Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56651) .tnm válasza kelzsoca (#56648) üzenetére


.tnm
addikt

itt a topikban is ajánlják őket. feltéve, hogy nem a másik utat választja az ember és vesz egy csúcs szuper samsung-ot 2-3szor ennyiért. és még ott is érhetik meglepetések. (pl. nexus 7-eken a google egy update-nél letiltotta az sms fogadás-küldést, ami egy elég nagy szívás tud lenni)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#56652) ClioRS válasza csmat (#56650) üzenetére


ClioRS
őstag

Illene jönni majd Qualcomm 610/615 SoC-ot tartalmazó gépeknek. Bár inkább az utóbbi érdekesebb.

(#56653) GCR válasza .tnm (#56647) üzenetére


GCR
csendes tag

Haj , én két hete az edigital-ban vettem és ugyanígy jártam. A másodikat nem vittem vissza , hanem megcsináltam saját magam. Azóta nincs gond. Én nem vagyok nagy androidos guru ,de megcsináltam (persze leírások elolvasása után) SP flasherrel boot.img letölt -> MTK DT recovery elkészít -> SP vel recovery visszaír ->cwm-ből Super SU-zip feltelepítés és kész , utána át lehet írni az IMEI-t.

(#56654) Arween


Arween
senior tag

Ez mennyire lehet használható tablet? :U

(#56655) ClioRS válasza Arween (#56654) üzenetére


ClioRS
őstag

Tesco tablet most ugyanennyi, lehet azzal jobban jársz.

(#56656) kiváncsi38 válasza Zeku (#56641) üzenetére


kiváncsi38
tag

én is a lenovo TAb A10 ajánlom tényleg jó szép képe van játékokat is viszi nem akad .

(#56657) kiváncsi38


kiváncsi38
tag

mit lehet csinálni ha tab nem enged playröl letölteni könyvet mert kiírja hiba :rcp:s-7:aec-0 tab nem rootolt ,op3ndott .

(#56658) kátú válasza keszo (#56633) üzenetére


kátú
őstag

ha neműködik visszaviszi úgytudom van rá 3 nap ha személyesen vásárolod

It still works!

(#56659) Bferibörs válasza keszo (#56633) üzenetére


Bferibörs
addikt

nálam van 1 ami működött androiddal 3g-s nem tud 4g-t. Ha valakinek szüksége van rá szívesen kipróbálhatja. T-mobile függő, sajna típust most nem tudom ( huawei ....) bent van a melóhelyemen.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#56660) kátú válasza Arween (#56654) üzenetére


kátú
őstag

vegyél egy op3n dott ot tesco s de jobb

It still works!

(#56661) .tnm válasza GCR (#56653) üzenetére


.tnm
addikt

köszi, lehet én is ezt csinálom majd, csak épp honnan vetted az IMEI-t? merthogy gyári imei sehol nincsen feltüntetve, ha meg a sajátodon kívül mást adsz meg, akkor azzal törvényt sért(h)e(t)sz itthon is.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#56662) Bferibörs válasza .tnm (#56661) üzenetére


Bferibörs
addikt

garancia jegyen, dobozon nincs ?

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#56663) Viktor77


Viktor77
titán

Van nekem egy, az aláírásomban lévő tabletem.
Sajnos nem tudom kideríteni, hogy OTG képes-e. 3G sticket kezel, micro USB van rajta.

Csak kábellel tudom (és mondjuk egy egérrel) megtudni?

Ja, Intel Z2520 van benne, az Intel oldalán az van, hogy tudja.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#56664) assassiin


assassiin
újonc

Sziasztok tabletet szeretnék venni max. 60 ezer Ft.-ért. Minimum 8 colos legyen, játékra filmnézésre böngészésre használnám. Tudnátok ajánlani pár tabletet ?

Eddig ezeket a tabletek ajánlottátok LG G Pad 8.0, Alcor Access O819M, Lenovo TAB A10.
Ezeken kívül van még valami amit ajánlanátok? illetve a fentiek közül melyiket ajánlanátok legjobban?

