Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56301) ztoldy


ztoldy
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék minimum 8" tab-ot venni Wifi +3G, GPS képességgel. Netezésre, filmezésre, ritkán játékra lenne használva. 60ezer forintig mik az ajánlott gépek?

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#56302) Shingen válasza sunnysys (#56300) üzenetére


Shingen
addikt

Nincs. :(

風林火山

(#56303) cidalain válasza sunnysys (#56300) üzenetére


cidalain
veterán

Ugy tudom, csak a simabol van 8as, mobilnetesbol nincs.
Kicsit erosebbek, kicsit szebbek, kicsit jobbak, viszont annyival tobbe is kerulnek. 3gnincs a gpad7-be es a memopadba sem. (Gpad 8.3-ba van, de az mas arkategoria)
Intel proci nem tudom hatrany e vagy elony. Itt mindig felhivjak a hozzaertok a figyelmet hogy jatekoknal, egyes appoknal kompatibilitasi problemak elofordulHATnak.

Fejlesztesi gepnek, amit nem az elmeny miatt hasznal az ember, szerintem nem kell csillivillinek lennie.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#56304) capulet75 válasza tjb007 (#56287) üzenetére


capulet75
addikt

mondjuk 30-40k

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#56305) Kleroo


Kleroo
veterán

Sziasztok! Sürgősen kéne egy tuti tipp.
Kritériumok. 50-60 körüli ár.
10col, brutál kijelző, korrekt működési sebesség, szép design
Ami nem kell: Gsm, kamera, nagy alaptárhely.

Szóval egy minőségi kis cucc kéne flancok nélkül. Xiamonak akad esetleg valami?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#56306) ClioRS válasza Kleroo (#56305) üzenetére


ClioRS
őstag

Asus Transformer Pad TF103CX, Lenovo Tab A10

(#56307) Smarkoka3


Smarkoka3
csendes tag

Sziasztok!

Hosszas huzavona után úgy döntöttem meglepem magam karácsonyra egy 8-10"-os tablettel :))
Főleg játékra, filmezésre és mobilnetezésre használnám szóval a SIM foglalat fontos lenne!
Néztem a Tablet Z2-t / Z3 Compact-ot de marha drága a SIM-es :(
Az Asus Transformerből meg elég kevésnek tűnik a nem csak wifis. :W
Ezért kérném a segítségetek, hogy ki tudjam választani a megfelelő tabletet 80-100e körüli áron ami mobilnetes és hasít mint állat :D

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#56308) ClioRS válasza Smarkoka3 (#56307) üzenetére


ClioRS
őstag

Mivel játszani akarsz az Intel miatt kiesik az Asus, nem mindegyik játék indul el rajta. Ha komoly gépet akarsz, akkor marad a Z3/Z2, amit írtál is, esetleg még a Samsung Galaxy Tab S 8.4, 10.5.
Ezeknél gyengébb és olcsóbb a Samsung Galaxy Tab 4 8.0, 10.1. Nekem volt a 8-as, játszani lehetett vele, például a Real Racing 3 szépen futott, de a netezésnél voltak gondok, 1-2 nyitott fül mellett már újratöltögette az oldalakat, a 1,5GB RAM ellenére.

(#56309) Kleroo válasza ClioRS (#56306) üzenetére


Kleroo
veterán

Fincsik!

Összeszerelésre, fürgeségre melyik lehet a jobb? Sajnos ahogy nézem az 1080p távolról sem elérhető még.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#56310) ClioRS válasza Kleroo (#56309) üzenetére


ClioRS
őstag

Ennyiért még nincs 1080p.
Mindkettő jó, ha nem szeretnél játszani, akkor inkább az Asus legyen, az Intel SoC miatt van játék, ami nem indul el. Ha játszanál, akkor a Lenovo, de azt tudni kell, hogy elég gyenge a grafikus rész, szóval nagy dolgokat nem kell várni tőle. Ha valami komolyabbat szeretnél, akkor az az Asus Transformer Pad TF303K lenne, ami már FullHD, viszont 90 ezer az ára. Vagy, ha nem ragaszkodsz az androidhoz, akkor Lenovo MIIX 2 10,1, amin teljes értékű Win 8.1 fut.

