Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45351) LencseAndrás


LencseAndrás
újonc

Kedves Fórumozók!
A segítségetek és véleményetek szeretném kérni. Egy Einhell gérvágó fűrész (pontosabban Einhell TC-SM (TH-SM) 2131 Dual) vásárlásán gondolkodom.
Mit gondoltok róla? Mi a tapasztalatotok vele kapcsolatban? Ha nem ajánlanátok, melyik az a gép ami megfelelhet ebben az árkategóriában egy hobbiasztalos részére?
Végezetül az érdekelne, hogy van e vágásmélység állítására lehetőség rajta?
Köszönöm szépen a segítségeteket!

(#45352) Zerdal válasza thyeby (#45350) üzenetére


Zerdal
tag

Nem ezek azok? [link]

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#45353) pali923 válasza generatoros (#45317) üzenetére


pali923
tag

Amennyire én tudom, a hadseregben vannak ezredek, amik századokból állnak, meg még talán szakaszok is vannak, meg hadosztályok, ilyesmik. A mi századunk is egy ezred része volt. Mi a váci laktanyában újítottuk fel az étkezdét, és építettünk egy új épületet a katonai szakközépiskolásoknak. (Remélem, ez már nem hadititok.) :) Másik századok meg más építettek, pl. nyaralót a fejeseknek.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#45354) kavalkád válasza LencseAndrás (#45351) üzenetére


kavalkád
aktív tag

nekem egy TE-SM 2534 van, de nem tudom jó szívvel ajánlani. lézer pontatlan, beállítani szívás, porelszívó hatékonysága kb 20-30% a többi megy mindenfelé, az eész gép pontatlan, nagyon sokat pöcsöltem vele mire sikerült derékszöget vágni (amikor az ember meghúzza a csavarokat ami a derékszöget biztosítaná akkor hálistennek a csavar mindig tol egy cseppet az anyagon, csakhogy kezdhesd előről, szerintem nincs síkban a csavar alatti felület), borzasztó nehézkes dőlést állítani, főleg ha fal mellett van és a rozsdamentes csövek (amin fut előre-hátra) rozsdásodnak. szóval inkább ne vegyél ilyet. vagy vedd meg az enyémet :)

(#45355) thyeby válasza Zerdal (#45352) üzenetére


thyeby
őstag

Dede. Ez az.
What is the name in Hungarian? :F

Több fa van, mint asztalos!

(#45356) kapu2006 válasza Grizzlu (#45343) üzenetére


kapu2006
tag

A tárcsa és a vezető nem párhuzamos.

(#45357) kapu2006 válasza kapu2006 (#45356) üzenetére


kapu2006
tag

Vagy a tárcsa üt.

(#45358) thyeby válasza kapu2006 (#45357) üzenetére


thyeby
őstag

Ha ütne (de Pilana ütne? :F ), nem lenne konstans kéttized differencia. Szögben áll a steller.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#45359) thyeby válasza M43g (#45339) üzenetére


thyeby
őstag

Egyelőre ennyit tudtunk segíteni.

Több fa van, mint asztalos!

(#45360) Grizzlu


Grizzlu
tag

Holnap ránézek a dolgokra. A lap biztosan nem üt. Van pár gagyi Bosch meg Dedra lapom, igénytelen munkákra azokat használom, azok csapkodnak picit. Amúgy Pilana és Leman lapjaim vannak, hibátlanok. Freud tetszik nagyon, de az nekem már nagyon drága. Jó lesz ez a két márka nekem farkácsolásra.

Köszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#45361) thyeby válasza Grizzlu (#45360) üzenetére


thyeby
őstag

Nem sokkal drágább a freud, mint a Pilana. Mekkora a lapod? Azt hiszem, 250-es.
(A héten vettem br. 13 ropiért freud váltófogú hosszvágót D=300, és z26 tán - és ez nem sok érte, ha vesszük, hogy a másik leszélezett, és méretre vágott eddig vagy négy teherautó 32-es bükköt, és még most is pontosan olyan, ha megpucolom, mint a vacsiúj. Tűéles.)

