Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) whited válasza Az-X (#10650) üzenetére


whited
addikt

és a többi komponens milyen? :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#10652) G.Zs. válasza mandras81 (#10635) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Househoz me Raphez is normális rendszer kell. Az egy tévhit, hogy bármi megteszi.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#10653) mandras81 válasza G.Zs. (#10652) üzenetére


mandras81
senior tag

Szerintem meg felesleges.

Vagyis pontosítok. Igen, normális rendszerrel jobban szól, de a normális rendszernél bőven magasabb szinten van egy RSII + VOCE kombó, arról nem is beszélve, hogy az SRX-szel még talán ki sem tudja hozni a rendszerből azt, ami benne van.

[ Szerkesztve ]

(#10654) Az-X válasza whited (#10651) üzenetére


Az-X
őstag

A fej ugye a Pioneer DEX-P9R + DEQ-P9
Első szett: MB Quart QSF 216 Nano
Mélyek: 2db MB Quart RSH 252
Erősítők: 2db Dragster DA604
Az első szett kábelei Neotech KS1440
Az RCA-kat még nem tudom. Van itthon Neotech KHS201A, ezt fogom betenni elsőnek. De lehet feljebb is lépek majd, ha találok olyat ami megfizethető és lényegesen jobb.

:)

(#10655) Az-X válasza mandras81 (#10653) üzenetére


Az-X
őstag

Pontosítanék én is... nekem pl viszonylag normálisnak mondható rendszerem van mégsem szól rajt jól (de nem is hallgatok ilyet). Ehhez a zenei stílushoz is megvannak a megfelelő márkák, típusok. Természetesen ezekben is van minőségi skálázódás.

:)

(#10656) mandras81


mandras81
senior tag

Ha már úgyis irogatok ide:

van köztetek olyan, aki próbálta már az Alpine + Ipod kombinációt? Gondolok itt főleg a mechanika nélküli fejegységekre, például IDA-X303 és társai.

Mindenképpen Ipodról akarok zenét hallgatni a kocsiban, és most a két gyártó (Pio, Alpine) erre a célra alkalmas fejei között vacillálok.

(#10657) mandras81 válasza Az-X (#10655) üzenetére


mandras81
senior tag

Hát, pedig 'aszongyák' az okosok, hogy egy jó rendszeren minden jól szól...

(#10658) Az-X válasza mandras81 (#10657) üzenetére


Az-X
őstag

Szerintem ez teljes mértékben téves elképzelés. A kifejezetten akusztikus zenére készült rendszerek sosem fognak szépen szólni "csim-bum" zenével. Ez fordítva is igaz... betolsz a csomagtartóba egy dupla 30-as reflex ládát, szól mind állat.. tüc-tüc-tüc... Áztán beteszel egy nagybőgőt és bőgni kezdesz te is... merthogy az nem ahhoz való.

Jó nyilván egy jó rendszeren minden stílus megüt egy bizonyos szintet. De olyat, hogy megépítesz egy rendszert és azon minden jól szól... kétlem, hogy ilyen létezik. De szólj ha ismersz ilyet!

:)

(#10659) orbano válasza mandras81 (#10656) üzenetére


orbano
félisten

hát, a pio ipod adaptere rettenetesen szarul szól. száraz hideg műanyag hangja van az rsII saját futóművéhez képest

A vér nem válik VAZZE!™

(#10660) mandras81 válasza orbano (#10659) üzenetére


mandras81
senior tag

Komoly? Ha jól emlékszem s4tch-nek ilyen összeállítása van, de sehol nem olvastam, hogy panaszkodott volna a rossz hangzásról...

Egyébként, ilyesmi megfontolásból néztem a lentebb linkelt Alpine-t, mivel ezek az újabb modellek már a saját DAC-ot használják az Ipod-é helyett.

És állítólag Ipod-kompatibilisebbek is.

[ Szerkesztve ]

(#10661) Az-X válasza mandras81 (#10660) üzenetére


Az-X
őstag

Ha sikerül kinyerni valahogy az iPodból digitálisan a jelet akkor szerintem szólhat jól. Amíg arról szól a történet, hogy az iPod DA-ja átkonvertálja majd az adapter digitalizálja majd a fej DA ja megint átkonvertálja, addig sok jó nem sülhet ki belőle.

:)

(#10662) mandras81 válasza Az-X (#10661) üzenetére


mandras81
senior tag

Nyilván nem szól úgy, mintha mondjuk RSII-ről hallgatunk cd-t, de tényleg borzasztó lenne? Ez olyan hihetetlennek tűnik... Mármint, hogy készítenek egy ilyen (csúcsfejekhez is kapcsolható) adaptert, de csapnivaló minőséget produkál.

