Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22751) pali923 válasza yooccoo (#22749) üzenetére


pali923
tag

Hát így egyszerűbb, akárhogy hívják :)

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#22752) #22145024 válasza pali923 (#22747) üzenetére


#22145024
törölt tag

Amiket linkeltél az mind kúpos. Ez a kisebbik "baj"; a nagyobbik, hogy a kúpszögük és egyéb dimenziójuk sem passzol a legtöbb esetben egy makita/triton/DW/stb tengelyének a kúpfuratával. :N

Amit yooccoo beszúrt, azok a szűkítők, viszont a germán nevüket továbbra is homály fedi

BTW a h7/H7-es tűrés azért annyira nem kiemelkedő. Kb minden valamire való esztergán meg lehet csinálni. A 6-10mm-es mérettartományban ez (pl furatnál) +0.15/-0,0 eltérést enged meg. Viszont az is igaz, hogy ennél érdemben jobbat meg ált. köszörülni kell, de azt meg nem szeressük kifizetni :D

[ Szerkesztve ]

(#22753) #22145024 válasza #22145024 (#22752) üzenetére


#22145024
törölt tag

bocs, +0.15 helyett +0.015 akart lenni, vagyis másfél század

(#22754) yooccoo válasza #22145024 (#22752) üzenetére


yooccoo
aktív tag

nem mondtam, hogy kiemelkedő, de ide elég ez is :D

(#22755) yooccoo válasza pali923 (#22751) üzenetére


yooccoo
aktív tag

senki többet harmadszor?
geschlitzt reduzierhülse

[ Szerkesztve ]

(#22756) #22145024 válasza yooccoo (#22755) üzenetére


#22145024
törölt tag

Valahogy ez sem az igaz. Erre szinte kivétel nélkül kúposat ad az ebayes keresésre. Ami hengeres, az meg biciklihez való.
Próbáltam még a Spannhülsent, ill. Spannstiftet, de ezek is csak funkciójukban és alakjukban hozzák az elvártat, biztosan nem H7-es a kivitel...
Vagy nem tudom... :N

[ Szerkesztve ]

(#22757) yooccoo válasza #22145024 (#22756) üzenetére


yooccoo
aktív tag

http://www.ebay.de/itm/Reduzierhulse-8-auf-Schaft-6mm-fur-Oberfrase-Oberfraser-/121084607840?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item1c31347d60

attól, hogy az ebay-en nem árulnak, attól még az a neve ;)

(#22758) pali923 válasza #22145024 (#22756) üzenetére


pali923
tag

Alighanem mégis a Reduzierhülse lesz a megoldás. Felülről a második az, ami thyebynek kellene, hacsak nem jooccooét választja. :)

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#22759) thyeby válasza pali923 (#22758) üzenetére


thyeby
őstag

Egyelőre még nincs megvéve a gép. A szűkítőbetétért nem fogok az ebay-on abajogni, megveszem az öreg Boronkay-tól - legalább nem vándorol ki a pénzem, hanem az országban marad tisztességes zsebekben.

Hát köszi ezt a nagy lingvisztikai csetepatét mindenkinek - igazából csak az érdekelt, hogy mennyire használható a gyakorlatban egy ilyen adafter. Ha mégis Angliából veszek Triton-t, megpróbálok hozzá kérni gyári 12-es patront, a kicsibe meg gyári 8-ast, hátha az is járható út.

