Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14601) Pttypang válasza Tirexi (#14600) üzenetére


Pttypang
veterán

Nézőfüggő.
"Feleslegesen nem akarok időt pazarolni gyenge alkotásokra."
Yay...

Everybody lies.

(#14602) Totheground válasza Tirexi (#14600) üzenetére


Totheground
addikt

Gagyi tucatshounen-fighting, mint a Naruto.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14603) oriic válasza Pttypang (#14599) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ahogy gondoljátok, kollega már intézkedett modkerben, legközelebb odafigyelek. :)

Live-Die-Respawn

(#14604) #52815360 válasza Totheground (#14602) üzenetére


#52815360
törölt tag

+1 :K

(#14605) Tirexi


Tirexi
addikt

Köszi az infót. :R

(#14606) Archanon válasza Tirexi (#14600) üzenetére


Archanon
őstag

Üdv nálunk. :)

Fairy Tail - én nézem, vélemény: ahogy mondták, "tucatshounen", sztorira egyelőre még nagyon nem kerek, ám egyáltalán nem 'gagyi' kategória. Láttam már gagyi shounen-t (pl. Black Cat)... Bár ez is szubjektív, kinek mi a gagyi, nézőfüggő. Naruto-val összevetni sem oké, mivel ez tökéletesen mentes az elhúzott 1v1 harcoktól, 5 részes taktikaecseteléstől, stb. Amire számíthatsz, ha elkezded: iszonyat sok és változatos csata, temérdek varázslat (képesség), betegre röhögős idióta humor, kevéske ecchi, jó párszor igazán megható részek. És az első hosszabb filler szezon is csak most megy úgy a ~125. rész óta (előtte csak elvétve 1-2 epizód), de ez is jól sikerült, hozza a színvonalat rendesen. Heti 1, vagy havi 4 (mikor hogy nézem) résznek teljesen jó. Ám a fősztorinak még mindig csak az alapjait lehet sejteni... (ezért rosszak ezek a neverendingek, túl sokára derül ki minden, bár így jobban meg lehet ismerni a világot, amiben játszódnak).

Mindazonáltal azt alátámasztom, hogy rendkívül sok ezerszer jobb alkotás van ennél más kategóriában. Harcos shounenek között a Fairy Tail egyértelműen kiemelkedő szerintem.

Eddig milyen tapasztalataid voltak, miket láttál, miket szeretsz, stb? :P

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#14607) Tirexi válasza Archanon (#14606) üzenetére


Tirexi
addikt

Végre egy hosszabb és részletesebb leírás. :R

Hát az igazat megvallva én inkább az ecchi-ket nézem mert poénosak főleg az OVA-k.

A lista, hogy miket láttam végig az elég hosszú lenne szal inkább csak párat említek:
Bleach komplett, Full Metal Panic, FMP Fumoffu, To Love-Ru, Mayo Chiki!, Maken-Ki!, Medaka Box, C3 - Cube & Cursed & Curious, Kannagi, Kore wa Zombie Desuka S02, Maji de Watashi ni Koi Shinasai!!, Hyakka Ryouran Samurai Girls, B Gata H kei, High School DxD, Sora no Otoshimono, Sora no Otoshimono: Forte (személyes kedvencek), Ladies Versus Butlers!, KissXSis, KissXSis OVA, Elfen Leid (ez brutál volt), Ichiban Ushiro no Daimaou, Haiyore! Nyaruko-san, Yosuga no Sora, Freezing stb..

Ami a legjobban bejön az az iskolai élettel összekapcsolt dolgok.
A "tucatshounen" jelentésével nem vagyok tisztában ezt elmagyarázhatnád, hogy mi. Annyit takar, hogy tucat verekedős?

(#14608) Archanon válasza Tirexi (#14607) üzenetére


Archanon
őstag

Annyit takar, hogy annyi ilyen párbajokra épülő shounen sorozat van, mint a fene. Akár a tucat ecchik. (Bár ezek jellemzően a toplisták legvégén kullognak.) Épp ezért átfogóan az összes ilyet itt tucatshounennek tituláljuk. :D (A Bleach is közéjük tartozik.)

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#14609) oriic válasza Tirexi (#14607) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szereted a vígjátékokat?

