Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92501) Czo válasza FoxiestFox (#92500) üzenetére


Czo
őstag

Annak EMS kell, nem? :D

(#92502) FoxiestFox válasza Czo (#92501) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezek szerint nem, vagy nem csak. :D De finnyás egy fos, arra emlékeztem régről.
Majd előszedem az A22m-et, kb hasonló konfig, megnézem, azon megy-e :))

[ Szerkesztve ]

(#92503) FoxiestFox válasza Czo (#92501) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Baszki hülye vagyok, EMS-t reklamál, így nem csoda, hogy nem oldotta meg az XMS piszkálás.

(#92504) Czo válasza FoxiestFox (#92503) üzenetére


Czo
őstag

Jol emlekeztem akkor :)

En ugy hasznalom a P3-at, hogy az msdos.sys -ben ki van kapcsolva a Windows inditasa es a config.sys -ben van definialva Windowst indito menupont illetve 1-1 DOS-ban marados menupont, XMS+EMS-re es csak XMS-re. Mivel a GUS szoftvereinek is mindenfele problemaja van ha sok a ram, ezert en trukkozok itt regi himem.sys-vel de trukkozok a freedosbol szedett driverekkel is. Felpakoltam minden vackot ebbe a cl.tar.gz -be, ha ihletet meritenel.

(#92505) arn válasza frescho (#92494) üzenetére


arn
félisten

93ban volt egy sbpro kompatibilis csodam, ami meghalt, ideiglenesen lett egy adlib, onnan sbpro2re valtottam 94ben. 94ben mar nem volt benne sok extra :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#92506) KROK640 válasza Ry0K3N (#92489) üzenetére


KROK640
veterán

Persze, meg a processzor a legkevésbé valószínű gyanúsított, de tizenéves darabok, és azok is elromolhatnak azért (főleg, hogy roppant bonyolult felépítésű már egy C2D is ... )
Amúgy én is gondolkodok valami E8600 körüli CPU beszerzésén, mert volt egy de azt eladtam egy havernak nemrég, aki mai napig C2D-t használ napira (előtte 2140-es CPU-t használt, ahhoz képest az E8600 komoly előrelépés volt neki --> RAMot meg felvertük 2GB-ról 6-ra, látható előrelépés volt rendesen)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#92507) jokeph válasza KROK640 (#92506) üzenetére


jokeph
nagyúr

Maga a proci nem is annyira félős, inkább a pinek oxidációja a félője (illik úgy megfogni mint egy CD-t, nem összevissza taperolni az alját). :)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#92508) KROK640 válasza jokeph (#92507) üzenetére


KROK640
veterán

Jaja, én is így szoktam fogni. Öcsém másképp akarta megfogni a vadi új 12400F-et, gyorsan meg is akadályoztam és mondtam neki, hogy csak az élét fogni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#92509) Pikari


Pikari
őstag

én nyakon szoktam önteni alkoholos tisztítóval, és fogkefével megreszelgetni kicsit, ha rendetlenkedik, az esetek többségében ez meg szokta oldani a problémát.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#92510) Pista0001


Pista0001
addikt

Kicsit megzavarodtam AGP ügyben...

Az Asus Terminator A7VT400 kezelésijében azt írják, 1,5 voltos 8×-os kértyát eszik, az AGP wikipedia cikkben viszont azt írják, hogy ilyen nincs is. most akkor ez hogy van?

(#92511) arn válasza Pista0001 (#92510) üzenetére


arn
félisten

Ez szvsz csak a legregebbi kartyakat illetoen kritikus, valszeg azt akartak irni, hogy 8x a max sebesseg, es 1.5v a max feszultseg, ne rakj bele 3.3vos kartyat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#92512) Pista0001 válasza arn (#92511) üzenetére


Pista0001
addikt

Ilyesmire gondoltam én is, de nem voltam biztos, köszi.

(#92513) Czo válasza Pista0001 (#92510) üzenetére


Czo
őstag

Az AGP-n a notch 3.3V es 1.5V kozotti "dontent" teszi lehetove. A 3.0 hozta opcionalisan a 0.8V-t, de nincs hozza notch. Ha 3.0-as a host is es a kartya is, akkor 0.8V-n fog menni, ha valamelyik nem az, akkor 1.5V-n illetve ugye notchtol fugg, hogy mi a helyzet a 3.3V-vel.

