Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29751) bacsis válasza gban (#29747) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a HDD-k bad sector mentesek :)
mégis 20-80megát ír formázás után :Y
másik gépbe pöccröcc lement a formázás bad sector nélkül.. ha még lesz időm msot mgé estefelé akkorrátolok egy win95 telepítőt hogy baszaxik-e... ha jó, akkor tuti hogy nincvs a HDD-nek baja... lehet kábel, vagy alapalp is szívathat :U
a szomorú az hogy full jó progik voltak az egyik SCSI-n és aszitem hogy behányt és leformáztam.... hát nem kellett volna :U

(#29752) gban válasza bacsis (#29751) üzenetére


gban
Közösségépítő

Értem én hogy nincs bad rajta, csak ha a lap (vagy a kártya biosa a lap biosa miatt vagy mittudomén de valamiért nem látja) valamiért nem látja csak 525-ig vagy hol volt a limit, akkor simán ez a tünet.
Nekem volt anno egy 1 gigás noti hdd-m, amit asztali lapban simán particionáltam, majd formáztam, majd betettem notiba, az meg 99% után bad sectorokat dobott végig - nem ugyanúgy kezelte, így az asztaliban adott partíció sem volt nyerő, törölni kellett, notiban rátenni, és akkor már jó volt.

Postázást nem vállalok.

(#29753) bacsis válasza gban (#29752) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ez SCSI, itt nem volt az az 1024/16/63 fölött limit :) de amúgy jahh ezt is próbáltam hogy csak 500megás partíciót csináltam, de ugyanúgy xar volt...
szóval a másik gépben lement a formázás, nem ír bad sectort, na meg ugye nefelejtsük el hogyha van bad sector akkor azt formázásnál írja, az én esetemben meg nem írt hogy helyreállítani akar akármit is, csont nélkül végig ment, mégis az összegzésnél 80mega!!! Bad-ot írt.. az qrva sok, sztem vagy 2 napig formázta volna :DDD na szóval a másik gépbe csont nélkül végig ment sys c: is megvolt, látja a command com-ot is de valamiért bootoláskor vlaami nagyon furi hibaüzenetet dob, amit még nem is láttam, szal lehet valami még szívat.. de mi? ez egy full másik konfig.. lehet be tett volna valami a HDD-nek? :F esetleg jumper beállítás? mert az mind a 2 HDD-n ugyanaz... van egy harmadik full bekonfigolt ilyen HDD-m majd arról még átlesem a jumper settingset...

(#29754) Ganz-[HUN] válasza bacsis (#29753) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Ha a terminátor jumper helyen van, akkor próbálj másik kontrollert, és kábelt.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#29755) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Két új vinyószerzemény, mindkettő irdatlan sok üzemórával és indulással.
Ilyenről hogy MDT vinyó, hallottatok már? Itt egy 40GB- os példány (100/100 ) :

A másik egy Hitachi DeskStar 160GB IDE ( 100/20 ), tehát a teljesítmény 100, a kondíció 20, a 86 áthelyezett szektor miatt :

Végül is jól mennek, az előző Barracudát lenyomja mindegyik, retro gépbe ezek is jók.

(#29756) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#29755) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

a hitát teszteld I/O tesztel sentinel pro-ban.
így az esetleges hibákat kiszűröd. Szükséges, mert ez a HDD sorozat eléggé unrelaible tapasztalatom szerint. van belőle jó is rossz is. nekem egy HDT722516dlat80-as van, 92/100-as.asszem' 1-2 hibás szektor van, jó kis vinya, gyors és megbízható.
ja és mennyi az a nagyon sok üzemóra?

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#29757) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#29756) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Sok évre való mindegyiken, pontosan nem jegyeztem meg, már levettem őket, majd hétvégén újra megnézem Sentinellel, meg végignyomom R/W teszttel.

(#29758) Exian


Exian
őstag

Sziasztok!

Talán emlékeztek még rám, pár hónappal ezelőtt még aktívan irkáltam én is ide, aztán mostanában eltűntem, illetve inkább csak olvasgattam csendesen. Teljesen más dolgokkal kellett foglalkoznom, meg 1-2 magánjellegű dolog is keresztbehúzta a számításaimat, így az antik-retró cuccok begyűjtése is megállt egy kicsit.

