Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) Pelican válasza Digitalis (#32246) üzenetére


Pelican
őstag

Ennyit tud a kártyaolvasó, hiába cserélsz kártyát, nem lesz jobb...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#32252) Digitalis válasza ratobi (#32250) üzenetére


Digitalis
senior tag

Szuper az összefoglaló, érdemes böngészni. ;)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#32253) tobias40


tobias40
veterán

Mi most a legolcsóbb ajánlott tuneres box?
Helyi kábel tévére kellene,dvb-c.
Full hd semmi csili vili nem kell,a mostani sima 905 is megfelel nekem de ez nem tuneres.
Lehet kipróbálnám ha legalább olyan a képe mint a tv saját tunere,hátha még jobb is akkor főleg! ;]

(#32254) ratobi válasza Digitalis (#32252) üzenetére


ratobi
senior tag

Igaz, köszönöm!🤗

(#32255) darvinya válasza blakey (#32237) üzenetére


darvinya
titán

Tudnál javasolni 4K YT?
Mert ami van T95N M8S Pro box-on, az alapból fullHD-ban adja.
YouTube v1.3.11-es, ez Tv-s verzió?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#32256) Speederer


Speederer
senior tag

Sziasztok,

Mecool K1 Pro-n próbálom beüzemelni LE alatt a tv-t (DVB-S), de az oscam konfiggal adódott egy kis bajom.
Android alól szépen bejönnek a csatornák, mert ott a rejtett menüt előcsalogatva be tudom írni az ip-t + a nevet, jelszót. De a Libreelec csak jobb lenne, mert Android-on nem nagyon megy a hardveres gyorsítás. Viszont a TV adás muszáj, hogy menjen rajta, mert az lenne az elsődleges feladata.
Szóval LE fenn van, Tvheadend is, be is jön 1-2 szabadon fogható csatorna. Ahogy olvastam Oscam kéne neki, amit szintén felraktam, és kisebb szenvedés után eljutottam odáig, hogy a Tvheadend csatlakozik az Oscam-hoz, az Oscam pedig a neki megadott CCcam-os ip-re. Az Oscam-ban a status fülön azt látom, hogy: CONNECTED
(0 of 8 cards)
Az egeret ráhúzva ezeket írja:
card_count=8
hop1=0
hop2=7
hopx=1

Nem használtam korábban Oscam-ot, már azzal is elég sok időm elment amíg idáig eljutottam. És igen, próbáltam rákeresni neten az ilyen jellegű hibára, ennyit találtam is:
"CONNECTED (0 of x cards)" means no card available in hop1
És látom, hogy nincs semmi a hop1-en, de hogy tudnám rávenni, hogy mégis azokat használja? Már megadtam neki a server és a user konfignál is azt, hogy cccmaxhops=4.

Nagyon örülnék, ha valaki ki tudna segíteni némi infóval.
Köszi előre is!

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#32257) dugesz77 válasza darvinya (#32255) üzenetére


dugesz77
őstag

A Widevine LEVEL 1-es lejátszókat érdemes venned (MECOOL M8S Pro+ , Mecool KI pro, MiBox, Nexus Player, Nvidia Shield kb. ezek de ritka sajnos)

[ Szerkesztve ]

(#32258) darvinya válasza dugesz77 (#32257) üzenetére


darvinya
titán

Ez most hogy jött ide?
4K YT tartalom is kell, hogy menjen a 4K, mert fullHD anyagot csak nem fogja ez a kis box 4K-ra konvertálni.
Mivel nem ismerek(nem nézek YT) 4K-s YT tartalmat így nem tudom tesztelni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#32259) adi1234 válasza ratobi (#32239) üzenetére


adi1234
tag

Remote config az összefoglalóban megoldja a távirányítós problémádat.

Le alatt be kell kapcsolni a rejtett file okat.

Ha elakadsz akkor írjál segítek.

