Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56401) Preacher1980


Preacher1980
tag

Üdvözlet az Urak!

Van egy Yarvik Xenta 10ic tablet-em ([link], és harmadik alkalom után nem hajlandó elindulni.

Beállításokat nem babráltam (nem volt program telepítés).

Semmire nem reagál.

Tegnap néhány órán keresztül világított a piros power led.

Mi lehet gond?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG based on AMD!!!

(#56402) mexicanraven válasza ClioRS (#56392) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Gpadon kitkat alatt gyarilag lehet sdre irni?? Ez biztos?? (ugyanis a topikjaban nem volt errol szo, sot mindenki rootol akinek erre a lehetosegre van szuksege)

when the sun shines, we'll shine together

(#56403) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mit gondoltok, mikor tűnnek fel a Lollipopos tabletek Kínából?
Meghalt a még 4.0.4-es droidos tabletünk, lassan kellene egy utódot venni neki, de most még csak 4.4 van a kínai cuccok között.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#56404) ClioRS válasza mexicanraven (#56402) üzenetére


ClioRS
őstag

Én úgy tudtam, hogy vannak LG-k ahol lehet, de akkor úgy néz ki ez rossz infó volt....

(#56405) tjb007 válasza CPT.Pirk (#56403) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mondjuk jövőre ? ;] :P
Két hét múlva kezdődik a CES, akkorra nagyon nagy valószínűséggel lesz jó pár olyan gyártó, aki fog már out of the box 5.0-val/5.1-gyel érkező új modellt bemutatni, esetleg a régebbi modellek frissítésének tervéről beszélni.
Az első ilyen modellek amúgy szinte biztosan Intel processzorosak lesznek, a kínai dizájnerek 80%-ának ez volt az egyik legrosszabb évük, szóval ők valószínűleg csúszni fognak az frissítésekkel és inkább az amúgy sem hibáktól mentes 4.4-es rendszerüket fogják tovább csiszolni (vagy beleugranak lesz, ami lesz alapon, nem ez lenne az első eset).

[ Szerkesztve ]

(#56406) CPT.Pirk válasza tjb007 (#56405) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, akkor kb. már pont várhatóak, mire újat tervezünk venni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#56407) creation


creation
senior tag

Nagy kérdés,

Telefonálásra alkalmas 7"-os táblagép wifivel max 35000-ért?

Amit nézegetek Lenovo A7-30, van jobb választás (egyáltalán ez tud 2D-t?)?

Köszönöm a választ előre is.

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#56408) creation


creation
senior tag

Bocsánat 2G-t :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#56409) aaa3


aaa3
csendes tag

sziasztok, miket ajánlotok? tablet/phablet/smartphone-t sznk vásárolni,

--ideális esetben 5-6''-os kijelzővel de 4-8 között. valsz. 7 a leggyakoribb, úh...
--használt (is) jó(bb), de mind1
--net,film,skype&c, mindenre, de nem kell h erős legyen a proci/vga, a maiak már úgyis bőven jók (sokak)
--kb 8-15e Ft, de talán mehet fölé. többé-kevésbe legolcsóbb kategóriás terméket keresek. felbontás, esztétika mind1, nem kell blutooth, ethernet, (m-)sd-kártya, gps, érzékelők;

--egyéb: muszáj hdmi-out, érintőképernyő, legalább 1 db usb2.0+, wifi, 3.5audio, töltő,kábel,mono+ hszóró,mik,300kpix+ fényképező;
--és esetleg telefon tulajdonság is jöhet (simkártya gsm ?G stb).
--még az sem muszáj h android, sima linuxos is jó (sőt:-)

valami dps titan 7-et láttam régen 16.000-ért auchan újságba még régen, de az részben nem elég jó másban meg túl erős, és azóta biztos olcsóbbak is lettek, ünnepi akciók meg minden. végignézegettem itt a használtakat de nem sok minden volt, az is jegelve. 1 jót találtam, írtam is neki, de ha ti tudtok telefonosat, illetve (talán, ez nem olyan f) méretre kisebbet is akkor inkább az kéne!!

