Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) Rive válasza 800.henrik (#24650) üzenetére


Rive
veterán

VESA feature csati. Volt abban a korban néhány olyan bővítőkártya, ami (szokványosan) nem rendelkezett ugyan önálló (VGA) monitorkimenettel, de egy ilyen csatlakozóval szerelt VGA-n keresztül tudott PIP (Picture in Picture, kép a képben) funkciókat a gép monitorán.

Egynémely video felvevő/lejátszó/szerkesztő, tuner és hasonlókra gondolj.

Amúgy talán a Virge kártyákhoz már volt valami tuning-izé, de a sima trio kártyák esetén semmi ilyenről nem tudok.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#24652) Peter789 válasza 800.henrik (#24650) üzenetére


Peter789
senior tag

Nem is igazán tiszta a kérdés, hogy mit hová szeretnél tuningolni egy 2D kártyán. A powerstrip lehet ismeri (nézd meg a legújabb 3.x és a legacy 2.x verziót is) és tudsz is tekerni valamennyit az órajelein, de csodát ne várj tőle, max elkezdi szemetelni a képet...

Az a csatlakozó többféle néven fut, mint VESA / Feature / VIP connector - pl MPEG gyorsító moduloknak, TV tunereknek lett kitalálva, de túl sok kártya / modul nem készült hozzá, mert amikor ez drága luxus volt akkor általában nem külön bővítőként adták hanem egy kártyára összeintegrálva mindent a VGA-val, mire meg terjedtek az ilyen multimédiás cuccok addigra már ott volt a PCI bus ami már képes volt jelentős erőforrás pazarlás nélkül megoldani az eszközök összekapcsolását - pl a TV tunerek már ott tolják át a VGA kártya frame buffer-ébe a képet amit szeretnének vele megjeleníttetni

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#24653) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Ok, össze lehet kötni 2 kártyát? AMD-nél van Crossfire, Nvidia-nál SLI, ez nem olyan?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#24654) Peter789 válasza 800.henrik (#24653) üzenetére


Peter789
senior tag

Lévén hogy 2D esetén még semmi gyakorlati értelme nem lett volna, ezért nem is csináltak ilyet - ez a csatlakozó mint írtuk inkább multimédiás modulok és kártyák illesztésére van

A 3Dfx volt az első amelyik a voodoo2-vel bepróbálkozott ilyen technológiával SLI néven (Scan-Line Interleave), de utána sok évig semmi, a 3Dfx-et megvette az nVidia és a 6-os Geforce szériával jogutódként visszahozták a már ismert SLI elnevezést, de már a Scalable Link Interface-t rövidítve, majd kis késéssel az AMD is reagált a Crossfire-el

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#24655) Peter789


Peter789
senior tag

DVD dekóder kártya:

szintén DVD dekóder de matrox típusspecifikus modulként:

TV Tuner - a "kártya" 8 bites ISA foglalatba bökhető, de még tápot se onnan vesz:

ismét típusspecifikus matrox rainbow videoszerkesztő modul + memóriabővítő (ez opcionális)

Még Gef3-aknál is előfordult ez a csati, volt ahol ezen keresztül adták a TV kimenetet:

találtam S3 Trio-t is, szintén mpeg dekóder kártya hangkimenettel:

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#24656) Fenyő válasza 800.henrik (#24648) üzenetére


Fenyő
őstag

S3 Virge-et Powerstrippel lehetett túlhajtani, legalábbis win9x alatt annó, szóval bár Trio64-nel nem próbáltam, de mivel ugyanazt a 2D részt és órajelgenerátort használja, egy egyáltalán (mod; hm írásban dadogás is létezik ezennel :DDD ) nem lepődnék meg ha a Trio-t is lehetne. Dos alatt is volt vmi progi amivel néhány 2d-és kari memóriaciklusába/órajelébe lehetett bekavarni, de ez még nagyon fapados karakteres/paraméteres cucc volt.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#24657) 800.henrik


800.henrik
senior tag

:R

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#24658) zoltanz válasza Peter789 (#24654) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Már a 3DFX Voodoo 1 -ekre is építettek több chipes kártyákat. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#24659) DarthSun válasza frescho (#24647) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

14 perc az tök jó :D , addig megcsinálom a melegszendót meg a teát és kényelmesen elfoglalom a hídfőállást a kanapémon.

