Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) gban válasza Sanchez638 (#29799) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem lát vinyót vagy nem bootol róla?
Nem mindegy :B
Nem bootol: fdisk /mbr segíthet.
Illetve, partíció aktív? Előtte mi volt rajta, formáztad-e, bootolt-e korábban róla, stb.

Postázást nem vállalok.

(#29802) Sanchez638 válasza gban (#29801) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nem látja a gép egyiket sem, elötte pedig mind2 látta. Bios reset is volt, a hdd felpörög de semmi

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#29803) DarthSun válasza Sanchez638 (#29802) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mit ír ki? Valamit írnia kell, ha BIOS szinten nem látja a HDD- t akkor HDD vagy vezérlő failure ha oprendszerszinten van a gond akkor insert disk vagy esetleg ha sehol nincs boot record akkor no rom basic.

(#29804) bacsis válasza gban (#29800) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

én is gondoltam erre... írja hogy keresi az esetleges plug and play eszközöket, majd valamit talál és kéri hogy adjam meg a telepítő elérési útját, ez még nem a windows alatt van, hanem még a telepítőben, be akarom enki tallózni, de már nem látja, csak a HDD-t... próbáltam az új hardver hozzáadását, talált PS2-es portot
átraktam a 486DL-ből a vezérlőt, amin win95 van, és látja az ODD-ket is, de azzal a kártyával sem lát ODD-t... most fogtam, rátettem a külső SCSI-t... na ezt most látja.. mindenféle telepítés új hardver hozzáadása stb macera nélkül...
Tehát már csak azt kéen tudni, hogy ezt a SCSI cd írót miért nem kajolta be a win? :F
akkor most kibányászom a standard 5,25-ös SCSI cd írót a 486DLC-ből is, és ha azt is látja akkor viszont fixen az ODD-t nem eszi a win95... de hogy miért?! :F de egyenlőre jussunk el odáig hogy egyen standard 50PIN-ás SCSI ODD-t azt lehet tovább spekulálni

(#29805) bacsis


bacsis
Közösségépítő

most jó...
érdekes.. tehát külső SCSI cd író rádug, az jó volt.. vissza toltam rá a korábban nem érzékelt teac-et, majd látta mind a 2 ODD-t.. lehúztam a külső meghajtót, mostmár látja önmagában a teac-et is... érdekes :
na jó tehát ott vagyunk hogy megy a SCSI HDD és a SCS cd író.. kell még hang, LAN, Voodoo legalább... háát.. lesz még szívás ;]

(#29806) Sanchez638 válasza DarthSun (#29803) üzenetére


Sanchez638
addikt

Feltettem az op-rendszert aztán vége bios se látja, de nem állitottam semmit, most nem tudom megnézni, mert egy kis felkészülés kell a beüzemeléshez

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#29807) gban válasza Sanchez638 (#29806) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha nem látja a gép, az 2 dolog miatt lehet, meghalt vagy kimozdult, de ezt úgyis tudod - nézd meg ezeket a lehetőségeket.

Postázást nem vállalok.

(#29808) Sanchez638 válasza gban (#29807) üzenetére


Sanchez638
addikt

Rakás szar a windózz?? Kinyírta a gépemet?:DDD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#29809) Ganz-[HUN] válasza bacsis (#29795) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Igen az ODD problémát én is tapasztaltam, habár kiküszöböltem aval, hogy felkopíróltam az installmappát a C-re, majd ha kér file-okat akkor betallóztam, majd ha kész akkor meg lesz az ODD.

Sancheza: ilyenkor kövezkezik a másik gépben való kipróbálás.
SCSI-t nem igen használok, viszont néha jó pár SCSI ficsőr miatt.
amikor 6-HDD-t használok telepíténél. :DDD

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#29810) Sanchez638 válasza Ganz-[HUN] (#29809) üzenetére


Sanchez638
addikt

de mind2 hdd amikort mind2 ment telepítés előtt?:)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#29811) bacsis válasza Ganz-[HUN] (#29809) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem kért fileokat ODD-k variálásakor, mégis eccer csak jó lett :))

(#29812) snake1977


snake1977
őstag

Urakok ezt be tudjátok nekem azonositani? :F
Hangkártya az biztos :U

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#29813) gban válasza snake1977 (#29812) üzenetére


gban
Közösségépítő

Itt olvashatsz róla, és még driver is van hozzá

Postázást nem vállalok.

