Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22451) jimy_l válasza Pydew (#22447) üzenetére


jimy_l
tag

Szerintem nagyon állat, mikor kin dolgozik az embörfia ügyfélnél, ott az egész műhely. :C

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#22452) mdk01 válasza Pydew (#22446) üzenetére


mdk01
addikt

A bosch márkájú fejek is rámennek a fein-re múltkor néztem és 5-6000,- körül van, de ez nem szentírás tessék ellenőrizni csak amit láttam az ráment.

(#22453) mdk01 válasza Pydew (#22450) üzenetére


mdk01
addikt

Max asztalosnak úgy jó, hogy ha van egy telephelye ahol nagy gépek vanak, ez meg otthon van, ha éppen gyorsan kell vmi.

Ááá..ilyen nincs, gondolj bele.:)

(#22454) thyeby válasza mdk01 (#22453) üzenetére


thyeby
őstag

Ja.
Akartam is visszakérdezni, hogy ha neked lenne telephelyed nagygépekkel, babricsolnál akkor otthon egy ilyen kis seggdugasszal? Pláne ennyiért?

Több fa van, mint asztalos!

(#22455) nesa válasza jeni (#22444) üzenetére


nesa
veterán

Nekunk ilyen bosch van,szepen teszi a dolgat,es ami meg fontos hogy made in hungary igy szamomra elis dolt a kerdes.

(#22456) Sanyabá válasza jeni (#22444) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nekem Bosch volt míg el nem lopták. Vettem helyette egy Budget gépet 10 ezerért, és lás csodát ugyan azt tudja mint a Bosch. Pedig 2-3 ember is dolgozik vele , de semmi probléma.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#22457) mdk01 válasza Sanyabá (#22456) üzenetére


mdk01
addikt

Na neee. tényleg semmi különbség közte érzésre?
Összerakás, anyaghasználat, kapcsoló, lapszerelés, hang stb?

(#22458) mdk01 válasza thyeby (#22454) üzenetére


mdk01
addikt

Igen....most elképzeltem Rockefeller-t ahogy esténként a kert hátuljába neki áll olajkutat ásni egy lapáttal, majd előremegy és pihenésképen összerak pár hordót.:DDD

[ Szerkesztve ]

(#22459) nesa


nesa
veterán

Melyik ceg gyart 8 as patronhoz 6mm vastag 20mm munkahosszu horonymarrot?

(#22460) aurartus


aurartus
csendes tag

Nekem van egy Multimax fúrógépem, ahhoz van eszterga,körfűrész és ütvefúró toldalék.Több mint 30 éves...Na az,multigép:)

Főnök! Már háromszor vágtam,mégis rövid...

(#22461) Sanyabá válasza mdk01 (#22457) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Azért az 50-60 ezer ft különbségért nem kapsz többet, ezt tapasztalatból mondom.
Másik asztalos csapatnak volt Fein gépük , de mink is elvégeztük ugyanazt a munka műveletet mint ők. Bosch fűrészlapot vettem , az egész nagy fogút , nem is volt gond.
Hangosnak hangos volt, mint a másik, de tette a dolgát. Egy ilyen egyszerű gépnél nem lehet akkora nagy eltérés, hogy az árban megtérüljön.

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#22462) hali.papa


hali.papa
csendes tag

Sziasztok!, Lenne egy kérdésem a tisztelt asztalos társadalomhoz! Szauna belső kialakítására ti milyen fajta fát ajánlotok?

(#22463) thyeby válasza hali.papa (#22462) üzenetére


thyeby
őstag

Nyír.

Több fa van, mint asztalos!

(#22464) thyeby válasza mdk01 (#22458) üzenetére


thyeby
őstag

:DDD

Több fa van, mint asztalos!

