Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45401) pali923


pali923
tag

Nem szeretek negatív reklámot sem terjeszteni, de mostanában beszéltünk a paliszanderről. Itt van egy friss facebookos kérdés: Sziasztok srácok, szoktatok rendelni a Paliszander Kft-től? Másnak is ilyen keserves onnan rendelni vagy engem tisztelnek meg ily fokú figyelmetlenséggel, leszaromsággal?
Hát, azért lehet próbálkozni... :F

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#45402) yooccoo válasza M43g (#45398) üzenetére


yooccoo
aktív tag

pont ezt írta le a Tibi is

(#45403) thyeby válasza M43g (#45400) üzenetére


thyeby
őstag

Jó helyen nézted.
A Sevroland jó árakkal dolgozik, mindenre vannak alternatívái, gyorsan szállít. Mellesleg minőséget nyújt, itt nem nagyon lehet mellényúlni.

A COSMO és a SMART rendszerekről itt van videjó.

Több fa van, mint asztalos!

(#45404) thyeby válasza yooccoo (#45402) üzenetére


thyeby
őstag

Megválaszoltad helyettem. :DDD

Ehhez nekem sohse kellett fórum, elég kicsike sütnivaló, annyira evidencija.

Több fa van, mint asztalos!

(#45405) mdk01 válasza Grizzlu (#45360) üzenetére


mdk01
addikt

Csodálkoznék, ha 0,1mm ütést meglátnál. :) Ugyanis ennyit üt jobbra-balra amitől 0,2mm-rel szélesebbet vágsz.
Első körben takarítsd meg a pofákat amik közre fogják a tárcsát, és maga a tárcsát is, mert ha alákerül egy kis por működhet úgy mint egy lengőfűrész.
Ha ez után is "üt" akkor lehet, hogy csak rezeg kicsit ami a konstrukcióból adódik, de lehet a géptested rezeg.
0,1mm szinte semmi engedd el.

(#45406) thyeby válasza pali923 (#45401) üzenetére


thyeby
őstag

A Paliszandert én már akkor leírtam, amikor bemutatkozott a Triton-okkal. Azóta ha hívnának, se mennék oda.
Káosz az a cég, és irracionális.
A káosz természete, hogy rend követi. Hát a Paliszandernél ez nem igaz. Ott a káoszt mégnagyobb káosz követi. Csuda, hogy még nem törölték a cégjegyzékből. (Buta vezetősége van.)

Több fa van, mint asztalos!

(#45407) Grizzlu válasza thyeby (#45406) üzenetére


Grizzlu
tag

Buta a vezetőség, de legalább **** gazdag!

:DD

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#45408) Grizzlu válasza mdk01 (#45405) üzenetére


Grizzlu
tag

Köszi :))

Azt nem mondtam, hogy látom, hogy üt. Akkor komoly lenne a probléma :) A gyengébb lapokon érezni és hallani, hogy kicsit csapkodnak néha. Ugyanez a jelenség ugyanilyen esetekben a finom kis Pilana/Leman lapokon nem érződik, csak hogy vajpuhán átszaladnak az anyagon.

Mindent letakarítottam. Bár zavar azért a dolog, én is úgy gondolom, hogy együtt lehet élni ezzel a kevés difivel.

[ Szerkesztve ]

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#45409) matta2003 válasza M43g (#45400) üzenetére


matta2003
tag

Szia!
A Sevroll rendszerekhez nekem (amatőrként) teljesen egyértelmű volt a leírás. SEVROLL Szerelési katalógus

nem 21 éves vagyok...

(#45410) pali923 válasza thyeby (#45406) üzenetére


pali923
tag

A facebookon aztán beindultak néhányan az asztalos csoportban, és olyan rémtörténetek kerülnek elő erről a cégről, hogy tényleg nem érteni, miért is létezik még.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#45411) mdk01 válasza Grizzlu (#45408) üzenetére


mdk01
addikt

"Azt nem mondtam, hogy látom, hogy üt."

