quantal (#649) üzenetére


BEE
addikt

Sony R1 pedig CMOS.
De a zömre igaz.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#652) pitman válasza Jinxx (#640) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem az lehet mögötte, hogy így a legegyszerűbb a kiolvasás, egyébként valamilyen hasonló módon kellene megoldani, mint a ram-nál, hogy minden ''blokk'' címezhető legyen, de gondolom ez extra elektronikát igényelne a lapka hasznos felületén és valószínűleg gyorsabb sem lenne. Cserében a fényhasznosító felület jelnetősen csökkenne, jobban melegedne, több kivezetés kellene stb. De mivel nem értek hozzá, ez csak egy feltevés.

(#653) werttzui válasza BEE (#650) üzenetére


werttzui
őstag

az összes beállítás std- n volt .

PENTAX

(#654) quantal válasza werttzui (#653) üzenetére


quantal
tag

Egy polárszűrő is sokat segíthet az ilyen jellegű problémán.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#655) pitman válasza BEE (#642) üzenetére


pitman
őstag

Minden érzékelő ''MOS'' típusú tudtommal
CCD-NMOS (ezt nevezzük CCD-nek)
CCD-CMOS (ezt pedig CMOS-nak)

A gyártástechnológia a legfőbb különbség közöttük, illetve a Cmos érzékelőkből lehagynak bizonyos alkatrészeket, többek között az elektronikus zár funkciót sem tudják.
Mindkét érzékelőtípus használják mind dslr, mind kompakt gépekben.

(#656) pitman válasza BEE (#644) üzenetére


pitman
őstag

Így már világos. Nem minden gép működik így.

(#657) pitman válasza werttzui (#648) üzenetére


pitman
őstag

Esetleg ha a frontlencsére direktben süt a nap, az okozhat kontresztvesztést/becsillanást/fályolosságot. Egy napellenző ilyenkor nagy szolgálatot tehet.

(#658) werttzui válasza pitman (#657) üzenetére


werttzui
őstag

kössz :R van és ellentétesen voltam a nappal.

PENTAX

(#659) pitman válasza werttzui (#658) üzenetére


pitman
őstag

Ez érdekes.

(#660) werttzui válasza pitman (#659) üzenetére


werttzui
őstag

Az . Mondjuk inkább szürkés hatása van a képnek /nem kék nem zöld hanem szürke/

PENTAX

(#661) werttzui válasza werttzui (#660) üzenetére


werttzui
őstag

[link] Mondjuk ez nem a legjobb és legértelmesebb képem de erre gondoltam.

[Szerkesztve]

PENTAX

(#662) werttzui


werttzui
őstag

Találjanak már föl egy vektorgrafikus fényképezőgépet!

PENTAX

(#663) Jinxx válasza werttzui (#662) üzenetére


Jinxx
senior tag

Valami hasonlót már biztos csináltak. Csak nem a Canon, hanem a NASA. :DDD

(#664) quantal válasza werttzui (#661) üzenetére


quantal
tag

Szerintem itt a fehéregyensúly is el van tekerve rendesen, tiszta lila az egész

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#665) Dtomi válasza werttzui (#661) üzenetére


Dtomi
őstag

Ha jól látom akkor ez maximum fókuszon van! Ilyenkor főleg víz fölött de olykor ''szárazon'' is jól látszik a ''levegő'' (pára,por,légszennyezés,stb.) ekv 200mm fölött szokott előfordulni Ez nem a gép hibája, semmit nem tudsz ellene tenni PS- utómunka életlen maszk és megoldódik. Persze ezt kompaktal nem tudod annyira max ISO100on mivel nagyon zajosodik DSLR-el olyan ISO400 ig tökéletesen működik az utómunka képromlás nélkül. Erre figyelni kell.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#666) j.bravo válasza Gbi82 (#631) üzenetére


j.bravo
addikt

Van ez így :(

Nagyon jó gép az A1, csak pont mert olyan jó, ha elromlik (mint az enyém: meghalt a CCD, nincs mire kicserélni, a gépet se - mivel garis volt visszakaptam a pénzt), utána jóval nehezebben találsz olyat amit jólesne kézbe venni.
Ha mégis lecserélnéd rá a Fuji-t, próbálj garisat keresni (a Minolta nagyon korrektül vállalta hogy a gari lejárta után is kicseréli a döglött CCD-s gépeket, de miután elfogytak, nem tudom mi lenne ha a tiédben is meghalna és már nem lenne gari).