Egyébként úgy tudom, a freud már Bosch érdekeltség.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#45362) Grizzlu válasza thyeby (#45361) üzenetére


Grizzlu
tag

Egyszer úgyis veszek egy Freudot, hogy érezzem a különbséget.

A Pilana pedig a Felderé.

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#45363) thyeby válasza Grizzlu (#45362) üzenetére


thyeby
őstag

Ne várj őrült nagy különbséget azért. Az egyedüli, amit mindenki észrevesz rögtön, hogy tükörfényes a freud hordozója. Jelenti ez azt, hogy nem "ragad" annyira, és élvezet megtisztítani. Csak megleheled spiritusszal, és csilivili máris.
A DW gérvágómat Pilana keresztvágó lappal szállították. Csak megy, megy már tíz éve, és semmit nem változott. Pedig nem csak hébe-hóba használom.

Több fa van, mint asztalos!

(#45364) Kiscsőke válasza thyeby (#45210) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Figyelj csak, ha kirakod tyúkülőnek akkor szólj és arra kotkodácsolok és haza repülök vele :D
Rendeltem cshájnából én is kettő alu derékszöget, de nem kell hozzá vonalkázós teszt, egyik száruk sem egyenes, flexxel egyenesebbet vágok szabad kézzel.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#45365) thyeby válasza Kiscsőke (#45364) üzenetére


thyeby
őstag

Szerintem néhány dolgot az occó aldislidis jobban abszolvál, mint ez a világmárka. Túlzás nélkül mondom.
Bennem van, hogy mások okulására összefoglalom tételesen ezt az MLT 100-ast. De mindig elmegy a kedvem, ha eszembejut, és gondolok inkább borra, nőre.

Több fa van, mint asztalos!

(#45366) thyeby válasza Kiscsőke (#45364) üzenetére


thyeby
őstag

nabazmeg
Jó, hogy szólsz, mert készültem kattintani a zegeremmel.
Akkor vagy az, amit generatoros meglengetett az orrom előtt, jó drágáér, vagy meg semmise.

Több fa van, mint asztalos!

(#45367) Kiscsőke válasza thyeby (#45366) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

A két "egyforma" jött messziről, a harmadik Lidl-is(mellesleg állítható) van egy kistestvére de most nem tudom, hogy hol.

[kép]
[kép]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#45368) Winner_hun válasza Grizzlu (#45343) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az anyagnak csak épp az elejébe vágj bele és úgy mérd meg hogy mennyi az annyi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#45369) thyeby válasza Kiscsőke (#45367) üzenetére


thyeby
őstag

A képen nem látszik benne a kacskaringás.

Több fa van, mint asztalos!

(#45370) thyeby válasza Winner_hun (#45368) üzenetére


thyeby
őstag

:K

És az megmutatja, hogy a steller ferde, vagy üt valahol valami miatt.
Ha üt, nézd át, nem került-e valami kosz a leszorító anya, alátét , és a lap közé.

Több fa van, mint asztalos!

(#45371) Kiscsőke válasza thyeby (#45369) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Csak a két kicsit ne vegyétek, amúgy hasa van még egyenes vonalat sem lehet vele húzni, plusz a talp része hullámos és ha ráállítom nem áll függőben hanem egyik irányba 2-3mm-t kitér. a hosszú az egész pontos volt gyárilag, nem állítottam rajta.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#45372) M43g válasza thyeby (#45359) üzenetére


M43g
aktív tag

Zseniálisak vagytok. Legalább a boltban tudok képet mutatni, hogy ez kell nekem, magamtól még eddig se jutottam :DDD

:R hódolat

(#45373) pacman_123 válasza Grizzlu (#45360) üzenetére


pacman_123
tag

Pilana keresztvágóm van, 72 fogas. A LEMAN-tól van egy bútorlapvágóm.
A Freud-tól van 2 hosszvágóm, egyik a teflonbevonatos "Pro" a másik a "csilivili" verzió.
Illetve szintén van egy teflonos 60 fogas keresztvágóm, illetve egy bútorlapvágóm szintén a Freud-tól.