Annyira, hogy lehet, hogy épp az ellenkezőjére lesz szükségem: lehet, hogy meg kell válnom néhány olyan géptől, amit nem tudok tárolni majd a jövőben. 286os, 386os, de főleg 486os és P1 gépekre kell gondolni. Természetesen nem pénzért szeretnék megválni tőlük, hiszen nagy részét én is úgy kaptam.

Olyan gyűjtőt keresek tehát Pécsen vagy környékén, aki hű gazdája tudna lenni a gépeknek és vigyázna rájuk :) Ha már én nem tudok önhibámon kívül annyira hű lenni...

Nem akut a dolog, jelenleg tudom még tárolni a gépeket néhány hónapig, hiszen talán arra is emlékeztek, hogy kiállítás is lesz belőlük és most még a helyszínen van egy erre a célra fenntartott tároló (bár azért is küzdenem és könyörögnöm kellett, úgy volt, hogy ki kell rámolnom egyik napról a másikra...), a fő gondom utána lesz, amikor el kell vinnem a helyszínről a gépeket. Sajnos megszűnt az a tároló, mint lehetőség, ahol eddig tároltam (a begyűjtés és helyszínre szállítás előtt), így nagy gondban vagyok, mert panelban lakunk és semmiféle tárolóm nincsen, gép viszont van "sok". Az asszony otthonra pedig már nem enged egyetlen új (régi) gépet sem :) :(

Szóval, akinek van helye és hajlama és szívesen átvállalna néhány masinát, az már most készüljön. Én nagyon örülnék, ha jó helyre kerülnének azok a gépek, amiket nem tudok elszállásolni. A legtöbbért a szívem fog megszakadni, hiszen nem egyet én keltettem életre, akár forrasztgatással, vagy komolyabb savmentesítéssel is.

Ugyanígy gazdát keres majd rengeteg kiegészítő (kábelek, floppy lemezek százával, ésatöbbik). Nagyon úgy tűnik, hogy én csak a (számomra) legértékesebb gépeket tudom megtartani.

Üdv!

(#29759) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#29757) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

ráér.. :DDD

Exian:
Emlékszek rád, és sok más is szerintem. :)
Én vállalnám, csak az a baj hogy nem tudok pécsre eljutni. :(
Kecsóra fel tudod hozni?
Vaggy szolnok?

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#29760) DarthSun válasza Exian (#29758) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem van mindenféle gépem, csak 286- os működő lapot keresek, tehát ha van működő, savmentes 286 lapod arra rárabolnék. Ha esetleg van SIMM RAM- os akkor meg még jobb. Más minden van hozzá, IO csatoló, video, táp, ház, vinyó, floppy.

(#29761) Nudlee válasza Exian (#29758) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Szia!

De rossz az ilyet olvasni :U .
Szegedi vagyok, esetleg el tudnék menni értük.
486 -ig (na jó, még talán P1 is belefér) bármi jöhet.

A savmentesítés alatt mit értesz amúgy?

(#29762) Ganz-[HUN] válasza Nudlee (#29761) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

amin nem folyt el az akku, és nem oxidálta/marta szét a cuccost

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#29763) Balathruin válasza Exian (#29758) üzenetére


Balathruin
veterán

Szívesen elhoznák párat (mivel nálam a legrégebbi is P3), de túl messze van. :(

(#29764) Nudlee válasza Ganz-[HUN] (#29762) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Jaa, a kifolyt akku elektrolitjáról van szó.
Mivel érdemes nekiállni és eltávolítani az oxid réteget?

Van egy 286 -os lapom amin (az akku mögött) kb. 4cm hosszan szétmarta a nyákot az elektrolit.
Még nem tudom hogyan, de javítani fogom. A lap egyébként ettől függetlenül működik.

Ha már témánál vagyunk. Van egy 286 -os laptopom, amin tönkrement a "Dallas real time" akkuja.
Találtam a neten leírásokat, hogy hogyan is lehet megbuherálni.
katt
Valaki csinált már ilyet?