Most újfent fő a fejem felsőmaróilag. Az imént megállt a Bosch POF 1100 AE. Valószínűleg szénkefés lett mert nem indul el.
Még ilyet nem bagóztam.
Nagyon enyhe szagot szimatoltam munka közben. Nem tudtam, hogy forró kályhacsőre ülő finom por szaga ez, vagy a gépé. Inkább leállítottam, hogy megnézzem, nehogy az utóbbi legyen. Hát valószínűleg az volt. Kikapcsoltam a gépet. Az meg csak pörgött tovább. Rendesen elfogyott a türelmem, hogy megvárjam, míg leáll. Nagyon sokáig pörgött (vagy egy perc után még mindig ment hangtalanul), az volt az érzésem, hogy valami kóboráramot kaphat. Rátettem a tenyerem a gépházra, hogy nem túl forró-e (mert tennap az egyik B&D háza majdnem izzott, nem bírtam kézzel megfogni, hogy kivegyem a kést belőle). Hát ez gyenge langyos volt. Próbáltam ki/bekapcsolni, hogy valami legyen már, induljon el, vagy álljon már meg végre. Semmi. Nem indult, és nem is állt le. Nna, gondoltam, ez tipusos kétoldali szénkefe betegség lesz - a fene egye meg.
Kimentem rágyújtani, mert fájt nézni ezt a perpétumobilt. Visszajöttem, addigra leállt. Meghajtottam kézzel. Hát abszolút ellenállás nélkül ismét pörögni kezdett. Valahogyan valahova eltávozott mindenféle súrlódási együttható, meg ilyen tudományos dolgok, és én a nagy materialista, csak pislogtam, hogy ezt most a jóisten tartja mozgásban, vagy a világűrbe kerültem volna?
Mivel még ilyet soha életemben sehol nem tapasztaltam, gyanítom, hogy akkor most az lehetett, hogy a szénkefe nem engedte generátorként működni a motort, vagy mifene? Gyanakodnom kell a csapágyra is tehát. De már ezzel úgy leli lett a tököm, hogy két nap alatt három felsőmaróm adta be egyszerre az unalmast, hogy füstölnek a füleim is.
Most mi a francot csináljak. A munkának mennie kellene, nincs idő most javításokkal sz@rakodni, meg vásárláson hezitálni.

Tulajdonképpen nem csodálkozok. Mindhárom gép 5-6 éve már megy, robotol, és nem is ipari kategória volt pedig egyik se. Nem voltak nekem ezekkel illúzióim, csak most olyan egyszerre jött mindez.
Legegyszerűbb az lenne, ha elszaladok a Praktikerbe, és leveszek a polcról ismét egy ugyanilyen gépet. Akkor csak ki a régit, be az újat, és mehet a munka ismét.
De mégse igazán tetsző dolog ez nekem két okból. Rögtön az első az, hogy én ezt a gépet potom húszért vettem, most meg a világban jár az ára. Még a használtpiacon is 25-27 ezreket kérnek érte. De erre rátudnék, nem vagyok annyira faszari.
Hanem ennek a gépnek az volt a feladata, hogy R=9,5 mm-es rádiuszt vájjon a bükkre. Tette is egy fél évtizeden át szegénykém, de már a legelső alkalommal se tetszett még öt-hat éve, ahogy tette. Mivel nincs fordulattartó elektronika rajta, szabályosan nyávogva végezte a dolgát.

Most tanácstalan vagyok. Leltem egy új BOSCH GOF 900 CE marógépet a használpiacon, ráadásul itt van az én falumban. Ebben van konstans elektronika, ipari gép, új gép. Igen ám, de csak 900W. Vajon elég lesz az arra, hogy tartósan vágjon az R=9,5 mm-es rádiuszkéssel? :F Mert ez a kés az 1100W-ot megfogta rendesen konstans elektronika nélkül.

Tudom, a puding próbája az evés, csakhát kicsikét drága próba lenne, ha nem jönne be ez a 900W...

Több fa van, mint asztalos!

(#22760) nagyapa69


nagyapa69
újonc

Üdvözlök mindenkit !

Most regisztráltam, a segítségeteket kérném, keresek egy olyan gyalugépet amely fagyapot gyártására szolgál. Régen ebbe csomagolták az almát Orosz exportra. A neten nem találtam csak leírást, beillesztem ide, hogy pontosan miről van szó : http://erdeszetilapok.oszk.hu/01312/pdf/655-665.pdf - a második lapon látható hogy kik gyártották ezeket a gépeket .

Ha valaki tud segíteni megköszönöm ! ! !

(#22761) pali923 válasza thyeby (#22759) üzenetére


pali923
tag

Ránéztem a Triton oldalára. Az a furcsa, hogy azt írják, a kicsi és a nagy géphez 12cm-es és 1/2"-os "collet" jár, a közepeshez meg 1/4" és 8mm. Ki érti ezt? Hogy aztán az ebay-n esetleg használtan milyet kapsz, az más kérdés.

