Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13651) Psych0 válasza Darth_Revan (#13641) üzenetére


Psych0
őstag

Jaj ne!

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#13652) #59620352


#59620352
törölt tag

Kami Nomi zo Shiru Sekai AA AniDb

Egészen egyedi anime volt. A kocka srác kockulása nagyon tetszett, vhogy mindig megfognak az ilyen animék amik játékokkal foglalkoznak, talán a könyvtáros rész volt a kedvencem ha Kanon éneklését nem nézzük (nah az a szám a giga-kedvenceim közé került). A többi zene is király volt de Kanon 2 száma fúúú... legjobbak. A rajzolás gyönyörű volt, Ellsie a tökéletes barátnő számomra, olyan MOE, hogy néha majd megöleltem a monitoromat :B :B Ecchi nem volt jelen, nem is kellett ez a sorozat így jó ahogy van. Vége meg elég érdekes volt xD
9/10

Második évada pedig: Ugyanolyan minőség mint az első, király volt, az utolsó csaj vitte a pálmát, azok a részek miatt majdnem 10est adok rá de mégsem. :)
9/10

Maple Colors AA AniDb

Ez egy HENTAI :D Történet semmi, csak kb azért van hogy legyen valami dugáson kívül is... De a szexjelenetek elég izgik voltak ahogy annak lennie kell, az art nem volt csúcs de kirajzolódtak a nőies vonalak azért bőven! ;) Am meg angolul nézegettem, szótárazgattam közbe, és egyre jobban megy...
7/10

(#13653) Nova96 válasza #59620352 (#13652) üzenetére


Nova96
őstag

Ecchi nincs jelen de elméletileg ecchi. :DDD
Egyszer ezt is meg kell nézni csak jelenleg fullon van a winyó.... így nézni+törölni is kell. :O

(#13654) jahrn válasza bandiras2 (#13647) üzenetére


jahrn
senior tag

A magam reszerol nem csipem az Evangelion-okat. Koszonhetoen ez elsosorban annak h a foszereplo siman palyazhat a legtoketlenebb/legidiotabb cast cimre (ill szvsz default jar neki a dij). A RahXephon szerintem sokkal jobb ebben a stilusban.
Ugyanakkor nem vitatom h az Eva klasszikus/kotelezo anime.

(#13655) bandiras2 válasza jahrn (#13654) üzenetére


bandiras2
senior tag

Akkor próbáld ki az új filmeket, Shinji golyókat növesztett a második mozi végére, és nagyon dúrván kiosztotta a népet.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#13656) Pttypang válasza bandiras2 (#13647) üzenetére


Pttypang
veterán

Azért annyira nem volt humegaizé a berserk..

(#13655) bandiras2:
Mikor jön már a 3.0 :)) ... Már mióta csak ígérgetik :W

Everybody lies.

(#13657) Archanon válasza Pttypang (#13656) üzenetére


Archanon
őstag

Valóban nagyon más a kettő, de én a befejezésről beszéltem. :)

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#13658) Pttypang válasza Archanon (#13657) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem volt az olyan nagy wtf, azért a berserk befejezés nélkül maradt, az eva viszont viszonylag le lett zárva :D

Everybody lies.

(#13659) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Vége felé közeledek a Kami no Puzzle első évadjával.Egy rejtvény fejtős,világ megmentős, kaland animéről van szó.Nagyjából semmi extra nincs benne(mondjuk nekem a téma sem igazán fekszik).Kicsit monoton és a látványvilág sem egy nagy szám.Egyszer nézhető darab...

(#13660) Archanon válasza Pttypang (#13658) üzenetére


Archanon
őstag

Ezért írtam, hogy más a kettő, de attól még ugyanúgy WTF. :DDD
__

Elkezdtem ezt a Kaiji-t, kíváncsi voltam Viktor mit istenít annyira. (;]) Épp ezért tőle nem kérdem, inkább mástól, aki már látta: ez végig ilyen lesz (4 rész után mondom), vagy majd beindul? Engem zavar a 'komolykodás'.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#13661) jahrn válasza bandiras2 (#13655) üzenetére


jahrn
senior tag

Lattam a filmeket is, de Shinji orokke worthless kategora marad a szamomra. Szvsz jot tett volna a sorozatnak ha az elso reszben megfeccol es keresnek masik foszereplot...

