Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13301) Totheground válasza Psych0 (#13298) üzenetére


Totheground
addikt

Ha belegondolok, hogy mit szenvedhettek a nézők anno, mikor egy hetet kellett várni az új részre, vagy egy évet a két évad között.

Hát, szar volt. Főleg a részek között, a két season között egy idő után elfelejtetted. :DDD

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#13302) Crystalheart válasza Psych0 (#13298) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kíváncsi vagyok most már, vajon miféle fordulatokról van szó. :) Felteszem, azért nem fő fordulópontok, mert abból részenként egy nagyon sok volna, inkább csak sorozatokhoz illő, apróbb, érdeklődésfenntartó fogásokra tudok gondolni, amilyen pl. filmekben átlagosan 15-20 percenként fordul elő. Na mindegy, egyszer sorra kerül, jókat mondanak róla.

Én nem nézek befejezetlen évadot. :D Már akkor is nyugtalan az ember, mikor új évadra kell várni...

[ Szerkesztve ]

(#13303) Psych0 válasza Crystalheart (#13302) üzenetére


Psych0
őstag

Nem tudom milyen az a "fő fordulópont", de olyan agyameldobom fejleményék voltak benne, hogy csak lestem, és ezekből szinte minden részben volt. Mondjuk ezek miatt fordultam anno az animék felé, mert ilyenek kellettek, nem a "monster of the week" típusú sorozatok.

Amúgy jobban belegondolva lehet több értelme van a hetente egy résznek, mert az embernek van ideje gondolkodni a történteken, míg az ömlesztett változatnál, csak az érzés marad meg. Mindenesetre ezután a maraton után
my_mind_is_full_of_fuck.jpg
és egyetlen egy dolog szűrődött le: crazy elevens

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#13304) #59620352 válasza Psych0 (#13303) üzenetére


#59620352
törölt tag

Code Geass-t am én is úgy néztem meg hogy 5 nap volt az 50 rész :D De ezen tényleg nem kell csodálkozni... Stein Gate-be is hamrosan belekezdek, nah az még elvetemült izgalmas lesz már tudom! Am a feliratok kizárólag ezen az oldalon tölthetőek hozzá. AA leállt 9. résznél...

(#13305) Máté94 válasza #59620352 (#13304) üzenetére


Máté94
addikt

Akik a melleket "kopogók"-nak fordítják, én inkább nem néznék tőlük semmit.

AA legalább minőségi munkát ad ki, korrekt formázással, szöveggel. Még FHD videót is csinálnak. Szerintem érdemes megvárni.

(#13306) Totheground válasza Psych0 (#13303) üzenetére


Totheground
addikt

Lasan nekem is újra kéne nézni, csak idő nincs rá.

Szerintem ez az egyik best of scene (aki nem látta, annak baomi nagy spoiler)

Orange-kun pedig a legjobb karakter a sorozatban :R :R

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#13307) Archanon válasza #59620352 (#13304) üzenetére


Archanon
őstag

Tudtommal nem állt meg a project, lesz fordítás, csupán mellette még ezer másik elvégzendő dolog is akad.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#13308) Crystalheart válasza Psych0 (#13303) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Arról van szó, hogy történetenként - és egy egybefüggő, nem epizodikus sorozat egynek számít - rendszerint 2 nagyobb fordulópont van. Több nem is lehetne, mert van egy, amikor a bevezetés átfordul a cselekménybe, és egy, amikor a cselekmény a megoldásba. Átlagos 2 órás filmek esetén ez kb. 0,5-1-0,5 óra arányú, sorozatok esetén az arányok elég rugalmasak. Ezen túl még vannak a kisebb fordulópontok, amikből sorozatonként egy részben ált. egyet, filmeknél 15-20 percenként egyet szoktak betenni az érdeklődés fenntartása végett. Ilyenek lehetnek jól megválasztva a CG-ben. Ha egy filmben ezt elszúrják, akkor van a bealvás effektus, hiába izgalmas a többi hatnyolcad része. :) Az epizodikus sorozatok (pl. monster of the week :D) minden egyes része ált. egy ilyen egység; a nem epizodikusakban néha részenként is van bevezetés-cselekmény-lezárás, de akkor nagy a veszélye, hogy túl sűrűnek tűnik.

(#13309) Máté94 válasza Archanon (#13307) üzenetére


Máté94
addikt

+ Elég nehéz fordítani. Bár azt nem FFnF csinálja. De formázni se semmi, ha belegondolunk.

