Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56551) villamos válasza makoss (#56548) üzenetére


villamos
őstag

Párezer forinttal olcsóbb a dokkoló nélküli változat. Van 8G háttértárral is, az is valamivel olcsóbb.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#56552) tjb007 válasza makoss (#56550) üzenetére


tjb007
nagyúr

Hasonlóan erős processzorral nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#56553) makoss válasza villamos (#56551) üzenetére


makoss
addikt

Ahogy olvasom a prohardveres teszt komentjeit azért ezzel a Asus Transformer Pad TF103CX változattal is van gond nem kevés :( [link]
Sorra viszik szervízbe :(
Nekem pedig inkább filmre, netre kéne, kevésbé játékra.
Pedig elég szimpi lenne, jó gyors!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56554) surgery


surgery
senior tag

Sziasztok kaptam egy BEEX S5 tabletet [link] karácsonyra hozzá egy t mobile mobil netet de amikor bedugom a tabletba kiírja hogy a kártya nem olvasható és formázza újra a kártyát mit lehet ezzel kezdeni?Elvileg támogatja ezt a funkciót a tablet :)

(#56555) Milka 78 válasza makoss (#56553) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem a Prestigio Wize-t is pillázd meg.Hardveresen egy Wayteq 8q megnyújtva azt azért meg gyengének nem nevezném,igazi középosztálybeli gép,ráadásul ez arm soc ami azért perpill jobb választás Android alá.Az MM-ben 40 ropiért szórták,de kipucolták a készletet.

[ Szerkesztve ]

(#56556) gabor_01 válasza surgery (#56554) üzenetére


gabor_01
senior tag

Én még olyat nem láttam, hogy SD kártya foglalatban működött volna egy GSM SIM kártya :F

(#56557) surgery válasza gabor_01 (#56556) üzenetére


surgery
senior tag

Nem ott müködik csak az írja usb host bekapcsolva

(#56558) tjb007 válasza makoss (#56553) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha létezne olyan, amivel nincs semmilyen gond, akkor valószínűleg mindenki olyat venne. :)
Sajnos, vagy nem sajnos, de minden egyes modellnél előfordulnak, előfordulhatnak hibák, hibás szériák. Akkor van gond, ha ezek hardveres eredetűek, főleg olyanok, amik nem javíthatóak, de szerencsére a legtöbb esetben csak szoftveres eredetűek, amik elég könnyedén javíthatóak (már persze ha van is olyan, aki kijavítja).
Utóbbi kategóriába esik a TF103C/CX is, talán a 5.0-ás frissítéssel meg fog szűnni a hibák nagy része.

(#56554) surgery

Elvileg támogatja, gyakorlatilag meg úgy néz ki, hogy nem, legalábbis azt, ami neked van :)
Ez a stickes megoldás ugye úgy működik, hogy van egy maréknyi 3G stick, amikkel kompatibilis, és ezt a kompatibilitást akkor még a revíziók és a firmware verziók is árnyalhatják.
Mivel a BEEX oldalán semmiféle támpont nincs, így nehéz bármi konkrétumot is mondani.

Van ezen a sticken micro SD kártyahely ? Lehet, hogy az kavar be, mert normál esetben ilyet egy stick esetében nem szabadna kiírnia.
Lehetőségek:
1. Frissíted a készüléken lévő szoftvert: [link]
Elméletileg ez a legfrissebb, aztán lehet, hogy a mostaninál is régebbi. Egy próbát megér.
2. Ha van PIN védettség a kártyán, akkor azt vedd le róla, kapcsold ki.
3. Ha van SD kártyahely a sticken, akkor rakjál be egy kártyát, nézd meg úgy mit ír ki.

(#56559) surgery válasza tjb007 (#56558) üzenetére


surgery
senior tag

Van még valami amit be kell külön álitani a mobil netnek? Megpróbálom most sd káryával is. Android 4.2 van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#56560) cech19960320


cech19960320
tag

Sziasztok! remélem tudtok segíteni.
ehhez a tablthez lehetséges bátmilyen módon olyan tablettokot hozzákötni, melyben van egy microUSB csatlakozóval ellátott billentyűzet? mert ahogy nézem a tablet alján csak egy fura csatlakozó van, aminél a gyári kábel másik vége usb.
de nem találtam sehol olyan átalakítót, ami MicroUSB anya- USB anya, de abban sem vagyok biztos, hogy ha találnék, működne vele...
esetleg usb-s billentyűzet? mert Usb anya-Usb anya átalakítót találtam, de nem tudom, azzal rendesen működne-e..
Előre is köszi a segítséget :)

(#56561) tjb007 válasza surgery (#56559) üzenetére


tjb007
nagyúr

A hozzáférési pontot (APN), de ha már a rádugásakor sem jelenik meg a térerőt jelző ikon az értesítési sávon, akkor nem is fog menni.