(#29765) Ganz-[HUN] válasza Nudlee (#29764) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Valaki csinált már ilyet?
én tervezem, fenyő pedi biztosan csinált.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#29766) Nudlee válasza Ganz-[HUN] (#29765) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Én is beütemezem az 5 éves tervbe :)

(#29767) DarthSun válasza Nudlee (#29766) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én nemrég csináltam egy 486 lapon Dallas rework- öt : [link]

(#29768) Nudlee válasza DarthSun (#29767) üzenetére


Nudlee
aktív tag

F@sza!
Én azt hiszem egy CR2032 foglalatot tákolok rá...már találtam is itthon.

Megjött kínából a POST kártyám. Ki akartam próbálni az XT lapomon, (amin hibás ram / ramok vannak). Bedugom, erre most már a lap sem indul...basszus remélem nem nyírtam ki...

(#29769) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#29767) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Ja erre emléxem :DDD
Nekem egy ODIN-nnal kéne megcsinálni.fasza kis p1 deszka, dehát a biost belőni egy rakat lócitrancs :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#29770) Sanchez638 válasza Exian (#29758) üzenetére


Sanchez638
addikt

Pécs.... :( Pedig itt lenne hely :(

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#29771) gban


gban
Közösségépítő

Wing Commander 3 ingyen

Postázást nem vállalok.

(#29772) Sanchez638 válasza gban (#29771) üzenetére


Sanchez638
addikt

Én mán lecsaptam rá még reggelt :R Jó ez így, Steamen meg Originen tele vagyok ingyenes tartalmakkal :D

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#29773) Nudlee


Nudlee
aktív tag

Hajnalban még maceráltam a POST kártyámat, amin egyszer csak elkezdett villogni a kijelző egyik szegmense, aztán némi égett szag társaságában jött egy PUKK.
Úgy néz ki, kinyírtam vele az XT lapomat is. :W

(#29774) gban válasza Nudlee (#29773) üzenetére


gban
Közösségépítő

XT-be is jók ezek a tesztkártyák? :F
Gondolom ISA verzió, ami már ritkább, de nem tudtam hogy kompatibilis vele.
Vagy nem is kompatibilis, és ez volt a gond?
Bár utóbbi esetben maximum nem mutatna semmi értelmeset gondolom, mert az ISA lábkiosztása ugyanaz XT és AT esetében, nem (lévén szabvány elvileg vagy mi)?

Postázást nem vállalok.

(#29775) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nahh SCSI project folytatódik.. továbbra sem Boot-ol SCSI-ról.. rátoltam egy mezei 3,5-es 520megás SCSI Quantum fireball-t... új partíció formázás, SYS C:
restart után hatalmas nagy betűkkel: NO ROM BASIC SYSTEM HALTED
hozzáteszem az IDE-s HDD-ről úgy bootol mint a szél...
tehát lényegében 2 különböző gép összesen3 vezérlő 3 HDD-vel próbálva és mindíg ugyanez a jelenség...

(#29776) Balathruin válasza bacsis (#29775) üzenetére


Balathruin
veterán

Valamelyik gép negatív erőket sugároz, ha ennyi furcsaság van nálad. :D

(#29777) Ádyka válasza bacsis (#29775) üzenetére


Ádyka
őstag

Try fdisk /mbr. Asszem én is láttam már ilyet.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#29778) bacsis válasza Ádyka (#29777) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

és bingó bakker :U
de meg szopattak azt a rohadt életbe :B
DE!!!!
Még a másik gépbe nem tudni hogy jó lesz-e ahol akkroa bad sectorokat dobált mint a Zállat....
De mindegy mostmár tudjuk hogy innen ki lehet indulni.. hamarosan folytatjuk :DD

(#29779) Nudlee válasza gban (#29774) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Azt írta a könyve, hogy bármilyen ISA foglalatos lapba jó...de lehet, hogy mégsem :U
Elkezdte mutatni a hexa kódokat, aztán megállt (de már akkor sem adott képet a lap).
Egy Trident 8900i volt még az XT lapba, annak szerencsére semmi baja sem lett.

Rendeltem egy komolyabb POST kártyát is, azzal hátha kiderül mi baja lett a lapnak.

