Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47601) V/ válasza Xero (#47600) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha PayPal akkor 1 $ a minimum, de ha átállítod ilyen kis összegnél az AliExpress-t forintra akkor szerintem menni fog a dolog még PayPal-al is, ennyinél nincs jelentősége hogy drágább az AliExpress deviza árfolyama.
De ez a hiba kód hitelesítési gond miatt van.

[ Szerkesztve ]

(#47602) Xero válasza V/ (#47601) üzenetére


Xero
nagyúr

Sajnos nem eszi meg a paypalt sehogy. :(
Akkor majd hivom az OTP-t es csokoltatom oket...

[ Szerkesztve ]

(#47603) V/ válasza Xero (#47602) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak az erős hitelesítéssel lesz már megint gond. Itt nem kellene működni.

[ Szerkesztve ]

(#47604) Petyka3


Petyka3
aktív tag

Sziasztok! Ha 85$ értékben rendelek Lengyel o-ból, CAINIAO WAREHOUSE EXPRESS SHIPPING-el, akkor számíthatok rá, hogy áfa mentes lesz a cucc? :F

(#47605) V/ válasza Petyka3 (#47604) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel Lengyelország EU tag az onnan történő beszerzést nem fogja import áfa terhelni, de a terméknek Lengyelországból kell indulnia, nem csak a megrendelés számít.

[ Szerkesztve ]

(#47606) Petyka3 válasza V/ (#47605) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Akkor semmit nem számit, ha Ship From: Poland-ot választottam?

(#47607) V/ válasza Petyka3 (#47606) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem ezt írtam. Ha tényleg onnan jön azért lényeges mert van amikor Kínából küldik, mert épp elfogyott a lengyel raktárban. Volt már nekem ship from: Hungary is, persze csak mese volt. 52 nap Kínából volt a valóság
Mielőtt fizetnél kérdezz rá hogy biztos van belőle és tényleg onnan küldik.

(#47608) Petyka3 válasza V/ (#47607) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Ráírtam, hogy csak EU-ból küldje, már megrendeltem, mert hittem a kiírásnak, hogy 20 db van még belőle a Lengyeleknél.

(#47609) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

V/ Mester!
Ez valami új útvonal ennél a "kedvenc" szállítási formánál? Ha lehet hinni a bejegyzésnek (érkezés: 00:53??? :D), Duisburgból megy Belgiumba, majd onnan hozzánk. Volt már ilyen? Nem rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#47610) V/ válasza Petyka3 (#47608) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha 0-ra csökken akkor új hirdetést kell felrakni és a pénzbe kerül, ezért akkor is 100 van írva ha csak egy darab létezik belőle és 20 db ha egy sincs, erre soha ne hagyatkozzál.

(#47611) V/ válasza djsunstealer (#47609) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez van, ahogy írod, ez a vonatos móka, Alashankou, Malasevic (Marasevic), Duisburg, Liegé és onnan ha NL akkor Hollandia és Magyarország, ha BE akkor Magyarország.

[ Szerkesztve ]

(#47612) Debilon válasza V/ (#47603) üzenetére


Debilon
addikt

elég hektikusan működik, volt, hogy magasabb összegnél sem kérte, de volt, hogy pár dollárnál is meg kellett erősíteni

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#47613) V/ válasza Debilon (#47612) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan ez a gond, mivel az AliExpress a Alipay Singapore E-Commerce Private Limited cégen keresztül kapja pénzt, nem vonatkozik rá az EU-s erős hitelesítési szabályozás, de az OTP nem tud zöld ágra vergődni a szabályozással.

(#47614) djsunstealer válasza V/ (#47611) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Köszi szépen! :R

(#47615) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
Volt egy rendelésem amit az eladó több mint 10 nap után tudott feladni Feb4,Posting/Collection új követési számmal de több mint 10 napja semmi mozgás
utolsó bejegyzés Feb 10, China Post Leave the processing center Chongqing Tuanjiecun Central Station, China
az ünnepek miatt állt a szállítás is ?

(#47616) Sungoo


Sungoo
addikt

Ilyet még nem láttam! Ilyenkor mi baja az országgal?

