Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) Peter789 válasza Fenyő (#23950) üzenetére


Peter789
senior tag

no igen... van egy szállító akin keresztül asszem 15$/kg körüli áron lehetne behozatni, de tartok tőle az 5 kártya csomagolva már közel annyi lenne, mint az a 38$ amit az ebay is mutat (és még usa-n belül is 10$ lenne) :U

pedig ez még erősen hiányzik a gyűjteményemből, nincsen se AGP-s se PCI-os Laguna3D-m... 1x láttam vaterán 1500-ért egy talán PCI-ost, de mire rámozdultam volna már el is tűnt, és azóta nem is láttam :(

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#23952) DarthSun válasza Peter789 (#23947) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem van néhány Matrox, majd szabi alatt ( nov eleje ) megnézem hogy milyenek, bele vannak keverve egy nagy halom S3/Trident sorozatba.

Más: a nemrég említett AsusP2B-s gépemmel szívok rendesen, nem megy fel rá a Win98.Kártyacserék, BIOS-frissítés megvolt.Mikor a PnP eszközökhöz ér a telepítő, védelmi hiba meg kék halál meg újraindulás meg fagyás meg sötét képernyő, minden van a repertoárban :W Most fogok indítani egy memtesztet, ha nem bukik akkor talán alaplaphiba ha bukik memcsere.Még a biosfrissítéssel is szívtam mert az Asus az utolsó bios mellé betett egy olyan flashelő progit mely nem ismerte fel a bios-ic- t :DDD , le kellet töltenem egy újjabbat.

(#23953) Peter789 válasza DarthSun (#23952) üzenetére


Peter789
senior tag

tulképp bármi érdekelhet ami még nincsen meg, vagy valamiért kicsit más mint a meglévő...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#23954) Ranagol_5 válasza Peter789 (#23951) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Nekem van egy ilyen cirrus kártyám AGP-sben. Pontosabban egy CL-GD5465-HC-C. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#23955) bacsis válasza gban (#23946) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hoppá, asrock korai próbálkozása :K :DDD

(#23956) Peter789 válasza Ranagol_5 (#23954) üzenetére


Peter789
senior tag

ha eladnád akkor érdekelne, de bármi más is lehet számomra érdekes - akár még az S3 és Trident kategóriában is előfordulhat olyan ami nincsen meg

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#23957) gban válasza bacsis (#23955) üzenetére


gban
Közösségépítő

:K
Ha ma terveznék, raknának rá még PCI-t is :))

Postázást nem vállalok.

(#23958) Ranagol_5 válasza Peter789 (#23956) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Még itt említettem meg annó. Hát, van ilyesmikből egy vagonnal a szekrény tetején. A kártyáról nem tudom, hogy működik-e, mert a terveim ellenére nem tudtam kipróbálni, viszont egy alapos mosás ráférne. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#23959) Peter789 válasza Ranagol_5 (#23958) üzenetére


Peter789
senior tag

akkor ez neked is gyűjteménybe került, vagy eladó lenne? :) annyira végtelenül nem ritka - német és usa ebayen előfordul jópár - csak még olyat nem találtam ahol az ár + szállítási költség a tolerálható sávba került volna :)

egyébként az igazi különlegessége a rambusnak rajta, hogy 600MHz-en járt már 96-97-ben, viszont csak 9bites sávszéllel (talán paritás a +1), így jött ki a 600mb/sec

másik hasonló RDRAM-os kártya, amiből van is egy példányom az ez:

Chromatic MPact! 2 - LG, vagyis a gódsztár csippje van rajta, kapott egy komoly audio DSP-t analóg és SPDIF kimenettel, valamint egy gameportot. 3D-ben DX6-ig rettentő fürge - összemérhető a TNT/TNT2-vel - de a DX7-es játékok kétvállra fektetik - van ami el sem indul, ami meg elindul az nagyon bedadog rajta...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#23960) Ranagol_5 válasza Peter789 (#23959) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Természetesen eladhatom neked, de azt sem tudom mennyit lehet kérni érte normális keretek között. :)
Engem a dupla "GPU"-s Laguna 3D vágna földhöz, ha tudnék egy olyat szerezni.