(#56665) .tnm válasza Bferibörs (#56662) üzenetére


.tnm
addikt

nem, sehol.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#56666) $mith


$mith
tag

Sziasztok!

Erre + erre használtban esetleg valaki tudna válaszolni?

(#56667) #65388800 válasza $mith (#56666) üzenetére


#65388800
törölt tag

Ez mennyire fér bele a keretbe?

[link]

(#56668) kelzsoca válasza Viktor77 (#56663) üzenetére


kelzsoca
félisten

Sajnos nem tudom kideríteni, hogy OTG képes-e. 3G sticket kezel

Ebben a mondatban meg is van a válasz a kérdésre, mivel kezeli az usb websticket, ezért otg képes, de megnézheted egy pendrive-al is, vagy egér, billenytűzet

https://vertigostore.eu

(#56669) Tewe013


Tewe013
őstag

Erről szeretnék véleményt kérni. Előre is köszönöm.

(#56670) Viktor77 válasza kelzsoca (#56668) üzenetére


Viktor77
titán

Köszi.

De akkor ez ilyen általános dolog, hogy ha sticket kezel, akkor egeret is?

Általában ez amúgy hogy van? Ha pendriveot vinnék próbára, akkor mire legyen formázva? Mert valószínüleg FAT32-re van, ezt felismeri a gép?

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#56671) kelzsoca válasza Viktor77 (#56670) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ami nem otg képes, ott ugye nem kommunikál a rácsatlakoztatott eszközzel, maximum töltést tud leadni, ha otg képes, lényegében bármit rá lehet csatlakoztatni (akár még gamepadet is, de előfordulhat hogy azok mégsem fognak működni, mivel hiányzik a szükséges driver) az ilyen egér, billenytűzet, pendrive, és általánosabb dolgokat alapból le fogja kezelni.
A pendrive fat32-re legyen formázva lehetőleg, azt látnia kell.

https://vertigostore.eu

(#56672) Viktor77 válasza kelzsoca (#56671) üzenetére


Viktor77
titán

Igen, a töltés az külön csatlakozón megy, ezért is gondoltam, hogy megkérdezem, hiszen minek lenne rajta USB.
Csak furcsa, hogy sehol nem említik (doboz, leírás).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#56673) tjb007 válasza ClioRS (#56652) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azzal majd inkább telefonokban lehet találkozni, tabletben kevésbé lesz elterjedt. Mivel sima alkalmazásprocesszor nem létezik belőle, csak integrált basebandes változat, ezért eleve magasabb az ára is, ebből fakadóan pedig a gyártók eleve magasabb árkategóriákba is pozicionálnák ezeket a modelleket. A piaci trendek meg pont nem ebbe az irányba haladnak.

(#56669) Tewe013

Ajánlott, de az Intel SoC miatt előfordulhatnak kompatibilitási problémák.

(#56670) Viktor77

Igen, ez ilyen általános dolog. Ha egy perifériát már kezel, akkor az összeset kezeli (a szoftveres korlátokat nem figyelembe véve).

A pendrive meg gyakorlatilag mindegy mire van formázva (FAT32, NTFS, exFAT), bár előfordulhatnak olyan esetek, hogy bizonyos modellek szoftvere nem képest out of the box mondjuk az NTFS-t kezelni (pl. LG G Pad 7.0/8.0/10.1). Ilyenkor egy olyan alkalmazásra van szükség, ami felcsatolja az ilyen fájlrendszert használó meghajtót.

(#56674) Viktor77 válasza tjb007 (#56673) üzenetére


Viktor77
titán

Neked is köszönöm.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#56675) Spahi


Spahi
újonc

Sziasztok!

Valakinek van ötlete ehhez a témához:

http://prohardver.hu/tema/android-os_tablet-ek/hsz_56619-56619.html

(#56676) fateless


fateless
veterán

Sziasztok!

Január elejéig le tudna engem valaki beszélni erről a tabról?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#56677) Met válasza fateless (#56676) üzenetére


Met
nagyúr

Ne vedd meg :((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#56678) YOZ


YOZ
tag

Akkor senki se tud segíteni nekem?