(#13662) Archanon válasza jahrn (#13661) üzenetére


Archanon
őstag

Ott a pont. :DDD

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#13663) Crystalheart válasza jahrn (#13661) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Shinjivel az volt a baj, hogy a karakteríve kb. ez: töketlen látens pszichopata nyálgép -> töketlen pszichopata nyálgép. Nem csak idegesítő karakter, de így rettentő unalmas is. Holott főszereplő, vagy mi.

(#13664) Pttypang válasza Crystalheart (#13663) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha nem lett volna ilyen Shinji, akkor mi történt volna a filmek 35%-ában? [alsó becslés :D]

Everybody lies.

(#13665) Crystalheart válasza Pttypang (#13664) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egy jól felépített karaktert láttunk volna? :)

Az Evangelion sztorija és mondanivalója aztán nem Shinji egysíkúságán alapult. Azon kívül a különböző mellékszereplők indíttatásai is mind ugyanarra a kaptafára készültek, a forgatókönyvíró szerintem tuti nem jött ki jól a szüleivel, és ez akkora traumát okozott neki, hogy minden könnyekkel eltöltött kesergését szétosztotta a szereplők között. Kinek ez, kinek az volt a baja a szüleivel, és az általános "fejlődés" egyöntetűen a nihil felé mutatott. Voltaképp az eredeti befejezés, az igazi WTF az pont kifejezi a sztori karaktereinek mélységét és sokszínűségét.

Ettől függetlenül nekem tetszett, csak sokat kellene ezen ahhoz módosítani (főként a karaktereket kellene kicsit 3D-sebbé tenni, több mélységet és ívet adni nekik), hogy tökéletes legyen. Hogy ez így van, arra mi sem jobb bizonyíték, hogy a megjelenés óta ez folyik, bár még nem tudom, mekkora sikerrel, az új filmeket nem láttam. :) Majd akkor nézem meg, ha kijön az összes.

[ Szerkesztve ]

(#13666) Nova96


Nova96
őstag

Úgy érzem a Fairy Tail a shippuu helyét nem fogja átvenni de nem rossz anime. De lehet nem 20.rész alapján kéne dönteni.
Elkezdtem pár animét saját válogatásra és amibe eddig csalódtam:
Itsuka Tenma no Kuro Usagi 5.rész ennél több ecchi-t bele a történetből kiindulva bőven kevés. De még meglátom milyen lesz.
Myself Yourself lapos sztori ,lassan játszódik, nagyon sok az elhúzás ezt egyenlőre szüneteltetem.
A többiben nem csalódtam de amit nagyon beteg MM!. :DDD Nagyon eltalálták van benne komoly dolog, de azért. :))
Freezing ,Infinite Stratos ,Princess Lover, Mashiroiro Symphony

(#13667) Máté94 válasza Nova96 (#13666) üzenetére


Máté94
addikt

Uhh, Mashiro... kínkeserves szenvedés volt...
ItsuTen-t nem értem, igaz, hogy kár volt ennyit ecchi-t beletenni és nem a főszállal foglalkozni, de az OVA-n nagyon jókat nevettem. Mirai 4ever! :D

(#13668) Nova96 válasza Máté94 (#13667) üzenetére


Nova96
őstag

Mashiro kicsin elvontabb de nekem még nem szenvedés. Igaz, már most láttam nagyon mese szagú lesz az 5.résztől a "fő" sztorinak vége innentől jó lesz vagy el*;szák. De ahogy láttam mit írtál inkább az utóbbi.

