Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50401) arn


arn
félisten

a 8800aknak egy mostani win10es gepben rendesen kellene mennie artifactok nelkul, igaz? sajnos a win10es masik gepben nincs tapkabelem a pciehez, igy csak itt tudtam tesztelni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50402) Sanchez638 válasza arn (#50401) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nvidia nem szórakozik driver szinten.. Szerintem szó nélkül kell mennie.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#50403) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Valaki latott mar ilyet? Asus m2n-sli-ben nem hajlando menni a 955-os phenom2. Csak ciripel ha bekapcsolom. :DDD

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#50404) Sanchez638 válasza Ranagol_5 (#50403) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nah abba a lapban mennek a dx11-es kártyák? Mert a sima M2N-E be nem...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#50405) Ranagol_5 válasza Sanchez638 (#50404) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Nekem egy 4890 megy benne.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#50406) arn válasza Sanchez638 (#50402) üzenetére


arn
félisten

akkor ennek a kartyanak kakukk... polyk villognak rajta. amugy lenyugozo, hogy egy 2006os kartyat bepattintok, aztan friss drv siman felmengy a win10 ala.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50407) quailstorm válasza arn (#50401) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, jelenleg a DX10-es Quadro és GeForce kártyák legacy támogatásként kapnak W10 supportot, irodai munkára, korabeli tervezőappra és játékokra minden további nélkül alkalmas bugmentesen.
Meg lehet feszegetni a határokat, DX9.0c UWP storeos appok is mennek.

(#50408) arn válasza quailstorm (#50407) üzenetére


arn
félisten

kerestem par memtesztet hozza :) remlett, hogy ehhez a kartyahoz dedikaltan volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50409) DBob válasza arn (#50394) üzenetére


DBob
őstag

Ha már 2006-os év...ez is 200x, olyan 2009 körül lehetett.

Akkor ez volt a desktop gépem:


Igen, ez egy D945GCLF2. Akkor még limitált volt a mini-ITX házak piaca, így "barebone" lett kipakolva az asztalra. :K

Az asztal másik sarkában a földön ott van a kívánt ház: egy Antec P180. Mint látható, még a fólia is rajta ;)

Benne az említett XtremeMusic

Viszont lehet, 2007-ben emlékeid szerint a 8800 GT volt a divat, nekem akkor lett meg a C2D gépem 8800 GTS-el. Egészen pontosan 2007-07-01 dátummal készültek az alábbi képek:



Pentium Pro hűtővel hűtött IDE merevlemezzel, virággal, és az első bootoláshoz jószerencsét hozó kabalákkal a 21"-os IBM monitor tetején.

Ennyi volt mára a mesedélután.

(#50410) DBob válasza arn (#50406) üzenetére


DBob
őstag

Sajnos a 8800 szériából kevés maradt fenn az utókornak.
Elhalálozott a többségük már rég. :U

(#50411) arn válasza DBob (#50409) üzenetére


arn
félisten

Jol tippeltem, 2006 es 2007 vege koze tettem. A 8800gt csak 2007 ev vegen jott, es nem lehetett kapni, nehez volt beszerezni normalis aron, akkora volt ra a kereslet. Aztan hogy kijottek a 4800asok fel ev mulva, akkor meg a kutyanak nem kellett hasznaltan. Ez az a korszak volt, amikor ugy cserelgettem a videokartyakat, mint mas az alsogatyajat, ezutan par evvel alltam le a nagy csereberevel. Ebbol a korszakbol volt 8800gts 8800gt 4850 4850cf 4870x2 4870 4890 gtx280 kartyam. Utana a 5850 volt meg tovabb, aztan azota meg csak ket masik kartya osszvissz.

A 8800gtx nem tunik ritka kartyanak, hogy mennyi az ep belole, azt nem tudom :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50412) DBob válasza arn (#50411) üzenetére


DBob
őstag

"A 8800gtx nem tunik ritka kartyanak, hogy mennyi az ep belole, azt nem tudom"

Nagyon kevés.
- Túlhevültek állandóan
- alul volt méretezve a hűtés (a mindenki által rühelt turbinás megoldás)
- meghajlott a nyák a nagy súly alatt (nem voltak olyan masszív fém backplatek mint ma)
- idővel a nagy hősokk miatt tönkrement a BGA forrasztás valamelyik RAM / VRM vagy épp a GPU alatt.

