Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14251) Ijk


Ijk
nagyúr

Tasogare Otome x Amnesia

Nem veszélyezteti a top animéket nálam, de tetszett ez a sorozat, a befejezés nem lett tökéletes de ez egyéniség kérdése. Igazán hangulatosan rajzolták meg, imádom az ilyen kicsit művészibb kivitelezést. Nálam egy jó 8/10-es.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14252) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Blassreiter

4 rész után, még annyira nem fogott meg. Adok neki még két rész esélyt.

Live-Die-Respawn

(#14253) Ijk válasza Ijk (#14251) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért azt még hozzátenném, hogy a "visszaemlékezős" rész eléggé megviselheti az embert, emiatt is kapott nálam ilyen magas pontszámot.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14254) Pttypang válasza Ijk (#14253) üzenetére


Pttypang
veterán

Azért a megviseléstől távol áll..

Everybody lies.

(#14255) Ijk válasza Pttypang (#14254) üzenetére


Ijk
nagyúr

Engem mindig megviselnek az ilyen jelenetek. :)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14256) Pttypang válasza Ijk (#14255) üzenetére


Pttypang
veterán

Sajnos én nem tudom magam beleélni, nem nagyon vannak rám hatással ^^

Everybody lies.

(#14257) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Azta rohadt...leadták az utolsó Hellsing trailerét: [link]

Ütni fog, mint a 220!

(#14258) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#14250) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nah ennyit a 3 havi megjelenésről a Code Geass OVA esetében is...idén már nem jön a 2. rész, csak jövő tavasszal....lesz még ebből is egy Hellsing Ultimate :U

(#14259) Pttypang válasza Darth_Revan (#14257) üzenetére


Pttypang
veterán

Huha, jónak ígérkezik :)

Remélem evangeliont is leadnak idén.. HOLVANMÁR :((

(#14258) Darth_Revan : De a "C" akármi vele párhuzamosan fog futni, vagy majd csak ha leadták az ova pakkot, vagy most ez így, hogy fog kinézni o.O

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#14260) Darth_Revan válasza Pttypang (#14259) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Code Geass-nak semmi köze Hellsinghez (ha erre gondolsz), az egy OVA sorozat és hasonlóan jelenik meg, mint a Hellsing.

Hellsing 10 rész, több hónap különbséggel jelenik meg egyenként (hehe, még a Hellsing trailerben is volt 1 kisebb beszólás, hogy 2006 óta csak most érnek a végére...), a Code Geass pedig 4 rész és az is több hónap különbséggel jelenik meg egyenként. Max annyi a különbség, hogy a Hellsing egyenesen DVD és BR-en jelent meg, Code Geass pedig először moziban, MAJD utánna DVD és BR-en egyszer valamikor.

Vagy nem erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#14261) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Blassreiter szüneteltetve. Annyire nem jön be a cucc. :(

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#14262) Milka 78 válasza oriic (#14261) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ajjaj...nálam is itt pihen.Azért teszek majd vele egy próbát,hát nekem fekszik.

(#14263) Pttypang válasza Darth_Revan (#14260) üzenetére


Pttypang
veterán

Félreértetted.. jól ismerem mindkettőt :)
Arra gondoltam, hogy Geass-ből, még jelenik meg elvileg egy évad, ami a kedves kis zöld hajú kiscsajról szól, akinek most lusta vagyok kikeresni a nevét [c- akármi] .
Na, ezt asszem idén tervezték leadni/kiadni/elkészíteni etc.
Arra gondoltam, hogy ez fog párhuzamosan futni az ova-val, vagy simán elfut mellette, nem várják meg a kiadásával az ova pakk kiadásának végét o.O ?

Everybody lies.

(#14264) Tüzi

[link]
Nem tudom már ki volt rákattanva a loli fürdőruhás kétpamacsos kiscsajra :)
Neki ajánlom melegen :D (kihűlve már nem az igazi :))
[link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#14265) Archanon válasza Tüzi (#14264) üzenetére


Archanon
őstag

Na ezt nevezem cosplaynek. :K

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#14266) HellAbove


HellAbove
tag

Sziasztok. Kore wa Zombie Desu ka-ról tudtok valamit? Lesz season3? Mindenhol mást mondanak, szóval hátha ti tudtok valami hivatalosat =)

"The quieter you become, the more you can hear."