(#10663) fury71 válasza G.Zs. (#10628) üzenetére


fury71
aktív tag

Írtam privit

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#10664) Az-X válasza mandras81 (#10662) üzenetére


Az-X
őstag

Ez az adapter nem az RSII-höz készült. Egyszerűen csak szabványos a csatlakozója.

:)

(#10665) mandras81 válasza Az-X (#10664) üzenetére


mandras81
senior tag

"csúcsfejekhez is kapcsolható" - én is erről beszélek.

Ettől függetlenül ez még vérlázító, ha így van.

(#10666) Az-X válasza mandras81 (#10665) üzenetére


Az-X
őstag

Kérdezd meg az Apple-t, hogy miért nem engedi pendrive-ként használni az iPod-ot ;) No ez a vérlázító!!!

:)

(#10667) mandras81 válasza Az-X (#10666) üzenetére


mandras81
senior tag

Az még hagyján! De az még milyen vicces, hogy a számítógépen tárolt FLAC-et átkonvertáltam xrecode-dal ALAC-ba, majd Itunes-szal fellőttem az Ipodra. Örültem, mint majom a farkának egészen addig, amíg el nem kezdtem hallgatni a lejátszót, és ki nem derült, hogy minden második számot skip-pel (ősi magyar szó). De nem ám ugyanazokat a számokat! Szépen véletlenszerűen, mikor mit volt kedve!

Szerencsére a neten találtam egy megoldást (legalábbis nekem megoldás volt). Az én drága Ipod-om nem szereti a más progi által konvertált zenéket, csakis az Itunes-t!

Tehát, a megoldás FLAC konvertál xrecode-dal ALAC, hogy Itunes lássa (lehetett volna WAV-ba is, de mindegy) => ALAC konvertál Itunes-szal ALAC, és így már semmi problémája nem volt. Aranyos, mi?! :))

(#10668) orbano válasza mandras81 (#10660) üzenetére


orbano
félisten

az ő kocsijában hallgattam. megkértem hogy hasonlítsunk össze egy olyan számot ami ép nála van CDn és ipodon is. ő is hallotta a különbséget, majd ha erre jár beszámol :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#10669) mandras81 válasza orbano (#10668) üzenetére


mandras81
senior tag

Még egy indok az Alpine mellett. :-)

(#10670) Az-X válasza mandras81 (#10669) üzenetére


Az-X
őstag

Gondolod az Alpine-nak engedélyezték a file rendszer szintű hozzáférést Apple-ék? Nem tartom valószínűnek. Persze ki tudja. :))

Nekem rengeteg gondom volt az iPodommal (iPhone-ommal) ilyen téren. Jelenleg mailben küldöm el magamnak a zenéimet :DDD Úgy legalább nem nyivákol :)

:)

(#10671) orbano válasza Az-X (#10670) üzenetére


orbano
félisten

nem az a lényeg, lehet attól még jobb a hangja mint a pio egység.

A vér nem válik VAZZE!™

(#10672) mandras81 válasza Az-X (#10670) üzenetére


mandras81
senior tag

Idézet innen:

"Az iPod D/A átalakítójának használata helyett a digitális médiavevő digitális jeleket fogad az iPod-tól, majd azokat saját 24-bites DAC egységével alakítja analóg jelekké, így sokkal jobb jelminőséget érve el. "

Kérdés, hogy ennek a modellnek milyen minőségű a DAC-ja. Feltételezem, hogy az Ipod-nál biztos jobban teljesít. :)

(#10673) Az-X válasza mandras81 (#10672) üzenetére


Az-X
őstag

Bármi előfordulhat... ki kell próbálni ;) Amúgy nem feltétlenül szar az iPod-ok DAC-ja.

:)

(#10674) orbano válasza Az-X (#10673) üzenetére


orbano
félisten

de nem is olyan húdejó...

A vér nem válik VAZZE!™

(#10675) conan77 válasza Zyrius (#10643) üzenetére


conan77
tag

Szia!

Nekem BT50U van de tökéletesen meg vagyok vele elégedve :)
Nem tudom miben különbözik a BT60U és a BT61U ?? te rájöttél már vagy csak
a kiadás dátumában? :) néztem de nem látok különbséget.
A kijelző napos időben tükröződhet nem lehet látni (olvastam régebbi írásokat a BT60U-ról)

van benne időkorr. és 4V RCA-k.
Valaki írta hogy a rádióvétele gyenge a Kenwood-nak de ez nem igaz enyémen bejön még a cseh karattyolás is ( Soproni vagyok)
:)

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#10676) Zyrius válasza conan77 (#10675) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Az 50 és 61 között elsőre a következő különbségeket látom.