(#47617) pane


pane
tag

Szisztok,
Vitát nyitottam az alin, amelyre az eldó ajánlatot tett. Egy új saját ajánlattal szeretném folytatni de nem találom az "Add a New Proposal" lehetőséget.
Ahhoz el kell utasítanom atz eladó ajánlatát hogy megjelenjen?

(#47618) V/ válasza lacoka55 (#47615) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerinted állami ünnepen náluk a posta dolgozik vagy a futár cégek? De 10-17-ig leállt minden ilyen dolog.

(#47619) pulutodurumo válasza Sungoo (#47616) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Baj nincs (reméljük), csak a Magyar Posta nyomkövető nem látja. Vagy megint lehalt, vagy csak még Hollandia előtt van.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#47620) V/ válasza Sungoo (#47616) üzenetére


V/
Topikgazda

Még nincs róla új információ. Packed for picking-up.
Mikor került szállított állapotba? 5-10 napot írnak hogy lesz látnivaló.

[ Szerkesztve ]

(#47621) lacoka55 válasza V/ (#47618) üzenetére


lacoka55
aktív tag

OK csak gondoltam hogy ha 4.-én feladták akkor már megy a maga úján és nem befolyásolják az ünnepek de remélem hogy 10 nap állás után már csak elindul

(#47622) V/ válasza lacoka55 (#47621) üzenetére


V/
Topikgazda

Én is várok két tételre hogy elküldjék, nem tudom hogy mire várnak.

(#47623) Sungoo válasza V/ (#47620) üzenetére


Sungoo
addikt

Ha jól emlékszem, csütörtök. Akkor itt a “gond”.

(#47624) kali8n


kali8n
tag

Sziasztok!
Rendeltem egy terméket, másnap jött az e-mail, hogy Order has been shipped!
Sokáig csak a Packed for picking-up volt látható a nyomkövetésnél, majd később a postal ninja írta, hogy valószínűleg nem lett feladva, írjak az eladónak.
Írtam, azt válaszolta, hogy feladta csak a vírus miatt csúszás van, de majd frissülni fog a tracking.
Rá pár napra megjelent a Shipment cancelled bejegyzés a nyomkövetésnél. Megint írtam az eladónak, azt válaszolta, hogy ő feladta, utánanézett és a csomag úton van, legyek türelmes, meg fogom kapni.
Ez csak nekem tűnik kamunak?
Utánaolvastam, hogy ilyenkor ajánlott a dispute nyitása a refund miatt. A baj az, hogy mivel ez az első rendelésem és new user bonus-al vettem a terméket, sokra nem megyek ha visszakapom a 0.01 USD-t, nekem a termék kellene.

Mi ilyenkor a teendő? Várjak, hátha tényleg megérkezik?

(#47625) UzziVp válasza kali8n (#47624) üzenetére


UzziVp
tag

Nyomkövetési szám?

(#47626) V/ válasza kali8n (#47624) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérd meg az új nyomkövetési azonosítót, mert ami cancelled az nem jön tovább, érvénytelen lesz a nyomkövetési azonosító.
Akkor ajánlott dispute ha nem kapod meg.
Én ilyenkor (Shipment cancelled ) mindig azt ajánlom, hogy tisztázni az eladóval, mert legtöbb esetben el tudja küldeni új számmal és várható érkezési időn belül meg is kaphatod. Ahol azt olvastad hogy rögtön dispute, az egy hülye javaslat volt.
Megsérül a csomagolás akkor ekkora távolságra nem engedi el egy normális logisztikai cég, ha nem felel meg a vámos kiléptetéshez az okmányolása akkor sem engedik ki, csak ha pótoljak, de egy elindult küldeménynél ez legtöbbször új azonosítóval történhet. Az is előfordulhat hogy nem megfelelően van csomagolva.
Az is lehet hogy nem fogja újból elküldeni, de akkor megbeszélítek hogy menjen a dispute, de ez közös döntés.