A LEMAN és Freud bútorlapvágói gyak. teljesen azonos árban vannak, ebből kiindulva borzasztó nagy árkülönbség nem lehet az azonos kategóriuájú lapok között.

Óriási különbséget nem látok a a 3 márka között. A Pilana most egy gérvágóban szolgál, gyönyörű a vágásképe és mint kés a vajat, olyan könnyen vág akármilyen fát. Ugyanez elmondható a LEMAN bútorlapvágójáról is, a Freud bútorlpavágó élezésre szorul mert kénytelen voltam vele lamináltat is vágni. De újkorában ugyanolyan szépen vágott, mint a LEMAN.

Én azt mondom hogy akár Pilana, akár Freud - nálam egyik 19, másik egy híján 20. Ugyanolyan jók :)

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#45374) thyeby válasza M43g (#45372) üzenetére


thyeby
őstag

Valami ilyesmi névvel illetheted talán:
- hátlap kúszásgátló/csúszásgátló/rögzítő
- kis kicsike bizbasz

Több fa van, mint asztalos!

(#45375) M43g válasza thyeby (#45374) üzenetére


M43g
aktív tag

Szinte az őrületbe kerget, hogy még magyar képet sem tudok találni hozzá :D Valamiféle műanyag sarokrögzítő lesz ez. De meglátjuk a boltban, hogy van-e nekik.

(#45376) kavalkád válasza M43g (#45375) üzenetére


kavalkád
aktív tag

(#45377) pacman_123 válasza kavalkád (#45376) üzenetére


pacman_123
tag

Azta :R

De szép találat. Próbáltam segíteni én is a kollegának, de mennyire rohadtul távol keresgéltem ettől :D

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#45378) kavalkád válasza pacman_123 (#45377) üzenetére


kavalkád
aktív tag

google képkereső

(#45379) M43g válasza kavalkád (#45378) üzenetére


M43g
aktív tag

:Y

Én is azt használtam, de nem voltam ilyen profi. Semmi mást nem tudok elmondani kérem kapcsojjaki.

:R :R :R :R :R :R :R

(#45380) Winner_hun válasza M43g (#45379) üzenetére


Winner_hun
félisten

Újpesten a Zsalu kft-nél biztosan lehet olyat venni.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#45381) balmag válasza pacman_123 (#45373) üzenetére


balmag
csendes tag

Sziasztok, ha már szóba kerültek a körfűrészlapok, kimondottan rétegelt lemez vágásához milyen lapot ajánlotok, akár asztali körfűrész, akár gérvágóba.

== Hobbi Barkács ==

(#45382) Grizzlu válasza Winner_hun (#45368) üzenetére


Grizzlu
tag

Megcsináltam. Előtte takarítottam is lapot, tengelyt, mindent. Az eredmény egy-másfél tizedre csökkent, de az megvan mindig, ha csak kicsit vágok be, és ha végigtolom az anyagot, akkor is.

Úgy fest, nem százas a fűrészem :(

[ Szerkesztve ]

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#45383) pacman_123 válasza balmag (#45381) üzenetére


pacman_123
tag

Olyan hoy kimondottan rétegelt lemezvágós lap sztem nem létezik, olyan igen ami nagyon jó ehhez, meg ami kevésbé.

Gondolom a kiszakadás ellen szeretnél tenni valamit egy jobb lappal. Általánosságban elmondható, hogy:

sűrűbb fogazású lap (inkább keresztvágásokra/bútorlapra optimalizálva) -> kisebb esély a kiszakadásra
ritkább fogazású lap (inkább hosszvágásra kitalálva) -> több kiszakadás

Rétegelt lemeznél meg ugye bejön az a faktor, hogy merről vágod: szálirányban (szinte semmilyen kiszakadás) vagy szálirányra merőlegesen (előbb-utóbb ebben az irányban is elvágod). Ha van látszó éle a rétegelt lemeznek, érdemes úgy tervezni a vágástt hogy az az éle essen száliránnyal megegyezően. Már ha maga az anyag és az optimális vágásterv ezt megengedi,

Nem tudom mennyi tanulságot tudsz leszűrni belőle, de itt csináltam egy rétegelt lemezes tesztet, 2 féle fűrészlappal.