Szerintem nem keszult olyan kartya, ami 3.0, de csak 0.8V-t tud.

(#92514) Lord Myn válasza frescho (#92474) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Az Indy-t én még játszottam 8Mhz-es Turbo XT-n Hercules monitoron SIMCGA emulációval, hát igen, nem volt gyors, főleg képernyő scrollozáskor... :K

Valahogy akkoriban lassabb volt a világ, így a gépek fejlődése is (még ha valószínűleg ebben szandékosság is volt) az igazi fogyasztótársadalmi üzletpolitika inkább a '90-es évekre volt jellemző a PC iparban.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#92515) Czo válasza Lord Myn (#92514) üzenetére


Czo
őstag

Lasabb?! Szerintem tobbet gyorsult a PC 81 es 91 kozott, mint 2011 es 2021 kozott.

(#92516) Pista0001 válasza Czo (#92513) üzenetére


Pista0001
addikt

Köszi, megnyugodtam :)

1,5-2 GHz körüli Athlon XP-hez milyen vga lehet pont jó? Annó 9600 pro-m volt a Tbred 2400+-hoz, de akkoriban is el tudtam volna viselni jobbat. Mik azok a kártyák, amik mellett nem lenne még a proci a palack nyaka?

(#92517) Lord Myn válasza arn (#92486) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Egész konkrétan: az MT-32 a Roland D család, ún. LA szintéziset használja (ez nem a klasszik wavetable, hanem wavetable alapú szubtraktív szintézis, leegyszerűsítve a hangmintának csak tizedmásodperces része kerül letárolásra, a többit pl. a loop részt szintézisen keresztül állítja elő, ezért volt elég 512kB ROM a hangminták tárolására).
Viszont nagy előnye volt, hogy a gyári 128 patch készleten kívül saját patch-eket lehetett letárolni a memóriájában, a hangminták újraszintentizálásából (nagyon bonyolult MIDI sysex parancsokkal lehetett ezt megoldani, ami a gépi kódhoz hasonló).

A GS kompatibilis cuccok (Roland SCC-1, Yamaha XG, AWE32/64, stb.), amik tartalmaztak MT32 hangkészletet, azok megpróbálták utánozni az MT32 alap patch készletét a saját hangmintájukból, de ha az adott játék egyedi patch-eket használt, azt nem tudták emulálni, ezért csak azoknál a működött az MT32 mód, amik a gyári készletre írt zenéket tartalmaztak (pl. a Monkey Island pont ilyen, de a Monkey 2 vagy a Fate of Atlantis már nem), viszont itt olyan is előfordulhatott, hogy szebben szólt a GS cuccon,a jobb minőségű hangminták miatt, mint az eredeti MT32-n.

Az MT32-hez hozzátartozik, hogy később kijött a CM32 modul (vagy ISA kártyás nevén LAPC-I), ami már 1MB ROM-ot tartalmazott és az alaphangmintát kibővítették különböző hangeffektekkel van egy pár játék, amit direkt erre írtak, emiatt az eredeti MT32-en nem is szól megfelelően (pl. Lure of the Temptress, Epic, Gods, stb.).

Egyébként nagyon szeretem az MT32-re írt zenéket, nekem ezek adják az igazi '80-as évek hangulatot a játékoknál is (a 88-91 közötti Sierra játékoknak van a legjobb zenéjük ebből a szempontból).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#92518) Lord Myn válasza Czo (#92515) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ez így igaz, mert most meg a a fogyasztó társadalom átbillent "zöld" társadalomba, de én a '90-es évekkel szerettem volna párhuzamba állítani. ;) A '90-es évek végén volt, hogy egy 8-12 hónapos konfiguráció már elavultnak számított, olyan gyorsan jöttek ki az új hardverek.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#92519) MasterDeeJay