:)

(#32260) dugesz77 válasza darvinya (#32258) üzenetére


dugesz77
őstag

Egészen máshogy értettem amit kérdeztél..
Most akkor mi kell? Sima 4k youtube videó,hogy tesztelni tudj(gondolom egy egyszerű 4k, vagy UHD keresésen már túl vagy) ott a The HDR csatorna vagy a 4K Eye tesztelni. A jelenlegi boxod a T95N M8S Pro nem Widevine LEVEL 1-es tehát alapból nem tudja a 4k yt android alól de "kikerülve" ezt
LE alól most az új Yt addonal + inputstream adaptive maximumra állítva 1440p-ig lehet a 4k-s videókat nézni

[ Szerkesztve ]

(#32261) Joke21 válasza Speederer (#32256) üzenetére


Joke21
aktív tag

Nem kell oscam, a tvheadend tud csatlakozni a szerverhez közvetlen. Már ha úgy használnád ahogy én használom :)

(#32262) mexel válasza Joke21 (#32261) üzenetére


mexel
veterán

És te hogy használod? Le is írod? :)

(#32263) darvinya válasza dugesz77 (#32260) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm

Látom 4K-s anyagot, de max. fullHD-ban megy.
Bár lehet azért, mert Tv is csak fullHD-s, de valószínű inkább ez max.
Ez csak teszt, mert egyáltalán nem érdekel YT.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#32264) Rick4 válasza junkpod (#32149) üzenetére


Rick4
félisten

Nem ok nélküli magabiztosság ez, hanem tapasztalatból adódó, mint írtam, itt annyira nem voltam jelen, de ez nem azt jelenti, hogy noob lennék, nem ez az első médialejátszóm, régebben rpi-vel is toltam, még valamikor a frodo- gotham kodi idejében. A felületet és a beállításokat ismerem annyira, egy nulláról indított kodi nekem a távval is pár perc, hogy menjen, az itthoni hálót meg kompletten magam építettem- konfiguráltam, a szerverem is saját építés, de nyilván ennyi hozzáértéssel is éri az embert meglepetés. Nyilván eltérő készülékek, más, frissebb kiadások okozhatnak gondot, ezért is kérdezek. A végleges megoldás megvan, bár az eredeti hibára nem jöttem rá, a kábelek, router, minden jó, a box egy szobával arrébb, másik kábellel közvetlenül a routerre kötve (alapesetben közöttük van még egy gbit-es switch, ami okozhatna gondot) is ugyanazt csinálta,

-De hogy a megoldásról is beszéljek, mint írtam, a tmbd helyett a filmes mappa információs kiegészítőjeként tegnap felkerült a universal movie scraper, valójában jobb, mint a sima tmbd, mert akár filmenként is tud tmds-imdb-stb stb forrásokból dolgozni, de akár hátteret is lehúz a fanart.tv-ről, stb stb. Tegnap volt a fél teszt, le is frissített 40 valahány filmet, amióta fent van, "távoli kiszolgálóhoz nem tud csatlakozni" felirat nem volt. Reggel kikölcsönöztem még 5 filmet, nas mappájába bekerültek, boxot egy órával később bekapcsoltam, az első film a főmenü megjelenésétől számítva 7 másodpercen belül ott volt borítóval, leírással, nem számoltam, de nem volt egy perc, mire a 47-ből 52 film lett.

Nem értem én sem, a tmbd magában miért nem megy, gondoltam arra, hogy esetleg ezeket az infókat a kártyára írja, hiszen a nas mappájában nincs ilyen fájl, de erre vonatkozólag nem találtam semmi állíthatóságot, a neten sem volt infó. Nem tudom, mi volt a baja, de ha a másik megy hibátlanul, talán csak nem kábel, router, switch, portforward, user error lesz. Utóbbi nem lenne kizárható, de az, hogy a másik hibátlanul megy, miközben részletesebben kell hozzá beállítani, csak nem erre utal. PL azt, hogy ezek a leírás- borító fájlok hova íródnak, még mindig nem tudom... :B

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#32265) Joke21 válasza mexel (#32262) üzenetére


Joke21
aktív tag

Priviben persze, ide azért nem. :)

