Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23251) mdk01 válasza rolipoli00 (#23250) üzenetére


mdk01
addikt

...és azért jó hogy a barkács-hobby határvonalról is vannak hozzászólók mert az aktuális csavarbehajtós kérdésre ők tudnak a legpontosabban válaszolni.
Szóval te mit ajánlanál?

(#23252) rolipoli00 válasza mdk01 (#23251) üzenetére


rolipoli00
újonc

Ha lehet két akkumulátorral ellátott gépet. Nemrég volt a lidliben egy parkside 10.8 lithiumos gép 10ropiért.Abból vettem volna mindjárt kettőt,mert csak egy aksi volt egy géphez. Ha jól tudom 3év garit adnak.
De pechemre már megérkezett az Aeg.
Ha most vennem kéne 20alatt,akkor bleki,bosch vagy red einhell. A gari miatt a használtat kilőném,ha mégsem,akkor makita 6271.

(#23253) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Váci úti Baumax outletben 10200 Ft-ért van Einhell 14,4 voltos, lítium-ionos akkus behajtó. 2 vagy 3 darab volt még ma délután. Traxx-nak már szóltam de megoldották. Hajrá akinek épp ilyen kell.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23254) thyeby válasza rolipoli00 (#23252) üzenetére


thyeby
őstag

"pechemre"

Szerencsédre, Főnököm! :DDD

(Nekem ez a gép öt éve megvan, és szolidan szolgál azóta is. És még ma is örömmel veszem kézbe.A 6271-es is egy ilyen örök bútordarab a műhelyemben. Noha ma már más a trend, nekem prímán megteszi ez is.)

Egyébként teljesen jól válaszoltál a kérdésre. Húsz alatt más nincs, marad a lidis, és abból mindjárt kettő is az akku miatt. Kiegészíteném azonban, hogy félő, az aldisba nem lesz pót akku se géppel, se gép nélkül, amikor kiszolgált a régi. A Makita 192595-8-as akkuja viszont vagy húsz éve folyamatosan kapható. És ez olyankor válik csak szemponttá, amikor a lidiben ráfordított húszezer forint már rég elszállt.

Több fa van, mint asztalos!

(#23255) pali923


pali923
tag

Ha meg mégsem sikerült meggyőzni valakit, megjöttek a szórólapok: az OBI és a Baumax is egyforma áron árulja a héten leolcsózva azt a zöld Bosch behajtót, 13.000-ért. :))

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#23256) Def26


Def26
félisten

Sziasztok!

Bicske/Felcsút környékéről van valaki?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#23257) pali923 válasza Def26 (#23256) üzenetére


pali923
tag

Persze, onnan van például a Viktor! :Y :DD

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#23258) mahoo


mahoo
csendes tag

Sziasztok, Bp-en esetleg kapok valahol ilyen sarokvasat, vagy mi ez... [link]

(#23259) Fekete dió


Fekete dió
csendes tag

Mély Tiszteletem Urak!

A hét elején ütötte fel a fejét egy olyan probléma, éger padlók jöttek, nos ebből szerettem volna táblásítani hogy a padlót felcsíkozom 30mm-re és ebből lesz utána majd szépen 20mm-er eddig rendben. Összeragasztottam szedném ki a présből ( 2.5 óra után) és egyszerűen a ragasztó nem fogta meg átlehetett látni közötte , volt olyan is amelyiket simán kézzel szétszedtem! A ragasztóról annyit hogy Würth a ragasztási felületet mindkét helyen megkentem! Később megmértük az anyag nedvességtartalmát ez 14% volt. Egyébként a ragasztónak kellett legalább 12 óra hogy megkössön rendesen. Kigyalultam méretre, befogtam a présbe a bútorajtót (ekkor már csak 8% nedvességtartalommal 2 órára) de ismételten elnyílt a csapozásnál. Szerintetek ez minek tudható be, járt e így valaki és esetleg hogyan lehetne orvosolni a hibát?
Még annyit hogy a műhelyben 20 fok van.

