Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) gban válasza bacsis (#23750) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is ezt mondtam csak nem ennyire szakmaian :B
Vagyis hogy nem ugyanúgy kezelik a lapok ugyanazt a hdd-t.

Postázást nem vállalok.

(#23752) DarthSun válasza bacsis (#23750) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Lényeg a lényeg hogy sikerült :)

(#23748) gban : Ez alapján jut eszembe hogy P1 lap+proci - ból nálam is dunát lehet rekeszteni, tehát ha valakinek kell, cserélnék más hardverre. SS7 nincs fölösben de ha valakinek S7 kell, megoldható. Pld. 387- es kooprociért adnék akár 3 S7 szettet is :D

(#23753) DBob


DBob
őstag

Nem egészen ide tartozik, de hátha valaki sikítva megveszi villámáron.

Sony fényképezőgép ami floppyra menti a képeket

(#23754) Ganz-[HUN] válasza gban (#23748) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Fffúúj. Elég volt 3 évig a VIA-ból. :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#23755) bacsis válasza DBob (#23753) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Kár hogy csak VGA-t tud, ha lenne egy 1,3Mpixeles már elég használható lenne :))

(#23756) frescho válasza DBob (#23753) üzenetére


frescho
addikt

Ah ilyenem van. Meg 2000 kornyeken hasznaltuk a cegnel.

https://frescho.hu

(#23757) DBob válasza bacsis (#23755) üzenetére


DBob
őstag

Itt nem a használhatóság a lényeg. Miért is akarnál 2013-ban egy 1998-as fényképezőgépet használni (hacsak nem analóg). Annyira régi digitális fényképezőgép, hogy még nem is így hívták. Hány mai gépen látod azt ráírva hogy "Digital Still Camera"? És nem CF-re ment, nem PCMCIA slotos flashra, hanem floppyra. 1998-ból.

Ritkán találni ma már ilyet, pláne itthon. Nem hiszem hogy sorba álltak érte az emberek 1998-ban :))

(#23758) bacsis válasza DBob (#23757) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

de igen a haszálhatóság a lényeg :K mert ha nem a használhatóság lenne a lényeg, akkor tök mindegy, hogy Trident 9000-es, vagy Tseng ET4000-es VGA van a gépben.... Szóval a használhatóság a lényeg, persze a maga kategóriáján belül :K ;)
2000 környékéből volt a bátyámnak egy olympus digit gépe, 1,3Mpixeles vót, az persze újabb is volt egy hajszállnyival... Szal én sem azt vártam el ettől, hogy tudjon 20megapixelt tök tudja miylen ISO-kkal ,meg tükör reflexes optikával, meg ami manapság menő, csak hogy jó lett volna ha tudott volna egy 1024X768ban lőni képeket.. tesség még az 1,3Mpixelt sem várnám el tőle :DDD
Mondom ezt úgy hogy fél európát egy szaros Sony ericsson T68i+hozzá való VGA felbontású kamerával ffényképeztem körbe :DDD

(#23759) Zola007


Zola007
veterán

most leltem a topikra, azért az durva, hogy 27 évesen megéltem azt hogy amilyen gépem volt 12 évesen az mára "RETRO"nak minősüljön.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#23760) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nemgondoltam volna, hogy ilyen nehéz Cross-link UTP kábelt kapni, Mindenhol a simát akarják rámsózni...

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23761) DBob válasza bacsis (#23758) üzenetére


DBob
őstag

Elég szomorú ha egy ilyen ritka, ennyire úttörő, és egyedi eszköznél, ami már egy évtizede idejétmúlt, te a használhatóságot keresed. :(

Ami meg a Trident 9000-ret és a Tseng ET4000-ret illeti, az is mindegy melyik van a gépedben. Ugyanis hiába gyorsabb a Tseng, sok játékon bugzik és innentől kezdve cseszheted ha szétcseszi a képet, igaz gyorsan :))

(#23762) DBob válasza zoltanz (#23760) üzenetére


DBob
őstag

Miért kell kifejezetten cross-link UTP neked? Hacsak nem ISA-s hálókártyát akarsz direktbe kötni ISA-s hálókártyával, akkor megoldják automatán egymás közt.