(#13669) Nova96 válasza Máté94 (#13667) üzenetére


Nova96
őstag

Szerintem pont fordítva gondoljuk:
Itsuka Tenma no Kuro Usagi 5.rész ennél több ecchi-t bele
-ItsuTen-t nem értem, igaz, hogy kár volt ennyit ecchi-t beletenni és nem a főszállal foglalkozni-
Igaz én mostanában minden jobb animébe egy KissXsis kaliberű ecchi-t szeretnék látni. :DDD

(#13670) #59620352


#59620352
törölt tag

Toki wo Kakeru Shoujo AA AniDB

Lezavartam egy "alapművet", ezt az animefilmet. Kezdjük ott, hogy első ránézésre azt hittem a Makoto-ra hogy fiú xD Kellemes kis slice of life volt az elején, utána hálaistennek (mondjuk az ismertetőkből tudtam) átment scifi-be, egész izgalmas lett de azért annyira mégsem. Kicsit beleéltem magam egyébként az időutazgatásba, mennyire komoly lenne már *__*
Na mind1, rajzolás nem igazán jött be, de lehet azért mert régebbi vagy nem tom, Makoto hangja se jött be. A végén a zene viszont gyönyörű volt, meg úgy a befejezés is egész tetszetősre sikerült, de nem hatódtam meg igazán... (A Clannad miatt sztem kiégtem ilyen téren :D ) Fogalmam sincs miért kapott ez a film ennyi díjat, sztem csak egy átlagos, szórakoztató movie volt semmi extra. Inkább 9-es mint 8-as.
10/9

(#13671) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Új Dragon Ball Z film jön Toriyama közreműködésével:

[link]

Majin Buu saga után fog játszódni és kanon lesz.

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#13672) oriic válasza Sir Pocok (#13671) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Csak jobb lesz mint előző. :DDD

szerk:

jahogy nem live action lesz. pf, megúsztuk.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#13673) Pttypang válasza oriic (#13672) üzenetére


Pttypang
veterán

Hirtelen már én is elszörnyedtem :D

Everybody lies.

(#13674) Pttypang válasza Pttypang (#13673) üzenetére


Pttypang
veterán

Ezt eddig nem is vettem észre lololol...
[szerk idő lejárt, bocsi a dupláért :( ]

Everybody lies.

(#13675) phanzetomox


phanzetomox
őstag

Valaki esetleg győr-moson-sopron megyei ? tudtok erre felé valami jobb anime klubbot ? :R

(#13676) Crystalheart válasza phanzetomox (#13675) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Magyarországon vannak anime klubok? Ráadásul jobb anime klubok? :DDD

(#13677) #59620352 válasza Crystalheart (#13676) üzenetére


#59620352
törölt tag

Vannak Miskolcon 2 is van xd
De csak kevés szó esik animékről szó a meeteken..

(#13678) Pttypang válasza #59620352 (#13677) üzenetére


Pttypang
veterán

Akkor miről van szó egy anime klub találkozóján, ha nem animekről?

Everybody lies.

(#13679) Crystalheart válasza Pttypang (#13678) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ami azt illeti, az írói klubtalálkozókon sincs túlnyomó többségben az irodalmi téma. :)

De ezek az anime klubok mifélék, tizenéves japanofilek összeülnek trécselni egyet, vagy azért valami komolyabb színezete is van? :)

(#13680) Darth_Revan válasza Crystalheart (#13679) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Mindenki cosplayezik :DDD

(#13681) Crystalheart válasza Darth_Revan (#13680) üzenetére


Crystalheart
senior tag

:DDD

(#13682) #59620352 válasza Crystalheart (#13679) üzenetére


#59620352
törölt tag

Trécselés, ivás, szódapatronszívás, Nintendo Wii, süti

:D

[ Szerkesztve ]

(#13683) Pttypang


Pttypang
veterán

Kami nomi zo Shiru Sekai
Érdekes ez az anime, az openingeket tekintve..
Az első évad openingjének elejéről hirtelen a King of Thorn, a második évad openingjéről pedig egyben a Macross F ugrott be ^^

Tetszett, nem volt unalmas, kellemes időtöltés. :)

oops

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#13684) phanzetomox válasza Crystalheart (#13676) üzenetére


phanzetomox
őstag

Vannak vannak :D Igazából nem érdekel mi a téma, csak kíváncsi vagyok milyenek ezek az animés arcok, nem sokat ismerek személyesen, ezzel is gazdagodna az emberismereti tudásom. :)