[ Szerkesztve ]

(#56311) Kleroo válasza ClioRS (#56310) üzenetére


Kleroo
veterán

Köszönöm szépen. :R :R

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#56312) Zotya21


Zotya21
senior tag

sziasztok

van egy ramos w30hd tabletem android 4.0.4 van rajt 4 magos samsung exy 2 giga ram meg 1920x1200 as kijelzős

meglehet valahogy csinálni azt hogy egy sima alap androidot rálehessen tenni ?
mert a ramos nem ad ki frissítést rá többet de viszont elég lassú ezzel meg már akadozik is
szóval mindenképpen ujra kéne rakni de jó lenne egy kitkat rá

ez valahogy lehetséges lenne ?

vagy az alap recovery nem engedi ? (gondolom nem)
de valami más úton ? köszi

https://500px.com/slayer_art

(#56313) sunnysys válasza cidalain (#56303) üzenetére


sunnysys
tag

Nagyon köszi!!! Most esik csak le, hogy igenis fontos, hogy legyen 3g, így tényleg kiesik a másik kettő.
Nagyon szimpatikus a Wayteq 7X Quad, csak a fehér színt tudnám felejteni. Mennyivel lehet gyengébb a sima 7X, mint a quad verzió? Abból van fekete. :) Persze, ha ha javasolt a quad kialakítás (miért is ne lenne az! :) ), akkor lehet, hogy megbarátkozok a hófehérkével. :)

Köszi!

(#56314) kelzsoca válasza sunnysys (#56313) üzenetére


kelzsoca
félisten

Rendben van a 7X és a 7X Quad is, mindkét készülék megfelel általános felhasználásra.

https://vertigostore.eu

(#56315) cidalain válasza sunnysys (#56313) üzenetére


cidalain
veterán

Passzolom mi a kulonbseg. mi a quad-ot vettuk a cegnel.
Fonok is azt mondta hogy de hat ez feher. Erre azt valaszoltuk, hogy ugyse te fogod hasznalni, es az is rossz ha a fejleszto csak a tablet hatuljat nezegeti. :))
A kava korul fekete, nezes kozben nem vakit a feherseg.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#56316) sunnysys válasza kelzsoca (#56314) üzenetére


sunnysys
tag

és (#56315) cidalain

Nagyon köszi mindkettőtöknek! :) Akkor még olvasgatok a kettőről és kitalálom. Szerintem amúgy marad a quad, max telerakom matricákkal, hogy ne legyen annyira elegáns és trendi. :)
És jogos, fejlesztéshez, tanuláshoz veszem, fontosabb a belbecs, mint a külcsín. :)

[ Szerkesztve ]

(#56317) cidalain válasza sunnysys (#56316) üzenetére


cidalain
veterán

Veszel hozza tokot, es akkor a hata nem latszik, csak az oldalan egy kis csikban lesz feher, az ugy meg guszta is [link] :)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#56318) Voice24


Voice24
őstag

Erről esetleg van valakinek tapasztalata, véleménye?

(#56319) sunnysys válasza cidalain (#56317) üzenetére


sunnysys
tag

Szuper ötlet, köszönöm ezt is! :)

(#56320) totyak


totyak
aktív tag

Lenne egy igencsak kusza kérdésem tablet ügyben.

Adott egy 8"-os tablet, aminek mini usb csatlakozója van. Égen-földön nem találok olyan billentyűzetes tokot, aminek szintén mini csatlakozója lenne, mindegyik mikrós. Persze az egész városban nem találok olyan boltot, ahol kapni lehetne usb mini apa-mikró anya átalakítót. Első kérdésem az lenne, ha lenne ilyen átalakítóm, működne a billentyűzet?

Aztán továbbgondoltam az egészet, itt jön a meredek rész. Találtam normál usb apa-mikró anya átalakítót. Illetve van itthon egy mini usb-normál usb otg kábelem. Az működne, ha az otg-t a tabletbe dugnám, abba menne az átalakító és abba meg a mikró usb-je a toknak?

Kérlek ne nézzetek hülyének!!

