Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45501) Szalmakutya


Szalmakutya
tag

Olajos tölgy parkettánk van, vagy 10 éve, a Mátraparkettől. Az egyik, ami szép benne, hogy mélysége van a rajzolatoknak, valahogy kimarták, és ha meghúzod a kezed rajta, akkor kifejezetten barázdás (mellékszál, de ezért nem lehet csak úgy újracsiszolni, ha majd kéne).

A kérdés: nem tudjátok, milyen szerszámmal-technikával csinálják ezt a marást? Tudom én is csinálni?

(#45502) bim


bim
veterán

Ha majd valaki vesz ilyet ossza meg a tapasztalatait. Bevallom nem tudom hová szeretne betörni a Lidl ezzel a géppel.(melyik szegmensbe) :F Akinek ekkora nyomatékra van szüksége valszeg nem pörkit vesz.
Mostanában azt veszem észre hogy a márkás vezetékes gépek rendesen háttérbe szorultak az olcsó aksis gépekkel szemben holott az élettartalmuk messze nagyobb és vannak munkálatok amik nem igényelnek mobilitást. :F

(#45503) pali923 válasza thyeby (#45478) üzenetére


pali923
tag

Ezek a Woodpeckers dolgok is csudálatosak, jó párat szívesen elfogadnék. Csak megvenni ne kelljen, annyi pénzem biztosan nincs rá. Vannak ugyanilyen kinézetű kínai másolatok is, de annyira azok sem olcsók általában.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#45504) pali923 válasza thyeby (#45496) üzenetére


pali923
tag

Kicsit árnyalnám ezt a lidlis szorítós képet. Az nyilvánvaló, hogy a Piher mellett nem szabad emlegetni, de azt tapasztalom, hogy nem egyforma a lidlis minőség sem.
Van 2 pár nagyobb szorítóm, és nem egyszerre vettem őket. Az egyik párból az egyik nagyon hamar eltört, letört a feje, és aztán a kallantyúja is elrepedt, de az a másiknak is. Ezeket megcsináltam rétegelt lemezből, azóta használható. A másik párnak viszont semmi baja, és használom őket minden gond nélkül.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#45505) kapu2006 válasza pali923 (#45504) üzenetére


kapu2006
tag

Ez nálam is így volt. Az első két nagy hamar eltörött. Az egy évvel később vásároltak már kímélve vannak, ezért még épek.

(#45506) yooccoo válasza kavalkád (#45481) üzenetére


yooccoo
aktív tag

faiparban pont emiatt a mondat miatt nem alkalmaznám .. láttam már ügyfélnél videóról égő csövet ..
"Szikraképződés közelében nem ajánlott a használata"

(#45507) thyeby válasza kapu2006 (#45505) üzenetére


thyeby
őstag

Tulajdonképpen ezt akartam üzenni:
A lidiset kímélni köll. Nekem is van működő, ritkán használt 900-as Topex (ugyanolyan rendszerű, mint a lidis) szorítópárom vagy nyolc éve. Nincs nagy szorítóereje, arra vettem, hogy megtartsa a korpuszt.
Egy ugyanekkora Bessey-t egyáltalán nem kell kímélni, a szorítóerő pedig (persze az ár is) többszöröse a lidisnek, és komoly feladatba ütköznél, ha direkte el akarnád törni.

Ma már úgy vagyok vele, hogy milyen szorító az, amit kímélni kell. Kímélni nem a szerszámokat való, hanem a feleségemet.

Több fa van, mint asztalos!

(#45508) Kiscsőke válasza thyeby (#45507) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Ott a pont!
Viszont Lidl-is szorítóba én is invesztáltam, az első vásárlás tényleg törékeny, 6-ból 2 már kuka, a következő kiadás viszont már jobban bírja, mintha "fejlesztenének", de nem ajánlott kategória.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#45509) thyeby válasza yooccoo (#45506) üzenetére


thyeby
őstag

Bizonybizony. :K

Még egy hobbistának is érdemes ezt átgondolnia, ha nem szeretné porig égetni a barkács-szentélyt mindenestül.
Nem véletlenül fejlesztették ki a tűzbiztos csöveket. Ha egy műanyag elszívócső lángbarobban, menten igényessé válik az igénytelen.

Több fa van, mint asztalos!

(#45510) thyeby


thyeby
őstag

Mégvalamit!

Aki lidis egykezes szorítót vett, eszébe ne jusson a stellert azzal rögzíteni!
Meg semmilyen egykezessel. Azt tessék csavaros szorítóval megtépni.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#45511) epmd válasza Szalmakutya (#45501) üzenetére


epmd
tag

Ki lett kefélve a felület.Ilyen kézi gépet lehet kölcsönözni.