(#50413) RexMaximus válasza DBob (#50410) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Azert mar itt is szepen sorakoznak az AT-s masinak :). Bal felso a harmadik peldany itt rovid idon belul, abbol a hazbol ami arn-nak is van/volt :)

Van par regi kepem, eloszedem hatha megtalalom :)

(#50414) RexMaximus válasza RexMaximus (#50413) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Sajnos '90-es evek total kimaradtak fotok teren, a szamtechel kapcsolatos dolgok is...

Ezredfordulo utanrol van csak. De itt akad :)

1. sor 2001-2002 P3 A legeson pont egy Tusl2-C csucsul szabadon :). Masodik kepen vannak konzolok is. SNES es DreamCast. SNES kazikert sokat kelett maszkalnom, PECSArol szereztem be akkor a legtobb jatekot hozza. Aztan konzolok mentek amikor valami miatt kellett a penz. Maig sajnalom, a SNES az full dobozos volt mindenevel...

2. sor 2003-2004-es szoba korkep. Ugy latom volt melom, azota azert szebben dolgozok - legalabis rendezetebb korulmenyek kozt :)

3. sor 2005 ekkor alltam at laptopra. Amugy a ket nagy vas az szerver is volt, izmosebb konfigokkal. Akkor meg ugy gondoltam, hogy rendszerinfos leszek es azert hasznaltam ilyen gepeket mert gyakorlaskent eles dolgokat raktam ossze. Egy hardmadik gep is van a foldon, az volt a "workstation", 4-es KVM-rol kapcsolgattam. Ez azota is megvan, most a retro asztalomat disziti :)

A Dragonban egy P4 csucsult az tuti, a masikban meg vagy Tualatin, vagy egy mobil barton. Dragont is megtartottam, majd egy IC7 fog belekerulni szerintem, ma vettem hozza egy 3.4-es NW-t 2ezerert, remelem mukodik :). Bar lehet ez a proci egy Brand gepbe megy ott nincs oc, ebbe meg egy 800-as valamilyen NW, par db akad valahol.

(#50415) arn válasza DBob (#50412) üzenetére


arn
félisten

Inkabb csak a maga koraban szamitott nagyetkunek, ma a 155w tdp egesz baratsagos ertek, es a hutoje is meglepoen halk, es fel sem tekeri rendesen. A szenzorok alapjan 8x fokig megy fel furmarkkal. Ez alapjan meg rendben is lenne... megfelel a korabeli teszteknek.

A memtesztek alapjan a memoria ok, valszeg gpu melegedesi gondja van, mert az elso loopok artifactok nelkul mennek, utana kezd el hibazni. Lehet csak at kellene kenni, de elobb megprobalom visszaszerezni a penzem :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50416) DBob válasza arn (#50415) üzenetére


DBob
őstag

"Inkabb csak a maga koraban szamitott nagyetkunek, ma a 155w tdp egesz baratsagos ertek, es a hutoje is meglepoen halk, es fel sem tekeri rendesen."

Lehet "csak" 155W TDP-vel rendelkezik a kártya, ellenben télen is forró levegőt tolt ki a hátulsó rácsain, addig (és azóta se) tapasztalt zaj tekintetében. Többek között ezért is tettem össze egy GCLF2 gépet vele párhuzamosan, mivel bár 2D felhasználás esetében nem volt ennyire zajos és meleg a kártya, ennek ellenére is spórolni szerettem volna az árammal.

(#50417) arn válasza DBob (#50416) üzenetére


arn
félisten

ez a db egyaltalan nem zajos kartya mai fullel sem, pedig en a ventilatorokat is motorzaj alapjan valogattam ossze es par szazat forognak csak... a 8x fok meg teljesen normalis a korszak kartyai kozott. masik 8800gtxel nincs osszehasonlitasi alapom, de elvileg tok egyforma mind.

