Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) orbano válasza tukko1 (#10599) üzenetére


orbano
félisten

Milyen zenét akarsz hallgatni rajta elsősorban? Érdemes ehhez igazítani a választott komponenseket. 25 ezres kategóriában én udimension element szettet vennék.
fejről való hajtáshoz nem igazán szükséges átkábelezni az autót, a fejegység 8 wattja egy cérnán is átmegy a hangszórókhoz. De inkább vegyél erősítőt, ha már rászánod magad. Ha lehet, akkor az anyósülés alá, hogy minél rövidebb RCA kelljen. Mivel gondolom korlátozott a büdzsé, valami jó 4 csatisat vegyél: kevesebb kábel és bizti kell, valamint az erősítő is olcsóbb így.
Az ajtó szigetelésével és a hangszórók korrekt beépítésével számoltál? A mélyládákkal meg csak óvatosan, azt hagyd a legvégére és próbálgass. Egyébként ez a 30cm, 2-300watt honnan jött? Miért pont ilyet akarsz? (nem mint ha mondjuk egy 30-as element szub rossz választás lenne)

A vér nem válik VAZZE!™

(#10602) rooland


rooland
senior tag

Srácok, hangszórókábelre (erősítő - első szett között) van tippetek jó ár/minőségben hol-milyet kéne beszerezni?
:R

[ Szerkesztve ]

(#10603) k-feri65 válasza rooland (#10602) üzenetére


k-feri65
senior tag

Véleményem....rendszerfüggő a kábel.

értem én de le sz@..m

(#10604) Peti66 válasza simii16 (#10588) üzenetére


Peti66
senior tag

Szia! Illumination-t nézted már? :U Beállítása :K
Amúgy,ha jól láttom 3 színű,mert 3db 10k van előtte,de ez kizárt, hogy 1x-re szálljon el :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10605) Kleroo


Kleroo
veterán

sziasztok!
Egy ALPINE MRV F300 típusú erősítőt készülök venni az alábbi rendszerbe:
Alpine CDA9884R
AS MX165
(Alpine sbe 12 kit)

Szerintem elég ez a teljesítmény a szetthez.
Mind a 4 csatorna fel lenne használva. mélyközép-csipogó-mélyközép-csipogó.

Van valakinek PRO/KONTRA tapasztalata az erősítővel kapcsolatban?
A kolléga 19ért árulja.(használt,szép állapot)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#10606) Peti66 válasza whited (#10586) üzenetére


Peti66
senior tag

Ja, leeesett. :B Neked, ha jól tudom 1/2 din-es fém belső keret kéne+előlap keret (műanyag)
Miért nem belezed ki a régit :F ,a tok megmaradna,rá 1 utángyátott takaró
A lényeg, maradjon vagy 170 akárhány mm amibe a fej csúsztató kerete belemegy ill.rögzül ;)
Központi kijelző mit jelez majd(KÁN BUS) :U

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10607) G.Zs. válasza Kleroo (#10605) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Jó lesz az. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#10608) Peti66 válasza Peti66 (#10606) üzenetére


Peti66
senior tag

whited: Band pass ládákhoz meredek szűrő kell ám :K A frekvencia menete úgy néz ki, mint a 2 púpú teve :DDD A 2.-ik beleszól az első szettbe úgy 160-200Hz-ig :K

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10609) Kleroo válasza Kleroo (#10605) üzenetére


Kleroo
veterán

Esetleg steg 45.4 hogy áll az alpinehoz képest? :)
Zenei ízlésem mindenes. Mozarttól az Acdc-n át a progressive houseig minden :)

G.ZS :R

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#10610) simii16 válasza Peti66 (#10604) üzenetére


simii16
aktív tag

Hogy micsodát néztem-e? Az meg mi fán terem? :B

(#10611) Peti66 válasza Kleroo (#10609) üzenetére


Peti66
senior tag

Ami a Steg hátrányára írható az,hogy fél hangerő felett elveszti a fonalat a zenében ;)
De ez szett függő :K
Az Alpine nagy hangerőn is összefogottabb,nyíltabb hanggal bír :K
25-ös szub-bal nem árulnak szettbe,mert az gyorsabb(sokkal) :U

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10612) Zyrius


Zyrius
aktív tag

Sziasztok!