Ha már szénkefe: a réges-régi Skil csiszolóm állt le az év végén minden előzmény nélkül. Aztán kiderült, hogy szénkefe gondja van. Az a furcsa, hogy az egyik szénkefe elkopott csontig, azért is nem indult. A másik viszont még majdnem egy centis. Ez vajon mitől lehet? Minden esetre könnyen meg tudtam szerelni.
Erről a gépről írtam már régebben is. Sok baj volt vele, aztán minden csapágyat kicseréltem sk (pedig nem vagyok szakember), 1-2 ezer Ft-ból megvolt. Azóta is megy, ettől a szénkefétől eltekintve.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#22762) nesa válasza pali923 (#22761) üzenetére


nesa
veterán

Ez azert van mert egy iranyba porog mindig, es a fazis oldal jobban kopik, auto generatornal is igy van a fazist 3x csereled mig a masik elkopik, meg egyenaramnal is hasono dolog megfigyelheto de kevesbe PL onindito.

(#22763) yooccoo válasza thyeby (#22759) üzenetére


yooccoo
aktív tag

nem beszélhető meg az emberrel, hogy végzel próbamarást?
nem kell sokat, az elején úgyis látod már, hogy mit bír a gép

(#22764) yooccoo válasza pali923 (#22761) üzenetére


yooccoo
aktív tag

nem véletlenül zárták őket egy szigetre :DDD

(#22765) epmd válasza thyeby (#22759) üzenetére


epmd
tag

Szerintem a Boschal nem lőnél mellé,éles késsel viszi mint a vajat. :)

(#22766) epmd válasza yooccoo (#22764) üzenetére


epmd
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#22767) #22145024 válasza yooccoo (#22757) üzenetére


#22145024
törölt tag

yooccoo und pali923:
Einverstanden!

(#22768) thyeby válasza epmd (#22765) üzenetére


thyeby
őstag

Reménysugár.

Van ilyen géped, vagy csak egy tipp?

Több fa van, mint asztalos!

(#22769) epmd válasza thyeby (#22768) üzenetére


epmd
tag

Nekem 1300 wattos van,de nyüstöltem már 900-ast is. :)

(#22770) thyeby válasza epmd (#22769) üzenetére


thyeby
őstag

900-as milyet? Volt benne konstans elektronika?

Hogy értsd pontosabban, arról van szó esetemben, hogy ez egy olyan gép lesz, ami be van dugva egy asztal alá. Benne egy R=9,5 csapágyas rádiuszkés beállítva pontosan. Amikor dolgozik, akkor csak ezt a feladatot végzi. De ezt sokat. Nincs minden nap használva, van, hogy hónapokig áll. De ha beindítom, akkor megy napokon át 8-10 órán keresztül. Megállás óránként öt tizenöt percre. Szóval olyankor aztán hugyoztatva van, ami a csövön kifér.
Ugyanezt tette eddig a kis zöld 1100W-os. De hallhatóan nyögött alatta. Ilyen nagy különbség lenne a zöld és a kék közt? Vagy a konstans ad új erőt neki vajon? :F

Már kezdtem elbízni magam, hogy én mindent tudok a marógépekről, és kiderül, hogy inkább semmit. :U

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#22771) epmd válasza thyeby (#22770) üzenetére


epmd
tag

A zöld és a kék között ég és föld a különbség.Ahol most melózok,ott van egy ilyen zöld 1100 wattos bosch,alig vártuk hogy megdögöljön teljesen,és ne csak javíttatva legyen,hanem kapjunk egy másikat.A tengelyrögzítője hamar elkopott,és alig lehetett kést cserélni benne,mert elforgott a tengely,mert elkopott benne a stift.A fordulatszám állító nagyon hiányzott róla.A rezgéstől meg állandóan elállítódott magasságba.Kicsit életlen volt a kés,már küszködött.Most egy 1300-as zöld van,ebben csak a led világítás tetszik csak,de ezért a gépért se adnák pénzt.A 900-as kéken is van konstans elektronika.Ha fél napig megy,akkor is csak max langyos lesz a gép.Én általában nem szoktam max fordulaton marni,halkabb is a gép,de a marás képe ugyan az,mint ha maximumon menne.De lényeg,hogy élesek legyenek a kések.A konstans elektronikának az a légyege,hogy állandóan tartja a sebességet,terhelés alatt is. Ha jól emlékszem neked is van 2000-es boschod,az is ugyanúgy működik,azon te is tudod tesztelni. :)

[ Szerkesztve ]

(#22772) #22145024 válasza epmd (#22771) üzenetére


#22145024
törölt tag

De az reális feltevés, hogy a konstans elektronika és a "ipariság" miatt egy 900W-os kék-Bosch nem kezd el nyögni ott, ahol az 1100+-os kommersz már nagyon húzza a száját?