(#24660) Peter789 válasza zoltanz (#24658) üzenetére


Peter789
senior tag

:R

igaz elfelejtettem, mert azokból normál kártyákból még nem lehetett láncot építeni, csak egyes egzotikusabb gyártók csináltak ilyen kártyákat horribilis árcímkékkel...

továbbá ott volt még az XGI féle Volari V8 Duo is, ami paramétereit tekintve nagyon ígéretes ellenfélnek tűnt a radeon 9700/9800-akkal és nagyobb FX-ekkel szemben, de a gyakorlatban irtó csúfos bukás volt a lassú és bugos driverek miatt... sajnos a SiS-nél nem tanultak a hibájukból és ismét eljátszották azt, amit egyszer a Xabre kártyákkal már megszívtak... :W

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#24661) Peter789


Peter789
senior tag

az ATi-nak a crossfire előtt már volt egy próbálkozása Rage Furi Maxx néven, de nem lett egetrengető siker - akkor még az ATi is elég hadilábon állt a driverek írásával

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#24662) MasterDeeJay

Nemrég kellett szerelnem egy már retrónak számító P3-as noname notit és furcsaságot tapasztaltam működésében mégpedig azt hogy gyorsabb mint kellene.
Korábban (majdnem 2 éve) ebből szedtem ki egy P3-as procit és egy másik kapott celeront raktam bele. Meglepődve tapasztaltam hogy újratelepítés után gyorsnak érződik a gép. Volt olyan gyors használatra mint nortwood noti, igaz a vincsije már cserélve volt 80gb-osra de 200 fölötti bad sector számmal. Ramból 2x128mb SD133 jutott neki, vírusírtó nélkül chrome-al remekül fut. Csodás Sis chipsetes, amivel érdekes módon egyre több jó tapasztalatom van.
Viszont észrevettem hogy a lap nem ismerte fel rendesen procit, nem törődtem vele (biosban semmi beállítás). Most így két év után újra elém került a gép és azt látom aida-ban hogy majdnem 1.5ghz-en megy a benne lévő 1.1-es szerintem faék átlag celeron. Lényegében ez egy remek stabilitás teszt, hiszen ennyi idő alatt nem volt kékhalál csak a wifi halt be rajta valamiért.


Aida teljesítménytesztje szerintem megbolondult, többször futtattam és +- pár ponttal ugyan ezen eredmények jöttek ki. Ami persze hülyeség hogy egy 2.8-as P4 szintjén legyen akár szintetikus tesztben is egy tua cerka. Habár azt tudom hogy azonos órajelen a P3 gyorsabb.
TinyXP van rajta, kb 50-60mb-ot eszik ramból, így a böngészőben 2 lapnál többet nem érdemes megnyitni. Driverből semmi nincs felrakva csak az intvga ami valami sis630 dx6-os lassító.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24663) Rive válasza MasterDeeJay (#24662) üzenetére


Rive
veterán

Ha jól nézem, ez csak egy tesztnek (CPU-queen) az eredménye, nem egy szumma.
Amúgy rendben levőnek tűnik. A Tua celeronok jó procik :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#24664) bacsis


bacsis
Közösségépítő

figyejjetek skaccok!

Van egy gépem amin Windows 3.11 van.. ehhez kellene nekem Up to date Win95 és/vagy Win98 telepítő vagy máshogy fogalmazva Win 9x updater...
Ugye a sima OEM telepítő kiírja hogy nem tudja update-elni, a Win 3.11-et és hogy updater kellene hozzá...
szóval olyasmi kellene :R

(#24665) 800.henrik válasza bacsis (#24664) üzenetére


800.henrik
senior tag

Ez nem jó? [link]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#24666) bacsis válasza 800.henrik (#24665) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hááát ami a dobozra van írva az jó lenne de tuti hogy nem az a telepítő csomag lesz.. letöltöm megnézem de ez egy sima win98SE lesz...

(#24667) snake1977 válasza bacsis (#24666) üzenetére


snake1977
őstag

nekem van egy win98 update lemez, majd lefotózom, és ha kell elküldöm. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#24668) MasterDeeJay

Érdekel valakit 2x32mb edo ram?

Vagy pár kommersz proci? (A különlegesek elkeltek)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24669) bacsis válasza snake1977 (#24667) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hallopd léci töltsd már fel nekem mer most elég SOS kéne :B

(#24670) DarthSun válasza bacsis (#24669) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha jól emlékszem a Win3.11 könyvtárából a win.com állományt ki kell törölni és akkor megy a frissítés sima oem- el is :)

[ Szerkesztve ]

(#24671) bacsis válasza DarthSun (#24670) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na ezt kipróbálom, de azért csinálok biztonsági másolatot :))
gondolom akkor Windows alól nem tudom upgradelni csak DOS6.22 alól?