Most vettem "új" autót és szeretnék bele zenét pakolni.
Egy 2000-es kiadású A4 avantról van szó.

A korábbi autóból kivettem az erősítőt http://www.bluespot.co.uk/car-audio.aspx/tha1400-amplifier és a mélyládát http://alkupiac.hu/termekek/16532_blaupunkt-vb-300-garis.
Ehhez tartozott még egy velocity 13centis hangszóró + csipogó + hangváltó és egy szintén blaupunkt fejegység. A hangszórókat a kocsiban hagytam a fejegységet meg eladtam.

Szóval szeretnék venni egy fejegységet, fontos, hogy fekete legyen piros legyen a led világítás vagy be lehessen állítani pirosra, legyen usb mp3 funkciója és matrix kijelzője (asszem igy hivják) szóval ne nyolcasokból meg benne egy X-ből rakja ki a szám címeket, hanem rendesen ahogy kell :). Mp4 navigáció CD stb nem lényeg. A gyári zene ami most a kocsiban van ha minden igaz 4 13 centis hangszóróból és 4 csipogóból áll amik az ajtóba vannak építve, illetve van egy gyári mélynyomó hátul. Összességében nem szól annyira szarul, de a fenti korábbi cucchoz képest összehasonlíthatatlanul gyenge.

Szóval kellene egy fejegység és hangszóró készlet, fontos, hogy méretre azonos legyen a gyárival az ár igazából mindegy a minőség a lényeg illetve kábelek, de azokból láttam már itt 1-2 tippet az elmúlt 300 hozzászólásban, amit végig olvastam :)
Azon gondolkozom még, hogy érdemes e hátra az ajtóba is berakni hangszórókat, vagy elég csak előre berakni egy minőségi set-et.

Van olyan adatbázis, ahol a gyári hangszorók méretét meg lehetne nézni? Vagy inkább keressek az autóhoz egy leírást és bogarásszam ki belőle?

Előre is köszi a válaszokat! :)

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#10613) Peti66 válasza simii16 (#10610) üzenetére


Peti66
senior tag

Háttér világítás(3 színű) :) (kijelző/gombsor)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10614) simii16 válasza Peti66 (#10613) üzenetére


simii16
aktív tag

Simán a menüben már sokszor néztem, ott nincs semmi elállítva, ez biztos. Hol keressem az ilyesfajta beállításokat?

Illetve néztem még a Colour scan menüben is, ahol végigjátssza a színvariációkat, de így is semmi. Még csak fel sem villant. :(

[ Szerkesztve ]

(#10615) Peti66 válasza Bull Boss (#10590) üzenetére


Peti66
senior tag

A Boston márkánál nézelődj, ezek kis méretben is úgy szólnak,hogy ihaj-- tyuhaj
Kevés 10-es tud lemenni 60 Hz-ig--Na ezek, lemennek, majdnem a pincébe is :K
Ennél jobb 10-esek aligha léteznek :K :K :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10616) Peti66 válasza simii16 (#10614) üzenetére


Peti66
senior tag

Próbáld resetelni,vedd le az akku sarukat min. 5 percre. Utána vissza :K Ha ez sem segít,hát akkor már én sem tudom :B

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10617) Peti66 válasza Zyrius (#10612) üzenetére