(#45512) Szalmakutya válasza epmd (#45511) üzenetére


Szalmakutya
tag

Tökjó. Meg tudod mondani a gép nevét? Ez lényegében dróttal ment akkor?

(#45513) yooccoo válasza Szalmakutya (#45512) üzenetére


yooccoo
aktív tag

ha célgépet keresel, akkor kefegép
sarokcsiszolóra is létezik ilyen tárcsa amúgy
van műanyagszálon szemcsés és drótos is belőle

(#45514) kavalkád válasza yooccoo (#45506) üzenetére


kavalkád
aktív tag

én sem.
a gyártó miatt linkelteltem be az oldalt, az első találatot amit a google kidobott.
ezért is írtam a kommentemben, hogy "innen is kértem árajánlatot", nem pedig azt, hogy "erre is kértem árajánlatot".
feltételeztem mindenki tud olvasni, értelmezni a leírt szöveget és van olyan intelligens, hogy észreveszi, hogy az a termék nem nekünk való és majd megkeresi a megfelelőt.

[ Szerkesztve ]

(#45515) M43g válasza Kiscsőke (#45508) üzenetére


M43g
aktív tag

Ha az én két fillért érő véleményemet bedobhatom (inkább barkácsoló vagyok, mint akár hobbiasztalos mostanság), én összesen kettőt vettem két éve. Persze már statisztikailag sem tekinthető még kis mintának sem, maximum tapasztalatnak.

Aki hobbistaként sajnálja darabonként a 3+ ezer forintot egykezes szorítóra, emiatt pedig aközött kell, hogy válasszon, hogy menetes szorítót vesz, és mindenre azt használja, vagy Lidl egykezest, az vegye meg nyugodtan. Nekem hobbi célra bevált, és ha valami probléma lenne vele rövidtávon, vissza lehet vinni szó nélkül. Profi célra a fentieket nem tudom sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom.

:R

[ Szerkesztve ]

(#45516) yooccoo válasza kavalkád (#45514) üzenetére


yooccoo
aktív tag

tudok olvasni és értelmezni is
ellenben ha berakok egy linket, akkor az mindig konkrétan arra a termékre mutat, amiről beszélek
ha pedig nincs kedvem kikeresni, akkor csak bepötyögöm a cégnevet és keresse meg, akit érdekel

(#45517) kavalkád válasza yooccoo (#45516) üzenetére


kavalkád
aktív tag

igen, tudom, hogy tudsz, nem szükséges külön jelezned, hiszen én is ponosan ezt írtam, hogy ezt feltételezem mindenkiről. mivel úgy gondolom, hogy ez itt nem hülyék gyülekezete, gondoltam nem kell egzaktul a szájába rágni mindenkinek, hogy keresse meg amit szeretne magának. több termék is megfelel a célra, ezért is nem linkeltem be mindet egyesével. te bepötyögöd a cég nevet, én nekem meg így volt kényelmesebb, de nagyon köszönöm, hogy megosztottad velem a módszeredet.

(#45518) Szalmakutya válasza yooccoo (#45513) üzenetére


Szalmakutya
tag

Köszönöm!

(#45519) Grizzlu


Grizzlu
tag

Frissen kivagott dio, tolgy, nyir es fenyo ronkot meddig tarolhatok felvagasig, hogy ne fulledjen be? Szert tettem nehany kivagando fara tobb helyen, es nem szeretnem oket egyenkent a gatterba vinni. Koszi!

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#45520) yooccoo válasza Szalmakutya (#45518) üzenetére


yooccoo
aktív tag

a kefegép annyiból jobb választás, hogy van mélységállítója és vezetője, így egységes lesz a felület mindenhol, illetve az 110mm széles, tehát nagy fogást lehet venni

(#45521) Szalmakutya válasza yooccoo (#45520) üzenetére


Szalmakutya
tag

Igazából azért kérdezem, mert javítani kell majd a parkettát bizonyos helyeken. Lecsiszolni persze le tudom excenterrel, de akkor kisimul. A kefe most megoldja ezt. Az eredeti olajat is fel tudom rá vinni. Már csak azt kell kitalálnom, mitől nem lesz majd a javítás helyén sokkal világosabb, mint ahol már beöregedett a napfénytől a 10 év alatt..

