Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50651) cbmfan


cbmfan
senior tag

jó kérdés: mi volt az utolsó hűtés nélküli VGA kártya? egy (elvileg gyári) nV GF2MX kártyám van, tűzforróra hevül GPU, de működik. ez felett volt valami?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#50652) RexMaximus válasza cbmfan (#50651) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Abit MX 200-om volt, azon mar volt passziv borda, nemreg talaltam is egy peldanyt a vateran belole, remelem hamarosan idere es mukodik :)

Egy VH6-II melle fogom betenni, ami szinten ezen a heten er ide. Ilyen gepem volt regen egy ideig, igy ilyen konfigom is lesz :)

(#50653) erer1000 válasza RexMaximus (#50652) üzenetére


erer1000
őstag

Nekem Asus V7100M néven ment MX200 32MB van, az ment borda nélkül, de borda esetén is meleg volt már eléggé

Illetve egy ismerősöm adott egy Radeon 9550-et, borda nélkül. Saját bevallása szerint úgy használta 1 évet.
Én azért tettem rá

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#50654) RexMaximus válasza erer1000 (#50653) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

En is hasonloan cselekedtem mindig. Ha valamit melegnek iteltem rogton bordat ra. 386-os melle az ULSI koprocit is annak iteltem, igy az is kapott egy 486-os hutobordat :)

PI-es VX lapon is pimpeltem a hutest. Volt rajta melegedo fet/tap ic fene tudja mar mi. Egy kis bordaval de forro volt mindig. Egy talan 8cm-es ventilatort csavartam a proci bordajaba, ugy hogy a melegedo alkatresz is kapjon belole.

Igy halkabb es egyben huvosebb lette a masina :)

A vicc az, hogy a lapjaim kozt van szinten egy ilyen peldany, amin igy helyeztek fel egy ventit. Meg nem teszteltem, de ha egy Cyrix pr 200-as proci van benne akar az enyem is lehetett. Na ez kemeny lenne, mert az enyemet anno eladtam 98-99 korul :)

(#50655) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Nabumm, befutott egy ilyen baby AT haz is.

Elso PC-m is fekvo hazas volt, nagyobb, magasabb es a felnyithato fajta. Az allohazak mindig komolyabbnak tuntek nekem ennel, jobban szerettem oket. De kesobb egy hasonlo kis AT haz is hozzamkerult, nem is olyan rosszak. Elfer benne egy konfig es olyan kis passzentos.

Meretet meghazutolva, valami izom Pentium konfig fog belekerulni :)

Kulon orom, hogy ezzel talan a sorozat osszes haza a tulajdonomban van (nagytorony nemtom volt e ebbol... remelem nem... :) )

arn

A 486-os hazadbol letezett eggyel nagyobb peldany szinten, egy ilyet is szereztem, csak ez is sarga sajnos. Lesz mit feheritenem :)

(kedvencek koze kerult a csoport nemreg, asszem rakattantam a retrozasra most :) )

[ Szerkesztve ]

(#50656) Sanchez638 válasza cbmfan (#50651) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nvidia Vanta? Az biztosan borda nélküli, vagy MX4000

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#50657) arn válasza cbmfan (#50651) üzenetére


arn
félisten

mi az hogy utolso? most is vannak... :)

pl
Palit GeForce GTX 1050 Ti KalmX
AMD FirePro S9150, 16GB GDDR5

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50658) bacsis válasza cbmfan (#50651) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

volt Mobility Radeon 9600-as is desktop kártyaként kiadva, ráadásul univerzális AGP-vel, az is borda nélküli volt...

(#50659) frescho válasza arn (#50657) üzenetére


frescho
addikt

Azokon is van hűtés csak passzív. Legalábbis az eredeti kérdést úgy értem, hogy min nem volt még hűtőborda sem.

https://frescho.hu

(#50660) cbmfan


cbmfan
senior tag

tudna adni valaki működő drivert Macronix chipes Rush kártyához Win98 alá? 1.02.11B-vel fekete képernyő van csak, többi meg Alliance chipeshez van.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#50661) Ry0K3N válasza RexMaximus (#50655) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Nem is tudtam ebből volt fekvő verzió.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#50662) arn válasza frescho (#50659) üzenetére


arn
félisten

Miert jobb az a megoldas? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50663) RexMaximus válasza Ry0K3N (#50661) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Kivancsi leszek majd hogy fest a osszerakva, kabemanagement meg hasonlok utan belul. Majd megosztom, lesz nehany projektem az oszi teli napokra ugy erzem :).