(#22465) Sanyabá válasza hali.papa (#22462) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nyírfa, rezgő nyár.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#22466) mdk01 válasza Sanyabá (#22461) üzenetére


mdk01
addikt

Igen, sok mindennel így van ez, de tudod ahogy ma is van rengeteg ELU gérvágó, csiszoló stb. gép ami igaz lehet nem ipari körülmények(vagy félig ipari) között de működnek és nem is rosszul addig az egyszer megvett Fein 30év múlva is működni fog míg a budge nem...bár itt jön az hogy akkor meg 10évente veszek egy újat, de mondjuk az sem mindegy abban a 10évben mennyit bosszankodik az ember mert lehet az a bosszankodás nem ér 30-40k-et.
Franc sem tudja.:))

(#22467) epmd válasza nesa (#22459) üzenetére


epmd
tag

A Dimarnak van 25mm-es munkahosszú kése.

(#22468) mdk01 válasza hali.papa (#22462) üzenetére


mdk01
addikt

Jó múltkor el kellett mennem vhova Pest külterületére egy Finn céghez akik szauna gyártással foglalkoztak és tőlük lehetett venni kanadai vörös cédrust. Szálba lehetett venni ilyen 80x100mm körüli keresztmetszetben különböző hosszúságban. Egy álom volt vele dolgozni.
Se csomó, se szálcsavarodás, se repedés, könnyű szuper anyag volt.
650k+ÁFA/m3 volt azt hiszem 3éve.
Ha jót akarsz ebből csinálod, de gondolom az említett nyír is majdnem olyan jó ha már ilyen gyorsan rávágták a többiek.

(#22469) Sanyabá válasza mdk01 (#22466) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Én már lassan úgy vagyok mint a pártokkal, a gyártóknak sem lehet már hinni. :(((

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#22470) nesa válasza epmd (#22467) üzenetére


nesa
veterán

6 osba nemtalaltan :(

(#22471) thyeby válasza mdk01 (#22468) üzenetére


thyeby
őstag

Szaunabelső.

Sok fafaj használatos. Gyakorlatilag szinte bármi lehet. Az olyan fafajok előnyt élveznek, amiknek jótékony élettani hatása van. A kanadai cédrust nem ismerem, utána kellene olvasni. Bizonyára van neki, ha a Finnek ezt alkalmazzák, mert ők is nagy szaunások hírében állnak.

Építettem szaunát olyannak, aki kényes volt a részletekre, és a szibériai vonal mentén haladt. Direkt ezmiatt vágatott ki nyírfát. Tőle tudom, hogy ezt a szaunabelsőt három évente le kell cserélni. Nem az élettartama miatt, hanem azért, hogy az élettani hatás megmaradjon. Lambériát, lábrácsot, padokat is. Gondolom, hogy ezek szerint így lehet ez a kanadai cédrussal is akkor. Úgy viszont jó drága buli lehet, mert én közel 2 m³-nyit használtam el. A nyír nálunk azért olcsóbb jóval, mint Kanadából hozatni a fát. De ahol van pénz...

Egyébként a nyírrel is nagyon könnyű bánni. Nem göcsös, nem vetemedik, puha - akár a hárs.

Több fa van, mint asztalos!

(#22472) thyeby válasza Sanyabá (#22469) üzenetére


thyeby
őstag

:K

Főnököm, szerintem ők pénzelik a pártokat. :DDD

Több fa van, mint asztalos!

(#22473) epmd válasza nesa (#22470) üzenetére


epmd
tag

Itt írja,szerintem rendelhető.
http://dimartooling.com/katalog_detail.php?id=10089&id_kategorien=1833&id_kunden=651

(#22474) jeni válasza mdk01 (#22466) üzenetére


jeni
félisten

van benne valami,mert szinte nem is kapni használtan Fein-t sehol,magyarul aki megveszi el sem adja.
az is igaz nem veszik mint a cukrot,csak aki ezen a területen dolgozik.
bár nekem egy két dologra a B&D is megteszi akár a Bosch fele annyiért mint a Fein közel 60000 Ft árához képest.