(#14267) Totheground válasza HellAbove (#14266) üzenetére


Totheground
addikt

Hivatalos info nincs, de biztos, hogy lesz.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14268) HellAbove válasza Totheground (#14267) üzenetére


HellAbove
tag

Hát remélem, ma fejeztem be az utolsó OVA-t és nagyon bejött (szerény listámon első helyezés).

szerk: Köszi az nem hivatalos infót :R

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you can hear."

(#14269) bozont válasza Tüzi (#14264) üzenetére


bozont
veterán

Nem rossz, bár nekem ő keltette fel az figyelmem igazán , egy másik képsorozatból. :C

(#14270) Máté94 válasza HellAbove (#14266) üzenetére


Máté94
addikt

Hát elég gyatra eladást produkált... majd meglátjuk.

(#14271) Totheground válasza Máté94 (#14270) üzenetére


Totheground
addikt

Akár csak az első. Aztán mégis lett s2.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14272) Crystalheart válasza Totheground (#14271) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Na igen, ha valami ottani pénzembernek szívügye, akkor lesz, bármi történjék is. :D
(Pedig sokan szereti, de úgy tűnik, túl sok a warezoló. Igazából több animét is közvetítő csatorna kellene a világba, hogy ne csak a DVD-eladásoktól függjenek ezek.)

(#14273) HellAbove válasza Crystalheart (#14272) üzenetére


HellAbove
tag

Az egyetlen csatorna, ahol anime megy, nem reklám az az Animax. Copy-paste egy netes műsorújságból: Animax 20:00 Hello Kitty: Hüvelyk Panna / Az északi szél és a nap

Pathetic isnt is? :(((

"The quieter you become, the more you can hear."

(#14274) Crystalheart válasza HellAbove (#14273) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem csak az anime-specifikus csatornákra gondoltam, de a kereskedelmi tévék is igazán megvehetnének néhány (európai erkölccsel kompatibilis) sorozatot/filmet a DragonBall-on meg Beyblade-en kívül is.

(#14275) HellAbove válasza Crystalheart (#14274) üzenetére


HellAbove
tag

A YuGiOh-t és a Pokemon-t kifelejtetted. Sajnos magyarországon (nagy általánosságban!) nem szeretik az animét. Még a fiatal korosztály (12-24 év) se nagyon szereti, ahogy az én haveri társaságomból (meg akiket ismerek) leszűrtem, kb 10%-a szereti, a középkorúakról és az idősekről ne is beszéljünk.

Egy szó mint száz, sajnos nincs rá igény :(

"The quieter you become, the more you can hear."

(#14276) Ijk válasza Crystalheart (#14274) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ugyan, Európában, főként itthon a tévéző emberek agyában a rajzolt mozgókép = gyerekeknek mese. Aki meg tájékozott, az nem néz tv-t, letölti, megveszi magának. Animaxot sem néztem soha, csodálom hogy még működik az a csatorna.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14277) Darth_Revan válasza Ijk (#14276) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Én is csodálkozom, hogy működik az a csatorna. Igaz még csak nem rég lett nekem elérhető, de a legújabb sorozat, amit láttam rajta a Wolverine volt. Ami azért nem igazán top anime :)

Viszont nem értek valamit...a port.hu szerint holnap az Animaxon a Vampire Knight Guilty-ből a 212. rész jön. Ezt meg hogy? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14278) Ijk válasza Darth_Revan (#14277) üzenetére


Ijk
nagyúr

Régen ment rajta a Death Note, az talán elég top, habár őszintén bevallom még mindig nem néztem meg.
De szerintem vagyunk mi "fanok", akik megnézik eredeti nyelven a minőségi darabokat, másokat meg nem érdekel. Igaz itt nem ismerek senkit, de szerintem ehhez is kell egyfajta melankolikus személyiségtípus.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14279) F34R válasza Darth_Revan (#14277) üzenetére


F34R
nagyúr

hat ezert port.hu :DDD

(#14278) Ijk

kell am , de nem feltetlenul szukseges az teny hogy az ilyen tipusu emberek jobban ertekelik.

[ Szerkesztve ]

(#14280) Crystalheart válasza HellAbove (#14275) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tény, hogy van egy adott helyzet, de én csak azt írtam, mi kellene ahhoz, hogy ne csak a DVD-ből éljenek. :) A nyugati rajzfilmek általában a televíziós-eladásokból hoznak nagyobb profitot.

Szerintem egyre többen fogadják el ezt a műfajt, és hogy nem feltétlenül gyerekmese ez. (Akár a vetítés elején is le lehetne futtatni egy figyelmeztetést erre vonatkozóan, hogy tudatosuljon.) Ez egy kétirányú dolog is, mert az animekészítőknek sem ártana néha figyelembe venniük, hogy mi az, amit leadhatnak akár nyugaton is, pl. nem célszerű ecchivel teletömni a nemzetközi piacra szánt terméket.

