Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14651) #52815360 válasza Archanon (#14647) üzenetére


#52815360
törölt tag

MAL értékelési sorrendje szánalom szint.

(#14652) F34R válasza #52815360 (#14651) üzenetére


F34R
nagyúr

En nem mondanam , anidb-hez kepest meg kegyes is.

(#14653) #52815360 válasza F34R (#14652) üzenetére


#52815360
törölt tag

bleach

mal : 8.01
anidb : 6.64

malon erősen túl vannak pontozva egyes művek...

(#14654) Tirexi válasza #52815360 (#14653) üzenetére


Tirexi
addikt

De miért kapott ilyen keveset? Sztem nagyon jó volt az összes része. :K

(#14655) F34R válasza Tirexi (#14654) üzenetére


F34R
nagyúr

tucat shounen ?

(#14656) Rimuru válasza Tirexi (#14654) üzenetére


Rimuru
veterán

Mert másnak nem jött be? Egyéni ízlés dolga.

Vigyázat, csalok!

(#14657) Tirexi válasza F34R (#14655) üzenetére


Tirexi
addikt

De ha ennyire rossz volt, hogy a fenébe készülhetett belőle 360+ rész? :F
Nem érdekelte a készítőket a kritika vagy wtf?
Még Movie-k is voltak belőle.

(#14658) Archanon válasza #52815360 (#14653) üzenetére


Archanon
őstag

Anidb reálisabb, tény. Sőt, sokkal összetettebb, illetve részletesebben vissza lehet keresni, milyen rétegeknek mennyire tetszett egy adott sorozat. Azonban én MAL-on vezetem a listámat, így értelemszerűen legtöbbször ott nézem a helyezést, ami azért annyira nem "szánalom szint". Tudod mi a szánalom szint? AnimeAddicts. ;)

Okok?
- AA-ra megy az összes "igénytelen", akinek minden jó, csak nézzen valamit. Ha valami tetszett, 10 pont, ha valami nem, akkor 9. Így megy ez ott.
- MAL a vegyes felvágott, de azért jórészt szerintem itt is reális értékelések vannak. Hogy mitől 8-as egy Bleach? (Nekem 7. Nem rossz az.) Erre több a shounen fight kedvelő.
- AniDB-n pedig összegyűlt az a pár ezer "szaki", akik a bénább sorozatokat a sárga földig is lehúzzák, nem cicóznak. Ebből lesznek a hiperalacsony értékelések is. :)) Nem mellesleg AniDB-n is szerepel olyan sorozat, ami ott méltatlanul van alulértékelve, ha nem az átlagot nézzük. (pl. Speed Grapher, Canaan)

(Nyilván tisztelet a kivételnek mindhárom csoport esetében. :P )

#Tirexi: Ahogy írtam, mindhárom gyűjtőoldalon (és még sok másikon is) más rétegek tanyáznak. :P Bleach szerintem se olyan hű de hűha atommegabrutál cucc, de én végignéztem, és tetszett. Nem mondom, hogy rossz, sőt, inkább jó. (Persze voltak mélypontjai.) Azért mégiscsak több milliós nézettsége volt világszerte, ahogy egy Naruto-nak is (ami mégaljább szinten áll AniDB listáján). Persze az is igaz, hogy mindkettő iszonyatos Hype-ot kapott.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#14659) Crystalheart válasza Tirexi (#14657) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem a kritikától folyik a lé. Az Alkonyat is jobban fogy, mint az Interjú a vámpírral.

(#14660) #52815360 válasza Archanon (#14658) üzenetére


#52815360
törölt tag

AA-n soha nem foglalkoztam a közösségi résszel. Ismertetők spoileresek, pontozás irreális, fórumon meg mindig mindenkinek igaza van, még akkor is ha nincs :DD

#Tirexi: bleach 360+ részének köze nincs a történethez, 55-60%-a filler. A maradék felében is csak a szájkaraté megy. Értelmesebben felépitve 70-80 részből ki tudták volna hozni. A mostani idegenlégiós-quincy-s rész meg már röhej. Komolyan már csak a dinók nem jöttek vissza.