[link]

persze ettol meg alulmeretezhettek eztazt rajta, ami megadta magat a 11 ev alatt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50418) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Ugy alltalaban az a bajom az ujabb kartyakkal, hogy tervezesnel nem szempont a hosszu elettartam. Ez parositva a teljesitmenyukkel jaro hotermelessel - lehet szamolni a meghibasodasukkal.

Gyujtoi szempontbol ez nem tul szimpatikus.

Ebbol a szempontbol jobb, hogy regebbi korok masinai erdekelnek. Szerintem tovabb szamolhatunk vele :)

(#50419) arn válasza RexMaximus (#50418) üzenetére


arn
félisten

azert a dolgok komplexitasa is megugrott, egy mai kozepkategorias kartya is urhajonak tunik epitettsegeben egy korabbi csucskartyahoz kepest. minel komplexebb, annal tobb minden dogolhet meg rajta.

nekem csak egy kozepszar msi 270x van a gepemben kb negy eve, de ott is pislogtam, hogy milyen brutal hutes es nyak van alatta.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50420) RexMaximus válasza arn (#50419) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

"minel komplexebb, annal tobb minden dogolhet meg rajta." Ez is igaz ugyanakkor megis tizen eve ugyanazok az alaktreszek doglenek meg foleg ezeknel (gpu / vram).

Nekem az a velemenyem, hogy jobban is megcsinalhatnak ezeket.

Fene egye meg amugy, szepek ezek a kartyak :) Milyen testbench ez?

(#50421) arn válasza RexMaximus (#50420) üzenetére


arn
félisten

persze annyira tervezik oket, hogy a gart kibirja... de konnyebb volt 5, 10, 20, 50 wattnal kicsit tulmeretezni, mint 200-300 wattnal :) elkepeszto aramok folynak rajtuk. illetve a regi kartyaknal is sok megdoglott, csak azokkal mar nem retrozunk. pl 9700prot ebayen se lattam mar honapok ota.

a kepet csak kerestem... poen amugy, hogy a retro hweket, nezegem, es nyalogatom, az "uj" gepem meg a sarokban porosodik :D nebe hoba szoktam kicsit portalanitani (a szuroket).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50422) erer1000


erer1000
őstag

[link]

PCI raid vezérlő megérkezett, ki is próbáltam.

igazából a SATA miatt vettem, mert az MSI K7N2 Delta-L sajnos csak IDE-s

110MB/s et hozta, ami akár a vinyó vége is lehet, de ezt majd kipróbálom másik gépbe.

ha meg ez a vége, akkor egy RAID 0-t kipróbálok, hátha közelebb kerülök úgy a 133MB/s-hez

utána egy PCI OC? :D

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#50423) tomaszka88 válasza DBob (#50409) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Szia! Nagyon jó :-) tetszik ez az első bootolásos jó szerencsét hozó kabala.. :-D mekkora lenne ha az alaplap gyàrtók mellékelnének ilyet :-D

(#50424) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

Esetleg 1db pentium II. SL2HC -érdekel valakit?

430 pozitív , 0 negatív....

(#50425) tomaszka88 válasza TROG AIR (#50424) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Igen :-)

(#50426) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Abit ic7 (3ghz koruli nw) melle mi lenne az idealis korabeli videokartya? Masik kerdes, mi a maximum kartya amit meg erdemes ilyen konfigba tenni, amit ki tud "hajtani" ?

[ Szerkesztve ]

(#50427) Sanchez638 válasza RexMaximus (#50426) üzenetére


Sanchez638
addikt

6800u esetleg 7800Gtx? Vagy 9800XT/x850 PE

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#50428) arn


arn
félisten

ilyen vinyokat vadaszok meg :)

IBM Deskstar 34GXP 27.3GB 1999
IBM Deskstar 34GXP 34.2GB 1999
Seagate ST328040A 28.5GB 1999
Western Digital Expert 2 27.3GB 1999
Western Digital Raptor 150GB WD1500ADFD 2006

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50429) arn válasza RexMaximus (#50426) üzenetére


arn
félisten

9700pro :) ha talalsz... esetleg 9800pro.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50430) Ry0K3N válasza arn (#50429) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Azokat pont nemrég néztem ebayen. Háááááááááááááát. Kissé sokallom azokat az árakat inkább maradok a 9600XT-nél. :D