Ebayen a 2011v3-as procik árai egészen barátságosak már. 20eft körül van a top end 2696v3-as (3,8ghz max turbo 18magra is hack-el)
Nekikezdtem építeni ilyen rendszert mert végülis nem annyira gyenge mai viszonylatban. Lassan retró lesz ez is.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#92520) Pikari válasza Pista0001 (#92510) üzenetére


Pikari
őstag

Ha belemegy, 99% hogy működni fog vele.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#92521) envagyok válasza arn (#92486) üzenetére


envagyok
veterán

Most hogy elszórakoztam a Sound Blasterek Gameblaster kompatibilitásúvá tétével, kipróbáltam a különböző kártyák hangzását Monkey Island alatt.
Tény, hogy az mpu-401+Roland SC-55 MT-32 módban adja a legjobb hangminőséget, azok közül, amikkel próbáltam, de valahogy nekem olyan fura, hogy nem egy minőséget képvisel a kép a hanggal.
Kb mintha egy filmet úgy néznél hogy vhs rip képminőséget DTS HD 7.1 hanggal néznéd.
Gyerekkoromban C64-el, majd középsuliban XT/286 gepekkel volt dolgom speakerrel.
Utána pc vonalon már csak a 90-es évek végén voltam újra aktív, így a kb 1990-1998 közti Dos kimaradt.
Ezért a DOS gaming időszak nekem olyan szerencsétlen hangzású időszaknak maradt meg.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#92522) frescho válasza Lord Myn (#92514) üzenetére


frescho
addikt

A PC megjelenése és az AT között az IBM féle "fejlődés" sebesség szinten nulla volt. De ezen az AT-nál már ott volt a konkurencia, a 386-ot már a Compaq hozta ki és ettől a ponttól nem volt megállás a harcban. Persze ez Magyarországon nem volt megfizethető. Még a 90-es évek elején, amikor máshol 486-ok voltak, árulták az XT-ket. Én örültem a 386SX-nek, majd 486 DLC-nek (ez utóbbi levetett gép volt) amikor külföldi rokonság DX4 100-ra állt át. Minden évben lehetett szépen előre lépni.

Énvagyok: Valószínűleg azért van benned ez a kép ,mert sokáig használtál speakert. Adlibra, SB-re már korrekt zenék voltak több játéknál. A DA hangok a hely és memória limitek miatt persze limitáltak voltak, például az XCOM-ban minden sectoid ugyanolyan kiáltással halt meg.

https://frescho.hu

(#92523) arn válasza Lord Myn (#92517) üzenetére


arn
félisten

Az adott rendszer hangjahoz szvsz mindig hozzatartozik a hangkeszlet minosege. Mint amikor regi szintetizatoros zeneket megprobalnak jobb minosegben reprodukalni, sokminden elveszik az eredeti hangzasbol, hiaba jobb szigoruan az ujabb szinti hangszerkeszlete. Itt ugyanez van pepitaban, es igaz az fmre is, az eredeti yamahak a korabeli hangkartyak implementaciojaban mashogy szolnak, vagy az ujabb canvasok is.

Az mt32vel pl a dune2 nekem autentikus, vhogy jol tolti ki a teret az fm es a gmidi szintje kozott. A gmidis jatekok hangilag talan a late dosos jatekokhoz mennek hangulatban, alatta nekem koridegen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#92524) jokeph válasza frescho (#92522) üzenetére


jokeph
nagyúr

TVC játékok után némelyik PC-s játék hangja nagy csalódás volt (90-96), amelyiknek meg nem is volt, azé pláne. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#92525) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#92503) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem vagyok hülye, most épp XMS-t nem tud allokálni, kipróbáltam az A22m-en, azon is ugyanez a helyzet.

(#92526) Lord Myn válasza arn (#92523) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Amikor '91-ben beszereztem egy SB-t az akkori PC-mbe (286/VGA), akkor azon kevés ismerőseim, akiknek szintén volt már PC-je, ők is azt mondták, hogy tök fura, hogy külső hangszóróból (az akkori HiFimmel volt összekötve) szól a többcsatornás hang a játékokhoz, ők is idegennek érezték a hangzást. Nekem viszont megnyílt egy világ és utána már nem volt megállás, egy ideig úgy cserélgettem a hangkártyákat, mint a 2000-es években a VGA-kat (egyébként azóta is mindig van hangkártya a gépben vagy a gépen kívül, sosem használtam alaplapi hangkeltőt).

