Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73451) Ferink válasza V/ (#73445) üzenetére


Ferink
tag

Szia!
Indokolatlannak érzem az aroganciát. Mivel mai napig érkeznek csaló sms-ek is a posta nevében szerintem sok valakienk segíthet, hogy ilyen egy posta által küldött hivatalos sms, szemben egy kamuval. Ennyit szerettem volna mindössze.

[ Szerkesztve ]

(#73453) V/ válasza Ferink (#73451) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne haragudj de amit a küldemény átvételre küldenek az sehogy sem tekinthető csaló sms-nek.
Csak kamuból beküldene téged valaki a helyi postára? Az aztán mire lenne jó?
Soha nem kaptál postai értesítőt, papír, e-mail és sms?
Láttál már csaló sms-t gondolom.
Ebből mennyi volt az hogy ilyesmi szöveged volt: Az xxxxx számű küldeménye átvehető az xxxx postán, felsorolva nyitvatartási idő és az hogy vidd magaddal az értesítőt.
Egyáltalán nem biztos hogy sms-t kapsz, ha a helyieknek nem állrendelkezésére sem a telefonszámod (- sms), az e-mail címed (- e-mail) akkor csak nyomtatótt formában a postaládába dobva értesítenek, így nem igazán van értelme tudni hogy konkrétan milyen is az az sms.

A hozzászólásod egyébként off topik volt. Ez nem postázós topik.
Nem arrogancia, csak vannak dolgok amelyeknek itt nincs helyük és az is hogy egyszerűen nem veszi valaki figyelembe az elvárásokat.

Ha ilyet kapsz (a szöveg az sms-ben is hasonló) abból mi lenne a csalás?

[ Szerkesztve ]

(#73454) l_sanyi válasza ezso (#73366) üzenetére


l_sanyi
csendes tag

Az appban tudsz keresni, a főoldal tetején beírt keresés eredményeként (ha van olyan termék a kacatosban) nagy valószínűséggel meg fog jelenni a találati listában is, ahol a termék képe alatt feketével ki lesz írva hogy "3 from US 5.99"
Valószínűleg nem az első lesz, de jó eséllyel találni fogsz. A kapott eredmény érzékeny a keresőszavakra, de tapasztalatom szerint még a szavak sorrendje is befolyásolja az eredeményt.

(#73455) mályva


mályva
aktív tag

Sziasztok

Ezeket ne is várjam már? Sose hozzák meg?
ECSCCA0047840566
ECSCCA0047072419

:R

Megbízhatóságom: 209 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#73456) V/ válasza mályva (#73455) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindkettő 26-ig megkapható. Ez még nem jelenti azt hogy ténylegesen már a helyi postán lenne: Arrived at local delivery center

[ Szerkesztve ]

(#73457) Digitalpimp válasza Lajtorja (#73421) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Én is kaptam, csak harcolni kell velük, mert szeretik játszani a hülyegyereket. Ja, nem játszák....

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#73458) ezso válasza l_sanyi (#73454) üzenetére


ezso
tag

Köszönöm a segítséget! :R

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#73459) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Decenber 12-én feladott csomagomat, ma hozta a postás. ECSCCA0048664127

(#73460) zeon.hu válasza gyulazsolti (#73459) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Akkor van remény! :D

#?*@&!

(#73461) V/ válasza gyulazsolti (#73459) üzenetére


V/
Topikgazda

Január 4-én érkezett meg a Mo-ra, jól el volt veszve és itt 10 munkanap volt a kézbesítésig úgy hogy a postához 8-án került.

(#73462) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Expressone tegnap egy csomagról küldött értesítést, de egy másikat is mutat az oldaluk (depóba érkezett mindkettő).
Lehetséges, hogy csak lemaradt a másik értesítő vagy külön napon hozzák?

#?*@&!

(#73463) gyulazsolti válasza zeon.hu (#73460) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Igen, azért is írtam be.