Peti66
senior tag

Hang minőség gondolom számít :R Be is neveznél, mert aszerint is lehet ajánlást ősszeállítani. :) Vagy csak saját priváte célra :U
Hátsó ajtó beépítést nem nagyon javasoljuk,mert abból az esetek 99%-ban 1 nagy zagyvaság lesz :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10618) orbano válasza Zyrius (#10612) üzenetére


orbano
félisten

kérdezz meg valakit aki látott/szerelt már ilyen autót, és kérdzed meg mi fér bele. lehet ugyan 13-as a gyári hely, de előfordul, hogy simán belefér egy 16os hangszóró a gyári kinézet megbontása nélkül (pl. Az-X Volvójában elég sok hely van a gyári rács alatt)
és ahogy előttem is mondták: igen, elég csak előre egy tisztességes szett.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#10619) simii16 válasza Peti66 (#10616) üzenetére


simii16
aktív tag

Le volt véve kb. egy órára, de úgy emlékszem volt már egy estére is, mégsem felejtette el a beállításokat. Manual-ban nem találtam útmutatót resetre...
Valami tipp?

Most azért kivettem a kocsiból, pihentetem pár napot hátha..

Ja, és köszönöm szépen az eddigi segítséget is! :R

[ Szerkesztve ]

(#10620) Peti66


Peti66
senior tag

Zyrius-nak: Persze, hogy belefér(szétvágás nélkül) a 16.5cm-es középmély. Még hátra is van 16.5-es, utána néztem :K .Ez a műanyag xar az átalakítója- Autoleads SAK-1107 és 13 font az ára :Y

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10621) whited


whited
addikt

sziasztok
erről vélemény?
ovált nem szeretnék, csak előre hangszorót
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#10622) G.Zs. válasza whited (#10621) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Kapott egy EISA díjat. Szar nem lehet. ;)

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#10623) whited válasza G.Zs. (#10622) üzenetére


whited
addikt

ezt hajtanám meg 1 audison srx4-el a rádió meg 1 pio p88rsII lenne a láda meg még lutri de már van elképzelésem
(95Ah-s akksi elég neki? peugeot 406 2.0hdi)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#10624) G.Zs. válasza whited (#10623) üzenetére


G.Zs.
senior tag

SRX felejtős. Ennek a szettnek VRX kellene. :D
Nézz más márkából szerintem olcsóbbat. Majd itt ajánlani fognak néhányat. 95 Ah mindennek elég. Én új erősítőt nem vennék, inkább használtat valamelyik bevált régi szériából.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#10625) whited válasza G.Zs. (#10624) üzenetére


whited
addikt

de az srx4-et megkaptam 40k-ért vatta újonnan :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#10626) G.Zs. válasza whited (#10625) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Újonnan 40k-ért nem lehet normális 4 csatis erősítőt venni sajna. :(

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#10627) whited válasza G.Zs. (#10626) üzenetére


whited
addikt

nah igen de ez anno 110ről volt leértékelve 50-re :)
én meg 40ért megkaptam ismerőstöl :P

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#10628) G.Zs. válasza whited (#10627) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az SRX nem igazán jó szériája az Audison-nak, bármennyibe is kerül. Nézz körül a használt piacon. 35-ért adok neked STEG 75.4-et, ha érdekel, de még rengeteg jobb vétel van annál az SRX-nél.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#10629) whited válasza G.Zs. (#10628) üzenetére


whited
addikt

egyenlőre jó lesz ez mert így számoltam ki az árat de ha nem válik be túladok rajta viszont ismerem kaposvári egyik hifis szakit és ő azt mondta nagyon jó az srx

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#10630) G.Zs. válasza whited (#10629) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ok. Igazából baj nem lesz vele, de az a szett valószínűleg megérdemelne egy komolyabb erősítőt.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#10631) whited válasza G.Zs. (#10630) üzenetére


whited
addikt

nem lehet azonnal mindent meglátom ezzel hogy szól de nem aggódom, amúgy a fej jó lesz szerinted is? :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#10632) G.Zs. válasza whited (#10631) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Én inkább az Alpine fele húzok, de amúgy jó hangú fej az a pajonír.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#10633) whited válasza G.Zs. (#10632) üzenetére


whited
addikt

ahogy hallottam megszorongatja az elpájnt meg ahogy olvasom felsőbb kat-ba itt 2 alpine meg ezt a pio-t szoktátok ajánlani :K

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#10634) whited


whited
addikt

ja amúgy főleg house meg rap zene menne a szetten, ez passzol az elképzelésembe?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#10635) mandras81 válasza whited (#10634) üzenetére


mandras81
senior tag

Most nem bántásból, de house-hoz meg rap-hez minek raksz össze ilyen rendszert?