Egyszer egy tehetősebb zenész ismerősömtől kölcsönkaptam egy Roland CM500-ast (az nekem a megfizethetetlen kategória volt), ez tulajdonképpen egy SC55 és egy CM32 volt egybegyúrva, azzal minden játékzenét úgy lehetett hallgatni, ahogy megálmodták (el is kezdtem saját GUS patch készletet gyártani belőle, de sajnos nem volt nálam olyan sokáig, hogy befejezhessem).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#92527) envagyok válasza Lord Myn (#92526) üzenetére


envagyok
veterán

Mikor újraindult a pc vonal nálam 1990-es évek végén, én is rágyógyultam sb live->Audigy->Aufldigy2 zs->USB Bose Companion 5

Ez utóbbi már kb. 15 éve szolgál rendületlenül.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#92528) DarthSun válasza FoxiestFox (#92525) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nemrég írtam róla, jó sokáig tartott mire megtaláltam, hogy mindenféle lappal menjen az EMS/XMS. Persze nekem most PCIe S775- höz kellett, de úgynézki hogy még RyZen- el is jó ez a set, bár mondjuk annál már nincs értelme, mivel nincs PCI slot, így hang sem setelhető DOS alá. Viszont a 775- ben és korábbi lapon, pld nForce S462, ahol nem lehetett EMS lapkeretet nyitni, megoldja a gondokat. Univerzális lett. Próbáld ki, persze DOS alól indítsd a gamet, ne Win-Win DOS ablakból, utóbbiak esetén lehet gond.

(#92529) DarthSun válasza Lord Myn (#92526) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Még a legdrágább lapokon levő hang is elmarad, a belépő szintű dedikált hangtól is. Amúgy nem értem, pld a hangszórós vagy a fejhallgatós topikban is néha írkálják hogy bizonyos szint alatt jó az alaplapi is. Nem, az semmire nem jó, gyengébb hanfallal ill fejessel is azonnal érezni a különbséget. Söt, azt is írkálják hogy digit kimenet esetén meg már mindegy, nem, az sem mindegy hogy milyen AD/DA dolgozik, szinte azonnal kihallani.

(#92530) fatpingvin válasza DarthSun (#92529) üzenetére


fatpingvin
őstag

mi a különbség az alaplapi és a dedikált hangkártya között, ha ugyanazzal a kodek chippel van szerelve?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#92531) FoxiestFox válasza fatpingvin (#92530) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mi a különbség egy sportkocsi és egy wagon r+ között, ha mindkettő benzinnel működik? ;]

(#92532) fatpingvin válasza FoxiestFox (#92531) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem, ez komolyan érdekel, mert se vége se hossza az ezzel kapcsolatban terjedő sületlenségeknek.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#92533) DarthSun válasza fatpingvin (#92530) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A körítés, alkatrészek(minősége is), tápszűrés, analóg visszacsatolás, erősítés milyensége. DD, A/D, D/A : meg nem annyira értek hozzá, de ott meg az órázás, jitter, meg mittomén még mi, lényeg a lényeg hogy durván hallható, vakon megmondom azonnal még digit kimenet esetén is hogy egy alaplapi vagy mondjuk egy jobb SB szól, pedig ugye nekem már öregedő a fülem.
Hát meg pld alaplapra asszem nemnagyon tesznek pld BurrBrown DA- at, mint pld az XFi Elite Pro- ba, de menjünk pld kevésbé neves DA- ra ami az Mackie Onyx- ben van, na ott meg a körítés durván jobb, gyengébb digit fokozattal lenyomja az XFi- t.