Sima előlapi CD nyílás / előlap mögötti nyílás (billenős, én ilyet szeretnék, soha nem fogok lemezt használni ne legyen ott az a nyílás :) )
USB bemenet az előlapon / USB bemenet hátul (majd kesztyűtartóba vezetem a korábbi fejegységem is ilyen volt és esztétikailag jobb szerintem ha nem villog egy batár pen drive a műszerfal közepén :P )
kijelző 2 soros / kijelző 5 soros

Hát igazából ennyit vettem észre, amúgy ez a típus is jónak tűnik (eddig nem is láttam ezt :) ), és 15-el olcsóbb a 61 mondjuk jobban beleillik a műszerfalba és tudom, hogy talán ez kell, hogy az utolsó szempont legyen de nálam sajnos a fejegységek egy meghatározó része kiesik a külalak miatt. Sajnos a mostani autók belseje úgy néz ki, mint egy játék űrhajó ...és ha jól látom ehhez tervezik a fejeseket is. Persze a full high end kategóriában tolják azt a minimal stílust amit kedvelek, de hát 100+ pénzt nem szeretnék kiadni rá :)

[ Szerkesztve ]

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#10677) conan77 válasza Zyrius (#10676) üzenetére


conan77
tag

duplán ment :)) bocsi

[ Szerkesztve ]

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#10678) conan77 válasza Zyrius (#10676) üzenetére


conan77
tag

Nem az 50-es és 61-es összehasonlítását mondtam! :)

a BT60U és a BT61U közöttit :) elnézted. persze tudom az 50-es és 60-as különbségét.
Én is majdnem 60-ast vettem, de nem jön be nekem az egygombos előlap :D

Pendrive nem villog ha olyat veszel :) van led nélküli minipendrive nekem pl 8 Gb-os.
ami elég kicsike nem batár :R

[ Szerkesztve ]

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#10679) simii16


simii16
aktív tag

Ki lehet úgy küszöbölni az indításnál való újraindítást, ha a sárga folyamatos tápkábelt áthidalom a piros "switched" tápkábellel?

(#10680) Flashback


Flashback
addikt

Fejegyseg kellene, optikai meghajto egyalltalan nem muszaj. Mp3, USB, esetleg sd kartya, ha lehet bluetooth de leginkabb szep tiszta hang.
Ajanlatok max 40K/ig?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#10681) M3nyus válasza mandras81 (#10656) üzenetére


M3nyus
aktív tag

én most adtam el a ida-305 ömet, iphonnal használtam nekem tetszett a hangja, baromi gyorsan beolvasta a zenéket, gyorsan lehetett keresni is, szóval elég használható volt erre a célra(mondjuk erre is készült :)) )

Én vagyok M3nyus!

(#10682) mandras81 válasza M3nyus (#10681) üzenetére


mandras81
senior tag

Köszi a jó híreket! :)

(#10683) mandras81


mandras81
senior tag

Még mindig Ipod. Kenwood KDC-5051U-val van valakinek tapasztalata?

Főleg az érdekelne, hogy tényleg teljeskörű az Ipod támogatása, és mindent lehet vezérelni a fejről?

(#10684) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Régebben valaki említette hogy magas sugárzó védelme érdekébe elegendő bekötni elé egy diódát ha jól emlékszem. Tudtok erről valamit?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#10685) k-feri65 válasza FuckeR19 (#10684) üzenetére


k-feri65
senior tag

Kondenzátor....kondi...

értem én de le sz@..m

(#10686) FuckeR19 válasza k-feri65 (#10685) üzenetére


FuckeR19
senior tag

és milyet?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#10687) k-feri65 válasza FuckeR19 (#10686) üzenetére


k-feri65
senior tag

Milyen magas?hol akarod vágni?(kb hány hz) milyen meredeken 6dB-12dB?

a sárga guriga az

értem én de le sz@..m

(#10688) tukko1 válasza orbano (#10639) üzenetére


tukko1
aktív tag

A hangszeres zenét jobban szeretem, de ha nem muszáj ne korlátozódjunk teljesen csak erre!
Mondjuk a 4 csatornás erősítőre és az első szett 35-öt szánok!
Ajtó szigetelésnek gondolom fix ára van ezen nemigen lehet spórolni (15-20K)!

(#10689) orbano válasza tukko1 (#10688) üzenetére


orbano
félisten

Ha pesti vagy, pénteken meg tudsz hallgatni egy element szettet. Én a sajátomat használtan garival valami 17-ért adtam el emlékeim szerint, de újonnan is ilyen 22k körül megy jó helyről szerezve.
Ekkor marad 18k erősítőre. Hát nem tudom mi fér abba bele 4 csatornásból, nincs tippem.
Mennyi a max felső határ az egészre fejjel szigeteléssel mindennel?