Egy ilyet:

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#23961) Peter789 válasza Ranagol_5 (#23960) üzenetére


Peter789
senior tag

nyamm :))

bár lehet nem jó semmire - kérdés hogy az intel bridge csipp mögött a két laguna egymástól független 2 db normál vidkártyaként látszik e, vagy egy speciális saját drivert igénylő duplafejes akármiként (erre utalhat a közös BIOS is) - a barco jellemzően professzionális, pl PC alapú orvosi műszerekbe fejlesztett ilyen érdekes cuccokat, és itt nem feltétlenül volt szempont a D3D támogatás...

esetleg készítesz egy listát a lomokról, akarom mondani kincsekről? :) vagy pár fotót amin rábökhetek hogy mi az ami érdekes lehet, nézzük meg közelebbről hogy kiféle miféle is...

egyébként a régi hsz óta sikerült drivert találnod a laguna-hoz? katt

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#23962) Peter789


Peter789
senior tag

egyszer régebben volt egy ilyen kártya hetekig, talán hónapokig is pár ojróért a német ebay-en:

én barom meg tojtam rá, kössz nem kell DVD dekóder kártya... mire rátaláltam a vintage3d.org-ra és láttam hogy ez is egy 3D gyorsító társkártya, már sajnos eltűnt és azóta se láttam egyet sem :W

másik hasonló pechem egy matrox m3d volt: az amcsi ebay-en asszem 15-20$ körül volt. rágódtam rajta, hogy az azért sok, annyit nem akarok megadni érte. az eladó rosszul hirdette, sehol nem írta hogy ez egy matrox m3d, csak a gyári kódjával írta ki: "matrox pci 757-00" - hetekig a kutya nem talált rá, talán 2-3x is újraaktiválta az eladást. mire elszántam magam hogy bár nincsen make offer gomb, mégiscsak kéne tenni egy valamivel spórolósabb ajánlatot privátban, addigra puff eltűnt, valaki lecsaphatta. azóta még csillagászati áron sem láttam ilyet :W

viszont máskor meg máshogy fordult a szerencsém: az után hogy lecsúsztam a német ebay-en alig 1-2 ojróért egy AT3D kártyáról szimplán a saját hülyeségemből - elnéztem az órát - 1-2 év uborkaszezon után az angol ebay-en kiszúrtam egy dobozos példányt szintén alig pár fontért, szállítva se volt 2e pénz talán. nagyon megörültem, lecsaptam rá - évek óta nem láttam sehol. erre pár hét múlva a vaterán megjelent egy példány, és talán 100 vagy 200 pénzért az enyém lett kényelmes személyes átvétellel - így most 2 van belőle :D

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#23963) Ranagol_5 válasza Peter789 (#23962) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Holnap megnézem a cuccokat, aztán privátban megírom, hogy mi van. :) A kártyának amúgy annyi a baja, hogy egy alapos "mosás" ráférne. Gép beindul vele, de képet nem ad, valószinüleg az egyik lábán a chipnek a forrasztás már elengedhetett vagy kilazult, átkéne nézni egy loop-pal mosás után. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#23964) bacsis válasza Peter789 (#23962) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ÉS mik tudták ennek a kártyának a tudását kihasználni?

(#23965) Ranagol_5 válasza bacsis (#23964) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

A számítógépek. :DDD

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#23966) Peter789 válasza bacsis (#23964) üzenetére


Peter789
senior tag

sajnos még itt sem derül ki, de azt az alig pár eurót megérte volna nekem hogy próbálgathassam, hátha valami kezdetleges opengl-es progi vagy bármi más megkajálja :)

(#23965) Ranagol_5 válasza bacsis (#23964) üzenetére

hát igen, de levélnehezéknek is nagyon pofás :))
várom majd a listát, thx...

----------------

NeoMagic chippel nem látott valaki PCI / AGP vidkártyát? annó volt egy 128XD NM2160 (2MB RAM a csippbe integrálva) vidkártyás P2 300-as notim, és bár konkrét 3D támogatása nem volt hivatalosan, úgy rémlik ezzel azzal textúrázás nélkül mégiscsak sikerült működésre bírnom - persze bő 10 éve egy olyan gépnek még számottevő értéke volt, ezért nem maradt meg valahol a kupac alján :( :)

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#23967) bacsis válasza Peter789 (#23966) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Neomagic VGA van pl a Compaq Armada 159xDT notikban meg a Siemens mittomén milyen néhány P1 MMX-be, sajna külön álló VGA-ként sose' láttam :U

(#23968) Peter789 válasza bacsis (#23967) üzenetére


Peter789
senior tag

pedig néha előfordul hogy mobil GPU-t raknak PCI/AGP kártyára, pl a Rage Mobility-M, vagy a Savage IX - utóbbiba szintén beleintegrálták a 8MB RAM-ot

annó az integrált intel, sis és trident vidkártyák korában egy ilyennel meg tudtam volna barátkozni, egészen tűrhető a 3D sebessége a gyakorlatban