(#92534) FoxiestFox válasza DarthSun (#92528) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszi.
Tényleg, nem ártana egy how-to teljesen az elejétől, hogy hogyan telepítesz és konfigurálsz egy DOS-t, milyen automatikusan induló dolgai vannak amik kellenek a játékoknak, hogyan csinálod ugyanezt Winhez, én hiányolom ezeket a tutorialokat, Youtube tele van retro gaming és hardver teszt csatornákkal és videókkal, de valahogy a lényeg, hogy a rendszered hogyan célszerű rajta kialakítani, elsikkad.
Én sosem értettem hozzá, a maga idejében kimaradt, amikor pedig hozzáférésem lett, mindig megcsinálta faterom haverja, hogy menjenek a játékaim. :))

(#92535) arn válasza fatpingvin (#92532) üzenetére


arn
félisten

Ezer fele keppen lehet ugyanazt a dac chipet implementalni. Mind mashogy fog szolni. Az analog reszek es kimeneti erositok fontosabbak, sok jo hangu dacban egeszen olcso chipek vannak, nem az szamit.

Digitalis kijaraton meg a jitter a legnagyobb gond, olcson is meg lehet csinalni jol, de azt a ketftot is lesporoljak gyakran, foleg ha olcsobb dacra kotod, es a forrason van a master clock. Async usbn szerencsere ez mar regota nem gond, es jo minosegu spdifre is van pelda olcson, pl a wiim prot probaltam, 180 eur, es szinte megkulonboztethetetlen az usbs bemenettol a dacon.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#92536) DarthSun válasza FoxiestFox (#92534) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

(#92537) nakos1212 válasza DarthSun (#92528) üzenetére


nakos1212
senior tag

"de úgynézki hogy még RyZen- el is jó ez a set, bár mondjuk annál már nincs értelme, mivel nincs PCI slot, í"

Fogd meg a söröm... ;] Szerintem a nemrég tárgyaltak alapján még ISA busz is lesz.

(#92538) fatpingvin válasza nakos1212 (#92537) üzenetére


fatpingvin
őstag

köszönöm hogy ezt nem nekem kellett leírnom :D

PCI slot a nem is natív de az enyémbe is került, az ISA-t meg ugye megtárgyaltuk

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#92539) jokeph válasza DarthSun (#92529) üzenetére


jokeph
nagyúr

Akkor nekem botfülem van. :D
Hótmindegy hogy ALC650/897/1150/1200-at, VIA valamit, ADI AD-t hallgatok, vagy SB 128 PCi-t.
2.1-es hangrendszerrel operálok P4 óta.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#92540) envagyok válasza jokeph (#92539) üzenetére


envagyok
veterán

Azért ha mást nem, nagy hangerőn súgást, meg a gép működését jelző halk vartyogást csak hallod :DDD

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#92541) DarthSun válasza nakos1212 (#92537) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ok, persze olvastam ezeket. Akkor úgy mondom hogy alapból ami elérhető. Ilyen mutatványokra már nem vállalkozom, nem is értek hozzá, valamint nekem elegendő a PCIe S775 is DOS- hoz. Mondjuk a PCIe-->PCI átalakító nem bűvészet, azt csak be kell dobni, aztán megy is, bár ahogy a tapasztalatokat olvasgattam, vannak korlátozók, pld valami DMA gond is.

(#92542) jokeph válasza envagyok (#92540) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nagy hangerőre nem tekerem a hangfalat sosem, max félig (kopik a hangfal potija, nem igazán tekergetem, a gépen lévő virtuális csúszkák nem kopnak). A gép működését egyik konfigomnál sem hallottam vissza a hangszóróban még (akkor ment volna vissza garba alapos hibakeresés után), se pattogás se recsegés, ezekre allergiás vagyok.

Most az aláírásomban lévő konfigról irok, ebben ALC 1220 van (Asus specific: Supreme SX S1220), elég jól megkörítve, se hang, se mikrofon probléma nem volt sosem. :))

Ezen a gépen USB-s 2.1-es 3 pálcás TRUST hangfalszett lóg, ez sem recseg/ropog, lekínálva maxra is élvezhető marad.
Tuti hangfalakkal bizti jobban kiütközne a difi minden irányban.