(#14661) F34R válasza #52815360 (#14660) üzenetére


F34R
nagyúr

:DDD

(#14662) Nova96 válasza Tirexi (#14654) üzenetére


Nova96
őstag

Hidd el van jobb. Régebben én csak Bleachet néztem utána elkezdtem animézni még a topba tartottam, de egyre lejjebb csúszik. Mert van Shippu ugyan abba a stílusba és az szerintem jobb, de még így sincs benne a topba.

School Days valakit nagyon lefárasztott vagy csak lehangolt. Én csak gondolkodtam rajta egy ideig. De majd úgy is meglátod milyen a stílusa.

(#14663) Nova96


Nova96
őstag

Bakemonogatari
720p vagy 1080p ? Coalgirls verzió

(#14664) #52815360 válasza Nova96 (#14663) üzenetére


#52815360
törölt tag

Amelyikre több a seeder :D

(#14665) Archanon válasza #52815360 (#14660) üzenetére


Archanon
őstag

Az első bekezdéseddel teljes mértékben egyetértek. :DDD Viszont nem mindenki olvassa ám a Bleach mangát, köztük én se. :((( (Hála istennek, ezt még hamar elfelejtem.)

Amúgy fillerek között is volt jó, sőt, egy dolog zavart, hogy alternatív világban nyomták, vagy mi.

____

Komolyan meg kéne változtatni a topic címét, vagy legalább bővíteni valamivel. "Anime filmek és sorozatok" - Lehetne simán 'Anime'. Miért, mi más van még filmeken és sorozatokon kívül? :DDD De most komolyan... aztán egy zárójelbe én simán belebiggyeszteni, hogy "Spoilert csak jelzéssel!" (vagy hasonlót), mivel az utóbbi időben kicsit elharapódzott ez a dolog, nem mindenki figyel oda.
Tehát valami ilyesmire gondoltam:

"Anime (Spoilerezni jelzés nélkül TILOS!)" - És így akkor nem is lesz túlontúl hosszú a topic címe se... Vélemény, egyéb ötlet?

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#14666) PR0JECTNR56 válasza Archanon (#14665) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Esetleg egy új, kiemelt 1. hsz. segítségével is felhívhatnánk a spoiler-ekkel és egyéb dolgokkal kapcsolatos tudnivalókra az idelátogatók figyelmét.

(#14667) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Steins;Gate

13. részig van felirat, eddig megnézem. AZ utolsó pár részben eldurvultak a dolgok nagyon úgy tűnik. Tetszik a sorozat, alig várom hogy jöjjön a feliratos folytatás.

SPOILER

Egyébként remélem nem az lesz, hogy most hiába ugrál vissza az időben a srác, akkor sem tudja megmenteni a lányt ,mert az így is úgy is meghal valahogy. :(

SPOILER VÉGE

(#14665) Archanon

Tessék itt van egy spoiler jelzés lehetőség amit én is kölcsön vettem.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#14668) Máté94 válasza oriic (#14667) üzenetére


Máté94
addikt

Hát, nem hiszem,hogy Okabe olyan könnyen feladja, bár az előzetesből inkább az derült ki számomra, hogy most Moekát akarja majd leállítani, ha Mayuri-t megmenteni nem tudja. Mondjuk elég lenne ugyan azt csinálnia. mint legutoljára, csak figyelnie Nae-ra, hogy ne tudja meglepni és kész. Bár, szerintem ez egy olyan dolog, amin hiába változtat, mindig ugyan az lesz az eredménye.

(#14669) #52815360


#52815360
törölt tag

hmm... na mind1, nem lövöm le a poént :))

(#14670) Archanon válasza oriic (#14667) üzenetére


Archanon
őstag

Ez teljesen jó, ha hosszabb spoilert írok, én is ezt használom. :P (Link - Gunslinger, vagy H2O) Lényeg, hogy használjunk valamit!

#SHiZUOKA: Valamit azzal is kéne kezdeni majd, jahm.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#14671) oriic válasza Máté94 (#14668) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

SPOILER
Na igen erre gondolok én is, bármi csinálhat, szerintem így is úgyis meghalna, ezért keresi inkább Moeka-t. Sajnálnám ha Mayuri-t végleg megölnék.