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#23969) bacsis válasza Peter789 (#23968) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én 9600 Mobility-t láttam AGP-s kártyán, ami ráadásul támogata a 2X-s AGP-t is :DD

(#23970) Ganz-[HUN] válasza bacsis (#23969) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

nagyonszép... :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#23971) Peter789


Peter789
senior tag

a procikat gyűjtőknek érdekes lehet ez a szépség: IDT 79R4600-100G - annyit sikerült kiderítenem róla hogy valamiféle MIPS architektúrás cucc...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#23972) tpower


tpower
tag

első rész

Rühellem azokat, akik nem tudnak üzenetre válaszolni.....

(#23973) Rive válasza Peter789 (#23971) üzenetére


Rive
veterán

"R4600" alatt találod részletesen.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#23974) Peter789 válasza tpower (#23972) üzenetére


Peter789
senior tag

látom nem specializálódott a gyűjteményed, hanem mindent félreraksz ami csak megtetszik, "hátha még jó lesz egyszer valamire" alapon :)) hasonló vagyok én is, bár a vidkártya gyűjteményem bőven meghaladja az egyebeket...

PA260516.JPG: ilyen VLB kártyát se láttam még... ezzel most spórolni akartak? vagy kompatibilitást nyújtani hogy lehet 16bites ISA kártya is, meg lehet VLB is?

PA260483.JPG: ennek a lapnak mi a típusa? integrált SiS VGA mellett még nem láttam dedikált RAM-ot...

(#23973) Rive válasza Peter789 (#23971) üzenetére

igen, utána ennyit találtam róla én is hogy ebbe a családba tartozik... miért tűnt el annyira a mobil világból a MIPS? nekem úgy maradt meg, hogy sokkal erősebb mint az ARM arhitektúra: nekem volt egy Dell Axim X5 PDA-m 400-as xscale ARM-al, ha visszavettem 200-ra a procit akkor már dadogott az az AVI lejátszás, ami a haver 150@200MHz-re húzott nem tudom milyen casio PDA-ján hibátlanul ment ugyanazzal a PPC2002 oprendszerrel és lejátszó szoftverrel...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#23975) tpower válasza Peter789 (#23974) üzenetére


tpower
tag

ez a lap az.
amúgy meg ja, ami tetszik :D

Rühellem azokat, akik nem tudnak üzenetre válaszolni.....

(#23976) Peter789 válasza tpower (#23975) üzenetére


Peter789
senior tag

ha már integrált (vagy inkább onboard) VGA, akkor nekem ezek a nagy kedvenceim, 1-1 ilyet szívesen beújítanék ha elém keveredne:

ECS GameUnion 746 K7S7AG (Socket A) és P4S8AG 648 (Socket 478) onboard Xabre 200-al

MSI MS-6168 Slot1 onboard Voodoo3 8MB SG rammal

régebben a vaterán találkoztam olyan P2 Slot1 lappal is, amire egy Riva128 volt integrálva - talán valami HP vagy IBM asztali gépből

továbbá az is izgatja még a fantáziámat, hogy egy intel 815 deszka integrált 82815 vidkártyája ha kap egy +4MB AGP modult az osztott 4 megája mellé, akkor az mennyiben befolyásolja a sebességét, vagy mennyire lesz tőle terhelhetőbb textúrákkal, egyéb effektekkel

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#23977) tpower válasza Peter789 (#23976) üzenetére


tpower
tag

egy kicsit régebbi cucc (és még talán komolyabb is) :D
1, 2

Rühellem azokat, akik nem tudnak üzenetre válaszolni.....