#73462

Mindent megtusz, mikor a futár megérkezik. :D

(#73464) dzf007


dzf007
aktív tag

Nekem ma hoz egy kis csomagot EO. A posta reggel küldte sms-be, hogy be mehetek egyik csomagomért a postára. De melyikért? Van 3db. Ebből kettő még tavalyi, valahol kering a-ZŰR-be... :W Egyik Dec15.-óta van valahol, másik jan 6.-tól..

[ Szerkesztve ]

(#73465) V/ válasza zeon.hu (#73462) üzenetére


V/
Topikgazda

Irják hogy egy vagy két csomag, ha egy akkor a másikat később viszik.

(#73466) V/ válasza dzf007 (#73464) üzenetére


V/
Topikgazda

Átveszed és azután látod rajta az azonosítót ami ott van írva a vásárlásnál, vagy felbontod és úgyis be tudod azonosítani. Esetleg az sms-ről tudsz képet felrakni, volt rá igény és akkor lehet látni hogy milyen a nem átverős sms.

(#73467) zeon.hu válasza V/ (#73465) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Közben jött újabb értesítő, ebben már 2 db csomag szerepel (de csak egy TN), a tegnapiban még csak egyet írtak

#?*@&!

(#73468) dzf007 válasza V/ (#73466) üzenetére


dzf007
aktív tag

Ez az sms jött reggel! [kép]

(#73469) Wolfram


Wolfram
aktív tag

Kaptam egy "The seller has provided a new proposal"
értesítőt, de bárhogy próbálom megnézni az order details-t, "Exception!please try later" oldalra kerülök. :(((
Az Ali rendelés kezelője megy másnál?

(#73470) voci válasza Wolfram (#73469) üzenetére


voci
tag

Nálam megy (PC)

(#73471) dzf007 válasza dzf007 (#73468) üzenetére


dzf007
aktív tag

Január 6.-óta beragadt csomag volt átvehető a postán... Dec 15.-óta álló csomag 7 in 1 még sehol...

(#73472) KutyiHU válasza KutyiHU (#73442) üzenetére


KutyiHU
tag

Beindult a csomagom, aztán le is állt. Ez hülyének néz?

(#73473) stomi61 válasza KutyiHU (#73472) üzenetére


stomi61
tag

Nézd meg az Ali oldalán a rendeléseidnél, lehet, hogy kapott másik track számot! Nekem nemrég ugyanez volt és aztán másik számon indult el. Persze van egy kis különbség, mert nekem egy hétig fel sem adta az eladó és utána kért másik track számot.

(#73474) sajtos365


sajtos365
tag

"15 day delivery·On-time guarantee" 6 tételt egyszerre rendeltem, mind külön order id-t kapott. Ezeket egy csomagba vagy a posta vagy ki hozza egyenként?

[ Szerkesztve ]

(#73475) Jester01 válasza sajtos365 (#73474) üzenetére


Jester01
veterán

Rendelés azonosító mindig külön van. Kezdetben a csomagazonosító is, de ha összevonják majd fogod látni.

Jester

(#73476) sajtos365 válasza Jester01 (#73475) üzenetére


sajtos365
tag

Ok köszi. Azt nem tudod a 3+items rendeléseket ki hozza?

(#73477) yogibear


yogibear
addikt

Kacattárban jan. 26-ig "winter sale", "exclusive price", :P
mínusz 10%...
Az akciós is akciós. :))

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#73478) Jester01 válasza sajtos365 (#73476) üzenetére


Jester01
veterán

Nekem EO hozta de majd ki fog derülni a csomagazonosítóból.

Jester

(#73479) sajtos365 válasza Jester01 (#73478) üzenetére


sajtos365
tag

Majd kap új azonosítót akkor megtudom ki hozza, ok így értem, köszi.

(#73480) Mr. V.


Mr. V.
tag

Több észrevételem lenne az alival kapcsolatban, amiről itt nem nagyon olvastam még, vagy csak átfutottam felette.