Ez igaz, mert azt írtad, hogy "A lap biztosan nem üt." :) Erre írtam, hogy 0,1m-es ütést(ha ezt lehet annak nevezni) nem látnál meg.
Kíváncsiságból megnézem a lapjaimat holnap, de ennyi sztem lehet a rezonálástól is.
Viszont azzal vigyázz, hogy a béna lapok kikezdhetik a csapágyat ugyanúgy ahogy a béna felsőmaró kések a felsőmaró csapágyát.
Profi gépre profi szerszámot. :)

(#45412) Grizzlu válasza mdk01 (#45411) üzenetére


Grizzlu
tag

Felkarcoltam magamnak, Főnököm!

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#45413) Winner_hun válasza mdk01 (#45411) üzenetére


Winner_hun
félisten

10 cm-es ütést szerintem észrevenne;];)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#45414) kavalkád válasza Winner_hun (#45413) üzenetére


kavalkád
aktív tag

:D :D :D

(#45415) bbchris válasza pacman_123 (#45383) üzenetére


bbchris
senior tag

Rétegelt lemezre ha átmérő 250mm Z=80 FTZ zajcsillapított lapot használj az a legjobb . Freud jó márka szbaászban ne is nagyon gondolkodj másban . Az a fényes bevonat ugye a tapadásgátló a gyártó elmondása szerint valami ezüst bevonat a teflon helyett . Mondjuk lapka forrasztáskor isteni volt beszippantani a teflon rákocskáit ahogy elfüstölt ennél a silver-nél ilyen nincs . A negatív dőlésű lap elsősorban plexire való de szokták néha az ügyfelek közül páran bútorlapra is használni .

Szvsz Pilana , Leman , Freud alá nem nagyon kell adni ha dolgozni akarsz vele . Dedra meg társai max dolgozgatni lehet vele akkor szoktuk javasolni ha szilánkos vagy nem lényeges felületű fát vágnak vele .

(#45416) thyeby válasza Grizzlu (#45387) üzenetére


thyeby
őstag

Ne felejts már el egy hét múlva figyelmeztetni, hogy elfelejtettem erre a hsz-odra rendesen válaszolni.
(Persze egy hét múlva kezdem a kisszoba felújítását, az is látástól mikulásig lesz.)

Több fa van, mint asztalos!

(#45417) Grizzlu válasza thyeby (#45416) üzenetére


Grizzlu
tag

:R

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#45418) pacman_123 válasza Grizzlu (#45417) üzenetére


pacman_123
tag

Amíg Tibi is megírja a tapasztalatait, addig nézd meg Matthias Wandel videóját ha még nem láttad volna:

https://www.youtube.com/watch?v=PXFRsmB0_Ec

Ő is küzdött kicsit ezen a gépen.

Amire érdemes odatekerni: 03:13. A mérési hibalehetőség. Az öntvény (!!!) asztalt nyomkodva is sikerült 1 századot megmoccantani az órát. Házi módszerekkel igen nehéz tökéletes módszert találni arra, hogy tutira hibát mérj, és ne hibás mérést produkálj és abból indulj ki.

Nekem a fenti módszer pl nem is lenne alkalmazható a GTS10-en, mert a "hátsó" laptámaszom, ami Matthiasnak fix, nekem az is levehető a tengelyről.

Én azt mondanám hogy 1 tizedmm-rel szélesebb nútot (5mm helyett 5,1 mm) simán el kell engedni, ahogy korábban más is írta. Azért ha ven mérőórád érdemes eljátszani vele, de a fentiek figyelembevételével. Gondolj bele, ha öntvényasztal ennyit enged, mit csinál egy kevésbé masszív, mondjuk lemezasztalos gép.
Az 1 tizedmm-es eltérés simán lehet magából a felfüggesztés remegéséből, az egész váz rugalmasságából (legtöbb hobbista fűrész "műanyag sörösrekeszem" ül), stb.

Érdemes még megnézni pár videót, mások mit küzdöttek hasonló témában:
https://www.youtube.com/results?search_query=fix+blade+wobble

Anno egyébként én is méricskéltem Proline/Bosch Optiline lapok "ütését", még le is vidóztam (csak az már az enyészeté lett), Bosch PTS 10 gépen. Szerencsére nem tudtam olyan értéket mérni ami miatt hozzá kellett volna nyúlnom.

Amúgy ha Miskolc környéki vagy, írj rám privátban, szívesen kölcsönadok egy méróórát, mágnestalppal.