Az SB128 PCI-t 2000-2014 között számtalan konfigban használtam, egyszerű és nagyszerű darab volt, ma is megvan és műkszik, talán ENSONIQ1371-es chip van rajta.
2015-ben váltás FX konfigra, onnéntól már csak az integráltat nyomom (Az FX-es lapé is kafa, Nahimic szoftverkörítéssel)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#92543) DarthSun válasza jokeph (#92539) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Legfeltűnőbb a mélylefutás, jobb kártyánál feszesebb, megfogottabb. Feljebb meg a középmagas ami kiugrik, részletezés, leválás, kisebb torzítás.

(#92544) DarthSun válasza jokeph (#92542) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Némelyik alaplapi viszonylag jó, elég nagy a szórás, de egyik sem éri el a jobb dedikáltakat, DAC- ból meg egy belépő szintű van nekem, de az meg veri az XFi- ket is, viszont kevesebb a spec funkciója.

(#92545) jokeph válasza DarthSun (#92544) üzenetére


jokeph
nagyúr

Na, akkor ezért nem tűnik fel, szerény igényeim vannak a hanggal szemben, elég ha tisztán szól és alapon nem búg.
Az Asus lapomhoz elég vaddisznó szoftveres körítést is raktak.


:))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#92546) DarthSun válasza jokeph (#92545) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Sok-sok szolgáltatás. Játék, film esetén jó lehet, zenéhez érdemesebb kikapcsolni minden efektet. Esetleg némi környezeti korrekció, pld EQAPO- val. De legjobb kikerülni a Win audio vonalát, Wasapi- t használom, kisebb a színezés. Asio- t még nem sikerült soha belőnöm, nemtom hogy megy, bármit kevertem hatástalan volt.

(#92547) jokeph válasza DarthSun (#92546) üzenetére


jokeph
nagyúr

Itt pont a játék a fő profil, némi filmmel, a zene sokadlagos, csak YT szól.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#92548) Ry0K3N válasza KROK640 (#92506) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Eleinte én is 8600-asban gondolkodtam de azt túlárazottnak érzem a használt piacon, mondom C2D-ban elég bőven nekem egy 3GHz és 2,5Gz közötti példány az E6-7-8k szériából egy XP retróhoz.

#92507 Pinekre az alján nem fordítottam különösebb figyelmet, de nagyítóval kíváncsiságképpen megnézem majd.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#92549) Francia91 válasza Ry0K3N (#92548) üzenetére


Francia91
veterán

Én egy Xeon X5460-ast vettem átalakítva 775-re 4 ezerért. Ez a csúcs, a lapom támogatja (Gigabyte GA-G41M Combo), így CPU-ból 4 ezerből kimaxoltam a gépet

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#92550) MasterDeeJay

GT620, beraktam a HP Z440 workstationbe, persze nekem full uefi support kell. Erre kisípolja... ok akkor legacy.. Nem úgy volt hogy a modern kártyák már uefi-sek?
Nézem a GPU-Z-t nincs pipa uefinél. Hát gáz mindegy berakok egy HD6570 szintén nincs uefi. Velem nem csesznek ki.
Google 6570 bios első random találat márka mindegy csak stimmeljen turks mag ddr3 meg 1gb, uefi yes oké atiflash cseszik megírni, amdflash unsuported gpu. Oké rohagyámeg CH431 előszed, kártyára ráír és láss csodát működik szépen.
Az most mellékes hogy totál nem olyan órajeleken és a ram típusa sem egyezik a bioséval. Persze egyből ment rá superposition benchmark ha stabil marad, és stabil, grafikai hibákat nem csinál.
Szóval így lett a Sapphire kártyából Gigabyte :DDD Vram persze húzva megy 667 helyett 800-on a bios miatt de tettem egy próbát magasabbon is, 950 felett kezd szemetelni szóval van benne tartalék.
Nekiállok a régi kártyáimat átalakítani uefi-re amelyiknek van olyan verziója mert néha jól jönne új gépek szervízeléséhez.


Bár egy HD8550-es is lehetett volna belőle.
Emékeim szerint igen sok átnevezősdi volt még a GCN-eknél is. Lehet megnéztem a sima fapad kártyákból fireprót vagy valami pro verziót csinálok poénból.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.