tényleg ezeknél nem számít a Watt teljesítmény?

valaki írta,hogy a Bosch betétjeik rámennek a Fein-re,de akár,hogy nézzem a zöld ,hobby kiadásuknak más a rögzítő profiljuk.
a profi,az ipari kategóriásoknál sem lehet másképp,mert szerintem lefelé is kompatibilisnek kell lennie. a képek alapján meg is néztem és teljesen azonos a hobby és a profi kategória betétjeiknek a rögzítéseik.

a Bosch ,a B&D, a Makita, a DeWalt, a Metabo, stb... egyikük sem tudnak ugyan olyan minőségű terméket előállítani mint a Fein ebben a multifunkciós terméknél?

ma már szinte már mindent lehet koppintani 99.999% minőségben,ők sem ma kezdték az ipart!

Hilti az gondolom nem képviseli magát ezekben a kéziszerszámosok világában.

[ Szerkesztve ]

(#22475) laacika


laacika
tag

Sziasztok.Felsőmaróba keresek diszmaró szárat,egy db kellene kipróbállásra,ha valaki úgy gondolja hogy neki van kopottas amit már nem nagyon használ és elküldené az kérem jelezze!!Köszönöm szépen a segitséget előre is. :R

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#22476) nesa válasza epmd (#22473) üzenetére


nesa
veterán

Valoban, de ezt nemhogy pecsen meg az orszagba se igen lehet kapni.

(#22477) pali923 válasza hali.papa (#22462) üzenetére


pali923
tag

Van itt egy árlista a szaunákhoz forgalmazott fafajtákról, gondolom, itt érdemes nézelődni. Alapvetően itt is nyár van, meg afrikai fajták. Van útmutató is hozzá az oldalon.

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#22478) pali923 válasza nesa (#22476) üzenetére


pali923
tag

Nemrég voltam egy cégnél, ahol Dimar cuccokat árulnak. Ha nincs nekik, bármit behoznak, ami a katalógusban megvan, de 3-4 hét kell hozzá. Én inkább az ebay-n vettem amcsiktól, olcsóbb is volt (igaz, nem Dimar), meg itt volt 1 hét alatt. Ott körülnéztél már?

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#22479) szuszinho


szuszinho
őstag

Üdv!

Picit el vagyok veszve a kivetőpántok világában. Clip top típusokat nézem. A 95-ös profilajtó pont a legdrágább. Nem jó helyette a 107-es? Ezek alá megfelelő az egyenes excenteres szerelőtalp?

(#22480) peppe79


peppe79
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem egy szinteltolásos konyhával kapcsolatban: úgy képzeltem el, hogy a főzőfelület 90 cm magas lenne, míg a mosogató és az előkészítő pult 100 cm. A korpusz elkészítésével nincs is semmi gond, viszont a munkalap már okoz egy kis fejtörést.
Valami ilyesmire gondolok, csak ettől egy picit esztétikusabban:
http://butorgyartas.co.hu/images/gallery/4_8_119_pic_nosztalgikus_konyhabutor_DSC07763.JPG

A képen lévő megoldásnál 2 dolog nem tetszik: az egyik, hogy a "felső szinten" élbeültetés van, és nálam ott pont mosogatótálca lesz (könnyen beázna az illesztés mentén). A másik gond a függőlegesen álló munkalappal van, aminél ha belevágja az ember a könyökét a szögletes élbe, az nem túl kellemes érzés (meg amúgy nekem nem is tetszik ez a függőlegesen álló, bumfordi munkalap).

A legegyszerűbb megoldás erre a tömörfa vagy corian munkalap lenne, mert ott ugye könnyen kivitelezhető a lépcsős kialakítás, úgy, hogy közben nem szakad meg a folytonosság. Viszont pénzszűkében én ennél egy olcsóbb megoldást szeretnék. Ti hogyan tudnátok áthidalni ezt a 10 cm-es szintkülönbséget egy 28 mm-es munkalapnál?

