Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72651) batagy válasza Directors (#72650) üzenetére


batagy
őstag

Kis visszaolvasás?

Ugyanúgy a Ghibli tranzitban áll, mint sokunknak. Kb az utolsó 1000 hozzászólás erről szól. Nekem is ott áll 2 csomag is, az egyik dec 11 óta. Többeknek még annál is régebben. Remélhetőleg az ünnepek után összeszedik magukat, és ezután már az Express Onehoz kerül.

(#72652) V/ válasza Directors (#72650) üzenetére


V/
Topikgazda

Még nem kapta meg a kézbesítő cég az érkeztető logisztikai cégtől.
Kapsz értesítőt ha náluk lesz:
Értesítjük, hogy a(z) Cainiao - partnerünk az Ön részére kézbesítendő, 1 darab csomagból álló küldeményének feldolgozását megkezdtük a központi raktárunkban (fizikálisan érkeztettük).

(#72653) KRoli92


KRoli92
tag

Ha ugyan abból a shopból rendelek két külön szállítással, akkor elképzelhető, hogy össze vonják, és a nem 15 napos szállítással rendelt is 15 nap alatt itt lesz, és nyomkövethető lesz a szállítása ? Az egyik Choice a másik AliExpress saver shipping.

(#72654) Jar válasza Directors (#72650) üzenetére


Jar
tag

A vámoláson már átesett, Express One még nem kapta meg.

https://parcelsapp.com

[ Szerkesztve ]

https://youtu.be/UL7yJtYR_kw?si=5II7Zro1GjkXewT3

(#72655) V/ válasza KRoli92 (#72653) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen előfordul hogy egybe csomagolják és az olcsóbb szállítással küldik, hiába kérnéd két csomagban.
Nem az eladó biztosítja a Choice és a különböző vásárlási csomagok egybe csomagolását, hanem az AliExpress a logisztikai központokban. Ezért nincs garancia arra hogy egy olyat ami nem tartozik a promóciók alá azt egybe tennék. De az is lehet.
Ha a bal oldalt az ALiExpress standard van, akkor az AliExpress selection standard-el, a jobb oldali már nagyobb a valószínűsége.

Viszont jó hogy tettél képet mert a jobb oldalin a mások által hiányolt munkanapra utalás egyértelműen olvasható a 15 napos garanciánál.

[ Szerkesztve ]

(#72656) KRoli92 válasza V/ (#72655) üzenetére


KRoli92
tag

Értem, köszönöm !

(#72657) Hulot


Hulot
tag

Mit csinálhatok, hogy megkapjam ezt a csomagom:
ECSCCA0046061243
Universal Parcel Tracking - Global Package Tracking (parcelsapp.com)

(#72658) V/ válasza Hulot (#72657) üzenetére


V/
Topikgazda

Lényegében semmit, majd visszakéred a pénzed, lásd Összefoglaló 2. pont vége.

(#72659) Jar válasza Hulot (#72657) üzenetére


Jar
tag

Rengeteg csomag lehet (és van is) ilyen vagy hasonló státuszban. Ha mindenki itt sírná el a bánatát, bedugulna a fórum.

Hogy megkapd ezt a csomagot, azt csinálhatod, hogy vársz.

https://youtu.be/UL7yJtYR_kw?si=5II7Zro1GjkXewT3

(#72660) LouiS22 válasza Jar (#72659) üzenetére


LouiS22
veterán

:R

De ha visszaolvasnának (olvasnának), akkor még jobbenne a helyzet, mert nem lenne n+1 hol a csomagom poszt.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#72661) Hulot válasza V/ (#72658) üzenetére


Hulot
tag

Köszönöm. Remélem nem lopják el ezt a csomagomat is!
Ja, és egy fityinget sem térítenek vissza.

Azon pikirteknek, akik felkapják a vizet egy fórum bejegyzésen - Kellemes Karácsonyt!

(#72662) V/ válasza Hulot (#72661) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért próbáld meg megigényelni ha lejár a szállítási védelmi idő és nem kapod meg.