(#29814) snake1977 válasza gban (#29813) üzenetére


snake1977
őstag

Köszönöm :R Nem gondoltam volna hogy av206 a tipusjelzés lesz. :B

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#29815) snake1977


snake1977
őstag

Még egy érdekes cuccom lenne, ilyet látott már valaki? Intel de ibm gyártotta? :F

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#29816) Sanchez638 válasza snake1977 (#29815) üzenetére


Sanchez638
addikt

Gondolom olyan gépbe lett rakva/legyártva:)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#29817) snake1977 válasza Sanchez638 (#29816) üzenetére


snake1977
őstag

Szerintem érdekes hogy az Intelnek az IBM gyárt cpu-t...ilyet még nem láttam.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#29818) bacsis válasza snake1977 (#29817) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

IBM gyártott a Cyrixnak is, de sztem az ittlévők közül ez senkinek nem újdonság.. hááát.. úgy látszik az Intelnek is besegített :DDD :)

(#29819) snake1977 válasza bacsis (#29818) üzenetére


snake1977
őstag

Azt tudtam hogy a Cyrixnak gyártott van is 1-2 procim, de hogy a zintelnek is...na nekem ezért furcsa, azért a zintelről nem gondoltam hogy bérmunkában gyártat azért ennyire csak nem volt kevés a kapacitásuk, bár végülis az IBM saját gépébe került ez a cpu, (pc 330) így inkább arra gondolok hogy simán legyárották egy helyen az egész hóbelevancot, és nem kellett szállítani stb. lincenszelve meg talán olcsóbban megúszta az ájbíem az egészet saját magának legyártva. :U Vagy nem, de az egyik biztos.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#29820) bacsis válasza snake1977 (#29819) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

így inkább arra gondolok hogy simán legyárották egy helyen az egész hóbelevancot, és nem kellett szállítani stb.
Ez az elmélet alapból bukik, mert mindíg is külön volt és máig vannak az alkatrész összeszerelő/legyártó vállalatok, és a számítógép össze szerelő gyárak
De elképzelhető, hogy így még mindíg gazdaságosabb volt a kész számítógép elkészítése hogy minden alkatrészt saját maga, az IBM gyártott le :)

(#29821) bacsis


bacsis
Közösségépítő

skaccok! van egy 486-os ISA+PCI-os lapom, aminek majd a pontos típusát is ki kéne deríteni, majd lefotózom mert semmi nicns ráírva és a jumper settingse sincs meg, de a lényeg...
eszi az EDO RAM-ot is... leteszteltem mezei 32MB-os FPM-el, TEstCPU-val teszteltem amiben ugye van memórira olvasás/írás teszt, majd kicseréltem egy 64MB-os EDO-ra, BIOS-ban beállítottam a RAM type-ot EDO-ra, majd újra mértem, de nem történt változás.. hogy/hol lehetne az EDO előnyét kamatoztatni?

(#29822) DarthSun válasza bacsis (#29821) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Attól függ milyen csippszettes a 486, pld nekem van SiS496- os lapom ami eszi az EDO- t de csak FPM módban megy benne :DDD , tehát nem mindegyiknél hoz pluszt, amelyiknél megy az EDO mód ott olyan 3-4% a javulás.OPTi- ban megy pld.

(#29823) Sanchez638 válasza DarthSun (#29822) üzenetére


Sanchez638
addikt

Miért, a 486 lapok azok nem főleg edo foglalatosak?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#29824) DarthSun válasza Sanchez638 (#29823) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Vegyes, FPM és EDO. Amit utoljára raktam össze, abban meg sem nyikkan az EDO.

(#29825) bacsis válasza Sanchez638 (#29823) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Láb kompatibilis a kettő, de a 486 csak FPM-et eszik, míg a Pentium lapok esznek EDO-t és FPM-et is.. a 486-os lapok nagyon, de nagyon kis százaléka eszik EDO-t :)
amúgy megleltem a lapocskát
itt elégéé dícsérik :)

(#29826) DarthSun válasza bacsis (#29825) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ebben megy az EDO. Akosf másik lapja volt amit kerestettem veled de nem találtál akkor.

[link] : nem gond mert ebből az Octek megvan :P

[ Szerkesztve ]

(#29827) bacsis válasza DarthSun (#29826) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

őőő, nem hiszem hogy ez lett volna az a lap, mert ez kb fél éve került hozzám, egy 66-os DX2-vel, egy nagyon hasonló társával egyetemben, de sajna az nem működött, pedig az még egy fokkal jobbnak is tűnt mert bővíthető/cserélhető volt a KESS rajta.. ezen forrasztott :(

(#29828) DarthSun válasza bacsis (#29827) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jut eszembe ha jól emlékszem Ákosnál meghibásodott a Shuttle, úgyhogy nemjól emlékeztem, bocs :B

Ha a listát megnézed, elég jó lap a Shuttle.

[ Szerkesztve ]

(#29829) bacsis válasza DarthSun (#29828) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mármint a super PI versenyt? :B van egy lapom amibe megy a CPU 180MHz-et, valami érdekes beállíttással, valszeg 4X45MHz-el, ami elvilgeg nincs is.. az pl gyorsabb lenne :DD

(#29830) DarthSun válasza bacsis (#29829) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Persze, ahol Ákos meg én csapattuk, nem nyerhettem még 150- en sem de Ákos még megküldte a prociját 200- al is, -50 fokon :DDD

(#29831) bacsis válasza DarthSun (#29830) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én si a 200-ra pályázok, de léggel :B elvileg van egy procim ami talán tudja :)

(#29832) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Az mitől lehet, betölti a telepítésnél a winfos magát, és bejönne a licenc elfogadás particionálás, de előtte villog a konzol és kicsit idő után leáll a gép. Eddig nem volt ilyen. De mindig ugyanott áll le

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#29833) gban válasza Sanchez638 (#29832) üzenetére


gban
Közösségépítő

Totál kikapcsol a gép? Vagy csak nem megy tovább?
utóbbi esetben várj türelemmel.
Ilyenkor keresi a floppyt.