Válaszotok előre is Köszönöm!

(#23260) thyeby válasza Fekete dió (#23259) üzenetére


thyeby
őstag

Ennyire durván nem, de hasonlóan jártam. A ragasztó megfagyott (tároláskor, utána már b@sz6od, hogy 20 C° van), vagy lejárt a szavatossági ideje.

Nem padlók, hanem pallók.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#23261) jimy_l válasza Def26 (#23256) üzenetére


jimy_l
tag

Ja, orbán viktor. ;)

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#23262) jimy_l válasza mahoo (#23258) üzenetére


jimy_l
tag

Szögker.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#23263) jimy_l válasza Fekete dió (#23259) üzenetére


jimy_l
tag

Megdöglött a ragasztó, 20-30 perc után sem lenne szabad szétesnie.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#23264) mdk01 válasza Fekete dió (#23259) üzenetére


mdk01
addikt

Vigyétek vissza hogy nem működik a ragasztó. Azt hogy náluk fagyott meg azt nem lehet egyértelműen bizonyítani mert nálatok is megfagyhatott egy szemtelen eladó ezt mondaná és elköszönne, viszont a Würthnél egy párezer forintos tételen nem fognak szerintem vitázni és hírnevet rontani, hanem vagy kicserélik vagy visszaadják a lóvét.

[ Szerkesztve ]

(#23265) Fekete dió válasza mdk01 (#23264) üzenetére


Fekete dió
csendes tag

30kg-os kiszerelés. A pláne hogy fenyőt ragasztja 30 perc után bonthatom. Nem tudom talán égernél a nedvességtartalom lehet a gond.

(#23266) mdk01 válasza Fekete dió (#23265) üzenetére


mdk01
addikt

Akkor ragassz több fafajt.
Egyébként van külön keményfára való diszperziós ragasztó is, persze az égerre ez nem vonatkozik.

(#23267) mahoo válasza jimy_l (#23262) üzenetére


mahoo
csendes tag

Köszi, megnéztem a szögker oldalát, de nem találtam meg az adott alkatrészt. Tipp volt, hogy van náluk vagy láttad is esetleg?

(#23268) jimy_l válasza mahoo (#23267) üzenetére


jimy_l
tag

Csak tippeltem, mert náluk majdnem minden van. :F

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#23269) mahoo válasza jimy_l (#23268) üzenetére


mahoo
csendes tag

Igen, azt látom... tényleg sok mindenük van. Köszi azért!

(#23270) thyeby válasza Fekete dió (#23265) üzenetére


thyeby
őstag

Azt hiszem, utána kellene akkor olvasnunk az éger ragaszthatóságáról.

Tavalyig Emfibois-t használtam, az megszűnt, azóta Technobondot. Zömmel bükköt ragasztok vele, nemritkán a feladat okán lehetetlen kétoldalasan kennem. Előzővel soha nem volt problémám, mostani eddig tökéletesnek tűnik. De ismétlem, mivel lombos és lombos fa közt különbség van, mélyebbre kell talán ásni, hogy mi a helyzet az égerrel.

Oopsz:

"Az éger mechanikai megmunkálása (fű-részelés, gyalulás, marás) nern jelent nehézséget, de nagy előtolások alkalmazásakor a felület bolyhosodásra hajlamos. Kiválóan esztergályozható.
Az éger könnyen és jól ragasztható mindenféle ragasztóanyaggal. Ugyanez vonatkozik a szegezésre és a csavarozására."

..és az égerről kicsit bővebben.