(#32266) Rick4 válasza Speederer (#32256) üzenetére


Rick4
félisten

Nem tudom, milyen cccam szerverre kapcsolódsz, de ide a legjobb lenne egy saját előfizetés, és egy kártyaolvasó. Valószínű a szervernek nincs saját kártyája, csak a másoktól kapottat tudja osztani, amivel különösebb baj nincs, ha az ecm 1000 alatt van. Van egy csati, van egy CAID, és azt fogja használni, ami elérhető, erre neked sok ráhatásod nincs, ha csak egy szerverre csatlakozol....
Ha a szerver loadbalancer módban működik, akkor a szervernél íródik a kártyákhoz a lb weight érték a feltanulás során, tehát ha azon múlik, a lehető legjobbat kapod, ha ki van kapcsolva a loadbalancer, akkor meg vagy a leggyorsabb kártyát, vagy a legkisebb terheléssel járót kapod. A hop4 az neked nem jó, mert az úgyis csak azt jelenti, hogy MAX hop4-ig lát- használ kártyákat, a hop1- hop2 a jó, mert azok valószínű kevésbé messze lesznek, ha a szerver olyan, hogy ott 7 kártya van, akkor olyan. De mint írtam, ugyanez működik saját kártyaolvasóval, és akkor hop0-ban minden megy rendesen.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#32267) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok! FullHD filmek lejátszásához szeretném kiváltani az asztali gépet (mint servert és torrent klinest) és a Cromecast 1-et egy LE képes kütyüvel. Rá szeretnék csatlakoztatni egy 2.5" HDD-t, menne a torrent (ritkán), netflix, hbo go. Jó lenne, ha menne wifivel, de ha így sokkal drágábba, akkor nem annyira fontos.
905W vagy 905X-et nézzek? Kb 20-30 USD a keret. Esetleg tudnátok konkrét linkkel szolgálni?

-

(#32268) tobias40


tobias40
veterán

(#32269) Joke21 válasza tobias40 (#32268) üzenetére


Joke21
aktív tag

Talán a kii pro a legolcsóbban kapható. De nem hiszem, hogy jobb lenne a tunerje mint a tv-nek, legalábbis nekem a beltérim dvb-s2 es tunerje jobb, mint a k1 pro tunerje.

(#32270) Rick4 válasza tobias40 (#32268) üzenetére


Rick4
félisten

Akár egy dvb sticket is dughatsz a meglévő box usb aljzatába, ezért nem biztos, hogy érdemes lecserélni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#32271) sugarforce válasza koma106 (#32267) üzenetére


sugarforce
őstag

x96 pl egy jó választás.

(#32272) koma106 válasza sugarforce (#32271) üzenetére


koma106
senior tag

x96-ból 905W vagy 905X az ajánlott? :F

-

(#32273) Speederer válasza Rick4 (#32266) üzenetére


Speederer
senior tag

Ezen sajnos nem tudok változtatni, az adott kártyát amit használnék, innen csak hop2-ben érem el. De érdekes, hogy a beépített android-os tv proginak nincs ezzel baja, ezt meg nem tudom működésre bírni. Bár valószínűleg én vagyok a szűk keresztmetszet.
Ha esetleg bármilyen egyéb ötlete lenne bárkinek, szívesen fogadom.

[ Szerkesztve ]

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#32274) szabi__memo válasza koma106 (#32272) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

S905x az ajánlott

(#32275) tobias40 válasza Rick4 (#32270) üzenetére


tobias40
veterán

Van esetleg konkrét link ajánlott tipusról?

(#32276) junkpod válasza Rick4 (#32264) üzenetére


junkpod
nagyúr

Be lehet állítani hogy a médiatár letöltését a film mellett vagy a storage-ben tárolja, illetve azt is hogy a film mellett vagy a webes infó legyen előtérben.

Box's don't touch!

(#32277) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Halad a Dual Boot rendszer tesztelése. A legutóbbi híreim óta néhány dolog tisztázódott.
7-es droid alatt, azokon a boxokon működik, amiknek a system partíciója 1 GB. A 2 GB-os változatokon el sem indul, a dtb.img módosítás után sem. Az így módosított dtb-vel simán megy az 5-ös droiddal működő más box, amin szintén 2 gigás system.
Úgy néz ki, hogy ezek a boxok nem fognak menni ez után sem, mert nem találom a megoldást. Ráadásul, egy ilyen telepítési kísérlet után, indításképtelen marad a box, csak LE fut SD-ről, emmc-ről semmi. A droidot vissza kell falshelni.