Itt meg (bár nem bútorlapról kérdeztél) egy bútorlapos tesztet, 3 féle fűrészlappal.

Ha nagyon kellene szavaznon, mi adja a legtökéletesebb eredményt rétegelt lemezre: a bútorlapvágó lapok.
Leginkább a fogalakjuk és a fogszög (negatív) okán: Trapéz-Egyenes. A trapéz 2 lecsapott oldala kíméletesen, mg az egyenes pedig szépen vágja el a szálakat. Nem biztos hogy ez a profi levezetés, de így tapasztaltam.

Visziont a bútorlapvágó lapok, egy profi kategóriás, mondjuk 250-es lap, na az nem olcsó.
Ő a Freud-tól: 20e + ÁFA + szállítás volt.
Ő a LEMAN-tól szintén hasonló kategória.

Ami még szépen vág és kicsit szolidabb árban van: A Freud-tól ő. Anno 10.720+ÁFA áron szereztem be. Szerintem ő is szépen vágja a rétegeltet.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#45384) thyeby válasza kavalkád (#45376) üzenetére


thyeby
őstag

Te vagy a király!

Több fa van, mint asztalos!

(#45385) thyeby válasza Grizzlu (#45382) üzenetére


thyeby
őstag

Van indikátorórád?

Azzal még a századot is ki tudod mérni.

Több fa van, mint asztalos!

(#45386) thyeby válasza pacman_123 (#45383) üzenetére


thyeby
őstag

Rétegelt kiszakadás keresztbevágáskor:

Elővágsz 1 mm mélyen > stellert nem babrálod > felemeled a lapot (neemnagyoon!) > átvágod > volia

A vágásvonalon alulról leragasztod maszkolószalaggal (amit a festők is használnak) > voila

Ha több lapot egyszerre vágsz, csak a legalsó szakad.

Kezibenyomod a lapszabásznak, és pízt nyomsz a zsebibe.

Több fa van, mint asztalos!

(#45387) Grizzlu válasza thyeby (#45385) üzenetére


Grizzlu
tag

Tudom, de minek is? Valami a tengellyel nem stimmt, ha az összes lapnál ugyanez a differencia. Azon meg nem tudok javítani.

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#45388) thyeby válasza Grizzlu (#45387) üzenetére


thyeby
őstag

Csigavér!
Nagy valószínűséggel meg fogod tudni javítani. :K
Most nem érek rá. Később kifejtem.

Több fa van, mint asztalos!

(#45389) kapu2006 válasza pacman_123 (#45383) üzenetére


kapu2006
tag

Nekem van. Stanley gyártmányú. Estére lefotózom, felteszem, megosztom. :-)

Ilyen apró fogú

[ Szerkesztve ]

(#45390) M43g válasza Attis1971 (#44105) üzenetére


M43g
aktív tag

Csak most találtam rá a bejegyzésedre, bár nem mai, egy másik téma keresése kapcsán. A helyzet az, hogy tömörfa táblásított kőris konyhalapunk van a lakásban, ahol 5 évig laktunk. És szintén tömörfa táblásított kőris bárpult.

Ha aktuális még a kérdés, írj ide választ vagy PM nyugodtan :) :))

[ Szerkesztve ]

(#45391) balmag válasza pacman_123 (#45383) üzenetére


balmag
csendes tag

Köszönöm a kielégítő választ. A dolog csak azért merült fel bennem, mert akárhány külföldi barkács videót nézek, ott mindig nagyon szépnek tűnő vágások vannak a rétegelt lemezek esetén.
Nekem még szépet nem igazán sikerült elérni, de lehet, hogy beruházok mostmár egy komolyabb lapba.