(#13685) Crystalheart válasza phanzetomox (#13684) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Engem valahogy nem vonz annyira. Társadalomtudományi szempontból inkább originál japán klubokat tanulmányoznék ;]

(#13686) phanzetomox válasza Crystalheart (#13685) üzenetére


phanzetomox
őstag

Én is, ha lenne rá lehetőségem :D

(#13687) Archanon


Archanon
őstag

Denpa Teki na Kanojo

Végül megnéztem, és meglepően jó kis sorozat... volna, ha be lenne fejezve. :((( A light novel is csupán három fejezetes, az anime elvileg kettőt feldolgoz ebből, tehát fene tudja, hogy csinálnak-e még harmadikat. Az is kérdés ugye, hogy a regényben le van-e zárva a történet, amit persze kötve hiszek ilyen felvezetés után. Az alapötlet tetszik, szeretem a nyomozgatós, misztikus, kicsit morbid, beteges sztorikat (persze azért túlzásokba ne essünk), főleg, ha jó kis csattanók vannak benne. Ez itt bevált ugye... A történet se lenne rossz, a főszálból is kaptam részletinformációkat, ami azért felkeltette a kíváncsiságomat, de hiába vártam a választ a 2 rész alatt, nem jött. Olvastam pár helyen, hogy 3 részes a cucc, de csak két epizód van, és a legtöbb helyen ennyi is van feltüntetve. O_o Elvileg befejezett a sorozat (?), tehát nem lesz több rész... ha mégis, akkor is necces, hogy minden kérdésre választ kapok 1 rész alatt. :F Bár talán meg lehetne oldani, már ha van megfelelő írott anyag hozzá. Eddig úgy tűnik, mintha egy félbemaradt light novel sorozatot adaptáltak volna egy befejezetlen animévé. Egyébként egyáltalán nem unatkoztam alatta, végig fenntartotta az érdeklődésemet, csak ugye le van csapva, nincs vége. A rajz is nagyon tetszett, szép, élénk színvilág, pazar karakterdizájn, idegölő zene, nagyon eltalált hangulat, jó sztorik... Kár érte, elnéztem volna még egy darabig. Tényleg.

[6/10] - lenne ez több is, de így, ilyen formában nem igazán tudok vele mit kezdeni.

_________________________________

Ichigo 100%

(+Special-ok, OVA-k)

Öhh... :DDD Pár korábbi hozzászólásomban elmondtam már a rövid véleményemet. Lényegében: nem tetszett kimondottan. Miért? A főszereplő szánalmas döntésképtelensége és lelki ingadozása szappanopera módra hazavágta az egész sorozatot. Ráadásul a karakterfejlődése majdnem egyenlő a nullával. Az alapötlet, ami miatt aztán kialakult ez az egész... már attól is a fejemet fogtam, de fogjuk rá, hogy átlag ecchi start.. A negyedik rész után mondjuk már elég erős volt a kényszer, hogy dobjam, de aztán a kíváncsiság mégiscsak győzött. (A Pokemon után ez lett volna a második ilyen sorozat.) A végében természetesen csalódtam. Sajnos nem sokat sikerült kihozni belőle, pedig az idétlen alapötlet ellenére azért lett volna még benne potenciál bőven. Az OVA-kban reménykedtem még, hogy végre dűlőre jut a történet, de sajnos ismét csalódnom kellett, azok csak bele-beleugráltak a mangába (?), a történethez nem igazán tettek hozzá, ráadásul az új szereplők abszolút nem lettek rendesen bemutatva, csak úgy megjelentek és voltak. Olyan WTF érzés fogott el... és persze cliffhanger.

A többi karaktert illetően nem nagyon van panasz (az aberrált tanárnő közhelyes effektusát kivéve), a lányok szimpatikusan voltak bemutatva - még ha a lehető legsablonosabb jellemvonásokkal is rendelkeztek - ezen része a sorozatnak még jónak is mondható. Mindemellett a szinkrongárdában jelen volt Noto Mamiko is (Toujou hangja), ami már önmagában megér egy misét. :DDD Volt pár viccesebb poén is, ami még feldobta az egészet, tehát nem volt kifejezetten unalmas sem. Ami szép, az a rajz, de az tényleg nagyon jóféle. Szeretem is ezt a stílust. Viszont ha valakivel meg akarnám kedveltetni, akkor is ettől a sorozattól azért óva inteném. Ott a Hatsukoi Limited, az legalább tényleg jó.