Első tipp, visszakeverem az olajba a port, amit leszed az excenter. Második, valami pác az olajba. Harmadik, letakarom egy kartonnal, és megtolom a nyers részt UV lámpával (ez kicsit sci-fi-s megoldás, franc tudja, mi lenne) :) Negyedik, úgy hagyom, azt kész.

(#45522) Szalmakutya válasza thyeby (#45466) üzenetére


Szalmakutya
tag

Vigyázz, ez tényleg pici, van ilyenem.

Meg van a nagy egykezes szorítóm is tőlük, hát az állat. Az ára is. Én angol amazonon vettem.

[ Szerkesztve ]

(#45523) thyeby válasza Grizzlu (#45519) üzenetére


thyeby
őstag

A fülledés a lombosok jellemzője, azon belül is leginkább a szórt likacsúakra, mint bükk, gyertyán, dió, juhar, platán, nyír, éger, nyárak, hárs, fűz, vadgesztenye, alma, körte, stb.

A fagy beálltával nem kell tartanod a fülledéstől egészen olvadásig.

Kicsike olvasnivaló.

Több fa van, mint asztalos!

(#45524) thomgrande válasza generatoros (#45497) üzenetére


thomgrande
tag

Azt írtam közel fele árban. Az egyik 66€ a másik 119€. Egyiket sem szállítják free shippingel.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#45525) thomgrande válasza thyeby (#45499) üzenetére


thomgrande
tag

(Nem fillérezve ez közel ugyanannyit kóstál, mint a Triton tesója.)
66€ vs 119€

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#45526) thyeby válasza thomgrande (#45525) üzenetére


thyeby
őstag

Már megint Neked van igazad.

Több fa van, mint asztalos!

(#45527) Soká válasza thyeby (#45526) üzenetére


Soká
senior tag

Ez azért van thyeby, mert a billentyűzeted mindig hajlamos túlzó kijelentésekbe bocsátkozni. :)
A dolgok azért nem úgy fehérek és feketék, ahogyan azt szeretnénk, hogy valami vagy nagyon jó vagy nagyon szar. Közte még vannak fokozatok. Ezt például most a lidlis szorító kapcsán is mondom. Nem kell mindig mindent "megtépni", illetve akinek igen, az valóban csak a legjobb minőséget vegye...
Nagyon tisztelem benned, hogy mindig belátod, ha tévedsz, csak néha sajnálom, hogy miért futsz bele ezekbe a tévedésekbe :) :R

(#45528) Winner_hun válasza thyeby (#45451) üzenetére


Winner_hun
félisten

A berger linkjét elrontottad.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#45529) Winner_hun válasza kapu2006 (#45472) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet, de ezt utólag már bele nem teszi az ajtóba...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#45530) mdk01 válasza Winner_hun (#45529) üzenetére


mdk01
addikt

Miért nem?

(#45531) MrThompsoN


MrThompsoN
csendes tag

Van néhány Berger szorítóm itthon. Érdemes az edigital-t nézni, mert időnként eléggé le szokták akciózni, én is így vettem őket. Csak hobbi felhasználásra kell, de ezekkel nem volt még semmi baj. Ha a szár meghajlik szorítás közben, az nem gond, elég ruganyos és teljesen egyenesbe visszaugrik amikor kioldom. Főleg a 900mm-esek hajolnak, a 450-esek nem. Csak arra kell vigyázni, hogy mivel műanyag kívül, ne érje közvetlen nap sokáig. Sajnos az egyiket kint felejtettem tavaly nyáron egy egész napra, azóta pedig nehezen jár kicsit (legalább nem csúszik).

(#45532) Winner_hun válasza mdk01 (#45530) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mert akkor az elején a tükörnek lőttek. Amíg a vasalat helyét kimarod addig nincs gond, viszont amint elkezded belekalapálni az ajtófeszítőt, a tükör szilánkosra fog törni. Kis ütésekkel az nem megy a helyére.

Habár így belegondolva ha a hosszú műanyag / alumínium betétet nem teszi bele, az összefogó mentes szárat néhány odacsavarozott fémmel / falappal is a helyén lehet tartani - úgy viszont működhet a dolog.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#45533) mdk01 válasza Winner_hun (#45532) üzenetére


mdk01
addikt

Nem muszáj azt annyira kalapálni. Okosan biztosan megoldható lenne.

(#45534) thyeby válasza Winner_hun (#45528) üzenetére


thyeby
őstag

bocsi

Több fa van, mint asztalos!

(#45535) thyeby válasza MrThompsoN (#45531) üzenetére


thyeby
őstag

Itt nem kell várni az akcióra.

Több fa van, mint asztalos!