(#13310) Crystalheart válasza Máté94 (#13309) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem tudom, a feliratozóprogramok mennyire felhasználóbarátak, azaz a formázás mennyire WYSIWYG? :)

(#13311) Máté94 válasza Crystalheart (#13310) üzenetére


Máté94
addikt

Hát én nem tudom, még nem formáztam sosem. De ha van egy felirat egy házon mondjuk, és közeledik a kép, ráadásul a nézőpont szöge változik, az nem tudom milyen élvezet képkockánként megcsinálni. Úgy, hogy szép legyen, és a nézés közben ne látszódjon semmi baki.

(#13312) Psych0 válasza Totheground (#13306) üzenetére


Psych0
őstag

"csak idő nincs rá"

Nekem is csak azért volt, mert épp "munkanélküli" vagyok, és ezt a hétvégét két év után először teljes kockulásra ítéltem. A régi szép idők, mikor egy hét alatt néztem meg az összes DB-t, meg két hét alatt az SG-1-et. Na ilyen se lesz többé, de ez szerintem rendjén is van.

Azért választottam a CG-t, mert jónak tűnt, olyan hosszú, amire régóta nem volt időm és nem ilyen, vagy ilyen az univerzuma

[ Szerkesztve ]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#13313) Psych0


Psych0
őstag

amúgy ez a kép sokat elárul a hétvégémről XD

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#13314) F34R válasza Psych0 (#13312) üzenetére


F34R
nagyúr

Pedig én a Gundam-t meg akartam nézni , de valószínű hogy ezek után nem fogom.

;]

(#13313) Psych0

loooool

kár hogy a finished download window-t nem csukja be automatikusan.

[ Szerkesztve ]

(#13315) Psych0 válasza F34R (#13314) üzenetére


Psych0
őstag

ne is csukja be, mert onnan indítom a filmet ;)

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#13316) Archanon válasza Máté94 (#13311) üzenetére


Archanon
őstag

Szerintem annyira nem nehéz, nem kell képkockánkénti dolgokra gondolni. A felirat ugyanúgy egy bizonyos időintervallumban megjelenik, pozicionálod a megfelelő helyre és ráraksz animációt/kat az erre alkalmas programmal (pl. Aegisub?). A fordítás maga biztos több időt vesz igénybe.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#13317) Máté94 válasza Archanon (#13316) üzenetére


Máté94
addikt

Jó, hát én plakátokra, levelekre gondoltam, vagy telefonos üzenetekre gondoltam. Meg lehet nézni egy Mirai Nikki fordítást, azon aztán lehet mit formázni. Főleg a telefonos részeket. :))

(#13318) Archanon válasza Máté94 (#13317) üzenetére


Archanon
őstag

Miért, én nem ezekről beszéltem? :DDD

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#13319) Máté94 válasza Archanon (#13318) üzenetére


Máté94
addikt

Lehet, hogy igen, nem tudom. :DDD
De már csak az, ha a feliratot forgatni kell, vagy hogy a szöveg vége kisebbnek hasson, mert olyan a nézőpont, hogy nem esztétikus csak úgy odaírni vízszintesen. :DDD

(#13320) #59620352 válasza Máté94 (#13305) üzenetére


#59620352
törölt tag

kopogóknak? :D Milyen nyelvjárásból vették ezt már? XD
Jó megvárom, ha te mondod. Fordíthatnák ha már ilyen népszerű sorozatról van szó... Nem tom miért a többivel kell foglalkozni ilyenkor :/

Am meg én is találtam most a csapatba egy fordítót, de a fordítása szörnyű volt :D Fuh, amikor kezdőként belevágtam 100x jobb lett mint a srácé :/ Szal marad a régi felállás. A 3 aktív 2 passzív tag.

AM Meg a Gundam univerzum ilyen durva? Honnan a rákból tudjam mit kéne belőle megnézni xD AA-n majd rájövök egyszer, rászánom magam egyszer tuti!