[ Szerkesztve ]

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#45419) thyeby válasza pacman_123 (#45418) üzenetére


thyeby
őstag

Pontosan ezt a videót akartam Neki kikeresni én is.

Köszi!

Belejössz, lassan nem lesz itt semmi dolgom. :DDD

Több fa van, mint asztalos!

(#45420) Grizzlu válasza pacman_123 (#45418) üzenetére


Grizzlu
tag

Koszi mindenkinek a sok segitseget. Az ilyen arcok viszik elore a forumot :)

Pacman: 440 km kisse messze van :)

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#45421) Grizzlu


Grizzlu
tag

Egy ismerősöm egy hete vágott ki kettő darab, ismeretlen fajtájú fenyőfát az udvarban. Még mielőtt tudtomra hozta, sajnos feldarabolta őket, de így is adott 15 darab, átlagosan 35 vastag és 85 hosszú rönk, ami kb. 1,25 m3. Mennyit érdemes adni értük? Felvágni fel tudom otthon és kiszárítani sem gond. Köszi!

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#45422) thyeby válasza Grizzlu (#45421) üzenetére


thyeby
őstag

Ha ágtiszta, akkor 20-25 E HUF, ha nem, akkor 15-20. Már ha nem a parlagfű ültetvényén tárolta tavasz óta.
De valószínűleg ennél olcsóbban, szinte tűzifaáron is meg fog szabadulni tőle.

Számodra akkor van értéke, ha elég sűrűek az évgyűrűk. Ha ritkák, akkor építő minőség.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#45423) Grizzlu válasza thyeby (#45422) üzenetére


Grizzlu
tag

:R

[ Szerkesztve ]

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#45424) kavalkád


kavalkád
aktív tag

LIDL akció aki ilyenre vágyik

(#45425) Kiscsőke válasza thyeby (#45422) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

"Egy hete vágta ki", thybey fáradt vagy?

(#45424) kavalkád lehetne most már eggyel nagyobb fúró is a Lidl-ben mert ilyen kicsim van(igazB(f)osch)

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#45426) thyeby válasza Kiscsőke (#45425) üzenetére


thyeby
őstag

Bosch? :F Chuck Norris Parkside-al fúr a gipszkartonba! :U

Megvallom férfiasan, kinőttem a lidis szerszámokból. Széles réteg valós igényét elégítik ki, kevésbé idegesítően, mint a vilgámárkák.
Valami jó zsíros, büdös lágysajt jobban izgalomba hoz ma már.

Több fa van, mint asztalos!

(#45427) Winner_hun válasza thyeby (#45426) üzenetére


Winner_hun
félisten

Pálpusztai?:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#45428) Kiscsőke válasza thyeby (#45426) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Hát egyszer már kiveséztem a másik fórumban hogy mennyire"jó vétel volt"
Elektromos (hálózati és akkus) kéziszerszámok, tapasztalatok/vásárlás

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#45429) pacman_123 válasza thyeby (#45419) üzenetére


pacman_123
tag

"lassan nem lesz itt semmi dolgom"

Ehh, nem akarom én senki helyét átvenni /A tiédet meg elég nehéz is lenne :) /, mindenki okkal és/vagy "haszonnal" van itt. Egyszer kérdez, másszor válaszol.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#45430) balmag


balmag
csendes tag

Sziasztok, rendelt már valaki Kreg cuccokat? Akárhol néztem (amazon, kreg) brutális áron lenne a postaköltség. Van olyan hely, ahonnan olcsóbban lehetne hazahozatni?

== Hobbi Barkács ==

(#45431) kavalkád válasza balmag (#45430) üzenetére


kavalkád
aktív tag

ebay.co.uk ?

(#45432) pacman_123 válasza balmag (#45430) üzenetére


pacman_123
tag

Igen, én ebay-ről rendeltem, egész pontosan ebay IE-ről. Amazon (US) KREG (US) nemcsak postaköltség miatt érdekes, hanem a VÁM miatt is. Lehet hogy a postaköltségbe beleszámolták ezt is?

A Kreg Pocket Hole Joinery Kit K5-öt, innen:

https://www.ebay.ie/itm/122010567534?euid=null&bu=44358793580&cp=1&sojTags=bu=bu

Meg rendeltem egy Kreg Automaxx Rigt Angle szorítót is, ugyanonnan ahonnan a K5 csomagot is, de a link azért "nem jó helyre" mutat, mert annál az eladónál most nem találok ilyet.