Whatever.

(#667) werttzui válasza Dtomi (#665) üzenetére


werttzui
őstag

kössz :R

PENTAX

(#668) emitter


emitter
őstag

Tudja valaki, hol lehet a neten digi-gép használati útmutatókat találni? Egy kodak CX-7300-ashoz kellene, de eddig semmit nem találtam.. ja magyar kéne :)
kösz!

(#669) Romeo23


Romeo23
tag

Sziasztok!

Pixel Shader 3.0-val kapcsolatban kérdeznék. Ha jól tudom akkor a FarCry olyan game, amely kihasználja ezt a vga tudást. Ha tehát olyan vga val játszom a FarCry-t, ami tudja a PS3.0-át, akkor autómatikusan ezzel fut a game, vagy ezt valahol engedélyezni esetleg bekapcsolni kell?

Project Torque nickem: PeArp80

(#670) werttzui válasza Romeo23 (#669) üzenetére


werttzui
őstag

Ez nem az a topic ahonnan választ vársz. :( De szerintem autómatikusan azzal fut .

PENTAX

(#671) BEE válasza werttzui (#661) üzenetére


BEE
addikt

Ahogy már írták, a telével összeszedheted a párát,
de akkor sem lilának kellene lennie.
Javíthatsz rajta enyhe rózsaszín szűrővel, de megszüntetni teljesen
nem fogja, a pára mértékétől és talán összetételétől függ.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#672) werttzui válasza BEE (#671) üzenetére


werttzui
őstag

kössz :R Próbálkozom.

PENTAX

(#673) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

A héten vettem egy Canon Powershot A530-as fényképezőgépet. Nyúzom is rendesen, bár még nagyon kezdő vagyok e téren. Épp ezzel kapcsolatos a kérdésem. Nem tud valaki egy olyan oldalt ahol pár hasznos tanáccsal tudnának szolgálni (esetleg képekkel illusztrálva) azzal kapcsolatban hogy különböző helyzetekben hogyan is érdemes képeket csinálni (nem csak az előre beállított gépmódok közül használni az egyiket, aztán a kép meg olyen lesz amilyen. Kaptam használatit a géphez, de abban nincsenek leírva ezek a dolgok. :)

Még valami...csináltam a 7végén pár éjszakai képet felváltva használva a gép Auto és Night Scene üzemmódjait, mindkettőnél be volt kapcsolva a vörösszem-effektus csökkentése. Mégis a képek zömén mindenkinek szépen vörösen csillog a szeme. :) A kérdésem az lenne, hogy ez hogyan küszöbölhető ki? Esetleg van valami beállítás ami felett átcsusszantam (vakubeállításra gondolok, vagy vmi más)?

[Szerkesztve]

Let the Zone take me if I am.

(#674) perempe válasza kutga (#673) üzenetére


perempe
addikt

Van pár jó könyv, amely elérhető. Understanding Exposure torrent formában is fenn van:
[link]
[link]

Ansel Adams könyveiek digitális változatát keresem.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#675) werttzui válasza perempe (#674) üzenetére


werttzui
őstag

Szerintem nem mindenki tud angolul néha Magyar oldalakat is mutathatnál :)

[Szerkesztve]

PENTAX

(#676) rlazol válasza kutga (#673) üzenetére


rlazol
addikt

a vörösszem effektus kiküszöbölésének alapja a szem-optika tengely ill. a szem-vaku tengely által bezárandó minél nagyobb szög. Ezt lehet támogatni a vaku villogtatásával meg segédfénnyel, de (különösen világos szemű egyéneknél) döntően igaz, h ha a vaku nincs elég magasan akkor nem elég.
Hogy mit tudsz csinálni vele?
hozd közelebb az alanyt
az alany nézzen vmi közeli erős fényforrásba, h beszűköljön a pupillája

de a legegyszerűbb szerintem ha nem törődsz vele, hanem PS-ben vagy egyéb progiban digitálisan kiveszed.

szintén angol, de a www.dpreview-n is nagyon jó magyarázatok vannak. AMúgy meg inkább javasolnék egy szimpatikus hagyományos könyvet.