A népszerűség hiányában a legnagyobb szerepe szerintem amúgy is a magyar szinkron (a világ nagyobb részén meg az angol szinkron) roppantul gyönge átlagminőségének lehet. Azt nem lehet elvárni a tömegektől, hogy egy számukra tök érthetetlen és durva nyelven, mindössze feliratozva nézzenek meg egy sorozatot. Egy-két átlagnál jobb szinkron esetén már bebizonyosodott, hogy életképesek is lehetnek egyes animék akár az USA-ban is.

(#14281) Ijk válasza Crystalheart (#14280) üzenetére


Ijk
nagyúr

"Ez egy kétirányú dolog is, mert az animekészítőknek sem ártana néha figyelembe venniük, hogy mi az, amit leadhatnak akár nyugaton is, pl. nem célszerű ecchivel teletömni a nemzetközi piacra szánt terméket."

Na még az kéne hogy a jó animéket elcsesszék a "nyugati kompatibilitás" miatt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14282) Crystalheart válasza Ijk (#14281) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem erről van szó, a külföldi forgalmazásra tervezett rajzfilm nem feltétlen ütne ki más életképes, speciálisan japán projekteket. Azon kívül példa is van ilyenekre, szerintem a Gosick, meg a legtöbb Ghibli teljesen nyugat-kompatibilis. A nyugati stúdiók szárnyai alá vett projektek (Steamboy, Berserk) készítésekor is nyilvánvalóan figyelmbe vesznek ilyen szempontokat, más kérdés, hogy általában mégis elszúrnak benne valamit, és nem lesz igazán sikeres. :)

[ Szerkesztve ]

(#14283) Ijk


Ijk
nagyúr

Vándorló palotát például el tudnám képzelni vasárnap esti filmnek, még a szinkronja is jó. Gosick ugye sorozat, ahhoz nem fognak normális szinkront készíteni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14284) Darth_Revan válasza Ijk (#14281) üzenetére


Darth_Revan
veterán

A fő külföldi piac az USA, ahol cenzúramentesen jelenhet meg DVD és BR kiadásként ecchi anime, sőt még hentai is, amit Japánban még DVD/BR lemezen is cenzúrázni kell.

Tehát nem kell belenyúlni azért, hogy "nyugati kompatibilis legyen". Azt meg ne is említsük, hogy egy anime fő célterülete Jaoán, nem sok anime készül amit nemzetközi szintre szánnak. Ha egy sorozatot megvásárolnak külföldre is, akkor az csak extra nekik. Többek között ezért sem ad el idén a Kadokawa külföldre Blu-Ray jogot, mivel külföld csak másodlagos, Japán az ami számít.

Sajnos ennek az is a hátránya, hogy az esetek 98%-ban hiába van hatalmas rajongótábora világszerte egy sorozatnak és hiába robbantott bankot külföldön, ha Japánban megbukik, akkor megy is a kukába...mint pl Highschool of the Dead meg a Rosario+Vampire.

(#14285) Crystalheart válasza Ijk (#14283) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"ugye sorozat, ahhoz nem fognak normális szinkront készíteni." - Itt a probléma. :D

Ha én rajzfilmkészítő lennék, elsődleges szempont volna, hogy gondolok az angol szinkronra is, amit pedig magam felügyelek. (Mert hangot felvenni aztán nem a legdrágább folyamat.) Más kérdés, vajon egy japán mennyire tudja megítélni egy angol szinkronról, hogy mennyire jó, mikor 90%-uk meg sem tudja közelíteni az angol hangsúlyozást.

Darth_Revan: Ez meg csak egy hülye beidegződés, szerintem a profitorientáltság egyszer le fogja győzni. :)

[ Szerkesztve ]

(#14286) jahrn válasza Darth_Revan (#14284) üzenetére


jahrn
senior tag

"Rosario+Vampire."
Nah, ez azert bukott mert az anime nagyjabol koszono viszonyban sincs a mangahoz kepest.

(#14287) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na most két animét is canceleztem, szóval jöhetne valami jó is.

Pl ez:

Nurarihyon no Mago: Sennen Makyou

Remélem lesz olyan jó mint az első sorozat.

