Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22601) Armahun


Armahun
addikt

Hú de felmentek ezeknek a multi gépeknek az árai.
Most sajnálom igazán, hogy tavaly karácsony előtt nem vettem meg azt a kék boscht 30 pénzért.
Egy csiszoló talpat és egy egyenes fűrészt adtak vele. papír dobozban.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#22602) #22145024 válasza thyeby (#22598) üzenetére


#22145024
törölt tag

Tesód tutira akart menni. Inkább örülj neki! :)

Amit linkeltél táblásítót, szerintem azt is min. 50db-tól érheti meg gyártani, különben többet keresel a saját, jól bejáratott munkáddal, mint amit ezen fognál. De ekkora mennyiség meg kinek kell?! Azért az elég ritka, hogy egy idejáró asztalos éjt nappallá téve táblásít, mint az őrnagy a Tótékban a margóvágóval

szerk:
A másik észrevételt köszi!
Azt már megfigyeltem, hogy UK ebayen nem ritka a 110V-os gép

[ Szerkesztve ]

(#22603) yooccoo


yooccoo
aktív tag

álláshirdetést be lehet dobni ide?

(#22604) Winner_hun válasza yooccoo (#22603) üzenetére


Winner_hun
félisten

Itt add fel. Utána szerintem linkelheted ide, bár ha valakit nagyon zavar / kötözködni akar akkor úgyis betalál..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22605) thyeby válasza yooccoo (#22603) üzenetére


thyeby
őstag

Szerintem azt mindig bárhova. Nem hiszem, hogy bántaná a moderátort, ha egy icipicit csökken országunkban a munkanélküliség.
A reklám az egy más dolog. Azzal nagyon hamar szét lehet kúrni egy topikot.

Több fa van, mint asztalos!

(#22606) yooccoo


yooccoo
aktív tag

na akkor itt a link :)
mondom ... link :DDD
Álláshirdetés

[ Szerkesztve ]

(#22608) ahenobarbus válasza unreg1 (#22607) üzenetére


ahenobarbus
tag

itt a linken azt irjak, hogy az adapter arra jo hogy a fein/ridgid/etc. gepekre fel lehessen szerelni a dremel vagokeseket.

(#22609) thyeby válasza ahenobarbus (#22608) üzenetére


thyeby
őstag

Nem egyszer az a benyomásom, hogy üzletpolitika rejlik az ilyen anomáliák mögött, mert ugye a gép elkelt, de a vevő visszajár tartozékért/kellékért.
Egyfelől jól kalkulálnak olykor, mert valóban, jelentős bevételkiegészítés lehet. Másfelől viszont nemritkán felvetődik bennem a kérdés, hogy vajon egy cég is számol-e azzal, méri-e valamilyen módon, hogy ezzel egyúttal önmagát is jól seggberúgja?

Több fa van, mint asztalos!

(#22610) pali923 válasza thyeby (#22609) üzenetére


pali923
tag

Az csak természetes, hogy ebben üzletpolitika van. Minden cég hasonlót csinál. Gondolj csak bele: vehetsz nyomtatót akár 10.000 Ft alatt, de abban minimális töltetű patron van, ha meg elkezdesz nyomtatni, vagyonokat költhetsz rá. Most dühöngök éppen azzal, hogy szigorúan beállítom, hogy csak feketével nyomtatok, de a nyomtató programja mégis azt állítja, hogy fogy a festék a színes patronokból is.
Kétféle processzorgyártó van, de semmiben nem kompatibilisek egymással. Régen elég volt venni egy új videokártyát, procit a gépedbe, és megtáltosodott. Ma már alaplapot is cserélned kell, ha újítani akarsz. A mobiltelefongyártók mostanában egyeztek meg, hogy a töltők dugóit szabványosítják, de még mindig nem sikerült megvalósítani. Ennyi erővel a szerszámgépek akksijait is lehetne szabványosítani, de ez soha nem fog eszébe jutni egy cégnek sem.
Ha egyszer elköteleződsz, hűségesnek kell lenned. nem csak az asszonypajtáshoz! :)

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#22611) Carpintero válasza #22145024 (#22552) üzenetére


Carpintero
csendes tag

Előtúrtam a leszorítót, de az előző profil már rövid volt..
A fogantyúprofilban annyi a mókás hogy némileg hajolhat is. Szándékosan nem húztam a profilba végig merevítést, hogy a sorjaképződés valós legyen.