Nekem van egy pár ötletem (pl. Ytong beillesztése stb), viszont nagyon ki van centizve a hely is, így ez nem biztos, hogy kivitelezhető.

(#22481) runner 125 válasza peppe79 (#22480) üzenetére


runner 125
nagyúr

Teljesen felesleges függőleges munkalapot oda beilleszteni, pláne a 10cm miatt. A folytonosságot a 10cm-es kiugrás így is úgyis megtöri.

Szerintem semmi probléma nincs azzal, ha a magasabb korpusz oldala látszik. A munkalapot meg mondjuk 2cm-rel túllógatod és ha korrekt élzárást szeretnél rakatsz rá ABS-t, vagy lehet kapni alumíniumból 1:1-ben olyan profilú végzárót, amit rá tudsz rögzíteni.

Azt viszont nem értem h milyen illesztés mentén ázna be. Sziloplaszttal mindent kellően le tudsz szigetelni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22482) unreg1 válasza runner 125 (#22481) üzenetére


unreg1
tag

Szerintem az élbeültetés "illesztésére" gondolt.

peppe79:

Ha az jól van megcsinálva, akkor soha nem fog beázni.
Lehet gyártatni a rövid élen is gömbölyített munkalapot, tehát nem beültetett, ha az zavar.

[ Szerkesztve ]

(#22483) peppe79 válasza runner 125 (#22481) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem is szeretnék a függőlegesbe munkalapot illeszteni. Az nekem sem szimpatikus megoldás, meg valóban nincs is értelme.
A simán 2 centivel túllógatott munkalappal az a helyzet, hogy szinte biztos, hogy néha a munkalap élébe belevágja az ember a kézfejét, csuklóját, netán könyökét, és az valószínűleg nem lesz fájdalommentes.
Ezért ez a megoldás csak úgy jöhetne számításba, ha a munkalap sarka ívelt lenne, illetve a front felőli és a rá merőleges oldal is postformingolt.

A másik a vízzárás kérdése: sajnos még nem találkoztam olyan esettel, ahol az élbeültetés illesztésénél, vagy az ABS élzárás mentén pár év elteltével ne szivárgott volna be a víz.
Hiába a tökéletes illesztés, a drága tömítőragasztó, vagy csak a sima sziloplaszt; előbb-utóbb az élek mentén, a vékonyka dekorit lemez alatt utat talál a víz.
Én a sziloplaszttal eddig csak úgy értem el tartós eredményt, ha a vágott éleket picit felcsiszoltam, a szilót néhány milliméter szélesen "ráfuttattam" a munkalap felületére is, és azt egy alumínium végzáró profillal "takartam le".

Persze van ettől jobb, és esztétikusabb megoldás is, mint például ez a két oldalán postformingolt munkalap:
http://www.konyhai-munkalap.com/news/konyhai-munkalap-elbeultetessel-biztos-benne-/
Ha megoldható lenne, hogy a sarok rész ne legyen ennyire éles, hanem egy picit ívelt, akkor nem is gondolkodnék a rendelésen. De sajnos ez nekem még így is csak egy fél megoldás.

Ami most nagyon megfogott, az a Schlüter Rondec Step profil, ami kimondottan munkalapokhoz való, burkolható élvédő. Maradt ki még vagy 3 négyzetméter csempém, így simán le tudnám burkolni a magasabban lévő munkalapot. Van neki sarok profilja is, így szépen lekerekített éleket kapnék mindenhol.
Létezik olyan változat is, aminél a front és a tető is burkolható, de nekem az a változat tetszik nagyon, ahol a front részen látható marad a széles alulemez:
http://www.espace-aubade.fr/donnees/produits/originales/mise-en-oeuvre-schluter-systems-rondec-step-1.jpg
Már csak az a kérdés, hogy ez mennyire megfizethető. De az biztos, hogy még mindig olcsóbb, mint egy corian munkalapot legyártatni.
Szóval egy ilyesmi megoldásban gondolkodok, legyen az burkolható, vagy a nélküli profil.
A Forestnek is úgy tudom, hogy van valamilyen munkalapra való élvédője, amit körbe lehet futtatni, de élőben még soha nem láttam. Azt ismeri, vagy használta már valaki?

