Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72701) V/


V/
Topikgazda

Már lemondtam róla és a januári dispute indításra várt.

(#72702) Imy


Imy
veterán

Ezzela. csomaggal mi lehet? November végi feladás, 13 napos csomag lett volna... PNLUC162079500018900000000

(#72703) V/ válasza Imy (#72702) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt olvashatod a nyomkövetésben: 10 Dec 2023 00:43 Import customs clearance complete
Ha egy kicsit visszaolvasol úgy 1200 hozzászólást, akkor ez azt jelenti hogy december 10 óta nem lett átadva a kézbesítő cégnek.
De reménykedhetsz, lásd a tiéd előtti hozzászólásomat.

(#72704) Golfplusz válasza Golfplusz (#72566) üzenetére


Golfplusz
csendes tag

Na ezt ma hozta a Posta futára, meglepően udvarias hangnemben készségesen állt a csomag kiszállításához. ( Nem voltunk otthon, de megoldottuk a segítségével.)
Ez egyébként nov. 19-ei vásárlás volt.

Ma kaptam fél órája az EO-tól holnapi kiszállításról amiket nov. 17-én rendeltem.
[link]

Viszont ez sehol sincsen sajna, ez nov. 13-ai rendelés ami nov.30-a óta áll.
[link]
Már indítottam egy disputot, amiben az Ali Team 12 napi várakozás után ma lépett, de újabb 10 nap várakozást ítélt meg.
Nem értem miben hisznek?
Kicsit felhúztak ezzel a döntéssel úgyhogy írtam nekik "szép mondatokat" a szolgáltatással kapcsolatban. Mégis csak vicc hogy 27 napja nincsen infó a csomagomról de még húzzák az időt mondván:
"Purchase Protection is running out, but package is still in transit"

[ Szerkesztve ]

(#72705) sambenez válasza Golfplusz (#72704) üzenetére


sambenez
addikt

Az hogy egyik link sem jó amit írtál egy dolog.
De miért az Alinak írsz "szép mondatokat" ha a szállítócégeknél van késedelemben a csomagod?
Egyre kevésbé értem az embereket.

(#72706) Golfplusz válasza sambenez (#72705) üzenetére


Golfplusz
csendes tag

Javítva van.
A második mondatodra nem szeretnék reagálni.

(#72707) V/


V/
Topikgazda

Ez így jobban nézett volna ki és így lenne a korrekt. Mert én csak az egészet tudom off-ba tenni vagy másik lehetőségem a törlés, persze ennél erre nincs rá szükség.:

Na ezt ma hozta a Posta futára, meglepően udvarias hangnemben készségesen állt a csomag kiszállításához. ( Nem voltunk otthon, de megoldottuk a segítségével.)
Ez egyébként nov. 19-ei vásárlás volt.
Ma kaptam fél órája az EO-tól holnapi kiszállításról amiket nov. 17-én rendeltem.
[link]
Viszont ez sehol sincsen sajna, ez nov. 13-ai rendelés ami nov.30-a óta áll.
[link]
Már indítottam egy disputot, amiben az Ali Team 12 napi várakozás után ma lépett, de újabb 10 nap várakozást ítélt meg.
Nem értem miben hisznek?
Kicsit felhúztak ezzel a döntéssel úgyhogy írtam nekik "szép mondatokat" a szolgáltatással kapcsolatban. Mégis csak vicc hogy 27 napja nincsen infó a csomagomról de még húzzák az időt mondván:
"Purchase Protection is running out, but package is still in transit"

(#72708) Golfplusz válasza V/ (#72707) üzenetére


Golfplusz
csendes tag

Semmi gond, töröld!

Kb. fél évenként írok 1-2 hozzászólást, inkább csak olvasom a fórumot.
De látom ez gondot okoz.
Akkor maradt az olvasás.

Szép napot kívánok nektek!