(#45536) Winner_hun válasza mdk01 (#45533) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kalapáltál már ilyet a helyére? Simogatástól az nem fog a helyére menni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#45537) Winner_hun válasza thyeby (#45534) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ilyen üvegszálasom van nekem is, 90 cm-es, eddig nem volt vele bajom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#45538) kapu2006 válasza thyeby (#45535) üzenetére


kapu2006
tag

De lehet, hogy amott akciósan 2500.- :-)

(#45539) thyeby válasza kapu2006 (#45538) üzenetére


thyeby
őstag

Nu, akkor szólj nekem, ha kétésfél ropiért osztja a zedigital. :U

Több fa van, mint asztalos!

(#45540) Kiscsőke válasza thyeby (#45539) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Én 3990-ért vettem a 900mm-est a zedigitalon.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#45541) thyeby válasza Kiscsőke (#45540) üzenetére


thyeby
őstag

Így rögtön más a leányzó fekvése. :R

Több fa van, mint asztalos!

(#45542) Griff


Griff
újonc

Sziasztok. Bocsi, hogy belekotyogok itt az eszmefuttatásba, ide még csak most regisztráltam, nem is vagyok asztalos, csak hobbiból nyűvöm a fát. Pacman már bemutatott pár nappal korábban egy videó kapcsán, most is csak azért szólok bele ebbe a szorítós történetbe, mert nem is olyan rég csináltam egy másik videót a szorítókról, és ezen videó végén van pár szó az egykezesekről is. Érdekes "felfedezést" tettem, na nem mintha olyan nagy felfedezés lenne ez, de hátha valakinek mégis tudok újat mutatni. Mármint, hogy bergert, pihert, bernert vagy más nevű szorítót vegyen......
Az egykezesekről szóló rész itt kezdődik: https://youtu.be/jyjKl1Yemjk?t=658

A teljes videót pedig itt éritek el: https://youtu.be/jyjKl1Yemjk
Csak szólok, hogy hosszú lett, 17 perc, pedig eredetileg egy rövid 2-3 perces videó volt tervben! :-)

Üdv, és jó munkát mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#45543) M43g


M43g
aktív tag

Tibi, amit Te csinálsz, az gyerekjáték, szóval hátha tudsz ismét tanácsot adni :C
Van egy komódunk, amiből napok kérdése, és pelenkázó lesz. Két hete festette fater oldószeres vastaglazúrral, igaz, kicsit vastagon. Most már beltéren van egy hete, de testközelből még mindig van egy kis oldószer szaga. Ez szerinted mikor fog megszűnni? A gyerkőcöt azért nem raknám rá, első gyerek lesz, "még" féltjük :DDD

:R

(#45544) pali923 válasza M43g (#45543) üzenetére


pali923
tag

Legrosszabb esetben tedd félre, a második gyereknél már nem fogsz ennyire aggódni! :))

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#45545) yooccoo válasza M43g (#45543) üzenetére


yooccoo
aktív tag

konkrétan a gyerek úgy sem lesz rajta :DDD
amit én csináltam pelenkázó, azt nem kezeltem amúgy .. meghagytam natúrban

[ Szerkesztve ]

(#45546) Szalmakutya válasza M43g (#45543) üzenetére


Szalmakutya
tag

Szerintem kisebb para, hogy a bőre hozzáér, mert úgyis lesz alatta valami. Inkább az oldószer nem jó, ha abba a szobába szellőzik ki, ahol a baba van. Márpedig szellőzik, azért érzed a szagát. Általában, jobb ha agresszívabb vegyi anyaggal nem találkozik az elején.

(#45547) Gutperl


Gutperl
újonc

Sziasztok!

Ilyen háromszöget keresel fémből, lehetőleg nem 7500 Ft-ért, kicsit túlzásnak érzem ezt az árat érte.

Ha valakinek lenne elfekvőben egy, vagy tudna ajánlani egy üzletet, ahol látott, azt megköszönném!

(#45548) balmag válasza Gutperl (#45547) üzenetére


balmag
csendes tag

Szia, próbáld meg kínából.
[link]

== Hobbi Barkács ==

(#45549) pacman_123 válasza balmag (#45548) üzenetére


pacman_123
tag

Onnan meg vagy összejön a pontos (de legalább egyenes talpú) derékszög, vagy nem :-) Elég lutrinak tűnik.

Tapasztalat by Kiscsőke:

https://prohardver.hu/tema/asztalos_klub/hsz_45364-45364.html

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#45550) Kiscsőke válasza pacman_123 (#45549) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Megelőztél!

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.