Live-Die-Respawn

(#14288) maross


maross
veterán

Van valami anime felirat gyujto hely? Nem talalok kore wa zombiehoz :(.

szerk: angol tokeletes lenne.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#14289) Ijk


Ijk
nagyúr

Nagyon tetszik a Hyouka. Tiszta K-On érzés, nagyon szép animáció.
Chitanda pedig számomra eddig a legaranyosabb karakter, pedig nincs könnyű dolga. :D

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14290) oriic válasza maross (#14288) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Animeaddicts-on van hozzá felirat. Meg talán Uruharashop-on is.

szerk:

most nézem AA-n a részek is fennt vannak. Na ez ment megnézendőbe akkor.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#14291) Totheground válasza maross (#14288) üzenetére


Totheground
addikt

Gyerekek, most tényleg?

http://tokyotosho.info/?cat=1
http://www.nyaa.eu/

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14292) maross válasza Totheground (#14291) üzenetére


maross
veterán

Keresgeltem, talaltam egy nem passzolo angolt, egy nem passzolo magyart, beregisztraltam egy oldalra, a kovetkezore mar nem akartam, ezert kerdeztem. Koszi a valaszokat.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#14293) Totheground válasza maross (#14292) üzenetére


Totheground
addikt

De mihez nem passzolót?
Szedtél rawot és most ahhoz keresel subot, vagy hogy?

Lehet válogatni

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14294) maross válasza Totheground (#14293) üzenetére


maross
veterán

Mar megvan koszi.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#14295) Pttypang válasza maross (#14292) üzenetére


Pttypang
veterán

Megnyitod a feliratot, megnézed mi csúszik, lejátszás közben igazítasz.
Nem fognak minden verzióhoz feliratot szerkeszteni :)

Everybody lies.

(#14296) Archanon


Archanon
őstag

Kaiji

(+Hakairoku Hen)

Nagy kíváncsisággal álltam neki a sorozatnak: vajon mi lehet ebben olyan ultramegabrutál jó, és izgalmas, hogy valakinek az első helyen álljon a toplistán? A rajzstílus egyedisége szintén felkeltette az érdeklődésemet, ami megmondom őszintén, eleinte ijesztő is volt, vagy inkább szokatlan. Azért néztem én anno Ren és Stimpy show-t, szóval... :D

A sorozat címadó főszereplője, Kaiji egy lepukkant kis tróger (komolyan ilyen agyontaposni való alak), aki egy bizonyos oknál fogva hatalmas, több millió yen értékű adósságba keveredik ilyen yakuza forma fejesek örömére. Mivel - nyilván - nem tud fizetni, a behajtó úr szépen beszervezi egy nagyszabású szerencsejátékba, Kaiji ezt készséggel el is fogadja annak reményében, hogy valahogy kikászálódik ebből az egészből. Persze később kiderül, ez kicsit más szerencsejáték, mint az átlag, a tét itt sokkal nagyobb...

Valahogy így indul a sztori, ami valóban helyenként rendkívül izgalmas, sokszor totál idegtépő, néha hátborzongató, stb... Noha ez is bűzlik a shounen fight sorozatokra jellemző elnyújtott "harcoktól", mégis sikerült nem teljesen irritáló módon beállítaniuk. Néha sok volt a taktika ecsetelés, olykor úgy éreztem, hogy ebben lealázza a Naruto-t is (amúgy nem), szóval lehetett volna több játék... vagy kevesebb részbe ugyanennyi. Elején zavart a komolykodás is, a narrátor is hiába próbálta fokozni az izgalmat, csak fogtam a fejem. Ennek ellenére úgy 8-10 rész után már kellően addiktív sorozattá nőtte ki magát, ezt pl. nem gondoltam volna. :DDD

A karakterek jól voltak beállítva. Kaiji-t eleinte utáltam, mint a disznótrágyát, de hamar megszerettette magát velem az idióta ötleteivel... persze párszor jól agyoncsaptam volna továbbra is. :D A gonoszok meg... hát le a kalappal. Ennyi undorító férget kitalálni egy rakásra. O_o Témaváltás: a zene nagyon tetszett, OST már lenn is. Egy-két track van, ami a sorozat alatt is idegesített már, azokat majd nem hallgatom (Ez a "zawaaa... zagaaa...za-zaaaa.." második évadra meg váltott "cupaaa-cupaaa"-ra... XD).