[4,5/10] - Tehát, szerintem átlagon aluli eresztés, kétségtelen, hogy legrosszabb élményeim közé tartozik.

_________________________________

Kobato.

Na, nem is olyan rég esett szó a Chobits-ról, öröm volt Chii-t, a Tirol cukrászdát, stb. "viszont látni" (alternatív világ ugye). :)) Ez a CLAMP aztán tud kavarni.

De nem is ez a lényeg, végre ismét egy olyan sorozat, ami egyedi hangulatával igazán magával ragadott. A történet talán nem annyira nagy durranás, bár engem épp annak kedvessége fogott meg, és az a csöppnyi dráma. És nagyon szép, szívet melengető, némelyik történet tényleg elő-előcsalogatta a szemlevemet, de legalább torokgombócot hozott.

Jó pont továbbra még a rajz, ami szerintem nagyon szép (a hosszában kinyúlt emberek ellenére), és a zene. Kicsit talán sok volt, hogy 24 rész alatt lenyomtak kb. ötször teljesben egy szerintem igencsak hamiskás (vagy annak hallatszó) dalt, egyébiránt semmi probléma, kellemes muzsika volt végig. A szereplőkről túl sokat nem tudok írni, úgy összességében korrekt volt mindenki, nem igazán volt olyan, akitől a falra tudtam volna mászni. Még a férfi protagonista is szimpatikus volt (végre!!). Kobato-nak talán kicsit több karakterfejlődés nem ártott volna, azért az furán jön ki, amikor a mellékszereplők többet fejlődnek pár rész alatt, mint a fő-főszereplő. O_o

Kis negatívum még, hogy a sorozat a végére sajnos ellaposodott jó pár rész erejéig... Utólagos információk szerint ez már javarészt filler volt, és teljesen elkanyarodott a manga eseményeitől, mivel kifogytak az anyagból, aztán sejtem nem akartak cliffhangert se. A mangának tehát nyilván egészen más a végkifejlete, de egye-fene, szerintem nagyon szép befejezést kapott az anime is. Icipicit talán összecsapott, és néhány kérdés így azért eléggé el is lett hanyagolva, ami azért nem szép dolog, de egy folytatás az alternatív vonal miatt szerintem nem igazán lehetséges. Pedig valamit kéne kezdeni a megmagyarázatlan dolgokkal.

[7,5/10] - Slice of life, moe, dráma, misztikum, csekély romantika (?)... aki ezeket kedveli, annak ajánlott kategória.

_________________________________

B Gata H Kei

Rég néztem már, de így 2 hónap elteltével is kellemes visszagondolnom rá. Határozottan tetszett, dacára a közepe tájt eléggé elhatalmasodott kliséhullámnak, és csöppnyi történésbeli pangásnak. A poénok egyenest ütöttek, a folyamatos bénázás sem volt nonstop idegesítő. Jóóóóó volt. Az utolsó rész pedig kiakasztott. :C
Szép (átlagos) rajz, bugyuta zene, idióta szereplők, beteg sztori. Szerintem érdemes meglesni, nekem kellemes kikapcsolódást nyújtott, egy folytatást is el bírnék viselni.

