Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93151) KROK640 válasza zoltanz (#93141) üzenetére


KROK640
veterán

A Cyrix nagyon gyenge, szerintem nem hajtja ki

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#93152) zotyesz66 válasza gban (#93148) üzenetére


zotyesz66
őstag

Ez VIA VPX-es, ugye? Belefutottam ebbe már sokkal korábban. Korai BIOS-szal csak az "emeletes" kétsoros 64 megás RAM- ok mennek rendesen, későbbivel meg simán viszi a sima BX kompatibilis 128 megásat is. Ha nincs újabb BIOS, az szívás, akkor SIMM RAMokkal kell megoldani. A TheRetroWeb-en '97 év végi BIOS van fönt.

(#93153) zotyesz66 válasza KROK640 (#93151) üzenetére


zotyesz66
őstag

Szerintem egy PR166MX vagy egy PR200MX teljesen jó hozzá, nem beszélve az MII-esekről.

(#93154) vrob


vrob
aktív tag

Az első Orchid Righteous 3D Voodoo 1-ek amikor megjelentek, még a 166-200 MHz Pentium 1 volt a csúcs. MMX procik később jöttek.
Annak idejéről, nem is emlékszem ilyenre, hogy szempont lett volna mi képes kihajtani.
Gyakorlatilag bármibe bekerült, abban teljesen jól ment.
Nálam is Cyrix 6x86-ban volt tesztre Righteous 3D, és akkori mércével nézve brutál jól ment minden amiket kipróbáltunk.

(#93155) arn válasza vrob (#93154) üzenetére


arn
félisten

Az mmx es a v1 megjelenese kozott par honap telt el, foleg mire ertelme is lett, mert hasznalta vmi a glideot :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#93156) Pikari válasza vrob (#93154) üzenetére


Pikari
őstag

A 6x86MX nagyon baba, de érdemes 100-as fsb-t tolni a segge alá. A 6x86 és 6x86L viszont nem valami nagy eresztés.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#93157) vrob válasza arn (#93155) üzenetére


vrob
aktív tag

Ha én építenék ilyet - de nem én építek - attól tenném függővé, hogy milyen gyártmányú V1-ről van szó.
Egy Orchid Righteous 3D megérdemelhet egy kortárs (nem pár hónap eltérésű :D ) nagyágyú procit.
Mégiscsak éppen olyan őrültnek kellett lenni akkoriban megvenni 80ezerért a V1-et, mint hasonló áron egy akkori csúcs procit.

Későbbi Voodoo 1 példányokat bármivel összeraknám. P1-től P2-ig, AMD-vel, Cyrix-szel, mind1. Nagy duzzogva egy PenyaMMX-el is. :)

(#93158) zoltanz


zoltanz
nagyúr

sajnos a Voodio 1 neken kimaradt. Akkoriban Hifi rajngó voltam. Legalább hallottam a nem kevésbé ikonikus cuccokat:
Nakamichi - Dragon katettás deck.
Lenco L75, Thorens TD160, Garrard 301 lemezhátszójókat.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#93159) vrob válasza Pikari (#93156) üzenetére


vrob
aktív tag

Amikor megjelent, akkor a 6x86 nagyon ütős proci volt.
Gamingre, demora konkrétan a leggyorsabb volt, amit annak idején PC-be lehetett rakni.

(#93160) cbmfan


cbmfan
senior tag

segítsetek kicsit, ez mi akar lenni? jól sejtem, hogy Tua átalakító?