(#72709) Imy válasza V/ (#72703) üzenetére


Imy
veterán

Igen láttam, hogy 10-én vámkezelték. Csak azt nem éltem, hogy miért nem adták át a postának...

(#72710) V/ válasza Golfplusz (#72708) üzenetére


V/
Topikgazda

Én sem értem az embereket. Nem kell rá reagálni.
A mintámban azt lehet látni hogy ami postázási téma az off topik jelölésű és ami AliExpress téma az pedig normál hozzászólás formátum.

Mivel én nem tudom a más hozzászólásait a témának megfelelően formálni, csak a hozzászólót tudom arra megkérni hogy "osztott" legyen a hozzászólása. Ezt lett volna a tartalma a #72707 hsz-nek.
Te ezen megsértődsz. Mert? Semmi okot nem adtam rá azzal hogy a hozzászólás formátumához írok egy kérést.
Itt ki lett találva ez a lehetőség és de nem véletlenül. Használni kellene esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#72711) Alpachino válasza Golfplusz (#72708) üzenetére


Alpachino
veterán

Ajjaj,...ez még csak a kezdet, de ha megérkeznek a topik önkéntes polgárőrei, akkor lesz aztán kioktatás, meg okoskodás :Y :O

Röviden : Ez a topik inkább olvasásra való, mint sem kérdésfeltevésre :K

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#72712) sambenez válasza Alpachino (#72711) üzenetére


sambenez
addikt

Ez a topik inkább olvasásra való, mint sem kérdésfeltevésre

Megnéztem 11.10 óta mind az 58 hozzászólásod vagy tájékoztatás éppen hol jár a csomagod, vagy panaszkodás a késlekedés miatt.
Ezek után nem értem az idézett megjegyzésedet. ;]

(#72713) Alpachino válasza sambenez (#72712) üzenetére


Alpachino
veterán

Na pont rólad (is) beszéltem az előző kommentemben, :K ami a topic önkéntes polgárőreit illeti...de van még itt legalább 2-3 szárnysegéded ne aggódj, mindjárt ők is itt lesznek :D

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#72714) V/


V/
Topikgazda

Ha a Prohardveren megnyilvánul valaki azért jó lenne az alábbi linken lévő téma egy részének elolvasása és tudomásul vétele: ÁSZF (szabályzat) Az új (megismeri), a régi motoros (szinten tartja).
Különösen a
III. Moderáció
Moderációs szabályok rész 10. és 11. pontjai

Ha valakinek gondot okoz ezen szabályok betartása akkor köszönjük az eddigi részvételét a topik életében, de nyugodtan abbahagyhatja a látogatását.
Köszönöm és kérek mindenkit hogy az itt leírtakon ne sértődjön meg és szerintem még kommentálni sem kell.

[ Szerkesztve ]

(#72715) Jester01


Jester01
veterán

Nekem ma kihozta az EO a beragadt pakkot, igaz bő egy órával hamarabb mint a megadott időablak kezdete :Y Szerencsére itthon voltam.

Előző rendelésben volt egy videó rögzítő kütyü ami USB3.0-nak van hirdetve de valójában csak USB2.0. Emiatt aztán nem is tud tömörítetlen formátumban csak 5 fps-t. Na ezt beírtam a visszajelzésbe és adtam 3 csillagot. Erre a kedves eladó nekem is ad 3-at (nem tudom amúgy ennek mi jelentősége). Na ezzel jól felbosszantott, indítottam disputát részleges visszatérítésre. Fotóztam, hogy usb2.0 a sebesség meg a chip azonosítót meg az 5 fps-t. Erre Ali közli, hogy invalid meg "provide us with clear videos showing all issues in the videos to support all your claims. Please ensure that your video is long enough and that we can see the product in the video so that we can identify the issue." Gondolom ez valami általános szöveg mert hát a termékről hiába csinálok videót.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#72716) V/ válasza Jester01 (#72715) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez biztos hogy nem USB 3-as azt ennyiért nem lehet beszerezni, amit fizettél érte az még az igazi önköltségi árát sem éri el. Gondolom ezzel ő is tisztában van és azért írta ezt választ. Csinálj akkor olyan videót ahol látszik a termék is és az is hogy mit produkál. Tényleg így szokták kérni. Nem kell szuper felbontásúnak lenni csak azonosítható legyen minden.
Melyik fajtát vetted meg?