(#22484) peppe79 válasza unreg1 (#22482) üzenetére


peppe79
senior tag

A rövid élén postformingolt munkalapnál boltban kapható, kész munkalapra gondolsz, vagy amit egyedi méretre gyártatsz? Mert ha széria munkalapról van szó, akkor (pontos méretek híján) gondolom csak a bal vagy jobb oldalán postformingolt. A kérdés itt igazából az, hogy a sarka mennyire lekerekített (?).

(#22485) peppe79 válasza peppe79 (#22484) üzenetére


peppe79
senior tag

Bocs, figyelmetlen voltam! Most olvasom csak, hogy az egyedileg legyártatott munkalapra gondolsz.

(#22486) aurartus


aurartus
csendes tag

Sziasztok! AEG Gérvágóról vannak tapasztalatok? Mert ezért az árért nyújt annyit mint a nagyok, csak jóval ócsóbb. Ez amugy ipari, vagy barkács?

http://fehergep.hu/webshop.php?tid=373&fkid=15&akid=24

Főnök! Már háromszor vágtam,mégis rövid...

(#22487) ácsszerzet


ácsszerzet
újonc

Sziasztok! Mint a nevem is mutatja én nem vagyok asztalos,és a rokonszakmát szeretném képviselni. Szeretnék venni egy nagy teljesítményű felsőmarót,1500-2000 watt. Nézegettem gépeket,de nem igazán tudok dönteni. A cégnél mi hitachi,bosch és berner gépeket használunk,többségük már a 10. évüket tapossák. Nekem a makita nagyon szimpatikus,viszont nincs vele tapasztalatom. Ha egy átfogó képet tudna valaki nyújtani a különböző nagy márkákkal kapcsolatban marógép témában,nagyon hálás lennék. Csak az ipari gépek érdekelnek,volt már dolgom silány barkácsgépekkel,azt inkább meghagynám a kontároknak.

(#22488) thyeby válasza aurartus (#22486) üzenetére


thyeby
őstag

Sajnos még a közelében sem jártam ennek.

Hogy ipari-e vagy barkács?

Ha a leírásának lehet hinni,

"Robusztus konstrukció professzionális használatra"

akkor ipari. De jártam én úgy már, hogy ilyesmivel altattak, én meg el is aludtam (más márkával, nem ezzel).

Az AEG színt váltott. (Nekem jobban bejött a régi kék színvilág.) Úgy hallottam, hogy ennek a hátterében az áll, hogy a milwaukee, mint ipari mellett ezeket a sárga AEG-eket barkács használatra szánja a cég. De hogy ez mennyire hivatalos, mennyire igaz, nem tudom. Hallottam, vagy olvastam valahol.

Hanem ennek az ára már elég nagy pénz ahhoz, hogy kockáztasson az ember.
Mire gondolod használni, mennyit gondolod használni, miért ezt, és miért ekkorát néztél ki? Számomra gépválasztáskor mindig ez a legfontosabb szempont. Összehasonlítottad a paramétereit az ehhez mérhető kapacitásúakkal bizonyára, csak nem írtad, hogy konkrétan mely nagyobb márkákra gondoltál?

Több fa van, mint asztalos!

(#22489) thyeby válasza ácsszerzet (#22487) üzenetére


thyeby
őstag

Mi az elvárásod a géptől? Mit, mennyit akarsz marni vele?
Konkrétan melyik Makitára gondoltál? Jók a Makita gépek, érnek annyit, mint a hitachi, bosch és berner gépek, és nem kevésbé tartósak.