(igen, én is láttam, hogy van pár ferde láb.)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#93161) Pikari válasza cbmfan (#93160) üzenetére


Pikari
őstag

vagy coppermine

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#93162) KROK640 válasza vrob (#93157) üzenetére


KROK640
veterán

Később (1999 ősze) nagyon sok Pentium 233MHZ (MMX) + Voodoo 1 konfiggal találkoztam, jellemzően 16-32MB RAMmal. nekem a Voodoo 1 a 233-assal (esteleg a 166-osokkal az volt a második legtöbb) fort össze.
Érdekes, hogy láttam jó pár 233-ast 64MB RAMmal is, amit akkoriban fölöslegesnek gondoltam, mondván, aminek tényleg kell is a 64MB RAM annak már nem elég a P1 és a Voodoo 1...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#93163) KROK640


KROK640
veterán

Mivel szembejött csak úgy bedobom, oldschoool életérzés

https://cdn.rios.hu/dl/upc/2023-05/21/576324_yo9ep9dwlqzyif7c_athlonxp1466_2669mhz.jpg

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#93164) Czo válasza KROK640 (#93163) üzenetére


Czo
őstag

2006 oktober 1, no, nekem ez volt a "desktopom" 2006 augusztusaban :D A pepsis szatyor alatt a SideWinder kormany van.

(#93165) KROK640 válasza Czo (#93164) üzenetére


KROK640
veterán

Mekkora retro... kivéve a monitort, ilyesmit akkoriban sehol sem láttam

Milyen gép volt alatta?

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#93166) Czo válasza KROK640 (#93165) üzenetére


Czo
őstag

Ez maga a gep :) Par honapos Apple iMac:

Ez valami 2006 aprilis-majus koruli screenshot.

[ Szerkesztve ]

(#93167) KROK640 válasza Czo (#93166) üzenetére


KROK640
veterán

Sajnos nem derül ki milyen C2D (széles a skála 21XX-től 9XXX-ig -- bár 2006ban még nem volt ilyen széles a választék) de én akkoriban ilyenről csak álmodni mertem, lásd fenttebb a gépem. 1466@2669MHZ, akkoriban - nekem és a haveri körben is - a nonplus ultra volt (elképzelheted, hogy hogy vertem a 2200-as Celeronokat :D )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#93168) Czo válasza KROK640 (#93167) üzenetére


Czo
őstag

Ez nem C2D, mert az csak 2006 nyar vegen jelent meg. Ez egy 2006 januari iMac, amiben a szinten 2006 januarjaban bemutatott Core Duo dolgozik.

(#93169) KROK640 válasza Czo (#93168) üzenetére


KROK640
veterán

Ami ... nem tudom milyen C2D :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#93170) envagyok válasza KROK640 (#93169) üzenetére


envagyok
veterán

[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#93171) Bile Demon válasza KROK640 (#93167) üzenetére


Bile Demon
őstag

Rendes C2D 2006.09.-ből:

Bruhe

(#93172) Czo válasza KROK640 (#93169) üzenetére


Czo
őstag

A screenshoton is lahtato 2.0 GHz peldany (ilyen csak 1 van, A T2500).

(#93173) zotyesz66 válasza KROK640 (#93169) üzenetére


zotyesz66
őstag

A Core Duo az nem C2D. Sőt, volt Core Solo is.

(#93174) Czo válasza zotyesz66 (#93173) üzenetére


Czo
őstag

Ahogyan, volt Core 2 Solo is :)

(#93175) zotyesz66 válasza Czo (#93174) üzenetére


zotyesz66
őstag

Na, olyat még nem láttam! Gondolom, az is mobil cucc.
Core Solo-m az volt; mobil proci desktop alaplapban.

[ Szerkesztve ]

(#93176) envagyok


envagyok
veterán

Próbálom Windows 10 alatt használatra bírni/kipróbálni a Yamaha MU-50 Midi-t.
Az usb midi kábelre a gyári win10 driver hibát jelez, egy generic emuxmidi felmegy, akkor ki is gyullad egy piros led az usb-midi kábel dobozán, illetve az eszközkezelő szerint rendben működik a hardver.
MIDI player6-al próbáltam lejátszani, de ott nem lehet kiválasztani a kimeneti eszközt, csak a Microsoft GS Wavetable sínth-et.
Próbáltam telepíteni a CoolDoft MIDIMappert, de az is csak a Microsoftot látja.
Van esetleg ötletetek, mivel érdemes próbálkozni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#93177) Czo válasza envagyok (#93176) üzenetére


Czo
őstag

Nincs benne a regi MCI-s "mplayer" vagy "mplayer2"? Azokkal talan megszolal, mint regi, MCI eszkoz.

szerk: marmint, siman windows+r es futtatasba, player vagy mplayer2.