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#56321) Milka 78 válasza Voice24 (#56318) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Még személyesen nem tapiztam,de ha jól értelmezem a szokásos 4x1.3-as MediaTek A7 proci és Mali450mp4 van benne 1280-as IPS kijelzővel.Ez egy egész fürge középosztályú vas (komolyabb játékok is futnak rajta,max mediumra kell venni).
A 8gb-lehet a korlátozó tényező,ha nagyobb terjedelmű játékot akarsz feldobni.
Ha megveszed pár szóval jellemezhetnéd ha időd engedi,mert 40 ropiért ez így eléggé jó ajánlatnak tűnik.

(#56322) Voice24 válasza Milka 78 (#56321) üzenetére


Voice24
őstag

Még nem döntöttem, milyen tabletet vegyek. Eddig egy wayteq xtab 8q volt a fő jelölt, de most ez is bejött a képbe. Nagyjából ugyanaz a lelkük, csak a Prestigio jóval nagyobb kijelzővel bír, és csak 7 ezerrel kerül többe.
A telefonom is Prestigio, az eddig nem rossz, de mintha olvastam volna korábban olyat, hogy tabletben nem annyira megbízhatók.

(#56323) kelzsoca válasza totyak (#56320) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ez a csatlakozót a csatlakozóba már nem biztos hogy működik, de mindez csak próba után derül ki.

https://vertigostore.eu

(#56324) Milka 78 válasza Voice24 (#56322) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Perpill ha a Prestigio nem szúrta el az egész gépet,akkor ez a leg kedvezőbb árú és leg kevésbé kompromisszumos 10 colos a mezőnyben.Én is egyfajta megnyújtott 8q-ként tekintek rá és bár nem ilyen egyszerű a dolog azért bizakodó vagyok.Minden esetre 40 ropiért RK3188&Mali400 járt a 10 colos kategóriában amit inkább már nem erőltetnék,max ha képesek vagyunk kompromisszumokat kötni.
Családban van Prestigio MultiPad 7.0 HD+,de semmi gond sincs vele (pedig állítólag problémás széria).
A Wayteq-nek is volt 1-2-3 olyan modellje amit inkább diszkosznak kellett volna használni,de ez alapján nem lehet megítélni egy gyártót,legalább is a 7q/8q széria egész jóra sikeredett a kategóriáján belül.

(#56325) bagosanyika


bagosanyika
újonc

Sziasztok!
Tegnap vettem 1 Lenovo A10-70-et, a Samsung Galaxy Tab4
és e között vaciláltam, nem tudom, hogy jó döntést hoztam-e?
Nekem az üzletben azt mondták, hogy szinte ugyanazt tudja mind2.
A kérdésem, hogy mennyi idő kell neki kb. hogy beálljon az akksi,
és ha általános dolgokra használom mennyi időt kéne neki bírnia...
Köszönöm a segítséget...

(#56326) ClioRS válasza bagosanyika (#56325) üzenetére


ClioRS
őstag

A jó döntést hoztál-e elég relatív. A két gép között 20 ezer különbség van, kb tükrözi is a viszonyukat. A Samsungban egy erősebb SoC van, ha a grafikus részt nézzük, de ha nem játszol komoly grafikával rendelkező játékokkal, akkor ez nem fog "fájni". Illetve még talán a 2 év gari szólhat a Samsung mellett, meg talán a "komolyabb" márka.
Nekem a Lenovo 8"-os tabja gyorsabb volt, mint a Samsung 8-asa... Böngészésnél például 2 lapnál már rendszeresen újratöltötte az oldalakat, míg a Lenovo simán elbírt 4-5-tel is, pedig csak 1GB RAM volt, míg a Samuban 1,5GB.
Szerintem olyan 6-7 óra kijelzőidőt bírnia kellene. Elvileg ezek az akkuk már az első töltéstől ugyanazt a teljesítményt tudják, viszont általában 2-3 töltési ciklus az, mire beáll a dolog.