[ Szerkesztve ]

(#72717) Jester01 válasza V/ (#72716) üzenetére


Jester01
veterán

A másodikat, "USB A". Szépen rá is van írva, hogy "SS" (mint superspeed) csak éppen nem az.

Jester

(#72718) asynur válasza asynur (#72403) üzenetére


asynur
tag

A Nov. 29-30.- óta "Import customs clearance complete" állapotban ragadt egybecsomagolt csomagjaimat ma hiánytalanul meghozta az Express One ( picit vicces, bár annyira nem meglepő, hogy egy dec 14.-én rendelt csomaggal együtt jött :DDD ).
A nov 10-11. óta állókból is van ami már megjött, de van ami még a helyi postán várja, hogy sorra kerüljön.
Szóval kitartás és türelem, előbb utóbb vége a dömpingnek és beérik magukat.

(#72719) V/ válasza Jester01 (#72717) üzenetére


V/
Topikgazda

A képeken nem láttam ilyen szöveget, azzal nem lehet igazolni hogy mást kaptál?

(#72720) Jester01 válasza V/ (#72719) üzenetére


Jester01
veterán

A csatlakozó másik oldalára van írva. Csak azért említettem, mert mondhatnák, hogy azért mert kék még nem biztos hogy USB3. De rá is van írva. Meg ugye ott a címben is.

Jester

(#72721) cof válasza asynur (#72718) üzenetére


cof
veterán

A nov 10-11. óta állókból is van ami...

Ez ugye dec akar lenni, mert akkor hol járhat még az én decemberben beragadt csomagjaim. Nem karácsonyi ajándék volt szerencsére, mert azt már nyáron el kell kezdeni kínából ;] de a li-ion akkuk biztos nem lájkolják amit most átélnek, kint a hidegben, stb... Mert van pár cucc beépített akkuval, sebaj, kicsit csökken az élettartamuk, bár ezért senki nem fog engem kárpótolni. Szerencsére azért eléggé enyhe az idő télhez képest.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#72722) Alpachino


Alpachino
veterán

LP00622647996175

Lehet figyelmetlen voltam, az összefoglaló olvasásnál, de ez milyen nyomkövetési szám ? :F

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#72723) dzf007 válasza Alpachino (#72722) üzenetére


dzf007
aktív tag

Az egy feladói referencia szám.. Klikk rá és mutatja az EO tracking számot! 158...

[ Szerkesztve ]

(#72724) Alpachino válasza dzf007 (#72723) üzenetére


Alpachino
veterán

Igen, azóta összevont csomagként, úgy látom kapott egy EO számot is valóban

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#72725) V/ válasza Alpachino (#72722) üzenetére


V/
Topikgazda

Van a vásárlásnál a Track order gomb,

az mutatja az azonosító változásait is, ami nem érvényes azt áthúzzák és felül mindig az új látszik.

Ezt nem gondoltam hogy az Összefoglalóba be kell írni, adja magát.

[ Szerkesztve ]

(#72726) ryeland.newt válasza V/ (#72725) üzenetére


ryeland.newt
újonc

sakk-matt :DD

Cainiao oldalon gyorsabban atlathatoak a dolgok.