Alukereteket nagy tételben nem biztos, hogy vállalnék azért vele.

[ Szerkesztve ]

(#22612) mdk01 válasza jeni (#22593) üzenetére


mdk01
addikt

....és az mennyi volt végül?

(#22613) ZSOLO76


ZSOLO76
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék a napaliba egy "TV falat" csinálni,a terv már megvan és az anyag is :) 18mm bútorlap 110x147cm.
Ennek a rögzítéséhez kérnék tanácsot,hogy lehetne szakszerűen feltenni.Alapból a négy sarokba gondoltam a csavarokat,jó hoszú és erős tiplikkel,süllyesztett csavarokkal,csavarfejekre valami színazonos fólia.Elég nehéz a lap,valamint rá lesz szerelve egy tv ,ami kb még 10kg.Fontos lenne,hogy masszív legyen,ugyanakkor nem akarok sajtot csinálni a falból :D meg a lapot sem akarom sok helyen kifúrni,mert akkor nem lez valami esztétikus.Van esetleg valami olyan bútorszerelvény amivel szépen fel lehetne rakni?valami alsó sín amibe a bútorlap belefekszik stb....Alul nem nagyon fog látszódni,takarja a szekrény.előre is köszi minden segítséget.

(#22614) unreg1 válasza ZSOLO76 (#22613) üzenetére


unreg1
tag

Egy ilyen alu profillal fel tudod tenni a falra.

Zobal falipanel rendszer néven keress rá.

(#22615) ZSOLO76 válasza unreg1 (#22614) üzenetére


ZSOLO76
csendes tag

Ezt már megtaláltam,nagyon jó kis rendszer,de 3.5m hoszú a sín és kb 5000Ft + posta. nekem meg csak 110cm kéne :F valami olcsóbb megoldás kellene.

(#22616) nesa válasza thyeby (#22590) üzenetére


nesa
veterán

Tessek, kb ezek a tipusok vannak amiket en csinaltam, a nagyok barmeddig nyujthatoak csak zartszeveny kerdese, ezek kimondott egy celra lettek belove, de nyilvan masra is hasznalom.

Az also ketto kozul az egyik talan trabant emelo volt:) ami a 2 piros kozott van az nagyon penge abbol tobb is van, a kis pirosokbol is van 2 ami ket iranybol szorit meg 4db sima

[ Szerkesztve ]

(#22617) Sanyabá válasza ZSOLO76 (#22615) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Veszel 2 db ilyent:[link] és besűlyezted a bútorlapba .
A nagy lyuknál 10-es fúróval befúrsz 13-14 mm mélyre. A méretet pontosan fel méred a falra, aztán 2db 5x80 csavarra fölakasztod az egész bútorlapot. Rejtett, bármikor le s fel tehető.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#22618) nesa válasza nesa (#22616) üzenetére


nesa
veterán

En ezeket az orsokat kukaztam, igy semmibe nem kerult, van most meg 2db lada emelom is, azok se kerultek semmibe es latok benne fantaziat.

[ Szerkesztve ]

(#22619) #22145024 válasza Carpintero (#22611) üzenetére


#22145024
törölt tag

Köszi!
Kicsit össze vagyok keveredve. :B
Ezek még nálad készültek az MLS100-zal, de már leszorított munkadarabbal; vagy már az ismerősödnél a tuti koronggal?

(#22620) jimy_l


jimy_l
tag

No, mától kóser asztalos leszek. ;)

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#22622) Sanyabá válasza jimy_l (#22620) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Tán nem metéltek körül? :D

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#22623) jimy_l válasza Sanyabá (#22622) üzenetére


jimy_l
tag

Áááá, ott még nem tartok, no meg az asszony sem engedné. :C

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#22624) nesa válasza jimy_l (#22620) üzenetére


nesa
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#22625) jimy_l válasza nesa (#22624) üzenetére


jimy_l
tag

Sok itt a metélt a környéken. Gondoltam újítok.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#22626) Sanyabá válasza jimy_l (#22623) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Akkor kóser lesz minden nálad! ;)

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#22627) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Csinálnék 4 vitrint bútorlapból, 2cm vastag alu keretes üvegajtóval.

