Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51501) arn válasza zoltanz (#51500) üzenetére


arn
félisten

a chrome "polgari" verzioja tudtommal meg nem tamogatja.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51502) flymi válasza DarthSun (#51461) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Sajnos nem lesz semmi a 9800gx2-ből. Ebay sok mindent nem tehet (max figyelmezteti az eladót, tiltja, törli a tételt), de egy biztos, a kártyát nem fogom megkapni. :(

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#51503) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

A kártya tulaja ötödik felszólításomra végre elküldte a számlát, de felszámolt "Seller extra charges" címszóval US $18.50-et. Miért kellene ezt nekem kifizetnem? Mire föl számolta hozzá a termék ára és a postaköltség melle? :F

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#51504) arn


arn
félisten

Sokat nem vesztesz vele, max erdekessegnek jo egy rossz utrol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51505) DarthSun válasza flymi (#51502) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor ott is óvatosnak kell lenni, jó hogy nem utaltál előre, lehet benyelte volna valamilyen extra fáradozás indokkal.

[ Szerkesztve ]

(#51506) flymi válasza DarthSun (#51505) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Akkor te is azt mondod, hogy hagyjam a fenébe az egészet? Mert ha azt nézzük, még a cakkpakk 40 dollár sem sok érte, de nem akarom, hogy egy ilyen "nyerjen".
Ha eleve ennyit akart érte, akkor miért nem rakta fel fix árasra?! Komolyan bosszús vagyok az ilyenek miatt...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#51507) arn válasza flymi (#51506) üzenetére


arn
félisten

Mivel fizetsz? Mennyivel nyerted a licitet? Megbeszeltetek korabban ezt az osszeget?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51508) flymi válasza arn (#51507) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

A nyertes licit 6,5 $ volt. Korábban rákérdeztem, postaköltség azt mondta megoldható 15 $ ellenében.
A végén 40 $-t kért, de nem küldte a számlát. Aztán miután egyenesen visszautasítottam alkudozni kezdett, már "csak" 8,5 $-t kért a termékért + posta. Erre is nemet mondtam, írtam az ebaynek, jelentettem a terméket. Ötödik kérésre végül elküldte a számlát 6,5 $ + 15 $ + extra költségkét felszámolt 18,5$-t. Kértem, hogy törölje a megrendelést, megtörtént. A továbbiakban nem foglalkozom sem vele, sem az általa licitre kitett termékekkel, csak azt sajnálom, hogy nem kap az ebaytől valami szankciót, amiért a vevőt meg akarja károsítani, át akarja dobni a palánkon. Az eredeti hirdetésben és a levelezésünkkor sem volt szó semmilyen plusz költségről. Szerintem csak nem akarta végül ennyiért odaadni.
Természetesen csakis Paypallal fizettem volna.

Hogy on is legyek: Ma megjött a CM Jet7 cpu hűtő (a blower kezdődő csapágyas, ki sem kellett próbálnom, hogy halljam, de még nem szorul). A bordához való rögzítésért felelős 4 kis csavar hiányzik, majd kell oda keressek valamit. Szép példány még akkor is, ha nem akartam kivárni az aukció végét és inkább megvettem fix áron 2k-ért. Persze nem ez volt az év üzlete.
Megérkezett a Powermac G4 is, most bontogatom a csomagot. :)

Eladtam egy EVGA gtx480-at. Itthon kipróbáltam, nem indult, olyan tüneteket produkált, mint ami zárlatos. Se kép, se hang, nem indult a rendszer.
Elvittem ismerőshöz, kétszer is kipróbálta, azt mondta zárlatos és valószínűleg vízkáros is, javíthatatlan.
Feltettem apróra hibásként 1k-ért. Elvitték. A vevő srác is kipróbálta, rögtön vissza is írt, hogy neki pöcc-röff indult. :Y Használja sokáig egészséggel. Na ez volt az év üzlete! Neki.
Még nem tudom, hogy sírjak-e, vagy csak nevessek az egészen, de azt hiszem az utóbbi egészségesebb. :D

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#51509) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

A Powermac G4-ben egy Radeon 7500 feszít:

Van még benne egy ilyen Altera Flex izé is, gondolom valami vezérlőkártya, de fogalmam sincs róla, mi lehet ez:


Szerintetek ha beleraknám az IBM GXT4500P Excalibur-t a pci-x foglalatba, akkor működne a kártya? :F
Persze úgy, hogy nincs mellette a radeon. Vagy esélytelen?
Van aki szerint csak az eredeti gépben menne (RS6000), van aki szerint bármilyen pci-x foglalatban kellene menjen, mások szerint bármilyen pci 32 vagy 64 bites foglalatban el kéne induljon.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#51510) arn válasza flymi (#51508) üzenetére


arn
félisten

Megnyerted a termeket, jogod van hozza... annyiert amennyit megbeszeltetek. Nem kerhet tobbet. Jelentetted az ebaynek? meghuzkodjak miatta.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51511) flymi válasza arn (#51510) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Igen jelentettem, de azt mondták kérjem a törlést és keressek másik terméket. Töröltettem.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#51512) Ry0K3N


Ry0K3N
senior tag

Unrealben D3D módban nincs tükröződés?

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#51513) Tomoty


Tomoty
aktív tag

Mai agysokk :DDD
AMD SlotA K7-es gép. Kb 20 memóriával próbálva. Nincs kép, csak feketeség indításkor. Egy 128/133-as modullal egyszer csak beröffen.
Utána ati rage Fury MAXX kártya bele. Megint nem ad képet. 5 indítás 2 biosreset 10 memória bepróbálás megint, egyszer csak megjön a kép, és minden rendben azóta is

[ Szerkesztve ]

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#51514) izee válasza Tomoty (#51513) üzenetére


izee
senior tag

Ez az a pont, ahol emberek tömegei fordulnak el a PC-től, de te nem ilyen vagy. :D

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#51515) iday válasza Tomoty (#51513) üzenetére


iday
aktív tag

Nahát, honnét a szííp alaplap? :DDD

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#51516) flymi válasza Tomoty (#51513) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Fury Maxx! Hmmm. Az ilyet bekeretezve a falra kell akasztani.

Szóval, mire jó az a vezérlő kártya, amiről a képeket szúrtak? Homályosítsatok fel légyszi! :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#51517) erer1000 válasza flymi (#51516) üzenetére


erer1000
őstag

nekem SCSI-nek tűnik

lusta vagyok írni, meg fáradt, de wiki elmagyarázza feltéve ha jól látom hogy SCSI

edit:

egészen biztos hogy SCSI vezérlő

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#51518) flymi válasza erer1000 (#51517) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ha jól látom külön memória is kell bele?
Ezzel rá tudok csatlakoztatni "kívülről" scsi merevlemezt?
Sosem volt ilyesmivel dolgom. :B

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#51519) erer1000 válasza flymi (#51518) üzenetére


erer1000
őstag

Igen, erre ha rá kötsz scsi merevlemezt, akkor tudod használni.

Memória lehet csak gyorsító tárként funkcionálna, nem tudom
Minden esetre baj nem lesz abból ha mem nélkül kipróbálod , megy-e

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#51520) flymi válasza erer1000 (#51519) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nincs ilyen hdd-m. Mitől jobb (vagy rosszabb), mint a hagyományos ide-sata lemezek?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#51521) Ry0K3N válasza Tomoty (#51513) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Nekem volt hogy egy zárlatos egér fekete képernyőzött és az istenért nem tudtam rájönni mi okozza. A másik meg a púpos kondi a prockó körül. Úgyhogy itt szerintem nem a RAM a ludas.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#51522) frescho válasza flymi (#51520) üzenetére


frescho
addikt

Több vinyót tud kezelni a gép, gyorsabb és rendes queueing van benne.

https://frescho.hu

(#51523) arn válasza Tomoty (#51513) üzenetére


arn
félisten

Ez az a gep, amit nezegetni szep es erdekes, de hasznalni kevesbe jo :) bugos chipset, kombinalva az elso dualchipes kartyaval. En is gondolkodtam hasonlon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51524) frescho válasza arn (#51523) üzenetére


frescho
addikt

Az utolsó mondat mindent elárult. Aki ezeket a régi gépeket szereti egy kicsit biztos mazohista is :)

https://frescho.hu

(#51525) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Lehet kapni klónokat Apple I-II (nemsokára C64-et is) ezek most minek számítanak a piacon (ebay) retrónak vagy nem. :U Új gyártásúak, de műszakilag retro. (jó lenne még feltámadna egykét dolog: Atari ST, Amiga 500, kártyák 3dfx, Gus, Awe 64 Gold.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#51526) Ry0K3N válasza zoltanz (#51525) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

3dfx kártyák jöhetnének nekem is, csak nvidia baszik az egészre :(

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#51527) arn válasza frescho (#51524) üzenetére


arn
félisten

Ezert is maradt a bx es a gf256 :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51528) Sanchez638 válasza frescho (#51522) üzenetére