[ Szerkesztve ]

(#47627) Immy


Immy
őstag

Sziasztok, mennyire gyakori ali expessre ingyen szállítós kupont szerezni?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#47628) cof válasza Immy (#47627) üzenetére


cof
veterán

Az milyen? Én még csak olyannal találkoztam ami a termék árából von le.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#47629) Immy válasza cof (#47628) üzenetére


Immy
őstag

Néhány dolgot összepakoltam és a szállítási költség irreálisan nagy tételenként...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#47630) cof válasza Immy (#47629) üzenetére


cof
veterán

Akkor az eladóval kell egyezkedni, már ha nem különbözők, én postás kuponról még soha nem hallottam, hogy abból vonna.

Öf-ban is van róla szó szerintem.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#47631) kali8n válasza V/ (#47626) üzenetére


kali8n
tag

Köszönöm szépen a válaszod! :R

(#47632) cree


cree
csendes tag

Sziasztok!
Holland postával mostanában mi a helyzet (2 hónapja) minden átadott cainiao posta érkezik "Liege-Linehaul Arrival" ér véget mi lett Bermuda 3szög? :(((
valaki jár hasonló cipőbe? :F
Liege-Linehaul Arrival 2020.012.21 csomagok még ott csücsülnek nem is mozdulnak!
cainiao mozog 3...5 nap és aztán semmi Liege-Linehaul Arrival 30..60 nap után sem!
Lopkodnak ott nagyon!
PostNL kommunikáció zéró ha kérdés lenne hozzájuk mi folyik ott !

[ Szerkesztve ]

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#47633) Nordik


Nordik
őstag

Nem vártam ki míg feladják a csomagot, kertem visszatérítést. Ilyenkor jóvá kell hagynia csak az eladónak és vissza utaljak a pénzt? Vagy dönthet úgy nem fogadja el a keresem? :DDD

(#47634) cree válasza Nordik (#47633) üzenetére


cree
csendes tag

Ezt maximum "extend proccesing time" még alatt meg teheted hogy vissza mondod rendelés ha meg tetted automatikusan vissza küldik a pénz úgy 7..15 nap múlva de lehet ebből le húzzák a banki kezelési költséget mert én már jártam igy 1..2$ kevesebb jött vissza (nem árfolyam mozgási különbözet)!

[ Szerkesztve ]

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#47635) fairi válasza cree (#47632) üzenetére


fairi
addikt

Egyik csomagomat végül 85 nap után kaptam meg. sajnos Liege-ben néha jól eltűnik, de ritkán előkerül. No panic.

(#47636) V/ válasza Nordik (#47633) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy órán belül automatikus, de írja hogy az eladónak el kell fogadni azután ahogy cree is írja a processing time ideje alatt viszont ott tényleg jóvá kell hagynia az eladónak.

(#47637) elistvan


elistvan
senior tag

Belefutottam egy csaló boltba szerintem. 100%-os értékelése volt. Megrendeltem egy pakli kártyát, a bolt azonnal meg is szűnt a termék már nem elérhető. Kaptam egy kamu tracking számot (LT516748775NL). DE még nem lehet dispute-ot nyitni mert szombaton rendeltem. Mit tehetek?

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#47638) Angel2014


Angel2014
addikt

Ma néztem a honlapon a rendelésem és ilyen sárga pötty van benne ez a termék nem elérhető...

Akkor lehet ezért nem megy a rendelésem tovább 10.-e óta?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#47639) V/ válasza Angel2014 (#47638) üzenetére


V/
Topikgazda

Az oldal fordítást kapcsold ki, hibát okoz, a szörnyű magyarságról nem is beszélve. És nem azt jelenti. Állami ünnep miatt 11-17-ig nem dolgoztak Kínában, most pedig sok csomag van még elküldendő.
A link nem megfelelő helyre mutat, megváltozott az oldala. De ezt nem szoktuk nézni, nincs jelentősége, belépsz, Orders menüpont ,és az Order listában nézd meg a megrendelést, a View detail linkre kattintva az első sorában:
Order ID: 8126416325243934 View Detail
Sárga pötty az azt jelenti hogy ha kosárba rakod és megveszed kapsz érte érmét.

[ Szerkesztve ]

(#47640) Angel2014 válasza V/ (#47639) üzenetére


Angel2014
addikt

Itt ezt látom..[link]

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#47641) V/ válasza Angel2014 (#47640) üzenetére


V/
Topikgazda

Február 4-én elküldték. Mi a probléma? Kell neki pár nap hogy megérkezzen, minimum 21 és vannak szakaszok a szállításban amikor nincs mit könyvelni mivel a szállító eszközön van. Mondjuk február 10-től Küldemény átadása nemzetközi szállításra, ezután akkor lesz valami új bejegyzés ha valahova, tranzit pont vagy a célország megérkezik és ez lehet 5-30 nap.