SPOILER

Live-Die-Respawn

(#14672) Máté94 válasza oriic (#14671) üzenetére


Máté94
addikt

Amennyiszer ő(k) ugrálni fognak, valakinek a halála nem sokat számít. Hiszen csak ezen az idővonalon halott, az a személy. :DD

[ Szerkesztve ]

(#14673) Tirexi


Tirexi
addikt

Sora No Otoshimono kövi évadja mikorra várható? :F
Vélemény amúgy róla emberek? :D

Nagyon ment az adok kapok benne Tomoki nem szórakozott. XD

(#14674) Máté94 válasza Tirexi (#14673) üzenetére


Máté94
addikt

Van még a Forte és film és kész, ennyi.

(#14675) Tirexi válasza Máté94 (#14674) üzenetére


Tirexi
addikt

A Forte-t láttam a filmet még nem mert nem tudtam beszerezni. De most megint utánanézek. :) Remélem az is annyira jó lesz mint a sorozat.

(#14676) Nova96 válasza Tirexi (#14673) üzenetére


Nova96
őstag

Film megvolt ? :B Ha nem [link] felirat hozzá.

(#14677) Tirexi válasza Nova96 (#14676) üzenetére


Tirexi
addikt

Írtam, hogy nem volt meg csak a 2 évad sorozat.
THX a linket már csak a film kéne. :P
Keresés...

(#14678) Nova96 válasza Tirexi (#14677) üzenetére


Nova96
őstag

Milyen módszer ez 2.évaddal kezdés. :))

Valaki érdemes a Bakemonogatari-ból a 1080p szedni vagy nincs nagy különbség? Mindkettő Coalgirls

(#14679) F34R válasza Nova96 (#14678) üzenetére


F34R
nagyúr

foleg ha notebook-n nezed mi kulombseg lenne.....

(#14680) Tirexi válasza Nova96 (#14678) üzenetére


Tirexi
addikt

Nem azt írtam, hogy 2. évad hanem azt, hogy 2 évad. Nincsen pont a 2-es mögött.
Tehát mindkét évad. :)

THX a PM-et. :R

(#14681) Pttypang válasza oriic (#14667) üzenetére


Pttypang
veterán

Van tovább is, csak nem AA-n, legalábbis amit izécoreon láttam, ahhoz volt teljes felirat.

Everybody lies.

(#14682) F34R válasza Pttypang (#14681) üzenetére


F34R
nagyúr

hat ok basszak meg, nekem nincs ennnykórom :DDD

(#14683) Rimuru válasza F34R (#14682) üzenetére


Rimuru
veterán

Hát rossz lehet egyeseknek. ;]

Vigyázat, csalok!

(#14684) Nova96 válasza Tirexi (#14680) üzenetére


Nova96
őstag

#F34R
Ha pl. IPS monitoron nézzem vagy a tévén? :U Ritkán nézzem a saját képernyőéről.

#Tirexi
Bocs, benéztem. :B

Crytec210
És izécoreon milyen a felirat jó? Mert ha annyira nem jó én megvárom az AA-st úgy se kezdtem még bele pedig lent van.

(#14685) Archanon válasza F34R (#14682) üzenetére


Archanon
őstag

Noha nekem van, de eleddig én Seto no Hanayome 17. részén kívül minden más sorozathoz tudtam szerezni anyagot. :U

#Nova96: Kismilliószor le volt már írva a topicban, hogy 720p vs. 1080p csatában nincs sok különbség, nagyon ritka az, amikor látható a javulás a nagyobb felbontás javára. Töltsd azt, amelyik szimpatikusabb. Ha nem negyed méterről nézed, a 720p-n sem fogod észlelni, hogy szét van húzva.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#14686) F34R válasza Nova96 (#14684) üzenetére


F34R
nagyúr

az a felirat lehet amit Viktor par honappal ezelott emlitett, Jah hogy van olyanod is nem tudtam , a 720p-s is eleg nagy bitratu , ha par gigaval ter csak el akkor 1080p termeszetesen. (bar ahogy a tobbiek is regebben irtak felesleges az 1080p )

#14685) Archanon

hat lehet leszarom es nekikezdek ugy ahogy van , es nem kell feliratra vadaszni igy is mar parszor beletort a bicskam.