(#56679) tjb007 válasza Spahi (#56675) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ennyiért hasonló teljesítményű, de 3G-s 10 hüvelykest nem tudunk ajánlani, főleg nem dokkolósat.
Okostelefon után meg itt érdeklődj: [link]

(#56676) fateless

Le nem, rá viszont annál inkább.
Ennyiért ez best buy.

(#56678) YOZ

Itt nézz körül: [link]

(#56680) keszo válasza Bferibörs (#56659) üzenetére


keszo
őstag

ezt próbáltam elmondani, hogy a tabom a vodás k3772-z típusút nem kezeli, de egy ősrégi t-s huawei hspa usb stick-et meg igen
és a legszebb hogy még ezeknek is van imei számuk

Attila

(#56681) keszo válasza fateless (#56676) üzenetére


keszo
őstag

szerintem egy nagyon jó tab. még infra is van benne
[link]

leírása szerint lenovo

[ Szerkesztve ]

Attila

(#56682) pruzsi


pruzsi
őstag

Sziasztok!
Kinéztem 3 tabletet.
Lenovo IdeaTab A3500L 8GB 59-410282
Samsung T110 Galaxy Tab 3 7.0 Lite
ASUS MeMO Pad ME70C-1A004A
melyik lenne a legjobb vétel szerintetek?

(#56683) Narah


Narah
újonc

Sziasztok!
Új tabletet vennék, de nem sikerült eddig minden paraméter szempontjából megfelelőt találni.

Minimum követelmények:
8-10" kijelző (ideális a 9" lenne)
Minimum négymagos
Android 4.4.2
2GB RAM (3GB-n sem sértődöm meg)
HDMI csatlakozás!!
SD kártyával bővíthető
Aksiidő 5-6 óra, aktív használattal

70 ezerig bezárólag, nagyon jó cucc esetén talán 80 is belefér.

Ideje felét TV-re kötve töltené, úgyhogy a HDMI elengedhetetlen. Főleg alap böngészésre, videolejátszásra/streamelésre használnám.

Lehet kínai, csak jó legyen. Cube talk9 tetszene, de abban nincs hdmi. WayteQ xTab9 van jelenleg, de beleőszülök, olyan lassú. Aksiideje/kijelzője tökéletes, de a RAM és belső tárhely nagyon sovány.

Esetleg ha valaki tud ilyet ajánlani, vagy van tapasztalata, szivesen fogadom.

(#56684) Spahi válasza tjb007 (#56679) üzenetére


Spahi
újonc

Szia!

Köszönöm a válaszod. Esetleg dokkoló nélküli 3G-s tabletet?

(#56685) bostone válasza Narah (#56683) üzenetére


bostone
addikt

Ha 70-80-at hajlandó vagy kiadni érte, akkor miért nem spórolsz még hozzá valamennyit? 80-100 között kezdődik az androidos felső polc világa.

(#56686) Spahi válasza Spahi (#56684) üzenetére


Spahi
újonc

Két lehetőség:
1 vagy ez: Asus Transformer Pad TF303K-1B016A 10" Wifi 16GB tablet + dokkoló, White (Android).
2 vagy 3G-s tablet remélhetőleg 10" a lentieknek megfelelően

Android Minimális Rendszerkövetelmény:
Kijelző: 6" vagy nagyobb
Operációs rendszer: Android 4.0 vagy újabb
Memória: 1GB RAM
Megjegyzés: Az Asus Transformer Pad TF300T inkompatibilis a Hearthstone-nal. Eszközök PowerVR 540 és 544 videókártyákkal grafikai hibákat tapasztalhatnak. A rendszer frissítése a legújabb verzióra megoldhatja ezeket a problémákat. Android 5.0 (Lollipop) és Fire OS 4.5.1 ajánlott.

(#56687) ClioRS válasza tjb007 (#56673) üzenetére


ClioRS
őstag

És akkor mi lesz, marad az óriási lyuk a snap 4xx meg 8xx között?