(#56327) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Udv Urak!
Ismerosnek kellene tablet.
Feltetelei: valami komoly vas Kinabol, max 200-220$, es csakis 7"!! A komoly alatt ertem: nagyfelbontasu kijelzo (1920*), valami combosabb octa-core, minimum 3000-3500 mAh akksi, minimum 2GB RAM.
Sajnos az ibuygou, antelife szuroje nem ertekelheto... (Quad core kocka mellett 1, holott 200+ tablet van a kinalatban)
Koszonom :R

(#56328) kelzsoca válasza zolikaDB (#56327) üzenetére


kelzsoca
félisten

[link]

https://vertigostore.eu

(#56329) bagosanyika válasza ClioRS (#56326) üzenetére


bagosanyika
újonc

Köszönöm a válaszod, Pl. a Real Racing 3-nál azért észre vettem, hogy nem olyan jó a Grafika,
mint amikor az Iphone 5-ön játszok vele! Pénzben Itt kint 120 euro különbség van a kettő között!
Mert azt mondták a boltba, hogy elvileg ugyanazt tudja, amit néztem, hogy a Samsung 1.2GHZ,
a Lenovo 1.3GHZ ez nekem kínai, de akkor elvileg nem fogom remélem megbánni...
Ja és a Lenovo-ra is 2 év Gari van! Max. ha gáz van, akkor visszaviszem, és kicseréltetem :)
Egyébként, nem vagyok műszaki zseni ebben a kérdésben, azért is vaciláltam, de ha 2 boltban
az eladók ugyanazt mondták, akkor nagy bajt nem csinálhattam, hogy inkább ezt választottam...

[ Szerkesztve ]

(#56330) ClioRS válasza bagosanyika (#56329) üzenetére


ClioRS
őstag

Akkor meg bőven megérte szerintem :)

(#56331) doboka98


doboka98
tag

Sziasztok! Testvéremnek tabletet kéne választani karácsonyra. Az ár 50k körül van, kicsivel meghaladhatja ha megéri. Játék lényeges szempont, előre is köszi.

(#56332) villamos


villamos
őstag

Sziasztok!
A héten már kérdeztem ebben a topikban, de változott a dolog. Anyukának vennék tabletet. Főleg netezne rajta. [link]
Első nekifutásra ezt néztem ki. Vélemény?

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#56333) kátú válasza villamos (#56332) üzenetére


kátú
őstag

mennyire sütűrgős a dolog? de ezt semmi képpen sem vedd meg

It still works!

(#56334) villamos válasza kátú (#56333) üzenetére


villamos
őstag

Jövő hét hétfőn gondoltam vásárolni az adott üzletben.
Miért?
Akkor mit ajánlasz helyette?

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#56335) ClioRS válasza villamos (#56332) üzenetére


ClioRS
őstag

Kell a 3G, és fehér legyen?
Ha elég a wifi és fehér kell, akkor Asus Transformer Pad TF103CX. Ha nem kell, hogy fehér legyen, akkor Lenovo Tab A10, LG G Pad 10.1

(#56336) kátú válasza villamos (#56334) üzenetére


kátú
őstag

Szétnézek, de ezt a tabot semmiképp se mert sok a pixel és gyenge a soc és csak szenvedés lenne

It still works!

(#56337) trefi83


trefi83
csendes tag

[link]

Szerintetek ez megéri?
Gondolkodom azon megéri e használt tabot venni.

Előre is köszönöm a vééleményeket!

(#56338) gps76 válasza trefi83 (#56337) üzenetére


gps76
őstag

Mivel már nem aktív így tárgytalan...

Amúgy volt ilyenem,a nagy felbontás lefogja a hardvert eléggé.

[ Szerkesztve ]

(#56339) trefi83 válasza gps76 (#56338) üzenetére


trefi83
csendes tag

Köszönöm!

Ehhez mit szólsz?
[link]
Az újaj közül ezen gondolkodom:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#56340) villamos


villamos
őstag

Döntöttem, ez lesz. [link]Kicsit drágább annál mint amit elképzeltem, de tetszik.