Seto no Hanayome. Azonnal nézd meg. :DDD :C

Live-Die-Respawn

(#14610) Archanon válasza oriic (#14609) üzenetére


Archanon
őstag

Mondjuk igaz, ennyi ecchi után már szinte kötelező. :K
Előtte azonban Neon Genesis Evangelion, Hokuto no Ken, (Terminator, Die Hard), stb. ismerete is szükséges. :))

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#14611) Nova96 válasza oriic (#14609) üzenetére


Nova96
őstag

Jó vígjáték csak sokszor jönnek elő ugyan azzal. :U Ami engem egy idő után idegesített így egyenlőre szüneteltettem.

#Tirexi
Fairy Tail,Naruto+Shippuu szerintem érdemes megnézni én Bleach után néztem/nézzem és nagyon jó. Egyáltalán nem idő pocsékolás, sőőt.

Igaz én is kezdő animés vagyok, de személyes kedvencemet ajánlanám Mirai Nikki kicsit durva, de ha tetszik a stílus akkor nagyon ütős.
Kicsit jobb fajta ecchi Zero no Tsukaima 4+ évad + OVA,special. Aztán egy kis Baka to Test to Shoukanjuu 2.évad +OVA.
Aztán egy kis School Days ;] ;] :DDD és akkor K.O :))

[ Szerkesztve ]

(#14612) Archanon válasza Nova96 (#14611) üzenetére


Archanon
őstag

Mondom, ne nézd meg a Mitsudomoe-t. NE. Az pont erre épít... az ismétlődő poénokra.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#14613) Nova96 válasza Archanon (#14612) üzenetére


Nova96
őstag

Oké, akkor ez már biztos. :DDD
Egyet nem értek mást miért nem zavarja vissza vissza vissza vissza térő poént?
Úgy voltam vele 2x még jó 4x még még mosolyogtam rajta de utána már. Mondom ezt minek.... :U
Nyugtass meg nem ez lesz végig? :B :R

(#14614) Crystalheart válasza Nova96 (#14613) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A Mitsudomoéban még be is mondják a második évadban, hogy ez a poén (meg az a típusú rész) már lement korábban, de mindegy... :D

A SnH-ban az maga egy poénfaktor, hogy huszonhatszor megismételnek egy elemet. Van, aki nem értékeli, de úgy tűnik, ilyenből kevesebb van.

(#14615) Pttypang válasza Nova96 (#14611) üzenetére


Pttypang
veterán

Kicsit vegyes lista :DDD

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#14616) Nova96 válasza Pttypang (#14615) üzenetére


Nova96
őstag

:DDD
Ha az ecchi-t szereti akkor ZnT, Baka to Test to Shoukanjuu akkor az kötelező.
A Mirai Nikki kedvenc a School Days meg levezető. :P ;]

(#14617) Hintalow


Hintalow
senior tag

Csak, hogy legyen unikum is a topikban:
Most kezdtem el játszani a Maji de Watashi ni Koishinasai! visual novellel.
Először a 12 részes animét néztem meg belőle, ami nem egy világbajnok, de tisztességes harcos/ecchi/hárem kis alkotás.
A karakterek viszont nagyon kedvesek, jól eltaláltak benne, és végre a főszereplő sem egy űberlúzer.
Viszont a szokásos agybaj kerülgetett, hogy a végén senkivel nem szökken szárba a románc, és mivel alapból a VN-ből készült az anime, úgy döntöttem majd jól lejátszom inkább, hogy ki-kivel jön össze :D
Wish me luck, jó 10-12 éve toltam utoljára ilyen mókát.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#14618) shaddam válasza Tirexi (#14600) üzenetére


shaddam
aktív tag

Keress valamit amikben nagy csöcsök vannak, meg szépen van rajzolja. Amiben van egy kis sztori vagy valami azt skippeld. Nem neked való

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#14619) raziel01 válasza Tirexi (#14600) üzenetére


raziel01
veterán

Code Geass-t vagy a Death Note-ot nézd meg azok a legjobbak.
Az egyik robotos, a másik meg halálistenes.
Bár egyik sem látványos annyira, inkább izgalmasak.

Gundam 00 viszont látványos és nem is rossz.

[ Szerkesztve ]

(#14620) Pttypang válasza shaddam (#14618) üzenetére


Pttypang
veterán

Queen's Blade kezd körvonalazódni :DDD

Everybody lies.

(#14621) Tirexi válasza Nova96 (#14611) üzenetére


Tirexi
addikt

Köszi a címeket emberek, sokat meg fogok nézni közülük. :K
A Zero no Tsukaima-nak már lement a 4. évadja az F?? Az is egyik kedvencem.