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#677) fps8


fps8
senior tag

Üdvözlet mindenkinek!
Hatalmas kérdésem lenne.(legalább is nekem fontos)
Vettem egy Nikon coolpix l3-at és sajnálattal tapasztaltam hogy nincs rajta (lehet hogy van csak én nem látom) usb-s online webcam funkció. Van megoldás a vágyamra??? A kamera tud 640*480 as korlátlan hosszúságú (hely-től függő) 30Fps-es videót rögzíteni. Csak sajna nemtudom online összekapcsolni a géppel. Pedig amikor rádugom be kell kapcsolni hogy lássa, és az optika is kiljön. MIT CSINÁLJAK HOGY MŰKÖDJÖN??? :F :F :F

"War... war never changes"

(#678) rlazol válasza fps8 (#677) üzenetére


rlazol
addikt

vsz nincs megoldás. Erre akkor kellett voolna gondolnod, amikor megvetted a gépet. Egyetlen esélyed, h a NETen találsz vmi home-made progit, ami megoldja, egyes gépek alá mintha lenne, de ebbe se vagyok biztos.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#679) szaki1


szaki1
tag

Mondjuk venni szeretnék 1 D-slr gépet!

Hol kellene ezt megtennem:

itthon személyesen 1 ''x'' boltban vagy interneten?
vagy

külföldön, ha ott akkor Ausztria, Németország, Szlovénia, Szlovákia stb.?

Szempontok:

-átverés az eladó cég részéről

- ár
-minőség
-garancia
-stb?
:C :Y

(#680) sszever válasza szaki1 (#679) üzenetére


sszever
őstag

- a minőség az a gyártói minőség, ott nincs különbség
- ha biztosra akarsz menni a garanciával inkább itthon veszed, ezt biztosan elfogadják, a külföldit nem kötelesek, sok esetben nem is fogadják el
- ár..... no igen
- mindenhol átverhetnek ez nem csak magyar sajátosság


Ha viszont gyakran jársz külföldön, akkor nem gondolkoznék a helyedben. Olcsóbb, és le tudod adni szervízbe, ha szükséges.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#681) werttzui válasza szaki1 (#679) üzenetére


werttzui
őstag

Én személyesen vennék megnézném neten és megvenném a boltjába.Ott ki is lehet próbálni a külföldi gari nem mindig jó ebbe országba .Bár ha EU tagállam akkor jónak kell lennie.
Nézel neten hol a legolcsóbb és,hogy van-e boltja a cégnek és ott veszed meg. ;)

PENTAX

(#682) szaki1


szaki1
tag

Ja-ja, szóval külföldön!

:DD

(#683) Gbi82 válasza j.bravo (#666) üzenetére


Gbi82
tag

Igen olvastam én is az A1-esek szériahibájáról. Mindenesetre megvan a lencse, szép dolgokat lehet művelni vele,csak hiányzik a képstabi és a nagyobb zoom. Nem baj Jövőre úgyis eladom és megveszem barátom S5500-asát zoomolni,esetleg egy canon s1-est + nézek mellé egy dslr kit-et nagylátószög + tájkép szempontjából. A bridge kategória nagyon el lett cseszve sajnos, nem szívesen választanék közülük gépet. Bár lehet,hogy a Fuji 6500Fd kiköszörüli a csorbát,majd kiderül.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#684) csiga997 válasza szaki1 (#679) üzenetére


csiga997
őstag

külföldön, ha ott akkor Ausztria, Németország, Szlovénia, Szlovákia stb.?

Az európai áraknál nem lényegesen drágábbak a magyarországi árak. Legalábbis a normál bolti árat nézve max ±1-2% lehet a különbség (ha épp ákciós valahol az persze más kérdés.) Ennyiből nem jön ki az út az biztos.

Pl EOS 400D kit ausztriában 799€ (@277.26 HUF/EUR = 221,489), ugyanez tripontnál 220,800 [link].

(#685) j.bravo válasza Gbi82 (#683) üzenetére


j.bravo
addikt

Az A1-ben van képstabi, csak nincs olyna hangzatos neve hogy ''Mega OIS'', hanem szimplán, szerényen ''Anti-Shake''. A ccd-t mozgatja. Nekem jól működött.
Ja és van benne nagylátó (28mm)... a 200mm feletti rész ritkán hiányzott. Amikor s5500-ról váltottam, féltem hogy kevés lesz a 200mm, de csak 1-2 alkalommal hiányzott, míg a 28-37mm tartomány nagyon sokszor jól jött.