Nem volt még tesztelve S912 alatt, ezért ilyen boxal rendelkező tesztelőket keresek. Aki nincs képben, előzmény.
Csak akkor jelentkezz, ha a kézi munka SSH-n megy, van gyári firmware, amit végső estben USB burninig tools-al vissza lehet falshelni.

6-os droid alatt is jó volna még megnézni, olyan dobozon, aminek 2 giga a system.

(#32278) Skillet


Skillet
addikt

Nagyjából meg tudtam mókolni az X96 távirányítóját a kodi keymap editor programmal, így jórészt megvannak azok a gombok, funkciók, amiket anno használtam.
Utána feltanítottam a One For All 7960 mindenes távirányítót, mert ez a kattogós nem igazán jön be, meg amúgy sem szeretünk több távirányítót használni.
Egy két dolog nem jött össze. Pl a REPEAT funkciót nem tudtam egyetlen gombra sem rávarázsolni. Hiába rakom rá a funkciót egy gombra, nem működik, sem filmek, sem zene alatt. Tudtok ebben segíteni?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32279) Digitalis


Digitalis
senior tag

Filmet néznék, Bluetooth PulseAudio kapcsolattal, de a képhez képest a hang kb. 2mp hátrányban van, amit természetesen korrigálni szeretnék. :U Van erre valamilyen beállítás vagy kiegészítő, hogy a Bluetooth hangot a képpel szinkronba lehessen hozni? :F

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#32280) ratobi válasza Csicsóka (#32249) üzenetére


ratobi
senior tag

Az Putty-al nem csak egy dos jellegű felületet kapok?
Hogy tudok belépni a boxba, hogy lássam a file rendszerét?

[ Szerkesztve ]

(#32281) blakey válasza darvinya (#32255) üzenetére


blakey
titán

Eszközt? LE alatt nagyobb felbontást is kapsz viszont droid alatt olyat kell keresni amelyik Widevine L1 illetve a Netflixhez kell a HDCP, M8S Pro+, M8S ProL, K1 Pro, Minix Neo U9-H, Weteknél is van ilyen. Mások talán még sorolnak néhányat.
Ezeken a boxokon meg, 4K-ban is FHD tv-n. A legtöbb boxon a 4K is maximum FHD-ban megy.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32282) Csicsóka válasza ratobi (#32280) üzenetére


Csicsóka
őstag

Öf 63 pont, amit Digitalis kolléga már ajánlott neked.
Igen, ez nem dózer, színes szagos felület, ez parancssor. Itt láthatod az egész fájlrendszert.
Ajánlom az LE addonok közül a system-tools telepítését. Akkor lesz sok parancssoros eszközöd. Pld. az mc.
A régi jó DOS-os Norton Commander klón. Ezzel kényelmesen nézelődhetsz.

(#32283) DoItYourself válasza Digitalis (#32279) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Lejátszás közben az osd-n hangszóró ikon, audio offset?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#32284) darvinya válasza blakey (#32281) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm

Már tisztáztuk.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#32285) kenand válasza Csicsóka (#31176) üzenetére


kenand
veterán

Nem láttam a hozzászólást korábban.

Hogy kellene az SD gyorsítanom úgy, hogy ne zavarja frissítést?

Most találtam meg, hogy emiatt nem ment az Update mappából a frissítés nekem.

(#32286) ratobi válasza Csicsóka (#32282) üzenetére


ratobi
senior tag

Neharagudjatok, de vadászkutya legyek, ha értem.
Addig eljutottam, hogy már elvileg bent vagyok a boxban. De a parancsnak nem igazán értem, hogy mit kell beírni.

login as: root
root@1
Access denied
root@192
##############################################
# LibreELEC #
# https://libreelec.tv #
##############################################

LibreELEC (community): 8.2.2.3 (S912.arm)
LibreELEC:~ # fsd
-sh: fsd: not found
LibreELEC:~ # mkdir/var/media/data
-sh: mkdir/var/media/data: not found
LibreELEC:~ # mkdir/eMMM/data
-sh: mkdir/eMMM/data: not found
LibreELEC:~ # mkdir/var/media/eMMc/data
-sh: mkdir/var/media/eMMc/data: not found
LibreELEC:~ # mount/dev/data/var/media/data
-sh: mount/dev/data/var/media/data: not found
LibreELEC:~ # mkdir/eMMM
-sh: mkdir/eMMM: not found
LibreELEC:~ # mkdir/eMMC/media/data
-sh: mkdir/eMMC/media/data: not found
LibreELEC:~ #