(#22773) epmd válasza #22145024 (#22772) üzenetére


epmd
tag

Ez így van tapasztalatom szerint.

(#22774) mdk01 válasza thyeby (#22770) üzenetére


mdk01
addikt

...és mit szólsz ahhoz az ötlethez hogy ha elfelejted a felsőmarós megoldást és beszerzel egy normális áron lévő asztali marót, előtolóval?
Ha ilyen sokat megy akkor erre a felsőmaró nem való sem a felsőmaró kés....vagyis való de nem kifizetődő, ráadásul a kezed is szétmegy és feleslegesen erőlködsz.
Gondolom én, de nem ismerem a munkafolyamotokat, de te vhol tömeggyártasz az meg alapból megkívánja az előtolást.

(#22775) pali923 válasza thyeby (#22770) üzenetére


pali923
tag

Szerintem pont nektek, mestereknek van olyan tapasztalatotok, hogy az ipari gépek nem feltétlenül (csak) a pontosságuk vagy szépségük miatt jobbak a barkácsoknál, hanem abban, hogy jobban bírják az ilyen egész napos terheléseket.
Néhány hónapja vágtam el egy fél centis vaslemezt a Skil flexemmel. Illetve vágtam volna, csak mondtam magamban: igaz, hogy melegszik, de ezt a 2 centit még átvágja. Hát nem, csak a füst jött ki belőle. Egy kék Boschra cseréltem le.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#22776) Armahun válasza pali923 (#22775) üzenetére


Armahun
addikt

A skill sarokcsiszolóval nekem kifejezetten jók a tapasztalataim, amit a miénk tépőzáras koronggal való csiszolásból kibírt az becsületére válna bármelyiknek.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#22777) thyeby válasza epmd (#22773) üzenetére


thyeby
őstag

No, ez a tapasztalat érdekel engem. Pont arra hajazott az érdeklődésem, amit mintAdarab kiemelt a kíváncsi tudakolódásomból. És megnyugtat annyira a tapasztalatod, hogy megveszem azt a 900W-os kéket, ha megvan még - legrosszabb esetben kisebb munkát kap. A R=4 mm-es rádiuszmarásra is rá van állítva egy asztal, aminek semmi egyéb dolga nincs.
A konstans elektronikát ismerem, több ilyen gépem is van. Csak egy ilyen találmány egy 2KW-os motoron másként zenél, mint egy feleakkorán - gondolom én - ezért kérdeztem.

Igen, ez a kis zöld csodabogár volt az eddigi felsőmaró vásárlásaim közül a legnagyobb melléfogás. Beállítani? Művészet. Amikor rögzítem, visszamozog néhány tizedet. El kell találni, hogy kábé mennyit és addig próbálkozni, míg sikerül. A patronba a kés úgy beleszorul, hogy a hollandianyával kell erőszakkal kifeszíteni belőle. Ezt a gépet kézben használni büntetés lehet. De nekem sose melegedett. Nyögött, de az egész napos nyögéstől is csak enyhe langyos maradt. És persze, én is várom a napot, amikor elajándékozhatom egy barkácsolónak.

Most az a bosszantó, hogy szűk három órát kellett volna már csak marnia, és akkor lett volna egy jó hónapom a következő marásig eldönteni, hogy mi legyen tovább. Így meg szaladgálok, mint pók a falon, hogy most mit kellene csinálni?

A fordulatszámot eltalálni kell. Tapasztalatom szerint akkor jó, ha megjelenik marás közben egy búgó hang. Olyan polifónikus terc-féle jelez, hogy most a jó. A túl lassú kínlódás, könnyen szakít, erőlködik a motor olyan morgós hangot ad, a túl gyors meg sikít, mint egy kisasszony, ha jól csinálod. És persze könnyen éget.

Az éles késekben teljesen egyet értünk. A helyzet pikantériája, hogy épp ehhez a feladathoz kapott ez a kis zöldike egy vadiúj Freud kést.

Mindenesetre köszi a bátorítást.

Több fa van, mint asztalos!

(#22778) thyeby válasza mdk01 (#22774) üzenetére


thyeby
őstag

Jó is lenne, ha kivitelezhető lenne.

Most éppen több, mint 400 db ilyen szablya legyártása az aktuális feladat, de minden játékom van annyira amorf, hogy ne lehessen automatizálni. Persze, egy CNC megoldana dokmindent, de hát sajnos fényévekre vagyok én annak még az ábrándjától is.