[off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

(#56410) kelemen1


kelemen1
csendes tag

Hauptmann, ClioRS köszönöm a segítséget!

:R

(#56411) tjb007 válasza creation (#56407) üzenetére


tjb007
nagyúr

WayteQ xTAB-7X Quad
A kinézett Lenovo is rendben van, az akkuja ennek nagyobb is, de sajnos csak TN panel van benne. Ha ez nem zavar, és megéri neked azt a plusz 3-5 ezer forintot a nagyobb akkumulátor, akkor válaszd azt.

(#56409) aaa3

Ennyiért semmit.

[ Szerkesztve ]

(#56412) aaa3 válasza tjb007 (#56411) üzenetére


aaa3
csendes tag

hmm, ok, kösz! és 20-25 körül?

[off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

(#56413) tjb007 válasza aaa3 (#56412) üzenetére


tjb007
nagyúr

WayteQ xTAB-7Q

(#56414) aaa3 válasza aaa3 (#56412) üzenetére


aaa3
csendes tag

(fm rádiót kifelejtettem, az is kék :P)

(megnéztem amit neki ajánlottál 25ért, az jó csak a háromnegyed része messze túl erős, pl nekem 1mag is elég, nem kell multitouch, 1024x, dolby, sok ram, stb. tényleg nincs semmi olcsóbb? haszánlt, okostelefon?)

[off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

(#56415) aaa3 válasza tjb007 (#56413) üzenetére


aaa3
csendes tag

ok ~23e, azt hiszem tetszik, de szted használtan se találnék mondjuk 4'' okostelót olcsóbban? (az adott képességekkel)

[off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

(#56416) #65388800 válasza aaa3 (#56415) üzenetére


#65388800
törölt tag

Az okos telefon fórum itt van: [link]

(#56417) kiváncsi38 válasza Realradical (#56380) üzenetére


kiváncsi38
tag

szerintem az most ahogy olvasom az op3ndott filmet nézni lehet rajta .meg olvasni.

(#56418) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Hello!

Melyik a legolcsobb hasznalhato amoled kijelzos tablagep a piacon 8-10colban? Samsungon kivul gyart mas is?

Netre,filmre,neha strategiai jatekra lenne.

(#56419) tjb007 válasza Scoobyka (#56418) üzenetére


tjb007
nagyúr

A legolcsóbb, és egyben az egyetlen ilyen itthon is kapható tablet a Samsung Galaxy Tab S 8.4 és 10.5.

(#56420) epszilon


epszilon
csendes tag

Sziasztok!

Navon platinum 10 tablettával mi lehet a gond? Rádugtam töltőre és az akkumulátor ikon folyamatosan villog, ha kihúzom a töltőtt akkor meg egy folyamatos ukku ikon sárga felkiáltójellel látható. Be nem kapcsolható a masina.

(#56421) Scoobyka válasza tjb007 (#56419) üzenetére


Scoobyka
addikt

Koszonom a gyors valaszt... :R

(#56422) Zeki válasza Realradical (#56380) üzenetére


Zeki
nagyúr

NE legyen már a visszaolvasás luxus!
Nemrég írtam, hogy 27.-étől amíg a készlet tart, az IPS 7.85"-os op3ndott tablet a tescoban 15 ezer Ft lesz!
Intel dual core, 1 giga ram.
EZ BESTBUY!

NE IS KERESSEN SENKI JOBBAT, OLCSÓBBAN, MERT NINCS!!!!
Gyereknek, felnőttnek, egyaránt jó, ha nincsenek túlzott elvárások!

NEM FOGOM TÖBBET LEÍRNI!

Aki lusta visszaolvasni, csak bebüfögni hajlandó a kérdését, az vegyen szart olcsón.

(#56423) Scoobyka válasza Zeki (#56422) üzenetére


Scoobyka
addikt

A topikjaban azert celszeru beleolvasni mielott valaki megveszi!

(#56424) Zeki válasza Scoobyka (#56423) üzenetére


Zeki
nagyúr

15-ért akkor sincs jobb. Mindegy hogy a memóriakezelése szűkös.