Csak a futest kell valahogy megoldanom :)

(#50664) alvaro válasza RexMaximus (#50663) üzenetére


alvaro
senior tag

Pentium D? :DDD

(#50665) cbmfan válasza alvaro (#50664) üzenetére


cbmfan
senior tag

azaz, gyári nem rezes hűtővel! így a légkeringetés is meg van oldva :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#50666) RexMaximus válasza alvaro (#50664) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Retro csoportba sulya van ilyet kerdeseknek, sose tudni mit vallthat ki :D

es amugy tenyleg a legbrutalabb Pentium, miert is ne. kar, hogy modolni kell hozza, ez az elkeszules idejet kitolja a kiszamithatatlanba :D Van D954-os procim, kell egy jo lap, tuning, valami korabeli izom vga (SLI?) melle es annyit fogyaszt mint az osszes regi gepem majd egyuttveve :D

Regebben gondoltam ra milyen jopofa lenne egy regi haz az asztalon, kozben meg egy brutal belso rejt :)

Regebben lattam ezt a cikket ph-n [link] de nekem nincs szivem egy regi hazat felalldozni. Lehet ha lesz egy nehezen metheto, akkor ott mar mindegy, azt atpimpelem.

Szerk., mosmar kell egy D805 proci is akkor :D

[ Szerkesztve ]

(#50667) frescho válasza RexMaximus (#50666) üzenetére


frescho
addikt

Régi ház új hardverrel nekem sokáig volt. Újítottam, azóta is az a ház. Az nem változhat. az indoklást már régen megírta valaki vicces formában. 11. pont: [link]

arn: Mert MX-et emleget. Passzív volt elég sokáig, azt tuti ismerné a kolléga.

https://frescho.hu

(#50668) RexMaximus válasza frescho (#50667) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Kep esetleg? :)

Az a szitu amugy nalam, hogy a mai napig tetszenek a regi hazak. Ezekbol egyes formak szamomra halhatatlanok. Pl korai ATX, letisztult feher szogletes formak. Mint amilyen arn kolleganak van pl. Ha sima desktop pc igenyem lenne (nem kell sok hdd bele stb) akkor lehet mindig ilyen hazam lenne a mai naig.

Belvilag miatt szamomra a 2005-2006 korul megjelent Chieftec haz a non plus ultra, ennel ujabbra meg nem talaltam okot. Ilyet hasznalok a mai napig - [link] Ebbol van 2-3 db-om meg egy tornyom is :)

A cikk az komoly - OldMan-tol jelent meg a Guruban, meg a hardveres sorozatabol. Parci tette fel ide ahogy nezem, O meg regen az OldMan forumjaban is fent volt, meg a ph elott sztem. Utana osszeroffentettek ezt az aprocska dolgot amit azota is hasznalunk, nem semmi :)

A cikknek vam masik resze talan eladoi oldalrol, nem emlekszem pontosan... :)

Amugy OldMan a cikkeit kozkincse tette az oldalan anno, de az oldman.ini.hu mar nem mukodik ahogy nezem.

[ Szerkesztve ]

(#50669) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Emberek senki nem vette észre pedig fél éve fent van a hírdetés.

Agp HD3850, Abit IC7 Max3, 2x512 cl2 Corsair, 2x512 466mhz ram, Fatality hűtés, 2db WD Raptor...

Ja és a vga-n rezes zalman hűtés.

És csak 10.000FT volt!

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#50670) RexMaximus válasza Sanchez638 (#50669) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Vagy mindenkinek annyi lomja van, hogy fel se figyel erre :D

(#50671) gerlaip válasza quailstorm (#50546) üzenetére


gerlaip
addikt

Alapvetően a gondom a széteső kontúrú textúrákkal van. A modern tükröződés számomra csak elvesz az élményből. Radeon 9800-zal még nagyon jó látványt lehet elérni 16x anizoval, az FSAA nem is annyira fontos, bár a 4x-es azért szép.