Továbbra is áll a gyanúm, hogy a ragasztóval valami van.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#23271) yooccoo


yooccoo
aktív tag

(#23272) Dáffid


Dáffid
újonc

Sziasztok!
Olvasgattam a régebbi hozzászolásokat láttam, hogy a makita szalagfűrészről jókat írt egy tulaj, esetleg valaki a metabo szalagfürészről tud mondani valami? (Metabo bas317)

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Dávid

(#23273) thyeby válasza Dáffid (#23272) üzenetére


thyeby
őstag

Elvileg hasonlóan jó a BAS 317 is. Bár jómagam továbbra is azt gondolom, hogy a Makita magasan veri a konkurenciát.
Ami lényegi különbséget én észrevettem a kettő között, az az, hogy a metebó szalagvezetése teljesen más. Bronz csúszócsapágyakkal történik a szalagvezetés lent is, fent is, míg a Makita gördülőcsapágyakkal oldotta meg. Használati értéke más mindkettőnek. A metibó megoldásának lényegi előnye, hogy azt szinte csukott szemmel, fél kézzel, odafigyelés nélkül is másodpercek alatt nagyon finoman be lehet állítani. Egyszerűen kioldod az ellenanyát (ami szerszám nélkül megtehető), mindkét oldalon rátekered a csapágyat úgy, hogy az hozzáérjen a szalaghoz, majd visszább tekered negyed fordulattal, és rögzíted az ellenanyákat. A Makitának a beállításához imbuszkulcs kell, és több türelem, odafigyelés. A Makita előnye viszont az, hogy pontosabb és persze simább lesz a szalagvezetés, és szalag, valamint csapágykímélőbb megoldás, mert ugye a metebó megoldásánál mind a hat bronzkerék csúszik a szalagon. A forrasztásnál ez lényeges szempont lehet annak okán, hogy ha picit is, de ott ütni fog a szalag óhatatlanul. Így a hátsó támasztógörgőket meg-megüti. Ha pici szorulás kél a finom fűrészpor okán pl, akkor a szalag be tudja vájni magát a támasztó bronzkerékbe, és az így nagyon hamar menthetetlenül beállhat. Ha ezt nem veszed időben észre, szinte felízzik, kilágyítja a szalagot is. És pótolhatod a tönkrement bronzkereket jó drágán. Tehát azt folyamatosan figyelni és karbantartani kell. Az asztal alatt ugye nem is tudod figyelni munka közben, ott kizárólag a füledre vagy hagyatkozva. Igen ám, de ha fülvédő van rajtad?
Másik szempont, amit érdemes még átgondolni, hogy a Makita ad tartozékként négy darab nagyobb értékű szalagot is. Ennek az értéke nagyságrendileg minimum 20 ezer csilingelő magyar királyi korona.

Több fa van, mint asztalos!

(#23274) yooccoo válasza thyeby (#23273) üzenetére


yooccoo
aktív tag

a makitán nem cserélhető le az imbuszcsavar mondjuk emelhető gépkarra?

(#23275) jimy_l


jimy_l
tag

No, ilyet még nem láttam. :Y

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#23276) thyeby válasza yooccoo (#23274) üzenetére


thyeby
őstag

Csak elvileg. Nagyon kevés hely van ott a hozzáféréshez. De ha sikerülne is, csöbörből vödörbe lenne. A másik rendszer ütőereje a kontraanyás finombeállításban rejlik, és az jól hozzáférhető is.

Több fa van, mint asztalos!

(#23277) thyeby válasza jimy_l (#23275) üzenetére


thyeby
őstag

Agyafúrt ötlet.
Gyenge pontja az lesz, hogy már tizedmilliméteres pontatlan illesztésnél menthetetlenül be fog csődölni. És számomra kérdéses, hogy elégséges nyomatékkal húz meg ez a kézikészülék? Nekem úgy tűnik, annyit tesz, mint ha kézzel lazán meghúznám. Az meg igenlötyögősnek fog ígérkezni.
De lehet, hogy csak túlságosan szkeptikus vagyok.

Több fa van, mint asztalos!

(#23278) unreg1 válasza jimy_l (#23275) üzenetére


unreg1
tag

Ötletes, de az összehúzó erő nem lehet valami nagy.