Az még az egérhugyos korrodált lapjával még mindig működik. :DDD

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#50431) Sanchez638 válasza arn (#50428) üzenetére


Sanchez638
addikt

Tipikusan amiből nicns sok :D. Raptor-ból pedig a 84GB volt szerintem ami mainstream volt.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#50432) arn válasza Sanchez638 (#50431) üzenetére


arn
félisten

Olyan tipust nem keresek, ami nem letezett :D voltak belole nagyobbak is, ez a masodik szeria.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50433) frescho válasza arn (#50428) üzenetére


frescho
addikt

Azokkal a Deskstarokkal volt rossz tapasztalatom. Olcsón jutottunk hozzá, de hullottak is.

https://frescho.hu

(#50434) Sanchez638 válasza frescho (#50433) üzenetére


Sanchez638
addikt

Viszont a legtöbbike gyors volt. Talán az egyik legajánlottab volt anno?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#50435) arn válasza frescho (#50433) üzenetére


arn
félisten

A 75gxp volt a deathstar, a 25 es 34 tudtommal nem rosszabb, mint az atlag. A maga koraban a leggyorsabb volt, es a legdragabb.

Konkretan melyik tipus? Ahogy elnezem a tulelesi aranyokat, szerian belul is meretenkent valtozik, hogy mennyi maradt - bar az is szamit, hogy melyikbol mennyit adtak el. Pl 20asbol sok van, 99ben az is emberes meret volt... 30g fole csak az ibm ment.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50436) RexMaximus válasza arn (#50435) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Nekem is rossz infok remlenek rola. Van amelyiknel kotelezo volt a firmware frissites is. De , hogy melyik sorozat , haat ez regen volt :)

(#50437) frescho válasza arn (#50435) üzenetére


frescho
addikt

Pontos tipus már nincs meg, 20-30G között volt a mérete. Nekem is volt, egy ideig ment, aztán már olyan hangja volt, mint egy flexnek és melegedett is. Az volt a trükk, hogy csak tárolásra használtam és csak akkor kapcsoltam be azt a vinyót, ha kellett róla valami, mert 1-2 óra futás után elkezdett hibára panaszkodni. Kb. ennyi baja volt, nem bírta a 7/24-es kiképzést csak kb. 1 évig. Én meg a hangját nem bírtam, így egálban voltunk.

Gondolkoztam, hog ez mikor volt, de úgy emlékszem, hogy egy sikeres UT party-n kaptam meg az utódját, szóval valamikor 2000 előtt vettem és 2000-ben amikor GOTY lett az UT cserélődött le.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#50438) RexMaximus válasza frescho (#50437) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

A GOTY editionos UT volt a kedvencem. A Doom utan nekem ez volt a kedvenc FPS. Sot a mai napig ez a best nekem.

Ha rendezek retro lan partyt tuti ez lesz az egyik sztarja :)

(#50439) arn válasza frescho (#50437) üzenetére


arn
félisten

Nekem ibmbol csak a hires szekesfehervari 4.3as volt :D nalam csak ket vinyo pusztult el, egy samsung 93ban, es egy 40es maxtor 2000-2001 kornyeken. 99-2000ben fogalmam nincs mim volt, talan maxtor. A vinyok annyira sose erdekeltek, mindig csak megvettem az aktualis legjobb alternativat. Olyan nagy differencia nem volt kozottuk.

Emlekezetemben csak par vinyo maradt meg... az elso 120as samsung, az 540es seagate, es a fireball, amire csak vagytam 95-96 kornyeken, ebbol be is szereztem egyet :) jah meg a lapos seagate, mert az annyira urhajonak nezett ki a korabeli cuccok kozott.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50440) RexMaximus válasza arn (#50439) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

fincsi :D (a kep fajlmerete is :D )

[ Szerkesztve ]

(#50441) arn válasza RexMaximus (#50438) üzenetére


arn
félisten

Oh a regi reggelig tarto lanpartik, ipxel, meg koax kabeleken. Fel nap alatt ossze is lottuk a netet, aztan ment a doom, kesobb meg a dukenukem. Es szigoruan nem demoscene partin, mert akkor a gamerek voltak a kozellenseg :D

meg volt egy rovidebb idoszak meg vmikor 2000 elso feleben, a cs, es bf. A bf2 volt talan az utolso, amivel haloban nyomtam. Eleg hullamzoan ment a cs :) volt, hogy benaztam, meg volt, hogy egyedul fejbelodoztem a full masik csapatot egy pisztollyal. Mekkora orom volt a korabeli 21 colos monitort cipelni.