== Hobbi Barkács ==

(#45392) kavalkád válasza M43g (#45390) üzenetére


kavalkád
aktív tag

engem érdekel mivel kezelted, én is kőris munkalapot tervezek gyártani.

(#45393) Kiscsőke válasza thyeby (#45388) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Az Akkus csavarozó fétisedhez?

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#45394) Grizzlu válasza Kiscsőke (#45393) üzenetére


Grizzlu
tag

:Y

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#45395) M43g válasza kavalkád (#45392) üzenetére


M43g
aktív tag

Nem profi cuccal, higítóval, hogy mélyebbre szívódjon 2-3 körben elsőnek, majd szintén nem profi cuccal. Sötétítette a felületet mindkettő.

De a kőris egy nagyon fasza anyag.5 évesen kevesebb rajta a sérülés, mint az új dió felületű IKEA munkalapunkon, amit egy hete nem használunk :(

(#45396) kavalkád válasza M43g (#45395) üzenetére


kavalkád
aktív tag

köszi, fényképezd le majd ha lesz időd, hogy milyen a munkalap valóságban most. a színe miatt érdekel.

(#45397) M43g válasza kavalkád (#45396) üzenetére


M43g
aktív tag

Ha járok arra a héten szívesen. Bónuszként elkezdem újra lekezelni, mert kb. 2 éve ( :( ) frissítettem utoljára a felületet, és megpróbálok olyan fotót lőni, ami mutatja a megkopott felületkezelésű, illetve a frissen kezelt felület különbségét.

For info: függ a fától, a megvilágítástól, a fehéregyensúlytól, illetve a monitorod/telefonod színkalibrációjától :C Viccet félre téve: a munkalap sötétebb, barnásabb, kezeletlenül bézses-barnás tónusú volt. A bárpult anyaga, amit később szereztem be (tömör kőris tartó szerkezet, illetve 20 mm táblásított fa) sárgásabb, az világos, szinte fehér volt kezeletlenül, azt kevésbé is sötétítette; picit sárgította, de jóval kevésbé. Józan parasztival meg fogod tudni mondani a kezeletlen fa színéből, hogy melyik kategória lesz.

(#45398) M43g válasza balmag (#45381) üzenetére


M43g
aktív tag

Bár reggel óta még mindig az érdeklődésem eredeti tárgya után kutatok aInterneten (most éppen tolóajtó :) ), (viszonylag eredménytelenül), éppen szembe jött, úgyhogy bedobom, hátha hasznos rétegelt lemez vágáshoz. Rivális fórumon találtam.

[ Szerkesztve ]

(#45399) thyeby válasza Kiscsőke (#45393) üzenetére


thyeby
őstag

:DDD

Mielőtt a linkre kattintottam, (éreztem, hogy lidis akkus fúrógép lesz) figyelmeztettem magam, hogy a büdzsé szigorúan feszes.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#45400) M43g válasza thyeby (#45399) üzenetére


M43g
aktív tag

Gonosz Kiscsőke ;]

Na jó, nem találtam meg egyértelműen a topikban ilyet, inkább csak gardrób szekrényhez valót.
Tudnátok ajánlani nagyon könnyűsúlyú beltéri tolóajtóhoz felülről függesztett rendszert (sín, hozzávaló alkatrészek stb)? csináltam ilyet, ezért nem ártana, ha hülyebiztos dokumentáció lenne hozzá :) Pincébe menne, ezért nagyon csilli-villinek nem kell lennie, a gazdaságosság és helytakarékosság viszont kifejezett előny. Kb. 250*100 méret, egyszárnyú.
Itt néztem, és a "Függesztett 10mm" képe szerint lenne kb a felhasználás, tehát két oldalról is látszik, tervek szerint később majd a falba csúszik, illetve vékony, könnyű, fényáteresztő anyagból (pl. perl) tervezném.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.