A lényeg. Elmentünk ma venni egy új mikrót. A sütő mellett különféle női magazinok is a kosárban landoltak. Anya a buszmegállóban lapozgatta őket, én meg beléjük pillantottam. Megjegyeztem, hogy minek vett ilyeneket, amikor a neten is van egy csomó ilyen baromság. Erre az volt a válasz hogyan nézné meg, amikor soha nem engedjük géphez, és engem még az is kiakaszt, amikor valamit meg akar keresni a neten. Puff! Megérett a felismerés, hogy akkor anyának gép kell!

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#56341) ClioRS válasza trefi83 (#56339) üzenetére


ClioRS
őstag

Ha ez a 7"-os verzió, akkor inkább egy Wayteq 7Q. Új, 1 év garanciás, és nincs letiltva, mint valószínűleg ez a hirdetett tab.

(#56342) ClioRS válasza villamos (#56340) üzenetére


ClioRS
őstag

Akkor már inkább innen vedd, 3000-rel drágább, de kapsz mellé dokkolót is: [link]

Látom a másikhoz is van, nem szóltam :)

[ Szerkesztve ]

(#56343) trefi83 válasza ClioRS (#56341) üzenetére


trefi83
csendes tag

Én azt reméltem, hogy a 10 colos.
Ezekről vélemény?
[link]
[link]

(#56344) ClioRS válasza trefi83 (#56343) üzenetére


ClioRS
őstag

Ez a Prestigio nem tűnik rossznak. A másik elég noname márka, azt hanyagolnám.

(#56345) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Max 28k-ig el milyen tabletet ajanlotok, egy 14 eves lanynak kellene.
Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#56346) walcott14


walcott14
csendes tag

Sziasztok!
Korábban kérdeztem,hogy hogyan lehet 5 gb feletti dolgot androidos tabra tenni.Írtátok,hogy ntfs ben kell leformázni.

Van benne egy 32 gb-os sd kártya. Rátolom gépre leformázom az sd karit ntfs-ben és annyi? Az androidos rendszert gondolom nem szabad... Szoval ennyi az egész vagy van valami komolyabb módszer?

Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#56347) kisspall válasza walcott14 (#56346) üzenetére


kisspall
aktív tag

Az NTFS nem jó választás memóriakártyára. Formázd exfat-ra. Én már használtam így, nem volt vele probléma.
http://hu.wikipedia.org/wiki/ExFAT

(#56348) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Sziasztok a következő gépet keresem nem karácsonyra utána is ráér.
- hány hüvelykes legyen a kijelző? Mivel sokat utazok ezért 7 col de 9 col a tartalmak miatt jobb lenne, lehetőleg 1280*800 vagy nagyobb felbontású xperia z-n egérmozizok azt szeretném kiváltani.
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? Kizárólag újban gondolkodok.
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? Ha lehet itthon, de tudok várni ha külföldről kellene rendelnem.
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.), Internetezés/filmnézés főleg
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? 30-40 ezer körül.

Még pár dolog fontos lenne számomra:
- Fém vagy aluminium háza legyen.
- Lehetőleg ips paneles sima tn-től a falra mászok a Z-n is.
- hw-e támogatottabbak között legyen qualcomm chip vagy exynos.

Hirtelen ennyi tetszenek a transformers padok de ezek gondolom ilyen árba nem férnek bele, a billentyűzet miatt illetve az a kialakítás.

(#56349) lacuska74


lacuska74
tag

Sziasztok!

Tudom, hogy ebben a topikban elég unalmas kérdés, de miután lemondtam az Ipad Air2-ről, ezért androidos tablet vásárlás előtt állok.
Sokáig a Sony Xperia Z2 volt a kiszemelt, de élőben megnéztem a Samsung 10.5 tab S és bámulatos a kijelzője, ezért elbizonytalanodtam.Igazság szerint nem akartam Samsungot a sok hülye kötelező app, meg kicsit túlhypolt a Samu...szerintem:)De az az Amoled kijelző...
A harmadik amire rátaláltam az egyedisége miatt tetszik, ez a Lenovo Yoga2.
Ha esetleg valakinek van ezek közül valamelyik, szívesen venném a tanácsát.

(#56350) kátú válasza lacuska74 (#56349) üzenetére


kátú
őstag

A Samu appokat lelehet tiltani és akkor azt sem látod hogy ott vannak

It still works!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.