Haverokkal volt jo osszejonni, ez a netes dolog idegenekkel, arctalanul mar sose fogott meg, addigra kinottem belole. Mit er az anyazas, ha x szaz kmre ulnek toled.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50442) RexMaximus válasza arn (#50441) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Szintugy, a lanozas az egy kozossegi elmeny volt. Meg ugy tenni is kellett erte, lasd fel napi allitgatas, hogy mindenkinel minden oke legyen :)

Ez a demoscene vs gamer dolog olyasmi lehet mint az Amiga vs PC. Az os Amigasok a mai napig x86 ipari hulladekoznak. De ez nem tartotta vissza oket attol, hogy agyverzesig lanozanak :D. Meg tudom, hogy egy reszuk ugyanugy voodozot meg tuningolt stb.. Hiaba tagadjak, tuti elmorzsolnak egy egy konycseppet ma is a huszoneves (lanos) felvetelek lattan :)

(#50443) frescho válasza arn (#50439) üzenetére


frescho
addikt

Széép. Volt pár emlékezetes vinyóm, de az első MFM-et nem feledem soha :)

Amiga vs. PC: Butaság és mára annyi értelme van, mint Kun Béla tiszteletére gyertyát gyújtani.

https://frescho.hu

(#50444) arn válasza RexMaximus (#50442) üzenetére


arn
félisten

Buszkek is voltak az elso gamermentes partikra :) pedig addig akar kb 1000 fos scenes rendezvenyek voltak magyarorszagon, utana meg lett vagy 100 ember. Persze azaz idoszak egybeesett a demoscene aranykoraval illetve annak vegevel.. A doskorszak utan a scene csak kereste onmagat, a billgetsz windowsat egyreszt nehezen vette be a gyomruk (a dost megszoktak), masreszt meg a win/gyorsitos korszak teljesen mas szemleletet kivant, igy kb csak 2000re vett uj lenduletet a dolog, de amig korabban a demokban olyan dolgokat lattal, ami jatekokban kesobb jelent meg, technologiailag inkabb csak kullogtak a jatekok utan.

Mar ebben az idoszakban felmerult az alapitvanyi kerdes, meg epp azert talaltuk ki a demovetitest, mint rendezvenyt, hogy nepszerusitsuk. Elotte fogalmam nincs, hogy voltak e jol szervezett vetitesek, mi amolyan partipotleknak szantuk, osszerantotta a tarsasagot, 2000ben sceneparty is alig volt mar magyarorszagon. Kb 2002ig voltam kepben a dolgokkal, utana mar eltunt a dolog varazsa. Amennyire tudom/latom bizonyos forumokon, most is ugyanaz a kemenymag alkotja a tarsasagot, mint 20 eve.

Nekem az emlekezetemben a demoscene mar mindig az tanulok/hallgatok szorakozasa marad, ahol sokat lehet tanulni a szamitogepekrol. A mostani profik nosztalgikus szorakozasa egyreszt olyan helyzetet teremtett, hogy baromi magas szintet kell megugrani (gyakran napi szinten hasonlo munkat vegeznek a jatekiparban), masreszt mas munkaval es gyerekkel a nyakadon ezzel az idot tolteni, mint amikor "korlatlanul" foglalkozhattal a tanulas mellett (helyett) vele. Teljesen mas eletszakasz.

