Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56701) berzebub válasza pruzsi (#56699) üzenetére


berzebub
aktív tag

Én 30ért vettem bolti garos olaszt,nem kell rootolni első bekapcsolásnál megkérdi milyen nyelvet akarsz(van magyar) és ennyi.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#56702) kelzsoca válasza lajcsko (#56688) üzenetére


kelzsoca
félisten

A WayteQ 8Q-hoz itt elérhető pár módosítás, ha esetleg érdekel.

https://vertigostore.eu

(#56703) cidalain válasza pruzsi (#56699) üzenetére


cidalain
veterán

A nyelvet szerintem siman at tudod allitani menubol.
Nem hiszem hogy kulon cuccot tettek a nemet verziora, amiben nincs mas nyelv...

De a garancia ott ahol 33-ert van biztosan nem gyartoi 2 eves, hanem valoszinuleg bolti. Olvasd el figyelmesen, problema eseten lehet hogy kulfoldre kell postazni garanciaztatni. Erdemes pontosan megerdeklodni ezt.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#56704) tjb007 válasza ClioRS (#56687) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem lesz lyuk, csak majd nem 40 ezer forintba fog kerülni a következő LG G Pad 7.0, hanem 70-80 ezer forintba.
Ha körülnézel az SoC piacon láthatod, hogy szinte mindegyik gyártó/tervező a teljes integráltság felé halad, mert ez a partnereik számára ez a legköltséghatékonyabb megoldás. Hamarosan majd ki fog derülni, hogy a készülékgyártók mit fognak lépni, milyen változtatásokat fognak tenni.

(#56705) ClioRS válasza tjb007 (#56704) üzenetére


ClioRS
őstag

Hát dehogynem lesz lyuk. Alatta meg majd lesz a Snap 410, meg gondolom pár MTK-s cucc, aztán kifújt, felül meg a Snap 800 és hasonló teljesítményű társai. A kettő között meg azért teljesítményben van különbség :U
Én például nagyon pályáznék egy olyan gépre, ami a kettő között van, nincs szükségem csúcshardverre (jelenleg mondjuk Galaxy Tab S 8.4), de snap400-ast sem akarok, mert volt, és nekem kevés. A kettő között meg nincs semmi 3G/4G-s cucc, kivéve talán az Alcort a 8 magos procival.

(#56706) alexander12


alexander12
aktív tag

[link]

Erről a tabról van valakinek véleménye?

kíváncsi, OP8T

(#56707) .tnm


.tnm
addikt

találkozott már valaki olyannal, hogy a root csak ADB-n keresztül megy? app-ok nem látják, nem is tudják kérni, supersu szerint sincs fenn su binary, de valójában az is fenn van és busybox is. adb-n keresztül simán megy a su, sőt alapból root vagyok. mivel gyári rom ezért nincs választási lehetőségem a developer options-ben, hogy kiknek osztom meg a root jogot.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#56708) liquidgold


liquidgold
tag

Üdv! Vettem egy gigaset qv830 tabletet a páromnak karácsonyra. Nekem sosem volt androidos készülékem...Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok: Hogyan lehet youtubeot lezárt képernyőnél futtatni ha csak a zene hallgatása a cél. Esetleg ha a gyárival nem, melyik alternatív yt playerrel lehet megoldani?

(#56709) kelzsoca válasza .tnm (#56707) üzenetére


kelzsoca
félisten

Persze, insecure kernel, tehát az adbd root jogokkal fut, de a rendszer alapból nem rootolt, tehát csak adb felől van meg a rendszergazdai jog.

https://vertigostore.eu

(#56710) this is life válasza liquidgold (#56708) üzenetére


this is life
Ármester

Viral youtube player ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#56711) leesinop válasza alexander12 (#56706) üzenetére


leesinop
csendes tag

Attól függ mire akarja használni az ember. Általános felhasználásra (értsd netezés, videók filmek nézése tilitoli játékok stb) szerintem abszolút kielégítő. a 3G sem elhanyagolható tényező ennyi pénzért. Rémtörténeteket nem hallottam róla. Viszont olvastam valahol,hogy eléggé maszatolódik a kijelzője, aksija nem túl erős, de valamit valamiért. Ár/érték arányban nem egy rossz vétel.

wannabe dev.

(#56712) leesinop válasza alexander12 (#56706) üzenetére


leesinop
csendes tag

Hozzátenném, hogy a linkedben jelzett "akár 3 órányi használati idő" total bullshit, jóval többet kibír.

wannabe dev.