Több fa van, mint asztalos!

(#22490) aurartus válasza thyeby (#22489) üzenetére


aurartus
csendes tag

Bizonytalan a jövő,mert speciális keret alapú dobozokat kellene készítenem,egyelőre egy tucatot. Ha tetszik a tulajdonosnak, aki egyébként a munkaadóm és egy édesipari manufaktúra,akkor lehet több száz is belőle. Barkács szir szarokat néztem, amikről azt hittem milyen jó kis ketyerék. Pl.Einhell. Aztán megnéztem egymás mellett egy ilyen "ketyerét", meg egy Makita MLS 100-ast. Háát basszus leesett az állam akkora csavarok voltak benne és olyan masszív volt, mint egy tank.Szóval most azt gondolom kell a csudának barkács, még ha nem is lesz a munkából semmi.De használtan csak igen pusztulák szarok vannak,én elhiszem, hogy dolgoztak velük, de én is voltam egyszer asztalos tanuló és minden gépre vigyáztunk. Viszont a gérvágó azért olyan mostoha gyerek, mert építkezéseken is használják így ütik vágják,egy rozsdás trágyadomb lesz mind. Én elhiszem, hogy ezek újonnan igen drágák, de basszus olyan pofátlan árakat kérnek a láthatóan törött,redvás gépekért, ami nem állja meg a helyét.Szóval precíz gérvágás kéne, de jó volna a sínes megoldás is,mert azzal tudnék nútot is készíteni stb.

Főnök! Már háromszor vágtam,mégis rövid...

(#22491) ácsszerzet válasza thyeby (#22489) üzenetére


ácsszerzet
újonc

Makita RP2300FCX. Előtetők,pergolák készítésénél használnám. Csapozások kimarása,egyes illesztések marása. Asztalba építés esetén kerítéslécek profilmarása. Elsősorban fenyőfa marása,de szeretném lombos fűrészárunál is használni. Sajnos még nem használtam ilyen teljesítményű marót,900 wattos gépekkel dolgozunk,igaz csak fózolásra használjuk. Amit elvárnék hogy legyen precíz,strapabíró motorral,esetenként 5-6 óra folyamatos munkára,és nem egy éves élettartammal. Ami érdekelne hogy mit tud ez a 2300 wattos motor,vagy esetleg ilyen jellegű munkára elég lenne-e egy kisebb teljesítményű maró.

[ Szerkesztve ]

(#22492) thyeby válasza aurartus (#22490) üzenetére


thyeby
őstag

No, abból, hogy speciális keret alapú doboz, nem tudtam meg semmit.

Milyen fafaj, milyen széles, milyen magas anyagot vágnál vele? Az, hogy mennyit, már sejtődik.

A barkács gérvágók valóban nem a precizitásukról, de még csak nem is a tartósságukról híresek. De nagyon jók arra, ha valaki kerítést, tyúkólat, kutyaházat akar vele építeni, vagy akár lambériázni szeretne. Ház körüli munkákhoz felesleges is komoly ipari gépet vásárolni.

Jól látod, az ipari gépek használtpiaci árai nem a földön járnak. Többnyire kacatok, lomis gépek irreálisan drágán próbálnak új gazdit találni. Ki lehet azonban fogni jó gépet is használtan - jómagam elég sok ilyen szerencsés vásárt ütöttem nyélbe. De ahhoz nagy türelem, meg egy kis hozzáértés is kell.