[ Szerkesztve ]

(#29780) DarthSun válasza Nudlee (#29779) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

CR2032 nálam nem ment, mivel a Dallas a riser alatt van, felette az alsó ISA busz, a busz és a Dallas között kb 1mm van :DDD

Komolyabb POST kártya a halott XT lapban? Nehogy újjabb pukkanás legyen :U

[ Szerkesztve ]

(#29781) Nudlee válasza DarthSun (#29780) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Na ez az...
Majd annak is elolvasom a manualját...úgy sem ér semmit :D
Az a baj, hogy így max. dísznek jó.
Nem is értem, hogy lehettem ekkora farok...egy "működő" XT lapba próbálni egy kínai POST kártyát... :W

(#29782) DarthSun válasza Nudlee (#29781) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akárki belefuthat, ettől függetlenül a kínaiak viszont egyre jobb cuccokat gyártanak.

(#29783) Sanchez638 válasza DarthSun (#29782) üzenetére


Sanchez638
addikt

Inkáb a "márkásabb" cuccok kezdenek egyre gyatrábbak lenni :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#29784) DarthSun válasza Sanchez638 (#29783) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Új tudományág : a fogyasztási termékek relativitáselmélete :DD

(#29785) Nudlee


Nudlee
aktív tag

Az alábbi vinyót keresem (csak elektronika is érdekel):
WD400BD-60LRA0 (sata)

Pl. egy WD400EB-11CPF0 (EIDE) panelja jó lehet rá?

(#29786) bacsis


bacsis
Közösségépítő

(#29787) Nudlee válasza bacsis (#29786) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Ezt tegnap majdnem én is megvettem, de végül letettem róla.
Kíváncsi leszek, hogy működik e majd...

[ Szerkesztve ]

(#29788) DarthSun válasza bacsis (#29786) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nagyon ráálltál ezekre az ősi nagyvadakra :D Drukkolok hogy működjön.

(#29789) ebegab92 válasza bacsis (#29786) üzenetére


ebegab92
senior tag

Szép darab! :D UP hogy működjön. Majd jó lenne valami retro SCSI HDD megateszt is :D

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#29790) bacsis válasza ebegab92 (#29789) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igaz, már van egy "rahedli" hogy only retro SCSI HDd-ket tesztelhessek :DD az a gond, hogy 5,25-ösből jelenleg 7db van, abból 2 deglett, 3 pedig tök egyforma :DDD

(#29791) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Komolyan mondom a 486-osnál (és a Super Socket7-esnél) nincs szivatósabb platform...
a következőre válaszoljatok nekem lécci!
van 4db VIP-es 486-os lapom... 2 azt csinálja hogy nem hajlandó csak kikapcsolt Internal kess-el bootolni... miután ez a CPU-ban van ugye?! cseréltem CPU-t de másik CPU-val is ugyanaz a hiba, illetve a másik 2db 486 VIP lap bootolna engedélyezett kess-el, is, de nem látják a SCSI-s HDD-t.. az egyik se a HDD-t se az ODD-t, a másik az csak a HDD-t nem látja... persze az a 2 lap ami kikapcsolt kess-el megy az látja a SCSI HDD-t...
jahh amúgy most próbáltam ki egy 5. 486-os lapot ez csak ISA+PCI, bár sztem ez most mellékes, ez látja is a SCSI HDD-ket és engedélyezett kess-el is bootol, tehát sztem azoknál a lapoknál kell keresni a hibát, de tippem sincs hogy mi okozhat ilyent hogy magát a SCSI vezérlőt látja de a HDD-t nem :U
amúgy kb 1,5 éve szívtam hasonlóval, akkro egy 386/486 hibrid lapnál volt olyan nyűgöm hogy 2 totál egyforma lap, egyik hibátlanul eszi a SCSI-t a másik nem ismerte fel a vezérlőt sem... de ez most OFF...