(#56560) cech19960320

Pontosan milyen/melyik tabeltről van szó ?

(#56562) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Tudtok benne segíteni hogy tudok otg kábelen keresztül pendrive-ra másolni a tabletről fènykèpeket mert nem adja ki a lehetősèget csak küldèst. 4.4 android van rajta

(#56563) cech19960320 válasza tjb007 (#56561) üzenetére


cech19960320
tag

hopsz az lemaradt. Xperia Tablet S

(#56564) surgery válasza tjb007 (#56561) üzenetére


surgery
senior tag

beex S5

(#56565) tjb007 válasza vadasz70 (#56562) üzenetére


tjb007
nagyúr

Felraksz egy fájlkezelő alkalmazást, és azon keresztül már menni fog.

(#56563) cech19960320

Mivel az Xperia Tablet S egyedi csatlakozóval rendelkezik, ezért ez maximum csak úgy oldható meg, hogy a gyári átalakítóra (vagy utángyártottra, ha találsz) egy olyan Y kábelt csatlakoztatsz, aminek az egy vége apa, a másikon pedig egy micro USB anya található.

(#56564) surgery

Az a kérdés nem neked lett címezve. :)
Lehet, hogy szoftveresen nem okés valami a tablettel, de az is lehet, hogy -mint azt korábban is írtam- nem kompatibilis azzal a stickkel, amivel te rendelkezel.

[ Szerkesztve ]

(#56566) surgery válasza tjb007 (#56565) üzenetére


surgery
senior tag

Ez a kép fogad :))

(#56567) mr.tamasbiro válasza surgery (#56554) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Stickes mobilnet nem megy a tabletek 90 százalékán.

[ Szerkesztve ]

(#56568) cech19960320 válasza tjb007 (#56565) üzenetére


cech19960320
tag

thx

(#56569) surgery


surgery
senior tag

Tud segíteni valaki hogyan álitsam be?

(#56570) arni1


arni1
aktív tag

Felaron van a tescoban az open dott tbletjuk. 15k az ara. Megeri am ennyiert? (Bocs ha mar valaki beirta)

(#56571) mexicanraven válasza arni1 (#56570) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Ez a verzio hibasan lett kibocsajtva, 8 helyett 4gb a belso memoria, az is felosztva, tehat gyarilag nem igazan lehet nagyobb apokkal telipakolni. Mivel KitKat fut rajta ezert root meg supersu kell, hogy irhass SD-re. Kisebb jatekokra egy microsdhcvel filmezesre, netre szerintem vallalhato.
Masik alternativa az Allview win8-as tabletje 20k-ert, de azzal boven sok cumi van meg. 2,5 orat bir, az indulo 16gbol vmi 3 erheto el. Bar vallalkozo szellemueknek jo lehet.
A fentiek voltak amiket leszurtem a hozzaertok kommentjeibol. :)

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#56572) tjb007 válasza arni1 (#56570) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, annyit megér.

[ Szerkesztve ]

(#56573) crysis88


crysis88
tag

Üdv az uraknak.

Egy LG G-Pad 7 mennyivel erősebb egy 2012-es Nexus 7-tol?
Megéri rá váltani?
Vagy valami más alternatíva a g-pad 7 árában?
Játék is fontos lenne.

[ Szerkesztve ]

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#56574) .tnm


.tnm
addikt

Sziasztok,
egy ALCOR ACCESS O819M-es tablet-tel szemezgetek, de fogalmam nincs, hogy ezeknél a cimkézett kínai cuccokonál, hogyan megy a root, vagy a főzött ROM-ok telepíthetősége. Egyáltalán foglalkozik valaki ilyesmivel, vagy van néhány sikerszéria, amely körül kialakult egy fejlesztőközösség a többi meg csak el van magával? Köszönök, mindenféle útbaigazítást!