(#56425) Scoobyka válasza Zeki (#56424) üzenetére


Scoobyka
addikt

Nem a memoria kezeles az egyetlen tenyezo. Azonban en semmi negativat nem kozolhetek errol a termekrol,de ha egy tanacsot megfogad a kozosseg,nem rohan ezt a termeket megvenni. Akinek nem surgos,jobban jarhat most ha kivar.

(#56426) Zeki válasza Scoobyka (#56425) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tudom, jön az utód. De ha bizalmas az infó, akkor oké, nem rohanok megvenni.... a lányomnak.

[ Szerkesztve ]

(#56427) Scoobyka válasza Zeki (#56426) üzenetére


Scoobyka
addikt

Ha a lanyodnak mar ez is elegendo ,akkor ezt is nyugodtan megveheted. Nyilt titok vmilyen szinten,h a kiszoras azert van,mert vmi torteni fog.

(#56428) creation válasza tjb007 (#56411) üzenetére


creation
senior tag

Nos, ez nem nyert, sajnos a Lenovo ezen példánya nem tud 2G-t tehát hang alapú kommunikációra nem képes, csak adat alapúra... Szóval ez nem volt nyerő tanács... :W :(((

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#56429) tjb007 válasza creation (#56428) üzenetére


tjb007
nagyúr

Képes, maximum ismét (az A3000-hez hasonlóan) egy szoftveresen butított változtatot kapott a magyar piac.
Próbálj meg felrakni egy tárcsázó alkalamzást, hátha elég lesz ennyi is ahhoz, hogy telefonként használhasd.

(#56430) creation válasza tjb007 (#56429) üzenetére


creation
senior tag

Kipróbáltam, hogy felhívom, de sajnos azonnal szétkapcsolja a vonalat.

Tettem fel tárcsázót, de kb semmit se csinált vele.

Mindjárt megnézem megint egy tárcsázóval, aztán megírom mit írt ki. (de már privátban, ha nem zavar)

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#56431) csendes válasza creation (#56430) üzenetére


csendes
őstag

Nem lehet, hogy "WCDMA only" van beállítva? [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#56432) creation válasza csendes (#56431) üzenetére


creation
senior tag

"WCDMA preferred"

De ez az adat kapcsolatra vonatkozik, az már van, miután az APM-et alap helyzetbe állítottam. Már csak a telefon funkció a kérdéses...

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#56433) tjb007 válasza csendes (#56431) üzenetére


tjb007
nagyúr

A hangalapú kommunikációra nincs befolyással, hogy mire van állítva, mindkét hálózaton megy/működik.

(#56432) creation

Nem, nem csak arra vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#56434) creation


creation
senior tag

Nos... A baj még ugyan az... Telefon funkció nem él...

Amikor tárcsázok, után feldob egy lehetőséget:

"Művelet végrehajtása a következővel:
- Mobiladatok
- Skype"

Kiválasztom a mobiladatok lehetőséget (ami már eleve egy agyrém) és a következő üzenet: "A hanghívás nem támogatott". Susztermatt.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#56435) creation


creation
senior tag

Van valami javaslatotok, hogy milyen tárcsázó appot töltsek le?

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#56436) tjb007 válasza creation (#56435) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem app kell, hanem egy másik szoftver.
Nincs esetleg a készülékre, vagy annak a dobozára ráírva a teljes modellszám ?

(#56437) creation válasza tjb007 (#56436) üzenetére


creation
senior tag

s/n: hgc7krp6(82)

De szerintem meg van a ludas...

Lenovo A3300-H és nem HV

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#56438) amstro555


amstro555
tag

Sziasztok!
Volt egy topik, amit sehol nem találok, pedig biztosan emlékszem rá. Prestigio tabletekkel foglalkozott. Tudnátok segíteni?
köszi

(#56439) creation


creation
senior tag

Érdekes, mert a HV száma elvileg 59-426079 és ugyan ez a H száma is... Akkor most ez hogy is van ez?

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#56440) creation válasza amstro555 (#56438) üzenetére


creation
senior tag

összes: [link]

tabos: [link]

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#56441) csendes válasza tjb007 (#56433) üzenetére


csendes
őstag

Feltéve, hogy van 3G fedettség. :R

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#56442) creation


creation
senior tag

Nos a Lenovo oldalán ennyi az össz infó:

[link]

Lehet eltérés hardware-ben a H és a HV között? Vagy ez csak a szoftver miatt van?