[ Szerkesztve ]

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#45433) balmag válasza pacman_123 (#45432) üzenetére


balmag
csendes tag

OK, rendben akkor nézegetem az ebay-en is, bár én csak egy pocket hole jig-et szeretnék, de úgy látom a wolfcraft-ban is létezik és az mo-n is elérhető.

== Hobbi Barkács ==

(#45434) pacman_123 válasza balmag (#45433) üzenetére


pacman_123
tag

Igen, a Wolfcraft sem rossz. Van olyanom is, illetve korábban egy uni-maxos jigre is szert tettem. Na AZT kerüld el messziről!

A másik fórumon pont ma kérdeztek a LIDL-s PowerFix rejtettcsavarozó készletről, ennek kapcsán ott bővebben kifejtettem a véleményemet. Elnézést, de ide nem másolnám át a szöveget, csak átlinkelek, remélem nem probléma:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=149732679&t=9104263

A lényeg: a rejtettcsavarozás (pocket hole joinery, így angolul több találat van a témában ha olvasgatni szeretnél róla) nemcsak a jig-ről szól, hanem a megfelelő kiegészítőkről is, beleértve magát a csavart is, fúrófejet, behajtó bitet.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#45435) balmag válasza pacman_123 (#45434) üzenetére


balmag
csendes tag

Oh, köszi, ez a lidl-s powerfix elkerülte a figyelmemet. Lehet kipróbálom feleannyi mint a wolfcraft-os :)

== Hobbi Barkács ==

(#45436) generatoros


generatoros
tag

Szerintetek a ciklonos porleválasztóhoz a papírhordó is jó lehet? köszi, ha tudja valaki.

(#45437) thyeby válasza pacman_123 (#45434) üzenetére


thyeby
őstag

Nekem ezekről a pocket hole joinery csudaságokról az a véleményem, hogy lökött amerikaiaknak kitalált lökött innovácijó.
Nem hiszem, hogy az asztalos képzésben egyáltalán szó esik ilyen kötésekről, de ha mégis, hát oda annyit való írni róla, hogy ne így, gyerekek.
Amilyen gyors, pont olyan sz@r.

Több fa van, mint asztalos!

(#45438) thyeby válasza generatoros (#45436) üzenetére


thyeby
őstag

Ha jó erős enyvvel készült, vastag fallal, jó lehet talán. De még a műanyag hordókat is baromira behorpasztja egy jóféle porszívó.
A puding próbája az evés. Ha nem sikerül, erősebb tartály köll - az már a könnyebbik része a megépítésének.

Több fa van, mint asztalos!

(#45439) pacman_123 válasza balmag (#45435) üzenetére


pacman_123
tag

Igen, ahogy ott is írtam kipróbálni a technikát biztosan tökéletes. Aztán ha a sors úgy hozza, feljebb lehet lépni szerszámozottságban.

De amit a csavarról írtam, szívleld meg. Nem fontos, csak érdemes :)

Önfúrós, lapos fejű, facsavar. Jobban meg fogod szeretni ezt a kötési technikát ha ilyen csavart használsz.

És figyelj arra hogy ne szívd meg amit a másik fórumon írtam - akkor még én is csak szaglásztam a témát. Azaz ha találsz itthon laposfejű (D-fejű) facsavart, ne adj isten önfúrót -> nehogy nagy legyen a feje, mint az én esetemben (akarta a halál egyenként megfelelőre köszörülni a fej méretét).

Kezdetben az OBI-ból vettem D-fejűt, igaz nem önmetszőset, és a feje sem volt túl nagy, de így is jobban bíztam benne mint a süllyesztett csavarban -> hogy nem repeszti szét a fát illetve jobban is fog a lapos fej okán.

Ilyesmi volt, csak 25mm hosszú. Mivel nem önfúró, ezért ha nem szorítod egymáshoz jól a 2 munkadarabot, eltolhatja a csavar őket mikor a 2. anyagba akar behatolni (azt ugye nem fúrod elő, nem is tudnád). Szóval jóval több a macera vele mint az önfúrós csavarral.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#45440) kavalkád válasza thyeby (#45437) üzenetére


kavalkád
aktív tag

sok mindenről nem esik szó az asztalos képzésben :)
nekem van ilyen Kreg-es cuccom, használom is, sosem volt vele semmi problémám.
neked mi gondod volt vele, hogy ilyen rossz véleménnyel vagy róla?