Kérdésem: ahogy a rajzon is látszik, a függőleges alukeret részt úgy szeretném megoldani, h az 1:1-ben takarjon rá a vitrin álló bútorlap elemeire, viszont így nem fogok tudni semmiféle teleszkópot alkalmazni, nemde?

Vagy létezik valami olyasmi pánt (akár több darab is), ami tartalmazza beépítve a teleszkópot és csak a vitrin felső részére kell rögzíteni?
Igazából sokszor nem lenne nyitogatva, de mégis jó volna, ha nem kellene a levegőben tartani az ajtót.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22628) thyeby válasza #05304832 (#22621) üzenetére


thyeby
őstag

Váá!

Alakulgat. Ezt csinálta tehát az öreg DW700 nem tűéles lappal. Mekkora tárcsa hány foggal? Szerintem ha ezt megstírolja mintAdarab, bele is kezd a licitbe az ebay-on. De még én is megnézegetem magamnak ezt a típust később. Nekem olyan gép kell, ami nem kihúzható, és minél pontosabb. A DW már nem kínál csak kihúzható gépeket. Ahhülyék!

Több fa van, mint asztalos!

(#22629) Carpintero válasza #22145024 (#22619) üzenetére


Carpintero
csendes tag

Nem ez még nálam, leszorítva, kopottal.. :)
Fotózás valóban nem az erősségem, jogos! Időm se nagyon volt próbálkozni vele. ;)

(#22631) thyeby válasza nesa (#22616) üzenetére


thyeby
őstag

Hogy énnekem ezek a régi emelők miért nem jutottak eszembe sose? :F

Fájintosak.
Hanem főnököm, írtad, h ütvecsavaróval ütvecsavarod. És az nem öli meg ezeket a drága meneteket?

Több fa van, mint asztalos!

(#22633) nesa válasza thyeby (#22631) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem nem bantja az utvecsvarozo a menetet, plane a komolyabb orsokat.

(#22634) #22145024 válasza #05304832 (#22621) üzenetére


#22145024
törölt tag

Mind a tiéd, mind Carpintero-é szépen illeszkedik.
Érdekes, hogy a kopott lapnak -néhány elkenődéstől eltekintve- tükrösebb a vágásképe. A te gépeden viszont homogénebb a vágott felület ÉS úgy tűnik a fotókról, hogy könyebb a sorját is eltávolítani.
Hát most legyek okos... :D

Asszem mind az MLS100, mind a DW700 fog kelleni, legfeljebb ami nem válik be, az megy asztaloskodni.

Köszi mindkettőtöknek a képes beszámolót!

szerk:
A bronzperselyt is kipucoltad? Lehet, hogy oda van bezsibbadva pár évtizednyi redva

[ Szerkesztve ]

(#22635) nesa válasza thyeby (#22631) üzenetére


nesa
veterán

Nagyon franko orsok vannak meg regi 30-40-50 eves irodai forgoszekekbe, kozintezmenyek padlasain szerintem meg szazaval hevernek ilyenek.

(#22636) pali923


pali923
tag

Egy tanulságos történet esett meg velem.
Egy egyszerű kétajtós faliszekrényt raktam össze a fiamnak. Vettem hozzá valamikor régen 6 db ráütődő kivetőpántot a világhírű Noname Ltd. cég kínálatából, legyen tartalékban is. Ugyanabban a boltban vettem, ugyanarról a polcról, amire rá volt írva a pánt típusa. Tegnap este próbaképpen összeraktam, felraktam az ajtókat. Kiderült, hogy a 6 db pánt 3 féle típust jelent, ami csak azért baj, mert a rögzítő lyukak némelyiknél 2-3 mm-rel arrébb vannak, én meg már kifúrtam a lyukakat hozzá. Kiderült az is, hogy az egyik nem is ráütődő, a boltban nem is néztem meg. :W
Ti okosak vagytok, inkább az én káromon tanuljatok. :)

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#22637) #22145024 válasza pali923 (#22636) üzenetére


#22145024
törölt tag

A tiéd és mások hozzászólásai meggyőztek, hogy ha ilyet veszek az tuti blum lesz. Mégha véletlen nem is egyfélét kapnék, van mire kicserélni

(#22638) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Van a blumnak ez a fiók előlap beállító vasalata. Létezik ilyen elven működő vasalás " T " találkozási ponthoz úgy, hogy elölről ne legyen furat?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22639) mdk01 válasza Winner_hun (#22638) üzenetére


mdk01
addikt

T ?