Több fa van, mint asztalos!

(#22779) pali923 válasza thyeby (#22778) üzenetére


pali923
tag

Persze, mert flancolsz. Lehetne gyártani ilyen kardot is, aztán könnyebb lenne az életed: :))

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#22780) yooccoo válasza thyeby (#22778) üzenetére


yooccoo
aktív tag

ha nem is előtolóval, de mindenképpen jobb volna rendes maróval, sokkal termelékenyebb ...
automatizálás nélkül is töredék idő alatt át tudod tolni

(#22781) thyeby válasza pali923 (#22779) üzenetére


thyeby
őstag

:DDD

Hááhh! De jó! Hívlet Fakard ®

Te voltál ennek az elkövetője?

Több fa van, mint asztalos!

(#22782) thyeby válasza yooccoo (#22780) üzenetére


thyeby
őstag

Most ezalatt azt érted, hogy rendes asztali marógépet, és nem felsőmarót?

Ha azt, akkor, háát khhmm, gondolkodtam már rajta régebben. Azért vetettem el, mert azok az asztalok általában nekem egyáltalán nem kézreesők. Túl messze vagyok a marókéstől, nem áll jól kézre, hogy egész nap görnyedjek, nyújtózkodjak fölé. A másik dolog meg az, hogy többnyire egy öntvény asztalon kell operálni. Az télen jó hideg. És úgyis csak ezeket a kis lóf@sz méretű késeket tudnám benne használni, mert a nagy kés az én lyukaimba nem fér be.

Egyébként elég termelékeny ez most így, ahogy van. Ennek a szablyamarkolatnak pl három különböző rádiusszal való körbemarására jelenleg a norma rádiuszonként 25-45 perc/72 db attól függően, hogy melyikkel mennyire kell körbemenni mindkét oldalon. Mennyivel lehetne ezen javítani egy nagy gépsárkánnyal? :F

Több fa van, mint asztalos!

(#22783) Robertoq


Robertoq
őstag

Sziasztok! 14 éve végeztem asztalosként, de már régen szakmát váltottam, viszont most egy konyhabútor kivitelezésébe vágtam a fejszém és ezzel kapcsolatban lenne kérdésem. Először is a felső rész sarokrésze ilyen lenne:

azzal a különbséggel, hogy az ajtókat teljes kinyitásúra szeretném csinálni 135 fokos pánttal

Viszont nem tudom ebben az esetben hogy kell az ajtók méretét kiszámolni, hol milyen ráhagyás van. A magasság az ok (korpusz - 2x2mm), de a szélesség nem egyértelmű számomra. Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#22784) pali923 válasza thyeby (#22781) üzenetére


pali923
tag

Dehogyis, én nem tudok kardot gyártani. Abban Te vagy a mester :)

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#22785) mdk01 válasza Robertoq (#22783) üzenetére


mdk01
addikt

A Blum, Schachermayer, vagy a Forest oldalára felmész és az ott található katalógusokból kinézed a neked megfelelő pántot majd ott mellette meg is találod a hozzá való számításokat.

(#22786) colker


colker
tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni.
Bútorlap Ajtókat kellene cserélnem egy ismerősnél.
Sajnos színmintám nincs hogy élőben bemutassam neki hogy válaszon és nem olyan ember akit kiviszek a lapszabászatra hogy ott válaszon így jó lenne valami kép róla.
Az internetes színminták amiket találtam kesze-kuszák minden oldalon más mennyiségű bútorlap van 1 gyártótól és nem sikerült a megfelelőt megtalálnom.(2012-es Falco és egger pdfet is néztem abban sem találtam)

A munkalap matt szürke márvány így írták le nekem. És ilyesmi bútorlap is kellene.
Tudnátok nekem küldeni valami dokumentumot vagy képet amiben találnék ilyen bútorlapot?Már ha persze gyártanak ilyet, lehet ezért nem találtam?