(#23763) bacsis válasza DBob (#23761) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Elég szomorú ha egy ilyen ritka, ennyire úttörő, és egyedi eszköznél, ami már egy évtizede idejétmúlt, te a használhatóságot keresed.
Bizony :K
Használhatóságot keresek egy 386-osnál is, s a fostalicska 33-as SX helyett a 40-es DX-et fogom választani, emrt azon jobban megy a Doom, de bakker.. pont neked magyarázzam, te azok között vagy akiknek 101%-osan kellene a mondandóm mellett kiálni ;)

(#23764) zoltanz válasza DBob (#23762) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Két gépet akarok összekötni UTP-vel, direktbe.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23765) zoltanz válasza DBob (#23762) üzenetére


zoltanz
nagyúr

ISA elég tág fogalom, az egyik egy PCI bus-os külső kari a másik notiban van, az gigabites. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23766) zoltanz válasza DBob (#23762) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Valóban megy így is az internet. :R

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23767) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nekem elég ez a sebesség, de többhelyen az olvasom cross kábellel dupla tempót mérnek (CAT5E).

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23768) Rive


Rive
veterán

Úgy fest, megválok a gyűjteményem nagyrészétől. Néhány dolgot át kellett gondolnom mostanában: sose lesz annyi időm ezekre a cuccokra, amennyi kellene. Annyi marad csak, ami egy-két dobozban elfér, teszteléshez kell.

Egyrészt, szeretném, ha amennyi csak lehet, errefelé maradna. Majd lesz hirdetés.
Másrészt, nem tudom mennyi lehet ezeknek az ára - majd kell tanács, remélem számíthatok rátok.
Harmadrészt, szerintetek merre érdemes hirdetni: itt, Vatera, Ebay?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#23769) gban válasza Rive (#23768) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nagyon nem szeretem, de szerintem eredményesség szempontjából itthon a vatera a nyerő.
Ott még a rossz cuccokat is elviszik jó árában. (én sosem hirdettem ott, de látom a barátom miket mennyiért ad el ott)
Másfelől ha ritka a cucc, érdemes lehet megpróbálni az ebayt, az ottaniaknál sokkal kisebb súllyal esik latba hogy kaja vagy retro legyen ebből az ezresből.

Postázást nem vállalok.

(#23770) Ádyka válasza Rive (#23768) üzenetére


Ádyka
őstag

Egy részletes listát szívesen látnék itt is, mielőtt felkerülne máshova.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#23771) czundermák


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Hosszú idő után végre sikerült a teljes IC7 családot összekaparni dobozostól mindenestől.
Bő 1 év kihagyás után, a hiányzó G doboza minden tartozékkal csatlakozott a genghez.

Nem gondoltam volna, a dobozt nehezebb beszerezni mint a lapokat. :)

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#23772) DarthSun válasza czundermák (#23771) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép szett, működnek is a lapok?

(#23773) czundermák válasza DarthSun (#23772) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Természetesen, anélkül az egész nem érne semmit.

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#23774) gban


gban
Közösségépítő

AG-Neovo F 15 15" TFT monitor
15000 Ft :Y

Postázást nem vállalok.

(#23775) Ádyka válasza gban (#23774) üzenetére


Ádyka
őstag

Ez mi? Egy 5 éves hirdetés?

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#23776) gban válasza Ádyka (#23775) üzenetére


gban
Közösségépítő

Egy éves alapból de tegnap upolta.

Retro, de ennyire még nem muzeális.

Postázást nem vállalok.

(#23777) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Megpusztult az Awe32 ( CT3620 ) a 486DX25- ben.Nyekkent egyet aztán semmi hang, a lineout és spkout is néma.Driver látja, hangerőket is lehet állítgatni de nem szól.Helyére betettem egy ilyen CT2230- at, ez szépen megy csak ugye hullámtábla nincs.
A kb. 30 DB Creative kártyámból eddig ez a második mely meghalt. Az első egy Awe64 volt, azt már a driver sem látja.

(#23778) gban válasza DarthSun (#23777) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem van egy AWE64-em amin meleg volt a magy ram chip, levettem, teszi a dolgát szépen.
Nem tudom hol venném észre a hiányát, após gépében volt, cd-t hallgatott rajta :)

Postázást nem vállalok.

(#23779) DarthSun válasza gban (#23778) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Csak másik hangfontot nem lehet akkor betölteni, de az alap gmidi fontsor romból akkor is megy :)

(#23780) Ádyka válasza DarthSun (#23777) üzenetére


Ádyka
őstag

Egy perces néma csendet kérek az újabb elhúnyt retro hardver tiszteletére. :(

Amúgy egy végfok cserét simán megérne a dolog. :U [link]

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#23781) DarthSun válasza Ádyka (#23780) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Biztosan, de én nem vagyok olyan forrasztóművész hogy ki tudjam cserélni, még vellerpákám sincs :DDD

(#23782) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Üdv.
Valakinek meg van a Packard Bell-es magyar DosABC?
Szeretnék egy kicsit nosztalgiázni. :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#23783) Rive válasza Ádyka (#23770) üzenetére


Rive
veterán

Majd itt, szép lassan.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#23784) gban válasza DarthSun (#23779) üzenetére


gban
Közösségépítő

Pakoltam, a kezembe került az AWE64.
Nem a nagy ram lett lekapva, hanem a kicsi (a vga ram méretű).
Ahhoz a végfokhoz meg inkább hőlégfúvó passzol ;)

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#23785) gban


gban
Közösségépítő

Ez mi? :F
Tőle ez még érdekes lehet valakinek

Postázást nem vállalok.