(#72727) asynur válasza cof (#72721) üzenetére


asynur
tag

Oops, igen azok már decemberiek voltak ( biztos a fejembe szállt a bejgli :P ).
Nincsenek még nagyon elkésve, pár éve ezeket kb. január közepe előtt nem nagyon vártam, hogy ideérjenek, cyber monday rendelések voltak ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#72728) V/ válasza ryeland.newt (#72726) üzenetére


V/
Topikgazda

Az ugye nem zavar hogy a kettő azonos, csak a megjelenítés máshogy néz ki az AliExpress oldalán, de esetleg nézd meg annál a tételnél amely alá összevonták, mert az kapott új azonosítót, ez csak benne van az összevont csomagban. Ez így egy kicsit csúsztatás részedről.

[ Szerkesztve ]

(#72729) jojoando


jojoando
senior tag

[kép] 9.45 óra
Még Törökbálinton kínlódnak valamivel, nagyon nem indul a fuvar :(

(#72730) V/ válasza jojoando (#72729) üzenetére


V/
Topikgazda

Covidos lett a futár, vagy lerobbant az autó, majd megoldják. Küldtem távgyógyítást mindkettőre.

(#72731) yogibear válasza jojoando (#72729) üzenetére


yogibear
addikt

Rendesen be van dugulva az "Eccpecc Van"... nálam is ugyanez az állás... majd holnap kihozzák, az automata előértesítés amúgy is csak előértesítés...
A másik csomagom meg papíron tegnap éjjel jött ki a "Kübli" tranzitból (egy nappal az első után), ha ma azt is elhozza az EO, akkor az náluk is fog még dekkolni jó pár napot a jövő hétig, mert már csak a holnapi napon dolgoznak...
Mindegy nem sürge, csak az aksis dolgok nem tudom mennyire bírják a hideget, még megfáznak a sok álldogálásban. :DDD

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#72732) yogibear válasza V/ (#72730) üzenetére


yogibear
addikt

Ez jó. :P :C
Végre meg van a boldogult Gyurcsok utódja. :DDD

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#72733) LouiS22 válasza V/ (#72730) üzenetére


LouiS22
veterán

:DD :DD :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#72734) Jar válasza yogibear (#72732) üzenetére


Jar
tag

Gyurcsok azért nem tudta magát meggyógyítani, mert túl közel volt sajátmagához.

https://youtu.be/UL7yJtYR_kw?si=5II7Zro1GjkXewT3

(#72735) LouiS22 válasza Jar (#72734) üzenetére


LouiS22
veterán

Kérem helyezzék be a tárgyat :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#72736) jojoando válasza yogibear (#72731) üzenetére


jojoando
senior tag

Nekem a nov 24 és dec 4 még a tranzitba sem sikerült bejutnia :( Igazán szerencsés vagy! :D

(#72737) yogibear válasza jojoando (#72736) üzenetére


yogibear
addikt

Közben már a másikat is viszi át az EO a központijába, csak mire átér a kiszállító raktárba, az egy nap és hiába lesz holnap reggel ott, nem fogják tudni kiszállítani, mert el vannak havazva... így az minimum 2-áig ülni fog náluk a hidegben és majd jól megfázik, tüsszögni fog. :DDD

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#72738) V/ válasza jojoando (#72736) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tranzit már, ha nálunk van.
Arrive at transit country or facility
Ezért ez is így értendő:
Parcel outbound from transit facility

Lehet hogy csak kitalálták hogy ezen a 3 napon csak nem dolgoznak a "sikeres" (nem nekünk) év után.
Mint néhány olyan cég amelynek bár van előfizetése a Google Business-re ahol még küldik is a nyitvatartásra az adatbekérést ezekre a napokra, de valahogy egyszerűbb volt egy sajtpapírt kitenni az ajtóra, mint beírni a Net-re.
Szívassuk már a kuncsaftot, ha már ő tart fent bennünket. 34 év nem volt elegendő felnőni a feladathoz.