1 hete volt egy akciós időszak, amikor is 3+ olcsóbban akcióban ki lettek választva a termékek, mind volt készleten (ami nem volt, ki se lehetett választani). Hagyta kifizetni, majd így 1 hét múlva ránéztem, hogy merre jár, és kiderült, hogy másnap visszautalták a pénzt, mert nem volt készleten valami a 4-ből, de nem írták, hogy mi, csak a teljes rendelést törölték.
Ez így előfordult már másnál is? Normális ez?

Egy másik anomália:
Én még régi programot használok mobilon: 8.47.0
Ebben még van gold, platinum, stb. member státusz, az újakból és a honlapról is eltűnt, ám én még a mai napig látom, hogy hányas értéken állok. Ez akkor megszűnt vagy nem??? Ha megszűnt, hogy láthatom, miért nem elérhetetlen az adat?

Újabb anomália:
A fent nevezett verzióban a 3+ akció esetén nem lehet kiválasztani a termék színét/méretét, az magától választódik ki és módosítani nem lehet. Nemrég tudtam meg, hogy ezek választhatóak (amíg nincsenek elfogyva a változatok), így eddig nem is zavart a dolog, most pedig weben megoldom a kiválasztást... csak jelzem, hogy a régebbi verzió használata ennyi kellemetlenséggel járhat, ugyanakkor az jobban áttekinthető, kezelhető (legalábbis számomra).
(Próbáltam újabb verziót is használni, de mindenáron firebase kémkedést/statisztikát akar elküldeni/felkeresni még a belépés előtt és az nálam blokkolva van, így konkrétan el sem indul a program, azaz a belépésnél a jelszót már nem is kéri, csak lefagy.)

Még egy anomália:
Egy ismerős a 3+ akció mellé tudott egy ingyenes negyedik terméket is választani, noha nagyon ritkán vásárol. Én 1-2 havonta rendelek, nálam nincs ilyen lehetőség. Belépett az új programjába az én fiókommal, úgy se lehetett, viszont azóta már neki se jön fel a +1 ingyen választható termék.
Ki mit tud erről az ingyenesről? Mert elküldték az ingyenest is a többi mellett, tehát nem lett storno a rendelés, de akkor mi alapján kap ő kedvezményt és én nem? (Kb. 10-15 éves mindkettőnk regisztrációja, de nekem több és nagyobb értékű vásárlásom volt.)

NEM "freebies" (US $0.01) kategóriában van, hanem a 3+ oldalt tetején jelent meg, hogy oda kattintva kiválasztható +1 Free.

Továbbá...
Webes felületen kiválasztható egy termék a 3+ oldalon, esetemben például egy propelleres zuhanyfej, ahol amikor kiválasztanám a színét, csak ott írja, hogy ebbe az országba nem szállít... de már benne van a kosárban egy alapértelmezett színnel.
Nem rendelem meg, tehát nem tudom a végeredményt, de akkor szállítanak-e vagy sem, hiszen a kosárba be lehetett rakni és a fizetésig el lehet vele jutni.

Szóval nagyon sok anomália van az oldal körül... csak én tapasztalom ezeket?

(#73481) peestike


peestike
senior tag

3 darab ECSCCA futott be tegnap, tegnap előtt. első 53 nap, 2. 51 nap, 3. 24 napot futott. elég nagy a szórás. :)
az 51 napos együtt jött a 24 napossal.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#73482) voci


voci
tag

A tracking infonál ha csak rámutatok a Track order gombra, miért GMT+17 idő szerint mutatja az eseményeket?
Van egy csomagom: ECSCCA0047320325. Még november 27-én rendeltem, jelenleg Arrived at local delivery center állapotban van. A Track order gombnál jan 6 7:33-kor került ebbe az állapotba, ha megnyitom a track order oldalt, akkor ott GMT+8-ban mutatja a jan 5 22:33-at, a parcelsapp oldalán pedig jan 5 14:33-at. Elvileg ma volt a 10. munkanapja, nem hozták meg. Holnap bemegyek a postára, hogy ott van-e...