Sanchez638
addikt

Megbízhatóbb, meg volt már talán itt is 10k-s rpm..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#51529) Spet válasza zoltanz (#51525) üzenetére


Spet
addikt

Recraft, replica (ha az eredeti gyártó adja ki a saját kezéből, és nevével)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#51530) frescho válasza zoltanz (#51525) üzenetére


frescho
addikt

Hát a fene tudja. Vannak már jó ideje FPGA-s hardveres emulátorok. Vannak akik szerint guminő.Mások oda vannak érte. Szerintem mindegy amíg fenntartják a legendás gépek utáni érdeklődést.

arn: BX az tuti választás. Én Ti4200-at raktam hozzá egy 600MHz-es P3-mal 900-ra húzva. Stabil, mint a kőszikla.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#51531) flymi válasza Ry0K3N (#51526) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hááát, nem tudom. Ha elárasztanák a piacot a "régi-új" 3dfx kártyák, nem lehetne elkérni egy V3-ért ~20k-t. ;]
Persze nem mondom, hogy nem lenne piaca, ha mégis valamilyen csoda folytán újra jönnének a gyártósorról a régi nagy nevek.
Egyébként is most toppon dübörög a voodoo őrület, csak hogy ennél maradjak. Szvsz ezeknek inkább eszmei értékük van. De ha van valakinek fölös 60-80k-ja, kábé bármikor simán vehet magának egy V5500-at.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#51532) zoltanz válasza flymi (#51531) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azért én eltudnék képzelni egy kicsi, kompakt méretű, (és alacsony TDP-s) Voodoo 5 6000-et ~12 e Ft-ért is :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#51533) Sanchez638 válasza flymi (#51531) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nah igen... Mikor megkérdezik, hogy van-e eladó 3dFX kártyám. :DDD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#51534) flymi válasza zoltanz (#51532) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Képzelődni azt lehet, az még ingyé' van. ;] ;)

sanchezsa: Gondolom nem azért gyűjtögetted, hogy eladd. Érkeznek ilyen kérdések feléd?
Én még nem tettem meg ugye? :U :D Nem, asszem nem.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#51535) zoltanz válasza flymi (#51534) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Akkor már lehetne a dobozban egy PCI-->PCI-E átalakító, és a kártyán HDMI + D-SUB csatlakozó is, esetleg SLI lehetőség. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#51536) alvaro


alvaro
senior tag

Na, újabb lépés: átállítottam az XT-t MFM-ről SCSI alapokra.

Találtam egy 8 bites SCSI vezérlőt, jó kis hagyományos 50 eres szalagkábelre csatlakozó darabokkal működik, bootol, 5-ös DOS mellett akkora vinyókat kezel, amitől anno hanyatt is estem volna. Lehet rá tölteni a retrót nagy lapáttal, remélhetőleg modernebb gépben is magukhoz térnek ezek a HDD-k. Nagyon vicces az MFM, de mikor rájöttem, hogy sehogy nem tudom formázni/interleave-elni, mert az XT BIOS-a nem tud ilyet, a létező 3db 8 bites vezérlőm egyike sem tartalmazza a C800:5-ös címen állítólag általában elhelyezett formázórutint, modernebb gépben meg nem akartak életre kelni, akkor megint berágtam a fajtájára...

Oldschool SCSI-hoz talán könnyebb is utánpótlást találni, mint még életben lévő MFM meghajtókat. Az eddigi 3.5"-es rendszervinyóm is nagyon küzdött, hogy a pár hónapja rávett dolgokat visszaolvassa... még jó, hogy hajlandó volt együttműködni a két vezérlő, megvan a másolás, és még célszerű lesz további mentéseket csinálni belőle, ahogy újabb DOS vinyókból is több példányt tartok.

(#51537) quailstorm


quailstorm
nagyúr

SC-55-öt szeretném tesztelni WinME-n AWE64-es SoundBlasterrel. Sajna most erre van idő, DOSos gépem bedöglött... Szeretnék egy tutorialt mit kell bekonfigolni és hogy.
Az a baj, hogy bármit csinálok az SB emulált korcs hangját hallom és nem megy ki a MIDI. Részletek angolul itt: [link]

Pls. help.