(#56688) lajcsko


lajcsko
csendes tag

Sziasztok!
Egy ideje fejlesztgetek androidra és az emulátor eddig elég volt "tabletnek", de most egy wifi direct alapú alkalmazás fejlesztésébe fogtam és eljött az ideje egy második androidos készülék beszerzésének a telefon mellé. Még egy telefonnak semmi értelme és így legalább élőben is tudom tesztelni az alkalmazásokat a tableten. Viszont a pénzt feleslegesen én sem szeretem kidobni az ablakon és bár eléggé átnyálaztam a kínálatot egy kis segítséget kérnék, hogy a lehetőségekhez mérten jól válasszak:

- méret: 7-8'
- elsősorban a garancia híve vagyok, hacsak nem legendásan megbízható eszközt veszek
- felhasználás módja: fejlesztés androidra, net, film
- keret: 30-40k (kivéve mondjuk ha találok valahol egy igazán jó áru nexus 7-et)

Igazából, ha még lenne azon a bizonyos helyen refurbished Nexus 7 azt venném mert van gari de így kicsit elbizonytalanodtam.

Jelenleg két gép között vacilálok:
- Intel alapú Memopad HD 7 ME176CX 8gb - 39k tokkal
pro: 2 év gari, jó üzemidő. kontra: nincs otg és nem tudom kártyára lehet-e telepiteni + a lollipop is egy nagy kérdőjel jelenleg

- Nexus 7 2012: mivel a refurbished ahol néztem mindenhol elfogyott így maradnak a használtak. Most pl 34ért találtam egy 32gigásat és 30ért egy 8asat
pro: pure android, nfc és folyamatos frissítések ami a fejlesztés szempontjából elég jó
kontra: fogalmam sincs a korosodással milyen betegségre hajlamosak és olvastam az APX problémáról is, nincs garancia és mivel nem új az akku sem biztos hogy annyira fitt már

- WayteQ xTAB-8Q 8gb: 38 tokkal
pro: 8", gari
kontra: szintén nem tudok az sd kártyára telepítés elérhetőségéről

Gondolkoztam az 15k-s tesco gépen is minimál befektetésként, de ahogy olvasom annyi baja van mélyen a lelkében, hogy arról letettem.

előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#56689) YOZ válasza tjb007 (#56679) üzenetére


YOZ
tag

Köszi szépen :D
Végre újra életre tudtam kelteni anyukám tabletét :)
Örök hála :R

(#56690) leesinop válasza Spahi (#56619) üzenetére


leesinop
csendes tag

Szia! Ha a fő szempont a HS normális futtatása akkor ajánlom figyelmedbe ezt a topicot. Elég rosszul van optimalizálva a játék szóval a rendszerkövetelmény nem garantálja azt, hogy futni is fog.

us.battle.net/hearthstone/en/forum/topic/15538646265

wannabe dev.

(#56691) $mith válasza #65388800 (#56667) üzenetére


$mith
tag

Szia!

Köszi a segítséget, de nem jó mert:
1, új
2, nem használt
3, (szerintem) sokkal erősebb mint ami nekem kell (az ellenkezőjéről nem lettem meggyőzve)
4, ár/érték arányában szerintem nem éri meg (az ellenkezőjéről nem lettem meggyőzve és a 2 év gar. sem kárpótol)
5, ennyi pénzért (már) lehetne benne 3G
6, stb. ...

A többi már nem kalm-nak megy, hanem általánosságban!!!

Előre bocsájtom, hogy nem szeretnék összeveszni senkivel, csak érdekelnének a válaszok!

Mivel időközben nem kaptam számomra értékelhető választ az előző hozzászólásaimra így újabb kérdések merültek fel bennem:

Szóval:
1, ha használtat szeretnék venni, miért erőltetitek új tablet vásárlását? (használtból úgyis valamennyi garanciával venném + megbízható eladótól)
2, miért nem kaptam választ a korábbi kérdéseimre
3, miért kell új tabletet venni?
4, miért kellene többet költenem egy új dologra, ha használt (garos) olcsóbb? (nem forintb*szásból kérdezem, komolyan érdekel)
5, (fentiek alapján) mi a baj a használt tabbal? (azon kívül, hogy nem új)

(#56692) atuci


atuci
senior tag

Sziasztok!