(#56713) asaca


asaca
tag

Sziasztok.
Van egy Overmax basic tab II-m.Az android jelen nem jut tovább.Már probáltam a hard reset-et.Van rajta reset gomb azt is egyszerüen nem tölt be.Kuka,vagy lehet vele valamit kezdeni?

BF3: aSaca-Hun

(#56714) .tnm válasza kelzsoca (#56709) üzenetére


.tnm
addikt

és akkor kernelt kéne készítenem? Android Kitchen?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#56715) kelzsoca válasza .tnm (#56714) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem, mivel adb felől megvan a root, onnan kellene a rendszert rootolni.

https://vertigostore.eu

(#56716) .tnm válasza kelzsoca (#56715) üzenetére


.tnm
addikt

binárisok fenn vannak, supersu/superuser fenn van és látják is a bináris-t. mi hiányzik még?
ha terminal emulatorból adom ki a su parancsot, akkor azt a hibát kapom, hogy user -1 akarok lenni, de user 0 vagyok és ehhez kéne valamilyen permission.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#56717) tjb007 válasza asaca (#56713) üzenetére


tjb007
nagyúr

A legtisztább megoldás a szoftver újrarakása lenne: [link]
Ezen kívül még meg lehetne próbálni recovery alól nyomni egy wipe data/factory reset opciót, lehet ennyi is elegendő lenne.

(#56718) Shingen válasza kelzsoca (#56702) üzenetére


Shingen
addikt

:C

風林火山

(#56719) Viktor77


Viktor77
titán

És valóban OTG képes a cucc, egérrel és pendrive-val is próbáltam, hiba nélkül mennek. Áramot is ad a tablet, így külön jó, hogy a töltés külön van.

Furcsa, hogy nem írták rá sehol, szerintem ez plusz vevőcsalogató feature.

Köszöntem all.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#56720) kelzsoca válasza .tnm (#56716) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ez milyen készülék, és pontosan milyen szoftver fut rajta (kitkat 4.4.2?)

(#56719) Viktor77

Régebben még odaírták vagy kiemelték ha valami otg képes, ma már annyira természetes hogy meg sem említik sok helyen, így ez egy pozitív csalódás. :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#56721) .tnm válasza kelzsoca (#56720) üzenetére


.tnm
addikt

pontosan. Alcor Access O819M

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#56722) .tnm válasza .tnm (#56721) üzenetére


.tnm
addikt

megoldódott, Koush féle superuser telepítése után már működik minden. valszeg az MTK Root & Tools túl elavult apk-t és binary tesz fel, esetleg root daimon-t nem indít. SuperSU-ból próbáltam külön zip-et is, de lehet az is túl régi volt.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#56723) Narah válasza bostone (#56685) üzenetére


Narah
újonc

Nem akarnék csúcsgépet, mert az ágyúval verébre. Csak böngészni meg filmet nézni szeretnék nem okostévére kötve normál sebességgel. Mondanám, hogy inkább 50et szánok rá de abban a kategoriában nem találtam. Tekintve hogy itt sem érkezett tipp, nagyjából mindegy is. Még keresgélek.

[ Szerkesztve ]

(#56724) Shingen válasza Narah (#56723) üzenetére


Shingen
addikt

" Csak böngészni meg filmet nézni szeretnék "

Akkor arra megfelel a WayteQ 8Q

風林火山

(#56725) Narah válasza Shingen (#56724) üzenetére


Narah
újonc

Az xtab9 teljesítményét látva kissé félnék tőle. Az nem alkalmas.

(#56726) tjb007 válasza Narah (#56725) üzenetére


tjb007
nagyúr

Közük nincs egymáshoz, még csak nem is gyártótól származnak.
Ég és föld a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#56727) Narah válasza tjb007 (#56726) üzenetére


Narah
újonc

Mindkettő WayteQ, nem? Az én xtab9em biztos az.

(#56728) tjb007 válasza Narah (#56727) üzenetére


tjb007
nagyúr

Hopp, visszaszívom a még csak nem is gyártótól származnak részt. Mindkettő Cube gyártmány, ettől függetlenül a többi állítás ugyanúgy áll.
Kicsit fejembe szállt a pezsgő ;]

Itt találod a topikját, olvass bele: [link]
Egy biztos, a sebességgel nem lesz gond, főleg úgy, hogy a felbontás is alacsonyabb és a GPU is erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#56729) trebitsh


trebitsh
csendes tag

Sziasztok!