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#56575) mexicanraven válasza crysis88 (#56573) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Kijelzoje jobb a G-Padnak, az akksija is igen bikasan teljesit, tobb extra van a gyari szoftverben.
Jatekokat amiket probaltam a Nexus 7-en es a Gpadon is, NFS Most Wanted, BBR, Dead Trigger, Real Racing, Reckless Racing, es jol futottak, egyedul a PVZ2 ami gpadon nem fut olyan szepen. (menuben laggol, de jatszhato azert)

when the sun shines, we'll shine together

(#56576) vadasz70 válasza tjb007 (#56565) üzenetére


vadasz70
aktív tag

És melyik fájl kezelő alkalmazást ajánlanád lehetőleg Magyar kellene. Amúgy van rajta egy de nem működik ki a karom jelölni a képeket és nem csinál semmit nem értem.

(#56577) tjb007 válasza crysis88 (#56573) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, megéri váltani.
Ami a játékok szempontjából fontosabb (GPU), abban erősebb. Alternatíva pedig lenne, de pont a játékok miatt esik ki.

(#56574) .tnm

A esetek többségében ugyanúgy megy minden, mint a nem címkézett eredeti változatnál. Az Alcor Access O819M esetében az eredeti modell szinte 100%-os bizonyossággal a VOYO X7. A rootolás ugyanúgy fog menni, azzal nem lesz gond, a ROM-oknál viszont már lehet problémákba ütközni. A gyártók bármiféle előzetes bejelentés nélkül módosíthatnak a komponenseken (új beszállító, megszűnt az eddig használt gyártása stb.), illetve a megrendelő kérésére is változtathatnak rajta (pl. Broadcom helyett Marvell Wi-Fi chip). Ilyen lépésekkel könnyen el lehet jutni odáig, hogy ugyanazon a néven kijön három széria is, és mind a háromra más-más szoftver való.

Amúgy meg az adott modell népszerűségétől, elterjedtségétől függ az, hogy mekkora közösség szerveződik mögé, vagy hogy egyáltalán szerveződik-e bármi is.

(#56576) vadasz70

Az ES File Explorert, vagy a Total Commandert.

(#56578) miska17


miska17
tag

Üdv mindenkinek!
Használt készülékek közül melyik lenne jobb vétel:

Samsung Galaxy Tab3 Lite SM-T110
ASUS Memopad K01A-ME70C

Fő szempont: az autóban is jól használható gps, és a szebbik kijelző,e-book olvasásra,netezésre.

[ Szerkesztve ]

(#56579) crysis88 válasza tjb007 (#56577) üzenetére


crysis88
tag

Köszönöm szépen a segítséget. :R

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#56580) .tnm válasza tjb007 (#56577) üzenetére


.tnm
addikt

:R

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#56583) Levihun99


Levihun99
csendes tag

Sziasztok!
Egy új tabletet szeretnék vásárolni.Max.180000 Ft szánok rá. Prezentációk készítésére használnám és internetezésre.(Sulis dolgokhoz.) Szeretném a véleményeteket kérni,hogy melyiket vásároljam meg.A véleményeke előre is köszönöm.

(#56584) Velocity


Velocity
aktív tag

Sziasztok! 40-45.000 Ft-ig melyik androidos tablet a legjobb választás? Csak wifi és wifi+3g vonalon is érdekelne. Faternak akarnék venni egyet, és biztos vannak itt sokan akik jobban otthon vannak a témában :)

Amúgy használt nexus7-ben is gondolkodtam, de szétnéznék az újak között is, esetleg ha valaki tud még valahol ebben az árban refurbished nexus 7-et az se tartsa magában :))

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#56585) .tnm válasza Levihun99 (#56583) üzenetére


.tnm
addikt

Ezek alapján Te leginkább egy laptop-ot szeretnél, legfeljebb tablet formában. A sulis dolgok miatt én tuti x86 Windows-osat vennék.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#56586) csabaizoli


csabaizoli
tag

Üdv!

Tabletet szeretnék venni de nem igazán vagyok járatos a témában....
Netezni kellene (skype,youtube,facebook,böngészés,filmnézés), keret max. 30 ezerFT, de ha 40-ért van "jobb" akkor annyit még rászánok, kijelző méret ami ebbe a keretbe még belefér.....androidos vagy windowsos?....fogalmam sincs, ami a fenti dolgokra jobban megfelel, a lényeg hogy minél tovább kiszolgálja az "igényeimet".....
Segítséget előre is köszönöm.