Új tablet vásárláson gondolkozok, de elakadtam a nagy választék böngészése közben.

Ami kellene:
7-8 coll
3G/4G
sd slot
ips, ha lehet full hd
mindegy honnan van, márka sem lényeges
lehetőleg új
40-50 ezer ft lenne rá.

Egy Galaxy P1000-t kellene leváltson.

köszönöm előre is.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#56693) leesinop válasza pruzsi (#56682) üzenetére


leesinop
csendes tag

Szia!

Ezek közül a lenovo a legideálisabb választás. Mellette szól a 4 mag és az 1280x800.
A lite samsung TFT panelja 1024*600as az asusé szintén..
Viszont a lenovón csak előlapi kamera van de az legalább 2 megapixeles, de gondolom nem a natgeónak akarsz fotózni. Csodát ne várj ennyiért.
Ha kicsit többet szánnál rá akkor ajánlanám az asus nagytestvérét az
ASUS MeMO Pad HD 7 ME173X-1A079A (~40-45k) v Samsung Galaxy Tab 4 7.0 WiFi 8GB SM-T230 (~45k) illetve az LG gpad 7.0-át ez 40k körül mozog.

[ Szerkesztve ]

wannabe dev.

(#56694) cidalain válasza leesinop (#56693) üzenetére


cidalain
veterán

ME173X-et nem ajánlanám, mert már 1,5 éves konstrukció, csak beragadt készletek vannak már csak. fénykorában is 40-ért adták, most 30-ért lenne reális szvsz. Bár a Samsung Tab 3-nál még így is jobb.
ME176C, vagy CX az újabbik típus Asusból.

A Lenovó teljesen vállalható 30 alatti kategóriában. Vagy a Wayteq 7Q. Én e kettőből döntenék ha csak 27-30-at szánnék rá.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#56695) Viktor77 válasza Spahi (#56686) üzenetére


Viktor77
titán

Azért próbáld ki rajta ha tudod, mert én 544-en játszok vele hibátlanul.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#56696) csmat


csmat
senior tag

Az Alcor Access O819M és az lg 8 között nem tudok dönteni! Alcor mellett szól a 2 gb, 3g, az lg mellett a minőség. Bár legjobban az lg 8.3 tetszene, a másik kettőhőz képest mennyivel jobb? Bár úgy sem lehet kapni normális boltban..

(#56697) csmat


csmat
senior tag

Már nem tudom szerkeszteni..

Korábban írta valaki, hogy lesz a wayteq 8q-nak 3g- s változata. Lehet tudni mikor jön és mennyi lesz? Jobbnak ígérkezik, mint az alcor vagy az lg?

(#56698) Zeku válasza kiváncsi38 (#56656) üzenetére


Zeku
csendes tag

Más szempontból is jókat olvastam az Lenovo A10-ről. Csak a rászabott androidot húzták le nagyon a http://www.tabletpcreview.com/tabletreview/lenovo-a10-70-review/2/ tesztjében.

(#56699) pruzsi válasza leesinop (#56693) üzenetére


pruzsi
őstag

Köszi!
A T230 38 a lg 33 ért már van egy helyen bár német nyelvű de gondolom ha rootolom fel lehet rá tenni egy 4.4 magyar nyelvű kitkat-et nem?

(#56700) .tnm válasza GCR (#56653) üzenetére


.tnm
addikt

és hogy sikerült root-olni, mert Mediatek Root & Tools és SPFlasher segítségével eljutottam a CWM felrakásáig, de a root nem jön össze. binary felmegy, supersu vagy superuser telepítve, de egyik se tud root jogot adni. próbáltam MR&T-ból is a supersu gombbal és CWM-ből flsah.-et zip-pel is

meg tudod mondani, hogy melyik programból melyik verziót használtad?

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.