(#45441) yooccoo válasza pacman_123 (#45439) üzenetére


yooccoo
aktív tag

én a heco topix csavart szeretem

(#45442) balmag válasza pacman_123 (#45439) üzenetére


balmag
csendes tag

Köszönöm pacman megfogadom a tanácsod :) Mindesetre a lidl-s powerfix-et kipróbálom, nagyot nem bukhatok vele.
Aztán csavarokat meg majd rendelek kínából és meglátjuk hogyan válik be.

== Hobbi Barkács ==

(#45443) balmag válasza generatoros (#45436) üzenetére


balmag
csendes tag

Szia nemrég rendeltem porelválasztót és már 3 féle műanyag hordóm járta meg vele. Jelenleg most egy kisebb fém hordót használok hozzá (valami kókuszolaj volt benne, zárható csattos kivitel 30l), de ez sem az igazi, teljes szívóerőnél ezt is behorpasztja. Gondoltam már rá, hogy inkább csinálni kéne hozzá egy egyszerű dobozt zárható tetővel, pl osb-ből, vagy rétegelt lemezből, de még nem jutottam el odáig.

Nem igazán értem, hogy a vidókban hogy bírják azok a műanyag vödrök, nálam semmit nem értek. VAgy túl erős a porszívóm hozzá? nemtudom

Na ez nem jó hozzá?

[ Szerkesztve ]

== Hobbi Barkács ==

(#45444) kavalkád válasza balmag (#45443) üzenetére


kavalkád
aktív tag

nekem 120 literes műanyad hordóm van és csak akkor horpasztja be ha eldugul a szívócső/leválasztó vagy direkt befogom a végét. ha valakinek rendszeresen behorpad akkor vagy dugulást keressen vagy el van méretezve a cső és túl vékony az adott szívóerőhöz, máskülönben jól kellene működnie.

[ Szerkesztve ]

(#45445) balmag válasza kavalkád (#45444) üzenetére


balmag
csendes tag

Szia, eldugulva biztos nincs, viszont a cső méretezésében igazad lehet, erre én is gondoltam, bár a gyári porszívócsövet használtam hozzá eddig, lehet, hogy kevés?

[ Szerkesztve ]

== Hobbi Barkács ==

(#45446) kavalkád válasza yooccoo (#45441) üzenetére


kavalkád
aktív tag

hol veszzed ezt a csavart? aaahol én láttam ott horror ára van.

(#45447) kavalkád válasza balmag (#45445) üzenetére


kavalkád
aktív tag

én 50-es elszívócsővel használom, az van a porszívó-ciklon között és a ciklon-gép(ek) közt is

(#45448) pacman_123 válasza thyeby (#45437) üzenetére


pacman_123
tag

"lökött amerikaiaknak kitalált lökött innovácijó."

Nos ... ezzel erősen vitatkoznék :-) Nem mondom hogy a világ legerősebb kötése, de nem is arra találták ki. Ha a helyén használja az ember, akkor nem olyan rossz dolog az. Én a sokfiókos, viszonylag nagy műhelyszekrényem korpuszait így raktam össze.

[kép]

A tiplitől gyorsabb, a simán élbe fúrt facsavartól erősebb - nem nyitja szét a fát/rétegelt lemezt mert nem direktben a bütübe csavarozol. Tudom, előfúrás - de ha önfúrós csavarral dolgozol (és azzal, mert az való ehhez) akkor erről sem kell beszélni.

Nem vagyok Amerika-bu*i, de ebben a találmányukban támogatom őket :-)

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#45449) balmag válasza kavalkád (#45447) üzenetére


balmag
csendes tag

Az 50-es elszívócsövet honnan rendelted hozzá?
Akkor lehet itt lesz a baj, hiszen porszívócső most talán 35mm

== Hobbi Barkács ==

(#45450) yooccoo válasza kavalkád (#45446) üzenetére


yooccoo
aktív tag

valamikor volt nálunk csavar és bemutatófal, annak a maradékát használom el

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.