(#24672) DarthSun válasza bacsis (#24671) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én dos alól szoktam, win3.11 alól sztem nem megy, win98 alól megy a frissítés, win95 - nem próbáltam.

Win95 oem asszem csak akkor frissít ha a bebootolás a saját dosával történt, dos6.22 alól úgy emlékszem gondok vannak, a win98- hoz meg már mindenképpen a saját bootlemeze kell, vagy cd-boot.

(#24673) bacsis válasza DarthSun (#24672) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

áhh, még a Millenium is felmegy DOS 6.22-ről :)

szerk: kitöröltem a Win.com-ot, a telepítő azt írja hogy a Windows.000-ba kéne rakni a Win95-t.. ha én aszondom hogy maradjunk a windows mappánál akkor vajon frissít vagy a régi file-okat felül írja és egy szűz win95-t fogok kapni?

[ Szerkesztve ]

(#24674) DarthSun válasza DarthSun (#24672) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha mégsem megy akkor a dos6.22 könyvtárat is el kell tüntetni a telepítés idejére, én egy x könyvtárba szoktam átmozgatni addig.Vagy a set comspec környezeti változót átirányítani egy másik command.com- ra.

Millenium? Melyik állománnyal indítod?

re (#24675) : frissíteni kell neki, ha azt a célkönyvtárat adod meg neki ahol jelenleg a win3.11 tanyázik

[ Szerkesztve ]

(#24675) bacsis válasza DarthSun (#24674) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

DOS6.22 könyvtár amúgy sincs :)
Szóval akkor ez így frissíteni fog vagy új telepítést kapok?

(#24676) bacsis válasza DarthSun (#24674) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na jó akkor Windows mappába megy, de ha nem frissíti hanem újra telepíti és legyakja nekem a full bekonfigolt 3.11-et, hülyét kapok :DDD
Más: tegnap megnyitottam a google-t Win3.11 alatt az uccsó operával, és a google animációs kezdőképe is tök jól működött :DD

(#24677) snake1977 válasza bacsis (#24669) üzenetére


snake1977
őstag

Ha ez megfelelő, akkor már csak azt mondjátok hova tudom feltölteni, mert ilyet még nem csináltam csak saját honlapon. :B

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#24678) bacsis válasza snake1977 (#24677) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

pl data.hu becsomagolva :R :R :R :R

(#24679) snake1977 válasza bacsis (#24678) üzenetére


snake1977
őstag

Igyekszem :R irok üzenetet ha megvagyok.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#24680) bacsis válasza DarthSun (#24674) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hááát.. így nem nyert.. telepítáés után mikor betöltene, lefagy :DDD :(

(#24681) DarthSun válasza bacsis (#24680) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A francba, kár, emlékszem nekem sikerült régen és meghagyta a 3.11 menüit, programjait is.

[ Szerkesztve ]

(#24682) bacsis válasza DarthSun (#24681) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

majd ha snake valahogy áttölti nekem, majd azzal újból megpróbálom :DDD

(#24683) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Következő adag. Kommentár nélkül, szó elakad.......
Fotók: [link]

- 105 db ebben a körben :) -

[ Szerkesztve ]

(#24684) Ádyka válasza DarthSun (#24683) üzenetére


Ádyka
őstag

Bakker mennyi IDT, Rise, meg VIA. Sok egyforma van ezekből?

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#24685) DarthSun válasza Ádyka (#24684) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akadnak egyformák is, de inkább különbözők.

(#24686) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#24683) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

:Y
Szép. Nemtán' te is el akarod adni? :(
Már mindenki passzolja a gyűjteményét? :(
Remélem, Te nem. :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#24687) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#24686) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem adom el semmiképp, a fotókat amiatt teszem ki hogy lássátok a maga valójában az egész gyűjteményt.Majd fokozatosan jön a többi is.Jövőre pedig darabonként, állványról fotózva katalogizálom az egészet.

(#24688) bacsis válasza DarthSun (#24683) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Bal felső sarokba van egy SIMM RAM!
az a dupla magas!
megvan az egy hiányzó modul :DDD
azt lécci juttasd majd vissza hozzám, mert a másik 7 modul nálam van :DDD

(#24689) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja, az a Tiéd? , ok megy vissza, mekkora kapacitású egyébként?

Te meg ne feledd megkeresni a két lapot amiről beszéltünk: Oktec meg Spacewalker S3 deszkák.