(#72663) Directors válasza Jar (#72654) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi mindenkinek!:R

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#72664) Jar válasza Hulot (#72661) üzenetére


Jar
tag

Értesíts majd, légy szíves a fejleményekről. Boldog Ünnepeket, bár én kívántam ezt már mindenkinek. Nem kaptam fel semmilyen vizet, tehát nem nekem üzentél. Köszönöm, hogy segíthettem.

https://youtu.be/UL7yJtYR_kw?si=5II7Zro1GjkXewT3

(#72665) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Van még egy csomagom úton vásárlás Order date: Dec 9,
3+ Digitaling Store több tétel van benne ha rákattintok erre az Időbeni garancia-ra azt írja
Rendelését a becsült kézbesítési dátumig, 2024. január 3-ig kézbesítjük. Ha megrendelése nem érkezik meg időben, kapjon egy 1,00 USD értékű kupont.
ez nem az a rövid szállítási idő amit igértek
de talán még ebben az évben megkapom Out for delivery Arrived in transit country/region 2023-12-23 PNLUC
egy újabb rendelés Dec 17 944ft Arrived at linehaul office 2023-12-22 gyorsak voltak

(#72666) z123456z


z123456z
őstag

Off

Azért érdekes, hogy a holland dolgozott karácsonykor is, legalábbis lépett egyet előre egy másik csomagom a folyamatban 26-án is. Ghiblinél dolgoztak vajon?

(#72667) jojoando válasza z123456z (#72666) üzenetére


jojoando
senior tag

Tizen csomag közül egyik sem mozdult,

(#72668) LouiS22 válasza z123456z (#72666) üzenetére


LouiS22
veterán

Te dolgoztál?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#72669) z123456z válasza LouiS22 (#72668) üzenetére


z123456z
őstag

Dolgoztam, képzeld. 24-én is. Na?

(#72670) LouiS22 válasza z123456z (#72669) üzenetére


LouiS22
veterán

Ettől még nem lehet elvárás, hogy ünnepnapon más is dolgozzon. Neked is a türelem gyakorlását tudom ajánlani. Mert amúgy a lőtéri kutyát nem érdekli, hogy megkaptad-e a rendelésed vagy sem.

Gyorsan sértődj meg te is.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#72671) z123456z válasza LouiS22 (#72670) üzenetére


z123456z
őstag

Nem is elvárásként említettem, hanem érdekességként. Nyilván ha Ghibli dolgozna is, nem lett volna, aki elvigye.
Ja, pont ahogy az sem érdel senkit, hogy agyvérzést kapsz néhány kérdéstől. Szerintem nagyjából mindenki lesz.rja a véleményedet. Dühöngjél csak, szórakoztat.

[ Szerkesztve ]

(#72672) dzf007 válasza jojoando (#72667) üzenetére


dzf007
aktív tag

Nekem se mozdul, borzasztó. 11.11 rendeltem..újabb 15 nap, hogy semmi... [kép]

(#72673) Jar válasza LouiS22 (#72670) üzenetére


Jar
tag

Azt hittem, Karácsony elmúltával a csomag mizéria is automatikusan elhal.
. . . de mindig van valaki . . . sőt, újak jönnek . . .

https://youtu.be/UL7yJtYR_kw?si=5II7Zro1GjkXewT3

(#72674) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Ha egy Alis EO-s csomag teljesen más helyre ment (Gyomaendrődre ment BP 3. ker helyett), akkor az az EO intézi maga, vagy nekem kell hívogatnom őket?

(#72675) z123456z válasza Jar (#72673) üzenetére


z123456z
őstag

Jé, az itteni karriered neked is csomag parával indult. Hogy mik vannak!?

[ Szerkesztve ]

(#72676) Jar válasza z123456z (#72671) üzenetére


Jar
tag

Nem kellene feltételezésekbe bocsátkozni, a fórumtársakat negatív tulajdonságokkal felruházni, személyeskedni. Ez lenne az udvarias kérésem.

https://youtu.be/UL7yJtYR_kw?si=5II7Zro1GjkXewT3

(#72677) Jar válasza z123456z (#72675) üzenetére


Jar
tag

Vállalom, ha így volt.

Visszaolvastam, azért az a hsz a parától messze van, persze ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

https://youtu.be/UL7yJtYR_kw?si=5II7Zro1GjkXewT3

(#72678) Alpachino válasza KrAt (#72674) üzenetére


Alpachino
veterán

Én hívnám őket, biztos, ami biztos

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#72679) z123456z válasza Jar (#72676) üzenetére


z123456z
őstag

A személyeskedés az, amit a haverod csinál. Ez nem a ti privát fórumotok, ne rendezkedjetek. Ez pedig az én udvarias kérésem. A topik címével abszolút összhangban van a kézbesítés is.