(#23786) DarthSun válasza gban (#23784) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja, arra gondoltam, hát csak 1 SOJ ram van rajta, a többi miind cél-IC, EMU8000, DSP, DAC stb.

Én még azt sem tudtam hogy ezekhez hőlégfúvó kell :DDD

(#23787) gban válasza DarthSun (#23786) üzenetére


gban
Közösségépítő

Talán nem kell, de erősen leegyszerűsíti a dolgokat :K

Postázást nem vállalok.

(#23788) DarthSun válasza gban (#23778) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Csak másik hangfontot nem lehet akkor betölteni, de az alap gmidi fontsor romból akkor is megy :)

(#23789) gban válasza DarthSun (#23788) üzenetére


gban
Közösségépítő

Értem.
Ha kell valakinek szóljon.

Postázást nem vállalok.

(#23790) Ádyka válasza gban (#23784) üzenetére


Ádyka
őstag

ÁÁÁ tök régi nagy IC ez. Egy szippantó + páka párossal is megoldható.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#23791) gban válasza Ádyka (#23790) üzenetére


gban
Közösségépítő

Megoldhatónak megoldható, ezért írtam hogy talán nem kell de egyszerűbb vele.
Párizsba is el lehet menni gyalog is meg bringával is de autóval csak egyszerűbb ;)

Postázást nem vállalok.

(#23792) Ádyka válasza gban (#23791) üzenetére


Ádyka
őstag

Ok, csak több embernek van talán pákója és szippantója, mint hőlégfúvója.
Egy reballozást is egyszerűbb az erre alkalmas géppel megcsinálni, mint gép nélkül ;]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#23793) gban válasza Ádyka (#23792) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem hőlégfúvóm van, pákám is értelemszerűen, de szippantóm nincs :))
Van viszont ónharisnyám :K

Postázást nem vállalok.

(#23794) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Valakit érdekel? :)
[link]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#23795) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Üdv.
van valakinek Commodore MPS801-eshez való festék kazija?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#23796) DBob


DBob
őstag

Tessék, csak tessék!!

Roland SC-155.
Jó áron adja a csávó, és normális, megbízható fazon. Bár mondjuk én nem ilyesmi jellegű dolgokat adtam-vettem vele, de meglepett hogy ilyesmije is van :)

Amúgy pont mint az SC-55, csak pár extrával kibővítve (ami PC szempontból nem releváns)

(#23797) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Pár retro motyó ha valakit érdekelne:
[link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23798) gban


gban
Közösségépítő

Most került ismét a kezembe, érdekes lehet valakinek slot-in (beszippantós) asztali gépbe való CD, illetve DVD meghajtó?
1 -1 db van belőlük, hibátlanok.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#23799) zakroland


zakroland
tag

Sziasztok!
Bár nem számítógép-alkatrész, de azért megírom, hátha valakit érdekelne.
Volna egy Akai cs-mo2-eladó kazettás dekkem, nem a gagyi fajta az biztos :) amennyire tudom, működik, teszi a dolgát. Retro-hifitoronyba ideális lehet :) ára: 5.000.-
Illetve volna egy Siemens Nixdorf 386-os notebookom szép állapotban, gyári bőrtokjában. Ha esetleg érdekelne valakit, akkor priviben várom az ajánlatokat:)

(#23800) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Heti lomizás. Haverom megmentett nekem 2 gépet egy kuka mellől. Egy noname és egy IBM.Szétszedtem őket:

2x Pana CD drive
1x 10G Maxtor HDD
2x 1.44 FDD
1x XCel2000 hibrid lap
2x 32M SDRAM
1x 128M SDRAM
1x 256M SDRAM
1x 100Mbit IBM hálókártya
1x 533 PIII Katmai

Ezeket megtartottam. Az IBM ház+alaplapot nem tartom meg, a lap hosszú postja nálam agylövés, meg az idegesítően ostoba bios.
Azt viszont nem is tudtam hogy létezik 533 Katmai 133- as fsb- vel :B
Az Xcel lapon kívül mindent kipróbáltam, működnek.Az egyik PanaCd- t be is építettem, öcsémnek eszkábáltam egy 386- os gépet, nosztalgiázni támadt kedve :DDD
A 10G- ás HDD egész jó, csak 1,7G körül van egy kisebb beszakadás:

És a csendélet:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.