Az NFS 3 modern patch-et kipróbálom, felkeltetted az érdeklődésemet. :C

@sanchezsa én már megnéztem, majdnem írtam is neki. De mintha valami baja lenne a lapnak, már nem emlékszem. Egyébként még úgy is megéri.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#50672) gerlaip válasza quailstorm (#50546) üzenetére


gerlaip
addikt

Azt elfelejtettem írni, hogy NFS 3-mal valamikor 1999/2000-ben játszottam valami 333A celeron/S3 Trio cuccon. Érdekes lesz ennyi év után.

RexMaximus Abit VH6II csuda jó kis lap volt, Riva TNT2-vel és 800-as celeronnal még az Unreal Tournament 2003 első pályái is elmentek rajta min. felbontásban :D

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#50673) gerlaip


gerlaip
addikt

Legújabb szerzeményem házát ingyen vágták hozzám a helyi PC boltban, annyira cikinek találták a kinézetét. Én pedig pont ilyenre vadásztam!


Abit KX7-333 Palomino 2000+


V3 3000

lámavakond

(#50674) quailstorm válasza gerlaip (#50671) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az is csak egy belső limit, NFS3 patchnél van róla szó, abban a játékban is egy rakat textúra sose jelenik meg teljes valójában, csak szétbutítva...

NFS3-at én is 240x320-ban kezdtem, bár sok köszönet nem volt benne :DDD

A Codegen Super Power ház meg nagyon giccs a foncsorokkal, nekem is van, még 2009-ben vettem.

(#50675) RexMaximus válasza gerlaip (#50672) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Azon a konfigon azert mar kemeny lehetett az ut 2003 :D

(#50673)

Ezek a hazak mar a lowbudget papirvekonysagu peldanyokhoz kepest jobbak voltak. De szinten belepokategoriat kepviseltek. Amit ezeknel a legjobban gyuloltem az az, hogy meghataroztak hova keruljon bele a flopyy es ezeknek a dizajnja se volt az igazi.

Mai napig nem ertem miert vettek at ilyen sokan ezt az elore kialkitott floppy elolapba epitos dizajnt.

Az osszes ilyentol szabadulok :)

Persze ettol fuggetlenul rengeteg ember szamara lehetett ez akar elso konfig haza akkoriban.

(#50676) cbmfan


cbmfan
senior tag

talán Codegen dupla magas torony ház, 6 5.25 hely, ajtóval. vajon hol volt az egyetlen hely floppynak? naná, hogy legfelül. 90 centis kábel pont elég volt, hogy elérjen csatlakozóig.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#50677) arn válasza frescho (#50667) üzenetére


arn
félisten

Borda azon is van

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50678) gerlaip válasza RexMaximus (#50675) üzenetére


gerlaip
addikt

Úgy adtam el a gépet, azt hiszem 2003-ban 30 ezerért, hogy az UT2003 első pályájával demonstráltam a srácnak, hogy a minimumra elég. :D

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#50679) Ry0K3N válasza gerlaip (#50673) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Helyi önkormányzat ilyen gépházakkal van tele, K8N-NEO lapokkal. Valószínűleg egyet lenyúlok majd amibe a régi socket 7-es lap kerül majd mert az most háznélküli lett :)

Más:
Apropó kipróbáltam ezt az nGlide progit. 3dfx-et szimulál modern gépek alatt. Az első tesztalany az F22 Lightning 3 volt mivel régen nagyon sokat szórakoztunk a demójával. És meglepő módon de működik. Zéró glich nélkül mint amivel a d3d verzió tele van. Ingyenesen le tudtam tölteni a novalogic fórumáról csak nem kell az updatet hozzá feltenni. Minden gond nélkül megy Win10 x64 alatt. Akit érdekel dobhatok linkeket.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#50680) frescho válasza RexMaximus (#50668) üzenetére


frescho
addikt

Képet kerestem, de nem találtam. Egy betörésnél mindent vittek. Szó szerint fiókostul :( Amiről már van képem az a Chieftec, ami már modern darabnak számít. Hasonlított ahhoz amit linkeltél, de ezüst előlappal. A mostani P180 is megvan már egy ideje, még talán Athlon, Phenom időkből. Nem is fogom cserélni egy ideig, így nem látszik a belső evolúció, ergo nem is fáj az oldalbordának. A retró cuccokat is próbálom dugdosni, de néha kilóg a lóláb. Multkor kiszúrta az n+sokadik barátnő megjelenését (Amiga 500+). Oldamn-t megörökítette a wayback: [link]

arn: Nem biztos. Valami HP, vagy Dell gépben láttam én is borda nélkülit.