(#22787) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Irodai irattároló szekrénysor:

Google SketchUp látványterv róla:

Beépítve:

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22788) ácsszerzet válasza thyeby (#22778) üzenetére


ácsszerzet
újonc

Szia Thyeby! 400 db? Ha jól olvastam fajátékokat készítesz. Csak kardokat,vagy mást is? Magyarországon értékesíted ezeket vagy esetleg külföldön? Nem is tudtam hogy még van kereslet ilyen fajátékokra. Hiszen a mai gyerekek már csak a pléjsztésönt ismerik. Igaz múltkor én kértem segítséget Tőletek felsőmaró ügyben, most én próbálok segíteni. Mi a cégnél 900 wattos Hitachi marót használunk,Dimar marószárakkal. Igaz mi 99%-ban lucfenyőt marunk vele,de sokszor egész nap megy,és már 10 éves. Ez még a régi,letisztult Hitachi dizájn,igénytelen,de pontos és megbízható. Az új hip-hop feka rapper dizájnos hitachik már nem tudom mennyire jók,nekem egyáltalán nem tetszenek. Eléggé lehúzták a márkát ezzel az olcsó bóvli dizájnnal.

(#22789) #22145024 válasza Winner_hun (#22787) üzenetére


#22145024
törölt tag

Klassz lett, élőben szebb, mint sketchupban! A kihúzható fiókok nagyon jók! :K

(#22790) thyeby válasza Winner_hun (#22787) üzenetére


thyeby
őstag

Es ist gut.

Először azt hittem, hogy a fotók is SU fájlok renderelve. Csak az utolsó két képen vettem észre, hogy minek hanyag stószokat renderelni...

Több fa van, mint asztalos!

(#22791) thyeby válasza ácsszerzet (#22788) üzenetére


thyeby
őstag

Egyéb játékokat is készítek, nagyságrendileg összesen ezeknek a szablyáknak a tízszerese körül. A magyar vásározó szegmenst már jószerivel lefedtem. Külföldre még nem merészkedtem ki. Talán az tart vissza, hogy azok a kollégák, akik kivitték a fajátékaikat, mind csalódtak. Meg kellene próbálkozni valahogyan vele pedig mégis. Csak ahhoz előbb kellene legyártani, és csak aztán kimenni.
Van egy játékom, egy vesszőparipa. Elég jól sikerült dizájn. Hol az egyik, hol a másik boltosom hív fel, hogy küldjek már neki, mert kérik Hollandiából.
Kereslet talán még több is lenne, mint amennyi a kínálat. Néha úgy látom, hogy egyszerűen nincs jelen a termék a piacon. De ez már nem annyira az én fiókom.

Ma megalkudtam egy használtpiaci kék Bosch 900 W-os gépet. Megnyugtat, hogy írod, jól állja 900 W is a sarat. Magam is jobbféle késeket pörgetek többnyire. Dimar, Freud vagy CMT kést pörgetek többnyire.
Igaz, lucot nem de borovit elég gyakran marok, nem is keveset.

Még amikor életre kelt ez a fórum, alapítója, Winner_hun kolléga egyszer azt írta, hogy a keményfát könnyebb fűrészelni, mint a puhafát. Akkor visszakérdeztem, hogy hülye vagy? Azt válaszolta, hogy a suliban neki ezt tanították. Gondoltam, jó nagy egy hülyeséggel tömték a fejét.
Aztán azóta csordogált még némi víz a Tiszában, Dunában. Ma már pedzegetem, hogy mit is jelent az, amit akkor írt. Nem kevés esetben valóban sokkal könnyebb vágni, forgácsolni a keményfát, mint a fenyőt. És a szerszámél is jobban tűri. Bükkel pl még soha nem sikerült kicsorbítanom a gyalukést, pedig olykor akad abban is göcs. Ha fenyővel nem csorbítom ki, akkor az csak úgy lehet, hogy előbb kiütöm az összes göcsöt a deszkából, s majd csak utána mehet a gyaluba. Szóval ma már látom, hogy vágni is könnyebb, csiszolni is könnyebb a bükköt a fenyőnél. Az aprófogú szalagfűrész lap környékéről is ki van tiltva pl a borovi nálam. Azt vagy dekopírral, vagy fűrészkoronggal, de szalaggal nem. Eldugíti a fogakat. Rárakódik a gyanta, megváltozik az élszög, a hátszög - kipucolni meg... hát még sose volt tannyi türelmem, pedig híres vagyok a nyugalmamról.

Igen, a Hitachi nálam is a dizájn miatt vérzett el. Egyszerűen még fotón is fájdalom a látványa, de hogy nap nap után én azzal dolgozzak, akkor már inkább a metebó. Hallok én a Hitachikról jót is rosszat is. De hát hány vele egy fajsúlyú márkával nincs ez így? Festoolt, Mafellt, Hiltit inkább dicsérik, mint szidják. Igen ám, de azoknak az ára igen elhúz a DeWalt Makita kék Bosch trió mellett. Elég komoly árbevételt kell elérni ahhoz, hogy valaki prémiumkategóriával biztosítsa be magát.