(#47642) C. s. válasza V/ (#47500) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Megtennéd, hogy rápillantasz, jól csináltam-e? [kép]

(#47643) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Aug végén rendeltem CZ raktárról BW Official shop-tól 2 smart plug-ot. Ebből az egyik viszonylag hamar elhalálozott és épp levelezgetek az eladóval. 6USD-t kérnek tőlem, mert hogy kínából milyen drága a szállítás a pandémia miatt. Mondtam nekik, hogy ez nem az én gondom, ezért van a garancia, stb. "Nagylelkűen" felajánlottam, hogy 2-3$ hajlandó vagyok fizetni.
Szerintetek mennyire van értelme hadakozni velük? Van esély ilyenkor rá, hogy engednek vagy a végén akár vissza is nyalhat a fagyi és nem kapok semmit?
Igazából ezt utálom legjobban Ali-ban, hogy ahogy lezárult a rendelés, kb semmilyen jogorvolslati lehetőséged nincs, csak amit az eladóval tudsz boltolni privátban.
(Pontosan ezért szoktam le egyébként arról, hogy "arrived"-nak jelöljem a rendelt cuccokat, mert legalább annyival is több lehetőségem marad egy esetleges dispute-ra.)

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#47644) V/ válasza C. s. (#47642) üzenetére


V/
Topikgazda

Tegyél fel a képet a bizonyítéknak a nyomkövetés mozdulatlanságáról.

(#47645) tlak


tlak
újonc

Sziasztok!
Segitségeteket szeretném kérni.Rendeltem az aliról 2 terméket,majd pár nap után a megrendelést visszamondtam amit az eladó el is fogadott, rá két napra az egyik ára visszajött a másik nem.A probláma az hogy mindkét terméknek ugyanaz volt az ára,csak szinben különbözött.Két külön vásárlás volt ugyan arról a kártyáról ,a lemondás pár másodperc különbség volt és most nem tudom melyiknek az ára jött vissza.Az ali cheten nem tudok tovább jutni. A bankomat felhívtam de ő se tudja hogy melyik megrendelésre jött vissza a pénz.Hogy kezdenétek neki?

(#47646) C. s. válasza V/ (#47644) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm!
Máris csatoltam. Bár, mivel nem követett, nem tudom, mi lesz. De nézegethetik. :D
Az Ali saját követőjéről és a Cainiaóról is elküldtem. Máshonnan is érdemes?

(#47647) V/ válasza C. s. (#47646) üzenetére


V/
Topikgazda

Én a Parcelsapp oldalról teszem és esetleg a Cainiao nyomkövetését de egyképet csinálok a kettőből, az AliExpress belső logisztikai része néha csal, ezért azt sosem.
Bizonyíték mindig kell, akkor is ha semmitmondó.

[ Szerkesztve ]

(#47648) V/ válasza tlak (#47645) üzenetére


V/
Topikgazda

Elméletben ha nem egyben lett fizetve akkor a banki könyvelési sorból ki lehet következtetni, de akkor ugye 2 tételsorod van.

(#47649) tlak


tlak
újonc

Igen ,két tranzakció volt.A banki ügyintéző adott is egy hatjegyű számot amelyik igazolja hogy az egyik utalása azon megtörtént.De elmondása szerint ő sem tudja melyik az.Legalább is nekem ezt mondta.A másiknak nincs nyoma.Azért hívtam fel őket hátha ők utasították el a tranzakciót a két egyforma összeg láttán.De azt mondta hogy ez kizárt. A chat robot meg mindig ugyanazt irja,hogy megtörtént az átutalás bármelyik terméket jelölöm be.

(#47650) C. s. válasza V/ (#47647) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm!

Nálam most az Ali és a Cainiao ugyanazt mutatja, a Parcelsapp szerint kétszer is megérkezett az országba, tehát közel van elvileg. Ez nem fogja negatívan befolyásolni az ítéletet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.