A Makita egy Einhell mellett olyan, mint egy bicikli mellett egy rakéta. Ám amit kinéztél, az éppen a jelenleg kapható legolcsóbb Makita. Most úgy 70 ezer körül hozzá lehet jutni az MLS 100-hoz. Jómagam ilyennel kezdtem, de nem voltam vele teljesen elégedett. Lecseréltem egy matabóra - hát az volt életem legnagyobb melléfogása. Jelenleg egy DeWalt 702-est használok, ami nem dönthető, nem kihúzható - és meg fogsz lepődni: Nem cserélném el egy fullos, legdrágább dönthető, kihúzható Dewalt-ra. Mert ez haláli pontos, és tartósan pontos.
A kihúzható gépek közel sem olyan pontosak, mint a fix gérvágók, de hát most ez a trend. 300-400 ezer forintért is bemozdulnak a legjobbak is. Amikor gépvásárlás mellett döntesz, jó, ha ezt figyelembe veszed. Mert ha csak nagyon ritkán húznád ki/ döntenéd meg (amit szerintem egy átlagos főállású asztalos is ritkán tesz), akkor kár a felár, és az engedmény a pontosságból.

A nútkészítés miatt nem biztos, hogy jobban jársz a sínessel. Nútot inkább egy felsőmaróval szoktunk készíteni, vagy a körfűrésszel. A sínesek úgy általában 30-35 centiig tudnak vágni. Ha ez a tartomány Neked elég is, akkor érdemes a kihúzhatósban gondolkodnod. (Amelyik ennél hosszabban vág, az igen drága.)

Lehet, hogy számodra mégis az MLS-100 lenne a jó választás. Az egy belépő szintű kisgép, kifizethető, és elég jól használható. Még akkor is kiszolgál, ha több száz dobozt kell készítened vele. Ha meg több ezerre nőne a tét egy napon, na, akkor már lesz miből venned egy igazán profi gérvágót.

Több fa van, mint asztalos!

(#22493) thyeby válasza ácsszerzet (#22491) üzenetére


thyeby
őstag

Mostmár kezdelek érteni.

Nos:
Az ilyen nagy dögök nem ismernek olyan kést, amivel ne tudnának megbírkózni. 2 Kw az akkora brutál erő, hogy akár a lombosnak is nekimehetsz akármelyik késsel, amit csak kapsz bele. Általában a kontraprofil marások, a szappanmarók igényelnek erős motort. Szóval azok a kések, amiknek az átmérője jó nagy.
És persze a pici késeket is tudja egy ilyen vadállat. Itt megjegyzem, hogy amíg a kisebb gépeket szokták forgatni akár 30 ezerig is a pici késekkel, addig a nagyobbak úgy 20-25 ezernél nem mennek feljebb. Nyilván egy nagy kés kerületi sebessége olykor így is nagyobb lesz, mint egy pici késé 30 ezren. Tehát itt visszafele van némi korlát.
Fontos azonban figyelembe venned, hogy ezeknek a 2Kw, és fölötte gépszörnyeknek tekintélyt parancsoló súlyuk is van. 5-6 kilónál nem adják alább. Ez azt jelenti, hogy ha te zömmel csak pici késeket tennél bele, és azzal gyalogolnál 4-6 méteres anyagokon, hát akkor ezt a nagy gépet bizony sokat kellene cipelni.
Sokan beleszaladnak ebbe a dologba, mert ugye a Makita RP2300FCX. a maga 130 ezer forintjáért nem ismer lehetetlent, míg egy kisebb gép már ott becsődöl, hogy D=12 mm-es a marószár. Aztán emelik, cipelik a mindentudót, ha kell, ha nem, és bizony 40 fokos kánikulában dörmögnek az orruk alatt, hogy jobb is, olcsóbb is lett volna inkább egy kisebb gép.
Gondold csak el, fent vagy 2-3 méter magasban, nem ritkán csak az egyik kezed használható. Na, azzal az egy kezeddel nyúlj egy ilyen hatkilós gép után, és vezesd szépen a forgó kést ott, ahol kell. De ha lent vagy a földön, akkor is. Az ember elbíri ezt a gépet egy kézzel, mégis, két kézzel szoktunk utána nyúlni.