(#10636) whited válasza mandras81 (#10635) üzenetére


whited
addikt

akkor ilyen rendszeren mit kell hallgatni? :)
Mást is szoktam csak azt ritkábban :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#10637) tukko1 válasza orbano (#10601) üzenetére


tukko1
aktív tag

Hát az udimension element szett az majdnem a 30ezret surolja! Akkor maradjon a Hertz?
Hát az ülés alatt nem sok hely van az erősítőnek, úgy hogy szerintem csak a csomagtartóban lesz hely neki! A rövidebb kábel miért jobb, olcsóbb vagy kevesebb a jelveszteség?
Erősítőt használtan akarok venni! Mi alapján válasszak? Egy csatorna teljesítménye kisebb legyen, mint a választott hangszóró folyamatos terhelhetősége? Pl.: ez már sok lenne egy DSK 165.1 szetthez? Mitől függ az hogy milyen vastag tápkábel kelll az erősítőnek?
A hangszórók korrekt beépítésénél mire gondolsz? Pl.: hogy műanyag hangszóró-kiemelő helyett használjak mdf karikát?
Azt 30cm 300 watt-ot csak viszonyítás képen írtam, szóval nem 2x500 wattot akarok!

(#10638) mandras81 válasza whited (#10636) üzenetére


mandras81
senior tag

Értem én, csak ha mondjuk ez a két stílus a fő profil, én biztos nem invesztálnék bele ennyi pénzt, mert sokkal olcsóbban is meg lehet úszni. Ha viszont nem számítanak az anyagiak, akkor hajrá, aztán csapjál hozzá egy VRX-et.

Hogy is mondják? Egy rendszer csak annyira jó, amennyire a leggyengébb komponense. Vagy valami hasonló. Nálad valószínűleg az erősítő lesz, ha így marad. Viszont, a house és rap zenéket így is simán ki tudja szolgálni, bár akkor felmerül a kérdés, hogy minek kell ilyen szett, meg ilyen fej? Alsóbb kategóriásak is bőven elegendőek a célnak...

[ Szerkesztve ]

(#10639) orbano válasza tukko1 (#10637) üzenetére


orbano
félisten

ok, de a wattok önmagukban semmit nem jelentenek. lehet egy 25-ös láda egy 150 wattos erősítővel is elég lesz, nem tudhatod.
erősítőválasztásnál se a wattokat figyeld, semmit nem tudsz meg belőle. inkább azt mondd meg a nézegetések előtt, hogy milyen zenét szeretnél leginkább hallgatni, minek a minőségére vagy a legérzékenyebb/fogékonyabb? Illetve mi a keretösszeg, ami még fájdalomküszöbön belül van. Amíg ezeket nem tisztázod, teljesen fölösleges erősítőt, vagy bármi mást nézegetned.
egyébként az erősítőnek nem kell túl sok hely, kb pont egy ülés alattnyi :) kevesebb kábel = kevesebb zaj, kevesebb pénz (rca, hangszóró és táp), kevesebb macera.
Ajtó: igen, aműanyag helyetti fa, tisztességes illesztéssel (alaposan a lemezhez csavarozva, szigetelve, ez a minimum), illetve a lehetőségekhez képest az ajtó minél jobban való szigetelése, a szerelőnyílások lezárása.
Persze ez is pénz, ezért is lenne fontos tudni mi a keret, különben valahol tuti pénzkidobás lesz a vége.
A tápkábel vastagsága az erősítő által felvehető maximális teljesítménynek a függvénye. huszas kábelt szokás azt hiszem, de ezt majd az okosok...