(#22640) mdk01 válasza pali923 (#22636) üzenetére


mdk01
addikt

Vissza vették?

(#22641) Winner_hun válasza mdk01 (#22639) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen. Amit linkeltem annál párhuzamosan van mind a két darab anyag, na nekem meg merőleges állapotú állítási lehetőség kéne.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22642) mdk01 válasza Winner_hun (#22641) üzenetére


mdk01
addikt

Próbálom megérteni de nem megy.:))
Nincsen külön eleje a fiókodnak amin keresztül ezt lehetne használni és vmi excenteres összehúzóhoz hasonló vmiben gondolkodsz?

(#22643) Winner_hun válasza mdk01 (#22642) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22644) bbchris válasza #05304832 (#22632) üzenetére


bbchris
senior tag

Átmérő 210-ben van aluvágó lap ? Nem sima WZ Z=80 N -es lappal vágsz ?

(#22645) pali923 válasza mdk01 (#22640) üzenetére


pali923
tag

Még nem volt időm visszavinni, de elég rugalmasak, már cseréltem vissza mást is.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#22649) thyeby válasza #05304832 (#22632) üzenetére


thyeby
őstag

Tulajdonképpen nem kotyogás az, hanem hajlás.
A napokban épp egymás mellé ki volt állítva egy Festool Kapex, és ha jól emlékszem egy DW718-as. Zsigerből megnéztem, hogy melyik mennyit mozog teljesen kihúzott sínnél. Az egyik úgy 2-3 tizedet, a másik meg vagy 3-4 tizedet tér ki jobbra balra. Már amennyire ez szemmel mérhető. Hogy kitér, az egyértelműen látszik.
Egyféle aspektusból nézve ez remek precizitás a maga nemében, mert ugye mindemellett nem is csúszik, szinte úszik a szán. A másik nézőpont pedig az, hogy negyedmillióból még mindig nem megoldható az a tűrés, amit a fix gépek (pl DW702, DW703) pedig tudnak.

Mindenkinek más az igénye, és mások az elvárások. Ezért is van egy sereg gérvágó típus minden jobb márkából.
Amikor kezdtem felszerelkezni gépekkel, akkor nagyon sóvárogtam egy kihúzható gérvágóra. Mert az enyém a százas deszkát még át tudta szépen vágni, de a szélesebbekkel nem boldogultam.
Pontosan tudom, milyen érzés az, hogy ha csak egy fél centivel tudna többet vágni, a fene egye meg.
Aztán került is kihúzható fűrész. Meg ez a DW 702-es is, ami 16 centis collos deszkát lazán átvág. És egyszerűen nincs szükségem azóta a kihúzhatósra. Ma már nem is vágyom rá, hogy legyen mondjuk egy Kapex-em.
A kihúzhatók vágáskapacitása úgy 300 mm körül sétál. Mikor kell ilyen vágás? Ha tudna legalább ötven centit, akkor azt mondom, hogy oké, abba már elég sok bútorasztalos méret belefér. De mi fér bele a 30 centibe?
A másik dolog a döntés. De kevés dolog van, amikor a döntött vágásra van szüksége egy asztalosnak. (Nekem még sose kellett, igaz, nem is asztalos vagyok.) És tényleg úgy vagyok vele, hogy az kurvajó dolog, amikor tudom, hogy egy gép tuti merőlegest és tuti derékszöget vág. Mert szerintem legtöbbünknek erre van a leggyakrabban ráadásul leginkább szüksége. De amikor az a merőleges elállítható, meg vissza, már nem olyan biztos, hogy a visszaállítás ismét olyan frankón sikerül. És ott van még az elállítódás elvi lehetősége, ami a Kapex-nál nem is elvi ugye - mint írtam nem is olyan régen.
Na, és ezt a két legnagyobb kincset, mint merőleges és derékszög pontos vágása, odaadjuk csak azért, hogy ott legyen tudat alatt, hogy ha akarom, kihúzhatom, ha akarom, megdönthetem. Kicsit olyan ez, mint az én világútlevelem, amit 1990-ben kaptam. Nem hogy a világba, de az országhatáron túlra nem mentem még vele soha seftelésen kívül azóta sem. A lehetőség persze megvan.

Több fa van, mint asztalos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.