(#23978) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Nem olyan retró, de Van valakinek egy felesleges Socket 754/939 lefogatókerete?
Nincs kedvem, se pénzem min. 1200Ft-t kiadni érte. :DDD
Pedig kéne, met kezd kicsi lenni az Arctic Silencer 64. :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#23979) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Orbitális szivattyú volt a nemrég említett PIII/500- ban a ramokkal.1 db 256, 2db 128- as az alanyok. A 256- os memtest86- al totál erroros, de dos alatt megy és még a játékok is futnak.Az egyik 128 hibátlan memtestel, a másikkal nem is indul a memtest ( AsusP2B ), fekete képernyő. Gondoltam a videokari is beleszól, kicseréltem a Gef2MX400- at egy R7000- re, így elindult a memtest, csak errorozta ezt a ramot is.Mindhárom ram együtt a lapban: lefut a post, le is számolja az 512- őt, látszólag minden rendben, dos alatt minden ok, win viszont nem megy fel, a telepítő különböző pontokon elhasal ( ez volt a kindulási helyzet, eredeti felállás ), memtest kapásból pirosoz.Következő pont volt hogy keressek a megmaradt 128 mellé olyat ami megy ebben a lapban.Sok memtestezés után találtam egy 256- ost és egy 64- est ami megy rendesen, így végül 448MB lett a végeredmény ( 256+128+64 ). Eddig BX- ben ugye olyan effektekkel találkoztam hogy vagy elindul vagy nem, vagy leszámolja vagy csak a felét számolja de a felével is működik rendesen.Most jön az egész poénja: a memtest által P2B- ben hibásként mutatkozó ramok ST6- ban meg hibátlanok. Ilyen kényes a P2B? Mert amúgy meg jó kis retro lap.
Sőt a végén mikor meglettek a jó ramok, visszatettem a Gef2- őt és igy is lement a teljes memtest 0 error / 6 teljes passal ( nemkis idő volt ). A lap, cpu végig default frekin ment, ramok cl3-ra téve nehogy ezek szóljanak bele az eredménybe.

Természetesen mostmár a Win98SE is felment rendesen :D

(#23980) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#23979) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

P2B Nem csak P2-est tud hajtani? :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#23981) iday válasza Peter789 (#23976) üzenetére


iday
aktív tag

Cukkoljalak?

Itthon van szépen bezacskózva, működőkepéesen egy MSI MS-6168 deszkám. :DD

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#23982) djculture válasza Peter789 (#23976) üzenetére


djculture
félisten

Szépen gömbölyödnek a kondik..

(#23983) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#23980) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az 1012- es biost flasheltem bele, a Katmait is tudja így, sőt a kisebb órajelű Copperek is mennek evvel a biossal.
Egyébként a bios-frissítéssel is szívtam, az Asus a biosfile mellé feltett egy olyan AFlasht ami nem ismerte fel ezt a 2Mbit- es Thomson csippet.Egy újjabb laphoz mellékelt Aflasht kellet letöltenem.

(#23984) gban válasza DarthSun (#23983) üzenetére


gban
Közösségépítő

Asusnál ez tradíció volt (mármint a nem updatelt flashelő).

Postázást nem vállalok.

(#23985) DarthSun válasza gban (#23984) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én meg csak néztem mint a vett-malac, most mi van? :DDD Ilyenbe még nem futottam bele.

(#23986) Peter789 válasza tpower (#23977) üzenetére


Peter789
senior tag

hát igen, ez más kategória... :)

(#23981) iday válasza Peter789 (#23976) üzenetére

fujj, dehát abba nem is amd procc megy hanem intel, gyorsan add is ide :))

(#23982) djculture válasza Peter789 (#23976) üzenetére

ha az enyémek lennének akkor cserélném, de sajnos nem... :N

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#23987) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Retro titánok csatája. A 10GB- os Maxtor fölbe döngöli a 20Gb- os Fireballt.Bár a Quantum átlagos elérési ideje jobb.DOS alatt mérve Core303- al, P2B- ben.

(#23988) Peter789 válasza DarthSun (#23987) üzenetére


Peter789
senior tag

ezeket az eredményeket valami erősen beárnyékolja, nekem valahol van egy szintén 10 gigás maxtorom amire úgy rémlik hogy win alatt 20-25MB/sec között írt/olvasott

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#23989) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#23987) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Lct, vagy Fireball Plus AS?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#23990) DarthSun válasza Peter789 (#23988) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

DOS alatt nincs busmaster, pioban mennek, Win alatt biztosan jobb lesz, itt csak a különbség meglepő.

(#23991) zotyesz66 válasza DarthSun (#23987) üzenetére


zotyesz66
őstag

Az lct sosem volt egy nagy lumen a sub-5200-as fordulatszámával és a 128k cache-sel. Meg aztán hullottak is, mint az őszi legyek. Az AS azért jobb darab volt, olyanból van 2 db 20-asom meg egy 40-esem.

(#23992) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#23989) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Lct, látszik a listán is.

(#23991) zotyesz66 : igen az gyorsabb, nekem is van szinte mindegyik fajta modellből.

(#23993) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Toltam az "új" retro gépen egy 99-et.Elég tűrhető, bár a ramok még spd detecten vannak, nem mertem még tiszta cl2- be tenni mert vegyesek.