A vér nem válik VAZZE!™

(#10640) Az-X


Az-X
őstag

Urak lehet sokan követ fognak majd.... :DDD De vettem egy DEX-P9R-t.
Viszont a jó hír... van egy eladó P88RSII nagyon szép állapotban minden cuccával 65-ért :)

:)

(#10641) migabi24 válasza Az-X (#10640) üzenetére


migabi24
nagyúr

Az nem gyönge fej :Y

(#10642) migabi24 válasza tukko1 (#10637) üzenetére


migabi24
nagyúr

Írtam neked Pü-t olvasd el ;)

(#10643) Zyrius válasza Peti66 (#10620) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Köszi a válaszokat mindenkinek! :R

Közben azt hiszem megtaláltam a megfelelő fejegységet, ami viszonylag megfizethető áron van : http://www.arukereso.hu/fejegyseg-c3617/kenwood/kdc-bt61u-p46462334/
illetve behatároltam egy 30-ezres keretet az első hangszóró szettre.

Légyszi véleményezzétek a fejest illetve ajánljatok valami hangszóró szettet előre 30k huf-ig, ami bele illik a rendszerbe.

köszi!! :))

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#10644) whited válasza Az-X (#10640) üzenetére


whited
addikt

mi az a szutyok? :DD
inkább maradtál volna az RSII-nél mint én :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#10645) Az-X válasza whited (#10644) üzenetére


Az-X
őstag

Őőőőő... igazad lehet, de még nem adtam el az RSII-t. :DDD
Amúgy az RSII sokkal jobban tetszik kinézetre. Sajna fekete P9R-t szinte esélytelen szerezni. Pedig az lett volna az igazi :))

:)

(#10646) whited válasza Az-X (#10645) üzenetére


whited
addikt

de mennyivel jobb amit vettél mint az rsii? :)
értem én de akkor is közel 270k :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#10647) Az-X válasza whited (#10646) üzenetére


Az-X
őstag

Jahh.. ha az új árát nézzük :P De akkor az RSII is 180.
Mondjuk a P9R-hez még kellett ugye a DEQ P9 is mert anélkül ló***-t sem ér :)
De a kettőért együtt is jóval kevesebbet adtam 270-nél :DDD

:)

(#10648) rooland


rooland
senior tag

Az igaz, hogy az Alpine CDA-9884-ben nincs LPF csak HPF? Hát hogy lehet ilyen hülyeséggel elcseszni egy fejet. :F :W
Jó tudom, ott van az erősítőn is az állítási lehetőség, de akkor is... (pl a Stegen szopó a szűrőmodulokkal szórakázni potméter helyett...)

(#10649) whited válasza Az-X (#10647) üzenetére


whited
addikt

na jó de akkor is mivel tud többet? ezt most kiváncsiságból kérdezem csak

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#10650) Az-X válasza whited (#10649) üzenetére


Az-X
őstag

Tulajdonképpen kategória lépés van a kettő között. De az a helyzet, hogy még nincs beszerelve a kocsiba, tehát nem mondanék sem a P9-ről sem az RSII-ről így konkrét ítéletet :)

Gyakorlatilag egy nagyon gyermeteg számolgatás eredménye lett a fej csere. Le kellett volna cserélnem az RCA kábeleket a kocsiban. Ami az esetemben 6x6m valamiféle komolyabb kábel illetve ahhoz való RCA csatlakozók. Ha ehhez hozzászámolom az RSII árát, már egy olyan összeg jön ki amihez nem kellett sokat hozzátenni a P9-hez. Lehet egy picit zavaros... A lényeg, hogy ha a DEQ-P9-et úgy helyezem el hogy közé és az erősítők közé csak 30-40cm-es RCA kábelek kellenek akkor alig kellett rádobnom az RSII-re :B Nyilván amúgy is szerelem első látásra volt a P9 már régebb óta. Most adódott a helyzet, adódott egy jó vétel, mindez pont egy "gyengébb" pillanatomban... így hát megesett ami megesett :DDD Amint bekerül a kocsiba fogok írni róla :) No meg valamikor már ki kéne jussak a Lurdyba is :))

:)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.