Hanem az, hogy a 900W-os Hitachi Nálad jól teljesít, bizonyára nem csak a kés márkajelzésének, hanem az átmérő nagyságának is erősen függvénye, nem? Első körben azért rinyáltam megvenni ezt a 900W-os gépet, mert a feladata egy D=32 mm-es kés forgatása lenne. Aztán jött az ötlet. Joccoo javasolta, próbáljam ki, epmd bíztatott, menni fog az - hogy én ezt a gépet betehetem a kis rádiuszért reszortos sorba, és akkor tőlem lehet akár 600W-os is. De legalább megtapasztalhatom élőben, milyen egy jobb 900W-os gép.
Addig is, míg hozzám kerül ez a gép (holnap délután), dolgoznom kellett. Azt a kést, amit az 1100W-os zöld Bosch hajtott meg, bedugtam az 1200W-os B&D-be. Na, azt már nem fogta vissza a kés. Hogy ez most annak a plusz 100W-nak tudható-e be, vagy annak, hogy más a konstrukció? Fogalmam sincs.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#22792) yooccoo válasza thyeby (#22791) üzenetére


yooccoo
aktív tag

tisztíthatod pl drótolással ...
kifordítod a szalagot, úgy rakod fel a gépre, aztán had szóljon

(#22793) ácsszerzet válasza thyeby (#22791) üzenetére


ácsszerzet
újonc

Ez a lucfenyő kontra keményfa effektus kicsit új számomra,bár ha belegondolok,láttam már vadonatúj gyalukést egy csapásra lennulázódni egy lucgöcsben. Mi csak élt szoktunk marni,de az általad írt marószárnál kisebbel. Nagyon sok múlik a belerakott marószáron,igaz nem tudom mit mutatna nagyobb szárral. Az ipari és a barkács 900 watt tapasztalataim szerint kis túlzással ég és föld. A Bosch szerintem nem rossz választás,sőt. Ha jól olvastam a blekideki helyett szeretnéd,hát elég csúnya lenne ha nem ütné meg a B&D szintjét. Bár nem szeretnék okoskodni. Ezért akarok én is egy 2000 watt körüli gépet venni,mert annál nem kell gondolkodni. Csak rohadt drága. Remélem beválik az új bosch.

(#22794) thyeby válasza yooccoo (#22792) üzenetére


thyeby
őstag

Még sohse hallottam erről.
Ez drótkefézést jelent forgó szalag mellett? :Y

Több fa van, mint asztalos!

(#22795) yooccoo válasza thyeby (#22794) üzenetére


yooccoo
aktív tag

így van
ezért fordítod ki, hogy a fogak fordítva álljanak és ne tépjék a drótot, hanem csússzanak rajta
de ha nem szimpatikus, akkor megcsinálhatod állványos köszörűn is, csak az kevésbé haladós

(#22796) ácsszerzet válasza yooccoo (#22795) üzenetére


ácsszerzet
újonc

Körfűrészlapról mivel tudom letisztítani a fenyőgyantát? Benzin?

(#22797) mdk01 válasza thyeby (#22794) üzenetére


mdk01
addikt

Igen, miután ecsettel és petróleummal, vagy vmi hasonlóval kicsit rásegítettél.

(#22798) thyeby válasza ácsszerzet (#22793) üzenetére


thyeby
őstag

"Ha jól olvastam a blekideki helyett szeretnéd,hát elég csúnya lenne ha nem ütné meg a B&D szintjét."