Az s5500 és az S1 IS egyébként szerintem már a bridge kategória alja. Dslr mellé végülis nem rossz választás, de én inkább egy valóban mindenhova hurcolászható ultrakompaktot vennék mellé (igaz nincs 10x-es zoom de arra ott a dslr és egy alap meg egy tele obi).
Az s6500 jó gépnek néz ki de semmivel se lesz jobb mint az A1, szerintem. Nagyon hiányzik róla (legalábbis nekem hiányozna) a külső vaku csatlakoztatásának lehetősége (ez az A1-en megvan, és nekem sokszor jött nagyon jól).

Ha már tudod, hogy később dslr-t akarsz venni, akkor szerintem ne cseréld le a mostani bridge-edet (merthogy az s602 is az, szerintem :D) egy alig valamivel jobbra, csak buksz rajta egy kis pénzt. Inkább tedd félre és majd amikor dslr-t veszel, költsd vakura vagy obira.
Szerintem. :D

Whatever.

(#686) Dtomi válasza csiga997 (#684) üzenetére


Dtomi
őstag

Már megint okoskodsz?? Osztod az észt :P ??? :F És mivan ha nem 400D-t akar venni?? Azt nem írta, hogy mit. egy nikon D50 nél 14e a különbség 277es deviza mellett egy nikon D200 esetén már 25e EOS 5D-nél 53e a különbség JA ÉS EOS 400D-t 648 Euróért már lehet venni Ausztriába akárhogyis nézem még ha kocsiba ül és kimegy is minimum 20ezret spórolt. De azért köszönjük a hozzászólásod!!! Nézz körül itt www.idealo.at[link]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#687) csiga997 válasza Dtomi (#686) üzenetére


csiga997
őstag

Őszintén: ki a fasz szólt most hozzád? Nem elég, hogy privátban basztatsz, köcsög?

:U :U :U :U :U :U :U :U

(#688) csiga997 válasza Dtomi (#686) üzenetére


csiga997
őstag

Próbálod fölényeskedéssel elkenni a komoly szövegértelmezési hiányosságaidat.
Először is: a Pl azt jelenti, hogy például. Nézd meg egy szótárban, nem magyarázom el.
Aztán: a 400D kit azt jelenti, hogy objektívvel együtt. 648-ért csak a vázat kapni. A legolcsóbb kit a linkelt siteon 708.9€ és rákattintva egy német site-ot dob ki. Rajta, autózz el oda 14000 Ft-ból, légy szives.
Akkor most ki okoskodik? :P :U

(#689) pitman válasza werttzui (#661) üzenetére


pitman
őstag

Itt esetleg egy uv szűrő tudott volna segíteni (színek), illetve lehet, hogy a légkör páratartalma látszik a képen.

(#690) pitman válasza werttzui (#662) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem nem lenne jó ötlet. Próbáltál már raszteres képet vektroizálni (fotóra gondolok). Irgalmatlan méretű lesz, az esetlegesen elérhető minőségjavulást (ha egyáltalán lesz) pedig csak a kép nagyításánál lehetne kihasználni.

(#691) pitman


pitman
őstag

A külföldrön vásárolt gépek, kiegészítők esetében szerintem akkor érdemes ilyesmiben gondolkozni, ha a hazai árnál jelentősen olcsóbban, biztos forrásból, rendes európai garanciával meg lehet kapni a terméket, mely garanciát a hazai szakszervízben érvényesíteni is lehet. Ha ez nem teljesül, egy esetleges hiba többe fog kerülni, mint amennyit az ember esetleg nyert az üzleten. A hiba alatt objektívek esetén az esetlefes félrefókuszálást is érdemes belekalkulálni a dologba.
Becsapósak tudnak lenni az árak amiatt, is, hogy külföldre szállítás esetén (ha nem személyes az átvétel), általában extra felárat is fizetni kell.
Ezeket célszerű jól megnézni, mielőtt valaki belevág a dologba.

(#692) rlazol válasza szaki1 (#679) üzenetére


rlazol
addikt

én külhonból, hozattam be a gépem Ebayen keresztül lassan három éve.
És lekopogom, de nagyon jól jártam... :)

minőség: elvileg ua, de a rossz nyelvek szerint az USA-ba induló szériákat szereli össze a ''jobb'' csapat, ott szigorúbb a minőségellenőrzés stb. - ez bizonyára csak pletyka, de ki tudja?