[ Szerkesztve ]

(#93178) envagyok válasza Czo (#93177) üzenetére


envagyok
veterán

Nincs a win10-ben, de most mentem le a családdal vacsorázni, és gondoltam újraindítom a számítógépet :D
Az megoldotta.
USB eszközöknél eszembe se jutott hogy kellene.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#93179) KROK640 válasza Bile Demon (#93171) üzenetére


KROK640
veterán

A régi szép 2006-os idők. Akkoriban sajnos nem volt saját digitális fényképezőm, így az akkori gépemről csak 1-2 kép ha lehet, 2007től volt fényképezési lehetőségem (1Mpixel kb nézhetetlen képek, 2010-től jöttek a normálisabbak)

Egy érdekesség még : Mikor te csináltad azt a képet én kb akkoriban módosítottam az Athlon XP-m napi órajelét 2200MHZ-ről 2669MHZ-re, mert már kezdett indokolt lenni.

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#93180) KROK640 válasza zotyesz66 (#93173) üzenetére


KROK640
veterán

Hogyne tudnám, én találkoztam is Core Soloval.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#93181) Czo válasza KROK640 (#93179) üzenetére


Czo
őstag

Csak neked :)

Ugyonabban a szobaban berendezett, rogtonzott lanparti, valamikor 2003 nyaran. A WiFi meg 'b'-s, de mar nem sokaig, mert mindjart megjelenik a 802.11g! A halozat a lakasban UTP es WiFi. Az egyik kepen egy nagy hangszoro tetejen van egy monitor, az a hazi szerver monitora, de mivel zugott, igy tulajdonkeppen, beagyazott rendszer lett belole, mert ugy nem volt hallhato :D (lads kepek :D) . A nagy EIZO CRT mar nincs meg, de a kis Belinea TFT megvan meg. A gep nehany resze is megvan pl. pl. Floppy drive, SB Live!, szerintem a halokartya is ez van most a retrogepben, a GeForce 4, de mar nem mukodik (ezt probalja tolem elcsaklizni envagyok, mert megvan a dobozatol kezdve, minden egyes dolga :D), illetve a kormany. No, ez a kormany meg Windows 10 eseten is mukodik, az FFB is, telepiteni, semmit sem kell.

A nagyfelbontasu kepek egy Kodak DX3215-val, a kisebbek pedig SonyEricsson MCA-25 segitsegevel keszultek. Valahol, talan meg ez az utobbi is megvan.

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#93182) KROK640 válasza Czo (#93181) üzenetére


KROK640
veterán

Kitüntetve érzem magam :)
Fuh, nálam a szobában cigizés kizárt, annak ellenére, hogy olykor én magam is elszívok 1-1 szálat, a komplett lakáson belül tilos rágyújtani, de különösen a gépes szobára igaz ez! Ha tudnád mennyi szürkére dohányzott géppel találkoztam szervízesként... YUCK
Nekem is volt EIZO monitorom egy bazi nagy 19"-es volt vagy 40-45kg... Mai napig emlékszem a napra mikor vettem, +35 fokos hőségben cipeltük haza haverral a város másik végéről. Ami érdekessége volt, hogy alacsony felbontást nem tudott (640-ben kikapcsolt) viszont vitte a magasakat (1600×1200 pl - gyönyörűen rámutatott mennyivel gyengébb a rendszerem mint korábban gondoltam), és úgy melegedett, hogy télen önmaga megoldotta a szoba fűtését, nyáron pedig onnan tudtam, hogy melege van, hogy amellett h iszonyúan sütött, lilult a kép... De télen is feltudott úgy hevülni, hogy konkrétan még a műanyag burkolatának is szaga volt már, és 30cm-re onnan is lehett érezni a kiáradó hőt. Kész csoda, hogy egyszer sem kapott spontán lángra. Miután kikapcsoltam (főleg téli éjszakákon) akkorákat tudott kattanni, hogy majd leestem az ágyról. Mindent egybevetve, mai szemmel már azt mondom, több okból is halált megvető bátorság volt a használata.
A CompaQ V720-am már egy nagyon-nagyon sokkal élhetőbb monitor volt, de mai szemmel a Acer Predatorhoz képest ezek is komolytalan szemromboló eszközök. (bár a CompaQ V720 megy a retro koinfigjaimhoz)