Vásárolni szeretnék egy viszonylag gyors 7"-os tabletet.
Nem érdekel a márka, csak az alábbi tényezők:
- 7"-os
- Min. 1GB ram
- Min. 8GB tárhely
- Offline GPS
- Sim foglalat
- ár ~ 25-30.000Ft

Lehetőleg ne essen szét pár napos használat után. És viszonylag gyors legyen, ne okozzon gondot egy vagy több weboldal megnyitása.
Külföldi vásárlás is szóba jöhet, csak ne kerüljön többe vámkezeléssel, mint az itthoniak :)

Amiket eddig kinéztem:
- ConCorde Kronos IPS - ezt személyesen is megnéztem, a kártyafoglalatok takaró része elég gagyi, de ha bírja a gyűrődést, akkor nem gond az sem.
- WayteQ xTAB-7XQ
- MyAudio Next Q7 3G 7"

Köszönöm a segítségeteket előre is!
BÚÉK!

[ Szerkesztve ]

"Az Élet olyan, mint egy folyó, úgy is oda jut, ahová jutnia kell"

(#56730) Shingen


Shingen
addikt

BUÉK Mindenkinek! :B

風林火山

(#56731) tjb007 válasza trebitsh (#56729) üzenetére


tjb007
nagyúr

WayteQ xTAB-7X Quad

(#56732) Narah válasza tjb007 (#56728) üzenetére


Narah
újonc

Köszi, észben tartom mint lehetőséget, bár az 1GB RAM kicsit elijeszt, az opera és a spotify az enyémet mindig rôvid úton kicsinálja.

Te már pezsgőzöl? Az kemény :DD Én olyan fejfájással ébredtem, mintha már másnap lenne, gondolni sem tudok italra. Lehet, hogy ez a baj. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56733) Narah


Narah
újonc

Jah és igen, BUÉK mindenkinek!

(#56734) trebitsh válasza tjb007 (#56731) üzenetére


trebitsh
csendes tag

Köszönöm!

"Az Élet olyan, mint egy folyó, úgy is oda jut, ahová jutnia kell"

(#56735) csmat válasza bostone (#56685) üzenetére


csmat
senior tag

80 körültől mi van a felső polcról?

(#56736) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Erről a Prestigio MultiPad Wize 5002 Tablet PC 10.1" IPS 8GB Android 4.4
tabletről tud valaki mondani valami véleményt?
Magyar tesztet tud valaki erről? :R
BUÉK!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56737) tjb007 válasza makoss (#56736) üzenetére


tjb007
nagyúr

Papíron rendben van, ennyiért ajánlott vételnek számít.
Magyar teszt még nincs.

(#56738) Voice24 válasza makoss (#56736) üzenetére


Voice24
őstag

Úgy látom, most éppen nincs a Mediamarkt-ban, de náluk 40-ért volt eddig. Én is szemezgetek vele.
BÚÉK!

(#56739) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Mi a külömbség az androidos és a windowsos tabletek között?
Még most kezdtem el foglalkozni a tabletekkel, de ha jobb a wines változat tabletben, inkább olyan kéne! Ismertebb felület számomra

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56740) csendes válasza makoss (#56739) üzenetére


csendes
őstag

Windows-ra sokkal kevesebb érintőkijelzőre optimalizált alkalmazás érhető el, ezért billentyűzetre gyakrabban lehet szükség, erőforrás igényesebb (RAM, ROM, energiafelhasználás)
Előnye, hogy ugyanaz az operációs rendszer, mint az asztali gépen; valódi MS Office; ugyanolyan jó hardver támogatás, mint az asztali gépeknél [link][link].
A legjobbnak általában az iOS-t hozzák ki tabletre. Az Android az olcsó és középkategóriában erős, bár az iOS is elkezdett felülről lefelé terjeszkedni. Nemrég jelentek meg az olcsó kínai Windows-os tabletek, már 100 $ alatt (+ÁFA) lehet 8" 1280x800 IPS kijelzős típusokat kapni, de a gyakorlatban az 1GB RAM/16GB ROM kevés lehet, érdemes 2GB RAM/32GB ROM változatokat választani.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#56741) kiváncsi38 válasza Zeku (#56698) üzenetére


kiváncsi38
tag

nekem még a rászabott androidal sincs gondom mert én nekem az előzö tableten még 4.1 volt ,ez meg 4.4.2 igy tejesen más ,1 dolog volt idáig ami boszantott az egyik hogy egy számomra jó könyv olvaso appot töröltek .