(#23279) martong válasza jimy_l (#23275) üzenetére


martong
tag

Nekem az a kérdéses, hogy a kioldást hogyan oldja meg, ha több év alatt beszorul a kötés.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#23280) pali923 válasza jimy_l (#23275) üzenetére


pali923
tag

Láttátok már egy ilyen összekötőnek az árát? Ha még nem, meg fogtok lepődni.
Hányan fogtok ilyet venni?

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#23281) #22145024 válasza pali923 (#23280) üzenetére


#22145024
törölt tag

mintha lett volna már ez itt, 2-3 éve. Akkor is elég drága volt :D . Talán kitben "éri meg" megvenni, úgy csak kb 4kHUF/db

(#23282) pali923 válasza #22145024 (#23281) üzenetére


pali923
tag

Tényleg, így már szinte bagóért van :)
Egyébként valóban szörnyülködtünk már itt az árán. Valaki írta, hogy spéci eseteket kivéve felesleges. Csak kérdés, megéri-e kevés helyre a sok hozzávaló, ami nélkül nem lehet berakni sehova.

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#23283) D@ni88


D@ni88
addikt

Hol lehet olcsón fiókokhoz becsapódásgátlót venni?

(#23284) thyeby válasza pali923 (#23280) üzenetére


thyeby
őstag

Fhuhh!

Ennyi pénzért kiharapdálom a fogammal diófából félig takart fecskefark illesztéssel. :Y

Több fa van, mint asztalos!

(#23285) rolipoli00 válasza pali923 (#23280) üzenetére


rolipoli00
újonc

Ha jól látom az sg-2 készletben egy bosch ixo figyel. Akkor ez a barkácsolókat célozta meg. :D

(#23286) arvaiz69 válasza Dáffid (#23272) üzenetére


arvaiz69
csendes tag

Szia!
Én még azzal egészíteném ki a Makita szalagfűrészi mellett szóló érveimet, hogy a Makita szalagfűrész asztala, ha nem is sokkal, de nagyobb. A Makita asztala 560 x 400, míg a Metabó 548 x 400. Ha már fizetsz érte, akkor inkább a nagyobbat válaszd, arról már nem is beszélve, hogy a Makita asztalának az éle 45 fokba le van marva, míg a Metabóé, nincs lemarva. És a Makitához kapott tartozék szalagok értéke nem 20.000 Ft, hanem 30.000 Ft! Ha te veszel egy Metabó szalagot, akkor ahhoz előbb utóbb vásárolnod kell különböző méretű szalagot, és ha gyári szalagot akarsz vásárolni ( ami nagyon szuper) akkor bizony darabjáért ki kell adjál 10-12 ezer forintot! Míg ha a Makita gép mellett döntesz, akkor nincs gondod egy darabig a fűrészlapok vásárlásával! És itt van még a gép súlya is. A Makita 81,5 kg, míg a Metabó 70 kg. Ugyanolyan paraméterei vannak, mégis majd 10 kilóval könnyebb! Persze ezt lehet úgy is értelmezni, hogy könnyebb mozgatni, de hidd el nem ez a lényeg!
Üdv.: Zoli

(#23287) Dáffid


Dáffid
újonc

Sziasztok!

Köszönöm szépen a hozzászólásokat,infókat,érveket a szalagfűrészekkel kapcsolatban! :)

Üdv.: Dávid

(#23288) Sanyabá válasza thyeby (#23284) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Na, arra meg én adnék minden pénzt hogy lássam. :D

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#23289) pali923 válasza Sanyabá (#23288) üzenetére


pali923
tag

Hát bennem is felmerült, hogy lehetne egy fórumtalálkozó szervezése ürügyén összedobni erre az attrakcióra egy kis pénzt. Én is beszállnék. :C :DD

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#23290) thyeby válasza yooccoo (#23271) üzenetére


thyeby
őstag

Ha nekem annyi időm lehetne, hogy ilyesmi készítésével játszikáljak...