[ Szerkesztve ]

(#24690) bacsis válasza DarthSun (#24689) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Régebben akosf-al össze visza csereberéltünk SIMM ramokat, többnyire 4/16MB-osokat... aztán ugye az összes visszakkerült/ide került hozzám.. az 16MB-os :K ;]

szerk: asszonyom megy dolgozni, be küldöm vele a lapokat, te meg majd hozd el s majd neki add oda :R

[ Szerkesztve ]

(#24691) DarthSun válasza bacsis (#24690) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ok, privátban majd időpontegyeztetés - melyik nap?

(#24692) snake1977 válasza DarthSun (#24683) üzenetére


snake1977
őstag

Már az is élvezet ahogy végigbogarásztam a képeken a procikat :)) :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#24693) DarthSun válasza snake1977 (#24692) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

....és ha még itt van előtted, kb akkora a különbség mintha egy szép csajt képen nézel, de ha előtted fekszik és élő valójában megcsodálhatod, megtapogathatod akkor.... :D

(#24694) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#24693) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Fúúj, ha te nőkhöz hasonlítottad a számítástechnikát, te nagyon nagy kocka leheztsz. :DDD

habár igazad van :DDD

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#24695) gban válasza DarthSun (#24693) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az előttem szólót még annyival egészíteném ki, hogy összehasonlíthatatlanul kisebb élmény lehet egy ősrégen idejemúlt nővel foglalkozni mint hasonló számítástechnikai cuccal.
Valamint ha a PC nem az elvárásoknak megfelelően viselkedik, akkor egyrészt nem kell a komplett gépet lecserélni, másrészt a komplett gépcsere után megmarad a lakásod, az autót sem viszi el a régi gép magával, és sorolhatnám.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#24696) snake1977 válasza DarthSun (#24693) üzenetére


snake1977
őstag

Ezt igy ebben a formában...BIG LIKE, én is simogatnám, becézgetném, sőt meg is húznám...azokat a processzorokat :DDD :DDD :DDD
Na most rákockultam erre, van két régi p1-es deszkám, meg egy 5x86-os álruhás pentium ügynök, előguberálok valami AT-s tápot, és retrozok holnap este. :))

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#24697) czundermák


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Ma leporoltam a játékszereket, karácsony előtti szortírozós rendrakást a megérdemelt próbálgatás követte. Összedobtam az ST6-E-t, egy évi pihenő után mennyire érzi életben magát. Szerencsére még nem kehes, ennek örömére kapott egy izmos társat maga mellé.

BIOS frissítés után meglátjuk sikerül-e benne állítani az ES P3 szorzóját végre valahára.

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#24698) Peter789


Peter789
senior tag

pakolászás közben kezembe akadt pár chip újság, és ha már a procik vannak terítéken, bedobok 2 szösszenetet a 98/05-ös lapból... ( a minőségért sorry, most nem tudok jobb képeket csinálni - rákattintva azért nagyíthatóak! )

A Socket 7 és a jövő

említ pár érdekességet:

K6 3D és K6+ 3D ? még a kanyarba se volt a K6-2, de a K6-III-ról már úgylátszik megvoltak az előzetes tervek, csak még a nevét nem tudták :)

"Ezenkívül saját Socket 7-es chipkészletet is tervez az AMD"

végül jött ki ilyesmi? mindössze ezt találtam róla:

One of them was AMD, who was willing to release a chipset compatible with their K5 and K6 CPUs. They released the AMD-640 chipset, which was in fact a relabeled Apollo VP-2 from VIA

ennyi lett volna?

továbbá "...az IBM az Intellel kötött technológiai egyezményben, amely lehetővé teszi saját Slot 1-es termékek kifejlesztését..."

végül ugye ilyesmi egyáltalán nem jelent meg?

és egy másik rövid írás: Pentium II Light

ez a "Pentium II SX" lett az első Celeron... valóban gyengébb volt az azonos órajelű valódi P2-nél, de ha azt is hozzávesszük hogy lazán fel lehetett ezeket a 233-266-300-as "vackokat" pöckölni 4-500MHz közé, akkor már egyből nem is volt olyan rossz vásár, mint ami konklúziót itt kihoznak :)

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#24699) DarthSun válasza czundermák (#24697) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nagyon szép lap ez a FehérHolló.

(#24700) Peter789 válasza frescho (#24563) üzenetére


Peter789
senior tag

katalogizálásra tudsz valami jó CMS-t, vagy CMS plugin-t? lassan én is szeretném elkezdeni a vidkártya gyűjteményem rendszerezését valami oldalon, de úgy lenne jó ha különböző szempontok (kulcsszavak) alapján kereshető és listázható is lenne... persze ha bárki másnak volna tippje hozzá, az se tartsa magában :)

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.