Ezeket a visszatérő poénokat hogyan kell értelmezni? Mindig ugyan az a poén ismétlődik egy részben vagy epizódonként változik?
Bár nekem mind1, hogy ismétlődik a lényeg, hogy akár hányszor feljön mindig lehessen rajta nevetni. :)

A Queen's Blade-et is elkezdtem nézni már, elég jónak ígérkezik.

Bleach-nek lesz folytatása?

(#14622) #52815360


#52815360
törölt tag

Biztosan ha vége a mangának.

(#14623) raziel01 válasza Tirexi (#14621) üzenetére


raziel01
veterán

Nagyon remélem, hogy folytatják a Bleach-et, mert elég hirtelen vége lett, azt hittem még nyújtják pár részen keresztül.

(#14624) Nova96 válasza shaddam (#14618) üzenetére


Nova96
őstag

Fentebb említett Q.B ez alapján.
Amiben van egy kis sztori vagy valami azt skippeld
ajánlás lvl ~ :U
Na mind1 :DDD

Tirexi ha kell én is tudok ajánlani még, de én még elég kezdő vagyok a 100+ animével.
Amiket ajánlottam jók, de a S.D-vel vigyázz mert nem gyenge darab. :P

(#14625) Archanon


Archanon
őstag

Mi ez itt, pár nap alatt ~5-6 új taggal bővült a topic? Vagy csak lesből támadók? :DDD

#Tirexi: Ismétlődő poén pl. az is, hogy Bleach-ben - icipici poén spoiler - szerencsétlen Kon valahányszor ráugrana Rukia-ra, amaz jól agyonnyomja. Jókor, jó helyen voltak azok is elsütve, semmi gond nincs vele, ahogy Seto no Hayome-ban, és a Mitsudomoe-ben sem. Sőőőt, Baka to Test megint csak remekel számtalan "ismétlődő poénban", nem értem akkor azzal miért nincs probléma. :F

Mellesleg...
Masa-san!! :DDD

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#14626) raziel01 válasza Archanon (#14625) üzenetére


raziel01
veterán

"Mi ez itt, pár nap alatt ~5-6 új taggal bővült a topic? Vagy csak lesből támadók? :DDD"

Idevonzotta őket a döghús. :D
Én meg a Guilty Crown-t néztem legutóbb de a 12. rész körül meghaltam és lusta vagyok továbbnézni. Érdemes?

[ Szerkesztve ]

(#14627) oriic válasza raziel01 (#14626) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hát ha már egyszer elkezdted. :D

Mai termésem szerény:

Toki wo Kakeru Shoujo

Az idő fölött járó lány

AA

Egy slice of life anime (egy másfél órás Movie) amiben a főszereplő lány, véletlenül rájön hogy vissza tud ugrani az időben. Ez persze mint kiderül nem mindig olyan nagy móka, lesz is ebből probléma.

Az anime nekem nagyon tetszett, nem is tudom mikor láttam hasonlót. Azt hittem poénkodósra veszik majd a figurát, ehhez képest, bár vannak poénok, szerintem elég komoly animét kapunk.

A vége tetszett, bár talán jobb lett volna ha

SPOILER

Makoto és a srác együtt maradnak és nem ugrik vissza a saját idejébe. Ok a jövőben majd találkoznak... Remélhetőleg.

SPOLER VÉGE

Ha már időugrás. Vannak animék amikben időutazás van?

Live-Die-Respawn

(#14628) Máté94 válasza oriic (#14627) üzenetére


Máté94
addikt

Suzumiya Haruhi no Yuutsu
Steins;Gate

(#14629) oriic válasza Máté94 (#14628) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Haruhi alapmű, bár már régen láttam.

Seins;Gate-et meg már mintha ajánlotta volna valaki...

Live-Die-Respawn

(#14630) Nova96 válasza raziel01 (#14626) üzenetére


Nova96
őstag

Érdemes nekem tetszett kicsit érdekes a vége. De attól függetlenül jó.

Ismétlődő poén Bleachben nem tűnik fel az egy 300+ anime, de a SnH-ba igen.
A BtT-be ismétlődő poén hol? :B

Kezd újra fel éledni a topic remélem nem csak egy hirtelen fel lángolás. ;]

[ Szerkesztve ]

(#14631) Archanon válasza Nova96 (#14630) üzenetére


Archanon
őstag

Hideyoshi. Pl. Két évad alatt részenként vagy 3x előfordul a vele való majdhogynem ugyanaz a poén. És nem zavart, sőt...