Köztes megoldás, hogy megállsz valahol 1.600W tájékán, de a legjobb megoldás, hogy veszel kicsi marót is, meg nagyobbat is - csak ugye az még drágább akkor.

Azt javaslom, hogy menj el egy gépkölcsönzőbe, kérj ki egy napra egy ilyen nagy Makitát. Ha egy napig dolgozol vele, akkor pontosan fogod tudni, hogy neked ez kell, vagy inkább más.

Egy dolog valószínű. Ha megveszed ezt az RP 2300 FCX-et, nem fogsz csalódni benne.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#22494) peppe79


peppe79
senior tag

Továbbra is konyhaszekrény ügyben szeretnék segítséget kérni:

Eredetileg 45 cm-es mosogatógépet szerettünk volna, de a legtöbben inkább 60 cm-est javasoltak, így végül azt vettük meg. Ezzel viszont adódott egy kis probléma, amiről sajnos megfeledkeztem: a dugalj a fal belső sarkától számítva 110 cm-re került. Így viszont ha a vakrészes sarokelemre merőlegesen elhelyezem mosogatógépet, az már összesen 120 cm (vagyis a mosogatógép rátakar a dugaljra).
Többféle megoldásban gondolkodtam: pl. a fal síkjától kintebb emelni a mosogatógépet, vagy mondjuk a vakrészes sarokelem mélységéből visszavenni, de ezek csak újabb problémákat generáltak volna.
Az egyetlen áthidalható megoldás, ha a vakrészes sarokelem helyett egy 90x90-es diagonál sarok készülne, és a sarokelemben kerülne elhelyezésre a beépíthető mosogatógép.
A kérdésem csak annyi lenne, hogy szerintetek lesz-e ennek valami hátránya, vagy kivitelezhető-e?

(#22495) unreg1


unreg1
tag

Sokan kerestetek gérvágót itten.

Ha igaz, hogy tényleg vadiúj, akkor elég jó ár a 100ezer érte, egy próbát megér:

Makita LS1018L

(#22496) unreg1 válasza peppe79 (#22494) üzenetére


unreg1
tag

Mindegy, hogy egy beépíthető mosogató sarokelembe vagy hagyományos kávába épül be, a lényeg, hogy ugyanolyan kényelmesen férjetek hozzá, vagyis az ajtaját ehhez kell méretezni.

(#22497) peppe79 válasza unreg1 (#22496) üzenetére


peppe79
senior tag

Én is a tányérok, edények miatt aggódom leginkább, hiszen így a lenyíló ajtó mellé csak részlegesen lehet hozzáférni. Megpróbáltam itthon vizuálisan modellezni, úgy nem tűnt annyira vészesnek. Aztán hogy a gyakorlatban hogy válik be, azt nem tudom. Mindenesetre nem láttam még olyan konyhát, ahol a sarokba került volna 45 fokos szögben egy mosogatógép.

(#22498) pali923 válasza peppe79 (#22494) üzenetére


pali923
tag

Én nem a szekrénnyel variálnék, hanem a dugaljjal. Egyrészt nem nagy kaland áthelyezni, mellérakni egy másikat, ha jól értem, úgyis takarva lesz. Vagy még egyszerűbb megoldás: a dugaljból kihúzni egy drótot, a végére egy konnektor aljzatot, vagy bármilyen áramvételező helyet, amit lehet rögzíteni akár a szekrény belsejében is valahol hátul, hogy ne legyen útban. Nálunk is ott van a mosogatógép bedugva egy hosszabbítóba a szekrény alatt, 10 cm lábazat alatt elfér.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#22499) mdk01 válasza pali923 (#22498) üzenetére


mdk01
addikt

Én is ezt akartam írni.
+1

(#22500) mdk01 válasza ácsszerzet (#22491) üzenetére


mdk01
addikt

Én sem ajánlom ezt a nagy dögöt neked. Teljesen rendben van ami thyeby írt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.