[ Szerkesztve ]

(#13321) Archanon válasza #59620352 (#13320) üzenetére


Archanon
őstag

Kezded a legelején, haladsz az anidb-s kronológia szerint. Höh. Nekem mind benne van a PTW listában, de ugyanúgy vagyok vele, mint Harlock-ékkal.. Túúúúl soknak tűnik.
__

Néztem 5 rész Gintama-t, már megint beszippantott (ep 105). Imádom, amikor végre van valami a főszálból is. :)) Amúgy egyre jobban tetszik, a poénok is "fejlődnek", sőőőőt... Ritka sokat lehet rajta szakadni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#13322) Máté94 válasza #59620352 (#13320) üzenetére


Máté94
addikt

Ez a Durarara!! fordításukban volt benne... de az egészen nagyon érződik a Google Translate. Pedig milyen jó sorozat az is... én már nem nagyon bízok bennük. Különben sem sietek, csak így a nagy időközök miatt nem fogok emlékezni, hogy mi történt legutóbb. :DDD

(#13323) Psych0


Psych0
őstag

Ez a Tasogare Otome nagyon tetszett.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#13324) Totheground válasza Psych0 (#13323) üzenetére


Totheground
addikt

Szerencsére a végét sem rontották el.
Nekem is tetszett. Nagyon.

I want my very own soft and sexy ghost waifu.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#13325) Psych0 válasza Totheground (#13324) üzenetére


Psych0
őstag

De mindig elgondolkodok azon, hogy hova tűnik a kaja, amit megeszik :)

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#13326) Pttypang válasza Máté94 (#13322) üzenetére


Pttypang
veterán

Én nem is tudom, már melyik subbal néztem, de arra emlékszem, hogy mindig ki kellett találnom, hogy mennyit csúszik a sub :D (Azon kívűl, hogy a lejátszó ugye nem csatolta az OP/ED-t, még voltak random csúszások, amiktől kissé érdekesebbé vált.. :) )
(#13323) Psych0: Csak le ne spoilerezzétek itt, mert én pl még ráérősen várok az AA-s verzióra, ha már ott kezdtem el nézni, akkor nem sietem el ^^

Everybody lies.

(#13327) Psych0 válasza Pttypang (#13326) üzenetére


Psych0
őstag

Az egyik szereplő halott... ;] És a másik meg látja... ;] A műszemével... ;]

Ja bocs másik sorozat.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#13328) Pttypang válasza Psych0 (#13327) üzenetére


Pttypang
veterán

A mondat felénél már keményen kombináltam itt a dolgokat, de végül eljutottam a hsz végéig, és megálltam, mielőtt még súlyosan sérülnének a történettel eddig kapcsolatos ismereteim alapján levont következtetéseim.
Ez egy szép kerek mondat lett :D

Everybody lies.

(#13329) Psych0 válasza Pttypang (#13328) üzenetére


Psych0
őstag

=> :)

[ Szerkesztve ]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#13330) Máté94 válasza Psych0 (#13327) üzenetére


Máté94
addikt

Igen, a következő hsz.-ed után rájöttem, hogy tényleg Another-re gondoltál. :DDD

(#13331) Pttypang válasza Psych0 (#13329) üzenetére


Pttypang
veterán

Erre még emlékszem :DD

Everybody lies.

(#13332) Psych0 válasza Pttypang (#13331) üzenetére


Psych0
őstag

Szerintem felejthetetlen ez a jelenet.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#13333) Máté94 válasza Psych0 (#13332) üzenetére


Máté94
addikt

A sorozat legboldogabb pillanata talán. :D

(#13334) Nova96


Nova96
őstag

4 napos anime szünet újra elkezdtem nézni a Shippuu-t és azt kell mondjam sok filller tudtommal a manga sokkal előrébb jár miért kellet ennyi? Így most 253-nál muszáj voltam megállni, épp úgy hagytam abba tudom még sok minden fog történni, hogy 10 részben megtörténjen szerintem már csak 280 körül nyúlok hozzá újra. Kár érte nagyon jó innentől főleg az előtte történtek miatt. Na jöhet az One Piece. :DDD :DDD Vagyis előtte befejezem a letöltött animéket. :DDD

(#13335) Pttypang válasza Máté94 (#13333) üzenetére


Pttypang
veterán

Azér annyira nem nevezném boldognak, inkább bolondosnak :D

Everybody lies.

(#13336) PR0JECTNR56 válasza Psych0 (#13313) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Te jó ég, ez már nem emberi. :DDD

(#13329) Psych0: Ez klassz jelenet volt benne, tényleg az egyik legemlékezetesebb. :D