Az ujabb demokat megcsodalom, elkepesztoek, de kb 2000ig szeretem igazan oket, akkor volt az utolso demovetites (overdoze).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50445) gerlaip válasza Ry0K3N (#50430) üzenetére


gerlaip
addikt

6600gt jó választás lehet az ic7-hez, elérhető, stabil, újabb játékok jobban mennek rajta, mint a 9xxx radeonokon. Én a 9600xt-t is szeretem, de sok kedvelt régi játékomhoz kevés.

lámavakond

(#50446) DBob


DBob
őstag

Egy LAN party megszervezése azért még ma se triviális, és mérettől függően több embert kíván.
Én például benne lennék egy ilyenben, de kérdés, ez valódi igény több ember részéről is?

(#50447) Ry0K3N válasza gerlaip (#50445) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Ez sajnos igaz. Most újra összeütöttem egy régi konfigot, mondom underground kettőzöm kicsit. Had mennyen a max grafika, aztán mondom mi ez a framerate. Sajnos igen kompromisszumos a dolog. De erősebb videókarira most nem fogok eltapsolni 60+ dolcsit abból a korszakból mert nem látom értelmét ha egy sokkalta erősebbet megkapsz ugyanannyiért ami modernebb.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#50448) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok!

Volt korábban egy kérdésem, hogy a kép néha vibrál windows98 alatt.
Ez a videókártya hibája lehet, vagy frissítési probléma?
Játék közben nem jelentkezik a hiba.

Gép: Pentium II 400Mhz + Matrox Millenium + Voodoo 2 SLI

(#50449) arn válasza Ry0K3N (#50447) üzenetére


arn
félisten

regi gepet azert epitunk mert lassu, nem azert mert gyors :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50450) RexMaximus válasza arn (#50444) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Ez az eletciklus mennyire igaz, azaz, hogy valltoznak a dolgok. Az elmult 10 evben nem nagyon hardvereztem. Max neten "megalltam" megnezni ezt azt. Meg megmaradt dolgaimat dobozoltam el. Par eve "retrozok" csak. Abbol is szerintem ennek a vege lesz az eros belole :)

Valahol csodalom a hc arcokat akik valoban evekig benne maradnak valamiben, lehet ez demoscene is. Azert 1000fot osszerantani nem lehetett semmi. Nem tudtam, hogy ekkora meret is volt.

Eletciklusra visszaterve, neurologusokra hivatkozva ovastam/lattam (videon) egy erdekes dolgot. Abban azt mondtak az ember par evente megunja az eletet. Ezert van alapja annak,hogy 7. evben vannak parkapcsolati valsagok, vagy mondjuk 5 evente cserel munkahelyet az ember es hasonlok. Ezen keresztul tekintve eddigi utama igaznak tunik :).

Bar a szamtech vegigkiserte es kiseri az eletem, mindig valami mast csinaltam vagy ezen belul vagy e mellett x idokozonkent. Most a retro lesz az ilyen. Igazabol ha az osszes konfigomat osszeraktam amit elkepzeltem, nem tudom mi lesz itt a tovabbi motivacio. X idonkent megpofogtetem oket, beuldogelek a retro bargalomba de kb ennyi. Evente egy-ket event lan party cimen mondjuk.

Beteszek meg egy kepcsoves tv-t videomagnoval, vegig tudnek nezni egyaltalan meg hangalamondasos filmet? :D

(#50446) DBob

Otleteles szintjen kezdjuk el kibontani. Milyen jatekokkal jatszanank? Hol tartanank meg? Reszedrol szerinted hany fo lenne? Tuti, hogy a 19"-es CRT-t vinnem magammal :D

(#50449) arn

Sot! Olyan konfigokra is megjott a kedvem, amit anno mondjuk ar ertek arany miatt vallasztottunk inkabb a csucsvasak mellett. Nalam ilyen volt a Cyrix PR procik. Vagy ujabb eraban mondjuk egy Abit IS7-es konfig, szenne tuningolva :).

(#50448) Chris82

Ha kepfrissitesi freki akkor annak allandonak kene lennie, olyannal meg nem talalkoztam amikor random valtogat. Kepfreki jellegu a vibralas? Vagy szinek is vannak ilyenkor? Serceges?

Lehet monitor, kabel, csatlakozo, kartya hiba is. Tipikussan ez a latni kene fele hiba.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.