(#29792) ebegab92 válasza bacsis (#29791) üzenetére


ebegab92
senior tag

Nem lehet, hogy kicsit megfáradt már a BIOS-chipje, aztán emiatt nem az igazi a bootolás? Esetleg valamelyik másik komponens/+ek fáradt(ak) el. Csak ehhez mindent ki kellene mérni. Vagy már anno újkorukban is jellemző fícsör' volt, hogy szenvedni kell velük? :D

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#29793) Fenyő válasza bacsis (#29791) üzenetére


Fenyő
őstag

Van pár Vipes lapom, de ilyet még nem tapasztaltam, hogy csak letiltott proci kessel menne, ott vagy a lap döglődik vagy vmi beállítási probléma lesz, scsi-hoz nem nagyon tudok hozzászólni, az a néhány vezérlő meg hdd ami akad az gond nélkül megy (de ez nem túl mély merítés), csak a szokásosat tudom mondani, jumperelés, kábelezés, terminálió ellenállások átnézése...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#29794) DarthSun válasza bacsis (#29791) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A SCSI kártya erőszakos néha ( laptól is függ ), 14, 15 IRQ- ra terpeszkedve lehet hogy lepostol a SCSI BIOS, de a meghajtókat már nem látja, ütközik az IDE ( kártya v alalplapi ) vezérlővel. Hálókártyával ( 9,10,11 IRQ- n ) és hangkártyával ( 220,5,1,5- ön ) is hajlamos ütközni de ezen esetekben le sem fut a SCSI BIOS vagy bejelentkezik de hibát jelez ( vezérlőtől függ ).

(#29795) bacsis válasza DarthSun (#29794) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen látod erre nem gondoltam, hogy alapból ütközik a SCSI valamivel... van a kártyán PNP és nem PNP jumperolás is... majd következő iylen esetnél szórakozok vele, de jelenleg úgy néz ki, lehet nem kell mert mgtaláltam a befutó alaplapot... :)

szerk: Bár arra szívesen fogadnék ötletet, hogy miért nem látja a feltelepített Win95 az ODD-t? :F Win98 indító lemezzel bebootoltattam, cd rom támogatással, ODD-ről telepítettem fel a win95-t, jöttt az első újraindulás/betöltés majd nem lát ODD-t :U
tehát asszem kábel meg hibás ODD meg iyleneket kizárhatunk hiszen ODD-ről telepítettem a gépet :U

[ Szerkesztve ]

(#29796) Fenyő válasza bacsis (#29795) üzenetére


Fenyő
őstag

Amikor a win95-öt cd-rom támogatással telepíted akkor először betölt egy dosos drivert az odd-hez és ezt használja, ha a vezérlő pnp-és akkor nincs is a dosos driverre a telepítés után szükség, tehát alapértelmezés szerint nincs benne az indítófájlokban a dosos cd-rom driver...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#29797) DarthSun válasza bacsis (#29795) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Win98 az újraindítás után már töltögeti be a saját vezérlőit, valószínű hogy az eszközök új erőforrásokat kapnak, ezután már akármi lehet....

Telepített Win98 eszközkezelőjét ha megnézed az IRQ- k és egyéb erőforrások nem mindíg ott vannak ahol a BIOS default ( telepítéskori beállítások ) értékei, ez rendszerint nem is okoz problémát de ha ebbe a kavalkádba egy SCSI kártya keveredik.....

Fenyő : de attól még a Win98 saját vezérlőjémek be kell töltődnie immár a megfelelő programokkal előkészített HDD- ről és továbbra is látszania kell az optikának Win alatt, DOS alatt persze megfelelő vezérlő kell.

[ Szerkesztve ]

(#29798) bacsis válasza Fenyő (#29796) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

3X-ori elolvasás után értem mit mondasz :) és akkor jól értem hogy arra viszont nem írtál hogy a Win95 miért nem látja az ODD-t? :B
viszont a böhöm 5,25-ös SCSI működik.. azt bezzeg egyből felvette a win :U

(#29799) Sanchez638 válasza bacsis (#29795) üzenetére


Sanchez638
addikt

a 486 laposomra feltettem a 3.1-et és kövi indításnál nem lát semmi vinyót, erre valami megoldás?:)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#29800) gban válasza bacsis (#29798) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mert nem találta meg a hardvert - telepítéskor betöltött a driver, de a win alatt nem.
Futtas egy manuális új hardver keresést.

Postázást nem vállalok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.