(#13337) Máté94 válasza Pttypang (#13335) üzenetére


Máté94
addikt

Hát Kouichi-nek lehet, hogy ez volt a legboldogabb pillanata. :DDD

(#13338) Nova96


Nova96
őstag

Chu-Bra
A történet kicsit lassan indul, de még így is sokat lehet röhögni. Szereplők könnyen szerethetőek és jól megfogták őket, karakterük fejlődik(dőlt). Magára a sorozatra
kicsit furcsán tekintek, mert a történet olyan semilyen ez nem tetszik benne, de régen röhögtem ennyit. A részek ősszefüggöek voltak, de valahogy nem éreztem igazinak.
Túl könnyen ment minden. Lehetett volna tovább visszatartani. És még szereplők bemutatást illeti a főszereplőt mutatták be a többiről csak egy két dolgot tudtunk meg.
Ez a 12.rész pont elég volt ennek, tovább már csak huzzás lett volna.Nem volt rossz, elején jobbnak gondoltam, de nagyon megállt a történet 7-9. résznél.
7,5/10

School Days
A történet egész jól indult ,ecchi nevetés minden jó. Ahogy fogynak a részek úgy durvul a történet. Elsőnek csak egy kicsit majd jön a fesztivál ott móka,kacagás. Aztán tovább durvul. Nem gondoltam volna, hogy ez milyen mértékben elfajul. Kicsit azt is hittem, hogy van benne egy kis önbecsülés de nem. Szereplők jól meglettek írva, eljátszva. A színvilág is passzol hozzá. Élőszőr néztem yandere témájú sorozatot, és ezért úgy érzem ez után kicsi ecchi jól esne. Nem ütött ki, csak kicsit furcsálltam, hogy miért ment bele mindenki. A vége felé kezdtem örülni, de nem erre a végére gondoltam. A főszereplő egy igazi kis b*nkó f*szparaszt. Főleg amit a 11.résznél tett. És mégis x nő is bele ment. Végül is csak egy sorozat de akkor is. A vége nem kicsit durva szerintem.
A témájában egy jó mű: 9/10 de inkább 10 mondanék csak hasonlót még nem is láttam szóval, nincs mihez mérni.

SPOILER: Az egyik szereplő halált tudtam mert mindig a kés jött elő, de a vége az. :Y Arra nem gondolt most azzal van aki megcsalt egy másik nőt és még egyet és pont vele nem tenné meg?Kicsit faceplam, de ez van. :D SPOILER VÉGE

(#13339) #59620352 válasza Nova96 (#13338) üzenetére


#59620352
törölt tag

Scool Daysre annyit mondanék hogy
Spoiler
m
e
g
é
r
d
e
m
e
l
t
e az a tetű :D

Amúgy nekem tetszett, én rajongók közé tartozik de nem lett a kedvencem akkor sem :P

[ Szerkesztve ]

(#13340) Nova96 válasza #59620352 (#13339) üzenetére


Nova96
őstag

Milyen igazad van. :DDD Azt hittem hamarabb lesz, annyit mondanék nekem is tetszett, de ez nem megy a top 10 közé. Van egy ONA az más befejezést tart? És a 21 másféle befejezés csak mangában van?
Ovákat érdemes megnézni? Vagyis ugyan úgy ecchi-s dolognak tűnik . Szóval lehet megnézzem, de az érdekel érdemes e. :DDD

(#13341) Archanon válasza Nova96 (#13338) üzenetére


Archanon
őstag

Az egész egy facepalm. ;] Idővel majd rájössz.
Van 2 OVA, az egyik egy mahou shoujo paródia, ez wtf, a másik pedig egy Valentin napos ökörség, ami úgy-ahogy beleilleszkedik a sztoriba. Talán a legnormálisabb, és legviccesebb epizód, jobban tetszett, mint maga a sorozat.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#13342) Nova96 válasza Archanon (#13341) üzenetére


Nova96
őstag

Igen, ez igaz de attól egy nagyon jó anime. És nagyon ette magát a sorozat, egybe tudtam le mert nem tudtam letenni. Igaz én arra a végre számítottam.

SPOILER: Valamelyik csaj leöli Makoto-t és mindenki éli a boldog életét, a végén meg ott lenne a gyerek 5-6 év múlva. SPOILER VÉGE

----------------------------------------------------------

A Ichigo Mashimaro egy idő után be fog indul a történetben vagy mindig ilyen semmilyen lesz? Mellette elkezdtem a Lovely Complex-et 1.részben minden lerendeztek.... :DDD kicsit furcsa School Days után mert vártam egy időben, hogy eldurvuljon. ;] :DD

(#13343) Crystalheart válasza Nova96 (#13338) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A School Days az egyik anime, amit eddig a legalacsonyabb pontszámra értékeltem. Szóval érted. :) Tényleg az egész egy nagy facepalm, az elhülyéskedett OVA-k jobban bejöttek, esküszöm.