[7/10]

_________________________________

Shingetsutan Tsukihime

Érdekes egy sorozat, igazából vegyes érzelmeket keltett bennem. Az alap felállás tetszetős, érdekfeszítő - még a "gyerekkori trauma okozta emlékezetkiesés" sablon ellenére is -, az igencsak nyomasztó hangulat meg rátesz egy lapáttal. Azonban csalódott vagyok a történet kibontakozását illetően, rendkívül össze van trehánykodva. A végére olyan hiányérzetem támadt, hogy azonnal elővettem a VN-t [bár azóta is az elején vagyok :D]. A gond az, hogy a sztori lényegében "le lett zárva", de jó néhány megválaszolatlan, fontos kérdés lógva maradt, ezért olyan wtf, lagymatag, katarzis nélküli befejezést kaptam, gyengén sikerült, erőlködő drámával. A sztoriból sokkal többet ki lehetett volna hozni, főleg, ha a főszereplő srác karakterét is teljesen átírnánk a sablon, nőkre vak, töketlen gyomborékról valami normálisabb személyiségre. De a legnagyobb gond a megvalósítással van, ami gyenguszka. A visual novellel még nem haladtam túl sokat, így azzal összevetési alapom nem igazán van, de a Fate/Stay night után [nekem; amúgy jóval előtte] ez így egy kicsit erőtlen adaptáció volt.

[6/10] - gyenge, de nem rossz.

_________________________________

Seikimatsu Occult Gakuin

(+Specials)

Szintén egy sorozat, amit kár az első egy-két néhány rész alapján megítélni. Az első epizód végéig komolyan úgy éreztem abbahagyom, de aztán a kíváncsiság ismét csak győzött, mivel cliffhangerrel zárult. A következő résznél jött a "csavar", végre elindult a 'sztori' is. Azt hittem az elején, hogy végig ilyen komolykodós, okkult valami lesz, de kellemeset csalódtam. Elég gyakori, és nem kicsit elborult, beteg fekete humora van, szép, bár egyszerű főszállal. :U A karakterdizájn kifejezetten tetszett (ilyet se láttam még), az animáció is jóféle, a környezet szép részletgazdag. A vége felé talán kicsit elült, kevesebb poén és izgalom volt rá jellemző, de a befejezésre egészen összeszedte magát. Tetszett, bár talán kicsit összecsapott ez is, gyors. Egyébiránt jó volt, egyáltalán nem sablonos katyvasz, érdemes volt megnézni.

Jó erős [7/10].

_________________________________

Arashi no Yoru ni

Kicsit copyzok AA-s hozzászólásomból. :P
"Olyan nagyon (gyerek)mese - ezért is van tele "túlzásokkal" -, de nagyon szép, tetszett. A környezet kidolgozottsága meg különösen nagy piros pontot érdemel. A szinkron zavart egy kicsit - ugye nem a megszokott, minőségibb féle -, de egy idő után megszoktam. Illetve a zene talán csöppet monotonná vált a végére."

És akkor ennyi. Bátran ajánlom mindenkinek, jó cucc. :K Fura volt japán állatmesét nézni, ez volt szerintem az első, amit láttam...

[7/10]

_________________________________

Black Cat

Burakku Katto rulz!!!!
Izé... nos. Lévén, hogy nem okozott túl nagy meglepetést a sorozat, túl sokat nem is írok erről sem. A kissé szokatlan, komor, jó néhány részes bevezető után áttranszformálódik hol komoly, hol komolytalan bosszúállós shounen cuccá, teljesen kiszámítható végkifejlettel. Azaz mégsem, mert az anime készítői megpróbáltak meglepni a végén egy érdekes (gáz) fordulatszerűséggel, ami csupán egy iszonyatosan erőltetett gagyitengerré nőtte ki magát. De annyira csapnivaló volt, hogy utána is néztem, és lőn világosság: ilyen nem volt a mangában. :DDD Valahol a 19. résznél abba kellett volna hagyni, szépen lezárni ott, és pont. Én éppen ezért csak eddig fogom "értékelni", az utána levő valami sajnos értékelhetetlen. A rajzban semmi kiemelkedő, karakterek jellegtelenek, a soundtrack kimerül 1 témában, a történet közhelyes. Egyetlen jó pontja, hogy elég sokszor meg tudott nevettetni, olykor nagyon durván. :DDD

Részemről [5,5/10].