Postázást nem vállalok.

(#29834) Sanchez638 válasza gban (#29833) üzenetére


Sanchez638
addikt

meg lett közbe, hűtés valamiért nem volt teljesen rajta és kiderült, hogy a lap az egyetlen 512mb ramomat nem kezeli rendesen...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#29835) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Skaccok! arra van-e tippetek, miért 10-15Kbyte/sec-el másolok hálózaton keresztül Win8.1-ről Win95 alá... a cél gép 486 meg 10Mbit ISA LAN, de így is 300-500Kbyte meg szokott lenni...
Tehát nem az hogy egyáltalán nem megy, mert megy csak iylen bitang lassan :U
jahh, annyira mégse' megy mert nagyobb file esetén kiírja hogy szüntessem meg az írásvédettséget :U Win7-ről áttolva is ugyanez a jelenség...

(#29836) DarthSun válasza bacsis (#29835) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Win7/8 hálózatkezelésnél állítsd át a sebességet gigabitről >> 100Mbit- re, a gigabites beállítást nem csípik a régi gépek.

(#29837) bacsis válasza DarthSun (#29836) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem találok iylent.. ezt hol leeht megtenni?

szerk: de msot látom Win8.1 alatt alapból 100Mbites...
Win7-es gép pedig laptop ahol Wifin tolnám a cuccot, az szintén nincs gigabit...

[ Szerkesztve ]

(#29838) bacsis válasza DarthSun (#29836) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az a baj hogy ezt nem tudom hogy hol van.. ott vagyok hogy hálózati és megosztási központ... itt hova kéne klikkelni hogy ezt megtaláljam?

(#29839) DarthSun válasza bacsis (#29838) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Csak kábelen van a beállítás, wifinél mindegy.Gigabites a routered, amire a kis gép csatlakozik?

7- esnél nekem is 100, nem jelenik meg a gigabit, valszeg mert 100Mbit- es a routerem. >> állapot >> helyi kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#29840) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Emberek mit sikerült kinyirnom?

Epox 8RDA lap ezt írja: "bios rom checksum error" ilyenkor mi a teendő?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#29841) snake1977 válasza Sanchez638 (#29840) üzenetére


snake1977
őstag

A bios döglödik, sokszor volt ilyen nálam, cpu ram vga ki a lapból bios reset jumperrel, üresjáratban elinditod, kikapcs cuccok vissza, és jó esetben menni fog, legalábbis nálam ez sokszor megoldotta még a bf 6-oson.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#29842) Sanchez638 válasza snake1977 (#29841) üzenetére


Sanchez638
addikt

hmmmm cpu ki, faxa bonthatom le a gépet :(

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#29843) bacsis válasza DarthSun (#29839) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem, 10/100-as a router meg a switch is.... de innentől kezdve nem ez lesz a járható út :U :(

(#29844) Sanchez638 válasza bacsis (#29843) üzenetére


Sanchez638
addikt

Esetleg másik switch vagy router annyi időre?

DarthSun +1

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#29845) DarthSun válasza bacsis (#29843) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hálókártyacsere :U

(#29846) Sanchez638 válasza snake1977 (#29841) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ugyan azt csinálja :(

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#29847) gban válasza Sanchez638 (#29846) üzenetére


gban
Közösségépítő

Próbáld meg másik rammal, sanszos hogy megoldja a problémád, bár nem 100%.

Postázást nem vállalok.

(#29848) bacsis válasza DarthSun (#29845) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen, én is arra gondoltam :)
Majd holnap lesz rá időm... ha ez megvan akkro léynegében még a megfelelő szoftverek kellenek, és össze is állt a gép :))

(#29849) Fenyő válasza Sanchez638 (#29840) üzenetére


Fenyő
őstag

A bios sérült, de a bootblock még él úgyhogy jó eséllyel macera nélkül menthető a lap. Ált. hibás ram vagy rosszul sikerült bios frissítés okozza, első körben próbáld ki másik rammal, ha úgy sem jó akkor csinálj egy bootfloppyt amire rámásolod a lap biosát és flesselő progit vmint írj egy autoexec.bat-ot hozzá (pl awdflash /sn /py bios.bin).

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#29850) Sanchez638 válasza Fenyő (#29849) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nem volt frissítve, egy újra indítás után lett ez, de megpróbálom cserélgetni a cuccoakt

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.