(#13344) Nova96 válasza Crystalheart (#13343) üzenetére


Nova96
őstag

Jó van benne facepalm, de ha bele gondolsz ez pont az ecchi ellentéte. Mert ecchiben mi történik:
-van egy főszereplő és ráakaszkodnak és nem tudsz választani így mindenki megmarad neki
-van egy főszereplő(Aki egy tetű) és ráakaszkodnak és kihasználja őket, de megmarad mindenki a tarsolyba.
Szóval ez kicsit életszererűbb de azért ez nem mindenkinek tetszik, szóval általában szidják, így marad az ecchi.Szidják azt a barátaimat értem, mert megnézték és 1 kivétellel mindenki azt írta mint te.

(#13345) Crystalheart válasza Nova96 (#13344) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Rohadtul nem életszerű, csak ha mindegyik, ismétlem mindegyik szereplőt egy elmegyógyintézetből szedték össze. Lehet, rosszul címkézték meg a sulit, vagy nem tudom. Ez egy visual novel volt, és az animekészítők fogták, a huszonakárhány befejezésből kiválasztották a 3 total bad endinget, amikhez a lehető legnagyobb szerencsétlen takonynak kellett lenni, hogy eljuss, és összegyúrták, valahogy így. Ekképp mondanivalója nincs, a történet alakulása nem mutat föl semmilyen ívet, a karakterek irracionálisak és nem fejlődnek, csupán indirekt módon torzulnak.

[ Szerkesztve ]

(#13346) Nova96 válasza Crystalheart (#13345) üzenetére


Nova96
őstag

Miért az életbe mindenki normális? Inkább nem folytatom nem akarok vitázni úgy se juttunk egy véleményre.
3 total bad endinget
Miért szerinted ennek milyenek kellet volna lennie. Én leírtam és érdekel, hogy neked mi lenne a jó végének.
a történet alakulása nem mutat föl semmilyen ívet
Én ezt így nem mondanám kicsit alakult közbe, de tény nem úgy mint általában szokott.
csupán indirekt módon torzulnak
Nem lehet mindenki boldog, és nem indirekten torzulnak hanem egy ok miatt. Karakterek irracionálisak ismétlem nem mindenki normális.

(#13347) Crystalheart válasza Nova96 (#13346) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem mindenki normális, de nem is mindenki sárgaházi menekült. De a drámai ív (ez egy drámaelméleti fogalom) ettől eltekintve is rossz benne, a drámai premissza (ez is egy drámaelméleti fogalom) semmitmondó, már ha van egyáltalán neki (Spoiler - "aki minden lányt válogatás nélkül megprücsköl, annak a végén az egyik levágja a fejét, meg egyebek"?), a karakterek pedig nagyon kétdimenziósak. A sorozat nem győz meg semmiről, csak hogy egy szem film- vagy drámaelméletet nem tanultak a készítők, vagy legalábbis a tanultakból nem sokat alkalmaztak.

(#13348) Nova96 válasza Crystalheart (#13347) üzenetére


Nova96
őstag

Szerintem inkább keveset mondó a történet mint nem semmitmondó.
(Spoiler - "aki minden lányt válogatás nélkül megprücsköl, annak a végén az egyik levágja a fejét, meg egyebek"?)
Az nem biztos, hogy ö is megvolt neki, de én belőle ki is néztem sőt azt hittem hamarabb megöli vagy esetleg éppen azt aki mellette van. Mivel mindig a késsel szemezett, de azt ne mond, hogy ö nem sárgaházi menekült. Mivel nem kicsit kattant be, végül is kiakadhatott de ennyire nem.
De akkor vissza térve szerinted mi lenne jó befejezés ennek? :R

[ Szerkesztve ]

(#13349) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Guin Saga-t szerintetek érdemes megnézni?

Annyit hallottam már róla Kaoru Kurimoto regényeiből készült, ami nem mellesleg Guiness rekorder is hiszen a világ leghosszabb regény (nem manga!) sorozata a maga 130 kötetével.

Sajnálatos azonban, hogy a sorozat befejezetlen, mert Kaoru Kurimoto 2009-bwn meghalt rákban. Szóval ha valaki azt várja, hogy lesz befejezés az csalódni fog. :(

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#13350) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Gundam Seed

50 rész, cirka egy év alatt . :D

Na befejeztem végre oly sok idő után. Hát magam sem hittem volna de sokkal jobban tetszett mint a Destiny. Nagy királyság volt...

Most pihenés jön aztán szerintem bepróbálom az Unicorn-t...Bár nem tudom annak az utolsó része mikor jön.

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.