_________________________________

Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

Úgy sajnálom, hogy nem készült egy kicsit több pénzből, jóval nagyobb igényességgel. :( Még ha CGI is... A bevezető 10-15 perc után azért aránylag kevesebb 3D volt jelen, reméltem is, hogy csak a látványos start indokolt ennyit. Mindenesetre sokkal jobb, mint a GitS 2.0 féle, ahhoz képest egész szépen "beleolvad" a környezetbe - ám sajnos még így is roppantul szemet szúr, különösen a lovak animációja. Sajnálatos, hogy ennyire megspórolták a rajzolt animációt, pedig ha csak abból állna, vagy színvonalasabb "3D-re rajzolást" használtak volna (mondjuk valami ilyesmit - és azért, ez 2003..........), egészen biztosan maximális pontot adnék a látványra. A lélegzetelállítóan sikerült trailer után ez hosszútávon nagyon illúzióromboló volt.
Magáról a filmről sokat még nem lehet írni, hátravan még 2 epizód, és akkor majd kiderül, a sorozathoz képest mennyire átfogó, az egyes karakterek fejlődése milyen minőségben lesz megvalósítva. Mindenesetre jól indul... csak az a fránya gagyiháromdé.

[8alá/10]

_________________________________

Juuni Kokuki

Opening - jó pont. Imádtam, 45× lett végighallgatva. (Bár a vége kissé Karib-tenger kalózai copynak tűnik, de szerintem csak véletlen. :D ) Szép rajz, kellemes, egész emberi karakterdizájn, jóféle zene. Érdekesen indult, mondhatni izgalmasan, de ahogy haladtam a részekkel, sajnos rá kellett eszmélnem, hogy ez bizony naaaagyon extra shoujo lesz. Csupa elmebeteg szereplő, idióta döntésekkel, vagy inkább nem döntésekkel, személyiségük gyakran 180 fokos fordulatot vesz, látszólag átmenet nélkül [inkább csak bénán]. Eltekintve az idegesítő személyektől (Youko, Sugimoto, egynéhány idióta mellékszereplő), egy egész korrektül felépített fantasy világ ez, saját történelemmel, szabályokkal, 45 epizód alatt ráadásul megismertem kb. az egynegyedét. WTF!!! Ez mit jelent? 45 részig szinte semmi lényeges nem történt, azt. :DDD Tehát egy 100-150 epizód még elkéne belőle... Végre megszerettem a szereplőket valamennyire, a világból pár országot szintén egész jól megismertem, erre meg vége, rakás lógó kérdéssel... Nagy hibája a sorozatnak továbbá az összefüggéstelen szakaszokra bontás - ezek miatt húzódott a fősztori -, amikre végül szintén nem kaptam megoldást, illetve ugye a dilinyós főszereplők. Na mindegy... ez most nagyon nem gyere be kategória ilyen formában. :)

[6/10]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#13688) #59620352 válasza Archanon (#13687) üzenetére


#59620352
törölt tag

Először is mi az a "cliffhanger" már többször említettétek de fingom nincs :D

Kobatot, Ichigo 100%-ot tervezem. Meg neked is mondom nézz utána a sorozatoknak hogy AniDb-n hány pontot kaptak mert a legjobb animéket kell megnézni! :P

(#13689) Darth_Revan válasza #59620352 (#13688) üzenetére


Darth_Revan
veterán

(#13690) phanzetomox


phanzetomox
őstag

Full Metal alchemist: Brotherhood milyen ? érdemes megnézni ? a bölcsek kövét már látta, és hallottam hogy ez az eredeti manga alapján készült, de sosem tudtam eldönteni hogy meg akarom-e nézni. Mennyiben különbözik a kettő ? Más sztori esetleg, vagy ilyesmi ?

(#13691) Archanon válasza #59620352 (#13688) üzenetére


Archanon
őstag

[link]

Nem érdekel különösképpen, hogy AniDB-n hányra értékelték. Mondtam már, találtam már olyat, ami nagyon az alja volt, mégis elszórakoztatott. Nálad meg nem értem, ez azért elég csúnya:

"Rating 4.59 (3942) (weighted)
Average 7.25 (4058)
Review Rating 6.80 (12)"

Tudtommal te nem nézel rossz pontszámosokat. ;]

#phanzetomox: [Klatty.]