Több fa van, mint asztalos!

(#23291) thyeby válasza pali923 (#23289) üzenetére


thyeby
őstag

:DDD

Több fa van, mint asztalos!

(#23292) pali923 válasza thyeby (#23291) üzenetére


pali923
tag

Ne vigyorogj, thyeby! Mi komolyan gondoljuk! :))

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#23293) fm!


fm!
tag

Sziasztok!

A harmadik bútoromat készítem, egy íróasztalt + hozzá fiókos, ajtós, polcos szekrényt.
Az alapanyag száraz fenyő, pontosan nem tudom milyen, bontottunk egy házat és annak a tetőszerkezete, 90 éves, ahol repedni akart, ott már repedt. Gatterosnál felvágattam, és meg is gyalultattam mind a 4 oldalát. Nagyon szép erezete van, de nem tökéletes természetesen (kisebb repedések, kukac helyek vannak benne, ezeket folyékony fával kezelem-csiszolom).
A kérdésem az lenne, hogy mivel kezeljem a felületét, ha elkészül?
Eddig milesi-t használtam, pác (XHC..) + 2-3 réteg ecsetelhető lakk (XGC-43M). Viszont a puha fenyő miatt egy kisebb sérülés is rögtön meglátszik. Az erezet szeretném, ha látszana, és világos színű legyen a bútor. Néztem svéd viaszt is, az mennyire jó? Vagy bármi más, amivel ellenállóbb lenne a felület?

(#23294) #22145024 válasza fm! (#23293) üzenetére


#22145024
törölt tag

Én maradnék a "viasznál". Pl milesiben is van wax, nekem jó tapasztalatom van vele, csak rettenet büdös az elején. A kemény olajok nem tudom mennyire jók használati tárgynál, ha fenyőre kenik fel. Nemrég próbáltam OSMO-t, "C"-kategóriás fenyőre. Elég jól bírja...
De pl. sokan használnak ikeában árult Behandlát

BTW, a nagy előnye ezeknek a lakkokkal szemben, hogy lényegesen könyebb felújítani :K

[ Szerkesztve ]

(#23295) mdk01 válasza fm! (#23293) üzenetére


mdk01
addikt

Mi a garancia rá hogy nincs már benne semmilyen farontó élőlény, ha látod neki a helyét?

(#23296) aurartus


aurartus
csendes tag

Sziasztok! A PVA ragasztó átütött a mahagóni furnéron és befeketedett. Milyen technikával tudnám eltüntetni? Pár centis foltokról van szó néhány helyen.

[ Szerkesztve ]

Főnök! Már háromszor vágtam,mégis rövid...

(#23297) Traxx


Traxx
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget csavarozóügyben :R Végül az Aldiban lévő fúró-csavarozó lett a végleges döntés. 3 év garival volt 14 mátyásos, és lítiumos, 1 órás gyorstöltős. Remélem az illetőnek sokáig megfelelő lesz

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#23298) mdk01 válasza aurartus (#23296) üzenetére


mdk01
addikt

Csiszolás.

(#23299) fm! válasza #22145024 (#23294) üzenetére


fm!
tag

Azért is gondolkodom lakk helyett másban, mert marha macerás egy kis sérülés miatt csiszolni-újralakkozni a felületet. Körbenézek a piacon, köszi a tippet!

(#23300) fm! válasza mdk01 (#23295) üzenetére


fm!
tag

Igazából semmi. :) Próbálkozom egyelőre a bútorkészítéssel, csak tanulgatok ezen az anyagon. Ha bírja még 30 évet az is jó, de ha 3 év múlva újat kell készítenem az még jobb.:) Viccet félretéve: amennyire lehet kikapartam a lyukat, folyékony fával kitapaszoltam (2-3 rétegben), mást lehetne még tenni vele?
Illetve a folyékony fa mennyire szereti az olajos-viaszos felületkezelést?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.