(#72739) jojoando válasza yogibear (#72737) üzenetére


jojoando
senior tag

2-n épp hogy hazaérek Szeged mellől, úgy se lennék itthon, legelső nap se csökken a mennyiségük, szerintem. Január közepére talán utolérik magukat, nekem az év közbeni 25-40 közötti csomagszámom felugrott 78 ra legutóbb a kiszállításkor, mondjuk ez karácsonyi ajándék lett volna, de már annak annyi :(. Szegény egérkém már biztos tüsszög. Majd kap egy kis elixirt :(

[ Szerkesztve ]

(#72740) yogibear válasza jojoando (#72739) üzenetére


yogibear
addikt

karácsonyi ajándék lett volna

Így is az lesz... jövő karácsonyra. :))

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#72741) jojoando válasza yogibear (#72740) üzenetére


jojoando
senior tag

Mindig tanul az ember, legközelebb nyáron rendelem meg az ilyen dolgokat nameg a sálat sapkát is, ami valamelyik vámos fején lehet, mert tovább az sem jött. Hűvös lehet egy nagy raktárban :)

(#72742) luciferk válasza V/ (#72612) üzenetére


luciferk
senior tag

Igazad volt :R Dec 8-án volt rendelve ingyenes szálítással, ma meg is kaptam a csomagot, eo hozta.

(#72743) o_pegazus_o válasza luciferk (#72742) üzenetére


o_pegazus_o
tag

Elmegy az EO a fenébe... November 23-as és 25-ös csomagom
"Clearing Customs
Import customs clearance complete"
státuszban van 12.10 óta.

Szarházi banda... :W

(#72744) jojoando válasza o_pegazus_o (#72743) üzenetére


jojoando
senior tag

Szidjad nyugodtan, semmi közük még hozzá csak a vámon ment át akkor, tételesen,
mint csomag nincs náluk jelenleg sem.
Amit írtál az van benne, "Vámkezelés Behozatali vámkezelés befejezve"
ÉS?

[ Szerkesztve ]

(#72745) V/ válasza o_pegazus_o (#72743) üzenetére


V/
Topikgazda

Vond vissza légy szíves azt amit írtál. Legalább százszor leírtuk hogy amíg ezt látod az oldalukon

és ezt olvasod a nyomkövetésnél utolsó bejegyzésnek: Import customs clearance complete az azt jeleneti hogy az logisztikai cég ami fogadja és vámolja az nem adta át nekik kézbesítésre.
A minősítésre használt szót ebben a topikba nem szokták kiírni. mert ha mégis akkor törlöm a hozzászólást.

(#72746) Alpachino


Alpachino
veterán

Megmozdult a 12.10 óta "Import customs clearance complete" státusban lévő csomagom....."Tranzitországba/régióba érkezett" :) nem tudom, hogy ez jelent e valami jót, de bizakodom.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#72747) o_pegazus_o válasza V/ (#72745) üzenetére


o_pegazus_o
tag

Töröld légyszíves, mert én nem tudom már...
A Magyar vámon átment. Az, hogy ekkora időtávban sem mozdult meg az teljesen elfogadhatatlan bárki hibája is. Ennél rosszabb a posta sem lesz majd.

(#72748) V/ válasza o_pegazus_o (#72747) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezeket a logisztikai cég vámolja elektronikus úton, mert ténylegesen ezek vámmentesek és azután adja át a kézbesítő cégnek (EO 158....) vagy annak a cégnek aki a postai szállítást rendeli meg (PNLUC és ESC000....).
Sajnos azok a cégek akik ezt csinálják magyar cégek annak megfelelő mentalitással, lassúsággal, de a Posta sem dolgozik gyorsabban

(#72749) dzf007


dzf007
aktív tag

Nyitottam egy vitát, visszatérítés mert összetörték a elektromos borotva betétet [kép] Erre írja az eladó no refund.. :DD
Vitázok tovább :W ...

[ Szerkesztve ]

(#72750) V/ válasza Alpachino (#72746) üzenetére


V/
Topikgazda

Ugye írtuk vagy hárman az ilyesmit az előbb. Üdv a reménykedők táborában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.