[ Szerkesztve ]

(#14687) Hintalow


Hintalow
senior tag

Ideje lenne elkezdeni japánul tanulni, foghíjjas a fordítás, és be-befigyelnek japán mondatok a történetbe a VN-ben :D
(amúgy, bocs, hogy ide irkálok ezzel, de nem találtam külön topikot)
Bytheway, van még olyan elvetemült, aki szereti a VN is esetleg?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#14688) Tirexi válasza Nova96 (#14684) üzenetére


Tirexi
addikt

Teljesen mind1 hol nézed. Egy ilyen rajzolt videón nem igen látszik a 720p és 1080p közötti különbség. Először én is fullhd animéket néztem aztán rájöttem hogy tökmind1 mert ugyan olyan élvezhető a 720p is sőt még a DVD is.

(#14687) Hintalow
Mi az a VN? :D

[ Szerkesztve ]

(#14689) oriic válasza Pttypang (#14681) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Köszi, beszerzés folyamatban. :)

Live-Die-Respawn

(#14690) Archanon válasza Tirexi (#14688) üzenetére


Archanon
őstag

VN= Visual Novel.

Véleményem szerint bőven "animés" kategória, ha nem is nonstop, és totál részletességgel (bajos is lenne), lehet róluk itt is diskurálni, ahogy a mangákról sem tilos (miért is lenne). Ne számítson már ez is off-nak... egy kritérium van: 18+, xxx témát értelemszerűen nem vesézünk ki a fórumon, tehát csak kulturált keretek között.

Vannak itt egy páran, akik nem vetik meg a visual novelt.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#14691) F34R válasza Hintalow (#14687) üzenetére


F34R
nagyúr

En ugy tudom hogy F4te is szereti a Visual Novel-t

[ Szerkesztve ]

(#14692) Tirexi válasza Archanon (#14690) üzenetére


Tirexi
addikt

És ez is ilyen animációs vagy csak képek vannak és mellettük szöveg?

(#14693) F34R válasza Tirexi (#14692) üzenetére


F34R
nagyúr

igen , gyakorlatilag "eljatszhatod" a tortenet.

(#14694) Archanon válasza Tirexi (#14692) üzenetére


Archanon
őstag

Vannak extrém esetek, pl. School Days, ebben nagyon sok animáció is van, nem véletlenül lett annyira népszerű - a VN (a belőle készült anime adaptáció összekutyulta a legszánalmasabb route endingeket, és lett belőle ez a valami). De a többség igen, ilyen "randiszimulátor". :)) Egyébiránt gyakorlatilag kisregények (vagy nagy), általában meglehetősen 'annoying' és képekkel illusztrálva, és jó esetben különböző döntésekkel alakíthatod a történetet (természetesen megadott vonalakon belül).

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#14695) Pttypang válasza Nova96 (#14684) üzenetére


Pttypang
veterán

Nézd meg magad :)

(#14689) orichalcos :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#14696) F34R válasza Pttypang (#14695) üzenetére


F34R
nagyúr

so many thanks ;)

(#14697) Cranium


Cranium
tag

Szerintetek mondhatjuk azt, hogy a Neon Genesis Evangelion egy alapmű az animések körében?

(#14698) oriic válasza Cranium (#14697) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

HÁt, ez egyén kérdése, nagyon jó anime, de kell egy bizonyos életkor ami alatt nem érdemes szerintem megnézni, mert kicsi kusza.

Live-Die-Respawn

(#14699) Pttypang válasza Cranium (#14697) üzenetére


Pttypang
veterán

Bizonyos körökben alapmű, máshol fel se merül, még a véletlen megtekintés se ^^

Everybody lies.

(#14700) Archanon válasza Cranium (#14697) üzenetére


Archanon
őstag

Egy újabb betévedt bárány... :C

NGE szerintem minden hibája ellenére a "kötelező megnézni, miután az ember elérte a 19-20 éves (de talán inkább idősebb, még én is korán néztem) kort" kategóriába tartozik, függetlenül attól, hogy az embernek tetszik-e az elején (és majd a végén), vagy sem. Mondhatni "alapmű", de akkor sok más sorozat is az. :)

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.