A második évad méltó folytatás, kemény befejezéssel, ami szintén még legalább egy évadért kiált. Bár, akár maradhatna így is... Kaiji... banyek, meg se lepődtem. :D

Összességében nagyon jó sorozat, néhány irritáló elemmel [Zawaa, zagaa, cupa-cupaa, Kaiji-san, KAJI-SAN, KAIJI-SAN!!! Kaiji-san.. Kaiji-saN!!! Kai...ji...san...!, és az állandó bőgés, stb.], egy "csöppet" elnyújtott arc-okkal (főleg az utolsó). Ezeket leszámítva nálam mégis:

[8/10] - Good choice! ;)

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#14297) Darth_Revan válasza jahrn (#14286) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Na ez a másik probléma.

Nem a mangát követi (mint pl a Dance in the Vampire Bund is eltér bizonyos téren, meg a Deadman Wonderland is), viszont ezért miért kell leírni, ha maga a sorozat jó ?

Sokan csak azért, mert nem egyezik 1:1-ben a mangával, már rögtön le is írják és kukázzák az egészet. R+V nem csak történetben tér el a mangától, hanem stílusban is, a manga inkább az akcióra megy rá, a sorozat meg inkább a poénokra, mintha 2 különböző mű lenne, csak ugyanazokkal a szereplőkkel.

Viszont a manga elég sikeres, simán lehetne sok pénzt begyűjteni animeból, viszont ha szerintük nem volt sikeres az eddigi próbálkozás, akkor miért nem próbálják újra és miért nem csinálnak egy rebootot, ami követi a mangát? Hellsing sorozattal is csodákat tett egy reboot.

(#14298) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Accel World 18 rész letudva. Amit a TV verzióból eddig megtudtam/meg lett erősítve számomra:

-kerüljem a TV verziókat, mert cenzúrázottak. Ennek a sorozatnak az elején is volt egy olyan jelenet, ahol cenzúrával abszolút a lényeget takarták ki! Ha a főszereplő nem mondja szóban, hogy mi van ott, akkor a néző rá sem jött volna, abszolút kitakarják az egészet

-a történet magával ragadott az elején, az iskola looserébe beleszeret a top diáklány (Kuroyukihime-sempai <3), aki meghívja őt egy másik világba, viszont most a 24. záró rész felé közeledve nem igazán értem, hogy mit is akarnak a történettel. A fekete, piros és sárga királyon kívül még be sem mutatták a többit, csak a háttérben lehetett őket látni, meg több olyan szereplő is van, aki még az openingben is feltűnik, viszont magában a sorozatban csak egyetlen egy részben kapott szerepet. Továbbá a 17. részt befejezték egy "WTF?!" cliffhangerrel, erre meg a 18.ban nem azt folytatják, hanem egy olyan történetet adnak a 18 és 19. résznek, amiket külön OVA epizódokként kellett volna kiadni, utoljára a Bleachben láttam ilyen idegesítő filler beszúrást. Ha a 20. résztől folytatják is, akkor az epic történetet és lezárást 5 részbe fogják besűríteni?

-van egy karakter, aki feltűnik az első pár részben, egy robot kinézetű játékos az Accel World-ben, aki adja az információt bizonyos dolgokról. Ennek a karakternek a hangjából lehetett hallani, hogy a többi színészhez képest eléggé tapasztalatlan az őt megszólaltató színész. Kis utána nézés után kiderült, hogy azért, mert az maga az író az, első példa számomra, ahol maga az író is hangját adja a művének az anime változatában egy karakternek. Bár úgy tűnik sokaknak nem tetszett a hangja, így a Blu-Ray kiadásban át lehet váltani a hangját egy profi színész hangjára.

[ Szerkesztve ]

(#14299) Ijk válasza Darth_Revan (#14298) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én azt a sorozatot csak Kuroyukihime miatt nézem, a francot sem érdekelnek az idióta maskarás harcok. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14300) F34R válasza Darth_Revan (#14298) üzenetére


F34R
nagyúr

"-van egy karakter, aki feltűnik az első pár részben, egy robot kinézetű játékos az Accel World-ben, aki adja az információt bizonyos dolgokról. Ennek a karakternek a hagjából lehetett hallani, hogy a többi színészhez képest eléggé tapasztalatnak az őt megszólaltató színész, kis utána nézés után kiderült, hogy azért, mert az maga az író az. Első példa számomra, ahol maga az író is hangját adja a művének az anime változatában egy karakternek. Bár úgy tűnik sokaknak nem tetszett a hangja, így a Blu.Ray kiadásban át lehet váltani a hangját egy profi színész hangjára."

Az emlitesre melto , en is ezert szeretem jobban a Bluray/DVD kiadasokat mert ott cenzura nincs , nem csak echinel , hanem gore/horror nal is szamit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.