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#56443) csendes válasza creation (#56439) üzenetére


csendes
őstag

Itt azt írják hasonló típusra [link], hogy az alap phone.apk hiányzik a firmware-ből, és ezért nem tudnak a tárcsázó programok működni. Szóval a választék, hogy vagy visszaviszed vagy megpróbálsz rátenni egy másik ROM-ot, de ha az nem sikerül, akkor nem veszik vissza.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#56444) tjb007 válasza creation (#56439) üzenetére


tjb007
nagyúr

A H csak adat, a HV (európai piacra szánt változat) és GV (a világ többi része) pedig adat+hang.
Na most az a helyzet, hogy megoldható a dolog, csak a HV-ra való szoftvert (ez a legfrissebb) kell felrakni, de ez garanciavesztéssel járhat.

[ Szerkesztve ]

(#56445) creation válasza tjb007 (#56444) üzenetére


creation
senior tag

Tehát akkor hardware-ben nincs különbség a kettő között, mármint H és HV között. Elvben mindkét típus tud telefonálni, mégsem rakták bele, csak a GV-be ami meg nem jó a H és HV-hez, de az orosz csóka megmókolt egy HV-t hogy tudjon hívni és így tudom felrakni az ő ROM-ját?

Kérdés, ha előbb csinálok a mostani ROM-ról valami féle biztonsági másolatot és utána teszem fel az övét és ha valami garanciális ügyem van vissza a régit, azt ki veszi észre?

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#56446) csendes válasza creation (#56445) üzenetére


csendes
őstag

Ezen a ROM-on a leírás szerint nincs magyar nyelv.
Talán azért tiltották le a telefonhívást a EU verzión, mert nincs hozzá meg az EU SAR tanúsítvány.
Ha visszateszed az eredeti ROM-ot és utána unroot-olod, cache törlés, factory reset, stb., akkor nehezebb észrevenni, de nehéz eltüntetni az összes nyomot [link]

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#56447) creation válasza csendes (#56446) üzenetére


creation
senior tag

Akkor a lényeg, ha telefonálni akarok vele, akkor garancia vesztés.

Ha nem akarok telefonálni vele, akkor meg minek vettem meg?! És akkor most nem mutogattam újjal senkire sem.

Akkor leszögezhetjük, ahogy az idehaza kapható Lenovo A7-30 Másik Nevén A3300 wifi only és 3G készülékek egyikével sem lehet telefonálni garancia vesztés és ROM csere nélkül.

Szóval aki nem GV-t vesz, az ne számítson arra, hogy telefonálni fog ezzel.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#56448) Halfer


Halfer
tag

Sziasztok! Egy ideje szenvedek egy problémával, így inkább rákérdezek. Egy nem-rootolt Galaxy Tab 3 8" készüléken szeretném beállítani a Logitech Rumblepad 2 controller-emet (OTG-vel van összekötve, mert vezetékes a joy), hogy a NES játékokat azzal irányítsam. A JoyCenter app megtalálta, appon belül érzékeli a lenyomott gombokat. Próbáltam a Nostalgia.NES és SuperRetro 16 Lite appokat de egyiket sem sikerült irányítani Controller-rel. A beviteli eszközöknél a JoyCenter appnak hála ott van egy "USBJoyFreeIME" opció, azt választottam, de a controller-t az előbb említett appok mégsem érzékelik, mint beviteli eszközt. Tudnátok tanácsot adni? Vagy akár azt, hogy milyen NES appal próbálkozzak még? Köszi és boldog Karácsonyt!

(#56449) mazsi


mazsi
senior tag

Jobb híján itt kérdezném tőletek, hogy mennyi a reális ára egy megkímélt Nexus 7 (2012) tabletnek? Nem akarok harácsolni, csak év elején végén eladni.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#56450) mexicanraven válasza mazsi (#56449) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Allapottol fuggoen a realis ar 20-25 (szerintem).

when the sun shines, we'll shine together

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.