ár - USA, HongKong, Japán + Ebay és fogsz olyat találni, h megérje. Én mindenestül (ár+vám+szállítás+biztosítás+transzferdíj) 285ezret fizettem egy olyan csomagért, ami ithon akkor 430-ba biztos benne lett volna. A vakut januárban 43-ért hozattam be, itthon 60-t kellett volna érte fizetnem a legolcsóbb helyen. Persze a kollégák bizonyára tudnak ellenárakat felvonultatni, de a lényeg, h aki keres, talál. Hangsúly még1x: teljes ár=(alapár+vám)*adó + szállítás + biztosítás + pénztranszfer díj. Hogy ezek közül melyiket és hogy tudod megkerülni vagy csökkenteni és ez miért jó vagy nem jó, azt az e-bay topicban megtalálod.

átverés - az ebay-en ha okosan csinálod nem fognak átverni. Van itt is ebay-es topic, olvasgasd végig figyelmesen, tedd ugyanazt az ebay leírásával és FAQ-jával és csak okosan és higgadtan, akkor nem lehet baj.

garancia - rázós kérdés, erősen típustól függ. Pl. a Minolta 1 éves nemzetközi gariját csak az erre hivatott központi szakszervízben tudtam volna érvényesíteni (Bécs, München, Madrid, London... sajna ilyen Pesten nincs), más cégeknél (Fuji) kapsz egy termékszámot, amit neten regisztrálhatsz és azon keresztül bárhonnan intézheted. De mindenképp egyszerűbb és megbízhatóbb a kisker/nagyker gari itthon.

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#693) Dtomi válasza csiga997 (#687) üzenetére


Dtomi
őstag

Mit idegeskedsz??? Fogadd el, hogy te ennyit tudsz csak pofázni és pofázni... ja és káromkodni. Mindenki hallgasson csigára ő a mindenttudó főfotós!!! Köszönjük neked, hogy mindíg segítőkész módon féremagyarázol állandóan!! üdv: Dtomi :R Akár politikus is lehetnél.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#694) csiga997 válasza Dtomi (#693) üzenetére


csiga997
őstag

Csak pofázok és káromkodok, ennyit tudok csak. Senkinek sem segítek és mindent félremagyarázok. Lehetnék politikus.

Remélem most már örülsz és leszállsz végre rólam.

(#695) Dtomi válasza csiga997 (#694) üzenetére


Dtomi
őstag

Sry persze!!!! Egy rossz szavam nem lesz ezentúl!!! ;)

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#696) Gbi82 válasza j.bravo (#685) üzenetére


Gbi82
tag

Kösz a tanácsot. Még veszek egy Digital Optics 2x-es lencsét, remélem jó lesz az én gépemhez. Az 5500-ast baráti áron venném, nem buknék rajta,ha lecserélném. De valszeg megtartom a 602-est is. A pénz csak pénz,ez meg érték. Nagyon szép képet csinál, amúgy magánvélemény,de ha választani lehet inkább 3 Mp ,mint 10Mp :DDD erre értettem,hogy el lett cseszve a brige kategória de ezt már kitárgyalták pl az Fz50-es totyik-ban. Ha a 6500Fd elnyeri a tetszésem akkor nem veszek dslr-t, más opciót nem látok. Egyszerűen nincs olyan bridge gép ma a piacon amiért nyugodt szívvel adnék ki pénzt. :((
Végére egy kérdés Valaki használt már ilyen digital optics 2x tipusú előtétlencsét? Mondjuk s7000-hez, vagy akármi máshoz? Van vignettálás?

[Szerkesztve]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#697) j.bravo válasza Dtomi (#693) üzenetére


j.bravo
addikt

szerk.: inkább mégse pofázok bele.

Szerintem mindketten fórumozzatok ahogy eddig, csak ignoráljátok egymás hozzászólásait :)


[Szerkesztve]

Whatever.

(#698) pacorro válasza Dtomi (#693) üzenetére


pacorro
aktív tag

Csigából a hozzászólásai alapján kinézem, hogy ért a fotózáshoz (illetve annak a technikai részéhez).
Nem kell itt gyerekeskedni, tessék elfogadni, hogy más is tudhat valamit, nem csak te.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#699) Dtomi válasza pacorro (#698) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem is volt itt semmi probléma!! Ő tudja miről volt szó lsd 697 neki is leesett. sry a megtévesztésért :)) És bocsi Csiga ;) remélem nincs harag.

[Szerkesztve]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#700) csiga997 válasza Dtomi (#699) üzenetére


csiga997
őstag

Dehogy. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.