Nekem egy pici kulcstartó fényképező gépem volt, de azzal 320-as felbontásban tudtam maximum fotózni, annak minden hátrányával :) (mivel 4MB volt a fényképező memóriája, bátran állíthatom és annak minden előnye nélkül, mert 320-as képből se sok fért rá)

szerk : A masina már nincs meg, de találtam pár képet, sajnos akkoriban csak társasági eseményeket fotóztam, gépes cuccok nem lelhetőek fel ebben a felbontásban se :(

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#93183) user12 válasza KROK640 (#93182) üzenetére


user12
őstag

Anno én is egyszer (a 17" Samsung SyncMaster után) szert tettem egy 21"-os CRT monitorra, egy bizonyos Sony GDM-5402-re. Na az alatt rendesen meghajlott az asztallap, meg többet fogyasztott mint maga a számítógép

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#93184) Czo válasza KROK640 (#93182) üzenetére


Czo
őstag

Nekem ez egy 20"-as vagy 21"-es EIZO volt. Kellett a 100+ Hz a V3800 Deluxe melle :D

(#93185) Fred23


Fred23
nagyúr

Szerettem volna egyet a maga idejében, tegnap viszont sikerült is venni egyet olcsón, de sok utánajárással:



Semmi extra, de számomra különleges.

(#93186) Pikari válasza Fred23 (#93185) üzenetére


Pikari
őstag

CLV?

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#93187) Fred23 válasza Pikari (#93186) üzenetére


Fred23
nagyúr

Plextor szintű darab volt, nekem nem futotta rá. Ja, és az enyém a BB verzió, vagyis a jobb.

[ Szerkesztve ]

(#93188) 3shae válasza Fred23 (#93185) üzenetére


3shae
aktív tag

Nagyon szép! A Pioneer is gyártott valami hasonlóan szép.írót, mindig kivert a víz amikor megláttam.

[ Szerkesztve ]

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#93189) Pikari válasza Fred23 (#93187) üzenetére


Pikari
őstag

Pedig ez különleges. Képes vagy vele olyan lemezeket írni, amik első generációs CD és DVD meghajtókkal is olvashatóak. A DVD+/-R/RW támogatása fantasztikusan jónak tűnik. Talán csak a a CD-RW támogatása hagy némi kívánnivalót maga után.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#93190) Fred23 válasza 3shae (#93188) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szép ez is, és nekem általában Pióim voltak. Ami azt illeti, sokkal előbb elkezdhettem volna az optikai írók vételét, mert hamar kitermelték az árukat az elején, mikor még nem terjedtek el teljesen. (Mindenki azzal íratott, akinek volt, és időnként meg lehetett kérni az írás árát rendesen.)

Pikari: Nekem van itthon néhány hasonló tudású íróm. :)

[ Szerkesztve ]

(#93191) FoxiestFox válasza 3shae (#93188) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ú ez tényleg jól néz ki.
Bár nekem jobban tetszenek a slot-in megoldások, illetve a lemeztáras optikák, de el tudnám képzelni egy gépben, sőt, a modern gépemben is, mert fehér házam van.