[ Szerkesztve ]

(#32287) DoItYourself válasza ratobi (#32286) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

mkdir után hiányzik egy szóköz.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#32288) Pelican válasza ratobi (#32286) üzenetére


Pelican
őstag

Szerintem ne erőltesd, nem neked való ez.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#32289) ratobi válasza Pelican (#32288) üzenetére


ratobi
senior tag

Köszi, de valahogy csak szeretném összehozni, hogy legalább a belső memóriát lássa a box..

[ Szerkesztve ]

(#32290) sugarforce válasza ratobi (#32286) üzenetére


sugarforce
őstag

Rosszul másoltad át kézzel a parancsokat. Gyakorlatilag egyik parancs sem jo. Hiányzik az mkdir után a space, meg a mount nál is a forrás és a cél közül is, plusz egy csomó elírás van benne.
Nem kell újra megfejteni mindent, elég ctrl+c -> ctr+v-zni is, ami olyan.

(#32291) ERPY válasza junkpod (#32276) üzenetére


ERPY
őstag

Ezt hol lehet állítani?

(#32292) djnice


djnice
veterán

Na kicsit tüzetesebben teszteltem hétvégén a Tanix TX3 Mini-t, és részemről az S905W nem ajánlott egyelőre.
A kszaq féle 8.2.3.1 és a dual TX3 Mini rom alatt az 1080i videók kockásodnak, szétesnek Sok esetben, ha előjön az OSD, akkor a lejátszás elkezd folyamatosan szaggatni.
A 8.90.3 LE9 alatt pedig nagyon sok videó alapból akadozik.
Ezek a fájlok mind tökéletesen mennek S905X alatt ugyanezekkel a verziójú szoftverekkel.

(#32293) Keef_Lee válasza ratobi (#32289) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Mi lenne , ha winscp-n néznéd meg pc-ről.

(#32294) blakey válasza djnice (#32292) üzenetére


blakey
titán

Nekem meg lett még 1 boxom, x96 1/8, most már tele vagyok boxokkal. :) TX3 Minit még nem tudtam normálisan tesztelni, de nekem sem tetszik LE alatt amit láttam, Androidja elég jó viszont az M8S Pro+ egy kiváló darabnak tűnik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32295) Keef_Lee válasza blakey (#32294) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Most mindjárt berágok hunaqua-ra, hogy a tanix minit ajánlotta, amikor rendeltem :Y :DD

Egyébként attól is függ, hogy ki mennyire vallatja a boxot. Nekem van olyan, amelyiken mpeg2-es 720 anyag megy szinte kizárólag még 7-es LE-vel.

[ Szerkesztve ]

(#32296) DoItYourself válasza blakey (#32294) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Még jó, hogy ez egy olcsó hobbi. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#32297) blakey válasza Keef_Lee (#32295) üzenetére


blakey
titán

Amit eddig tapasztaltam, S905 és S905X kiválóak LibreELEC-kel, mindent visznek hibátlanul, S905-nél ott a HDR hiány, S905X-nél meg a 100-as LAN, ezt a kettőt ajánlom médialejátszónak, S905W első nekifutásra olyan nyögvenyelősnek tűnik és 5 anyagból 3x lefagyott, de majd tesztelem a többivel is. S912 esetében 1 fokkal jobb a helyzet de ott is vannak akadozások és van amit nem visz.

(#32296) DoItYourself
X96-ért egy fillért nem adtam. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32298) hunaqua válasza Keef_Lee (#32295) üzenetére


hunaqua
addikt

....naaaaaaaaa :D

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#32299) junkpod válasza djnice (#32292) üzenetére


junkpod
nagyúr

:Y
Azért ilyen komoly hibák utóbbi időben nem voltak jellemzőek.

Box's don't touch!

(#32300) tobias40


tobias40
veterán

Ha kiírja a box hogy az LE frissebbet talált azt hol és hogyan tudom lefrissíteni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.