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#14632) shaddam válasza oriic (#14627) üzenetére


shaddam
aktív tag

Erről már hallottam jókat. El is kezdem.

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#14633) Nova96 válasza Archanon (#14631) üzenetére


Nova96
őstag

Lehet, hogy csak ebbe zavar. Majd meglátom.
A Kore wa Zombie Desu ka?-ba is van bőven mégse zavart.

(#14634) Pttypang válasza oriic (#14629) üzenetére


Pttypang
veterán

Azt inkább hanyagold.
[Ahogy egy GiTS-t se ajánlanánk neked, így ezt se ajánljuk.]

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#14635) Pttypang


Pttypang
veterán

Hmm SAO 08. ^^

Everybody lies.

(#14636) oriic válasza Pttypang (#14634) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

GiTS 1-2 nagy királyság volt... :)

Live-Die-Respawn

(#14637) Tirexi


Tirexi
addikt

Most végeztem ezzel: Manyuu Hiken-chou
Nem volt rossz, érdekes világot építettek fel benne. :)

(#14638) raziel01 válasza Tirexi (#14637) üzenetére


raziel01
veterán

Ez valami perverz anime?

(#14639) #52815360 válasza raziel01 (#14638) üzenetére


#52815360
törölt tag

Ez az úgynevezett gyenge alkotás, amire feleslegesen volt idő pazarolva :))

(#14640) bozont válasza raziel01 (#14638) üzenetére


bozont
veterán

Valami olyasmi. :K
AniDB kategóriabesorolás: Boing, Ecchi, Gigantic Breasts, Large Breasts, Manga, Ninjas, Nudity, Seinen

Ez szerintem mindent elmond. Én biztos nem fogom megnézni.

(#14641) Tirexi válasza bozont (#14640) üzenetére


Tirexi
addikt

Jó hát nem tudtam mi lesz benne de aztán érdekesre fordult a történet vagy legalább is érdekelt, hogy ebből mi fog kisülni a végére. :P

Most ezt fogom elkezdeni: School Days

Remélem nem fogok csalódni. :)

(#14642) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Stens;Gate

6 rész után:

Nagyon jónak tűnik, kíváncsi vagyok a végére.

Live-Die-Respawn

(#14643) raziel01 válasza oriic (#14642) üzenetére


raziel01
veterán

1 részt láttam és fogalmam nincs miről szól. :D

(#14644) Máté94 válasza raziel01 (#14643) üzenetére


Máté94
addikt

Hát... ha esetleg tovább néznéd... :U

(#14645) #59620352 válasza oriic (#14642) üzenetére


#59620352
törölt tag

csak ennyi? "nagyon jónak tűnik"
az az év szenzációja, remélem én már hat rész után szivárványt hányok tőle :DDD

(#14646) raziel01 válasza Máté94 (#14644) üzenetére


raziel01
veterán

Jó csak ha 1 rész után nem fog meg akkor nem ugrálok a következő részért.
Gundam00, Death Note, Code Geass, mind ütött az első rész után is.

(#14647) Archanon válasza raziel01 (#14646) üzenetére


Archanon
őstag

Egyetlen rész alapján megítélni valamit a legnagyobb baromság. Jó, persze, van néhány "alkotás", aminél tényleg rá lehet jönni, hogy béna ötlet (Princess Resurrection, pölö), de én még akkor is továbbnézem annak reményében, hogy "hátha a következő részben..!" Mellesleg addig nem alkotok semmiről véleményt, amíg végig nem néztem, és át nem gondoltam igazán az egészet.

#Tirexi: "Ranked #4419" (MAL) - csodás. :U School Days-től se várj csodákat. (Tényleg ne, übergáz.)

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#14648) Nova96 válasza Tirexi (#14641) üzenetére


Nova96
őstag

2 napos gondolkodás várható utána :))

Esetleg több.

(#14649) oriic válasza #59620352 (#14645) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

10 rész után:

Tetszik, tetszik. Zseniális anime szerintem. :)

Live-Die-Respawn

(#14650) Tirexi válasza Nova96 (#14648) üzenetére


Tirexi
addikt

Sok olyat láttam már amit át kellett gondolni, hogy na ez most mi is volt. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.