[ Szerkesztve ]

(#93192) Pikari válasza Fred23 (#93190) üzenetére


Pikari
őstag

Én az LG-re esküszöm. Nekem azok nagyon bejöttek, és mindent túléltek. Igaz, a vintage íróik esetén örök igazság, hogy pl a papíron 8x-os DVD íróik csak 4x-esen tudnak írni, akkor is lemez helyett csak söralátétet, szóval mindent, ami rá van írva, osztani kell 4-el, hogy sikeres eredményt produkáljanak :D

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#93193) jokeph válasza Pikari (#93192) üzenetére


jokeph
nagyúr

Én meg a Matsushita-Panasonic-ra, SCSI verzióban. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#93194) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ajánlom könnyen oldható csavaros USB (Male/Famale) adapter.
(nálam több alaplapon meghalt a Usb fesszabályzó, de az adat adatérintkezőkön jönnek a jelek.
[Aliexpress]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#93195) arn válasza Czo (#93184) üzenetére


arn
félisten

Anno nekem is volt 21es trinitron, de mar a winxp korszakban, igy nem volt meg, hogy ennyire rossz a trinitron doshoz. Pixeles, csikos, igy amit vettem 19es flat sonyt, eleg csalodas volt.

Vettem egy 14es shadow mask lgt is, de lehet az arany kozeput a 17es shadow mask lenne 96/97 kornyekerol, amivel jo a dos, de ok a win98 is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#93196) arn válasza Pikari (#93189) üzenetére


arn
félisten

Mar csak lemez kellene hozza :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#93197) Czo válasza arn (#93195) üzenetére


Czo
őstag

Ah, nekem kb 95 ota Trinitronos monitorjaim voltak (15-16" koruli Digita), ezek utan soha nem tetszett a shadow mask kepe. Ma sem ertem, miert akarja valaki a tokeletes pixeleket tartalmazo LCD kepet a retrojatekoknal elrontan, osszefolyos, homalyos CRT-re. Hiszen most vegre megvannak a pixelek, latszik minden, mindaz ami eddig a rossz display technologia miatt nem latszott. Ha valaki valamivel trukkozott, na, az is latszik. Olyan ez, mint az elso 3D szemuveg, meg a korai 3D jatekok. Ott is rengeteg trukkot buktatott le a szemuveg, mert pl. csak a hozzad kozel allo objektum volt 3D render, ami tavolabb volt, az mar zoomolt 2D sprite volt. A szemuvegben ezt ugy lattad, hogy valami a messzi tavolban volt, majd hirtelen beugrott eled :D. De ezert sem a technologia a ludas, hanem az ezt elkovetot kellene utolagosan karobahuzni.

Nem vagyunk egyformak.

(#93198) arn válasza Czo (#93197) üzenetére


arn
félisten

Mert meg az lcd is jobb kepet ad, van is egy 20as ips, 4:3as arannyal erre, ott legalabb nem csikos, ha mar pixeles :) majd lehet egyszer veszek vmi korabbi trinitron 15oset, aztan megnezem. Oszinten szolva a csikok jobban zavarnak, mint a pixelek. Egyszeruen nem ilyen volt regen nalam, a hi/truecolor elotti fake modu demok neztek ki hasonloan.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#93199) user12 válasza Fred23 (#93185) üzenetére


user12
őstag

Nekem ez volt a hőn áhított darab, sikerült is szerezni egyet, jó is volt, imádtam (Pioneer DVD-120S)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#93200) envagyok válasza user12 (#93199) üzenetére


envagyok
veterán

Nálam tucatnyi mást mellett (Pl. scsi, cartridges, Blu-Ray stb) a most említett 3db-ból is akad a gyűjteményben.
Elkezdtem pár éve már gyűjteni a korai 1988-2000 HDD-kkel egyetemben.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.