(#23994) tpower válasza Peter789 (#23986) üzenetére


tpower
tag

1987, még a pc 3d előtt ezt tudták az SGI cuccok

Rühellem azokat, akik nem tudnak üzenetre válaszolni.....

(#23995) DarthSun válasza tpower (#23994) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Emlékszem én is hogy régi számtech magazinokban is sokat méltatták ezeket a cuccokat.

(#23996) djculture válasza Peter789 (#23988) üzenetére


djculture
félisten

Nekem most is benntvan a gépben két 20 gigás maxtor szoftveres raid0-ban ez se sokkal tud többet 35mega körül, kettő raid0-ban meg 60 mega. Különben amilyen lassú nyavaják a mai viszonyok között kettő igy kötetben elég jó. Van pár börgatyás seagate-em is azok 50-et tudnak raid0-ban:)

[ Szerkesztve ]

(#23997) DarthSun válasza DarthSun (#23990) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Win98 alatt nem megy a hdtune, de találtam egy progit amivel teszteltem a 2 vinyót.Felgyorsultak kissé doshoz képest. A C: a Maxtor a D: a Fireball. A különbség még nagyobb lett. A Fireballnál a Cached Speed fals, az viszi fel a pontszámot.A Max Read a Maxtoron: 29.30, a Fireballon: 8.71, óriási különbség.Tudom hogy az lct gyengébb verzió, de ekkora eltérést nem vártam.

Ennek ellenére ebben a gépben a Fireball is bőven megfelelő, csak működjön sokáig :)

(#23998) djculture válasza DarthSun (#23997) üzenetére


djculture
félisten

Én nem csodálkozok eleve a lct20 egy más világ :

Performance Specifications
Typical Seek Times2 (ms)
Average 12.0
Track-to-Track 2.0
Full Stroke 24.0
Drive Class (RPM) 4,500

Maxtor 2B010H1 eleve 5400RPM és minden téren jobb e miatt, plusz még a cache is több a panelján.

[ Szerkesztve ]

(#23999) frescho válasza tpower (#23994) üzenetére


frescho
addikt

A Vajdahunyadban volt egy kiallitas, ahol erosen kerestuk az allunkat. Aztan valahogy lealldozott a napjuk. Hasonloan a jo oreg PA-RISC is kifut lassan es csak par helyen marad meg.

https://frescho.hu

(#24000) Peter789 válasza DarthSun (#23997) üzenetére


Peter789
senior tag

vinyótesztelésre a virtualdub alatt található auxsetup.exe-ben lévő disk benchmark-ot ajánlom, nekem eddig ez tűnt a legmegbízhatóbbnak, csak jól kell beállítani:

disk buffer-t a vinyó saját cache méretéhez állítani, disable windows buffering-hez pedig pipa, valamint minél nagyobbra állítod a total megát, annál stabilabb értéket ad vissza - ha 1-2 percig elfut mire eredményt dob akkor már biztosan nem dobál hülyeségeket

egyébként a quantum alatt a DMA mód engedélyezve van? alaplapi / IDE driver fel van telepítve? ennyire gyászos eredményt azért nem vártam volna tőle...

(#23994) tpower válasza Peter789 (#23986) üzenetére

hát igen, mai szemmel megmosolyogtató főleg a szöveg alatta a fluid grafikáról miközben döcögve pakolja ki sorban az idomokat, meg 1fps-el ugrál az animáció, dehát akkor ez is csodaszámba ment :))

(#23996) djculture válasza Peter789 (#23988) üzenetére

egészséges értékeknek tűnnek...

"bőrgatyás" Seagate 10GB ?RPM ~20MB/sec
Maxtor 10GB 7200RPM ~30MB/sec
IBM 40GB 7200RPM ~40-45MB/sec
Samsung 120GB 7200RPM ~35-40MB/sec
Samsung F1 750GB 7200RPM ~90-95MB/sec
Samsung F1 1TB 7200RPM ~100-105MB/sec

a Maxtor és az IBM a maguk idején kifejezetten jónak számítottak ezekkel az értékekkel, a 120-as samu viszont a szánalom csúcsa volt 2003-ban ezzel a vergődéssel, az összes 80-160GB-os versenytárs simán hozta a 1.5-2x sebességet - csak hát ezt kaptam meg "ingyen" sulinetben :)) nem baj, maradt a gyorsabb 40-es IBM a rendszernek, a samu meg ment háttértárnak... :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.