(#73483) V/ válasza voci (#73482) üzenetére


V/
Topikgazda

Vastagabb 24 mm-nél a csomag? Mert csak akkor van ott és ha elmaradt az értesítő az átvételi lehetőségről. Egyébként hiába mennél be és ezzel az azonosítóval ne is érdeklődj, neved és címed amivel kereshetik.

(#73484) voci válasza V/ (#73483) üzenetére


voci
tag

Nem tudom. Ilyen kis csavarokat rendeltem 250db-ot, különböző méretekben. Nem tudom, hogy tudta becsomagolni az eladó. Lehet akár vastagabb is.
Mondjuk munkahelyre kértem, van külön postafiók is, meg a hivatalsegédeknek oda szokták adni az ilyen kisebb csomagokat amikor mennek a napi postáért. Szóval az értesítő is tárgytalan szerintem. De attól még lehet, hogy ott pihen a polcon. Vagy elveszett valahol...

[ Szerkesztve ]

(#73485) jojoando válasza voci (#73482) üzenetére


jojoando
senior tag

Felesleges., vagy hozzák vagy sem. [link] nov.7.rendelés, a másik már megjött ez még nem, postán sincs, majd hozzák

(#73486) voci válasza V/ (#73483) üzenetére


voci
tag

Ja, elmentünk a dolgok mellett, igazából az időzóna lett volna az érdekesebb, mi ez a GMT+17? Nincs is ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#73487) benfolds válasza Jester01 (#73305) üzenetére


benfolds
őstag

Jester, megjöttek a cuccok. a pánt rugalmas, én nem találok rajta hibát. a villogó üzemidejével még nincs tapasztalatom, viszont valamivel fényesebb, mint az előző széria, mert nem 12 led van benne, hanem 16.
az éjszakai fény is jól működik, de ahogy az várható volt, nem éri el a xiaomi szintjét kiforrottságban. nekem túl erős a fénye éjszakainak, és picit lassabban is reagál, mint a mija. ránézésre is gagyibb, nem minta olyan nagy elvárásaim lennének egy éjszakai fénnyel kapcsolatban, ami a "minőségérzetet" illeti.

(#73488) dzf007


dzf007
aktív tag

Nekem hétfőn az EO hozza a holland azonosítós csomagot, nemrég jött az email... :R 15 napon belül ideért a kb. 60x60x10 cm a csomag...😊

(#73489) V/ válasza dzf007 (#73488) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kapott az egy másik azonosítót? Az Lx999999999NL azonosítóval kézbesíti az Express One?

(#73490) dzf007 válasza V/ (#73489) üzenetére


dzf007
aktív tag

Holland azonosítója CK.....NL van, azzal hozzák hétfőn. Nyomkövetésbe is az van.

(#73491) V/ válasza dzf007 (#73490) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, ez is postai azonosító de a Magyar Posta oldalán ennél ugye semmi nem látszik?
Ezek szerint mivel te jelzed másodikként, akkor a nagyobb méretű küldeményt a hollandok nem a a postai vonalon küldik.

[ Szerkesztve ]

(#73492) V/


V/
Topikgazda

Jelzem hogy az MPL e-mail és sms értesítői valamiért nem kerülnek kiküldésre 2 napja, vagy nem kapom meg.

(#73493) dzf007 válasza V/ (#73491) üzenetére


dzf007
aktív tag

Rákerestem ezzel az azonosítóval a posta oldalán, de nem található róla információ! Jobb is, hogy az EO hozza!!

(#73494) V/ válasza dzf007 (#73493) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen jobb, de akkor tényleg számolhatunk azzal hogy ha nagy méretű a csomag akkor a holland postai azonosító ellenére itthon az Express One kézbesíti, bár pár nappal több mert ehhez Hollandiába el kell jutni a csomagnak. 2 ilyen eset után mondhatjuk, hogy erre lehet számítani ha a csomagról a Magyar Posta követője a postai azonosító ellenére nem mutat semmit.