(#56742) makoss válasza csendes (#56740) üzenetére


makoss
addikt

Köszi.
Akkor inkább jobb az androidos tablet?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56743) csendes válasza makoss (#56742) üzenetére


csendes
őstag

Minél pontosabban meg tudod fogalmazni magadnak, hogy mire akarod használni, annál használhatóbb lesz a válasz. Előfordulhat, hogy egy notebook, hibrid vagy okostelefon a legjobb megoldás a te igényeidre. Most az egyik legolcsóbb ajánlat alapszintű androidos tabletre - ha még érvényes az akció - a Tesco-ból 15 ezer Ft-ért: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#56744) gps76 válasza makoss (#56742) üzenetére


gps76
őstag

Nem lennének rosszak a Win tabletek,mert volt már nekem is Lenovo Miix 2,meg valamelyik nap járt nálam a Lark 8"-os 16 GB/1 GB tabletje,ami ha csak egy metro-s explorert indítottam el még jól ment ,de pl. egy fájlkezelő után már elkezdett akadni az egész.Gondolom amiatt,hogy a szabad RAM 200 MB körül mozgott indítás után. Tehát érdemes 2 GB RAM-mal szereltet keresni,de készülj fel rá hogy sok korlátja van egy androidoshoz képest. Ami tetszik bennük,hogy "smooth" a programok futása,de metro-s alkalmazás nincs túl sok tényleg használható,a sima asztaliakhoz meg sasszem kell,nekem így alulról súrolva a 40-et már néha látom a pici dolgok hátrányát. Böngészőből az explorer használható,csak ott meg a kiegészítők hiánya van,a többi böngésző meg asztali verzió mind akadnak rendesen ,talán a chrome ami valahogy megy az érintővel. Ha hozzá vagy szokva egy droidos telefonhoz jobban jársz egy droidos táblával,mert csalódás fog érni.
Ha tényleg olcsón akarsz egy alap,de jól használhatót az Op3nDott tábláját ajánlom 15-ért,mert járt már jópár féle nálam és teljesen használható,nem szenved a sok kínai tablet "betegségétől",ráadásul én még az elején vettem,tehát így közel 2 hónap alatt van tapasztalatom vele.

[ Szerkesztve ]

(#56745) pixelshader


pixelshader
tag

Üdv! Olcsó tabot akarnék venni, tudtok ajánlani valamit?

A probléma az hogy mobilnetet használok, és olyat keresnék ami támogatja az USB modemeket.

Most egy Huawei MF190-et használok, de van több féle is.

Alcatel one touch-ban müködne a modem?

köszi a segitséget!

(#56746) makoss válasza csendes (#56743) üzenetére


makoss
addikt

Nem tudom igazán olcsó szegmensben mennyire jók ezek a tabletek, de eddig majd mindennél úgy volt, hogy "olcsó húsnak..."

(#56744) gps76: Köszi az infót! :R erre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56747) Shoo


Shoo
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy lehetséges, hogy intel processzoros gépen jobban futnak a puffinba a böngészős flash játékok, mint egyéb processzorossal?

Telefonon próbáltam (Galaxy S5 és RazrI) és úgy vettem észre, hogy az intellel jobban futott.

Vagy esetleg tudtok olyan böngészőt, ami jobban futtatja a flasht?

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#56748) Dularl


Dularl
csendes tag

Sziasztok!

A következő szempontoknak meg felelő tabletet szeretnék vásárolni:
-legalább 8 colos
-1,5 GB ram jó lenne minimum
-Max 65-70 ezerért kapható
-Megbízható szervíz/garancia szolgáltatás
-Hearthstone nevű játék fusson minimális röcögéssel (de inkább simán)
-továbbá netezés, film nézés,
-kijelző legalább HD, TFT is megfelel

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#56749) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Sziasztok!

Mivel nem vagyok otthon ebben a témában szeretném a segítségeteket kérni! :)

Párom szeretne egy tablet-et...

Szempontok:
- 30.000 körüli ár
- minél nagyobb kijelző
- netezésre, olvasásra lenne csak használva (minimális játékra max)
- ha még fényképezni is tudna az se lenne gond

Kb. ennyi lenne, segítsetek már nekem pár készülék ajánlással.

Köszi!

:R

Walking Dead

(#56750) remfarkas


remfarkas
újonc

Sziasztok. Tudnatok segiteni? Van egy Evolio X10 tabletem, de sajnos elegge lassan mukodik, sot gyakran leblokal, akadozik, alig akar megnyitni barmit is, facebookot, bongeszot.... a net is nagyon lassan megy... Valami otlet, hogy mit tudnek csinalni vele?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.