[ Szerkesztve ]

(#72680) V/ válasza KrAt (#72674) üzenetére


V/
Topikgazda

Látod hogy oda van írva szortírozási hiba, visszaviszik a központi logisztikára és holnap(után) viszik neked.

(#72681) Jar válasza z123456z (#72679) üzenetére


Jar
tag

Egyetértek, ez nem a mi privát fórumunk.

https://youtu.be/UL7yJtYR_kw?si=5II7Zro1GjkXewT3

(#72682) dzf007 válasza KrAt (#72674) üzenetére


dzf007
aktív tag

Nyugi, nekem is volt ilyen. Elvitték Miskolcra. Visszaküldték a központba, aztán másnap kihozták.

(#72683) V/ válasza z123456z (#72679) üzenetére


V/
Topikgazda

Félre gondolod, nincsenek a topik témával összhangban a kézbesítési problémák.
Az hogy odaírja valaki hogy hogy AliExpress-es csomagomat nem kézbesítik, mit csinálnak vele a szállítási folyamatban az még mindig a Postázós topik témája. Mert ugyanúgy késnek a belföldi postai, futáros és eMag csomagok, az eBay, Amazon és más csomagok is. De ezt már többször leírtam.
Azért értelmetlen itt merta miután az eladó átadja a szállító logisztikára és nálunk nem kerül a kézbesítő céghez addig sem te, sem az eladó és mi sem tudunk ráhatást gyakorolni a folyamatra, így hiába agyal róla, értelmetlen tevékenység.
Az hogy néhányan úgy gondolják hogy ez a lelkisegély szolgálat topikja és itt próbálnak vigasztalást nyerni az egy ideig elmegy - off topik témaként- de az ismétlődései a panaszkodásnak az már nem megy el.

Az sem téma hogy tudjuk mi az oka a késedelmes kézbesítésnek, de a politikai téma is tiltott itt és azért nem írunk róla nyilvánosan, mert több hozzászóló lelkivilágát megsérthetjük a valóság leírásával.

[ Szerkesztve ]

(#72684) yogibear válasza V/ (#72683) üzenetére


yogibear
addikt

Az hogy néhányan úgy gondolják hogy ez a lelkisegély szolgálat topikja
:P :C

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#72685) KrAt válasza V/ (#72680) üzenetére


KrAt
veterán

Láttam, csak ilyenkor nem tudtam, hogy nekem kell-e vmit közbejárni, vagy azért szortírozási hiba, mert mondjuk olvashatatlan valami :) :R

(#72686) z123456z válasza V/ (#72683) üzenetére


z123456z
őstag

Szerintem pedig a vásárlástól a kézhezvételig minden belefér az "Aliexpress tapasztalatok" megfogalmazába, hiszen a szállítási folyamat is a tapasztalat része. Ettől eltekintve, amennyiben ez nem kívánatos itt, azt jelezni kellene, legalább a címben zárójelbe téve, hogy nem szállítási tapasztalatok. Egyébként pedig ezek a kirohanások annyira feleslegesek, mert velem együtt az idelátogatók túlnyomó része nem lesz állandó szereplője a topiknak. Ezeket a nézeteltéréseket simán el lehetne kerülni, és az idetévedő vendégek ahogy jöttek, úgy mennek is hamarosan.

(#72687) LouiS22 válasza z123456z (#72679) üzenetére


LouiS22
veterán

A személyeskedés és a valóság közlése között hatalmas a különbség. Csak amikor nincs értelmes érved egy vitában, akkor jokerként bedobod a személyeskedést. Hidd el: ha szenélyeskedni szeretnék, az másmilyen lenne.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#72688) LouiS22 válasza z123456z (#72686) üzenetére


LouiS22
veterán

Sőt, ha a vendég visszaolvasna két oldalt posztolás előtt, akkor nem lenne "kirohanás" sem.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#72689) internetezoo


internetezoo
senior tag

Leírom a másik E**g webshop marketplace részes vásárlást: november 25-én rendeltem meg, jött róla sms, hogy december 14-n jön meg. A kereskedő kínai cég, tehát onnan jön. December 13-n már a boxban volt. A termék ugyanaz ami AliExpress is van. Ha üzleti csomagként küldte akkor ezt is a Ghibli Kft kezelte?!