[ Szerkesztve ]

(#73495) NORBl


NORBl
aktív tag

Sziasztok!

Ha Gpay el akarok fizetni, miért vált euróba az app, ausztrál dollár helyett? Valamit állítanom kéne valahol?

(#73496) V/ válasza NORBl (#73495) üzenetére


V/
Topikgazda

Gpay beállítás, de magyar vásárlóknak ezek a devizák állnak rendelkezésre az AliExpress-en:

Így lehet az AUD -> EUR bár az USD inkább jobb.

(#73497) V/ válasza Mr. V. (#73480) üzenetére


V/
Topikgazda

5 észrevételed van, de nem minden anomália.
1.
Volt már ilyen törlés, fizetés előtt érdemes az összesítőt átnézni mert ha valami közben elfogyott az sold out-ként látszik, de csak akkor jelzi hogy nem jó ha nincs meg a minimum 3. És más is vásárol, nem végtelen az adott árucikk mennyisége.

2.
2023 szeptember 8-tól felfüggesztették, lényegében nincs, olyan új lesz hogy "meghívásos módszeres" a VIP tagság, jelenleg francia és spanyol vásárlóknál megy teszt jelleggel.

3.
Eddig is lehetett választani bizonyos opciókat és akár egy darabnál többet is ahol ezt beállították az adott hirdetésnél ha a vásárlónak nem elérhető akkor nem tud választani, ez így működik.

4. 3+ akció

Volt róla szó pár napja hogy a 4. az ingyen volt, az illető is ritkán használta és ezért kapta, néztük akik többet vásárolunk ilyen nincs, lehet még olyan annak aki ritkán használja hogy 4 termék 0,66 USD áron és volt köztük olyan hogy nem csak egy darabot vehet meg.
Ezek az akciók véletlenszerűen kiválasztott vásárlóknak vannak biztosítva, vannak személyre szóló ajánlatok, ami régebben is előfordult.

4. Az előbb írtam csak az adott opcióval kiválasztott és értelemszerűen nem ezzel a kiírt szöveggel lehet megvenni: ebbe az országba nem szállít... This product can't be shipped to your address azt kell választani aminél van szállítás, írja is a nem választhatónál hogy Select another item type

Ez is előfordul havonta 2 alkalommal:
Mostantól pl a 3+ items from US $1.99 erre váltott 3+ items from US $1.79 pár napig.

[ Szerkesztve ]

(#73498) promo


promo
csendes tag

Egy hónapja van a delivery center-ben a csomag. Van még esély arra hogy ezt megkapom?

(#73499) V/ válasza promo (#73498) üzenetére


V/
Topikgazda

Volt aki megkapta, de már ha ez olyan ami belefér a postaládába akkor inkább az elvesztés a valószínű.

(#73500) Atilla001


Atilla001
senior tag

Üdv! Szeretnék egy kis tapasztalati tanácsot. Vettem powerbankot aliról. Xiaominak írta az eladó, (azóta átírta a nevét a terméknek) 30k mA. Sok ezer eladás, több 100 visszajelzés. Megjött 7 nap alatt leteszteltem és felét tudja a megadott kapacitásnak és nagyon nem eredeti saomi. Írtam az eladónak, kért képeket, oké, reakció hogy oké hibás, küld egy újat. Mondtam ide a pénzt vagy kompenzálást majd én veszek újat. Erre ugyan az a válasz jött szóról szóra, dír frend küldünk újat. Haver szerint ez csak időhúzás hogy elteljen a 15 nap. Január 16-án érkezett. Szó szó, szerintetek időhúzás? Ha nem, honnan fogom tudni hogy feladott újat? Írtam ha nem küldi 10 napon belül akkor refund. Köszönöm a türelmet.

[ Szerkesztve ]

Védd a természetet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.