A vér nem válik VAZZE!™

(#10690) tukko1 válasza orbano (#10689) üzenetére


tukko1
aktív tag

max. 120K

(#10691) cicmanyek válasza k-feri65 (#10687) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Holnap jössz ki?

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#10692) k-feri65 válasza cicmanyek (#10691) üzenetére


k-feri65
senior tag

Hali!
Nem tudom mert melo van 1000 el, szerintem csak Szentenrére tudok menni, legközelebb.:(

értem én de le sz@..m

(#10693) orbano válasza tukko1 (#10690) üzenetére


orbano
félisten

ha okosan és türelmesen költekezel, akkor ebből egész értelmes rendszert lehet összehozni. de akkor fejet is használtan nézz, valamit aminek megvan a 2 RCAja, a neked fontos képességek és még jó hangja is van no meg 30k alatt megúszod... többiek majd segítenek, én ehhez annyira nem értek (annak idején én hasonló büdzsével egy alpine 9847-et vettem, egy udim jr. 4.300-as erősítőt, element szettet, és egy jr. 1004-es zárt ládát)

A vér nem válik VAZZE!™

(#10694) cicmanyek válasza k-feri65 (#10692) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

És mi lesz a morel helyett??csak mert láttam árulod...

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#10695) k-feri65 válasza cicmanyek (#10694) üzenetére


k-feri65
senior tag

Hááát nem nagyon kapkodnak érte, lehet, hogy megmarad.

[ Szerkesztve ]

értem én de le sz@..m

(#10696) k-feri65 válasza k-feri65 (#10695) üzenetére


k-feri65
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

értem én de le sz@..m

(#10697) footy válasza mandras81 (#10683) üzenetére


footy
addikt

Sokat vacilláltam én is a fejegységen 1 jópárat meg is néztem, de a legjobb ipod vezérlése az Alpine-nak van. Ami miatt nekem bejött, hogy ha keresel dalok vagy előadók között, akkor a számok nyomogatásával kb 20% ugrik a dalok/előadók között. (pl: 1-es A betűsek, 2-es D betűsek, stb.) A kenwood újabb modelljeinél 3 karakteres keresés van, ezzel talán még lassabban lehet megtalálni a keresett dalt mintha csak simán pörgetnéd a gombot. Amire még oda kellene figyelni, hogy a régebbi fejegységek nem nagyon kezelik az új ipod(phone)okat. Ha csak zenélésre kell és még nincs ipodod akkor ipod 5-5,5G-t vegyél, ezt majdnem minden fej kezeli. Wolfson DAC van ami tényleg kiemelkedő, viszont winchester van benne, ami érzékenyebb mint a flash alapú tárolók.

Ui. Nézz szét youtube-on majdnem minden fejről találsz bemutató videót vagy élménybeszámolót.

(#10698) mandras81 válasza footy (#10697) üzenetére


mandras81
senior tag

Szia,

ha összejönnek a dolgok, lehet hogy beszerzek egy Kenwood KDC-6047U-t.

Ezzel a fejjel nincs véletlenül tapasztalatod? Azt sehonnan nem tudtam levadászni, hogy az Ipod D/A átalakítóját, vagy a sajatját használja-e Ipod csatlakoztatásakor...

(#10699) orbano


orbano
félisten

én ezen elgondolkodnék az akárki helyében :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#10700) s4tch válasza mandras81 (#10660) üzenetére


s4tch
veterán

Mert addig nem hallgattam meg a mostani erősítővel. Orbano jót szólt: tényleg lényegesen szebb hangja van a CD-nek, mint az iPodnak. Ugyanaz a dal, flacből kiírva, ill. losslessben az iPodon: dinamika, felbontás, sávszélesség mind a CD mellett szól. Annyit azért hadd tegyek hozzá, hogy nem az adapter a hibás, hanem az iPod D/A konvertere, szóval tökmindegy, melyik márkát veszed, ha analóg a csatlakozás. Digitális csatlakozás esetén a fej D/A konvertere dolgozik - ezt tartsd szem előtt.

Egyébként nem gondolom, hogy az iPod használhatatlan. Sőt, nagyon is használható, egészen addig, amíg a rendszeredben nem az lesz a leggyengébb láncszem. Nálam az előző erősítővel (Jr4.300) minimális különbség volt iPod és CD között; a mostani (HXA45) annyival többet tud, hogy megmutatja elsősorban a dinamikai hiányosságait. Egy alap láncban simán elvan, sőt, a kényelme mindent visz. De az iPod gyári állapotában sosem volt, sosem lesz egy audiofil eszköz, ezt tudomásul kell venni.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.