(#72690) z123456z válasza LouiS22 (#72687) üzenetére


z123456z
őstag

Nincs értelmes érvem? Én még vátát sem akartam, te érzed magadat önkéntes rendőrnek, és beszólogatsz mindenkinek.
A személyeskedést te kezdted, amikor megkóstoltál, hogy " Te dolgoztál?" . Eleve támadólag léptél fel egy ártatlan bejegyzésre reagálva, mert nem bírsz az arrogáns véreddel.
Erre válaszoltam ezt #72669

Amire te ezt írtad:
Ettől még nem lehet elvárás, hogy ünnepnapon más is dolgozzon.

Én pedig ezt a magyarázatot adtam:
Nem is elvárásként említettem, hanem érdekességként. Nyilván ha Ghibli dolgozna is, nem lett volna, aki elvigye.

De te nem bírtál magaddal, és amíg a válaszomat írtam, te beleszerkesztettél egy gusztustalan személyeskedést:
Neked is a türelem gyakorlását tudom ajánlani.
Mert amúgy a lőtéri kutyát nem érdekli, hogy megkaptad-e a rendelésed vagy sem.

Gyorsan sértődj meg te is.

És most itt tartunk. Úgyhogy ne próbáld meg rám tolni a felelősséget, nem vagy te itt senki, hogy lekezelően üzengess és fegyelmezz bárkit is.

[ Szerkesztve ]

(#72691) V/ válasza internetezoo (#72689) üzenetére


V/
Topikgazda

A Cainiao-nak a Ghiblivel van szerződése ezért kezelik ők az AliExpress csomagokat, ezen felül még vannak más cégek akik import vámkezelést és szállítás szervezést végeznek. Viszont ha mégis ők végzik, akkor meg előfordulhat hogy más a szerződés tartalma a feldolgozási időkre, a kötbérre és ezért más külföldi cégek csomagjait előresorolják, hogy ne kelljen fizetniük vissza pénzt.

(#72692) V/


V/
Topikgazda

Oké srácok, most itt meg kellene állni. Türelem a vélemények ütköztetésében, türelem a csomagok várásában és megérteni hogy nem vagyunk képesek a rajtunk kívülálló folyamatokba beavatkozni.

A közel egy hónap alatt majd 1500 hozzászólás lényegében értelmetlen volt, 50 hozzászólás után minden beíró rájöhetett volna hogy az ő csomagjával is ugyanaz a helyzet, amit itt nem tud senki sem orvosolni.

(#72693) z123456z válasza V/ (#72692) üzenetére


z123456z
őstag

Miattam ne aggódj, én már itt se vagyok. Az eredetileg kérdezett csomagom csaknem 3 hét elteltével végre megmozdult, nem veszett el. Jó volt veletek, köszönöm a sok tanácsot és segítséget. :D

(#72694) stomi61


stomi61
tag

Sziasztok!
Az egyik vásárlásomnál a kínai kivárta a feladási határidő utolsó előtti napját (hétfő) és akkor bekérte a track számot, de azóta sem adta fel a terméket. Üzenetet is küldtem, de meg sem nézte.
Tudok tenni valamit?

(#72695) V/ válasza stomi61 (#72694) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet hogy ahonnan küldi nem mindennap van csomagbegyűjtés, ha van nyomkövetési azonosítód (szállítás alatt áll) akkor a várakozáson kívül mást nem tudsz tenni.

(#72696) stomi61 válasza V/ (#72695) üzenetére


stomi61
tag

Köszönöm!

(#72697) dzf007


dzf007
aktív tag

Nov 23. rendelésem ma érkezik 10 in 1 csomag! :D

(#72698) jojoando


jojoando
senior tag

2023-12-27 05:12 GMT+1 elküldve
Megérkezett a fuvarozási irodába
2023-12-27 00:40 GMT+8
Indulási országból/régióból indult
Mi képest 4 és fél óra alatt ideérni Kínából?
Most látom az időeltolódást, így érthetőbb.

[ Szerkesztve ]

(#72699) Beni2360 válasza V/ (#72421) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát hogy mire fel a levél vagy a nélkül is de kari előtt sztornoztak az egész szállitasi útvonalat, türelmet kértek és 22.-n meglelent egy új útvonal ahol mára írták a kiszallitast. És ma még is hozták. :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72700) yogibear


yogibear
addikt

Most jött email az egyik kacattáros pakkot holnap hozza az EO a másik vagy még nem mászott ki a küblitől, vagy csak holnap pedig alig 16 óra különbséggel került át hozzájuk...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.