(#51538) arn válasza quailstorm (#51537) üzenetére


arn
félisten

Nem lehet, hogy az awe gmidi emulacioja aktiv? Sima dos modban is probaltad?
Esetleg nezd meg egy masik hangkartyaval, mongy sb16tal.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51539) quailstorm válasza arn (#51538) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De, épp az a baj, hogy aktív...
Most kikapcsoltam, így semmilyen hang nincs :W

WinME alatt nincs DOS mód, semmi natív DOS nincs kéznél, eddigi AWE64-es gép meg nem hajlandó bekapcsolni, az 95 OSR2-s volt, ott sincs DOS és eddig ugye az emulált gmidit használtam...

Most megnézem mondjuk egy ESS AudioDrive-val. Az van kéznél.

Szóval most csak az a gép elérhető, amire viccből felraktam anno egy magyar WinME-t...
esetleg elő tudom kotorni a W98SE-s gépet, abban Vibra16 van, de az el van ásva a padláson

Nem szól az ESS-sel se.

[ Szerkesztve ]

(#51540) arn válasza quailstorm (#51539) üzenetére


arn
félisten

Hogy a fenebe ne lenne dosmod... az egesz winme csak egy doson futo wines keret.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51541) quailstorm válasza arn (#51540) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Úgy, hogy gyárilag le van tiltva.
Floppy kéne hozzá, vagy a patch, ami nem a HUN verzióhoz van.

De szerintem nem ezen múlik, vagy a kábel a fos, vagy nem tudom. Most megpróbálom SB Live-val.

Egy .mid filet se tudok kitolni 330-as porton.

Érdekes a CT4830 nem akart menni WinME-n de a Live! value meg megy.

[ Szerkesztve ]

(#51542) arn válasza quailstorm (#51541) üzenetére


arn
félisten

Atirod az msdos.syst es nem mukodik? 17 eve hasznaltam utoljara, akkor tuti ment, hogy hogyan arra mar nem emlekszem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51543) quailstorm válasza arn (#51542) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem írok át semmit, örülök, hogy működik. Inkább előveszem majd a másik gépet amin 98SE van.

(#51544) arn válasza quailstorm (#51543) üzenetére


arn
félisten

Ugyanaz, csak az egyiken 7.1 a masikon meg 7.2 dos van.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51545) quailstorm válasza arn (#51544) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Oké, de azzal még nem vagyok előrébb, még be is kell konfigolni a Blastert, hogy menjen DOS módban.
Igazából egy penészes midi fájl lejátszása kiválasztva a külső eszközt rég mehetne. 3 kártyával is kipróbáltam és mind néma. Itt már valami más gond van.
Ráérek utána DOS gépet rakni az egész köré.

Ha RollandCG megengedi, azt lehetne csinálni, hogy elviszem hozzá, és megnézzük hogy mi van. Neki van MT-32 szettje.

Ha rossz a kábel vagy az eszköz, akkor nem éri meg felborogatni az egész házat, főleg most nem érek rá. Egyedül az eBay reklamáció ideje miatt sürgős ennyire.

[ Szerkesztve ]

(#51546) alvaro válasza alvaro (#51536) üzenetére


alvaro
senior tag

Ééééés, igen! A 365-ös Quantum Lightning egy kis győzködés után látszik win7 alól egy PCI AHA-2940-es vezérlővel. Így már sokkal barátibb lesz XT-re másolni, mint CF-re, aztán CF-ide egy bridge gépben, és onnan 360kB-onként floppyn...

(#51547) Enigma1945 válasza flymi (#51534) üzenetére


Enigma1945
őstag

Szia! Elolvastam hogy jartal azzal a GTX 480-nal..Ejnye..Tobb alaplapban is probaltad? Hogyan lehet ez hogy az uj tulajnak meg elindult? Sajnallak hallod. Better luck next time bud! :(

[ Szerkesztve ]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#51548) DBob válasza alvaro (#51536) üzenetére


DBob
őstag

"Találtam egy 8 bites SCSI vezérlőt"

Anno mennyi ideig kerestem egy ilyet...
Egy 8086-ba akartam volna. Pici form factor, már VGA kártyával (ami 16 bites ellenére elment 8 bites foglalatból is)

(#51549) DBob


DBob
őstag

Kell valakinek egy Silicon Image Orion ADD2-N Dual Pad x16 sDVO DVI kártya?

Nálam csak a helyet foglalja.
mod: LP hátlapos

[ Szerkesztve ]

(#51550) DarthSun válasza alvaro (#51546) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

XT- ben SCSI, grat, ritka formáció, szinte lehetetlen beszerezni. Nekem meg egy szintén ritka int IDE csatolós XT lapom van, melyből építettem komplett gépet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.