(#56587) whiskeys


whiskeys
őstag

Sziasztok. sencor element 7 v3 gyári romot nem tud valaki hol találok? köszönöm szépen.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#56588) tjb007 válasza miska17 (#56578) üzenetére


tjb007
nagyúr

Inkább az ASUS.

(#56584) Velocity

Wi-Fi only: LG G Pad 7.0, ASUS MeMO Pad 7 (ME176CX), WayteQ xTAB-8Q (ideiglenes készlethiány van, nem mindenhol kapható a nem-Sygic-os verzió)
Wi-Fi + 3G: WayteQ xTAB-7X Quad, Alcor Access Q881M

(#56586) csabaizoli

WayteQ xTAB-8Q (ideiglenes készlethiány van, nem mindenhol kapható a nem-Sygic-os verzió), illetve LG G Pad 7.0.

(#56589) Velocity válasza tjb007 (#56588) üzenetére


Velocity
aktív tag

köszi
wayteq meg alcor mennyire megbízhatóak?

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#56591) makoss válasza Milka 78 (#56555) üzenetére


makoss
addikt

Magyar tesztet, leírást tudol ezekről?
Köszi! :R

(#56558) tjb007: Köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56592) miska17 válasza tjb007 (#56588) üzenetére


miska17
tag

Thx!

(#56593) Bferibörs válasza surgery (#56569) üzenetére


Bferibörs
addikt

próbáld meg USB hibaelhárítással és anélkül is , de először is nézz utána, hogy milyen Stickeket támogat a kütyüd, ha egyáltalán támogat.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#56594) Tibcsi1234 válasza Tibcsi1234 (#56513) üzenetére


Tibcsi1234
csendes tag

Sziaszok,

Csak hogy lezárjam az általam indított kérdést és archíválódjon az utókornak:
BeeX Thunderbolt google play store nélküli problémára nem találtam technikai megoldást, így az üzletben becseréltem egy BeeX S5-re (nem volt túl nagy választék).
Az megy szépen, legalábbis ahogy egy ezen kategóriájú tablet-től elvárható.

T.

(#56595) Bferibörs válasza surgery (#56569) üzenetére


Bferibörs
addikt

ja még valami a kártya pin kód kérését kapcsold ki egy másik telefonba téve, sok stick vagy tablet nem szereti és nem tudja kezelni a netkártya kódot-jártam már így.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#56596) kiváncsi38


kiváncsi38
tag

na birtokba vetem ténylegesen lenovo TAB A10 (A7600) nagyon jó tab a hangszoroja igen tetszik térhatásu hangzása miatt ,gyors ,nem akad.kedvenc appjaim sem akadnak rajta .

(#56597) SRII


SRII
őstag

sziasztok!
Meg lett vásárolva a CONCORDE Q10 quad core 10,1" tablet, nem rossz kicsit én nehéznek találom, bár ez az első tablet amit a kezemben fogtam.
Kérdésem a következő:
Szeretnénk internet elérhetőséget varázsolni a tabletre, ezt hogy lehet kivitelezni?
nem wifire gondoltam elsősorban, mivel magunknál hordoznánk a tabletet.
ahogy nézem a specifikációit nincs sim hely (én sem találtam rajt)

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#56598) Csabi04


Csabi04
tag

Sziasztok. Az ASUS MeMO Pad ME176CX-1A046A -ról mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#56599) Milka 78 válasza makoss (#56591) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nagyon friss termék még ahhoz (olvastam 5 felhasználói hozzászólást ahol dicsérték,egy meg lehúzta azért mert eltörte a kijelzőt :DDD ).Az alapok nagyon jók ebben a kategóriában,nagy hibát kéne vétenie a Prestigionak hogy ezt elbaltázza.Én is elmentem az MM-be megtapizni,hogy tudjak valamit mondani róla,de kipucolták a raktárat.Volt itt egy fórumtárs aki ha jól tudom elment megvenni (már ha sikerült neki),de még nem jelzett vissza,hogy milyen a gép.

(#56600) whiskeys válasza whiskeys (#56587) üzenetére


whiskeys
őstag

Valami tipp valakinek?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.