Találtam első keresésre képet is. HP lehetett, mert olyan gépek voltak körülöttem főként. Valami ilyen: [link]

Dellre is rögtön dobott találatot: [Dell 7D208]

Ezek ilyen nagyon kiherélt szarok voltak.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#50681) RexMaximus válasza frescho (#50680) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Nem tudom miert nem jutott eszembe megnezni az idogepben. Talan az ini.hu miatt vegulis az csak egy atiranyitas volt. Jo, hogy igy is mukodik a dolog :)

Ilyen baratnoket en is gyujtogetnek, nem csodalom, hogy feltunk az oldalbordanak ;]

Anno az akkori szomszedunk, kb 20 eve amikor Cyrix pr200-as konfigom volt, atjart neha gammazni a Cramageddonnal. Lattam, hogy elvezi, rohogtunk mint az allat. Evek mulva is emlegette a muuuuu meg egyebb hulyesegeket (tehenek hangaj). O idosebb volt akkor hazas stb talan olyan 30 kornyeken.

Akkor neki egy 386-osa volt es nem mert maganak jobb gepet venni, mert otthon "nem ertenek meg". Egy olyat mint ami nekem akkor volt siman megengedhetet volna maganak. Ez egy masik szelsoseg persze de bakker akkor vegulis mi a poen az egeszben ha ennyit sem mersz meglepni.

Ez csak ugy eszembejutott most. Persze mi mar az ellenkezojet kepviselhetjuk :). Mondjuk nekem szerencsem van, kocka a leany is, korai 80-as evek vegen, 90-es elejen meg egymas ellen WOW-oztunk :)

Mikor let ra lehetoseg, hogy megvegyem azt az adag retro jatekot amikrol kepet is dobtam fel ide - mondtam neki, hogy van de torom a fejem rajta mert sok love egyszerre, viszont igy levadaszni egyenkent oket az kb lehetetelen. Nem eri meg a rafoditott idot. vegere se ertem mar mondta, hogy vedd meg! Ki vagyok en ahhoz, hogy vitatkozak ugye :D

Amikor SNES-hez meg vettem everdrive-ot, MK3 Ultimate-val leultunk jatszani egy kicsit tesztkent. Gondoltam majd jol lezuzom, nem tartott sokaig az oromom :D

Mindenkinek

PC Guru OldMan Cikkek, hardverekrol, Pc Tuningrol stb 1996 - 2004-ig. Segithet beloni idoben is a dolgokat meg par erdekesseg is akadhat bennuk :) - [link]

A forumot is erdemes lehet megnezni, nem tudom meddig van mentes rola, de PII kornyekerol indul benne a matekozas :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#50682) RexMaximus válasza RexMaximus (#50681) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Aki retrozni akar, itt is van meg :)- [link] [link]

uuu - "Pentium 4 1700 MHz + Asus P4T alaplap + 384 Mb 800MHz-es RDRAM 380.000.-"
[link]

[ Szerkesztve ]

(#50683) arn válasza frescho (#50680) üzenetére


arn
félisten

Rendesen megtervezett hazhutes mellett lehet, de a forgalomban 95%ban volt rajta vmi.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50684) frescho válasza arn (#50683) üzenetére


frescho
addikt

Azt hiszem, hogy az itt lévők ismerik az 5%-ot. Pont ezért értelmeztem úgy, hogy hűtés nélkül = borda nélkül. Mert a passzív kártyákról is tudunk szerintem mindannyian, mert folyamatosan volt a hírekben, hogy mit sikerült így kiadni.

https://frescho.hu

(#50685) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Egy ideig futott ez a kampany, 90 kozepe kornyeken. Bar nem tudom mennyire ertekelheto (nomeg mennyire volt eredmenyes).

De megmosolyogtato ma mar az tuti :)

(#50686) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Ez a korszak kimaradt nekem - D945 koraban mik voltak a hozzaillo tuti alaplapok?