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#13692) Nova96 válasza #59620352 (#13688) üzenetére


Nova96
őstag

cliffhanger:
félbe hagyott, nem befejezett befejezés. Ez aztán értelmes lett. :DDD
Túl sokáig írtam. :(

Áhh...elkiabáltam az animéket amilyen jól indultak úgy laposodót a story igaz 2 napig pihentek mert nem vagyok én függő. :DD Igaz, most már tudom egyszer 3+ animét nem érdemes nézni mindegyiktől elmegy a kedvem. De legalább mindjárt befejezem őket ez után ecchi szünet jön kicsit felbosszantott a semmin drámázás mindenfele, karakterek jó formán semmit nem fejlődnek/változnak és az elb*szott kapcsolatok.( Amikor már az ember azt hinné végre egy kapcsolat erre olyan dolgot csinál a fő szereplő, hogy csak nézzek.)

[ Szerkesztve ]

(#13693) phanzetomox válasza Archanon (#13691) üzenetére


phanzetomox
őstag

Köszi :R

(#13694) Archanon válasza Nova96 (#13692) üzenetére


Archanon
őstag

Ááá, tényleg nem vagy. :DDD

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#13695) Nova96 válasza Archanon (#13694) üzenetére


Nova96
őstag

Nem vagyok függő csak többet nézzem mint az átlag. :DDD Mint írtam feljebb egyre jobban idegesítenek azok a kis dolgok benne. Igaz ez mindig előjön ilyenkor a komolyobbakat előveszem és utána újra jó az ecchi. :DDD
Amiket tervezek:
Another,Gosick,Highschool of the Dead és ha kevés akkor Clannad.

(#13696) Máté94 válasza Nova96 (#13695) üzenetére


Máté94
addikt

Another :R

(#13697) Archanon válasza Nova96 (#13695) üzenetére


Archanon
őstag

Gosick mehet, de az offban levőt azt takarítsd már el sokkal későbbre. :DDD

Nem adom fel. ;]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#13698) Nova96 válasza Archanon (#13697) üzenetére


Nova96
őstag

Na még meglátom de nem mondom biztosra, hogy nem vágok neki. Ez olyan, hogy hallod:
Ez nagyon jó de ne nézd már meg. :(((
De, nem tudom miért mondjátok annyira maradjon későbbre.
Angel Beats,Air megvolt ahhoz képest tudom ez piskóta, de amit olvastam róla második évadja az ütősebb. Így is hamarabb akartam megnézni, de inkább vártam . De már nagyon fúrja az oldalam miért ne nézzem meg. :U :B

OFF:
Ha jól emlékszem te a valamelyik drámát School Day-al öblítetted le. :DDD Ha össze keverlek akkor bocs. Csak régebben kerestem animét és akkor olvastam vissza fele.

OFF2:
[link]
Hátha tud valaki segíteni. :B

[ Szerkesztve ]

(#13699) #59620352 válasza Archanon (#13691) üzenetére


#59620352
törölt tag

azokat megnézem AniDB-s 4-5össel amit láttak a magyarok közül rengetegen! (Ichigo 100% is ilyen) Meg van kivétel persze ha a történet vmi nagyon érdekes (pl most a Chitose Get you ilyen KnJ féle lesz,m hiába kapott szar pontszámot megnézem, meg rövid is). Szal vannak ilyen kivételek.

phanzetomox
FMA brotherhood csupán a toplisták legelején van mindenhol, biztos sz@r XDD

Nova96
Another,Gosick,Highschool of the Dead

Mind mehet, mocskosul királyak (bár az Another az elején unalmas volt, de a vége atom).
Clannadot meg tényleg tedd el 2 évvel későbbre. Én is azt mondom. Jó hogy nem 16 évesen néztem meg!

JA IGEN

Valaki jön a Júli 21.-ei MONDO-conra? Mert én ott leszek ám! Első mondo-conom! ;)

[ Szerkesztve ]

(#13700) Máté94 válasza #59620352 (#13699) üzenetére


Máté94
addikt

Hagy már ezt az unalmas dolgot... abszolút nem unalmas, sőt inkább felvezetésnek nevezném, a 3. részig. Ez egy thriller, horror elemekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.