Egy zöld 1100W-os kisbosch-t lenne jó kiváltani vele. Ezzel a 900W-os kaliberrel semmi tapasztalatom, de még sejtésem sincs - ezért is visítottam itt a fórumban, hogy segítsetek.
Hogy magasan ver egy ipari gép egy barkácsgépet, ez majdnem általánosítható. Azért írtam, hogy csak majdnem, mert ott van pl a makita, meg ez a most újdonság rút piros maktek család. Az RP0900-ra kértem ajánlatot - kaptam is kedvezőt, de elvetettem mégis, mert egyrészt félek én attól a 35mm-es lökettől, hogy tunnék kést cserélni asztal alatt. Van ennek (de még nagyon sok másnak is) maktek megfelelője. A szervizestől tudom, hogy ugyanazok az alkatrészek kellenek mindkettőbe. Új dolog ez nekem, és ambivalens. Ha valóban igaz, hogy ugyanaz az alkatrész, akkor egy okos ember nem fizet egy forinttal se többet csak azért, hogy a színe makitakék (vagy zöld az inkább?) legyen. Mondjuk a pirost elég csúnyának álmodták meg. El tudom én képzelni Japánban azokat a grémiumokat, akik a dizájn felett törnek pálcát, amint fehér bottal a kezükben bemennek megtaperolni a dizájnt, és szavaznak. Mert minden Japán dolog eléggé csúnyácska - a toyotám is pl rém ronda (de vaj finom) Más márkáknál (pl a Bosch) a tapasztalat az, hogy a barkács kivitel kifejezetten kérész életű és meglehetősen hanyagul összecsapott gépeket jelent, amik csupán igen rövid partitúrára nyerhetők meg.

"Ezért akarok én is egy 2000 watt körüli gépet venni,mert annál nem kell gondolkodni. Csak rohadt drága"

Figyi!
Igaz, hogy egy 2KW-os gép száz fölött kóstál. Most legolcsóbban egy DW 625-öshöz lehet hozzájutni, az is 110 ezer akciósan. De gondolkozz rajta, nem érdemes-e ugyanúgy tenned, ahogyan most is teszek. Körbeszagoltam a használtpiacot, és féláron hozzájutottam egy teljesen új géphez. Igaz, se garancia, se számla, de jó sok pénz az a másik fél ár.
Látok most Budapeten (ha jól emlékszem) egy ugyanilyen Bosch-t 2000W-osban. Használt gép, de teljesen új. 110-re tartja ki a gazdája. Azt azért én irreálisan soknak gondolom még akkor is, ha soha nem volt kibontva. De nyugi, megy még annak lejjebb az ára, mert épeszű ember rá sem telefonál egy ilyen hirdetésre. Fel kell ajánlani érte két hónap múlva 70-et. Valószínűleg kis habozás után oda is adja annyiért. Jó gép az a GOF 2000 egyébként. Vaj finom. A legfinomabb, amit eddig profi gépet a kezemben fogtam. Egyetlen dologgal lőttek csak mellé. Amikor kioldod, akkor egy rugó fellöki a gépet. Tán kikapcsolható ez a funkció, valaki kérdezte is itt egyszer. Szokni kell oldáskor, hogy ellentarts, különben pofánvág.
Vagy van most Egy keveset használt DW 625-ös 70-ért. A napokban kértem árat ettől a fazontól a gépre, mert asztallal együtt hirdeti. Azért 70 már nem egy utolérhetetlen vagyon, és a gép az tutira jó, van olyanom is. Persze, az ember láti az árakat, hogy csilivili makita fájintos boxban 180 ezer, akkor úgy érzi, neki sose lesz ilyenje. De azt a Makitát nem az iparosoknak árazták be, hanem olyan szerszámbuziknak, akiket az orruknál vezet a fétis. Vettem én keveset futott DW 625-öst 45-ért is, és nem kell sokat erölködni, hogy az ember akörül megszerezzen egy jobb példányt az ebay-ról. (Egyébként egy közvetítőt tudok, aki behozza emberi léptékkel számolt jutalékért.)

Több fa van, mint asztalos!

(#22799) thyeby válasza ácsszerzet (#22796) üzenetére


thyeby
őstag

Denszesz.

Több fa van, mint asztalos!

(#22800) thyeby válasza mdk01 (#22797) üzenetére


thyeby
őstag

Apám szavai jutottak most eszembe.

Történt, hogy a régi világban, amikor még az 1600-as Lada számított az elérhető csúcsnak, vett egyet az öcsém. Odaadta a faternak, hogy próbálja ki. Mennek, fater vezet, öcsém mondja a kanyarban, hogy nyugodtan tolhatsz neki sokkal többet is, jó gumik vannak alatta. Mire apám így felelt:
- Olyan ez nekem, mint ha azt mondanád, hogy hugyozzak nyugodtan az ágyba, száraz marad az.

Biztos sokan élnek ezzel a lehetőséggel, de én inkább veszek egy új szalagot, mert még a gondolatától is felállt a szőr a hátamon.

Több fa van, mint asztalos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.