(#50687) Sanchez638 válasza RexMaximus (#50686) üzenetére


Sanchez638
addikt

X925 chipset lapok. Én a Abit AA8 Duramax-ot szeretem ebbe.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#50688) RexMaximus válasza Sanchez638 (#50687) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

koszonom :)

Miert off - relevans tartalom :)

(#50689) Sanchez638 válasza RexMaximus (#50688) üzenetére


Sanchez638
addikt

Mert nem vagyok biztos a chipset típusba.

Abit AW9D Max-ot használok azon x975 van. De ezek már első gen C2D-hez valók.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#50690) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Egy hazbol kaptam ki ezt a lapot, nem ertettem miert nem tudom kiszedni. Pedig semmi se tartotta mar :)

Miutan picit batrabban alltam hozza, kijott, es jott vele a meglepetes, hovezeto lapkak voltak az aljan.

A melegedo alkatreszek / teruletek alá kerultek. Nem tudom mennyi ment at belole az alaplapot tarto fem talcara., de kivancsi lettem erre majd kiprobalom mennyire hatekony. Alapvetoen az otlet az tetszik. Ilyesmi nem is jutott az eszembe eddig. Bar ilyen ujnyi vastag hovezeto se lehet olcso.

Ha jonak itelem lehet adaptalom, biztos nem art a regi vasak elettartamanak ez :)

(#50691) DBob válasza RexMaximus (#50690) üzenetére


DBob
őstag

Én most is használok ilyen megoldást, ebben a konkrét esetben.

Természetesen a HW-nek jót tesz, a kisebb delta T ami az üzemállapotban előáll. Kérdés, hosszú-hosszú évek után célszerű-e ennek a bevezetése? Amikor az alaplap megette már az elektronjai javát.

(#50692) Sanchez638 válasza DBob (#50691) üzenetére


Sanchez638
addikt

Gondolom ez nem nem egy két hónapos megoldássos. Ezt évekre tervezik.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#50693) plömplöm válasza RexMaximus (#50690) üzenetére


plömplöm
őstag

ezeket én felejtettem benne abban a gépben :)

sokat számít. érezhetően melegszik az alaplaptálca. és valóban nem olcsóak ezek a gappadek. használd egészséggel :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#50694) DBob válasza Sanchez638 (#50692) üzenetére


DBob
őstag

Igen, hosszú évekre.
Nem is értem miből gondoltad, ezek "egy-két hónapos megoldások".

(#50695) RexMaximus válasza plömplöm (#50693) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

:R amugy sem keves cucc jott toled :D

(#50696) Sanchez638 válasza DBob (#50694) üzenetére


Sanchez638
addikt

Hát itt a forumba mindenki szerel.

Én eddig kb 1 évig volt legtovább egybe a gép. Max a vga és a proci volt cserélve anno. Azóta szinte negyed évente változik.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#50697) DBob válasza Sanchez638 (#50696) üzenetére


DBob
őstag

Ja értem.
Nos, én azért ennél hosszabb távra rakom össze a gépeket.

Ha "csak" tesztelgetek, akkor ott nincs valóban fix build. Egyébként nekem minden annyira fix, ha alaplapot cserélek, akkor sokszor tápot és házat is :K

(#50698) DarthSun válasza RexMaximus (#50690) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ötletes, biztos jót tesz ha a lap alja is hűvösebb. Bár én is hosszabb távra szerelem össze a konfigokat, ha jól működnek akkor már nemigen bolygatom, néhány videokártya, CPU csere lesz majd, de egyikhez sem kell kiemelni a lapot. A DDR2- es Phenom-II- őn kell még hűtőt cserélnem, de asszem abban a házban már ki van vágva a hűtőszerelő nyílás, ott sem kell majd kivenni a lapot, valamint a CPU alá akkor nem is játszik ez a megoldás.

(#50699) RexMaximus válasza DarthSun (#50698) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Igazabol el kell gondolkodnom hova lenne jo nekem. Igazan melegedos lapok P4-es eratol voltak nem?

Ja meg PI ahol bordakat is hasznaltak

De ezeket leszamitva nagyon nem remlik, hogy kulonosen melegedne barmi is P4 elotti korszakban. Olyan ami hasonlot igenyelne.

(#50700) Sanchez638 válasza RexMaximus (#50699) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ahol magasak a tdp értékek. Nforce Chipset?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.